Hoornse cipiers voor Amsterdams Hof Rijdende tentoonstelling over de eenwording Europese economie Prijzen couponboekjes voor de Ziekenfondspremie verdubbeld was weer feest in Leiden Gedetineerden werden mishandeld iiniiiiiiiiiii ■in Variété in Carré Thiessen bij Westerling .En datin'n Nederlandse gevangenis" Engeland zal de Duitse industrie niet tegenwerken Rapport-Nieuw-Guinea komt 10 October in Eerste Kamer Een censuur op post in Oost-Duitsland ingesteld WOENSDAG 4 OCTOBER 1950 0INSOAG speelde voor het Amsterdamse Hof een zaak, die buiten de bedding van het normale routinewerk trad. Hier immers stonden geen misdadigers terecht, maar zes mannen wier taak het is toezicht te houden op misdadigers. Deze zes leden van het Hoornse gevangenispersoneel moesten in hoger beroep voor de rechter verschijnen, omdat zjj in de eerste helft van 1947 gevangenen hebben mishandeld. Er ontplooide zich voor de aanwezigen een trieste reeks feiten, die gezien moeten worden tegen de achtergrond van een moeilijk houd bare toestand in de Hoornse gevangenis. Een toestand, die van de bewakers bijna bovenmenselijke tact eiste, die z|j niet vermochten op te brengen. Zes keer sprak de procureur-generaal mr. Hoeffelman het schuldig uit. In vijf gevallen was zjjn eis gelijk aan het vonnis van de Alkmaarse rechtbank. Tegen een der verdachten eiste de procureur-generaal een hogere boete dan waartoe de ge vangenbewaarder te Alkmaar was veroordeeld. ■I Nu de roep „Amsterdam Ahoy" niet meer in het hoofdstedelijke theater Carré wordt gehoord, vraagt deze maand daar de variété de aandacht. De première werd gisteravond tot een stormachtig succes. De voorstelling beantwoordt in ieder opzicht aan de eisen die variété stelt: bonte verscheidenheid in sneltrein vaart. Het vereiste tempo werd reeds bij de première zeer dicht benaderd en bont was de voorstelling in ieder opzicht. Zij bood feeërieke dansnum- mer, 'gebracht door Siki and Son, die ieder opzicht prima muzikaal num mer, gebracht door Siki and Son die de kunst verstaan hun nummer uit stekend te verkopen, verder waren er Franse schaduwenspelers, een slan genmens, een antipodist en als hoogte punt is er het optreden van de won derman Chefale die in zijn eentje het tweede gedeelte van de avond voor zijn rekening neemt en de geestdrif tig gestemde zaal verstomd doet staan wegens de vele ondoorgrondelijke mysteries waarin hij de hand heeft. Het uitstekende programma werd mu zikaal op verdienstelijke wijze omlijst door een uitgebreid orkest onder di rectie van Herman Woustra. Toch géén breuk? Naar aanleiding van de berichten, dat oud-kapitein Westerling zich zou wen sen te distanciëren van de heer J. Thiessen Jr. (zie elders in dit nummer), deelt de heer Thiessen mede, dat hij terstond naar Brussel is gereisd om per soonlijk van Westerling te horen wat hiervan waar was. Westerling heeft in dit verband de volgende verklaring afgelegd: „Onder getekende, R. P. P. Westerling, verklaart hierbij, dat het betrokken artikel een verkeerde voorstelling van zaken geeft en z.i. ten doel heeft de heer J. Thies sen Jr. in een kwaad daglicht te stel len". De correspondent van het A.N.P. te Brussel deelt mede, dat de heer Wes terling hem het afleggen dezer verkla ring heeft bevestigd. Voorts zeide Wes terling. dat een commissie zou worden ingesteld, die de gelden zou controleren welke voor hem binnenkomen. Westerling verklaarde voorts tegen over deze correspondent, dat hij vrij wel is afgesneden van berichten uit Nederland en vaak personen op