E. W. VEI J/eilig( F Verkeer Weer/ijk! Hoe waait de wind in Nederland? Onze plaais is in Europa de beste V» IXrvUm. Zweedse boeren krijgen les in electrisch melken Zijn prijsvragen verboden? Pirn, Pam en Pom als schaigraveJ Weemoedige en hoopgevend? feiten over de Maasstad Ha Reeds plm arbeic Militaire crisis in verdeeld Europa (3} Sutomodreigt met boycot Strijd op Ambon is thans zuiveringsactie En toch Rotterdam Verwoesting en herstel op een celluloidband DAGE £xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx8 Soldaten varen thuis Het Radioprogramma EEN WINTER ZONDER WINTERTENEN-. De bt nette jonger Amerikaanse „Hurricanes' VRIJDAG 10 NOVEMBER 1950 QOK VOOR NEDERLAND is de Franse houding van het grootste belang. Het is buiten kijf, dat de Fransen thans de sterkste militaire natie van Europa kunnen worden. Onze grote Zuiderburen hebben, evenals wij dat hadden, grote belangen in het Verre Oosten en tevens in Noord-Afrika. Het is ons uit eigen ervaring bekend, dat het verdwijnen van het Nederlandse gezag uit Indonesië —onder Angelsaksische druk in Franse kringen een diepe en wrange indruk heeft gemaakt. Men redeneert, en zeker niet ten onrechte: Heden gij, morgen ik. Wat Nederland is overkomen, kan morgen voor Frankrijk dreigen. van de verdediging van Europa is ge raakt, zo kort mogelijk zal moeten zijn. Toegeven van beide zijden zal nood zakelijk blijken, temeer omdat de si tuatie in het Verre Oosten verre van rooskleurig is en elke vertraging in de eenwording van Europa de Russi sche poging tot het scheppen van wan orde in de hand werkt. Ook de Westduitse regering te Bonn moge zulks beseffen. De tijd dringt en de heersende onzekerheid moet ten spoedigste worden beëindigd. Zo niet, dan ziet het er voor de veiligheid van Europa, donker, zeer donker uit. MEDERLAND heeft in de tweede wereldoorlog zeer begrijpelijk op het kompas der Angelsaksers gezeild. Maar terwijl deze hun eigen wereld rijken met veel klemmende argumen ten tegen het opdringende communis me trachtten te handhaven, hebben zij Nederland gedwongen zijn militaire, politieke en culturele positie in Indo» nesie te ontruimen. Is het verwonder lijk, dat de Fransen, gewaarschuwd door deze houding ten aanzien van Ne derland, meer dan ooit wantrouwend, critisch en afwachtend staan tegenover de pressie, welke thans op hen wordt uitgeoefend? In dit verband is er alle aanleiding te overwegen, en zelfs ernstig te over wegen, naar welke zijde de Nederland se balans zal dienen over te slaan. Het is nog steeds beter een sterke, goed geëquipeerde Franse nabuur naast de Nederlandse strijdkrachten te weten dan een Angelsaksische hulp op verre afstand, welke aarzelend, en zeker niet van harte zal worden gegeven, gezien de belangen der Angelsaksische mo gendheden ter zee. Is het voor ons geen waarschuwing, dat Hoover kort gele den de merkwaardige woorden sprak, dat Amerika er beter aan zou doen Europa te laten schieten en zijn macht ter zee in het Westen in combinatie met Groot-Brittannie te verzekeren en in het Verre Oosten in combinatie met Japan? Wie zich aan een ander spiegelt, spie gelt zich zacht. Het is te hopen, dat Washington de stem van Parijs volko men zal begrijpen. Frankrijk heeft een Napoleon, een Foch, een De Gaulle ge