Geen sprake van ander prijsbeleid JIMMY BROWN ALS BOKSER Djakartc De Dakota van Thorez werd niet aangevallen De interlocale telefoongids zal eerlang verdwijnen Rogge heke op Vredesc MINISTER MANSHOLT: Plan-Mansholi is nog in overweging Veestapel en voer- productie Dr Drees wenst geen Cfir. Hist, minister Wijziging in Rallye Zwols sportpark besmet? V.S. blijven economische hulp verlenen r V.-Raad over Palestina Waf gebeurt er met Haye de la Torre Indonesische regering zal onveiligheid bestrijden Districtsgidsen komen ervoor in de plaats OEES keuri hei hulpplan voor West-Duisland goed Azijngeschil is beslecht Staking bij de Belgische wapenfabrikanten Veiligheidsi van il Nieuwe mei voor de bc Critiek werd met ontvangen Weerbericht ZATERDAG 18 NOVEMBER 1950 De minister van Landbouw, de heer S. N. Mansholt, is niet van oordeel, dat er wijziging moet worden gebracht in het prijsbeleid, dat thans door hem wordt gevoerd. Hij spreekt in de Memorie van Antwoord op het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over zijn begroting voor 1951 als zijn oordeel uit, dat de prijsstelling voor de basisproducten in de landbouw zodanig dient te zijn, dat de voortbrenging daarvan in sociaal en economisch verantwoorde en goed- geleide bedrijven lonend zal kunnen worden bedreven. De basisprijzen, zoals deze door het L.E.I. zijn berekend, zullen al naar gelang van de omstandig heden hoger of lager kunnen zijn. een zodanige prijs en in een zodanige mate. dat de telers hiervoor een be hoorlijke prijs zullen kunnen ontvan gen. Het plan-Mansholt De minister acht de tijd nog niet ge komen, om tot publicatie van zijn ge detailleerde plannen voor de integratie van de Europese landbouw over te gaan. Hiervoor is het n.l. van het al lergrootste belang, dat men het zowel over de algemene uitgangspunten als over de vorm en de wijze, waarop deze plannen in internationaal verband aan de orde worden gesteld, eens is. Tussen de landen, die hierbij betrok ken zullen zijn, is reeds informeel over leg gaande. De minister is tot het ontwikkelen van initiatief op dit punt gekomen, doordat de economische ontwikkeling na de oorlog en de daarbij onmisbare hulpverlening in het kader van het Marshall-plan de Europese landen heb- Een sterk gedetailleerd prijsbeleid in die zin, dat voor een groot aantal landbouwproducten garantieprijzen zouden moeten worden vastgesteld, acht de minister niet nodig. Echter dient er door de prijsstelling voor de basisproducten voor te worden gezorgd, dat de bedrijven lonend kunnen wor den geëxploiteerd. Bij een juiste keu ze van de basisproducten en bij een juiste prijsstelling zal het niet behoe ven voor te komen, dat bepaalde groe pen van bedrijven niet lonend zijn. Wel kan omschakeling naar andere teelten noodzakelijk zijn. Van een wijziging in het prijsbeleid is derhalve geen sprake. Hoewel de kostprijzen voor de land bouwproducten in Nederland zich over het algemeen gunstig verhouden tot die in de meeste andere landen, liggen zij vaak reeds te hoog voor concurren tie op bepaalde markten, om nog een lonende afzet mogelijk te maken. Mochten de graanprijzen op de we reldmarkt dalen beneden een niveau, waarbij de productie in Nederland lo nend kan worden beoefend, dan stelt de minister zich voor, door middel van een monopoliestelsel een zeker prijsniveau in ons land te handhaven. Veestapel en voederproductie De veestapel op de afzonderlijke be drijven moet worden aangepast aan de mogelijkheid, om op die bedrijven zelf veevoeder te verbouwen. De vee houder moet zelf de verantwoordelijk heid dragen voor de grootte van zijn veestapel. Hoe groter de