i DAGE Euwe ontsnapte ternauwernood aan nederlaag tegen Reshevsky Prof. Romme wil terug naar een samenstelling als in 1948 Prijsvraag of Loterij? Stafchefs Pactvan Brussel kwamen bijeen Invasie van wilde zwijnen Een menselijke barometer Sioring kwam ie vroeg Vijf ex-krijgsgevangenen werden vrijgelaten Gevecht in verzorgingshuis REDE VAN NIEMOELLER WERD VERSTOORD „Wereldvredescongres" te Warschau heropend Bouw van scholen is vrij Sjafruddin naar Amerika Bomaanslagen te Rome Achttienduizend gulden zoek Pim, Pam en Pom als schaigravers xxxxxxxxx> 1— i xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Het Radioprogramma Glimlachje VRIJDAG 17 NOVEMBER 1950 Zenuwbibbers in de Effectenbeurs Zeer velen hebben Donderdagavond gegriezeld toen zij hun grote favoriet dr. Max Euwe tegen de slimme Amerikaan Reshevsky langs de rand van de afgrond zagen wandelen. Zij konden „genieten" van een Nimzo-Indische ope ning, waarin Reshevsky reeds spoedig gunstig stond. Gelukkig kon Euwe het ergste gevaar te boven komen, al was zijn stelling nog niet erg prettig. Na de 32ste zet stelde Euwe remise voor, maar de Amerikaan weigerde. Hij zag nog winstkansen die evenwel door onze kampioen resoluut werden afgewezen. Na 39 zetten kwam het remise-voorstel van de Amerikaanse crack. Voor Euwe was er geen enkele reden om dit aanbod te weigeren. Spianse opening. Rossolimo behield de twee raadsheren. Het eind van het Een kalme dag Het was opmerkelijk, dat aan ver schillende borden de partijen in snel tempo werden ingezet. Nu dient hier bij vermeld, dat het „uitgekookte" varianten betrof en uiteraard verlang zaamde het tempo daarna aanmerke lijk. Even opmerkelijk was, dat op geen van de borden met uitzondering dan van Reshevsky-Euwe iets zenuw- schokkends gebeurde. In de partij PilnikO'Kelly een oude variant van de gesloten verdedi- g'ng van de Spanjaard was de Belg in -en iets ongunstiger eindspel be land. Hij had echter een uur bedenk tijd overgehouden, zodat hij rustig zijn klok liet lopen, om op zijn gemak thuis de stelling te bestuderen. Stahlberg en Kramer speelden een ongewone variant van het Konings-Indisch. Stahlberg behield zijn beide raadsheren en bracht hiermede Kramer in een lastig parket, maar de Fries hield tot de on derbreking dapper stand. Van Schel- tinga kreeg tegen Foltys dank zij een gunstiger pionnenstelling enig voor deel, maar dit was niet voldoende voor winst. Remise bij de 40ste zet. Van den Berg had tegen Szabanos (Catalaanse opening) een pion bemachtigd, maar moest deze weer prijsgeven. Na enig beraad werd tenslotte remise gege ven. Donner hield prachtig stand tegen de sterke Gligoric. Tot aan de onder breking gelukte het deze niet enig voordeel te behalen. Hetzelfde was het geval in de partij GolombekNajdorf. Pirc kreeg tegen Tartakower een ge vaarlijk uitziende aanval op de ko ningsvleugel, maar de doctor verde digde zich trots grote tijdnood zeer behendig en het slot was, dat niet Pirc maar hij won. De partij Gud- mundssonKottnauer was een halfsla- vische opening, waarin zwart een Sto newall opstelling koos en enig stel lingsvoordeel had. De strijd eindigde echter bij de 30ste zet met remise door voortdurend schaak. Rossolimo stelde tegen Trifunovic de uiterste