kend. Figuren, die sterker tot de Franse verbeelding spreken dan na men als Eisenhower en Bradley, hoe groot hun verdiensten voor de Euro pese zaak ook geweest zijn. Wat brengt de toekomst? W/AT staat Europa te wachten? Een Europese weermacht, opgebouwd volgens de Franse denkbeelden, met Duitsland als gewaardeerde, gesubor dineerde factor, dus de vorming van een supernationaal leger of een sa menvoeging der huidige weermachten onder Amerikaanse leiding en daar door een Angelsaksische supprematie met de mogelijke dreiging van een negatie der Europese maritieme mo gendheden Frankrijk en Nederland? Alle geruststellende mededelingen van onze nieuwe minister van oorlog ten spijt de gebeurtenissen hebben ons geleerd sceptisch te staan tegen over ministerieel optimisme geloven wij, dat het raadzaam zal zijn terwille van de Europese eenheid in de komen de maanden het oog zeker evenveel te richten naar Parijs als naar Washing ton. De eenheid van Europa moet ons «ader aan het hart liggen dan een bin ding aan Angelsaksische belangen, welke nauw verweven zijn met het Verre Oosten. Indonesië is een afdoen de waarschuwing geweest; Frans Indo- China vormt het tweede alarmsignaal; Tibet toont zonneklaar uit welke hoek de wind waait, terwijl Korea ten slotte bewijst, dat Nederland verre moet blijven van een politiek, welke ver ordineerd wordt door Londen en Washington. De bestaanszekerheid van Nederland als zelfstandige natie dient niet langer te liggen in handen van machten, welke ons het bestaan rond om de evenaar onmogelijk maakten: Nederlands plaats dient te zijn in Europa, naast Frankrijk, zowel mili tair, cultureel als economisch. In dit opzicht zal de Londense confe rentie van deze dagen, en de komende bijeenkomst der Atlantische ministers van defensie in begin December van beslissend belang zijn voor het Euro pese continent en het zal belangwek kend zijn te zien, welk standpunt onze Belgische viienden daarbij zullen in nemen. Londen zal het antwoord geven op de vraag of Frankrijk, dan wel Ame rika met Groot-Brittannie de leiding zullen nemen in de continentale defen sie en of Eisenhower, dan wel een Frans opperbevelhebber, de Europese legermacht, zal aanvoeren, indien God verhoede het de Russische drei ging ooit werkelijkheid zal worden. Doch hoe de beslissing ook moge uitvallen, Parijs zal naast verdediging van de Franse plannen eveneens ter dege dienen te beseffen, dat de periode der impasse, in welke de voorbereiding Voor een goede Sint Chocoladeletters dus (Van onze correspondent te Stockholm). November Wintertijd studietijd. Dit gezegde geldt ook voor de Zweed se boeren. Immers, de Zweedse boer maakt steeds meer gebruik van de tech niek, zonder eigenlijk te weten, hoe de apparaten in elkaar zitten. In de land bouw, zo heeft men uitgerekend, zijn nu voor 250 millioen kronen aan ma chines en gereedschappen geïnves teerd. Maar men heeft daar weinig aan, wanneer alleen al de schade ver oorzaakt door ondeskundig electrisch melken omstreeks 15 millioen kronen bedraagt. Daarom zullen gedurende de winter meer dan 100.000 Zweedse boeren op verschillende plaatsèn moderne cur sussen volgen en tenslotte een examen afleggen, dat meer het karakter heeft van een onderlinge wedstrijd. In „on moderne