Euwe speelde remise tegen Najdorf JIMMY BROWN ALS BOKSER DAGE Itdticmo Pleven, zal de Franse generaals in Tonking vervangen Mag politie bloedproef toepassen op dronken autobestuurders? St. Nicolaas en Piet op bezoek Goed werk van Donner en Kramer De winter nadert. Nu Bertha wordt niet in het openbaar verhoord Herv. Synode aanvaardt bepaling inzake Kerkdienst Is de Marshallhulp voor Engeland ten einde? Pim, Pam en Pom als schatgravers Mr. TimmengaIn strijd met de wet Interessante zaak voor de Amsterdamse rechtbank gxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Het Radioprogramma VRIJDAG M NOVEMBER 1980 \Toor de aanvang van de tiende ronde in het Wereldschaaktournooi werd de deelnemers een verrassing bereid. St. Nicolaas en Zwarte Piet verschenen in groot ornaat om de spelers een presentje san te bieden. De vijf topmensen en de wedstrijdleider kregen een boterletter en de anderen een chocoladeletter. Na dit leuke intermezzo bogen de schaakmeesters zich over de borden met als resultaat, dat na enkele uren zes partijen in remise eindigden, een partij werd afgebroken en Kramer van Szabados en Donner van Kottnauer won. nAT was goed werk van de Neder- landers en de vreugde in het Ne derlandse kamp werd nog vergroot door de prestatie van Dr. Euwe. Was Euwe door de vroegtijdige St. Nico- laassurprise geïnspireerd? Men zou het zeggen, want hij trok fris en vrolijk tegen Najdorf van leer. Hij maakte het zijn tegenstander lastig en de toe schouwers werden min of meer ru moerig. Hun favoriet stond duidelijk beter. Euwe had inderdaad het beste van het spel en Najdorf mag zich ge lukkig prijzen, dat na ruil van stukken ae muziek uit de stelling verdwenen was. Ook Donner deed zich weer eens van zijn goede zijde kennen. In een half Slavische verdediging overgaande in de Meraner hield hij een pion stevig vast, viel naar beide zijden aan en versloeg Kottnauer. In de partij Kra mer—Szabados accumuleerde de Fries kleine voordelen, won een pion, be landde in een zeer gunstig eindspel van twee kastelen tegen koningin, nam nog enkele pionnen en zegevierde. Van den Berg verdedigde zich tegen O'Kelly in een Konings-Indische ope ning uitstekend. Bij de 43ste zet werd de partij afgebroken en na enig be raad tot remise besloten. Het gelukte de sluwe Pire niet tegen Van Schel- tinga voordeel te behalen. Van Schel- tinga veroverde drie pionnen, maar zag zich door een listigheid je zijn raadsheer ontnomen. De partij wordt HUNTER de Export - Virginia van blijvend goede kwaliteit hedenmorgen voortgezet Rossolimo, die zijn score wil verbeteren, speelde tegen Gligoric fel op winst, maar bracht het niet verder dan remise. Het zelfde was het geval in de ontmoeting tussen Tartakower en Gudmundsson. Een interessante remise-partij lever den Stahlberg en Trifunovic, een orthodox-damegambiet, waarin de Zuidslaaf alle dreigingen pareerde. Bij PilnikReshevsky was na ruil van stukken de dood in de pot en deelde men de eer, hetgeen eveneens het ge val was met Foltys en Golombek. Mede door de resultaten van enkele afgebroken partijen (TartakowerVan Scheltinga ySzabadosRosso limo y14 en ReshevskyTartako wer 1—0) is aan de staart van de rang lijst een enorm gedrang ontstaan. Zes spelers verdringen elkander met 3t/2 punt. De stand is: 1. Najdorf 8 pnt.; 2. Reshevsky 7 y pnt; 3. Stahlberg 7 pnt.; 4. Gligoric 6% pnt.; 5. Euwe 6 pnt.; 6. Rossolimo 5'/, pnt; 7. Pirc 5 pnt. en 1 afgebr. partij; 8, 9 en 10 Tartakower, Gud mundsson en O'Kelly 5 pnt.; 11 Trifu novic 4y pnt. en 1 afgebr. partij; 12. Donner 4y pnt.; 13. Pilnik 4 pnt. en 1 afgebr. partij; 14. Van Scheltinga 314 pnt. en 1 afgebr. partij; 15 tot en met 20 Kramer, Szabados, Golombek, Kottnauer, Foltys en Van der Berg 3y pnt. De partijen voor de elfde ronde, welke Zaterdag plaats vindt, zijn: Tri- junovicO'Kelly, Van Scheltinga— Stahlberg, ReshevskyPirc, Gud mundssonPilnik, SzabadosTarta kower, GligoricKramer, Golombek Rossolimo, NajdorfFoltys. Donner Euwe, Van den BergKottnauer. <.Us==b hei lekkerste middel tegen-" kJwKaal hoest en verkoudheid. 