bezoek ontvangt wier meningen zeer uiteenlo pen. Hij is voorts onvoldoende op de hoogte van het werk van de comité's die hem wensen te steunen. Het gevolg hiervan is geweest, dat er moeilijkhe den zijn ontstaan tussen deze comité's. Churchills ringvinger werd gemeten Men heeft de maat genomen van Winston Churchills ringvin ger, voor de gouden ring met de Minerva-kop, welke op 10 Octo ber aan zijn rechterhand gesto ken zal worden bij zijn promotie tot doctor in de philosophie aan de universiteit van Kopenhagen. De omtrek van de ring zal zeven en-een-halve centimeter zijn, al dus weet de „Manchester Guar dian" te melden. Churchill en zijn echtgenote zullen Maandag per speciaal vliegtuig naar Kopenhagen gaan. Het echtpaar Churchill zal te gast zijn bij de Deense koning en koningin. Scheepsramp in Columbia eiste 28 doden Te Barranca Mermeja, een oliecen trum 280 km ten Noorden van Bogota in Columbia, zijn 28 personen bij een scheepsramp omgekomen, zo meldt het Columbiaanse blad „Tiempo". Een sleepboot van 443 ton, die olie en pas sagiers vervoerde, zou door de bliksem getroffen zijn en in brand gevlogen. Zes personen werden ernstig gewond. Toen de vlammen uitstierven, vond men het lijk van de kapitein, die nog het stuurwiel omklemd hield. Hongaarse gezantschap in Den Haag onder bewaking Sinds Maandagmiddag staat het ge zantschap van de Hongaarse volksrepu bliek in den Haag onder politiebewa king. Van de zijde der Haagse politie vernemen wij, dat tot deze maatregel is overgegaan in verband met een „ge pleegde baldadigheid". Over de aard van deze „baldadigheid" werden ons geen inlichtingen verstrekt. Een woord voerder van het Hongaarse gezantschap verklaarde, dat politiebescherming was aangevraagd omdat politieke demon stranten provocerend zouden zijn opge treden. Ook dit jaar heeft de „British Council" een zevental beurzen beschik baar gesteld voor Nederlanders voor studie in Engeland. De presidenf: J3EEDS bij het verhoor van de eerste verdachte IJ. S„ de toenmalige fun gerende adjunct-directeur, werd reeds een schril licht geworpen op de ver houdingen in de gevangenis. De stem ming onder de gevangenen was slecht. Er waren steeds complotten en ont- vluchtmgspogingen. De behuizing was verre van voldoende. Verdachte had een zekere T„ die hij tegen de bepalin gen in had zien roken op de slaapzaal geslagen. „Omdat hij het roken halsstarrig bleef ontkennen", aldus verdachte. President: „Het is dwaasheid iemand te slaan, als hij niet wil bekennen. Verdachte, die thans assistent van de directie in de gevangenis te Leeuwar den is, verklaarde voorts nimmer de gummilat te hebben gebruikt. „Het was onjuist", betoogde de di recteur van de Hoornse gevangenis, de heer De Wit, als getuige gehoord", ver dachte had de gevangene moeten toe spreken". De directeur wees er voorts op, dat het departement wist, dat de toestand onhoudbaar was. De volgende getuige, een voormalige gedetineerde v. O., verklaarde, dat ver dachte hem eens, nadat hij een klacht had ingediend, bij de keel had gegre pen en vervolgens een trap na had ge geven. Na een ontvluchtingspoging was hij op blote voeten door de sneeuw gejaagd. Eens had hij geruime tijd in bukkende houding geboeid gezeten. In zijn requisitoir zeide de procu reur-generaal, dat juist deze verdachte in zijn functie bijzonder aansprake lijk is voor het slaan. Spreker twij felde eraan, of er nooit andere mis handelingen hebben plaatsgevonden. Mr. Hoeffelman achtte een gevoelige straf op zijn plaats en vorderde be vestiging