tijden", zo zei een cursuslei der, heeft men wel eens om de eer ge vochten, wie het mooiste dier op stal heeft en wie het best met de hand kan melken. Thans zal het erom gaan, wie het beste met de machine zijn beesten kan melken. Want, zo heet het reeds in de eer ste les: voor de koeien is het machi- De Nelly komt Zaterdag aan Het troepenschip „Nelly" wordt in de morgenuren van Zaterdag 11 Nov, a.s. met repatriërende militairen uit Indonesië voor Hoek van Holland ver wacht. De ontscheping der opvaren den zal diezelfde dag des middags om twee uur in de haven van Rotterdam beginnen. De Philips „Troublelite" is Uw on misbare vriend bij autopech in het donker De magnetische looplamp, die zichzelf met een permanente Ticonal-magneet vastzet op alle stalen of ijzeren delen van de auto. Ook te gebruiken als reserve- achterlicht of waarschuwingslamp. nale melken een weldaad, vergeleken met het rukkende en ongelijkmatige melken met de hand. Bovendien geven zij dan meer melk. En de boer heeft er zijn gemak van. Het Octobernummer van „De Speel wagen", het bekende maandblad van de historische genootschappen in Noord- Holland, opent ditmaal met een aan tal aardige volks- en kinderrijmen uit de laatste tien jaren van de negen tiende eeuw. In Hauwerts dialect schreef A. C. ter HorstHoekstra de gezellige schets „De nuwe mode (1888)", waarin wij de avonturen mee maken van „twei moidjes, zussies, die ien jaar verskilde" en die naar Am sterdam uit logeren gaan. Over oude klokken schreef de Alkmaarder A. van Hespen een lezenswaardige bijdrage. J. van Twuiver vertelt op de hem eigen grappige wijze over „onze kap per, die een pittige kirrel en een ke- miekeling is". Belangwekkende zaak voor Haags Kantongerecht Een uitgever uit Den Haag, die in zonderheid puzzlebladen uitgeeft, heeft zich gistermorgen voor het Haagse kantongerecht moeten verantwoorden. Hem was ten laste gelegd, dat hij de Loterijwet had overtreden, door in een viertal van zijn bladen puzzles op te nemen waaraan aanzienlijke geldprij zen verbonden waren. Het O.M. acht te het ten laste gelegde in twee ge vallen bewezen en eiste in elk ervan duizend gulden boete en een voor waardelijke gevangenisstraf van twee maanden. De ambtenaar gaf als zijn mening te kennen, dat alle bladen, die prijsvragen publiceren, waaraan prij zen verbonden zijn, in overtreding waren. Sutomo, de leider van de Revolution- naire Volkspartij op Java, heeft ge dreigd met een boycot van de Neder landers in Indonesië, wanneer Nieuw Guinea niet op 1 Januari a.s. aan Indo nesië zal zijn overgedragen. Deze zal gericht zijn tegen de ondernemingen. KERKELIJK NIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Bodegraven (toezeg ging): L. Kievit te Putten; te Goederede: S. Gersen, candidaat te Putten; te Spijke- nisseP. M, Tricht te Elim. Bedankt voor Tjerkgaas: J. D. Smids te Veenhui- zen. Beroepbaarstelling: De heer W. M. Offringa, inspecteur gezins verzorging aan de Martha-stichting te Alphen a.d. Rijn, ontving toestemming zich beroepbaar te stellen. Gereformeerde Kerken. Tweetal te 's Gravenhage-West (voor t.z.t. zelfstandig wordende Moerwijk): W. van Dijk te Gouda en P. Riemersma te Vijfhuizen. Beroepen "te Rotter dam: P. van Vliet, candidaot te Ermelo, voor de missionnaire