30 cent per 100 gram ÏTALIANO De zaak Bertha Hertogh De rechter in het proces Bertha Her togh heeft medegedeeld, dat hij Bertha niet in openbare zitting zal verhoren, doch haar op zijn bureau een verhoor zal afnemen. Gistermorgen zou een getuige wor den gehoord, die inlichtingen zou ver strekken over het Mohammedaanse huwelijksrecht, -zekere Suleiman bin Abdul Kadir. Deze was uit Kuala Lum pur speciaal naar Singapore gekomen. Maandag was hij in de rechtzaal aan wezig, doch Dinsdag deelde hij telefo nisch mede, dat hij ziek was en nadien is er niets meer van hem vernomen, De raadsman van de familie Her togh, mr. Shearn, opperde de mogelijk heid, dat Abdul Kadir bevreesd was geworden. De familie Hertogh ont vangt nog steeds dreigbrieven. Het huwelijk is wettig, stelde de raadsman van Bertha's echtgenoot, mr. J Eber vast. Elk meisje kan volgens de Mohammedaanse riten trouwen, zodra zij de puberteitsleeftijd heeft bereikt En Bertha is Mohammedaanse. Daar om valt zij onder de wetten van de kroonkolonie Singapore en niet onder die van Nederland. De uit negen man bestaande com munistische Chinese delegatie naar de V.N. is op haar reis naar New York te Londen aangekomen. De Franse minister-president René Pleven heeft het debat in de Franse Natio nale Vergadering over Indo-China besloten met een uiteenzetting over de houding van de Franse regering, waarin hij zeide, dat na Kao-Bang alles gedaan is wat gevraagd werd. Het zal echter nog tien maanden duren voordat het Vietnamese nationale leger (tien bataljons) slagvaardig zal zijn. Om dit hiaat te overbrug gen zal het misschien nodig zijn nog meer troepen naar Tonking te zenden. Pleven zeide besloten te hebben de generaals, die zich in Tonking bevinden, te vervangen. Wellicht nog meer troepen naar Indo China De Franse regering zal zich slechts laten leiden door de volgende politiek: 1. Onze strijdkrachten de nodige mid delen aan de hand doen om de aanval len af te slaan; 2. Overleg met onze bondgenoten over de nodige schik kingen indien het om een aanval mocht gaan waarbij de eenheden der Vietminh geholpen worden door hun buren; 3. het Vietnamese volk ervan te overtuigen, dat onze politiek eerlijk en openhartig is. Het middel hielp niet... Een inwoner van Beilen voelde zich al lange tijd niet al te lekker. Hij was wat erg vatbaar voor verkoudheid. Dat verdroot hem zeer. Toen nu een be zoeker hem op zekere dag voorspie gelde, dat hij hem wel weer beter kon krijgen, ging de Beilenaar er grif op in. De bezoeker had relaties met een professor en die zou wel hulp kun nen bieden. De hulp kwam, in de vorm van een doosje pillen, waarvoor vijftig gulden moest worden neerge teld. Dit geschiedde. Enkele weken later kwam de bezoeker met een nog mooier verhaal. De professor had n.l. een Röntgenfoto van de patiënt en deze vertoonde op de linkerlong een zwarte vlek. Een kuur met speciale pillen zou een eind aan alle ellende maken, dochtwaalf duizend gul den kosten. De patiënt voelde aller minst voor een langdurig verblijf in een sanatorium en dus betaalde hij wel geen twaalfduizend gulden maar dan toch wel de helft. In ruil hiervoor kreeg hij een g~pte doosaspirine Toen de toestand nog niet verbeterde ia de Beilenaar ten slotte naar de poli tie gestapt. De „hulpvaardige vriend" zit in de cel en de patiënt heeft nu, behalve zijn verkoudheid, ook nog het verdriet om zijn verdwenen geld. Na de rede werd met 500 tegen 73 stemmen een gaullistische