pogingen in het werk om winst te behalen. Tri funovic koos de ruilvariant van de Uitgever van puzzlebladert veroordeeld De Haagse kantonrechter heeft een uitgever van puzzlebladen wegens over treding van de Loterijwet veroordeeld tot f 500 boete of honderd dagen hech tenis, en tot een voorwaardelijke hech- tenisstraf van veertien dagen met een proeftijd van twee jaar. De kantonrechter heeft overwogen, dat het verdachte kennelijk niet alleen te doen is geweest, door het uitloven van prijzen de liefhebbers van puzze len aan te moedigen, doch dat hij door het uitloven van grote prijzen ook anderen heeft willen aanlokken om prijsvragen op te lossen, en dit heeft willen exploiteren. In elk geval is de rechter van oordeel, dat het hier een verboden loterij betreft de toeken ning der prijzen wordt immers afhan kelijk gesteld van het toeval en niet van enige andere overweging wes halve het schuldig is uitgesproken. De uitgever is in hoger beroep ge gaan. Gisterochtend is te Brussel een pe riodieke bijeenkomst van de stafchefs van de landstrijdkrachten der bij het Pact van Brussel aangesloten landen begonnen. Een Canadese en een Ame rikaanse waarnemer wonen de ver gadering bij. Vertegenwoordigd zijn voorts Engeland, Frankrijk en de Benelux. Van bevoegde zijden vernemen wij dat in verband met het steeds meer in landbouwcultuur brengen van het voor een groot deel platgeschoten Reichs wald" in het Duitse grensgebied om Kleef de wilde zwijnen steeds meer hun toevlucht zoeken in de bossen op Nederlands gebied. In de omgeving van Groesbeek en Nijmegen komen zij zelfs in kleine kudden voor. Wilde zwijnen werden waargenomen in de Meerwijk op Heu- mensoord en op Dekkerswald. Men verwacht dat zij nog dieper ons land zullen binnendringen. De prijs van de Belgische kranten wordt op 1 Januari a.s. met 20 pet ver hoogd wegens de duurte van het papier en de andere grondstoffen. *!it Gij, als vocht en tocht Uw vijanden t'in. Uw gevoelige spieren en gewrichten waarschuwen U bij elke wisseling in tem peratuur en weersgesteldheid. Tijdelijk hehte pijnen laaien vaak In alle hevigheid °P, bederven Uw levensvreugde en ver- ^«.Uw gestel. Wrijf Uw rheumatiek «n uw lendenpijn weg, maak Uw stijve ïï'"e.nw;ecrsoePel met de beroemde Akker's oi«i u m-hel middel waarvan men al3 geslachten lang zegt: „geen goud zo goed." lied? Remise. De stand na de vijfde ronde is: 1. Gligoric (Zuidslavie) 3% pt. -j- 1 af- gebr. partij); 23 Rossolimo (Frank rijk) en Reshevsky (V.S.) 3% pt.; 4. Stahlberg (Zweden) 3 pt. 1 afgebr. partij; 56. Tartakower (Frankrijk) en Euwe (Nederland) 3 pt.; 78. O' Kelly (Belgie) en Najdorf (Argentinië) 2}g pt 1 afgebr. partij; 911. Szaba- dos (Italië), Trifunovic (Zuidslavie) en Pirc (Zuidslavie) 2pt.; 12. Pilnik (Argentinië) 2 pt. 1 afgebr. partij; 1315. Van den Berg (Ned.), Gud- mundsson (IJsland) en Van Scheltinga tNed.) 2 pt.; 16. Donner (Ned.) 1pt. 1 afgebr. partij; 1718. Kottnauer (Tsjechoslowakije) en Foltys (idem) 1 y2 pt.; 19. Golombek (Engeland) 1 pt. 1 afgebr. partij; 20. Kramer (Ned.) ya pt. 1 afgebr. partij. Morgenavond wordt de zesde ronde gespeeld: O'KellyNajdorf; Donner Golombek; Van der BergGligoric; KottnauerSzabados; EuweGud- mundsson; FoltysReshevsky; Rosso