arbeid op Poerwo- kerto. Geref. Kerken (onderh. art. 31 K.O.). Beroepen te Haarlemmermeer- Oostzijde: J. v. d. Haagen te Ulrum; te Aalten-Doesburg-Doetinchem-Winterswijk: J. van Popta te Mussel. Examens. De classis Zwolle heeft geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer J. van Benthem te Vollenhove, candidaat aan de Theologische Hogeschool te Kampen. Christ. Gereformeerde Kerken. Beroepen te 's GravendeelM. Holtrop te Haarlem-Centrum. Pellaupessy: De Indonesische minister van voor lichting, Pellaupessy, heeft medege deeld, dat de militaire actie op Ambon nog niet is afgelopen. Zij heeft echter het karakter gekregen van een zuive ringsoperatie. Ambon leent zich door zijn geringe oppervlakte niet voor guerillastrijd. De minister zei, dat de Indonesische troepen over het geheel genomen voor de bevolking van het eiland gunstig zijn ontvangen. Knoeierijen bij Burgerlijk Armbestuur berecht De gemeentesecretaris van Geldrop, B., die als secretaris-penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur in die gemeente in tien jaar tijds 24.000 verduisterde, hoorde voor de Bosse rechtbank twee jaar gevangenisstraf tegen zich eisen. De man had het geld verduisterd en toen een nauwkeurige controle dreigde, allerlei knoeierijen in de boeken gepleegd. Het geld werd grotendeels te eigen bate gebruikt. Bisschop van Haarlem 75 jaar Mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, wordt Woensdag 15 Novem ber 75 jaar. De Fordfabrieken te Detroit moeten 14.000 arbeiders, 11 procent van hun personeel, ontslaan wegens tekort aan staal. Kalender van de NZHRM De Koninklijke Noord- en Zuidhol landse Reddingmaatschappij bestaat dit jaar 126 jaar. Om de paraatheid der 25 met moderne motorreddingboten uit geruste reddingstations te handhaven, is uitbreiding van het aantal „redders aan de wal" dat zijn zij, die de Kon. N. Z. H. R. M. met een bijdrage van f 3 of meer per jaar steunen, dringend nodig. De Maatschappij heeft sedert 11 No vember 1824 niet minder dan 7392 schipbreukelingen behouden aan wal gebracht. De reddingboten voeren in 1950 reeds 75 maal uit naar schepen van diverse nationaliteiten en nimmer werd tevergeefs een beroep op de mens lievendheid van haar personeel gedaan. Ter gelegenheid van het 126-jarig be staan biedt de Maatschappij allen die haar steunen als van ouds een kalen- dertje aan. Moge het in vele woningen aan de wand hangen als bewijs, dat men het werk van onze dappere mannen weet te waarderen. 38. Pom, die vanuit zijn kijkgat een goed gezicht op de twee vreemde in dringers heeft, voelt zich niet erg op zijn gemak. Hij weet niet, wie het zijn, maar als hij naar hen kijkt, begrijpt hij wel, dat ze niet veel goeds in de zin hebben. Oh, nu beginnen ze tegen elkaar te praten: „Jonge, Arie, dat valt met mee hè om door zo'n kelderdeur heen te komen". „Nee, nee", antwoordt de andere. „Maar je moet rekenen, de Spaarbank is een solide stevig gebot, I en dat moet het ook wel zijn, andet, I zouden de mensen hun geld er niet he^ I brengen!" „Endan hadden ,1 niets om weg te halen, haha", lacht J eerste inbreker weer. Ja, Pom begri" I nu ineens, dat dit twee inbrekers zi I die de Spaarbank komen berovê Maar hoe- kan dat? Zitten ze dan in j schatkamer van de Spaarbank? (Van