van het Alkmaarse vonnis f 100 boete of 30 dagen hechtenis. „Onbegrijpelijk". „Het is onbegrijpelijk. De schrik slaat je om het hart, dat zoiets in een Ne derlandse gevangenis kon gebeuren", zei de president tijdens het verhoor van de hoofdbewaarder verdachte H. P. uit Hoorn. Getuige H. J. B. uit Amsterdam, die ook al een ontvluchtingspoging had onderriomen, verklaarde in de straf- cel, terwijl hij geboeid was, door vijl man met de gummistok te zijn afge ranseld. Verdachte P. was hierbij. Pres.: „Het gaat niet aan met vijf of zes man maar te slaan''. Verdachte: „Wij waren ons leven geen uur zeker". De getuige vertelde voorts, dat hij was geslagen om hem een bekentenis af te dwingen, daar hij enige attribu ten: een bijl en een zandzak had ver stopt. Volgens getuige diende die bijl om een telefoonleïding mee door te kappen „De hele gevangenis was leeggelo pen, als ons complot gelukt was", gaf deze getuige ten slotte royaal toe. Een ernstig incident. ,,'t Is verschrikkelijk. Dat is beulen", riep de president uit, toen hij het ver haal van de twee volgende getuigen had gehoord. Zij hadden een ont vluchtingspoging ondernomen. Hiertoe hadden zij eerst werkmeester Scholten tegen de grond geslagen. Na een schot, dat gelost werd, hadden zij hun poging opgegeven. Zij werden gegrepen en geslagen en getrapt. Ten slotte werden zij geboeid met de handen aan de en kels, zodat zij zich niet konden op richten. De procureur-generaal concludeer de ook in dit geval tot een hoge straf f 100 boete of 30 dagen. De huismeester J. P. uit Hoorn was eveneens de mishandeling van boven genoemde twee getuigen ten laste ge legd. Ook tegen hem eiste de procu reur-generaal f 100 boete of 30 dagen hechtenis. Verdachte J. M., thans hoofdbewaar der in Scheveningen, hoorde f25 boete of 10 dagen tegen zich eisen. Wilde gevangene kaalknippen. Verdachte R. W. had in opdracht van de directeur de gevangene v. d. B.. een Amsterdamse amateur-bokser, willen kaalknippen. Deze verzette zich hiertegen, omdat hij al over vier dagen uit hechtenis zou worden ontslagen. Hij werd door drie man geslagen en liet zich de behandeling toen welge vallen. De president noemde de wijze waarop verdachte R. W. was opgetre den, misselijk en ontactvol. De procu reur-generaal eiste tegen deze ver dachte, die ook een rol speelde in de mishandeling van de getuigen E. en V d. V., f 50 boete of 20 dagen hech tenis. De laatste verdachte, de bewaarder le klas G. A. B., gaf toe de getuige E enige vuistslagen te hebben gegeven. Hij had dit gedaan, omdat hij meende, dat E. met een klomp wilde slaan. De procureur-generaal wilde de strat tegen deze verdachte verhoogd zien van f 10 boete tot f 25 boete of 10 da gen hechtenis. De respectievelijke pleiters van ver dachten hadden de uiterste clementie bepleit. Namens hen richtte mr. A. J. M. Leesberg zich in zijn slotwoord nog tot het Hof met het verzoek de conse quenties van een veroordeling goed onder het oog te zien. Uitspraak over 14 dagen. De Britse Hoge Commissaris in Duitsland, Sir Ivone Kirkpatrick, heeft voor Duitse en Britse functionarissen verklaard, dat hij zijn uiterste best zou doen om de BritsDuitse betrek kingen beter te maken dan ooit sinds het einde van de vorige eeuw. Zulks diende te geschieden op basis van we derzijds respect en vertrouwen. Hij zeide op de steun te vertrouwen van alle Duitsers van goeden wille. Engeland koesterde niet de wens de Duitse concurrentie in de scheeps bouw, de staalproductie noch op enig ander gebied der Duitse economie