ZWj mux Stad en Omgeving Ide grote i I gaaf in hoger ber De schildersvereniging „Doorwerken" exposeert AGENDA Weekoverzicht Langedijker veilingen Predikbeurten Kijkdi oos Een aantrekkelijke zwemavond W. J. M. H. Seelen overleden De resultaten van de Wereldspaardag Noord-Scharwoude Egmond a.d. Hoef HEILOO Handwerktentoonstelli, van Plattelandsvrouw Egmond aan Zee LAATSTE NIEUV Shaw laat vijf milli gulden na VRIJDAG 8 NOVEMBER 1950 Er is met pleizier en liefde geschilderd De schildersvereniging „Doorwerken" waarin zich een aantal Alkmaarse amateurschilders heeft verenigd zal morgenmiddag om 3 uur haar najaars tentoonstelling voor het publiek open stellen. De expositie wordt gehouden in het atelier van de vereniging aan de Ka nisstraat, hoek Geest, in een der oudste huisjes van de stad, waar het herfst licht onder de luifel door naar binnen glijdt, gezeefd door de talrijke kleine glas-in-lood-ruitjes. Een klein zaaltje, uiterst sober in de solide constructie van vroegere eeuwen, dat een verleden tijd oproept. En het zou gemakkelijk zijn nu symbolisch te worden en het hier tentoongestelde werk te zien als een aansluiting aan wat door de tijden heen de Hollandse schilders heeft ge dreven. Men ziet dezelfde onderwer pen: landschappen (met schepen of met koeien), bloemen, stillevens, portretten. Men ziet ook dezelfde opvattingen om trent de wijze van weergeving der werkelijkheid of wat voor werkelijk heid doorgaat. Ik geloof dat dergelijke schilderwijze typisch is voor de amateur en wanneer er schilders zijn van gelijke aard, die toch het etiket „beroepsschilder" op hun kleurige jasjes hebben geplakt, dan blijven ze toch, geestelijk, amateur. Een amateur immers is een traditioneel man, die voor zijn genoegen schildert. Hij is een gevoelig man die getroffen wordt door de schoonheid van de din gen om zich heen en hij wil die schoon heid vastleggen. Hij doet dat zoals hij gezien heeft dat anderen doen, zijn gro te en minder grote voorgangers. Bij een amateur ligt ergens een grens in de tijd. Zijn stijl gaat nooit verder dan tot die welke door traditie erkend en geheiligd is. Doorgaans gaat dat om twee generaties (een jaar of zestig) zodat de Haagse School wel het uiterst toelaatbare modernisme voorstelt. Het amateurisme is dus beperkt in zijn uitdrukkingswijze, niet echter in zijn liefde. Zo ook hier bij de ama teurs van Doorwerken. Problemen zijn er niet gesteld, zodat de moeilijkheden slechts voortvloeien uit het vak zelf, dat de een beter blijkt te beheersen dan de ander, zoals Bat overal elders het geval is. En het zwakke punt voor de amateurschilder is steeds de kleur. Het tekentalent is meest goed ontwik keld, er is inzicht in de structuur der dingen, anatomische kennis en gevoel voor compositie. Maar om die verma ledijde verfstof nu te laten leven, niet te droog, niet te vet, niet te branderig te krijgen, haar kracht te geven door materiewerking en door afweging der kleuren, dat is een moeilijke opgave. Het best daarin geslaagd is Hein Heertjes met zijn impressionistische stijl, waarbij een sterk sfeergevoel op de voorgrond treedt. Hij laat vier kleine doekjes zien, fijn en fijnzinnig. Wim Koster is het best in zijn beide portret tekeningen: het schetsmatige geeft spontaneïteit en warmte, meer dan in zijn doorwerktere schilderijen. Mej. L. Tulp geeft in haar Paddestoelen een duistere wereld in goed afgewogen kleuren. Haar bloemstuk is wat weinig sprekend, haar landschap van te pri mair verfgebruik. J. de Wolf en Joh. Plas geven beiden het portret van een Dominicaner, de eerste pregnanter en psychologisch juister. Daartegenover lijkt een Negerjongen van laatstgenoem de beheerster dan het te rumoerige HET Waagplein schijnt uit een vreema