Zweden leed een zwaar verlies Koorts Dr. Adenauer stelt voorwaarden BISI ALGMARI BIJ DE DOOD VAN ELN VORST Gustaaf VEen beminnelijk en bekwaam man'' hield zijn belofte jegens zijn volk Duitse krijgsgevangenen in Rusland voor Duitslands deelneming aan Atlantisch leger Geen discriminatie van Duitsland Gezond Pim, Pam en Pom als schatgravers Lies Bonnier wederom de snelste Ronde van Nederland zal slechts vijf etappen tellen xxxxxxxxxx mt xxxxxxxxx^ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Een scheidsrechterlijke dwaling Het Radioprogramma Ook po MAANDAG 80 OCTOBER 1950 Zweden verliest in Koning Gustaaf V een vorst, die zich in zijn lange leven bfl alle lagen der bevolking bemind heeft weten te maken door zijn eenvoudig en onopgesmukt gedrag, en door zijn afkeer van alle onnodige vertoon. Hij was bovendien een groot kindervriend en was zelfs zeer gesteld op journalisten. Meer dan eens, wanneer hofdlgnitarissen de persmensen de deur wilden wijzen, zei de koning: Laat ze binnenkomen, ze hebben hun werk te doen. Hij was sportief, tenniste uitstekend en ging gaarne op jacht. Omdat hij goed tenniste had hij een hekel aan mensen, die hem lieten winnen, omdat hij koning was. Zijn negentigste verjaardag werd met grote feestelijkheid gevierd. Een paar jaar tevoren nog pas had hij op advies van zijn artsen het tennissen moeten opgeven, dat hij met grote hartstocht en vaardigheid had beoe fend. Onder de naam Mr. G. had hij aan vele tournooien deelgenomen. In diezelfde tijd nog nam hij kort na een zware aanval van influenza in een he vige sneeuwstorm deel aan een fazan ten jacht. Koning Gustaaf is herhaaldelijk in ons land geweest. Reels als kroonprins bezocht hij Nederland enkele malen incognito. Begin Maart 1923 bracht hij en statiebezoek, dat een triomftocht door Amsterdam, Den Haag en Delft werd. Hij was drager van het Groot kruis van de Nederlandse Leeuw. Hij Koning Gustaaf werd op 16 Juni 1858 geboren op het kasteel Drottningholm, op het eiland Löfo in het Malarmeer. Hij was de zoon van koning Oscar II en koningin Sofie, prinses van Nassau. In het kader van de Noors-Zweedse unie was hij van 1884 tot 1891 onder koning van Noorwegen, in 1907 volgde hij zijn overleden vader op. In de eer ste troonrede, die hij na zijn troons bestijging uitsprak, zei hij: In oprechte ijver voor de welvaart en de vooruit gang van mijn volk zal ik altijd trach ten, mijn taak te vervullen. Zijn be lofte heeft hij gehouden. In de binnenlandse politiek hield hij gelijke tred met de sociale ontwikke ling; niettemin bleef hij zich steeds bewust van zijn verantwoordelijkheid voor de grote lijn. Daardoor heeft hij zonder moeilijkheden kunnen samen werken met ministeries van zeer uit eenlopende politieke kleur. Voor de buitenlandse politiek heeft de koning steeds een grote belangstel ling gehad. Reeds als kroonprins, toen hij belangrijke reizen maakte, besprak hij met staatshoofden en vooraanstaan de politici actuele vraagstukken. Tij dens de eerste wereldoorlog nam hij het initiatief voor de samenwerking der drie Scandinavische landen ter handhaving van hun neutraliteit. In 1939 hoopte hij tot op het laatste mo ment op een vreedzame regeling der geschillen. Opnieuw poogde hij de drie Noordelijke landen bijeen te brengen, maar de politieke situatie lag anders dan vijf en twintig jaar tevoren en al spoedig was Zweden het enige neutrale land