Yliemu-i, 1 Stad en Omgeving Kousenbar 5.90 3.50 1.10 Schitterend Mendelssohn-concert door H.O.V. Het middel tegen de kerkslaap RexTheater een verheugende aanwinst Directie zal betere films brengen DE officiële opening bracht gister avond een keur van gasten in de intieme bioscoopzaal en een schat van fraaiebloemstukken in de hall. De heer Reiff sprak namens de eigena resse, mej. M. Weber, een hartelijk welkomstwoord en dankte de archi tect-aannemer, de heer E. v. Latum, alsmede allen die aan de verbouwing hebben medegewerkt voor de goede zorgen welke zij aan de gedaantever wisseling hebben besteed. Over het resultaat kon de heer Reiff kort zijn De aanwezigen konden zich van het succes hiervan zelf overtuigen. „Het soort films dat in dit nieuwe theater vertoond zal worden, zal van een an der gehalte zijn dan in het oude A.B.T.", aldus de heer Reiff. Alkmaar heeft recht op goede biscoopvoorstel- lingen en de directie heeft dan ook niet geschroomd om contracten af te sluiten voor de beste films uit de wereldproductie". Vervolgens over handigde de heer Reiff de sleutels van de zaak aan de bedrijfsleidster mej M. Weber, die een rood-wit-blauw lint dat voor het doek gespannen was doorknipte, doch niet voordat zij de heer Reiff gedankt had voor de wijze waarop hij haar wegwijs gemaakt had in het bioscoopbedrijf Kamermuziek-concerten AGENDA Clubkampioenschappen van D.A.W. De kaasmarkt LAATSTE NIEUWS Donner remise met de leider Gligoric Predikbeurten Heer-Hugowaard Vrachtauto te water Hensbroek VRIJDAG 17 NOVEMBER 1980 Oude bioscoop in ultra modern kleed *J*OEN gistermiddag met een laatste ferme hamerslag de scluitting voor het Rex Theater in de Langestraat ter aarde viel, wreven zij, die Alkmaars hoofd straat passeerden, zich de ogen uit. Was deze moderne grootsteedse bioscooppui het ietwat armoedige geveltje van het vroegere ABT-theatcr? Men moest twee maal kijken om het te geloven. Een smaakvol betegelde hall, versierd met vlaggen badend in een zee van licht, aan de ene zijde geflankeerd door moderne vitrines en aan de andere zijde door een fraaie smeedijzeren trap. welke naar het balcon voert. In het midden een kassa en in de gevel het Rex in vlammend rood Neon. Ziedaar de nieuwste en zeker niet de slechtste aanwinst voor de Langcstraat. Het interieur is met de gevel in overeenstemming. Ook hier heeft het brein van een moderne architect voor een geslaagde metamorphose gezorgd. De wanden in lichtgroen met blankeiken lambrizering, blankeiken stoelen met roodleren bekleding, wit neon in gebogen ornament langs de zoldering, een indirecte verwarming en een royaal balcon. Belangrijker echter is de mededeling, welke de heer Rciff gisteravond bij de officiële opening deed. Het Rex Theater zal breken met de traditie van zijn voorganger. Met ingang van deze week zullen in de nieuwe bioscoop goede, cultureel verantwoorde programma's worden ge bracht. Dit feit is nog verheugender dan het fraaie resultaat, dat nijvere vak manshanden in de vernieuwing van in- en exterieur hebben bereikt. De Alkmaarse Kamermuziekvereni ging heeft ook voor dit seizoen weer een meesterserie samengesteld, waarin verschillende beroemde binnen- en buitenlandse artisten zullen optreden. Het eerste concert zal Woensdag ver zorgd worden door de beroemde Roe meense pianiste Clara Haskil, die ver leden jaar met haar optreden, o.a. met het Concertgebouworkest zo'n overwel digend succes oogstte. Het is wel een bijzonder voorrecht, dat het de Alkm. Kamerm. Vereniging gelukt is deze eminente pianiste ook naar Alkmaar te laten komen en het Alkmaarse publiek in de gelegenheid te stellen deze kunstenares in 't Gul den Vlies te