sprookjesland te stammen, nu deze Novembermiddag tussen twee regen buien door een wazige zon de hoge toren, de gevels van de oude huizen en de stenen van het plein in een rose gloed zet. Vroeger fabriceerden de kinderen kijkdozen, kartonnen dozen, 'waarin zij dorpen bouwden of sneeuw landschappen opzetten, om er vervol gens in plaats van het deksel een door zichtig gekleurd vel papier over te plakken. Die dozen hielden een wereld in van dromen en kinderfantasie. Het is vanmiddag, alsof ge weer door het kijkgaatje naar binnen kijkt en daar onverwacht het Waagplein ziet. Het plein is leeg, slechts staat bij de op haalbrug het haringstalletje, dat tegen de avond zo gezellig verlicht is. Het heeft nu geen bezoekers en de ver koper zit roerloos naar de gracht te staren. Het is hier vreemd wijd en stil dit uur. Misschien is het ook maar een kort moment: de tijd schijnt stil te staan. De wijzers van de oude klok dragen een warme gouden glans in het. lage zonlicht. Het is even stil als in een fabriek, waar de machines, die anders dag en nacht draaien en dreunen, plotseling afslaan. Ge voelt behoefte uw passen te temperen en slechts te kijken en te lu''teren. Een pierement, dat achter het Waaggebouw „An der schonen blauen Donau" begint te spelen, schijnt de stilte nog te accentueren Ver klin ken de tonen van de wals door de rose omgeving. En dan rijdt plotseling een auto dwars door de kijkdoos, door de stille en over het plein. Om de hoek komt het orgel te voorschijn. Een jongen in een zwarte trui draait aan de zwengel en de muziek klinkt luidkeels tegen de gevels. Een grijze regenwolk komt aan rollen om de zon weer te verdringen De kijkdoos met de kinderdromen is verdwenen. Stilleven van De Wolf. Dan exposeert nog Joh. Groot, die hier, juist als op vorige tentoonstellingen, weer ongelijk werk levert. Zijn Bloemen zijn fris, zijn Landschap en zijn Koeien geven wel een triest Hollands weidebeeld, terecht bij zoveel natte dagen, maar zijn koei en zijn verf gebleven, hebben geen vo lume. Zoals gezegd echter: de Alkmaarse amateurs schilderen met plezier en liefde en in het licht van dergelijke doelstellingen valt het gemakkelijk on volkomenheden te aanvaarden. De ex poserende leden van Doorwerken ver dienen de belangstelling van het pu bliek, dat dagelijks van 25 en Zon dags van 105 welkom is. v. d. W. Voor de derde maal organiseren de Alkmaarse Bedrij fsvoetbalverenigingen een zwemavond en wel op Donderdag 9 November. Gezien het succes in de voorgaande jaren zijn wij er van over tuigd, dat ook de derde avond niet voor de anderen zal behoeven onder te doen. Van de zijde der deelnemers be staat in ieder geval grote belangstel ling en zonder twijfel zullen zij de no dige supporters meebrengen die voor de welbekende wedstrijdsfeer in de Overdekte moeten zorgdragen. De or ganisatoren hebben kans gezien een aantrekkelijk programma samen te stellen. Zo zal de Postharmonie het muzikale gedeelte verzorgen en geeft mej. Cornelisse met een twintigtal leer lingen een demonstratie figuurzwem- men. De Alkmaarse Reddingsbrigade heeft eveneens zijn medewerking toe gezegd, welke zal bestaan uit vrolijke pantomime en een onderwater-demon stratie in „kikvorsuniform", hetgeen voor Alkmaar een première betekent. Het aantal deelnemers is dit jaar nog groter dan het vorig jaar. Meer dan 100 zwemmers en zwemsters zullen om de verschillende prijzen strijd leveren. Het hoogtepunt van deze strijd wordt gevormd door de 4 x 25 m. estafette met 6 dames- en 11 herenploegen. Voor de eerst aankomende herenploeg is een wisselbeker door de heer Van der Grient als prijs beschikbaar gesteld. Deze werd twee maal gewonnen door S.O.V.A. De damesploeg, die het eerste aan tikt, ontvangst een wisselbeker