in het Hoge Noorden. Aan Gustaafs politieke begaafdheid was het echter mede te danken, dat de deling van de Zweeds-Noorse unie in 1905 in vrede haar beslag kreeg. Voor internationaal hulpwerk had de koning een zeer levendige belangstel ling. Zeer veel vermaak schepte de koning in de geruchten, die in Maart 1948 de ronde over hem deden. Hij was per In het Hamburger Abenblatt zijn verklaringen verschenen van een Duitse krijgsgevangene uit de Sowjet- Unie met name Hans Stecher, volgens welke 480.000 van zijn kameraden en ongeveer 30.000 vrouwelijke leden van de vroegere hulpdiensten van de Wehr- macht nog steeds in arbeidskampen van Sowjet-mongolie zouden verblij ven. Stecher beweert, dat hij op het einde van de zomer van 1947 werd overgebracht naar het kamp van Montsjoek, nabij de Mongoolse grens en daarna naar Sararotsj, waar nog 56.000 Duitse krijgsgevangenen ver bleven. Toen hrj gerepatrieerd werd. aldus Stecher, waren nog slechts 25.000 hunner in leven. In Maart van dit jaar werd aan 400 Duitse krijgsge vangenen verzocht in Rusland vrijwil lige legerdienst te vervullen. AMERIKAANS VLOOTPROGRAM De Ver. Staten zijn begonnen met de Uitvoering van een program van 350 millioen dollar voor de bouw, moder nisering of verbouwing van 344 oor logsschepen. BiJ brandend maagzuur een of twee Rennies eenvoudig laten smelten op de tong. Nog vóór U 't weet, behoort de pijn tot het verleden. Ook voor U is er nu geen reden meer, bepaalde lievelings gerechten te laten voorbijgaan. Als er eens iets verkeerd valt, hebt ge toch Uw Rennies bij de hand. En ge kunt ze innemen zonder water of wat ook, altijd en overal. Vraag Uw Apotheker of Drogist 'n pak Rennies Een pracht remedie, prettig om in te nemen en.zo doeltreffend. Een van de geliefde bezigheden van de vorst was de jacht. Zowel in Zweden als elders in Europa leerde men Koning Gustaaf als een geoefend jager kennen. trein op weg naar Zuid-Frankrijk, toen allerlei geruchten over zijn gezondheid de ronde deden en zelfs al werd bericht, dat hij in de trein zou zijn overleden.. Er hingen vlaggen halfstok en zelfs werden er radioprogramma's gewijzigd Bij aankomst van de trein in Parijs bleek de koning echter in blakende welstand te verkeren. Katholieken wonnen bij de verkiezingen in Oostenrijk In 21 gemeenten in Neder-Oostenrijk in de Sowjet-zone zijn gemeenteraads verkiezingen gehouden. Het aantal ze tels der Katholieke volkspartij is van 143 tot 166 verhoogd. De socialisten gingen van 74 tot 58 zetels achteruit en de communisten verloren de enige twee zetels, die zij bij de laatste ver kiezingen wonnen. Kind bedwelmd bij brand Terwijl de bewoners afwezig waren, brak Zondagavond brand uit in een woning aan de Buiksloterdijk in Am sterdam-Noord. De brandweer vond, toen zij het pand binnendrong, in een slaapkamer een zevenjarige jongen, die reeds door de rook bedweld was. Het kereltje werd naar buiten gebracht en kon tot bewustzijn worden gebracht. Twee honden in de kamer stikten. De woonkamer, de slaapkamer en de keu ken brandden uit, de andere vertrek ken kregen brand- en waterschade. In de nieuwe interlocale telefoon gids zal het Amsterdams net niet meer worden opgenomen, zulks ter besparing van papier- en drukkosten. In de vol gende uitgave zal hetzelfde geschieden met de netten van Rotterdam en Den Haag. Hiervoor zullen afzonderlijke gidsen verschijnen. De Westduitse