te verstikken. De Britse regering streef- De voorzitter van de Eerste Kamer, zal in overleg met het seniorenconvent in de vergadering van a.s. Dinsdag 10 October voorstellen het rapport van de gemengde commissie Nieuw-Guinea te behandelen in een vergadering met ge sloten deuren en wel na afdoening van de op de agenda voorkomende wets ontwerpen. Rumoer om Bao Dai Er is om Bao Dai, de vroegere keizer van Annam en tegenwoordig staats hoofd van Indo-China, enig rumoer ont staan. Deze heer vertoeft tegenwoordig in Cannes aan de Riviera. De Franse so cialist Boutbien heeft als zijn mening te kennen gegeven, dat de 51 millioen francs, die de Franse staat maandelijks aan Bao Dai uitkeert, maar slecht be steed zijn. Vele Fransen zijn het hiermee eens. Zij menen, dat Bao net lot van zijn strijdend volk behoort te delen en niet voortdurend aan de Riviera behoort te vertoeven. Hierover is een Vietnamese delegatie, die in Parijs technische besprekingen komt voeren, op haar beurt critisch. Zij acht het prestige van Bao en zijn rege ring door deze critiek aangetast. Karei Lotsy geopereerd Dinsdag heeft de heer Karei Lotsy, voorzitter van de KNVB, in het dia- conessenhuis te Haarlem een operatie ondergaan. Naar wij vernemen JS de toestand vail de patient goed. de er naar alle hindernissen, die de uitvoering van de door haar bekend gemaakte politiek in de weg stonden op te ruimen. Het opheffen van vele beperkingen in de laatste maanden bewees, dat de vrees voor Duitse con currentie geen rol in de Britse poli tiek speelde. Dr. Karl Dumont, de nieuwe con sul-generaal der Duitse Bondsrepu bliek in Nederland. Hij werd op 27 December 1889 in Breslau ge boren. Hij was werkzaam op het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken van 1919 tot 1944. In 1939 en in 1944 werd hij om politieke redenen op non-actief gesteld. Ook naar ons land Drie enorme trucks, elk 14 a 15 me ter lang, zullen dezer dagen de Neder landse grens overschrijden en in een drietal plaatsen een tentoonstelling vormen, teneinde de „man in the street" duidelijk te maken, wat eigenlijk bedoeld wordt met Europese economi sche integratie, zo deelde de heer Cla rence E. Hunter, hoofd van de E.C.A.- missie in Nederland, gisteren mede. Onder de naam „Europe Rebuilds" (Europa herbouwt) zijn in vijf Euro pese landen reeds dergelijke, exposi- sities gehouden, die door meer dan 500.000 mensen bezocht werden. Met behulp van radio, telefoon, film enz. wil men op eenvoudige wijze het grote belang van de eenwording der econo mie in West-Europa duidelijk maken. Eerst komt Maastricht aan de beurt, vervolgens Eindhoven en Enschede. Dan rijden de trucks naar Italië. Voor jaar 1951 keren zij in Nederland terug en zullen zij ook de grote plaatsen be zoeken. Sprekende over de Marshall-hulp in liet algemeen zeide de heer Hunter, dat hoewel er dank zij het Europees herstelprogram, een verbetering in de Géén premieverhoging Van de zijde van de Ziekenfonds raad wordt medegedeeld, dat binnen kort voor de premie der verplichte ziekenfondsverzekering couponboek jes zullen worden verkrijgbaar gesteld, waarvan de prijs, vergeleken bij die van de tegenwoordige couponboekjes, is verdubbeld. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat dit geen premieverhoging betekent. Het bedrag, dat de werkgevers voor een coupon boekje betalen, is een voorschot op de door hen te betalen premie. Dat bedrag wordt in mindering ge bracht op hetgeen de werkgevers op een later tijdstip aan de Raad van Arbeid of de bedrijfsvereniging, waar bij zij zijn aangesloten, aan premie voor de verplichte ziekenfondsverze kering hebben te voldoen. Zoveel Jehova 's Getuigen voor Oostduitse Gerechtshof Dinsdag is voor het Oostduitse opper- gerechtshof een proces begonnen tegen negen vooraanstaande leden van de re- ligieuse gemeenschap van „Jehova's ge tuigen". Zij worden onder meer be schuldigd van economische spionnage, spionnage in het algemeen en het „zaai en van haat tegen democratische instel lingen, politici en godsdienst" alsmede van het voeren van militaire propagan da, het belasteren van de Sowjetunie, de volksdemocratieën en de op handen zijnde verkiezingen van 15 October. 150 MONTAGESCHUREN IN DE NOORD-OOST-POLDER Door de directie Wieringermeer (Noord-Oost-Polderwerken) worden wederom 150 montageschuren (beton- boerderijen) gezet. Vanzelfsprekend komen hier ook 150 stenen woningen bij. In totaal staan er nu in de Polder 171 montageschuren. Leiden kent maar één feestdag in het jaar en dat is de derde October, een dag, die ook gisteren weer op uit bundige wijze is gevierd. Natuurlijk be vatte het programma weer de tradi tionele uitreiking van haring en witte brood. Zo goed als alle inwoners van de stad en duizenden uit de omgeving zwierven de gehele dag door de straten en vierden feest, waar er maar feest te vieren viel. Er waren allerlei wedstrij den, cabaretvoorstellingen, kinderfees ten en een vuurwerk tot slot. Het hoogtepunt vormde de optocht, die dit jaar bestond uit een z.g. bedrijfsparade, waarin talloze zaken uit Leiden en ook van elders hun wagens uitbrachten. Toch wordt een historische optocht meer gewaardeerd. De feestvreugde in het Lunapark op het Schuttersveld werd enigszins getemperd ten gevolge van het feit, dat de regen het terrein in een grote moddervlakte had veranderd. De burgemeester der Sleutelstad, Jhr. mr. F. H. van Kinschot, deelt de eerste porties „zeebanket" met brood uit. Haring en hutspot voor de soldaten De dienstplichtingen van de lichting 1950 II, die gisteren be gonnen op te komen, vielen met hun neus in de haring. Ter her denking van Leidens ontzet heeft generaal mr. H. J. Kruis, chef van de generale staf, namelijk be paald, dat alle militairen van de Kon. Landmacht 's middags bij hun koffiemaaltijd als extraatje ,een nieuwe haring zullen ont vangen. Het avondeten bestond voor deze gelegenheid uit hutspot met klapstuk. méér als de werkgevers voor een cou ponboekje betalen, zoveel minder be hoeven zij later aan premie te storten. De nieuwe couponboekjes welke ook een ander model zullen hebben worden niet alle op een tijdstip, maar geleidelijk in omloop gebracht. Van 1 Januari 1951 af zullen echter uitslui tend couponboekjes van het nieuwe model verkrijgbaar zijn. Ten gerieve van werkgevers met weinig personeel zullen couponboekjes, inhoudende vijf weekcoupons, voor de prijs van vijf gulden verkrijgbaar worden gesteld. Nieuwe burgemeester in het Weeshuis (Van onze Helderse redacteur). De nieuwe burgemeester van Texel, de heer C. de Koning, oud resident van Banka en Billiton, zal Zaterdag in zijn nieuwe ambt worden geïnstalleerd. Hij zal even wel zijn ambtswoning in Den Burg niet kunnen betrekken, daar deze te klein is voor zijn groot ge zin, dat uit negen personen be staat. Goede raad was hier duur. Het geviel echter, dat het Wees huis hierin redding bracht. Want slechts drie wezen bewonen het gesticht. Zo is er een goede, maar bij eerste opslag vreemde oplos sing verkregen. Burgemeester De Koning, gaat, als wij wel zijn in gelicht, met