kunnen horen. Zij zal werken van J. S. Bach, Beethoven, Schumann, Debussy en Chopin ten gehore brengen. Nachtelijk drama Het gebeurde ons verleden week, dat wij 's nachts op bureau tot de on aangename ontdekking kwamen, dat we een belangrijke bijlage van een die avond gehouden vergadering kwijt waren. Daar wij een sterk vermoeden hadden dat een collega ons deze poets gebakken had, besloten wij hem on danks het vergevorderd uur het was inmiddels één uur geworden tot de orde te roepen. Het was moge lijk, dat deze collega nog niet thuis Was, en daar wij zijn gezin niet on nodig wilden wekken, besloten wij de telefoon slechts vier maal te laten bellen. Als we dan geen antwoord kre gen, was hij beslist nog aan het werk. Vier maal rinkelde de telefoon en toen hingen we maar op. Kwart over één belden wij weer; de man kon nu langzamerhand wel thuis zijn, doch wat wij ook probeerden, er kwam geen antwoord. Verbeeldden wij het ons, of hoorden we tussen het gerin kel door een stevig gesnurk? Half twee telefoneerden wij opnieuw en toen er wederom geen teken van leven werd gegeven, werden we on gerust. Zou hij ergens nieuws ont dekt hebben, waarvan Wij nog onkun dig waren, doch dat we uiteraard zo sneu mogelijk wilden weten? De klok sloeg kwart vóór twee, toen wij weder om de hoorn opnamen en vier cijfers draaiden. Het gerinkel van de bel klonk ons hatelijk in de oren en toen er na vier maal nog niets gebeurde werden we fanatiek en lieten het toe stel vijf maal bellen. Doch ook nu wees niets er op, dat onze collega zijn haardstede reeds had bereikt. Toen wij om twee uur wederom de hand naar het toestel wilden uitstrekken, viel ons oog op een papier, dat onder onze stoel was gedwarreld. We bukten ons snel en zie daar.de vermiste bijlage was terecht. De volgende ochtend ontmoetten wij in de Langestraat onze collega. Hij zag er vermoeid en enigszins grauw uit. „Wat is er kerel? Slecht gesla pen?" vroegen wij medelijdend. „Slecht geslapen? Ik heb helemaal niet gesla pen!" gromde hij. „Ik zou wel eens wil len weten wie me die kool gestoofd heeft. Ik werd vannacht om het kwar tier opgebeld en telkens als ik met m'n blote voeten op het koude zeil stond hingen ze weer op". De talrijke gasten hebben zich hier na kostelijk geamuseerd met -dg Alk maarse première van „De bruid is een man" met in de hoofdrollen Ann She ridan en Cary Grant. Morgen zullen wij in onze filmrubriek nader op deze rolprent terugkomen. Thans willen wij ons beperken tot de mededeling, dat in het nieuwe theater zowel geluid als beeld uitstekend zijn. Het Rex Theater mag een verblijdende aanwinst ge noemd worden. Opvoering van Shakespeare's „Leer om Leer" Dinsdagavond brengt de nieuwe to neelgroep „Nederlandse Comedie", o.l.v. Johan de Meester. Guus Oster en Han Bentz v. d. Berg in het Gulden Vlies een sublieme opvoering van William Shakespeare's „Leer om Leer". Blijspel der Gerechtigheid in de vertaling van Gerard den Brabander, met o.a. Ellen Vogel, Mimi Boesnach, Lous Hensen, Johan Fiolet, Han Bentz v. d. Berg, Fons Rademakers e.v.a. Regie: Johan de Meester. De Nederlandse' Corner'^ heeft met dit navrante stuk een ong. kend succes behaald en de voorstel ling werd door de pers zeer geprezen. Deze voorstelling is uitsluitend toegan kelijk voor volwassenen. Plastic muziekinstrumenten in 't Wapen van Heemskerk Zondag van 7 uur af zal in ,,'t Wa pen van Heemskerk" een nieuwe at tractie te beluisteren zijn. Dan zal op treden het uit 8 personen bestaande Violen, Show-, Attractie- en Dansorkest van Bela Borislav. Dit orkest had deze zomer reeds grote successen bij zijn optreden in Avifauna te Alphen aan de Rijn en verwierf na dien nog