voederpro ductie is, hoe groter de veestapel kan zijn. Krachtvoeder kan maar in zeer beperkte mate worden verstrekt. De overheid heeft een kleine reser ve aan veevoeders aangelegd, om niet al te zeer afhankelijk te zijn van het prijsverloop op de wereldmarkt. Deze reserve is niet aangelegd, om het oogstrisico op te vangen en is daartoe ook volkomen ontoereikend. Het tekort aan veevoeder heeft ge leid tot een sterke stijging van de prijs voor gerst. Om te voorkomen, dat het met gerst beteelde oppervlak al te sterk zou stijgen ten koste van het tarwe-areaal, is een sterk verhoogde tarweprijs aangekondigd, alsmede een inleveringsregeling voor gerst tegen (Vervolg van pagina 1) Over de bezuinigingen, die hij op het oog heeft, kon hij geen opening van za ken geven en wat de vraag aangaat, of hij het monetaire evenwicht laat pre valeren boven de verplichtingen, die voortvloeien uit het Atlantisch Pact, antwoordde de bewindsman, dat wij ons moeten houden aan de buitenlandse verdragen. Dat kan zonder aantasting van het monetaire evenwicht. De Kamer verenigde zich ten slotte met Hoofdstuk I van de begroting (Huis der Koningin) zonder hoofdelijke stem ming. De communisten kregen aanteke ning, dat zij tegen waren. De motie van de heer de Groot (CPN), waarin afkeuring wordt uitge sproken over het besluit van de rege ring om haar afgevaardigde bij de Ver enigde Naties opdracht te geven vóór volledige hervatting van de diploma tieke relaties met Franco-Spanje te stemmen, verwierp de Kamer met 50 tegen 6 stemmen. Vóór stemden de CPN en de St. Ger. De Kamer heeft zich voorts nog ge ruime tijd bezig gehouden met het wetsontwerp tot uitbreiding van de toepassing van het Ziekenfondsenbe sluit. Dit heeft de strekking, een aantal categorieën werknemers en verder de steuntrekkenden en de ouden van da gen vallende onder de noodwet-Drees en trekkers van sociale renten onder de werkingssfeer van het besluit te brer. gen. Het werd z. h. st. goedgekeurd, evenals een aantal verdragen. ben geplaatst voor vraagstukken, die slechts in gemeenschappelijk overleg kunnen worden opgelost. Nieuwe wetten Gezien de bezwaren, die de Tweede Kamer heeft gemaakt tegen het ont- werp-Paardenwet heeft de minister besloten, aan de Koningin machtiging te vragen het ontwerp terug te nemen. De heer Mansholt is niet voornemens, verdere stappen te doen tot afschaf fing van de bezettingsregelingen, aan gezien de materiële inhoud ervan in het belang is van de paardenfokkerij. Een ontwerp van wet betrekkelijk de uitbetaling van melk naar kwaliteit is gereed. Het ontwerp-Pachtwet is in de daar voor in aanmerking komende colleges van consulenten besproken. Daarbij zijn vaak waardevolle adviezen gege ven. Het ontwerp jp thans in samen werking met het ministerie van justi tie in studie genomen. Doorgedraaide producten Tot 21 October werden de volgende hoeveelheden groenten doorgedraaid: 20.100 ton fijne bladgroenten, 45.100 ton koolsoorten en bloemkool, 14.400 ton peulvruchten, 14.600 ton kroten, peen, e.d. en 21.800 ton tomaten, komkom mers e.d. Op het ogenblik wordt overwogen, de oppervlakte bewaarkool, die op bij zondere teeltvergunning wordt ge teeld, tot de helft terug te brengen. Frans vliegerofficier verklaart Siraal/ager op verkenning? Een Franse vliegerofficier, die zich aan boord bevond van de Russische Dakota, waarmee Maurice Thorez naar de Sowjetunie is overgebracht, heeft aan de Franse autoriteiten verslag uit gebracht van bet „incident" boven Frankfort. Daaruit blijkt, dat de vlucht normaal is verlopen tot aan de grens van Luxemburg. Toen werd vruchteloos gepoogd, radiografisch contact