z|jn kroost in het Weeshuis wonen en de weesjes worden gepromoveerd naar de bur gemeesterlij ke ambtswoning. Daar door is voor afzienbare tijd voor Texel dit woningvraagstuk uit de wereld. levensstandaard is ingetreden, er nog genoeg werk te verrichten valt. Hij legde er de nadruk op, dat men niet alleen moet zien naar de overwinning in Korea, doch ook naar de overwin ningen tot stand gekomen door het plan-Marshall. Na 1952 Wat na 1952 zal gebeuren staat nog niet vast, doch de heer Hunter achtte het waarschijnlijk, dat de hulpverle ning aan Europa niet geheel zal wor den stopgezet. In welke vorm deze hulp zal worden voortgezet is nog een open vraag. De inschakeling van West- Duitsland in de Europese economie wordt in Amerika ten zeerste toege juicht. Ondanks bepaling in grpndwei Het bureau van de Amerikaanse Hoge Commissie voor Berlijtn heeft de beschuldiging geuit, dat de Oost- duise autoriteiten een „censuur" van de post in geheel Oost-Duitsland en de Sowjet-sector van Berlijn" hebben ingesteld, „ondanks de bepaling in de Oostduitse grondwet, die het briefge heim garandeert". Het bureau haalt het Dresdense blad „Saechsische Zeitung" van 13 Septem ber aan, waarin werd verklaard, dat een Duitse vrouw tot 18 maanden ge vangenisstraf was veroordeeld we gens het schrijven van een brief aan Rias, het Amerikaanse radiostation in' Berlijn. „De brief", aldus de Ameri kaanse verklaring, „bereikte Rias nooit. Hij werd door de Volkspolitie van de Sowjetzone in beslag genomen, nadat de censuur had onthuld, dat hij van een vijandige gezindheid jegens het communistische regiem van Oost- Duitsland getuigde". Flinke boeten voor vragen van teveel kamerhuur Het euvel van het vragen van te hoge kamerhuren blijft hier en daar nog steeds voortwoekeren. Dit bleek Dinsdag weer eens ter zitting van de Bijz. Politierechter te Amsterdam, die aan enkele in overtreding zijnde per sonen flinke boeten uitdeelde. Een kamerverhuurster, die 85 gulden per maand had geïncasseerd in plaats van de toegestane 45 gulden, werd veroor deeld tot een boete van 50 gulden. Een ander, die voor de verhuur van twee kamers plus keuken 110 gulden per maand in plaats van de toegestane 50 gulden ontving, kreeg een boete van 250 gulden. De Londense „gasstaking" duurt nog voort Vijftienhonderd stakende onderhouds- arbeiders van de gasbedrijven in Noord-Londen hebben eenstemmig be sloten het werk niet te hervatten. Op een massa-bijeenkomst hadden vakver enigingsfunctionarissen. die tegen de staking zijn, getracht de mannen weer aan het werk te krijgen. De stakers be sloten in elk geval tot morgen te blij-' ven staken. Dan zullen tien stakings leiders, die zijn gedagvaard, worden gehoord. De stakers eisen een loons verhoging van drie pence per uur. Dak van woning stortte in Te Tilburg is het dak van een onbe woonbaar verklaarde woning ingestort. Gelukkig stortte de zoldering niet in, zodat zich geen persoonlijke ongeluk ken voordeden. Het gezin, uit vier per sonen bestaande, dat het krot bewoon de, heeft thans het huis moeten ont ruimen. Het echtpaar trok destijds clan destien in de betrokken woning in ver band met het huisvestingsprobleem. Voorlopig wordt het gezin bij de politie onderdak verleend. DE DEFENSIE VAN DENEMARKEN De Deense minister-president, Hed- toft, heeft Wj de opening van de nieu we parlementszitting verklaard, dat Denemarken zijn defensie zo spoedig mogelijk zal opbouwen om zijn ver plichtingen in het kader van de V.N. en het Atlantisch Pact te kunnen na komen. Denemarken