meer bekendheid door zijn tournee door Nederland. Behalve solistische medewerking van Angela Lenke heeft het orkest een show op het programma staan, die uitgevoerd zal worden op plastic violen. Behalve een goede klank is het aar dige van deze plastic instrumenten, dat zij doorzichtig zijn. Het belooft een succesvolle avond te worden, die aan de hoogste verwachtingen op het ge bied van amusementsmuziek, zal vol doen. Damclub WDO Gisteravond werden de onderlinge wedstrijden voor de wintercompetitie met animo voortgezet. In de eerste afdeling verbeterde H. Kruider zijn positie sterk door een overwinning op C. Dammer. J. Schip per en R. Zaadnoordijk deelden de eer (1-1), De partij H. J. Toepoel—J. Kaal moest nog uitgespeeld worden. In de tweede afdeling speelde C. Booy en E. Hofman twee partijen tegen elkaar, waarbij elk er één (met wit spelend) won. Zo deden ook D. Dave- laar en Jb. Strijbis, die elk een partij wonnen. M. J. Langras leed een onver wachte nederlaag tegen J. v. Beekum. Verdere uitslagen: J. Hartog—D. Kie- witt 02, J. DeichmannA. Bosman 02, C. Prins-J. Spijker 1-1, J. Oosten- broek—G. V. d. Kuyt 0—2; C. v. Weely P. Noom 0—2, P. Noom—C: v. Weely 20, W. v. d. Molenv. d. Pavert 02. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) VRIJDAG Rex Theater, 8 uur: De bruid was een man (alle leeftijden). Harmonie Theater, 8 uur: De dijk is dicht (14 jaar). Cinema Americain, 8 uur: De straat zonder naam (18 jaar). Victoria Theater, 8 uur: De tijger van Eschna- pur (14 jaar). ZATERDAG Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: De bruid was een man (alle leeftijden). Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: De dijk is dicht (14 jaar). Cinema Ameri cain, 7 en 9.30 uur: De straat zonder naam (18 jaar). Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: De tijger van Eschnapur (14 jaar). Gulden Vlies. 2 uur: St. Nicolaas- feest. Chris Hoflands gezelschap met „Dik Trom". Wapen van Heemskerk, 8 uur: Toneel- en cabaretavond door de buurtvereniging „De Buitenkant". uit onze DAMESKOUSEN. Links geweven. Onze kende kwaliteit, In modetinten be- alle n -/ NYLONS. Een uitgebreide collectie In prachtige tinten. 9.75, 8.95, 7.95 WOLLEN DAMESKOUSEN Mooie kwaliteit, in beige DAMESKOUSEN. Een solide kous, voor wei nig geld. In diverse tinten 1.85 LANGE S IR AA) ALKMAAR Zaterdagmiddag worden op een der oefenuren van D.A.W. de jaarlijkse clubkampioenschappen verzwommen. Zij beloven dit jaar uitermate span nend te worden aangezien in vrijwel geen enkele categorie een kampioen met zekerheid voorspeld kan worden. Bij de jongens is er geen enkele uit blinker, waardoor de strijd geheel open is; enkele serieuse gegadigden zijn F. Bielfeldt, J. Uierop-Groot, J. Jansen en D. Molenaar. Anders staat het er bij de meisjes voor: hier zijn minstens drie gelijk waardige krachten. Truus Schats, de kampioene van vorig jaar, zal hevige strijd moeten leveren tegen Hennie Quwehand, die zij in 1949 met slechts 0,1 sec. de baas bleef, en Gerda de Waard. Deze zwemster is met rasse schreden vooruitgegaan en kan o.i. voor een verrassing zorgen. Jetty Piersma kan bij de dames .jeti Boxem, zij het met gering vei schil de baas blijven. Loek Verheul en Freddie Rentenaar zullen om de derde en vierde plaats strijden. Met grote spanning zien wij uit naar het herennummer. Hier staan de twee nationale cracks Ad Boxem en André Slikker tegenover elkaar. Op de rugslag zijn zij gelijkwaardig, laatstgenoemde is op de schoolslag, eerstgenoemde op de vrije slag iets sneller. Het is zeker, dat het eind resultaat van fracties van seconden zal afhangen. De strijd om de derde en vierde plaats is eveneens geheel