met Frankfort te krijgen. Na een nieuwe peging naderde een Amerikaans straal vliegtuig de Dakota van achter en rechts. Het vloog tweemaal om de Dakota heen'en verdween toen. Er was geen kwestie van een aanval. Het jachtvliegtuig scheen alleen een verkenningsopdracht uit te voeren. De Russiche piloot is toen de wolken in gevlogen. Pas boven de Russische zone keerc.e hij terug tot de voorgeschre ven hoogte van vijftienhonderd meter. Het Amerikaanse vliegtuig heeft niet ;eschoten. DE DOMPER OP DE KAARS De invoering van de spertijd heeft de ambtenaren op de depar tementen gedwongen, na half vijf hun werkzaamheden te sta ken. Dat is velen dezer nijvere werkers niet naar de zin Zo is men op het departement van Marine op de gedachte gekomen, kaarsen te betrekken uit het magazijn van de huishoudelijke dienst, teneinde na half vijf be sprekingen en andere werk zaamheden voort te kunnen zet ten. Nademaal de secretaris-gene raal van het departement er weinig voor voelt, het gehele mi nisterie als gevolg van de ijver zijner ondergeschikten te zien afbranden, heeft hij het gebruik van kaarsen en petroleum als verlichtingsmiddelen verboden. Ds. Niemöller op 't mafje De president van de Hessische Evan gelische Kerk, ds. Martin Niemoeller, is gisteren voor een raad van veertig West- en Oostduitse kerkleiders ver schenen, om zich te verantwoorden over zijn politieke activiteit. Niemoel Ier is voorstander van strikte neutra liteit van Duitsland ingeval van een conflict tussen Oost en West. Ook wenst hij, dat alle bezettingstroepen worden vervangen door een strijd macht van de VN in alle delen van 't land. De vergadering was bijeengeroe-, pen op verzoek van enige Westelijke geestelijken, die van Niemoellers ac tiviteit een scheuring in de kerk vre- Mr. Anthonony Noghes, voorzitter van de Monte Carlo Sporting Club. heeft verklaard dat in de komende Monte Carlo Rallye welke van 2331 Januari wordt gehouden, verschillende veranderingen zullen komen. Een van de meest belangrijke is, dat nadat de rijders uit Parijs vertrekken, zij niet de Rhone-vallei route berijden, doch dat zij het massieve centrale gebergte moeten doorkruisen, hetgeen veel zwaarder zal zijn. Dit is met de bedoe ling gedaan het aantal zonder straf- punten binnenkomende rijders te ver minderen. De acceleratie en remproef zal direct na aankomst van elke auto mobilist worden afgenomen bij de fi nish. Deze test, welke dus afgenomen wordt na een vermoeiende tocht over 4827 km zal het aantal deelnemers zon der strafpunten aanmerkelijk doen -da len. In 1951. zal de gebruikelijke snel heidstest alleen afgelegd mogen wor den door de eerste vijftig deelnemers in het algemeen klassement, inplaats van alle aankomende rallyerijders. Voorts is als ingevoerde nieuwigheid nog een „Round the streets corners course ingesteld, welke gehouden zal worden op het circuit van de Monte Carlo Grand Prix, waaraan slechts door de 50 beste rijders mag worden deelgenomen. PIECK VOOR BEHANDELING NAAR MOSKOU. De Oostduitse president Wilhelm Pieck is gisteren uit Berlijn naar de Sowjetunie vertrokken voor een me dische behandeling van vier weken. De KNVB heeft in afwachting van een nader onderzoek alle wedstrijden, te spelen in het Zwols gemeentelijk sportpark, voorlopig afgelast. Dit in verband met een tetanus-besmetting, welke een voetballer opliep na een verwonding bij een Zaterdag gehou den wedstrijd. Bovenstaande maatre gel is uit voorzorg genomen om,® in dien het sportpark inderdaad besmet is (wat nog niet vaststaat), de ont smetting zo spoedig mogelijk te kun nen uitvoeren. Het onderzoek wordt van gemeentewege