van de Alkmaarse Bedrijfsvoetbal Verenigin gen. Het vorig jaar waren de dames van Perzifo de gelukkige winnares sen. Alkmaar heeft een luier-centrale Maandag zal de stoomwasserij van de Gebr. Schoen in de Visserslaan, een voor Alkmaar uniek instituut openen. Als vierde in Nederland lanceert ze n.l. een 'luiercentrale. Ieder, die zich dank zij de bittere realiteit of enige ver beeldingskracht een twaalftal luiers kan voorstellen, drogend op een ka chelrekje, of erger, zal de opening van deze centrale met vreugde be groeten. Vooral voor gezinnen, die door huisvestingsmoeilijkheden één of twee kamers bewonen, kan de luier centrale een uitkomst zijn. De gebr. Schoen hebben de plannen weloverwogen. Het geboorte-aantal van 800 rozige, jonge kaaskopjes per jaar geeft hoop voor de toekomst. Het is de a.s. cliënten zo gemakke lijk mogelijk gemaakt. De luiers kunnen „compleet" aan huis worden afgehaald en 's avonds blankgewassen terugbe zorgd. Het gehele (overigens vrij inge wikkelde proces) komt de cliënt op drie cent per luier. Het wassen van de eerste menselijke kledingstukken ge schiedt met de grootste zorg, met ab soluut zacht water en speciale zepen. De reputatie van de eerste Alkmaarse stoomwasserij rechtvaardigt de hoop, dat de firma, maar vooral onze „luier-ende" stadgenoten de dag van Maandag zullen zegenen. HERVORMDE JEUGDRAAD In verband met het winterseizoen wordt de jeugddienst van a.s. Zondag in de Kapelkerk gehouden. De dienst van 5 uur vervalt. Ouderen en jonge ren worden dus samen in deze dienst van 7 uur verwacht; de plaatsen in het middenvak zijn voor de jeugd bedoeld. Ds. W. Wesseldijk spreekt over het onderwerp: „Maria ten hemel opname." (Ontleend aun onze Advertentie-Rnbfiek) VRIJDAG Harmonie Theater, 8 u. Saboteur (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Kennis making gezocht (18 jaar); Cinema Ame- ricain, 8 uur: Snelheidsduivels (18 j.) Stedelijk Museum, 1012, 25 en 78 uur: Schilderijententoonstelling. Gebouw Heul 3, 8 uur: ds. C. D. Moulijn (Ned. Herv. predikant) spreekt over „Onze verhouding tot Rome". ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Saboteur (14 jaar). Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Kennismaking gezocht (18 jaar). Cinema Americain, 2.30 uur: Speciaal jeugdprogramma. 7 en 9.30 uur: Snelheidsduivels (18 jaar). Stedelijk Museum, 1012, 25 en 79 uur: Schilderijententoonstelling. In zijn woning in het Blockhovepark is hedenmorgen door een hartaanval plotseling overleden de heer W. J. M. H. Seelen. De overledene, die de leeftijd van 69 jaar bereikte, is bijna vijftig jaar werk zaam geweest in de zaak van Vroom en Dreesmann hier ter stede, die hij met de heren Berentsen tot een bloei ende onderneming heeft gemaakt. Be gonnen als jongmaatje, als bediende in de winkel, heeft hij zich door ijver en accuratesse tot bedrijfsleider opge werkt, welke functie hij tot 1946 ver vulde. Hij wist zich steeds populair te ma ken, ook in het R.K. schoolbestuur waarin hij jarenlang zitting had. De teraardebestelling zal waarschijn lijk Maandag 6 November plaats vin den. Receptie Boekhandel v.h. K. ter Burg De boekhandel v.h. K. ter Burg is al van oude datum, maar het was dezer dagen vijf en twintig jaar geleden, dat er een Naamloze Vennootschap van ge maakt werd. Terecht heeft de familie Ter Burg die thans naar wij vernamen, de eni ge aandeelhoudster is gemeend dat deze herdenking niet onopgemerkt voorbij mocht gaan. In de Marijke- zaal van hotel Victory werd daarom gistermiddag een receptie gehouden waarbij gelegenheid werd geboden de heer Ter Burg, diens zoon en schoon dochter te complimenteren. Daarvan is een zeer druk gebruik gemaakt. De burgemeester, de ge meente-secretaris en tal van