limoVan Scheltinga; KramerTrifu novic; Tartakower—Stahlberg; Pilnik— Pirc. De veerdienst VlissingenBreskens zou in de komende dagen worden ge stoord door werkzaamheden aan de nieuwe sluis te Vlissingen. Gisteren is deze stagnatie onverwachts ingetre den, doordat een heistelling omviel en de toegang tot de sluizen blokkeerde De veerpont kon toen niet aanleggen en moest naar Breskens terugkeren, om de passagiers te laten overgaan op een kleinere pont, welke op een an der punt in Vlissingen kon meren. Van de zes voormalige Russische ge vangenen, die Dinsdag via het Bos kamp te Amersfoort te 's-Gravenhage arriveerden en aan de zorg van de Haagse recherche werden toever trouwd, zijn vijf mannen voorlopig op vrije voeten gesteld. De zesde is gistermorgen voor de of ficier van justitie geleid, die over zijn eventuele voorlopige invrijheidsstel- ling moest beslissen. In het gemeentelijke verzorgingshuis in Den Haag kwam een der verpleeg den Woensdagmiddag dronken binnen. Hij ging naar bed. De portier deelde hem mede, dat hiervan rapport moest voorden gemaakt Toen de verpleegde later op de avond zijn roes had uitge slapen, heeft hij zich met een zakmes gewapend op de portier geworpen en deze ernstige steekwonden toege bracht. De portier is in ernstige toe stand in een ziekenhuis opgenomen, de verpleegde is opgesloten. Acht van de tien mannen en vrouwen boven de veertig zijn vatbaar voor Rheumatische pijnen. Dat komt omdat, als die eerste jeugd ach ter de rug is, de bloedzuiverende organen allengs trager gaan werken. En zo is het dan de hoogste tijd om regelmatig Kruschen te nemen. De zes minerale zou ten van Kruschen hebben een natuurlijke aansporende werking op die bloedzuive rende organen. Naarmate die nu weer op gang komen, krijgen de onzuiverheden in het bloed geen kans meer zich vas' te zetten en hun slopende werk te doen Rheumatische pijnen maken chagrijnig, want ze verstoren Uw goede humeur; op de duur zit ge Uzelf en anderen in de weg. Wordt liever weer de oude. Neem Kruschen als een vaste dagelijkse ge woonte. Ing. Med. (Adv.) HUNTER de Export - Virginia van blijvend goede kwaliteit Ds. Niemoeller, hoofd van de Evan gelische Kerk in Hessen, heeft Don derdagavond in Dahlem (Berlijn) een redevoering na drie kwartier moeten besluiten omdat hem het spreken door protestgeroep uit zijn gehoor onmoge lijk gemaakt werd. Ds. Niemoeller be toogde, dat bij de Amerikanen en Engelsen niemand in de wereld behal ve zijzelf in tel waren. Zy zouden zich ook niet bekreunen om het lot van de 20 millioen Duitsers in de Russische zone. Ds. Niemoeller heeft door zijn hef tige campagne tegen de remilitarise- ring van Duitsland en zijn aanvallen op de bondsregering de laatste tyd veel van zich doen spreken. Onaangenaam nummer voor circus Mikkenie Het Nederlandse circus Mikkenie, dat een tournee door Italië maakt, ont dekte Donderdagavond in Genua met weinig vreugde een nieuw „nummer", dat van dieven die de passen en con traeten van de hele troep stalen. De auto van de heer Frans Mikke nie die voor diens hotel stond, werd opengebroken en leeggeplunderd. Te Warschauw is gisteravond het onder auspiciën van de communisten belegde Wereldvredescongres, dat Maandag te Sheffield begon, heropend