Bondskanselier, dr. Adenauer, heeft op een bijeenkomst van journalisten verklaard, dat West-Duitsland alleen dan een contingent voor een Amerikaans-Europees leger beschikbaar zal stellen, wanneer dit contingent ge heel en al gelijk wordt gesteld met de andere contingenten. Hij betreurde de koppeling van Duitslands deelneming aan het defensieplan, aangezien dit bij de Duitsers de indruk wekte, dat Frankrijk pressie wilde uitoefenen. Pleven Adenauer zeide, dat de Duitse be volking maar moeilijk zou kunnen wennen aan de gedachte, dat er een nieuw leger zou worden opgericht. Vijf jaar lang werden wij gedemilitai- riseerd, gedurende vijf jaar werden processen tegen oorlogsmisdadigers ge voerd en gedurende vijf jaar werden Duitse soldaten, die zich niets te ver wijten hadden, belasterd. Een omme keer in de aldus geschapen stemming vergt tijd en een psychologische actie, aldus de bondskanselier. Wanneer een Duits contingent werd opgenomen in het leger der Atlanti sche landen, zou er van een herstel van het vroegere Duitse leger geen sprake kunnen zijn. Tezelfdertijd hield dr. Kurt Schuma cher, de leider der Westduitse social- democraten, een toespraak voor de Beierse radio. Ook hij was van mening, dat het voorstel van Pleven niet de geest van gelijkberechtiging ademt, waarop Europa alleen kan worden op gebouwd. De koppeling van de Duitse herbewapening aan het plan-Schuman wekte volgens hem de verdenking, dat Frankrijk op eigen voordeel uit was. De Franse premier Pleven heeft ont kend, dat zijn voorstel de blijvende discriminatie van het Duitse volk ten doel had. Echter zou slechts een Euro pees leger onder een Europees com mando het herleven van oude veten kunnen voorkomen. Enkele vooraanstaande Amerikanen hebben de eis gesteld, dat er een supra-nationale strijdmacht zal worden gevormd onder leiding van een Atlan tisch ministerie van defensie en een Atlantisch ministerie van buitenlandse Zaken. «00SENDAA1 HOUAND W8NH0UT BEL Gif Brand in spoorwegwerkplaats In de wagenparkwerkplaats der Ned. Spoorwegen te Amersfoort heeft Zaterdagmiddag een felle brand ge woed. Aan een treinwagen waren des morgens werkzaamheden verricht. Waarschijnlijk zijn tijdens het lassen vonken gevallen in het vulsen tussen de dubbele wand. Hoe het ook zij, de wagen stond 's middags in lichter laaie en had de kap van de werkplaats reeds aangestoken, toen het vuur werk ontdekt. De bedrijfsbrandweer van de Spoorwegen en de gemeente brandweer van Amersfoort hebben te zamen het vuur met zeven stralen be streden. De schade beperkte zich tot de vernielde wagen en een gedeelte van de overkapping. Duitse geleerde in arrest Vier weken geleden is een Duitse deskundige op het gebied van radaren raketten, genaamd dr. Walter Zim- mermann, te Goettingen verdwenen. Man waande hem al in de Sowjet- Unie. Hij is thans Zaterdagavond te Menden (Westfalen) gearresteerd. Men verdenkt hem van oplichting. Hierte gen heeft dr. Zimmermann protest aangetekend. Hij ontkent ook enige daad te hebben begaan tegen de vei ligheid van het land. ERIK ERIKSEN VORMT NIEUWE DEENSE REGERING De Deense liberale leider Erik Erik- sen heeft Zaterdag een nieuwe rege ring, waarin zeven liberalen en zes conservatieven zitting hebben, ge vormd. Volgens de lijst, die aan de koning ter goedkeuring is aangebo den, zal Eriksen zelf premier zijn en Ole Bjoern Kraft (conservatief) mi nister van buitenlandse zaken. Herald Petersen (liberaal) krijgt defensie. DEENSE ZWEMSTER MOEST OPGEVEN Het Deense meisje Elne Andersen, dat Zaterdag een tweede poging deed de Straat van Gibraltar over te zwem men, heeft na acht uur de strijd moe ten staken. Zij ondervond veel last van de sterke tegenstroming. 