Bankbediende won negen ton Gewoon maagzout of Chefarox? CHEFAROX DAGE EEN GOED GOKJE Hoofdprijs in voetbalpool Westerling wenst zich van „manager John Thiessen te distanciëren Propagandastunts staan hem niet aan Soldaten varen thuis Spekje en Knorrelaart/e Slechte weersomstandigheden zijn nadelig voor landbouwgewassen Opbrengst lager dan vorig iaar Pim, Pam en Pom als schatgravers De zeldzaamste post zegel ter wereld Het Radioprogramma WOENSDAG 4 OCTOBER 1960 Jk ga weer heel gewoon mei de bus naar kantoor" (Van onze correspondent te Londen) ,.ïk ga weer heel gewoon met de bus naar kantoor en ben niet eens van plan om een auto te kopen", was de reactie van een 45-jarige Engelse bank bediende, die zojuist 918.320 gulden gewonnen heeft voor een shilling, het hoogste bedrag, dat ooit door een voetbalpool is uitbetaald. Achttien jaar lang had George Borrett, uit Huyton nabg Liverpool, elke week zjjn voetbal coupon' ingevuld. Een shilling per week besteedde hjj eraan en geen penny- meer, want George was een zuinig man. Jaren geleden had hjj eens een prjjs van ƒ40.gewonnen. „Ook dat was stom geluk," zei hij, „want ik weet van voetbal alleen dat er elf spelers in een team zitten." Verleden week had zijn 12-jarige zoontje David zoals gewoonlijk weer de uitslagen uit de krant voorgelezen, terwijl Pa Borrett zijn couponcopie na las. Er moesten acht wedstrijden voor speld worden, waarin de teams gelijk gespeeld hadden. „Ik stond net op het punt om de jongen een draai om zijn oren te geven, toen hij zes, zeven en toen voor de achtste keer „Gelijkge speeld" gilde. Ik dacht, dat hij me weer voor de gek hield, zoals hij ai eens eerder gedaan had om me te doen geloven, dat ik gewonnen had. Maar het was waar! Toen ik de volgen de dag een telegram van de poolfirma kreeg om met mijn vrouw naar een groot Londens hotel te komen om mijn prijs in ontvangst te nemen, dacht ik dat het minstens f50.000 zou zijn. Maar toen ik het grote champagne- feest zag, dat was aangelegd in het Grosvenor House Hotel in Park Lane, dacht ik dat het dan wel meer moest ziin. Misschien wel f200.000. Maar ik zag wel alles draaien, toen ik onder fanfares een cheque voor ruim f 900.000 in mijn handen kreeg. Ik keek naar mijn vrouw, maar die lag op de grond Ze was flauwgevallen. Toen ze bijge bracht was, kon ze alleen maar half- huilend zeggen: „Het is belachelijk. Het zal zijn hele huishouden in de war sturen. ïk hoop niet, dat George zijn baantje opgeeft, maar ik wil nieuwe gordijnen hebben en een nieuw kleed in de voorkamer". Vijf dagen zijn thans voorbij en Ma Borret heeft haar nieuwe gordijnen. David en al zijn schoolvriendjes heb ben electrische treinen en speelgoed kanonnen en de hele familie Borrett heeft nieuwe kleren. Pa Borrett heeft echter ook een hoofd vol zorgen. Sinds zijn foto in alle bladen heeft gestaan, is hij zijn rust kwijt en kan niet meer door Liverpool lopen zonder door een menigte nieuwsgierigen omringd te worden. Driemaal in de afgelopen week moest hij, toen hij met zijn vrouw aan het winkelen was, door de personeelsuitgang naar buiten gesmok keld en door de manager in een taxi geduwd worden. Hij heeft al 500 bedelbrieven ontvangen om geld, tele visietoestellen, motorfietsen en zelfs auto's. Een wildvreemde zond hem een begrafenisrekening van f 430,met het verzoek of hij het maar wou be talen. Dan zijn er nog de talloze mensen, die hem afkeurende brieven hebben gezonden over het feit, dat hij „ge gokt" heeft op de voetbalpools! Geor ge is n.l. ook diaken van de Doopsge zinde Kerk in Huyton. Hierop heeft hij op een „persconferentie" geant woord, dat er niets verkeerds zit in een gokje en dat hij óók nu nog elke week zijn coupons gaat invullen als hobby. Ook zijn werk voor de kerk zet hij voort. „Ik wil geen luxe", zegt George, „ik blijf in mijn zelfde baan tje en blijf gewoon met de bus naar kantoor gaan. Wel krijg ik nu twee maanden vacantie en ga met mijn vrouw, zoon en schoonmoeder een réis door Europa maken. Daarna koop ik echter wel een groter huis en David stuur ik naar een betere school. Wat hij worden wil? Bankbediende, net als zijn vader". Een veiligheidsverdrag tussen Griekenland en Turkije? Tussen Griekenland en Turkije zijn onderhandelingen gaande over een vei- igheidsverdrag. Geen van beide landen is bij het Noordatlantisch Pact aange sloten. Volgens Griekse kringen zouden Griekenland en Turkije over een soort gelijk verdrag gaan onderhandelen met Italië en Joegoslavië. Gemotoriseerd-rijwielbedrijf onder de Vestigingswet Bij Kon. Besluit is de vestigingswet kleinbedrijf van toepassing verklaard ten aanzien van het gemotoriseerd-rij wielbedrijf. Onder gemotoriseerde rij wielen worden verstaan rijwielen, die door voetkracht van de berijder kun nen worden voortbewogen en waaraan of waarop een motor is aangebracht met een totale maximum-cylinderinhoud van 50 c.c. Het besluit treedt 5 October in werking. Met gewoon maagzout kunt U tijdelijk het overtollige maagzuur binden. Maar het mag niet in verdubbelde mate terugkeren! Neem eens Chefarox, want dit be schermt bovendien uw maag wand met een geleiachtige genezende laag. vormt géén nieuw maagzuur rvaluur%fe Moeder en dochter stalen St. Nicolaas-cadeaux bij elkaar Rechercheurs van de centrale re cherche te Amsterdam hebben in een woning op de Elandsgracht twee vrou wen, een moeder en een dochter van resp. 55 en 27 jaar, aangehouden, toen zij bezig waren diverse goederen te stelen. De moeder wist aanvankelijk nog te onsnappen, maar zij kon later in het huis van haar dochter worden gearresteerd. Beide vrouwen waren in het bezit van een tas, waarin diverse dozen met nylonkousen en jongens sportkousen zaten. In de woningen is een huiszoeking gedaan, waarbij voor duizenden guldens aan goederen is ge vonden, bestaande uit eau de cologne, parfum, snoepgoed, textiel, speelgoe deren en conserven. De vrouwen gaven toe dit in diverse winkels te hebben gestolen. Op de vraag hoe zij tot deze diefstallen gekomen waren, verklaar den zij gaarne dit jaar bij de familie Sinterklaas te laten rijden en niet het geld te bezitten om mooie cadeaux te kopen. Jhr. Mr. C. H. Beelaerts van Blok land, de advocaat van oud-kapitein Westerling, heeft zich in een onder houd met ANP uitgelaten over de re latie van zijn cliënt met de heer Thiessen, welke laatste zich in Neder land opwerpt als manager in de zaak- Westerling. In dit onderhoud ver klaarde mr. Beelaerts van Blokland dat Westerling, die thans nog steeds met zijn echtgenote in een hotel te Brussel woont, aanvankelijk inderdaad met de heer Thiessen in contact heeft gestaan, doch dat hij zich thans vol komen van hem wenst te distanciëren. „De propagandastunts van de heer Thiessen hier in Nederland ten bate van Westerling, worden door Wester ling zelf" aldus mr. Beelaerts van Blokland „ten zeerste betreurd en het collecteren van gelden laakt hij „Door de eeuwen Trouw" vraagt Nederlandse interventie De stichting „Door de eeuwen trouw" heeft een telegram aan de minister-pre sident gezonden in verband met de si tuatie op Ambon. Hierin wordt aange drongen op onmiddehijke interventie door de Nederlandse regering. Op Ne derland rust de plicht Ambon van on dergang te redden, want Ambonnezen houden stand tot de laatste man, zo zegt het telegram. 