Met name de Fransee atoomdeskundi ge prof. Frederic JoliotCurie de voorziter van het Wereldvredescomi- té, werd met daverend applaus be groet. Zijn beeltenis hin~ 'i de stra ten van de stad naast die van Stalin. Hij opende het congres met 'n woord van dank voor de Poolse en Tsjecho- slowaakse communisten, die de afge vaardigden van Sheffield naar War schau hadden overgebracht. De Moskouse bladen publiceren een aan de Britse premier Attlee toege schreven brief, waarin deze de Britse functionarissen opdracht gaf, het con gres van Sheffield te doen mislukken „krachtens de verantwoordelijkheid van Engeland jegens het Atlantische Pact". H. R. H - stichting koopt landgoed ..De Haere" De Henriëtte Roland Holst-stichting, die veleden jaar werd opgericht ter ge legenheid van de tachtigste verjaardag van de dichteres, heeft het landgoed „De Haere" onder de gemeente Doorn spijk aangekocht. Het zal worden in gericht als jeugdhuis, waar jongens en meisjes van alle gezindten enkele we ken zuilen kunnen doorbrengen. Op den duur wil men hier een jeugddorp doen ontstaan. Het oord zal in Mei 1951 worden opengesteld. Leerlingen van Zwolse middelbare scholen zullen in hun vrije tijd het goed inrichten tot jeugdoord. Het zal de naam van de dichteres dragen. Er zal in 1951 waarschynlijk vol doende bouwvolume voor de bouw van scholen beschikbaar zyn, om el ke aanvraag in te kunnen willigen. Voorlopig zal daarom geen urgentie- lijst worden samengesteld en elk plan voor de bouw van een school de Rijksgoedkeuring verwerven. Dit geldt ook voor kleuterscholen en gymnastieklokalen, al wordt hierbij oi voorzichtigheid aangedrongsn. Wordt de animo te groot, dan zal opnieuw een urgentielijst worden op gesteld. De Indonesische minister van finan ciën, Sjafruddin, zal na afloop van de Unieconferentie in Den Haag naar Amerika reizen, om daar besprekingen met de ECA-autoriteiten te voeren over de economische hulp aan Indone sië. De minister verklaarde, dat hij voor het volgende jaar hulp tot een bedrag vaD 100 millioen dollar in de vorm van een schenking verwacht. In de laatste dagen zijn te Rome enige malen bomaanslagen gepleegd op de kantoren van verschillende po litieke partijen. De schade was vaak zeer aanzienlijk, persoonlijke onge vallen kwamen niet voof. De politie houdt leden van de neo-fascistische partij voor de schuldigen. Verleden week Vrijdag zond de hou der van een postagentschap te Rotter dam de ontvangsten van de dag, een bedrag van f 18.000, naar het hoofd postkantoor. Het geld kwam daar ech ter niet aan, maar arriveerde op het stationspostkantoor en raakte daar zoek. Dinsdag werd de enveloppe in een van de Rotterdamse singels ge vonden. Het geld zat er nog in. Ver- moedeiyk heeft een der beambten zich eerst de enveloppe willen toeëigenen, maar later spijt gekregen en het geld op straat „verloren". De Westduitse Bondsrepubliek zal binnenkort het recht krygen, paspoor ten uit te geven. Politiek of zakenkabinet (Van onze parlementaire redacteur). JJE tegenwoordige samenstelling van het kabinet bevredigt niet alleen enkele oppositionele groepen in de Tweede Kamer, die het in vele opzichten met het beleid van de regering niet eens zyn niet, maar evenmin de voorzitter van de