bekende Alkmaarders, waarbij velen, die be trokken zijn bij de uitgeverij, de boek handel, het onderwijs of het Leeszaal wezen, maar ook vele particulieren, vrienden en verwanten kwamen in dé met fraaie bloemstukken versierde zaal hun gelukwensen aanbieden. Damclub WDO In de onderlinge competitie van de Dam club W.D.O. werden gisteravond weer tal van interessante spannende partijen gespeeld. Zeven daarvan leverden een definitief resultaat op, terwijl ook zeven partijen remise werden. Eerst volgen hier de winstpartijen: A. Bur gers—H. Kruider 0-2; J. Dik—A. Bosman 0-2; J. Oostenbroek—P. Noom 0—2; G. v. d. Kuyt— H. v. Weely 2—0; P. Noom—J. Oostenbroek 2—0; Jb. Strijbis—C. Fok 0—2; Jb. Spijker—J. Hom- ma 0-2. Remise werden de partijen: W. Piederiet— H. J. Toepoel 1—1; P. Veer—J. Schipper 1—1; J. Kaal—C. Dammer 1—1; R. Zaadnoordijk— H. J. Heyes 1—1; E. Hofman—D. Kiewitt 1—1; Jb. Hartog-C. Booy 1-1; M. J. Langras-J. Strijbis 1—1. Burgerlijke Stand Geboren: Willem S. A., z. van J. Tem ming en T. A. Koning. Ondertrouwd: Hein van de Kuijt en Aaffien Kiewiet. Adrianus Vos en Trijntje J. Wiegman. Johannes Bloothoofd en Jo hanna Wester. Jan den Hartigh en Maria Rads- ma. Gerrit Visser en Jelkje Raap. Hendrik Klepper en Geertje de Ruijter. Klaas de Grand en Nelly Nool. Overleden: Elisabeth Hofman, 87 jaar. weduwe van J. P. van Driel. - Clemens C. H. Köllmann, 38 jaar, gehuwd met I. B. M. Walta. BAZAR IN DE DOOPSGEZINDE KERK In ons verslag over de bazar in de Doopsgezinde kerk, alhier, staat een hinderlijke fout. Wij vermeldden na melijk, dat de trekking van de loterij vanavond zou geschieden. Deze heeft echter gisteravond reeds plaats gevon den. VOOR INGENIEURSEXAMEN GESLAAGD De heer C. Buis, alhier, slaagde voor het ingenieursexamen voor electro- technisch ingenieur. Naar de directie der Nutsspaarbank ons mededeelt, is tegen alle verwach ting in de Spaardag 1950 een uitzon derlijke dag geworden, waarop door niet minder dan 1088 personen (vorig jaar 503) een bedrag van f 43.337 (v. j. f 31.825) op de spaarbankboekjes werd gestort. Het hoogte bedrag dat sedert 1928 op vorige Spaardagen in totaal werd in gelegd, beliep f 32.281.55 (in 1947). Het hoogste aantal posten was tot nu toe 703 (in 1946). De 1088 posten van inleg waren, naar de grootte, als volgt ver deeld: Minder dan f 1 32, van f 1 tot bene den f 10 535, van f 10 tot beneden f 100 413, van f 100 tot beneden f 500 97, van f 500 tot beneden f 1.000 6, van f 1.000 tot beneden f 2.000 3, van f 2.000 tot beneden f4.0000 2. Totaal aantal posten 1088. 34 personen (v. j. 16) werden als nieuwe spaarder ingeschreven; 374 spaarbusjes (v. j. 150) werden gele digd. waarbij bleek, dat f 3.037.28 (v. j. f 1.615.38) voornl aan zilver en pas munt was gespaard. Het stemt verrassend, maar tevens verheugend, dat de jaarlijkse Spaardag bij de Spaarbank alhier tot een niet verwacht succes heeft geleid, hetwelk in de boeken der Spaarbank zelfs als een record kan worden aangetekend. De 31ste October kenmerkte zich in het wat feestelijk aangeklede Spaar bankgebouw gedurende de ganse dag door een ongewone levendigheid. C.M.V. en C.J.V. voeren lekenspel op Op 7 en 8 November des avonds om 8 uur zullen door bovengenoemde orga nisaties twee avonden worden belegd in gebouw „Waakt en Bidt". Door de jongere meisjes zal worden opgevoerd „Het Wonder bij het Tuinvolk". „Men sen onderweg", een lekenspel, wordt gebracht door de leden van de C.J.M.V. en C. J. V. F. Ds. Wesseldijk hoopt een openingswoord te spreken. De muzi kale begeleiding zal berusten bij mevr. Hardijzer. Kaarten zijn o.a. verkrijgbaar bij mevr. WesseldijkTasseron, Nieuw- landersingel 56; mej. v. Bommel, Ferd. Bolstr. 