onze Haagse redacteur) Welk een voortreffelijke gedachte van het actieve Bureau Voorlichting en Pu bliciteit der Gemeente Rotterdam, om een documentaire film te laten vervaar digen onder de titel: „En tochRot terdam!" Het was evenzeer een geluk kige gedachte van het Contact-Centrum op Voorlichtingsgebied, om het aanbod van de heer J. Nieuwenhuis, het hoofd van het Bureau Voorlichtingsdienst, te aanvaarden tot het doen vertonen dezer film in het Haagse Metropole-Tuschins- ki. Voor Rotterdammers en alle Neder landers, die het oude Rotterdam vóór 1940 goed gekend hebben, moet het tot weemoed stemmen de' door de Duitsers zo deerlijk verwoeste binnenstad en de havens weer voor zich te zien. De film door Polygoon-Profilti op voortreffelijke wijze opgenomen, dan wel gemonteerd uit oude journaals, is van een zeer intelligente tek&t voor zien door de heer K. v. d. Meeberg en wordt gecommentarieerd door de voor malige omroeper van het strijdkrach tenprogramma Karei Nord. Behalve van journaals is gebruik ge maakt van in Berlijn bij de UFA in be slag genomen Duitse film over het bombardement van Rotterdam alsmede van illegale opnamen van het branden de Rotterdam en de puinruiming. Grote aandacht wordt voorts besteed aan de herbouwplannen en aan de gro te gebouwen die reeds zijn gereedge komen. Indrukwekkend is aan het slot de declamatie van Vondels versregelen over het verwoeste Salem, dat herrij zen zal. Architect ir. E. H. Kraayvanger, die in de Maasstad het modernste waren huis van West-Europa bouwde, zegt het in de film terecht: Het huidige geslacht zal het nieuwe, volkomen vernieuwde Rotterdam niet meer aanschouwen, Het stokpaardje van de verstokte LIBRA roker DOOR LOULA G. ERDMAN 5< 41) Ja, zo was het leven, en zoals hij het voorstelde, kon je er niet veel aan doen Je moest de dingen maar nemen zoals ze kwamen, wat meestal niet zo verliep als je zelf graag zou hebben gewild. Hij geloofde niet dat hij al die jaren vrij gezel zou zijn gebleven, als alles zo was gebeurd als hij het had uitgedacht. Er was een meisje geweest en een alle machtig lief meisje ook. Soms, zelfs nu nog ging hij naar dat graf helemaal aan de andere kant van het kerkhof en legde er bloemen neer. Nu, hij geloofde dat hij met dit werk ee*1 flink stuk was opgeschoten. Hij kon het nu morgen aan de arbeiders over laten om het af te maken, of misschien ook niet. Als hij zich goed gevoelde, dan zou hij het zelf kunnen doen. Nu, hij geloofde dat hij maar naar huis zou gaan. VRIJDAG I. Vrijdag was weer een warme dag. Al toen Elaine en Henry Waring in de keuken aan het ontbijt zaten, voelden zij het begin van de b nauwde hitte van de komende dag. Het was zo lang koud gebleven, dat deze eerste warme dagen moeilijk waren te dragen. Zij namen haar eetlust weg, zodat zij nau welijks in staat was iets van haar kof fie te drinken en alleen maar wat ei en toast naar binnen kon krijgen. Toen zij de bezorgde ogen van Henry op zich voelde, probeerde zij meer te eten. „Je zou eigenlijk even goed met me mee kunnen gaan naar Rockwell", zei hij, de stilte verbrekend die tussen hen had bestaan gedurende het eten ..Mark vroeg me een paar dingen te kopen en het heef; weinig zin. dat je hier helemaal alleen blijft. Ik zal wel de hele dag weg moeten