fractie van de K.V.P„ prof. mr. C. P. M. Romme, die tydens de Donderdagmiddag gehouden replieken op de algemene beschouwingen over de Rijksbegroting 1951 gezegd heeft, dat de K.V.P. graag nog vóór 1952 herstel zou zien van een kabinet in de politieke samenstelling, zoals het zich in 1948 heeft gepresenteerd. te verdedigen. De heer Ch. J. L M. „Derde macht" is niet conservatief Dit komt dus hierop neer, dat hij naast de ministers van de KVF en een even groot aantal ministers van de PvdA een bewindsman van de WD en een van de CHU wenst. De VVD heeft nog altyd mr. D. U. Stikker (buiten landse zaken) in het kabinet. Het gaat dus om een excellentie van duidelijk christelijk-hlstorische huize. De afge treden minister van Oorlog en Marine mr. W. F. Schokking was dat. Zün op volger, mr. H. L. s'Jacob zegt wel ie CHU na te staan, doch hij is niet bij deze partij aangesloten. De vraag is dus: wat stelt prof. Romme zich voor? Wij geloven niet ver mis te zijn, als we vertellen, dat hij denkt aan de vervanging van de mi nister van Verkeer en Waterstaat, mr. D. G. W. Spitzen, door een exponent van de CH linie. Voorlopig schijnen minister mr. J. R. H. van Schaik, de kabinetsformateur en dr. W. Drees, de minister-president, daarvoor weinig te voelen, hoewel ook mr. P. J. Oud, de fractievoorzitter van de VVD, Donderdagmiddag nog eens gewaarschuwd heeft tegen de gevaren, die opdoemen, als bü een kabinets formatie of bü de vervulling van een vacature al te veel op deskundigheid en minder op de politieke structuur ge let wordt. Een kabinet voert namelijk een politiek beleid. Bü de door mr. P. J. Oud bedoelde „derde macht" de partijen buiten de KVP en de PvdA wenste dr. J. Schouten, de voorzitter van de AR- partij, zich niet te laten indelen, als men met deze „derde macht", zoals jhr. mr H. van der Goes van Naters ge daan had, een „conservatieve" concen tratie op het oog heeft. De AR-party is niet reactionnair, zo riep hy uit en even later verklaarde mr. P. J. Oud hetzelfde voor de WD. Prof. Romme heeft nog eens aange drongen op de beperking van het aan tal Staatssecretarissen. Eén bü het mi nisterie van Oorlog en Marine vond hy In elk geval genoeg. Mr. P. J. Oud (WD) verweet de re gering o.a., dat zy, wat haar Indone sisch beleid aangaat, herhaaldeiyk schansen heeft prijs gegeven, hoewel zij nog over middelen beschikte, om ze 44. De directeur heeft naar het verhaal van Pom geluisterd, zonder hem ook maar éénmaal te onderbre ken. „Het klinkt allemaal erg fantas tisch", i-egt hij dan, „maarwe zul len het natuuriyk onderzoeken. Dus als ik het goed begrepen heb, zitten die twee broertjes van jou in één dei- geldkisten, die de inbrekers meege nomen hebben". „Ja meneer en ik hoorde zegggen, dat ze alles op de wa gen geladen hadden". „Ja, wat staan we hier eigenlijk nog te praten", roept meneer Spaarvarken plotseling uit. „We moeten die inbrekers te pakken zien te krijgen". En meteen rent hij de trappen op, de bank door, naar de bui tendeur, die de rovers open hebben laten staan. Maar van de inbrekers is geen spoor meer te zien. Die zyn al lang weg met hun wagen en de geld kisten. DOOR LOULA G. ERDMAN 47) Nu wist zü deze dingen nog niet en toen zy naar juffrouw Laura keek, kwam een