18; mej. Rozenhart, Achter- dam 1; de heer G. Molenaar, Stations weg 132 en de heer J. d. Ambtman Asterstraat 13. Vrachtauto kantelde Een Alkmaarse vrachtauto, die van de fruitveiling in Utrecht met ruim zeven ton fruit op weg naar huis was, kantelde, toen hij de spoorwegover gang ter hoogte van „De Weerd" onder Wormerveer de lading ging werken. De wagen kwam gedeeltelijk op do weg te liggen, terwijl de chauffeur bewusteloos op het trottoir werd ge vonden. Een in allerijl ontboden arts liet de chauffeur voor een eerste on derzoek naar het politiebureau bren gen en vandaar naar zijn woning. De man was niet ernstig gekwetst, maar tengevolge van een shock volkomen ongeschikt de wagen verder te bestu ren. In verband met het politie-onder- zoek werd het fruit met een andere wagen vervoerd. Na inspectie bleek de oorzaak van het ongeval in de '.verken de lading te liggen, zodat de vracht auto werd vrijgegeven. Rondom de Meester van Alkmaar De belangstelling voor deze mooie tentoonstelling geeft reden tot tevre denheid. Alleen waar zovelen ge vraagd hebben het Museum ook des avonds open te stellen valt het be zoek in de avonduren tegen. En juist deze oude schilderijen „doen" het bij kunstlicht bijzonder goed. Tot en met Zaterdag is er nog ge legenheid ook des avonds van 79 uur de expositie te bezichtigen. Zondag 5 November is het Stedelijk Museum uit. sluitend 's middags van 25 uur ge opend. En dit is onherroepelijk de laatste gelegenheid! Men verzuime deze niet. SJORS VAN DE REBELLENCLUB. Zaterdagmiddag zullen in de schouw burgzaal van het Wapen van Heems kerk twee kindervoorstellingen wor den gegeven. Sjors van de Rebellen club en zijn negervriendje Sjimmie zijn bij de Indianen terecht gekomen en zij zullen het jeugdig publiek to nen welke avonturen zij daar beleven. COLLECTE SIMAV1 EEN SUCCES De collecte voor de vereniging Simavi heeft in Alkmaar f 2177,70 opgebracht. Het bestuur dankt allen, die aan het slagen van deze actie hebben medegewerkt. Aardappelen worden vrijwel niet meer aangevoerd. Uien middel doen 6 tot 8 cent. Het sluiten van de Duitse grens schijnt de markt niet ongunsttig te beïnvloeden. Grove doen 6 tot 7 cent, uien drielingen 6 tot 10 cent en nep van 10 tot 14. Bieten 6.708.30 met vlugge handel, ook de B bieten werden verkocht. Slabonen brengen 19 tot 70 cent op. De kwaliteit wordt slecht waardoor grote prijsverschillen optreden. Andijvie 5 tot 9 cent De laatste da gen van de week werd de handel slechter en kon de aanvoer slechts met moeite geplaatst worden. Rode kool bleef nogal de belangstel ling van de handel houden, grote wer den voor Engeland gekocht. Betaald werd van 5 tot 12 cent. Groene kool 6 tot 9 cent bij matige handel. Gele kool ging wat beter dan de vorige week, zij het bij zeer kleine aanvoe ren. Betaald werd van 4,5 tot 8 cent. Witte kool was minder goed dan de vorige week. Hier en daar was weer wat doordraai en de prijs bleef op 4 cent. Ook de Succesdenen waren een paar dubbeltjes goedkoper en kwamen niet hoger dan 4.20. Door gebrek aan personeel schijnen de fabrieken de ge hele aanvoeren niet te kunnen ver werken, de vraag naar zuurkool houdt goed aan, wat voor de Deense witte een factor ten gunste is. Enkele par tijtjes bloemkool konden 15 tot 30 cent maken. „Schaakmat" De uitslagen van „Schaakmat" lui den als volgt. Klasse I: W. Kaan—C. P Witsmeer 10, A. SlinkH. Bouwens 01, dr. J. de Wit—C. Krijgsman 01. G. KeppelJ. Klinkert afgebr. Klasse II: J. Kamper—J. van Hout 10. J. LeegwaterK. Bierman 01, K. BiermanJ. Bouwens 10. Klasse III: A. MeinemaTh. H. H. Scholtes 10, BakkerP. Glas 01. Klasse IV: G. TorenJ. Marsman 1—0. G. de RijkeH. Schroër 01, SchelhaasS. Witsmeer 10, K. Jongs- roa—W. Groesboek 01. Zendingsproblemen De zaal achter de Geref. kerk te