blijven". Elaine zei dat ze niet wist of ze wel mee zou gaan. Het zou erg warm wor den, en de dag zou lang en vermoeiend zijn. Bovendien zou de familie uit Illinois vandaag arriveren, en ze ver onderstelde dat ze hen wel te logeren zou krijgen Zij moest een en ander in orde maken voor hen nieuwe laken- leggen op het logeerkamerbed, mis schien een cake bakken of iets derge lijks. "Als zij van tevoren iets had ge daan, zou het minder zwaar vallen voor hen te zorgen. Gasten brachten Elaine altijd van streek. Wanneer zij alleen was, vond zij dat haar huis er best uitzag niei zoals dat van Beulah natuurlijk, maar goed genoeg. Vanaf het ogenblik dat er bezoek kwam, begon zij alles door hun ogen te zien het stof op de venster banken en de pluisjes op de kleden. De gordijnen, waarvan zij had gemeend het wassen te kunnen uitstellen tot de najaarsschoonmaak, leken nu verfrom meld en vuil tegen het houtwerk waarop vingers zaten. En hoeveel ge luk zij ook mocht hebben met een ge recht wanneer zij en Henry alleen wa ren, het mislukte altijd als er gasten waren. Eens per jaar trachtte zij de hele familie Kenzie bij zich te krijgen en steeds wist ze, dat ze de volgende dag met hoofdpijn in bed zou liggen. Zij had zich bij deze hoofdpijnen neer gelegd als de prijs, die zij moest be talen voor haar verplichtingen jegens de familie. Henry zei, dat de familie uit Illinois naar de maan kon lopen. Hij zou haar helpen om de kamer klaar te krijger voor ze uitgingen Ze konden een cake kopen bij de bakker. Niemand zou ooit het verschil merker, Het was goed voor haar er eens uit te gaan zij zag er uit als een vis op het droge. Elaine sprak niet langer tegen. Zij zei, dat ze dacht dat ze we] kon gaan Maar hij hoefde niet met de kamer te helpen. Als hij nu aan zijn eigen werk RAT noch HUIS ontsnapt IJODEBJT aan het onweerstaanbare haal een doos bii Uw Drogist ging zou zij het oi.uertussen wel klaar spelen. Zodra hij buiten was, waste ze de bordjes en ging naar de logeerka mer om die een beetje op te knappen In de kamer hing een vochtige en muffe reuk, maar ze durfde de ramen nfet open te laten terwijl zij uit waren Je kon nooit weten of er niet nog meer regen zou komen. Mogelijk kreeg ze helemaal niemand van de familie. Dc belangrijkste leden zouden naar de Ben of de Tom Kenzies gaan, of in het oude huis logeren met Beulah en Mark Zeer waarschijnlijk zou het degenen, die zij kreeg als er al iemand kwam met kunnen schelen of zij ongeluch'p bedden en cake van de bakker kre gen. Maar, ook -1 zou het hun wel kun nen schelen, ze ging in ieder geval met Henry naar Rockwell.niet omdat ze zin in het uitstapje had, maar om dat ze vandaag niet alleen wilde blij ven. Omdat het de laatste tijd had gere gend was het land groen en fris. Ais Henry praatte, had hij het erover hoe goed de maïs er uitzag maar hoe nodig het was dat er zorg aan werd besteed. Elaine gaf slechts korte ant woorden, en hij verwachtte ook niet anders. Als steeds, scheen hij haar ge moedsstemming aan te voelen, zodat hij wist dat zij met haar gedachten al leen wilde zijn. Wat hij niet kon be merken was de diepe smart, die haar voortdreef, tot zij een bijna wrede vreugde in haar pijn voelde. (Wordt vervolgd). doch het bouwt voor zijn kinderen kleinkinderen, die n-og meer dan v onder de indruk zullen komen d deze waarlijk historische film - eventueel ook elders vertoond t worden) over de oude, de verwoeste de herbouwde Rottestad! NELLY (rep.), DjakartaRotter dam, 8 Nov. dwars Oporto. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. - NieuwsberiJ orn 7, 8 en 11 uur. 6.18 Katholiek sigJ 6.30 Orkest zonder naam. 6.52 Actualitel 7.15 Regeringsuitzending. 7.35 Zang. 7.48J tholiek signaal. 8.12 Het KRO-Amusemi orkest. 9.00 Uit het land van Hertog Jan.lj Omroep-Kamerokest. 10.30 „Als die van n serie-uitzending. 10.45 Avondgebed. 11| Nieuws in Esperanto. 11.22 A la Dame. HILVERSUM II, 298 m. - Nieuwsberid om 6, 8 en 11 uur. 6.15 De Vara fcliclte] 6.45 Denk om de bocht. 7.00 Kinderkoor, 7J Beurs en buikriem. 7.30 Wat met de 1 7.50 -Nieuws. 8.05 Boeken. 8.15 Max guez. 8.35 De godsdienst en het moderne k 9.00 Men vraagten wij draaien, t De Ducdalf. 10.00 Buitenlands weekovemcljj 10.15 Swing and sweet. 10.40 „VandaijiJ 10.45 Avondwijding. 11.15 Huwelijk vaaAlj) Z. 11.30 Symphonie-concert. VOOR ZATERDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsbericl| om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Flukfl dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Onirtrf Kamerorkest. 10.00 Klein, klein kleutertje, ltj Muziek houdt fit. 11.00 De Zonnebloem, lij Het kerkske van te lande. 11.50 Als de i luistert. 12.03 In Weense sfeer. 12.33 Het i] kest van Francisco Ganaro. 1.20 Amster Politie-kopel. 2.20 Engelse les. 2.40 Muii| rende dilettanten. 3.15 Kroniek van lotterenr kunsten. 3.50 Wenen—Parijs. 4.20 De vliega Hollander. 4.30 De schoonheid van het Gnïfl riaans. 5.00 De Wigwam. 6.00 van de fi band. 6.15 Voetballen. 6.25 Guus Jansen. 6-fl Sport. 7.15 Actualiteiten. 7.23 Promenade-co] eert. 7.52 Journalistiek weekoverzicht. Lichtbaken. 8.40 Steek eens op, heren. 94 Negen heit de klok. 9.45 Ons oog is de l£j 10.00 Weekend Serenade. 10.30 Wij luidenj] Zondag in. 11.11 Installatie van Prinj naval. HILVERSUM II, 298 m. - NieuwsbericÜ om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 C ons gezegd. 8.23 Orgelspel. 8.45 Gram,mud 10.00 Medische causerie. 10.05 Morgenwijd 10.20 Voor de arbeiders. 11.35 Gram.nru i 12.30 Land- en tuinbouw. 12.33 Kwartet, ij Dansorkest. 1.45 Piano-duo. 2.00 Veen] jeugd. 2.30 Kwintet. 2.50 Streekuitzending. Populaire muziek. 3.45 Van de wieg tot'j graf. 4.00 Gram.muziek. 4.30 Sportpru- 4.45 Kamerorkest. 5.30 Voor de jeugd, Gemengd koor. 6.30 Regeringsuitzending,' Artistieke staalkaart. 7.30 Passé partout, 'i Het oude testament. 8.15 Het Vara Fi| feest. 9.15 Weense muziek. 9.45 Socia commentaar. 10.00 Metropole-orkest. 10, commissaris vertelt verder. 11.15 Orfl RADIO-DISTRIBUTIEDIENST LIJN III: 8.05 Concert. 9.05 Marsen Duits Requiem van Brahms. 11.00 Marsrt'^'J 11.15 Harmonie-orkest. 12.00 Salon-c^ 12.32 Licht orkest. 1,15 Liederen. 1.30 de soldaten. 2.00 Fr. Br.: Zangplaten- Twee piano's. 3.30 Orgel en zang. 4.15 muziek. 5.00 Gram. 5.10 Accordeon. ,;j Gram. 5.30 „De Vrede", discussie. 6.00 deon. 6.15 Gram. 6.30 Dansmuziek. 7.30 deren. 7.50 Feuilleton. 8.00 Omroept 9.00 Fr. Br.: Lichte muziek. 9.20 Jazzfl110 10.15 Gram. 11.05 Jazzmuziek. 11.30 Gi^l LIJN IV: 8.15 Gram. 8.50 Lift up hearts. 