20.000 GESTOLEN TE ROTTERDAM Bij de Rotterdamse politie is aan gifte gedaan dat tussen Zaterdagavond en Maandagmorgen bij het reisbureau Wm. H. Muller en Co in het Erasmus- huis aan de Coolsingel een bedrag van f 20.000 is ontvreemd. De communistische partij van Hes sen heeft Karl Willmann, afgevaardigde in het staatsparlement, uit de partij gestoten „wegens lafheid en verraad" Cheshire: met soldaten onderweg naar Amsterdam, vertrok Maan dag van Port Said. General C C Ballou: met mili tairen onderweg naar Rotterdam, passeerd Maandag Kaap Carbon. Vapoli: met repatriërenden, onder weg naar Marseille, vertrok Maan dag van Colombo. Sibajak en Zuiderkruis: met mi litairen op weg naar Rotterdam, passeerde Maandag Malta. ten zeerste". Verschillende uitlatingen van de heer Thiessen, geuit op propa- gandavergaderingen, die onlangs te Amsterdam en Den Haag belegd wer den, worden door Westerling zelf, al dus de raadsman, als pertinent on juist betiteld. Tot op heden heeft Westerling geen cent van de gecollecteerde gelden ge zien en het blijft een open vraag in hoeverre Westerling geneigd zal zijn geld te accepteren. „De belangen van Westerling worden het beste gediend wanneer er zo min mogelijk rumoer om zijn naam wordt gemaakt", aldus mr. Beelaerts van Blokland. Hij voegde hier aan toe, dat thans nog niet -is vast te stellen in hoe verre Westerlings eer en goede naam door de publicaties en uitingen van de heer Thiessen zodanig zijn geschaad, dat aan zijn cliënt in enige belangrijke mate materieële schade is berokkend. Westerlings echtgenote zal voorlopig in ballingschap van haar man in Belgie blijven delen. Haar kinderen worden in Indonesië als gijzelaars vastgehou den, daar mevrouw Westerling niet binnen de vastgestelde tijd, namelijk veertien dagen, in Indonesië terugkeer de. Mr. Beelaerts van Blokland deelde desgevraagd nog mede dat een proce dure tot het terug krijgen van Wester lings kinderen op juridische gronden alleszins verantwoord zou zijn. Pijnloos scïieren! Geen enkele keer zult U meer klagen dat het scheren pijn doet of dat de huid stuk gaat of naschrijnt, indien vóór het inzepen een weinig P u r o 1 wordt ingewreven. Als 't in het circus pauze is Ontmoet Oom Alexander, Een goede vriend uit vroeger tijd; Ze keuvelen met elkander, En geen der beide heren merkt, Hoe Spekje en Knorrelaartje, Die stouterds! tijdens het gesprek Verdwijnen met een vaartje, Snel door een kiertje in ,'t gordijn; Ze willen wel eens kijken, Hoe zo'n beroemde circustroep Wel van nabij moet lijken! De weersomstandigheden tijdens de oogst zijn dit jaar ln tegenstelling met 1949 ongunstig. De opbrengsten van granen zijn echter goed, doch la ger dan het vorige jaar. In vele geval len zijn deze gewassen slechts matig droog binnengekomen. Men betwijfelt, of de afrijping van mais, die een goede stand vertoont, vroeg genoeg zal zijn. De veldbonen geven een goede op brengst, hetgeen vooral te danken is aan de geringe luisaantasting. De stam- bonen vertonen een zeer goede stand, zoals ïn geen jaren is voorgekomen. Tengevolge vaji de ongunstige weers omstandigheden en het vele blad treedt plaatselijk echter rotting op. Ook de erwten hebben van het natte weer ge leden, terwijl gedurende de oogst nogal SIN 6. Pom ziet aan de rand van de weg even later staan ze met hun drietjes een bordje staan met een kruis erop. ■Zou dat betekenen, dat daar misschien een schat onder begraven ligt?" roept vlak onder 't bord