Noord-Scharwoude was gisteravond geheel gevuld met belangstellenden, toen dr. W. G. Harrenstein zijn opinie over de verschillende problemen van de zending ontvouwde. Hij werd met een kort woord ingeleid door mevr. H. Verburg. Allereerst behandelde dr. Harrenstein de kwestie NieuwGuinea. Voorts het zelfstandig worden der ker ken op Bali en het vertrek van dit eiland van predikanten en taalgeleer den van het Nederlandse bijbelgenoot schap. Tenslotte' besprak hij de geva ren die de zending bedreigen, n.l. die van communisme, nationalisme, mo hammedanisme en rooms-katholicisme Na de pauze werden door dr. Harren stein tal van vragen beantwoord. De bijeenkomst werd gesloten door dr. K. Vegter. GESLAAGD De heer M. J. Portegies, alhier, slaagde voor het candidaatsexamen voor werktuigkundig ingenieur. Elftallen voer Zondag Al cm aria: Afink, Maasen en Helderman; Wit, Mulder en Van Meene, De Buijzer, Dinkelberg, Ditzel, Eversteyn en Schmidt. Alkmaarse Boys: Kramer; Metselaar en Krul; Blok, De Ley en Admiraal; A. Indri, T. Indri, Van Dok, De Grand en Knip. R. K. A. F. C.Popma; C. Stam en Kleybroek; Bierman, N. Tijm en Van Saase; Hoebe, J. Tijm, C. Tijm, De Nijs en Heinis. Alkmaar; Van Twuijver; Zwart en Snel; Gerritsen, Schoonhoven en Roos; Bruin, Bakker, Van Ba den, Baart en Groot. DE KAASMARKT Op de heden gehouden Kaasmarkt waren aangevoerd 9 stapels, t.w. 2 sta pels fabriekskaas en 7 stapels boeren kaas, totaal 9 stapels, wegende 7500 kg. De prijs was f 0.95 voor fabriekskaas en f 1.02 voor boerenkaas. De handel was stug. Dinsdag waren te Bodegraven aan gevoerd 202 partijen, le soort f 2.05 f 2.10, 2e soort f 2f 2.04, extra tot f 2.18. De handel was flauw. In Woerden waren er Woensdag 183 partijen, le soort f 2.06f 2.12, 2e soort f 2f 2.05, zware tot f 2.18, met een flauwe handel. De markt in Gouda bracht gister 197 partijen, le kw. f 2.05f 2.10, 2e kw. f 2f 2.04. extra zware tot f 2.20. De handel was flauw. Alles exclusief ex port verplichting en omzetbelasting. Flinke belangstelling voor de traditionele singelloop Op Zondag 12. November zal de tra ditionele singelloop weer vele benen in rappe gang over de Singel en Vest doen gaan. Een groot aantal inschrij vingen getuigt van de goede reputatie die de Alkmaarse singelloop onder Noord-Hollands athleten geniet. Na men als Groen, winnaar van verleden jaar, Overdijk en Bobeldijk voorspel len ook nu weer een spannende race. Tot nu toe hebben leden ingeschreven van Doves uit Heiloo, Suomi uit Velsen en Olympus uit Alkmaar, welke laat ste athletiekvereniging de wedstrijd organiseert. De afstand voor de senio ren bedraagt 4 km en voor de junioren 1 km. Aan de wedstrijden kunnen uit sluitend K.N.A.U.-leden deelnemen. Voor de eerst aankomenden zijn aan lokkelijke prijzen beschikbaar gesteld, die de spanning tijdens de. race nog aanmerkelijk zullen verhogen. De start en finish zullen evenals vorig jaar bij hotel „Ceres" zijn, waar omstreeks half drie ook de prijsuitreiking zal plaats vinden. De starter der wedstrij den is de heer J. H. Moerman, secreta ris van de K.N.A.U. Hij zal om 12.45 uur de strijd tussen de junioren inlui den en een half uur later die van de senioren. De hoofdprijs voor laatstge noemden bestaat uit een grote lauwer krans, beschikbaar gesteld door de Azijn- en Limonadefabriek „De Burg' en bij de junioren uit een beker. Ver dere prijzen bestaan uit enkele kran sen en medailles. Het wedstrijd-secre tariaat is gevestigd bij mej. T. Mooy, Nieuwstraat 15. Zware opgave voor jong Holland Jong Holland rnoet Zaterdagmiddag naar Amsterdam om SNL te ontmoe ten. Dit is een ploeg, samengesteld uit personeel van de Nederlandse Lloyd. SNL is bekerhoudster van 't seizoen 1950-'51 van de KNVB-beker Zater dagvoetbal. Dit zegt al genoeg. Momen teel heeft SNL de beste kansen op 't kampioenschap van de 4e klasse KNVB. Dat wil echter niet zeggen, dat onze plaatsgenoten daarom bij voorbaat kansloos zouden zijn. Misschien is een eervol resultaat te behalen, wanneer er flink wordt aangepakt. Het Jong Holland elftal, dat deze zware opgave te verwerken krijgt, is als volgt samen gesteld: Jager; v. 