28. De drie hondjes zijn eindelijk op de gereedschappen, die we bij ons heb- de stenen muur gestoten, waarover ben", antwoordt Pim. „Hier, geeft die Zwartjas hen verteld heeft. „Een kist beitel eens aan". Het duurt wel lang, van bakstenen, toch begrijp ik het niet maar eindelijk hebben ze dan toch een erg goed", zegt Pom. „Ja of we nu al steen losgewrikt. Pom is de eerste, die tegen die bakstenen aankijken, helpt zijn poot door 't gat steekt. „Wat voel niet", roept Pim ongeduldig. „Kom we je?" vragen Pim en Pam in de grootste moeten er één loswrikken, dan kunnen spanning. „En zak met centjes!" Pom's we verder zien". „Ja, gemakkelijker stem klinkt heel verbaasd alsof hij het gezegd dan gedaan", klinkt de stem zelf niet geloven kan. „Kijk maar!" En van Pam. „Hoe wil je dat doen?" „Met hij gooit wat muntstukjes op de grond. Voor de derde maal in tien dagen heeft Lies Bonnier in internationale zwemwedstrijden haar Belgische rivale Raymonde Vergauwen verslagen. Op de 200 m. schoolslag dames werd Lies Bonnier van Aegir eerste in 2 min. 58 sec. Tweede was Raymonde Vergauwen in 3 min. 0.4 sec., derde Jannie Welling van HZG uit Hilversum en vierde Tonny Hom van de Robben. Nadat reeds besloten was de Ronde van Nederland 1951 op de laatste Zon dag van Mei te doen eindigen,kwam uit Belgie het bericht, dat de ronde van Belgie zal worden gehouden in de pe riode van 16 tot 20 Mei. Aangezien we derom door de Nederlandse organisato ren gestreefd wordt naar een zo sterk mogelijke Belgische deelneming, heeft de stichting .„Ronde van Nederland" besloten op 22 Mei de start te doen plaats vinden. De ronde zal dus korter duren dan aanvankelijk was besloten, hetgeen een tegemoetkoming betekent aan de Bel gen. Een en ander is geschied in over leg met de sportcommissie van de Ne derlandse Wielren Unie. Op het kalen der-congres van de UCI, dat binnen kort te Zürich wordt gehouden, zullen derhalve als data voor de Ronde van Nederland worden aangevraagd 22 tot en met 27 Mei. Verder kan worden medegedeeld, dat het bestuur van de stichting „Ronde van Nederland" thans als volgt is sa mengesteld: Th. Obers, voorzitter; mr J. Veenhoven, secretaris en S. W. van der Helm, penningmeester. In de loop van de volgende week zal een techni sche commissie worden samengesteld, waarvoor als candidaten zijn gesteld de heren W. van Steenbergen, Amsterdam, C Noorcteloos, Amsterdam en J. Suy- kerbuyk, Bergen op Zoom. BOESMAN STEEG OP IN DUITSLAND De Nederlandse ballonvaarder J. Boesman heeft gisteren de 69-jarige Duitse ballonvaarder Eimermacher op diens 257ste tocht vergezeld. Het was voor de eerste keer dat in Duitsland een ballon voor niet-militaire doelein den mocht opstijgen. De ballon, die bij Munster opsteeg, landde twee uur later bij Meppen, vlak bij de Nederlandse grens. Kuckelkorn op 'l oorlogspad Dezer dagen is een voorlopig comité gevormd ten einde plannen uit te wer ken voor een wielerwedstrijd in vijf etappen door Brabantj Limburg, Belgie en Duitsland, te houden in Augustus 1951. De plannen gaan uit van de heer L. Kuckelkorn, die meningsverschil heeft met het bestuur