ingesteld. E.C.A. verklaart: De ECA heeft gisteren bekend ge maakt, dat de Verenigde Staten de „vi tale marge" van steiin zullen blijven verlenen, welke de Marshall-landen nodig zullen hebben voor de wederop bouw van hun economische leven en voor de herbewapening. West-Europa moet zijn herstel handhaven en consoli deren met het oog op de toenemende communistische agressie. In de komende periode zal het eco nomische leven in de deelnemende lan den een veel zwaardere last te dragen krijgen. De economische basis, waarop de veiligheid van West-Europa berust, moet worden vergroot, teneinde de noodzakelijke toeneming van de pro ductie voor militaire doeleinden te ver zekeren. Niet alleen echter is het best mogelijke beheer van de schaarse hulp bronnen noodzakelijk, doch ook zal het bereiken van het vereiste niveau voor de militaire en de burgerlijke produc tie afhankelijk zijn van de grootst mo gelijke vrijheid van beweging binnen West-Europa van goederen, kapitaal en personen. Burgemeester verliet de raad van Finsterwolde De Veiligheidsraad heeft besloten alle klachten van Israel, Egypte en Trans- jordanie over grensschendingen naar de gemengde wapenstilstandscommissies te verwijzen. Aan de commissies is ver zocht vooral aandacht te schenken aan de klacht van Egypte over het beweer de uitdrijven door Israel van Palestijnse Arabieren, die bij het uitbreken van de Palestijnse oorlog het land verlieten, doch daarin, na de wapenstilstand, te rugkeerden. Zetter zat sïraf van ïijn directeur uit Een letterzetter uit Utrecht zat ver leden jaar voor zijn directeur drie we ken hechtenis uit, die deze tegoed had wegens het veroorzaken van een ver keersongeluk. De nazaat van Laurens Jansz. Coster is nu vervolgd wegens oplichting van de Staat van voedsel, dat hem tijdens de hechtenis is ver strekt. Legde de Utrechtse rechtbank hem eer: voorwaardelijke gevangenis straf van een maand en een boete van f 25 pp voor het Amsterdamse Hof is een week gevangenisstraf onvoorwaar delijk tegen hem geëist. Twee jaar geleden probeerde Haye de la Torre in Peru een revolutie op touw te zetten. De poging mislukte en De la Torre vluchtte naar het Colum- biaanse gezantschap in Lima, de Pe ruviaanse hoofdstad. Sindsdien geniet hij hier gastvrijheid. Het gebouw ver laten kan hij niet zonder de politie in de armen te lopen. Uitlevering is ge weigerd, daar de Columbiaanse rege ring meende, de man als politieke vluchteling asyl te verlenen. Het internationael gerechtshof in Den Haag moet thans uitmaken, of Columbia terecht dan wel ten onrech te het beschermende dak van zijn ge zantschap boven het hoofd van De la Torre houdt. Een delegatie van de Columbiaanse regering is gister in ons land aangekomen. De uitspraak is, naar het ANP verneemt, Maandag a.s. Te -Djakarta is medegedeeld, dat de Indonesische regering na 4 December zal overgaan tot militaire actie, ten einde overal in Indonesië op de kortst mogelijke termijn de orde en de vei ligheid te herstellen. Hooggeplaatste militaire- en justitiële autoritéiten hebben hierover gisteren met de vice- premier, Sultan Hamengko Buwono, besprekingen geveerd. Tot 4 Decern- ber hebben zij, die zonder vergunning van de overheid wapens bezitten, de gelegenheid, deze in te leveren. Geen Marshall-hulp voor Spanje De Amerikaanse regering is vol strekt niet van plan, Spanje op te ne men in de Marshallhulp, of een spe ciaal economisch hulpprogram voor dit land uit te werken. De verlening van een lening van 62.5 milioen dollar aan Spanje door de Import-Exportbank be tekent allerminst een wijziging van de Amerikaanse politiek. Donderdagavond kwam de gemeenteraad