met het kruis. „Dat is beslist 'n nette rover geweest", zegt Pam. „Want hij heeft het kruis niet op hij. De beide anderen zijn stokstijf blij- de grond of in het gras getekend, maar ven staan. Hoe is dat nu mogelijk? De dommerds hebben niet in de gaten dat hij heeft het op een keurig bordje ge schilderd met een paal eronder". De het een verkeersbod is, dat een ge- drie broertjes staar, in stomme verba- vaarlijke kruising aanduidt. Daarom staat het bord ook aan de grote weg „Kom laten we eens gaan kijken", zijn? roept Pom en is het water al uit. En zing naar het bord te kijken. Zouden ze nu werkelijk op een schat gestuit wat zaadverlies optrad. Bovendien komt bij dit gewas vrij veel worm stekigheid voor. De opbrengst van blauwmaanzaad is dit jaar buitenge woon slecht. De aardappelen hebben te lijden van de aardappelziekte. Op talrijke perce len zijn de k..ollen aangetast. Het standcijfer is hierdoor ten opzichte van Augustus iets teruggelopen. Ook het standcijfer van suikerbieten is iets te ruggelopen, evenals dat van voederbie ten. Men vreest, dat de grote loofont- wikkeling geen evenredige suikerop brengst zal geven. De Z.g. vergelings ziekte komt bij dit gewas betrekkelijk veel voor. Desondanks verwacht men een goede opbrengst. Rode klaver en lucerne, in 1950 ge zaaid, vertonen een buitengewoon goe de stand. Ook het standcijfer voor grasland is hoog. hoewel op de lagere percelen water-overlast optreedt. De kwaliteit van de tweede snede van gras-, klaver- en lucernehooi is vaak minder gunstig. In verband met de weersomstandigheden is er niet veel hooi gewonnen. In de meeste gevallen heeft men aan inkuilen de voorkeur gegeven. De stand van de herfstknol- len is vrij goed. Plaatselijk wordt de ontwikkeling van dit gewas echter ge remd, doordat de grond door zware regenbuien werd dichtgeslagen. Met uitzondering van de veldbonen zijn de opbrengsten dit jaar lager dan in het vorige jaar, doch behalve van blauwmaanzaad hoger dan het gemiddelde van de jaren 19301939. Zuurbrand op Uw maag kunt ge blussen in even weinig tjjd als ge 'n lucifer uitblaast Juist die prompte weldadige werking van Rennies maakt de Rennies-remedie gewild. Maak er een vaste gewoonte van altijd een paar Rennies bij U te steken, om gewapend te zijn tegen elke aanval. Met een paar Rennies bij de hand kunt ge weer rustig alles eten, waarvan ge zo houdt, maar dat wel eens verkeerd valt. Rennies zijn handig ver pakt - één voor één en ge kunt ze onopvallend innemen gewoon maar laten smelten op de tong, zonder water of wat ook. En ze zijn nog smakelijk bovendien! Vraag Uw Apotheker of Drogist een pak Rennies. Vandaag nog. Mogelijk komen ze U morgen te pas. Ingez. Med. (Adv.) ^XXXXXXXXX t/fa xxxxxxxxxx DOOR LOULA G. ERDMAN xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 9) Zo pakte Adelaide haar schamele be zittingen uit en gaf ze een plaats in de kamer tegenover de keuken. Ellie zei dat Elaine een kamer voor haarzelf kon krij gen, er waren er genoeg over. Maar Adelaide, die tot een zekere terughou dendheid in haar betrekkingen tot de Kenzies was besloten, zei neen het was al erg genoeg dat zij 'één kamer namen Twee was ondenkbaar. Juist voor haar slaapkamer stond een grote olm, waarvan de takken zó dicht tot het venster van de kamer reikten, dat Elaine naar buiten kon klimmen en op de takken kon gaan zitten, appels kauwend en lezend, altijd lezend. Vaak voegde Barry zich bij haar en zij plachten daar samen te zitten, ieder begraven in het eigen boek gedurende een hele zomermiddag. Soms braken ze pas tegen zonsondergang op, er