van de stichting Ronde van Nederland en uit dit comité is getreden, en in het voorlopig comité hebben verscheidene bekende persoon lijkheden uit Brabantse en Limburgse wielerkringen zitting, onder wie de he ren Meys, Suykerbuyk, Van Spaen- donck, Vinken en Erven, directeur van de Ceylon rubberfabriek te Maastricht. Het zal wellicht niet zo eenvoudig zijn deze wedstrijd in te lassen in de internationale kalender. Drie landen zijn er bij betrokken, en dus zullen drie wielerbonden er in gekend moeten wor den en hun toestemming moeten geven, t.w. de NWU de Belgische Wielerunie en de Duitse Wielerbond. Biljartbond gaat jubileren Op de algemene jaarvergadering'van van de Nederlandse Biljartbond, die Zondag te Amsterdam werd gehou den, is met grote meerderheid besloten de contributie, die ieder lid per jaar aan de bond betaalt, te verhogen van 1,30 tot 1,80. De opbrengst van de verhoging zal ten goede komen aan de gewesten, die dit geld naar eigen in zicht mogen besteden voor het wed strijdwezen. Men is van plan volgend jaar September, ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Bond, een groot internationaal en nationaal tour nooi te organiseren. PROTEST VAN SNEEK AFGEWEZEN. De protestcommissie van de KNVB, heeft het protest van Sneek tegen de uitslag van de wedstrijd SneekGVAV afgewezen. De uitslag blijft dus 2—3. DOOR LOULA G. ERDMAN 31) „Wil je een pakje kopen, Virgie? Kost maar tien cent." Hij had niet veel hoop om ze te verkopen toen de welbespraakte hanoelsreiziger ze hem had opgedrongen. „Ja", zei Virgie. „Ik neem deze". Toen zij thuis kwam moest zij wach ten met zaaien, tot zij het avondeten had klaar gemaakt, want haar moedei had pijn in haar rug en was klagend naar bed gegaan tiet schemerde reeds oen Virgie naar buiten ging om de zandige grond te spitten. Zij was juist begonnen, toen Jim er aan kwam. Hij Hield stil en begon met haar te pra'en Toch hij zag wat ze deed. kwam hij naar haar toe en nam haar de schop uit de hand. „Ik zal het doen", zei hij. ..Dat is te zwaar voor een vrouw". Virgie gaf hem zwijgend de schop, maar zij was verrast. Bottom-mannen dachten er niet veel over wat zwaar v/as voor vrouwen. Of, al dachten zij erover, zij zeiden er niets van. Als er een enkele keer een man was, die zijn vrouw hielp, dan had iedereen mede lijden met hem en werd er gezegd, dat hij onder de pantoffel zat of erger Onder Jims handen deed de schop vlug en gemakkelijk werk. Virgie keek ernaar en naar hem. Er was niet bepaald iets bijzonders aan Jim, en toch, toen zij hem nu bekeek, zag zij dat hij niet was als enige andere jon gen, die zij kende. Hij was niet erg lang misschien iets langer dan zij Zitn ogen waren blauw, bijna dezelf de kleur als dt hare. Er was niet op vallends aan rijn tluike bruine haai Toch was hij anders. Zij herinnerde zich veel van hem dat hij op Zaterdagavond niet uitging, boemelend en drinkend to, laat in de nacht. Hij was nooit in moeilijkheden geraakt. Hij sprak anders niet luid en snoevend, maar rustig en met een soort bescheiden zelfvertrouwen dat ar.deren naar hem deed luisteren He was eigenlijk vreemd dat hij zo was want hij was een wees, en, natuurlijk hadden zijn oom en tante, bij wie hij woonde, zich nooit er om bekommerd hem iets te leren. Ten slotte zei hij: „Ik heb nu alles omgespit. Wil jij nu zaaien? Ik kom achter je aan en bedek het zaad". Zij liep langs de voor, liet