een open vraag. Hier gaat het tussen A. Blankvoort en H. de Jong. die niets voor elkaar onderdoen. De verrichtingen van de deelnemers zijn des te belangrijker, omdat naar de gemaakte tijden de ploeg zal worden samengesteld, die DAW zal vertegen woordigen in de Kringzwemcompe- titie. Het eerste deel van deze wed strijdenreeks wordt Zondag 3 Decem ber in de Alkmaarse Overdekte ge houden. We mogen dus een spannende strijd verwachten met gezonde rivali teit, waardoor er in de Overdekte weel een ouderwetse wedstrijdsfeer zal heersen. Na afloop zal in het restaurant van de Overdekte de prijsuitreiking plaats vinden. De ouders zullen daar tevens in de gelegenheid gesteld worden vra gen te stellen aan bestuur en trainers alsmede eventuele problemen met hen te bespreken. Een volle zaal en een enthousiast publiek Felix Mendelssohn (18091847) „het Zondagskind" onder de grootmeesters genoemd, omdat zijn leven grotendeels over rozen ging, heeft vooral voor or kest zéér brillante werken nagelaten, werken die we, althans hier nimmer uitgezonderd dan het viool-concert hoorden. Voor het verrassende pro gramma van gisteravond kan men dan ook dirigent Toon Verheij zeer erken telijk zijn. De bekende Midzomernachtsouverture vormde de inzet van deze zo uitne mend geslaagde concertavond. Ze werd weergegeven in de lichte sprookjes achtige sfeer, welke de partituur ver langt. Wanda Luzzato. Met spanning werd hierna gewacht op de Italiaanse violiste Wanda Luz zato die ons het enige viool-coneert dat Mendelssohn schreef, voorspeelde. Dit opus moet virtuoos worden uit gevoerd, maar ook met de zangrijke en romantische inslag, welke dit stuk heeft. Dit is juist de moeilijkheid voor een volkomen gave interpretatie. Wanda Luzzato beschikt over een phe- nomenale techniek. Het virtuose lijkt haar sterkste zijde te zijn, deel I en H verliepen wat koel, eerst in het laat ste deel brad het „feu sacré" los en was er ook „muziek" in de volle zin van het woord. Dat dit brillante slot bij het publiek een zéér groot enthousiasme los sloeg, Iaat zich begrijpen. Wanda Luz- Belletjes aan de collectezakjes Ds. H. S. J. Kalff uit Amsterdam hield gisteravond voor een volle zaal in „Het Wapen van Heemskerk" een le zing over het onderwerp „Het middel tegen kerkalaap". Deze causerie viel binnen het kader van de winterlezin- gen van het „Comité Wintel-lezingen" en werd met een kort welkomstwoord geopend door een bestuurslid van dit comité, de heer J. Wolzak. „Voor de pauze zal ik de diagnose stellen van deze lastige ziekte en na de pauze de therapie", aldus begon de spreker zijn lezing: „In het dagelijkse leven ontgaat ons zo ontzettend veel. Wij zien slechts een zesde deel van wat we kunnen zien en ditzelfde geldt ook voor het gehoor, dus ook bij de prediking. Hoe weinigen zijn het, die het ge hoorde bewaren. Men vindt het vooral op 't platteland geen zonde om tijdens de preek te slapen. Maar we moeten ons wel realiseren, dat het God zelf is, die tot ons spreekt. De kerkslaap kan zich van ons allen meester maken, maar wanneer men er aan toe gaat geven wordt het een gewoonte en een ziekte. Er zijn vele factoren, die hierin een rol spelen, zoals de omgeving, de pre dikant, de sfeer en jezelf, maar het resultaat is hetzelfde: „Ge hebt er niets van gehoord". De kerkslaap is geen vinding van onze tijd, aldus de heer Kalff. Reeds in de bijbel komt een ge val met dodelijke afloop van deze ziekte voor, hetgeen ds. Kalff als voor beeld aanhaalde. Hij memoreerde nog verschillende andere historische voor vallen, die dikwijls een zeer komisch karakter droegen. Na de pauze behandelde spreker de „therapie van de kerkslaap". In som mige streken