zelf over ver bijsterd dat de toverachtige wereld, waar in ze de middag hadden doorgebracht, slechts bestond op de bladzijden, van het boek dat ze lazen. Zij en Barry gingen samen naar school, liepen de afstand van twee mijlen, ter wijl ze hun boeken en etenstrommeltjes droegen. Elke morgen als ze door de boomgaard kwamen, hielden ze stil om hun boekentassen met appels vol te stop pen Jonathans en wijnappels en York Imperials. Later, na de eerste vorst, wa ren de Genitans rijp, en ofsqhoon de kin deren juist een geweldig ohtbijt hadden verorberd, zochten ze die kleine roze- groene appeltjes en aten deze onder het naar school gaan. Het sap, zo koud dat het hun tanden pijn deed, liep over hun kin, waarvan de zachte huid sprong tot dat hun monden rood en ruw waren. El lie wreef hen met kamferolie in en zei dat ze precies op elkaar leken, een huid als babies. Zij vroeg waarom ze juist in de wind en kou wilden eten. (Elaine kon nü het zien van een Ge- nitan-appel niet verdragen. Zij drong er bij Henry op aan, die eerste winter dat ze getrouwd waren, dat hij de boom op de plaats zou omhakken. Zij beweerde dat de appels nóch voor het eten uit de hand, nóch voor koken deugden en dat boven dien de boom het aardbeienbed te veel schaduw gaf. Henry mopperde tegen, hij wist wel dat die bomen niet waard waren er een plaats voor in te ruimen in de boomgaard, maar om de een of andere reden mocht hij ze toch graag eten. Ze deden hem denken aan zijn kinderjaren, toen hij de appels mee naar school nam in zijn boekentas. Maar Elaine bleef er op staan, daarom hakte hij de boom om en zij verbrandde het hout in. het keu kenfornuis.) Barry was altijd poëzie aan het voor dragen met een volle, rijke stem, die ver raste bij iemand van zó slanke lichaams bouw. Vrijdagmiddag stond hij op het podium vooraan in de klas, zijn ogen half dicht, alsof hij niemand zag dat deeo hij ook waarschijnlijk niet en citeerde gedicht na gedicht. Een sportsman was hij niet. Hij kon geen bal goed gooien en ook niet vangen. Maar hij kon erg hard lopen, daardoor hadden de andere jongens respect voor hem. Zij eerbiedig den ook zijn begrip voor boeken. Ze had den ontzag voc hem, zoals Elaine had voor de wijze waarop hij poëzie kon voordragen. Iets van zijn talent scheen een diepe, ofschoon verborgen behoefte aan schoonheid in hun levens te vullen Ze plaagden hem dan ook niet of noem den hem „meisje" zoals ze minder begaaf de jongens zouden hebben gedaan. Zij sloegen niet eens munt uit het feit. dat hij liever met Elaine dan met hen naar huis liep, dit niettegenstaande zij nog op een leeftijd waren, waarop 'e meisjes óf niet ziet, óf openlijk veracht. Na het avondmaal zaten Barry en Elaine in de eetkamer en deden sa men hun huiswerk. In de zitkamer waren tante Ellie en Adelaide bezig met breien of naaien en Oom Dade las de Kansas City Star of de Daily Drover's Telegram. Adelaide Courtney maakte zich, zoals Dade had voorzien, op velerlei wijze nuttig. Ze was altijd handig met de naald geweest, maar nu schenen haar handen er een bijna sensueel plezier in te vinden Ellie's fijne damast of Dade's mooie hemden te naaien, „Kijk eens naar deze prachtige stof kon ze met eerbiedige verrukking zeg gen. „Ik heb nooit meer zoiets gezien sinds ik uit huis ben gegaan. Dit ta fellaken lijkt wel van satijn. En de ze hemdenl Ja, als je goede stof kan kopen. Dat heb ik in heel mijn ge trouwde leven niet kunnen doen". Blijkbaar voelde ze geen schaamte dit te bekennen. Of, als ze die wel had. werd deze verdrongen door de voldoening, dat zij nu ten langen leste