het zaad vallen, terwijl zij zich afvroeg waarom Jim zich zoveel moeite voor haar gaf Ofschoon hij al boven de negentien was en met de meeste meisjes in de Bottoms had kunnen gaan, schonk hij weinig aandacht aan ze. Hij kwam nu vlak achter haar aan, terwijl hij hei zaad, dat zij liet vallen, zorgvuldig met aarde bedekte. Aan het einde van de voor maakte hij het pakje aan een stok vast. „Zo zullen we weten wat hier is ge zaaid". legde hij uit. „Ik zal het niet vergeten", antwoord de Virgie. Zij wist dat zij het nooit zou ver geten. En terwijl zij dit dacht, stond Jim op en keek haar aan, en zij wis' da- hij het ook nooit zou vergeten Want terwijl zij samen met zaaien bezig waren was er iets tussen hen gegroeid Mis schien was het er wel altijd geweest, en dit had het alleen tot bloei gebracht. Plotseling wist zij, dat het er altijd was geweest. Zij wa s zich altijd van Jim be wust geweest, die rustig en op een af stand zijn eigen weg ging en die niet deelnam aan alles wat zij haatte in het leven in de Bottoms. Jim was anders, evenals zij anders was. Zij waren niet tevreden met het leven dat zij moesten leiden. Beiden wilden iets beters. Die band was altijd tussen hen geweest, en deze avond had de eenvoudige bezigheid van samen te zaaien dit voelbaar ge maakt. Zij stonden stil en keken elkaar alleen maar aan. Ergens ver weg trilde de klagende kreet van een nachtzwaluw Achter de bocht in de rivier klonk het eenzame geblaf van een jachthond met de komst van het donker. Stemmen van kinderen, veraf en onwerkelijk, bereik ten hen als zij schreeuwden bij hun spelen. Er was een geur van lente in de lucht van groei en vochtige aarde. Zelfs de rivier was er liefelijk door. Jim zei zachtjes: „Laten we een eind je lopeD". Ze liepen om de bocht van de rivier tot de bomen hen aan het gezicht ont trokken Toen stak hij zijn hand uit en nam de hare en zij wandelden samen zor.der te spreken. Hij probeerde zelfs niet haar te kussen. (Wordt vervolgd Het protest van Vriendenschaar De wedstrijd Vriendenschaar- Stormvogels is geëindigd in een 2—1- overwinning voor Stormvogels. Vrien denschaar heeft echter protest aange tekend tegen deze uitslag, een i otest, waarvan iedereen in Culembo. aan neemt, dat het zal worden toege en, zodat de eindstand 22 zal worden. Het gaat hier namelijk om een pe nalty, die Vriendenschaar in de eerste helft van de wedstrijd bij de stand 1-1 kreeg toegewezen. De schutter van Vriendenschaar, de 90 kilo wegende Van den Ham, plaatste zich achter de bal en Kraak kreeg geen schijn van kans. Tot ieders verwondering keurde de scheidsrechter Bergmeyer echter het doelpunt af zonder daarvoor een nadere verklaring te geven. In de rust zei de arbiter zich gedurende de rest van de eerste helft te hebben gereali seerd, dat hij een fout had gemaakt. Hij had gedacht, dat één der Vrienden schaarspelers met Van den Ham bij het nemen van de strafschop was op gelopen. Als het nodig was zei hij moest Vriendenschaar aan het einde van de wedstrijd maar protest indie nen en zou hij de penalty laten overne men. Het was nodig, want nadat Kraak in de tweede helft een tweede straf schop, die Vriendenschaar werd toe gewezen en wederom door Van den Ham werd genomen, had gestopt, maak te Stormvogels 'n doelpunt zodat het einde van de wedstrijd met een 21 overwinning vobr Stormvogels kwam. Toen moest Kraak weer in het andere doel gaan staan en legde Van den Ham voor de derde maal in deze wedstrijd de bal op de 11 meterstip. Ditmaal maakte hij geen fout en passeerde Kraak kansloos. De wedstrijd eindigde dus officieel met een overwinning voor de IJmui- denaren, doch Vriendenschaar heeft goede hoop, dat de definitieve uitslag in een gelijk spel zal worden gewij zigd. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Radiostrip. 6.15 De sport van Zaterdag. 6.30 Met band en plaat 7.15 Engelse les. 7.30 Onder de NCRV-leeg- lap. 7.40 Radiokrant 8.05 La Rosarpa. 8.35 Gram.muziek. 8.45 Boer Hardeveld. 9.30 Hol lands Strijkorkest. 10.20 't Kerkvenster. 10.30 Op de orgelbank. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Promenade-orkest HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Militair commentaar. 6.35 Dolf van der Linden. 7.15 Cello-piano- duo. 7.45 Regeringsuitzending. 8.15 Het Paal Godwin-sextet. 8.45 Actuele kanttekeningen. 9.20 Ballroom-orkest. 9.50 Tewerkstelling van oudere arbeidskrachten. 10.05 Concertgebouw orkest. 11.15 Socialistisch nieuws in Esperan to. 11.20 Orgelspel. 11.40 Glenn Miller en zijn orkest. VOOR DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Licht baken. 10.00 Wie komt er in mijn hokje? 10.15 Muziek houdt fit. 10.40 Schoolradio. 11.00 Onder ons. 11.30 Schoolradio. 12.03 In Weense sfeer. 12.33 Victor Silvester. 1.20 Het orkest zonder naam. 2.00 ZangrecitaL 2.20 „Polenblut", opera. 3.35 Disco-album. 4.00 De Zonnebloem. 4.30 Ziekenlof. 5.00 Ver telling na schooltijd. 5.15 Lang zullen ze leven. 5.45 Zonnig Italië zingt. 6.15 Lucht macht. 6.30 Piano-assortiment. 6.48 Sport. 7.15 Actualiteiten. 7.23 Sunset Rangers. 7.48 Pot pourri. 7.52 Van het Binnenhof. 8.12 Trio. 8.45 Dogma-verklaring. 9.00 Requiem. 10.35 Actu aliteiten. 10.45 Avondgebed. 11.15 Kamer muziek. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.15 „Aubade". 9.00 Morgenwijding. 9.15 Sonate. 9.30 Arbeids vitaminen. 10.30 Korte gesprekken. 10.35 Re ginald Dixon. 10.50 Kleutertje luister. 11.00 Mies D*Ailly. 11.30 De Wekker. 12.00 Pierre Palla. 12.33 Voor ons platteland. 12.40 Or kest. 1.20 Financieel weekoverzicht. 1.30 Het Promenade-orkest. 2.00 Met naald en schaar. 2.30 Radio-matinée. 3.40 Onze Amerikaanse buren. 3.55 Grand Canyon-suite. 4.30 De schoolbel. 4.50 Kinderkoor. 5.15 Populaire mu ziek. 5.45 Regeringsuitzending. 6.15 Tom Erich. 6.30 The Skymasters. 7.00 Paris vous Parle. 7.05 Les Gars de Paris. 7.30 Musicorda. 8.05 In het Radio-Zoeklicht. 8.15 Bonte Dinsdag- avondtrein. 9.30 Avro-allerlei. 9.35 Bel Canto. 10.00 Goede moed. 10.15 De étude als con certstuk. 10.45 Buitenlands overzicht. 11.15 Ka mermuziek. RADIO-DISTRIBUTIEDIENST LIJN Hl: 8.05 Operette-concert. 9.05 Mo zart e.a. 10.10 Verz.progr. 11.00 Orgel. 11.30 Promenade Players. 12.00 VI. Br.: Opera-frag menten. 12.32 Accordeon-orkest. 1.15 Vlaamse liederen. 1.30 Gram. 2.00 Fr. Br.: TsjaikofskL 3.00 VGO: Mozartconcert. 3.40 Cabaret-liedjes. 4.00 Ensemble Snoeck. 4.30 Fr. Br.: Emile Wagener. 4.50 Ouverture „La Gazza ladra", Rossini. 5.00 Ber. 5.10 Voor de zieken. 6.00 Voor de soldaten. 6.30 VI. Br.: Voor de sol daten. 7.30 Populaire muziek. 7.50 Voordracht 8.00 Gevar. muziek. 10.45 Vlaams Omroep koor. 9.45 Actualiteiten. 10.15 Orkest de Cock. 10.45 Klassieke muziek. 11.05 Klassieke mu ziek. LIJN OV: 8.15 Troise en zijn Banjoliers. 8.50 Lift up your heartsl 9.15 Orkest David son. 10.00 Lur.: Ménage et Musique (VI.). 