heeft driehonderd millioen foremen voor (je defensie uit getrokken. Nog steeds overtredingen van de prijsvoorschriften De Economische Contrödienst heeft weer in vele bedrijven een onderzoek ingesteld in verband met de prijsvoor schriften. In veertig gevallen werd een proces-verbaal opgemaakt. Overtre dingen werden o.a. geconstateerd bij kle dingmagazijnen, bakkers, slagers, brand- stoffenhandelaren alsmede b'ij fabrie ken in metalen huishoudelijke artikelen. Bij een aantal reeds eerder gecontro leerde bedrijven waren de prijzen thans op een geoorloofd niveau teruggebracht. De plaatselijke prijzencommissies kre gen vele klachten te behandelen. Sommige gevallen werden vlot afge daan, bij andere proces-verbaal opge maakt. Ook in verband met de prijsaan duidingsvoorschriften werd 25 maal een proces-verbaal opgemaakt. Inspecteur der belastingen ging buiten zijn boekje Het gerechtshof te Amsterdam ver oordeelde gisteren de vijf-en-veertig jarige oud-hoofdinspecteur der belas tingen W. J. I, M. van B. tot een ge vangenisstraf van drie jaar me af trek van de reeds in hechtenis door gebrachte tijd. Hij had o.a. belasting plichtigen bijgestaan bij het in strijd met de waarheid invullen van hun be lastingbiljet. Ook zelf had hij een on juiste aangifte gedaan. Studenten en dienstplicht Naar aanleiding van door het Tweede Kamerlid mr. J. Algra gestelde vragen heeft de minister van Oorlog geant woord, dat wat betreft het vervullen van de eerste oefening voor a.s. studenten de voorkeur wordt gegeven aan het uitvoe ren daarvan voor de aanvang van de studie. Deze methode kan niet worden toegepast op hen. die in het jaar waarop zij 18 jaar oud worden, de hogere stu die aanvangen. Daarom moet zulken zo danig uitstel worden verleend, dat zij hun studie kunnen beëindigen. Uit breiding van deze regeling is om mili taire redenen niet doenlijk. KERKELIJK NIEUWS Ned. Hervormde Kerk. Beroepen te Ameide en Tienhoven W. Vroegindewey te Huizen (N.H.); te Benschop: J. Wieman te Hoog-Blokland; te Oude Tonge: J. C. Wolthers te Nijega; te Winterswijk: H. Sorber te Eenrum. Aangenomen naaiL Maasland: H. J. J. Keyzer te St. Laurens, die bedankte voor Monnikendam. Bedankt voor Culemborg: J. E. Wagenaar te Beester- zwaag; voor Westbroek: B. N. B. Bout hoorn te Bennekom. Beroepbaar stelling: ds T. A. Westhoff, eervol ontslagen predikant met bevoegdheid van emeritus, Herv. pastorie te Willemstad, stelt zich beroepbaar. Gereformeerde Kerken. Beroepen te Driebergen-Rijsenburg: L. A. Bos te IJselmonde; te Loppersum: I. Hamming te Nieuwendijk (N.Br.): te RuimerwoldeKoekange, vac. C. H. Ap- pelo: H. Herder te Scherpenzeel (Gld.); te Ter Aar en Wormerveer: G. Rienks, res. legerpredikant te Heemstede. Be dankt voor Blija: C. Kamper te Bleis- wijk; voor Oenkerk: J. J. Grafe te Win schoten. Gereform. Kerken (onderh. art. 31 K.O.) Bedankt voor Oud-LoosdrechtW. van Lingen te Alkmaar; voor Winschoten: F. Kouwenhoven te Brouwershaven. Christ. Gereformeerde Kerk. Aangenomen de benoeming tot. voorganger te Tholen: C. Gebraad, lerend ouderling te Leersum. Baptistengemeente. Beroepen te SneekK. Reiling te Rotterdam-C. Öud Gereformeerde Gemeenten. Bedankt voor Grafhorst: W. van Dijk te Kapelle aan de IJsel. Giften en legaten. De Landelijke Stichting voor Prot. Zie- kenhuizenverpleging, gevestigd te Amers foort, heeft van wijlen Jkvr. C. H. L. Hoeufft, overleden te Haarlem, een le gaat ontvangen groot 5000, vrij van las ten en rechten.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 6