was teruggekeerd tot de manier van leven, die zij als kind had ge kend en waarvan haar huwelijk haar tijdelijk had gescheiden, Elaine schaamde zich wèl voor haar, maar begreep dat zij zich had te schamen. Moeder had altijd een hard leven ge had. Nu aan haar en aan haar kind tenslotte een zeker bestaan was ten deel gevallen, mocht ze er niet om worden veroordeeld, dat ze het zo gre tig accepteerde. Het was Adelaide niet vergund lang van de nieuw gevonden zekerheid te genieten. Voor ze twee jaar bij Oom Dade was. ging ze rustig heen, snel en zonder pijn, en zonder Oude Dade enige last te veroorzaken of geld te kosten. Bloedverwanten de mees ten van hen had Elaine nooit gezien kwamen van heinde en ver om de laatste eer te bewijzen aan de gestor ven vrouw. Ellie stortte tranen van echt verdriet alsof Adelaide een lieve, gerespecteerde zuster was geweest. (Wordt vervolgd) Hardnekkigheid in het doen van het goede is heldendom. DE VANIèRE Iedereen, die postzegels verzamelt, weet, dat er zegels zijn met een enor me waarde. De meesten van jullie zul len die wel nooit tegen komen op de postzegelbeurzen, waar je vriendjes enz. tezamen komen, maar toch is het interessant om te weten, hoe de zeld zaamste postzegel op de wereld kwam en wat de oorzaak van de grote waar de is. Het eiland Mauritius is een Engelss kolonie. In 1847 ontbood de directeur van het postwezen een tekenaar om een postzegel te ontwerpen. Hij gat zeer nauwkeurige instructies, hoe da zegel er uit moest zien en wat er op moest voorkomen. De zon scheen echter onbarmhar tig en het was gloeiend heet! De te kenaar had een enorme slaap! De di recteur vertelde maar, vertelde maar, en de tekenaar knikte maar, knikte maar. Hij had de zaak keurig begre pen en niemand twijfelde er aan, of er zou een keurige postzegel ontwor pen worden. Julle zult al begrijpen, dat de tekenaar de directeur helemaal niet gehoord had. Hij had maar wat zitten knikkebollen. De andere mor gen toog hij aan het werk. Wie be schrijft zjjn schrik, toen hij tot de ontdekking kwam, dat hij vergeten was, wat er op de postzegel moest staan. Ten einde raad besloot hij 'de directeur van het postwezen te gaan opzoeken en het hem te vragen. Hoe dichter hij bij het postkantoor kwam, hoe banger hij werd, dat de directeur ontzettend kwaad zou worden en hem de opdracht zou weigeren. Bovendien had hij dringend geld nodig, dus moest hij de opdracht uitvoeren. Bij het post kantoor gekomen durfde hij niet naar binnen gaan. Wel zag hij, dat boven de deur „Postoffice" stond, wat post kantoor betekent. Aha, dacht hij, laat ik dat er op zetten. Zo gebeurde het, dat op de eerste postzegel van het eiland Mauritius „postoffice" staat, „postkantoor". Die zegel is verschrikkelijk zeld zaam. Er zijn er op de hele wereld nog slechts twaalf en men beweert, dat de Engelse koning er één van heeft. Dank zij die zeldzaamheid is de postzegel héél veel waard. De laat ste, die geveild werd, bracht ƒ18.000 op. KLEINE GRAPJES Kan ook anders Jan tot Piet: „Ik heb gehoord, dat je een buitenlandse reis gaat maken. Waar ga je heen?" Piet: „Wel, ik ga naar Suriname". Jan: „Wat zeg je me daar? Surina me? Maar beste kerel, weet je dat het daar honderd graden in de schaduw is?" „Piet: „Ja zeker, maar ik hoef toch niet in de schaduw te lopen". VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Onze Nederlandse koren en korpsen, 6.30 Waltztime. 6.40 De neg'en Zapakara's. 7.15 De discussieclub. 7.30 Ouverture. 7.40 „Vandaag". 8.05 Radio Phil- harmonisch-orkest. 9.15 Hedendaagse zendings- vragen. 9.35 „La Rosarpa". 