11.00 XGO: Meesterwerken. 11.30 Eng. H.S.: Gram. 11.40 Opening van het Parlement door Z.M. Koning George VO. 12.00 VGO: Gram. 12.30 Causerie. 12.40 Gram. 1.00 Eng. H.S.J Gram. 1.30 Voor de arbeiders. 2.00 Eng. L.P.: BBC Opera-orkest. 2.45 Voor de kinde ren. 3.00 Lux.: Ménage et Musique (VI.). 3.30 Kalundborg: Gram. 4.00 Eng. L.P.: Ensemble Bvfield. 4.30 Voor de soldaten. 4.45 Rhythm. Players. 5.15 Dagboek. 5.30 BBC Welsh Or chestra. 6.80 Orkest Geraldo. 7.00 Fr. Br.: Omroeporkest. 8.00 Gram. 9.15 Eng. L.P.i Take it from here. 9.30 Londens Light Con cert Orchestra. 10.00 Round the Halls. 10.30 Lux.: Bonsoir, les Amis! 11.20 Orkest Win- ninck. 11.40 Orkest Streusen. jf Grijp het kwaad in de |gf> wortel aan en neem vanavond één of twee 5 4 4 4 3 4 3 2 6 1 De meeste ploeger geen betekent, dat e is. In de stand van vele veranderingen k gezicht Alcmaria als maarse Boys is evenn de geblokten hebben lantaarndrager ls, dii doen het beter. Béid RKAFC met een ge punten achterstand. Het laat zich aan denschaar het protest strijd tegen Stormvo dienst, gaat winnen, daad zo mocht zijn, h denaren slechts éér plaats van twee, zoda van HVC, dat OSV slechts één punt zal rasslngen waren hier zodat de stand hoegei zigingen heeft onderg Afdeling 2 A: Stormvogels 7 6 HVC 7 4 De Spartaan 7 3 UW 7 4 Velox 6 2 WA 7 2 Schoten 7 2 OSV 7 2 TOG 7 1 Vriendenschaar 6 1 In 2B was dat an sloeg ZFC, nota bene Frisia kraakte HRC n cules zag kans om Zee afhandig te maken, leider en Alcmaria he Afdeling 2 B: Elinkwijk 7 4 West Frisia 7 4 ZFC 7 4 Zeeburgia 7 2 Volendam 5 2 Watergr.meer 6 3 HRC 7 2 AFC 6 2 Hercules 6 1 Aicm. Victrix 6 1 De leiders in 3A ma: Kinheim versloeg Ve. DTS geen kans; Wijk derby tegen DEM en Landsmeer tegen IW Afdeling 3 A: Kinheim ZW Wijk aan Zee IW Hollandia GVO Velsen DEM QSC Alkm. Boys 6 1 CSV 7 1 DTS 7 0 RKWA moest het leggen, een verrassenc verwijk blijft het sleeb loor gisteren van De len verliet de laatste overwinnng op ZSGO, Afleding 3 B: Alw. Forward Helder Vitesse RKWA Meteoor De Meer Zaandijk DEC Terrasvogels Rivalen ZSGO Bovrwijk Rapditas schudde co van zich af en Kennem twee winstpunten bij daan. Het was een goe< leiders temeer daar E van OWO verspeelde. Afdeling 3 C: De Kennemers 7 5 5 Rapiditas 7 4 5 KW 7 4 WFC 7 4 SDW 7 3 3 OWO 7 2 3 Allen Weerbaar 7 2 2 Zilvermeeuwen 7 2 1 JOS 7 13 DCG 7 12 Halfweg 7 12 APGS 7 j 2 Egmondia won i kwartier Egmondia heeft met dc PSCK hel wat meer moi de uitslag zou doen verm lijks had invaller Buis begin een prachtige kan: dia gemist, of de mldvooi dammers ging er vanaf 1 alleen vandoor, passeerd om daarna Braak tever duiken. Zo leidde PSCK minuten. Egmondia liet i bluffen, maar toch zag r eerst een kwartier later maken. Een misverstand diaverdediging bood t\ vóór de rust de Zaanse unieke kans en weer leic kers (1—2). Nog vóór d midvoor Zwart de balans wicht (2—2). In de tweede helft gaf ter partij, vooral toen de en de kans op een wins groter werd. Acht mint einde kwam de ommeke Spierenburg viel toen we sure uit. Aanvoerder {Ui steeds met een onwillige viel onder luid applaus vo gaf eerst de naar vaeer een kans, die hiervan dan maakte (32) en vier tijd gaf hij een afgemel rechtsbuiten Zwaan, dis maakte. Zo won aanvoer »og de wedstrijd. 7 5 5 3 6 4 6 2 6 2 7 1 5 2 6 0 4 1 6 1 7 1 7 1

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 6