gevoel van afkeer bij haar op. Misschien zou Henry haar niét nog eens vragen. Mogelijk had zij te lang gewacht en had hij nu op het ogenblik een ander gevonden. Zij bewoog zich onrustig en Ellie, die naast haar zat, werd er door gestoord. Het meisje zag er werkeiyk slecht uit. zy was tenger en als zü iets kreeg, dan zou zij een harde dobber hebben. Zy moest er mee ophouden dwaas te zün en met Henry trouwen. Hy was een goede jongen en zou voor haar zorgen, haar bescher men en nooit zwaar werk laten doen. Zy en Dade wafren niet meer zo jong. en als zij er niet meer waren, zou Elaine alleen in de wereld staan. Mis schien beantwoordde Henry niet hele maal aan de romantische droom van een jong meisje, maar hü was degeiyk en flink en hij hield innig van Elaine Hij zou goed voor haar zyn en nooit dingen van haar verlangen, die onmo geiyk waren. Meisjes moesten daaraan denken als er een jongen kwam, die werk van haar maakte, in plaats van er op te letten of hy er knap uitzag en vlot was. Natuurlijk, als je al die goede eigenschappen kon krijgen en nog liefde bovendien, dan was dat be ter. Zoals Dade en zy. Maar alle hu welijken konaen niet zo zün. Zij her innerde zich Dade, zoals zij hem voor de eerste maal had gezien, zijn donker glanzend haar, zijn lach, zijn lippen op de hare. Zij bloosde plotseling van ge luk, zo maar in de kerk. En Dade draai de zich naar haar toe en vroeg bezorgd of zij het te warm had en een waaier wilde. Zij zei neen, ze voelde zich best. Ze was een oude zottin, maar ze was een ontzaglijk gelukkige en een ont zaglijk tevreden oude zottin. Zij moest niet vergeten aan Elaine te denken dadeiyk als zy uit de kerk thuis kwa men. De volgende dag vroeg Henry Elaine opnieuw of zy met hem wilde trou wen. Hy was naar Dade toe gekomen voor het kopen van een paar varkens en bemerkte, dat hij en Ellie afwezig waren en dat Elaine achter het huis aan het karnen was. Hij ging naast haar' zitten en zette zijn hoed af. Zoals altijd was hij meer op zijn gemak in zyn oude kleren, zekerder van zichzelf. „Hier", zei hy, terwijl hy de karnpols uit haar handen nam, „laat my cat doen. Dat is een vermoeiend werkje, dat ding op en neer te duwen als de room dik wordt". Het karnen veschafte bezigheid aan zijn handen, zodat hy met meer gemak kon praten. Toen hy zei dat de boter er was ging Elaine een pot halen om ze er in te doen, en een stenen kan voor de karnemelk. Zij ging terug om twee glazen te halen en schonk ieder wat karnemelk in. Zy zaten daar bij elkaar, terwyi zy met kleine teugjes dronken en vlotter praatten dan ooit tevoren. Plotseling zette Henry zyn glas neer en keerde zich naar haar toe. „Elaine", zei hy, „ik heb je lang ge leden iets gevraagd. Dat is nu vier jaar geleden. Ik houd er niet van lastig te zijn en ik zal het niet worden ook. Maar deze keer wil ik het voor het laatst nog proberen. Denk je dat je ooit ja tot me zal kunnen zeggen?" Zy aarzelde nauweiyks. Toen zij sprak, was haar stem niet luid, maar voldoende zeker, en duideiyk. „Ja, Henry", zei ze. Hot was duideiyk dat hij niet had verwacht dat zij zo zou antwoorden. „Je bedoelt vroeg hy onzeker. „Ik bedoel, dat ik met je zal trouwen wanneer je wilt Henry", zei ze, rustig maar met een holle