't Voort en Westrie- nen; v. Til, Hartog en Rol; C. Goosens, Mienis, Jansen, K. Goosens en Tesse- laar. Overige wedstrijden: ZCFC 2Jong Holland 3; Blauw Wit 3Jong Holland 4; Jong Holland aCSV a; Jong Hol land bUitgeest b. Biljartcompeïitie De wedstrijden in de vijfde klasse wer- den in Café Venneker voortgezet met de volgende resultaten: Melis 50 31 9 1.61 Hiemstra 39 31 4 1.25 Wester 50 33 8 1.51 Huting 42 33 5 1.30 Meyering 50 44 6 1.13 Masseling 32 44 4 0.72 Hiemstra 50 32 8 1.56 Huting 29 32 9 0.90 Melis 50 50 5 1.00 Masseling 47 50 8 0.94 Huting 50 29 5 1.72 Meyering 40 29 6 1.37 De stand is nu: 1. G. Wester 6 p. (1.48); 2. H. Hiemstra 6 p. (1.45); 3. A. Meyering 5. p. (1.24); 4. J. Huting 4 p. (1.31); 5. F. Melis 4 p. (1.27); 6. J. Teeuwen 1 p. (1.—7. H. Masseling 0 p. (0.77). DE KINDERDIEFSTALLEN. Zoals wij Woensdag berichtten, zijn twee jonge meisjes, die zich schuldig gemaakt hadden aan kleine diefstallen bij V. en D. en Kofa, door de politie streng over hun handelwijze onder houden. Er komen de laatste tijd her haaldelijk dergelijke diefstallen voor De Alkmaarse politie verzoekt nu de ouders, hun kinderen zo min mogelijk alleen naar de grote warenhuizen te sturen, daar vooral met de komende St. Nicolaasdrukte de verleiding bij zonder groot is. ONDERSCHEIDING MR. A. N. L. OTTEN De kantonrechter, mr. A. N. L. Otten te Utrecht, die afscheid heeft genomen uit zijn functie, is benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Een groie en fraaie colli De plaatselijke afdeling van Bond van Plattelandsvrouwen termiddag in de Rustende Jager aantrekkelijke handwerktentoonstei georganiseerd. Bij een rondgang langs de ingezonden werkstukken moest wel in bewondering komen voor geduld en de toewijding welke vrouwen moeten hebben gehad spreien te vervaardigen van fijn werk, kleedjes van buitengewoon uitgevoerd Chinees handwerk breide kanten tafelkleden, waarvoo. zoals "men uit de school klapte t| liefst zestienhonderd steken nodig ren. Er waren fleurige kussens, sta pullovers, japonnen en nog zeer andere producten van huisvlijt. was zelfs een alleraardigst wandl en een prentenboek van stof, wai een moeder voor haar kinderen bekende oud-Hollandse versjes plaatjes in kruissteek had gebordi Een speciale hoek was ingericht prachtige voorbeelden van Smyrna: en op het toneel had de brei-inricht „Andika" uit Andijk een stand zorgd, waar een groot aantal flen gebreide jumpers en pullovers wti getoond. Doch niet alleen op het gebied handwerken ook op cullinair rein konden de dames hun pre! tonen. De tafel met allerhande nijen, zoals cake, taart, krentenbroojj dikbesuikerde tulband zag er zo trekkelijk uit, dat men wel direct willen toetasten. Dat vrouwen ook liefde kunnen ben voor het kweken van fruit. tJ wel uit enige inzendingen van pi» tige grote appels en peren. De stemming in het zaaltje was stekend en dit was geen wonder,: voor de liefhebsters waren er t sjoelbakken opgesteld, waar zij een kleine gave, ten behoeve var, goed (voorlopig nog onbekend) het recht hadden om drie keer schijven te hanteren en daarbij kat maken een van de daarvoor uitgei de prijzen te winnen. Een verlotin; het raden naar de naam van een I lijke matrozenpop' completeerden attracties, waarvan druk gebruik i gemaakt. BURGERLIJKE STAND Geboren: Theodorus E., z. v. trus E. J. Hoppener en Engeltje