van Finsterwolde voor de tweede maal in tien dagen bijeen ter bespreking van het door de Regering bij de Staten-Generaal ingediende wetsontwerp inzake voorziening in het be stuur van de gemeente. Nog voordat dit punt in behandeling kon worden genomen, verliet de Burgemeester, de heer H. Tuin, de raadszaal. De foto toont het moment, waarop de heer Tuin zijn papieren bijeenvoegt om te vertrekken. Tweede van rechts (staande) de burgemeester. Rechts van hem de zetel van wethouder Molenkamp, die reeds teas vertrokken. Daarnaast zittend wethouder Haken. De Organisatie voor Europese Eco nomische Samenwerking heeft een complex van maatregelen 'goedgekeurd, dat Duitsland door de huidige moei lijkheden aangaande zijn betalingsbalans moet heenhelpen. De Westduitse "rege ring moet een schema opstellen van de maatregelen, welke tot herstel van het financiële evenwicht kunnen leiden. Wanneer dit de instemming van de OEES heeft, zal aan Duitsland de mo gelijkheid worden geboden, een tekort van 180 millioen dollar te financiëren. In Elsendorp vergat men de brandweer te alarmeren Tijdens afwezigheid der ouders is brand ontstaan in de boerderij van de landbouwer v. d. Laar in Elsendorp (gemeente Gemert). Buurtbewoners namen de bestrijding van de brand met kracht ter hand. Vergeten werd echter om de brandweer te waarschu wen, zodat deze eerst laat op de plaats van de brand arriveerde. Het woonhuis bleef behouden. De gehele stalling met inventaris ging verloren. Een derde hiervan moet worden be streden uit de Westduitse dollarreser ves, de rest uit een door de Europese betalingsunie te verlenen crediet van 120 millioen dollar. Aan de andere lan den wordt vefzocht, zo liberaal moge lijk te zijn ten aanzien van hun im port uit Duitsland zolang dit land in moeilijkhedn verkeert. Aan de ECA zal voorts een lening van 30 millioen dollar worden ge vraagd. West-Duitsland moet vóór 27 No vember een plan van actie overleggen, op grond waarvan de Raad van de OEES begin December haar houding zal bepalen. Economisch verantwoord (Van onze Haagse redacteur) Een storm van critiek daalde kort geleden neer op het hoofd van de PTT, toen deze bekend maakte, dat de Am sterdamse telefoon-abonné's uit de in terlocale gids zullen verdwijnen en dat Rotterdam en Den Haag zullen volgen. „Particulieren en instellingen heb ben ons zelfs beschuldigd van ver standsverbijstering", deelde de direc teur van de PTT, de heer L. Neher, ons mede in een gesprek over de plan nen, die hij met de interlocale tele foongids koestert. „Zo gek als wij schijnen, zijn wij toch niet", voegde hij er haastig aan toe. En hij vertrouwde ons toe, dat liet aflopen van een groot drukkerscontract noopte tot het on derzoek naar een nieuw systeem in de uitgifte van telefoongidsen. Er zijn in ons land 500.000 aangeslo tenen op het telefoonnet. Er verschij nen 133 locale- en sectorgidsen, 135 kaartgidsen, dat zijn eenvoudige kaar ten, waarop de namen van alle abon- né's van een dorp een plaats kunnen vinden en bovendien gestencilde lijs ten in de allerkleinste plaatsen. Al die gidsen hebben de meest uiteenlopende modellen en formaten, zodat de inter locale gids geheel opnieuw gezet en gedrukt moet worden, hetgeen met hoge kosten gepaard gaat. Aan de 500.000 aangeslotenen worden dan nog slechts 60.000 interlocale gidsen ver kocht. De grote steden Amsterdam, Rotter dam en Den Haag (elk met ongeveer 90.000 aangeslotenen) inbegrepen, zijn er in ons land zestien telefoondictric- ten. Van elk dezer districten zal een gids verschijnen, die gratis aan elke in het district wonende abonné wordt uitgereikt. Dit wil dus zeggen, dat bij voorbeeld een bewoner van Utrecht in zijn gids ook de namen vindt van de aangeslotenen in Harderwijk. Aange zien de interessen van verscheidene telefoongebruikers niet verder gaan dan tot hun eigen district, zullen ve len met zo'n districts-gids kunnen vol staan. Wenst men ook over de namen VERLIEZEN OP MALAKKA Sinds het instellen van de noodtoe stand op Malakka zijn tot eind October bijna twee duizend communistische op standelingen gedood of gearresteerd. 