stem. Hij kuste haar niet. Wellicht voel Ie hy, dat het er nu het ogenblik niet voor was. Misschien wist l»jj, zelfs toen, dat hij haar nooit werkelijk zou kunnen kussen, ofschoon zy met hem zou trouwen en in zijn huis zou komen wonen. Hü zat haar aan te kyken, een scho ne en grootse uitdrukking op zün vlakke gezicht. Hy zei, bijna fluiste rend: „Ik zal goed voor je zijn, Elaine. Ik beloof het je". Zü verloofden zich, en hij kuste haar zelfs niet. zy dacht nu hieraan, terwyi zy en Henry over de golvende heuvels van Missouri reden. Maar morgen, als Barry thuis kwam, zou Barry haar kus sen. Dat deed hij altyd. Al de Kenzies kusten elkander, als zij kwamen en weggingen. Terwijl zij naast Henry reed. voelde zij haar hart hunkeren naar Barry's kus HOOFDSTUK H Beulah Kenzie was Vrydagmorgen erg vroeg op. Omdat dit de dag was waarop er veel familie zou komen, was er een massa te doen. Als er zoveel mensen kwamen, behoorde alles in or de te zijn, m t veel eten tevoren klaar gemaakt. Natuuriyk brachten vrienden en buren onder zulke omstandigheden altijd etenswaren mee, maar meestal waren het cakes en puddingen en sa lades. 's Avonds zouden er waarschijn lijk vijftien of twintig verwanten a, i- veren. Sommigen zou ze naar anderen moeten sturen. Moeder Kenzie zou er natuuriyk een paar nemen, c n tante Opal ook. Wanneer er nog over waren, zouden een of twee naar Elaine kun nen gaan, ofschoon zy haar niemand zou sturen als het niet noodzakeüjk was. Gezelschap bracht Elaine altyd van streek. (Wordt vervolgd) Weiter (KNP) legde er een schepje bo venop en stelde de regering verant woordelijk voor de gang van zaken in Indonesië. Nadat jhr. mr. M. van der Goes van Naters (PvdA) zich tegen de commu nisten had gericht, de Raad van Europa ter sprake had gebracht en te kennen had gegeven tegen samenwerking met personen uit de CHU geen bezwaar te hebben, mits zy niet van het slag zijn van prof. Gerritsen en de heer H. W. Tilanus (CH) ook zijnerzijds bedankt had voor de eer om door mr. Van der Goes van Naters voor conservatief uit gekreten te worden; nadat prof. Regime o.a. aan de regering had gevraagd, of zy denkt door te werken aan de vor ming van een Europese federatie met supra-nationale organen, nu Engeland daarvan niets moet hebben en de heer F. de Groot (CPN) van de voortreffe- ïykheid van de communisten en het communistisch regiem had gewaagd, hebben enkele financiële experts kort van gedachten gewisseld. De regering antwoordt Vrijdag. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM X, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Regeringsuitzen ding. 6.10 In dienst van het vaderland. 6.20 Variaties. 6.30 Bijbelgenootschap. 6.45 Gees telijke liederen. 7.15 Regeringsuitzending. 7.40 „Vandaag". 8.05 Robert Clark-Ensemble. 8.30 Kerk en wereld. 8.55 Radio Philharmonisch Orkest. 9.55 De levende kerk. 10.10 Bijbel en muziek. 10.30 Langs wegen van kunst en schoonheid. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Wereld Schaaktournooi. 11.20 Melodieën. HILVERSUM H, 298 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 De Vara felici teert. 6.45 Denk om de bocht. 7.00 Meisjes koor. 7.15 Beurs en buikriem. 7.30 Wat met de kerk? 7.50 Nieuws. 8.05 Boeken. 8.10 Alt en piano. 