van ons land heeft dit verschijnsel een epidemisch voorko men, in het bijzonder is dit zeer sterk op de Veluwe. Als bestrijdingsmiddel heeft men in sommige plaatsen belle tjes aan de kerk-zakjes gehangen om de slapenden te wekken. Voor vele toehoorders is het mooiste woordje van de preek het laatste, namelijk „Amen". U zult bgrijpen, dat ik hier niet slechts doel op de werkelijke sla pers, doch ook op degenen, die er niet bij zijn, omdat zij te weinig interesse hebben. oHe weinigen zijn er, die naar de kerk gaan als naar een feeBt, wat het feitelijk moet zijn. God moet ons hart openen om ons werkelijk te doen luisteren. Wij zitten vaak te luis teren zonder innerlijk door de preek te worden geraakt en dit wordt maar al te vaak niet als een ontheiliging tegen over God gezien. Het enige ware geluk wordt ons gebracht door de verkondi ging van de levende God, wat wij kunnen beluisteren in de prediking van Gods Heilig Woord en dat wij zo dikwijls ongeraakt aan ons voorbij laten gaan. zato werd meerdere malen teruggeroe pen en liet dirigent en orkest in de haar gébrachte ovatie delen. Na de pauze volgde de vierde of de z.g. Italiaanse Symphonic, gecomponeerd c.a. 1831. Een verrukkelijk stuk muziek, dat aan rhyth- miek en instrumentatie veel onvergan kelijks schoons bezit. Het tweede deel is een bijzonder mooie cantilene, een rustige melodie van voorname allure. De opmerkzame luisteraar zal het zijn opgevallen, dat dirigent Verheij bij zondere zorg besteedt aan het karakter van een werk, en dit maakt juist de reproductie zo boeiend. Ook de orkest begeleiding van het vioolconcert was voortreffelijk. Voor degenen die van Mendelssohn niet meer kenden dan zijn „Liedr Ohne Worte", zal deze avond in muzikale zin een ware openbaring zijn geweest. De H.O.V. was weer uit stekend op dreef en het concert ein digde met een „staande ovatie" voor di rigent en orkest. Rest ons nog onze vreugde tot uiting te brengen over de enorme belangstelling. Zó vol hebben v/e de zaal van 't Gulden Vlies bij een H.O.V.-concert nog niet gezien. Geen plaatsje noch in de zaal, noch op het balcon, was onbezet. De belangstelling voor de muziek-cultuur blijkt in onze ptad sterk op te bloeien Moge dit zo blijven! M.S. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 6 stapels boeren kaas, wegende 2600 kg De prijzen wa rén f 2.De handel was matig. In B-odegraven waren Dinsdag 151 partijen aangevoerd le soort f 2.15 f 2.18, 2e soort f 2.07—f 2.11, extra zware tot f 2.25. De handel was matig. Woensdag waren er in Woerden 177 partijen, le soort f 2.12—f 2.20, 2e soort f 2.05*—f 2.10. De handel was matig. In Gouda waren er gister 193 par tijen. le kw. f 2.13—f 2.18, 2e kw. f 2.06 tot f 2,12, extra kwaliteit f 2.25 met een matige handel. De handel was matig. Alles exclusief exportverplichting en omzetbelasting. Burgerlijke Stand Geboren: Marcellus, z.v. M. Zonne- veldt en J. H. Moerkerk. Johannes P„ z. v. P. C. J. Ranzijn en W. H. Sachs, Robert, z. v. J. Hoogland en A. E. van Vliet. Ondertrouwd: Klaas Blom en Jeanne J. Gerritsen; Hendricus A. Keijs- per en Catharlna de Jongh; Nlcolaas Kops en Gerarda A. Bakker: Leendert Timmer en Poulina M. J. Scheers; Jan F, Weide en 'Everharda M. Witvoet; Everhardus H. C. Jansen en B. Grossenberger. Gehuwd: Klaas de Grand en Nelly Nool. Overleden: Gerrit Hoogendijkoud 10 jaar. STATUTEN GOEDGEKEURD De Staatscourant meldt de Konink lijke goedkeuring voor de gewijzigde statuten van de Bond van Veehandela ren in Noord-Holland, thans genaamd: afdeling Noord-Holland van de Neder landse Bond van Veehandelaren, ge vestigd te Alkmaar. Hierdoor heeft deze Bond rechtgeldigheid gekregen. Wat er