9.00 Fr. Br.: Kookpraatje. 9.10 Pkr; 10.10 Verz.progï. 11.00 Orgel. 11.30 0^*1 Reynders. 12.00 Eng. H.S.: BBC Welsh j j chestra. 1.00 Gram. 1.25 Eng. L.P.: Étoe*ï Phillips. 1.45 Sport. 2.00 Mil.-orkest- -|U Eng. H.S.: Arb.orkèst. 3.30 Maspkerson M VGO: Harmonica. 4.15 Gram. 4.30 Ff- Dansmuziek. 5.00 Ber. 5.10 Dansmuziek' Voor de soldaten. 5.50 Reportage van de P'fC"ra tigheden aan het graf van de onbekende daat. 6.20 Gram. 6.30 Accordeon. 6.45 7.00 Saint-Saëns. 7.30 Eng. H.S.: Those J*J| the days. 8.00 Fr. Br.: Vliegeniers-orkest- Eng. L.P.: Boekbespreking. 9.15 Gevar- ziek. 10.00 Reportage. 10.30 BBC Midi. WPj Orchestra. 11.15 Dansmuziek. lijkt een onbereikbaar Ideaal. Voor mlgen behoeft het nle! eens echt w 1 weer te zijn of de kwelling van ,,w"n( handen" of „wintervoeten" begint kwaal bestrijden met Akkeds Kl°®?le' sem betekent-onmiddellijke vetzachlmg jeuk en pijn. Kloosterbalsem, hel '"'-j,, middel, ook bij schrale huid, kl°?e.,j I gesprongen handen, Ontsmet Cfl PJ,jl wonden van allerlei aard en Is een uiM£ _a. wnjfoiiddel bij rheumatiek, spit en sp Landbouw en me Andere bedrijfs t volgen spoe (Van oqze parlementaire De wet betreffende d, deelneming in een bcdr fonds, die op 26 Maart 1948 ls getreden, heeft sindsdie: schillende bedrijfstakken gevonden. Als eerste is 1 pensioenfonds voor de Ia: beschikking van 27 Mei 19 gesteld voor werknemers i bouw in ruime zin genom plichtstelling geldt hier, e de andere tot nu toe verp de bedrijfsfondsen niet vo, digen, hoewel in de kring, landbouw aanvankelijk wel is om ook deze groep in om vcrplicbtstell ing te bet In het onderhavige fonds deelnemende arbeiders ir aan 4200 arbeiders zijn sioenen toegekend, terwijl f vragen om pensioenen nog deling zijn. Het totaal reed; de pensioen bedraagt f i. blijkt uit een publicatie va ting van de Arbeid. Verzoeken om verplichts het bedrijfspensioenfonds v taainijverheid en het bedri fonds voor de kleine meta zijn daarna gevolgd. Nadat aanzien van deze verzoeker lijk voorgeschreven procedt volgd, kon voor deze fonds neming verplicht gesteld beschikking onderscheidelij November 1949 en van 25 I Het bedrijfspensioenfond; metaalnijverheid heeft 70.0 mers geregistreerd, niet ge aantal van 50.000 arbeiders bedrijfstak, voor wie op j Bij vertrek naar Surin, doe ik alle vrienden bekenden mijn hartel groeten. Wed. T. BLANKMA1 PRANGEF Gevraagd: bekwaam le BEDIENDE en een Se BEDIENDE. BANKETBAKKERIJ ROOS, Bergen. OntW. jonge vrouw ZOEKT WERK voor 's middags, b.v. tc huiswerk of in winkel. Brieven onder No. A i bureau van dit blad. Gevraagd: ter opleiding WIJNHANDEL M. PREIJER en ZOOIS Voordam 8. met Teddy kraai „HURRICANES" m. wol gevoerd 34.50 m. Teddy 39.25 Gecapitonneerd 40.75 AMERIKAANSE „FIELDJACKETS" wipddicht 29.85 met 4 sportzakken. WOLLEN KHAKI OFFICIERSHEMDEN 13.50 ZEILJOPPERS waterdicht zeeduffel 37.45 ZEILBROEKEN v. dames en heren 23.65 Grijs manchester SPORTPANTALONS 29.50 Manchester JONGENSPLUSFOURS 18.95 Manchester JONGENSBROEKEN 8.95 RIBCORD SPORTCOL- BERTS, m. sterke voe- rin8 34.50 Bijp. broeken 17.95 WOLLEN TRUIEN vanaf 13.95 TRAININGSBROEKEN voor groot en klein van 9,60 tot 3.99 WIE REKENT KOOPT BIJ I »^lléén kangestraat 35. I Maandagmorgen geopend

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 8