Wijl Peter M. A., z. v. Joannes H. Horio en Johannes A. Zentveld. -Ei ter J. M., z. v. Jacob P. Schipper i eeltje van Leijen. Ondertrouwd: Johannes Pieten en Aaltje Broek. Gehuwd: Pieter Zwart en Willy 1 Zwart. Cornells de Jong en Get truida M. Nellen. Aldert Dekker! Agatha de Groot. Leendert Zwart Wilhelmina Gouda. Willem vanB en Cornelia J. Zwart. Rong Zwc mer en Elisabeth Groen. Cornells J Groot en Grietje Stam. Overleden: Elisabeth de Grt( jaar, echtg. van Cornells Blok. 77 jaar, echtg. van Cornelis Blok. MIJNEN OPRUIMEN De Mijnopruiming'sdienst bracht dezer op het Egmondse strand enige mijnen tot ploffing. Na afloop vond men op de Boulf grote weggeslingerde stukken van^ dit ooi tuig, zodat het wel raadzaam zou zijn geving op behoorlijke afstand af te zetten, SELECTIE-WEDSTRIJD De KNVB organiseert op Zondag 12 Now ber een selectie-wedstrijd, ter verkiezing het Noordhollandse elftal. Deze wedstrijd 's middags om 1 «uur gespeeld op het sportpark. VOOR ZONDAG 5 NOVEMBER AKERSLOOT, 10 uur ds. Kapteir. BERGEN, Ruïnekerk, 10 uur ds, kius. Geref. kerk, 10 en 5 uur d. Meulen. Rehoboth, 10.30 uur Hoek van A'dam. BERGEN AAN ZEE 4 u„ ds. Bel BROEK OP LANGENDIJK. Gi kerk, 10 en 5 uur ds. Donner, Dinsöj 7 30 uur ds. Donner. Doopsgez. ks geen dienst. DIRKSHORN, herv. kerk, 7 uur Post. Geref. kerk, 9.30 en 2.15 uur1 Schaafsma van Assen. EGMOND AAN ZEE, herv. gem. uur, ds. Roobol. Geref. kerk, 101 ds. Roest 4.30 uur ds. Von Meijente Oud-kath. kerk, voorm. 8 en 10 en av. 7 uur, dienst. HEILOO. Herv. gem., 10 uur Bloemhoff. Geref. kerk (in evan8? bouw aan de Kerklaan), 8.30 uur Roest, 4 uur leesdienst br. Wigger' Doopsgez. Kring in evang.geW"' aan de Kerklaan, 7 uur n.m. ds. Sluis van Alkmaar. H.-HUGOWAARD. Geref. kerk,!5; en 2.30 u. cand. Kersten van Den H><i KOEDIJK, 10 uur, de heer Slager- j LIMMEN, 10.30 uur, ds. Teriet. NOORD-SCHARWOUDE. Geref. 10 en 4 uur ds. Vegter. O.-GRAFTDIJK, 10 uur, ds. Boek»] OTERLEEK, 10 uur, ds. Keja. OUDORP, 9.30 uur, ds. Teriet" Limmen. SCHERMERHORN. Geref. kerk, en 2.30 uur, cand. Endedijk van veen. SINT-PANCRAS. Geref. kerk, en 7 uur, ds. Middelkoop. Woensdag 1 uur ds. Middelkoop. STOMPETOREN, 7.30 uur ds. Evangelisatie, 10 uur de heer van Amsterdam. URSEM. 10 uur, ds. Meyboom. VEENHUIZEN, 10 uur, ds. Wiltit* WARMENHUIZEN, 10 uur, ds. H zwart kleedt gedis zwart harmonieert garderobe. zwart is de ideale ieder jaar toont U van goede h hickmann's manti gegarandeer, hilckmann's coll€ met koordgt ring, met iir enthousiast zult prijs THANS: 49.50 - 68.- ENwij weten ra maat. mantels in modi 42-50 - 49.50 japonnen lange damespan wollen damespl GOED NIEUWS Dames-pyama's pracht flanel 14.' Heren-pyama's m. Fl. brandebourghs 12.' Schitterende coll en Spreekwoordelijk „Billijk ma (Ongecorrigeerd) Shaw's nalatenschap wo 500.000 pond Sterling geschat. H aus een der rijkste Britten. In drag is echter niet begrepen h v °P Jan de auteursrechten, 'achtens de internationale cor van Chicago tot het jaar 2000 a; e 'genamen zal worden uitgekee omvang van het bedrag dezer ai rechten is met te bepalen. Dit £angen van de populariteit, die d wLVai\,de overledene in de ko u zullen genieten. Kinderhandje in gehal molen verbrijzeld der6»fSja,rige C°rrie Jac0bs, Wi, te Den W mrij h6eft in de Mo "en ?Ifelder- heeft gisteren onbewaakt ogenblik zijn linker mi de gehaktmolen gestoken, wa het handje geheel werd verb: e kind is naar het gemeente z (huis aldaar overgebracht. De directie van de Koninklijk ketvaart Maatschappij zal in hog roep gaan tegen het vonnis, d; president van de Amsterdamse rondissementsrechtbank Don, heeft uitgesproken in het kort van de Republiek der Zuid-Mol contra de KPM

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2