op straat gevonden werd Gevonden over het tijdvak van 1 No vember tot en met 15 November 1950 en te bevragen aan het Bureau van Politie op kamer 14, le étage, op iedere werk dag van 17 tot 18 uur, behalve op Za terdag. Een fietssleutel, een hoofddoek, een da mes polshorloge, een ijzeren plaat met schroefgaten, een gele want, een zwarte dameshandschoen, een heren polshorloge, een safe-sleutel, een ceintuur, een Noorse want, een want, een handschoen, een kin- der-portemonnaie, een bruine kinderpet, een bruin-gele shawl, twee zilverbonnen van 2,50, een fietssleutel, een kinder- ajpino, een zwarte dameshandschoen, een etui met vulpen en potlood, een blauwe want, een witte want, een linker heren handschoen, een bruine want, een zwart lederen portefeuille, een schaar, een hoofddoek (groen), een kindermuts, een dameswant, eèn herenhandschoen, een want. een bos touw, een as met tandwiel, een rechter dameshandschoen, een spons, een groene rechter handschoen, kinder- want, een wollen shawl, een dameshand schoen, een nummerplaat G 33203, een dameshandschoen, een zadeldekje, een lichtblauwe want, een dameshandschoen, een shawl. Als gevonden bij de politie aangegeven en op onderstaande adressen verkrijg baar: Armband (Kaandorp, Nieuwpoortslaan 52), ballpoint, grijs (Bruinenberg, St. Jo- sephstraat 9), sigarenknipper (De Boer, Langestraat 94), bruine kinderwant (Haa- zelager, Kerkplein 9), portemonnaie, inh- f 1.68 (Kooiman, Tulpstraat 19), polshor loge, chroom (Jaspers, Lindenlaan 128), rode kinderwanten (Kuijper, Gasthuis straat 3), portefeuille inh. f 19 (Huiberts, Koorstraat), Sleutelbos (Monar, Nieuwe- sloot 16), schakelarmband (Van Dijk, Burg. Bosstraat 15, Oudorp); zakdoek (Kallema, Hoogstraat 4); collier (Koele- meij, Zeswielen 69, Oudorp); R.K. gebe denboekje (Bleker, Leegwaterstraat 1), halsdoek (De Vries, Achterstraat 60); por temonnaie inh. 2,68 (Huibers, Wester- weg 16); bankbiljet 2,50 (J. Mul, Heren weg A 51, Oudorp); zijden shawl (Beem- ster, Lindenlaan 124); kinderwantje (J. Molenaars, St. Josephstr. 5); muntbiljet 2.50 A. J. Rase, Spieghelstr. 2); bril in étui (Trompeller, Heiligland 45); oorbel (Vles- sing, Mac. Pontstraat 23); schakelarmband zilver (Bootskade, PopelmansJaan 67); sjaal rood (Wasterval, Bergerweg 20); halsketting rood (Bos, Overdiestraat 45); collier parels (Went veld, Kennemer- straatweg 110); hoofddoek groen Spruyt, Langestraat); mondorgel in doos (B. de Vries, Landstraat 49); broche (Bakkum, Hoogstraat 10); vulpen koperen huls (Wetering, Ritsevoort 42); alpino gebreid (Hemels, Clarissenbuurt 15); twee kwart jes (Floris, Westerweg 364); étui met vul pen en potlood (Kossen, Laat 43); rijwiel- actetas (Lenggen, le Kabelstraat 11); bruine geruite sjaal (Couwenhoven, Fier- sonstraat 6); rozenkrans zwart (Kramer, Vondelstraat 9); wollen sjaal geel (Ver kerk, Ramen 10); linker herenhandschoen (Venniker, Westerweg 93); een paar leren dameshandschoenen (Wansink, Oude gracht 263); horloge 8-kantig dames (Bel, Nic. Beetskade 73); beige dameshand schoen (Heuseveldt, Langestraat); auto deken (Opp. Meijer, Verkeersgroep Hel- derseweg)ballpoint groen (van Voorst, Jul. v. Stolberglaan 22); portem. met 2 radiozegels en inh. 2.81 (Wetterauw, Ken- nemerstraatweg 50); trouwring, Jisk 2.7.33 (Metselaar, Pontweg 348, Akersloot)een zilverbon f 1.