8.35 De godsdienst en het moderne leven. 9.00 Pennies from heaven. 9.25 Jop- geren-forum. 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Paul Godwin. 10.40 „Vandaag". 10.45 Avondwijding. 11.15 Huwelijk van A tot Z. 11.30 Symphonic-concert. VOOR ZATERDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 9f 1, 7, 8 en 11 uur. 9.10 Moeders wil is wet. 9.35 Werken van Handel. 10.00 Pontificale Hoogmis. 12.03 Concertorgel. 12.33 Disco-mixture. 1.20 Het Omroeporkest. 1.55 KRO Minnestrelen. 2.20 Engelse les. 2.40 Ra dio Philharmonisch Orkest 3.10 Kroniek van letteren en kunsten. 3.45 Musicerende dilettan ten. 4.05 Amusements-orkest. 4.20 Jeugdleo- tuur. 4.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 5.00 De Wigwam. 6.00 Van de filmband. 6.15 Binnenlands overzicht. 6.25 Sonate. 6.40 Regeringsuitzending. 7.15 Dit is leven. 7.27 De bietenbouwers. 7.52 Journalistiek week overzicht. 8.15 Lichtbaken. 8.40 Steek eens op, 9.00 Negen heit de klok. 9.45 Feestviering. 10.00 Weekend Serenade. 10.30 Feest. 10.45 Avondgebed. 11.15 Nieuws in Esperanto. 11.22 Symphonisch concert. HILVERSUM n, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 9, 1, 6, 8 en 11 uur. 9.12 Gram.- muziek. 10.00 Medische causerie. 10.05 Mor genwijding. 10.20 Voor de arbeiders. 11.35 Piano-duo. 12.00 Gram.-muziek. 12.33 Orgel spel. 1.15 Metropole-orkest. 1.50 Gram.muziek. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Kwartet. 2.50 Boek bespreking. 3.05 Politie-kapel. 3.35 Van de wieg tot het graf. 3.50 Gram.muziek. 4.20 Sport. 4.45 Radio Philharmonisch Orkest. 5.30 Voor de jeugd. 6.15 Populaire muziek. 7.00 Artistieke staalkaart. 7.30 Passé partout. 7.40 Het oude testament in deze tijd. 7.55 Deze week. 8.15 Gevarieerd programma. 9.15 Zwit serse muziek. 9.45 Socialistisch commentaar. 10.00 Strijksextet. 10.25 Onder de pannen. 10.45 De fluisterende harmonica. 11.15 We reld Schaaktournooi. 11.20 Gram.muziek. RADIO-DISTRIBUTIEDIENST LIJN Hl: 9.05 Casino-concert. 10.10 Verz.- progr. 11.00 Orgel. 11.30 Orkest Java. 12.00 VI. Br.: Liederen. 12.32 Melody and Rhythm. I.15 Vlaamse liederen. 1.30 Gevar. muziek. 2.00 Fr. Br.: Bel Canto. 3.15 VI. Br.: Gram. 3.30 Vijf Melodians. 4.00 Volksdansen en -liederen. 5.10 Accordeon. 5.55 Econ. over zicht, 6.00 Jazzmuziek. 6.30 Voor de soldaten. 7.30 Sol.-concert. 7.50 Feuilleton. 8.00 Het doek gaat op. 10.15 Verz.progr. 11.05 Jazz muziek. 11.30 Gram. LIJN IVt 9.00 Fr. Br.t Kookpraatje. 9.10 Symph. muziek. 10.00 Lux.: Ménage et Mu- sique (VI.). 11.00 VGO: Walsen. 11.15 Spie gel. 11.30 Piano-duo. 11.50 Vioolsolo. 12.00 Muziek. 12.30 Causerie. 12.40 Muziek. 1.00 Eng. H.S.: Gram. 1.25 Eng. L.P.: Pieces of Eight. 1.45 Sport. 2.00 Mil.-orkest. 2.50 Eng. H.S.: Arb.-orkest. 815 Macpherson. 3.45 VGO: Gram. 4.00 Harmonica. 4.15 Gram. 4.30 Fr. Br.: Dansmuziek. 5.00 Ber. 5.10 Dansmuziek. 5.40 Klankbeeld. 6.00 Voor de soldaten. 6.30 Accordeon. 6.45 Causerie. 7.00 Eng. L.P.: Jazzclub. 8.00 Groot orkest. 9.15 Eng. L.P.: Gevar. muizek. 10.00 Concert. II.15 Orkest Rabin, Rumba orkest en Para dise Orchestra. „Als mijn patiënten niet kunnen lezen wat er op dit bord staat, raad ik ze aan een bril te kopen".

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 7