10.00 Koorver eniging. 10.30 Gram.muziek. 10.45 Avondover denking. 11.15 Sid Merriman en zijn orkest. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 6. 8 en 11 uur. 6.20 Louis Davids zingt. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Studie en strijd. 7.30 Voor de jeugd. 8.05 Op de kor rel. 8.15 Omroeporkest. 9.15 „Het grote groeide uit nietig materiaal", hoorspel. 10.00 Kwartet Jan Corduwener. 10.20 Bartok-herdenking'. 10.45 Tussen mens en nevelvlek. 11.15 Dans muziek. VOOR DONDERDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.40 School radio. 10.00 Slowaakse suite. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Russisch kerkkoor. 11.00 De Zon nebloem. 11.15 Schoolradio. 12.03 Orkest van Sidney Torch. 12.33 Roberto Inglez. 1.20 De KRO Minstrelen. 1.35 Piano-recital. 2.00 Pro menade-concert. 2.45 Tussen de bedrijven door 3.30 Kamermuziek. 4.00 Bijbellezing. 4.45 Vo caal Ensemble. 5.00 Het Radio-jeugdjournaal, 5.30 Zigeunerkwintet. 5.50 Regeringsuitzending. 6.00 Gram.muziek. 6.15 Accordeon-vereniging. 6.30 Christelijke Vakbeweging. 6.45 Leger des Heilskwartier. 7.15 Allerlei vragen. 7.30 Wals. 7.40 „Vandaag". 8.05 „De gilde viert". 10.00 Gram.muziek. 10.15 De vaart der volken. 10.35 Kerkkoor. 10.45 Avondoverdenking, 11.15 Ka mermuziek. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. muziek. 9.30 Arbeidsvitaminen. 10.30 Korte gesprekken. 10.35 „Croon-crew". 10.50 Kleu tertje luister. 11.00 Balletmuziek. 11.45 Sterk stroomkabels. 12.00 Pierra Palla. 12.38 Gerard van Krevelen. 1.15 Dolf van der Linden. 1.45 U kunt het geloven of niet. 1.50 Meisjeskoor. 2.00 Met naald en schaar. 2.30 Olga Ongena. 3.00 Klimop. 4.00 Assortimento. 5.00 Avro kaleidoscoop. 6.15 Taieltennissen. 6.20 Sport- problemen. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Hugo de Groot. 8.15 Oratorium van Joseph Haydn. 9.20 „Tranen over Johannesburg"', hoorspel. 10.20 Teddy en Max. 11.15 Sport. 11.30 Dans muziek. RADIO-DIS TRIBUTIEDIENST LIJN III: 8.05 Concert. 9.10 Verz.progr. 10.00 Reg. Dixon. 10.30 Orkest Reynolds. 11.00 Dagboek. 11.15 Palm Court Orchestra. 12.00 VI. Br.: Gram. 12.15 Orkest Saintal. I.15 Orgel en zang. 2.00 Muziekgeschiedenis voor de jeugd. 3.00 Eng. L.P.: Rendez-vous Players. 3.30 Voor de soldaten. 3.45 Orkest Savill. 4.15 VGO: Musette-orkest. 4.30 Pot- pournes. 5.00 Jodelrefreintjes. 5.15 Fr. Br.: Dansmuziek. 6.00 Voor de soldaten. 6.30 VI. Br.: Voor de soldaten. 7.30 Zangplaten. 7.50 Causerie. 8.00 Verz.progr. 9.00 Klankbeeld. 9.30 King Cole-trio. 9.45 Actualiteiten. 10.15 Eng. L. P.: Actualiteiten. 10.20 Ouderwetse Dansmuziek. 11.05 Gram. LIJN IV: 8.10 Concert. 9.05 Klassieke mu ziek. 10.00 Lux.: Ménage et Musique (VI.). 10.30 VGO: Feuilleton. 10.45 Verz.progr. 11.00 Uitzending voor zieken. 11.30 Peter Anders. II.45 Orkest James. 12.00 Gram. 12.20 Weber. 12.30 Eng. H.S.: Voor de arbeiders. 1.00 Eng. L.P.: BBC Midi. Light Orchestra. 1.45 Voor de kinderen. 2.00 Lux.: Jeudi sur mesures. 2.20 Les aventures de Tintin Milou. 2.30 VGO: Operaflitsen. 3.15 Harmonica. 3.30 Franse refreintjes. 3.40 Eng. H.S.: BBC North. Orchestra. 4.45 Eng. L.P.: BBC Schots Var.- orkest. 5.30 Modern orkest van d, Italiaans® Omroep. 6.00 Macpherson. 6.15 Eng. H.S.x Spor. 6.20 New Casino Orchestra. 6.45 Fr. Br.t Causerie. 7.00 Gram. 7.30 Eng. L.P.: Verz. progr. 8.00 Lux.: Lichte muziek. 8.30 Eng. L.P.: Zang met koor en orkest. 9.15 Lux.» Souvenirs. 9.30 Operamuziek. 10.30 Kalund- borg: Jazz. 11.00 Ensemble Daniels. 11.15 Eng. L.P.: Tango-orkest.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5