— (J. Krol. Bergerweg 18); manchetknoop zilver (Orange, Cabel- jauwstraat 5); portemonnaie inh. f 10 (v. Houten, Nic. Beetsweg 4, Heiloo); paar handschoenen dames (G. Pater, R.O.G. kamer 23 militair; een muntbiljet 2.50 (G. Akkerman, Hofstraat 17); portemon naie bruin leder (A. van Dok, Spoorstraat 37); kruiwagen groot model kinder (van Kampen, K. Doormankade 30); kaphand- schoenen (J. de Vet, Polderstraat 15);, paar rubberlaarzen (H. Asjes, UitenboscR- straat 60)portemonnaie, 3 spaarplaatjes (Karsten. Ruijsdaelkade 8); portemonnaie inh. 12.98 A. Riedel, Kinheimstraat 21); schooltas (J. Riebroek, Nieuwesloot 4a); leren riem met gespen (H. Alles, Ko ningsweg 822; reservewiel met band (H. Doorn, Omval 37); zilver ringetje (Aal- ders, Comanstraat 37); Scheenbescher mers (Nederveen, Kerkplein 9); beige damesregenjas (P. v. d. Buegt, Eendracht- straat 5); stationsschaal radio (C. Wakker, Schermerweg 28). Wanneer men van bovenstaande adres sen de vermiste goederen terug heeft ont vangen, dient dit te worden medegedeeld aan het Bureau van Politie, kamer 14, le etage. Schoolwandeltochten Hedenmiddag wordt door de Neder landse Wandelsportbond een school- wandeltocht georganiseerd over een afstand van ongeveer tien kilometer. Alle scholieren kunnen aan deze wan deltocht deelnemen. De leiding van de tocht is in bekwame handen van de Wandelsportvereniging „De Kaaskop pen", Als het weer een beetje mee valt is dit voor de jongeren 'n prach tige gelegenheid om van de bossen in hun fraaie herfstkleuren te genieten. Tussen twee en drie uur wordt gestart bij de Nicolaas Beetsschool aan de Snaarmanslaan. Na het volbrengen van de tocht zal iedere deelnemer 'n mooie herinnering ontvangen. Bromfiets botste De bestuurder van de bromfiets, die gistermiddag in de Langestraat wou uitwijken voor een geparkeerd staan de auto en zijn „achterland" verkende, zal voorlopig niet meer op zijn vehi kel kunnen rijden. Het werd ernstig beschadigd, toen een auto, die van de voorzijde naderde, het op de bumpers nam. (Ongecorrigeerd) De afgebroken partij uit de vijfde ronde van het wereldschaaktournooi tussen Stahlberg (Zweden) en Kramer Nederland)) is zonder verder te spe len door Kramer gewonnen gegeven. Donner behaalde een fraai resultaat. Eveneens zonder verder te splen gaf Gligoric do koploper, remise, hetgeen Donner accepteerde. De partij tussen Golombek (Engeland) en Najdorf (Ar gentinië) werd door d? Engelsman op gegeven. VOOR ZONDAG 19 NOVEMBER ALKMAAR. Grote Kerk, 10 uur ds Den Oudsten; Wo. 7,30 uur, Oecumenische Avondwijding. Kapelkerk, 10 uur ds o om; 5 uur ds Wesseldijk; 7 uur Jeugddienst door ds De Jong van Amster dam. Rem. Geref. Gem., 10,30 uur ds Rappold. Doopsgez. kerk, 10,15 uur ds v. d. Sluis (H.A.). Gereformeerde kerk, 10 uur ds Hoekstra van Den Haag; 5 uur ds Hamming van Den Helder. - Gerefor meerde Kerk (art. 31 K.O.), in Waakt en Bidt, 10 uur preeklezen; 5,30 uur ds v. d. Lingen. Herst. Apost. Gem., Toussaint- straat, half 10 en 4 uur en Donderdagav. 8 uur, dienst. Ned. Chr. Gem.schapsb., Za. 7,45 uur Jeugdclub Kr. v. Eltenweg 22; Wo t.m. Vrijdag conferenties in W. en B., sprekers ds Waardenburg, ds Mie- tes en evang. Dammuller, aanvang 7,45 uur; Do. en Vr. ook om 3 uur. Leger des Hells (W. Booth), Limmerhoek 40. 10 uur heiligingsdienst; 12 uur Zondags school; 5 uur kindersamenkomst; 8 uur, openbare samenkomst, kapt. Hassoldt en luit. Hartjes; Do. 8 uur Inzegening van jeugdwerkers door kapt. Hassoldt, Ned- Leger des Heils, Sliksteeg 2, 10 uur heili gingsdienst; 3 uur Zondagsschool; 8 uur verlossingssamenkomt; Di. 8 uur ontspan ningsavond; Woe. 8 uur wijdingsdienst o.l.v. de B.O. Kruisleger, Hekelstr. 9, 10 uur wijdingsdienst; 3 uur kindersa menkomst; 8 uur vaarwelsamenkomst van lt. Nievaart; Wo. 8 uur welkom van 1*. De Winter; alles o.l.v. de bev. officier ka- piteine De Haas. Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen (in Valk's lunchroom), half 11 Zondagsschool; 5 uur godsdienstbijeenkomst. Ver. van spiritisten Harmonia, 10,30 uur morgenwij - dlsg in hotel De Nachtegaal, spr. de heer Veels uit A'dam. AKERSLOOT, 10 uur ds Kaptein. BERGEN, Gereform. kerk, 10 en 5 uur dr. Bouma van Noordwijk aan Zee. Le ger des Heils, Dorpshuis, 8 uur verlos singssamenkomst. BROEK OP LANGENDIJK, Gereform. kerk, 10 en 5 uur ds Donner. Doopsgez. kerk, geen dienst. DIRKSHORN, Herv. Kerk, 7 uur ds Post. Gereform. kerk, 9,30 en 2,15 uur ds Wiersinga van Schagen. DRIEHUIZEN, 7,30 uur. H. U. Alberts. EGMOND AAN ZEE, Herv. Gem.. 10 uur ds Roobol. r Gereform. Kerk, 10 uür ds Hamming van Den Helder; 5.30 uur ris Hoekstra van Den Haag. Oud Keth. Kerk, v.m. 8 en 10 uur en av. 7 uur dienst. EGMOND a.d. HOEF, 10 uur ds Ptug (Doop). GROOT-SCHERMER, 10 uur H. TT. Al berts. HEILOO, Herv. Gem., 10,45 uur ris Bloemhoff. Evangelisatie Kerklaan, 10,15 uur de heer De Bruin. Gereform. Kerk (in evang.geb. a.d. Kerklaan), 8,80 uur ds Hamming van Den Helder; 4 uur ds Hoekstra van Den Haag. HEERHUGO WAARD, Herv. Gem., 10 uur ds Wiltlnk. Gereform. kerk, 9.30 "ën 2,30 uur, cand. Molenaar van Delft. KOEDIJK, 10 uur de heer Slager. LÏMMEN, 10 uur ds Teriet. NOORD-SCHARWOUDE. Gereformeerde Kerk, 10 en 4 uur ds Vegtër. OUDORP, 9,30 uur ds Bloemhoff van Heiloo. SCHERMERHORN, Herv. Gem. 10 uur ds Van Dijk. Gereform. Kerk, 10 en 2,30 uur ds Slomp van Hoorn. SINT PANCRAS, Gereform. kerk, 10,30 en 7 uur ds Middelkoop. STOMPETOREN, Evangelisatie, 10 uur de heer Dammuller van Alkmaar. URSEM, 10 uur dg Meyboom. WARMENHUIZEN, 10 uur ds Post. Inzittenden aan de dood ontsnapt Om 12 uur gistermorgen reed een auto van de heer Koopen uit Hoorn met 5 ton meel geladen op de Oostdijk te Heerhugowaard tussen Rustenburg en Hensbroek. In de cabine zaten de chauffeur Briek en de heer Koopen Jr. uit Hoorn. Toen de chauffeur zijn gevallen por tefeuille opraapte, raakte hij een ogen blik de macht over het stuur kwijt met het gevolg, dat de wagen over de gladde graskant reed, over de kop sloeg en met de wielen naar boven in de diepe ringsloot verdween. De inzittenden behielden hun tegen woordigheid van geest. Zij wachtten tot de cabine vol water was gelopen, openden toen het portier en slaagden er in de kant van de ringsloot te be reiken. Zij bleken slechts lichte ver wondingen te hebben opgelopen. In het café „De Geus" te Rustenburg zijn de mannen van droge kleren voorzien. ,,'t Viooltje" speelde stuk van Top Naeff De plaatselijke toneelvereniging „t Viooltje" gaf twee opvoeringen van het toneelspel „Aan Flarden" van Top Naeff. De voorzitster, mevrouw Bart— Groot, sprak een hartelijk welkomst woord en zeide daarin, dat noodge dwongen het donatie-bedrag moest worden verhoogd. Het verheugde spreekster dat het aantal donateurs hierdoor niet noemenswaard had gele den. Tegen het stuk hebben we ver- schilende bezwaren. Zo zijn o.m. dik wijls de mono- en dialogen te lang, onnatuurlijk en daardoor ook niet boeiend. De probleemstelling, een driehoeksverwikkeling, wordt op een wijze behandeld, die niet meer van on ze tijd is. Wel onderkent men de diep menselijke bedoelingen van de auteur het hele stuk door, maar het is steeds te veel „opgelegd". Maar personen heeft ze geen leven kunnen inblazen. Aaui de leden van ,,'t Viooltje" ons compliment. Het ligt vo°r de band dat een dergelijk stuk goed spel vereist, wil er van een aanvaardbare opvoering sprake zijn. Een verrassing was de nieuwe to neelaankleding, aangekocht als jubi leumgeschenk. De heer W. Wit heeft namens het publiek dank gebracht voor de opvoe ring. De voorzitster verzocht belang- stellling voor het Jeugdtoneel, dat de volgende uitvoering zal verzorgen.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2