14887 communisten werden gedood en ruim 600 anderen gewond. Laatstge noemden wisten te ontkomen, doch ve len hunner moeten aan hun verwon dingen zijn bezweken. Gedurende deze tijd zijn 1180 burgers gedood en 700 ge wond. 343 burgers worden vermist. Er is sinds enige tijd een kwestie gaande tussen de fabrikanten van na tuur azijn en die van chemische azijn. De vervaardigers van de eerste hebben een uitgebreide reclame-campagne op touw gezet, die de wederpartij een doorn in het oog was. Deze heeft ten- Meer dan tweeduizend arbeiders van de grootste wapenfabriek van Belgie te Herstal (bij Luik) die op het ogenblik kleine wapens levert voor de legers van de vijf landen, die het Brussels verdrag ondertekend hebben, hebben Vrijdag het werk neergelegd uit sym pathie met de ongeveer tweeduizend stakende arbeiders in electriciteitsbe- drijven en machinefabrieken in geheel Belgie. Zij eisen loonsverhoging van zeven procent. In verschillende grote machinefabrieken te Charleroi en Luik wordt gestaakt. 1. Jimmy Brown zat vrij mistroostig voor zich uit te kijken. Een paar dom me dienders hadden hem een tijd ge leden wegens landloperij naar Artis overgebracht, waar men hem in het apenhok had opgesloten. Hij verveelde zich daar met recht een aap en als hij niet toevalligerwijze een beetje ver loofd was geraakt met Dina, eer t onknappe chimpansee, had hij dar e boel al lang kort en klein geslagen/ te beschikken van de abonné's in een ander district, dan zal men er de gids van kunnen bijkopen. Doordat deze gidsen alle hetzelfde formaat hebben en met hetzelfde let ter- en cijfertype zijn gedrukt, is de PTT in staat deze zestien districts gidsen te bundelen in bijvoorbeeld vijf banden, waarbij da practijk en de be hoefte nog zullen moeten uitmaken, welke combinaties de beste zijn. Op de duur zal men zich dus van één tot vijf bundels kunnen aanschaffen, al naar men nodig heeft. Wat de prijs van de 'gezamenlijke bundels zal zijn, is nog niet bekend. De practijk zal moeten leren, of dit nieuwe stelsel voldoet. De PTT heeft er vertrouwen in. „Vlug, Jan, remmen!" slotte een kort geding voor de presi dent Van de Haagse rechtbank aan hangig gemaakt, dat zij verloor. De zer dagen diende het proces in hoger beroep voor het Haagse gerechtshof. Dit heeft thans eiseres in het gelijk gesteld en de fabrikanten van natuur- azijn gelast, de advertentie-campagne en de radiopraatjes over hun product te staken, op straffe van een dwang som van f 500 voor iedere overtreding. Wel mogen principiële kwesties over dit onderwerp worden behandeld in de vakpers. Brandstichtingen teisteren plantages op Oost-java In de nacht van Donderdag op Vrij dag zijn van de tabaksonderneming Oud-Djember dertig droogschuren in brand gestoken. Volgens officiële rappor ten zijn er thans reeds meer dan drie honderd schuren op deze wijze vernield. Deze gegevens zijn onvolledig. Tal van ondernemingen in het Besukische heb ben reeds in het geheel geen schuren meer. De tabak, die bij de bevolking is op gekocht, zal hierdoor waarschijnlijk ver rotten of van zo slechte kwaliteit wor den, dat ze niet voor uitvoer in aanmer king kan komen. Overigens hebben niet alleen de tabaksondernemingen, maar ook de bevolking van de terreur te lijden. Roof van vee is aan de orde van de dag. Dessahoofden, die de rovers niet ter wille zijn, zien vaak hun huis in vlammen opgaan. Twee piloten bij noodlanding omgekomen Twee Nederlandse piloten van de Ga- ruda Indonesian Airways zijn gister morgen bij een noodlanding op het vliegveld van Surabaja om het leven ge komen. Kort na het vertrek naar Dja karta kreeg het toestel een motorstoring, zodat het moest terugkeren. De landing verliep normaal doch aan het eind van de uitloop kwam het toestel niet tot staan. De piloten, E. Randag en H. Leg ger, geraakten in de cockpit bekneld en overleden. De 21 passagiers bleven on gedeerd. BUREAU: ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 332' Postgiro 187294 REDACTIE: Achterdam 20, Tel 227 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN 7EVEN TJUR lang is het een veiligheidsactie stil schouwd van de rede van f bekendmaking van Sultan Zö wordt mede in verband leiding van de herbegrafeni diun. Een aantal leiders va gie) en de Sobsi, één der d het voormalige Chinese lid redacteur van het links ge heer Wang Chi Wen en c veiligheid, de heer Suriai Zondagavond bevonden de arrest. Ook in andere deler nomen. De minister van Landbou en Voedselvoorziening heeft deide producentenprijs voor het melkprijsjaar 1950/51 op 17,5 cent per kg voor mei vetgehalte van 3,5 Ook ii we melkprijsjaar zal het vers de prijs gedurende de winter die in de zomerperiode 3 c< bedragen. Daartoe zal in maanden weer een toeslag va: 2 cent worden gegeven, we zomermaanden door middel heffing van ongeveer 1 cent ruggevorderd. De wintermelkprijs voor d dus ongeveer 19 y„ cent bedr: zomermelkprijs ongeveer 161, kg. De toeslag voor de wir wordt reeds verstrekt van 5 af. In velband met het tijd: op deze beslissing genomen de noodzakelijke wijzigingen de basismelkprijs samenhang, stellingen etc. op 2 Decembe: kracht worden. De wijziging van de melk de veehouders zal geen wij: de maximumprijzen voor de ten ten gevolge hebben. MINISTERS NAAR/ Met een speciaal legervlie Vrijdag de Indonesische mini dent, Moh. Nasir, de ministi (Binnenlandse Zaken) en F (Voorlichting) en de gouve: Zuid-Molukken, Latuharhary, bon vertrokken. De ministi met de bevelhebber van de si ten van Oost-Indonesie, kolon rang, besprekingen voeren o- spoedig mogelijk herstel va] rust in de Zuid-Molukken. wacht wordt, zal dit bezoel gen duren. John Rogge, bestuurslid va: rikaanse progressieve partü het „Vredescongres" te War: rede gehouden, waarin hjj 1 monistisch geloof in het geb geweld „een hinderpaal op d, de menselijke vooruitgang" noemd. Hjj wilde Noord-Kor< valler gebrandmerkt zien. W geloven, dat dit Rogge's „zw de vredesbeweging is gev Vooraanstaande Sowjetrussisc vaardigde Boris Polevoy hi reeds „een vernietiger van d genoemd. Rogge verklaarde zich zowel over de conferentie v hiische macht in de V. S. al: Van politieke macht in de S< De congresleden joelden e: ten tijdens zijn rede, doch en ten, die overeenstemden met mene lijn van het congres, w, bijval ontvangen. Rogge sprak de hoop uit, nieuwe China een onafhanke zal volgen evenals Joegoslav Radio-Moskou leverde Zor de volgende commentaar op van Rogge: „Deze provocere spraak, waarin de bandieten geprezen werden, heeft alom Verwachting, geldig tot r avond: Vanavond nog opkl; overigens meest zwaar bewo tijdelijk regen. Krachtige to en aan de kust later stormachtige wind tussen Z en Zuidoost. Weinig verandi temperatuur. PTJ1SDAG: Zon op 8.09 16.42; Maan op 15.08, onde

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 12