motie, waa- in de „onsamenhangende" regerings- politiek ten opzichte van Indo-China wordt gecritiseerd, verworpen. Een communistische motie, waarin om on middellijke onderhandelingen met Ho Tsji-Minh, de leider van de Vietminh werd gevraagd, werd met 418 tegen 171 stemmen verslagen. Een motie van een rechtste Republikeinse Vrijheidspartij, waarin werd aangedrongen op „een krachtige en logische politiek in Indo- China" onderging het zelfde lot met 478 tegen 100 stemmen en een motie van onafhankelijke linkse afgevaar digden om zonder uitstel op diploma tiek niveau te pogen tot staking der vijandelijkheden te komen, werd met 413 tegen 186 stemmen verworpen. De Nationale Vergadering heeft ten slotte met 345 tegen 193 stemmen een door de meerderheidsfracties ingedien de motie van vertrouwen goedgekeurd. Op de Generale Synode der Ned. Herv. Kerk is bij de behandeling van art. 11 van de kerkorde over de kerk dienst uitvoerig gesproken over de vraag of de leesdiensten verplicht moeten worden gesteld. De aanvanke lijk voo stelde redactie blijft gehand haafd. Zolang het dienstboek en het psalm- en gezangboek niet zijn vast gesteld zal er van verplichting tot ge bruik geen sprake zijn. De toekomsti ge synode zal hierin moeten beslissen. Bij art. 28 over de veranderingen in de kerkorde bepaalt de Synode dat vaststelling van een wijziging in twee de lezing voor een dubbele synode zal geschieden. Op een te Londen gehouden confe rentie is een van de belangrijkste economische vraagstukken van het ogenblik besproken de vraag n.l., of de Marshallhulp al dan niet zal worden voortgezet. Aan de besprekin gen hebben de minister van Financiën Gaitskell, de ambassadeur voor het plan-Marshall, Milton Katz, en de lei der van de ECA-missie in Engeland William L. Batt deelgenomen. Men ver wacht niet, dat er onmiddellijk een be slissing uit zal voortvloeien. Financiële kringen in Londen zijr echter van oor deel, dat het einde van de Marshall hulp voor Engeland is gekomen en dat slechts is besproken, hoe het Britse volk voorzichtig op de hoogte kan wor den gesteld van het nieuws. In feite is de dollarhulp aan Engeland reeds stopgezet. DE AMERIKAANSE REGERING VERNIETIGT AARDAPPELEN. Dit jaar zijn totdusverre 26.7 mil- lioen schepels „overschof'-aardaD- pelen door het Amerikaanse ministe rie van Landbouw vernietigd. De re gering had deze aardappelen van de boeren gekocht, teneinde de prijzen op peil te houden. „DE ZON IS MIJN NOODLOT' Uw eigen baekhandelaat is enthousiast RUMOER IN LAGERHUIS In een rumoerige Lagerliuiszitting. waarbij het voortdurend tot heftige woordenwisselingen kwam tussen Churchill en de regeringswoordvoer der, Morrison, besloot de oppositie leider uiteindelijk, dat hij zijn motie tegen het zenden van tanks naar Egypte zal opschorten totdat Bevin het Lagerhuis verslag uitbrengt over de Brits-Egyptische besprekingen. Het Lagerhuis zal volgende week Woensdag en Donderdag debatteren over de buitenlandse politiek. Zeven tig leden van de Labourfractie zullen aandringen op nieuwe besprekingen der Grote Vier over de impasse in de internationale toestand. Bevin zal hen antwoorden. 50. Slaperig en wel glijden de agen ten uit hun bedden. Ach ze weten hoe het gaat! Ze hebben het al eens meer mee gemaakt, maar sommigen hebben grote moeite om te wennen aan de snelheid, waarmee alles gebeurt. Maar volgens brigadier Slim is het de enige manier om vlug paraat te zijn. Van uit hun bedden, glijden de agenten in hun broeken, die klaar hangen en dan zakken ze vanzelf in de jeep die ook ai klaar staat. De agent, die als chauffeur dienst doet, glijdt meteen op de juiste plaats achter het stuur een handle schiet naar voren, die hem zijn jasje aanreikt, een andere handle drukt hem de dienstpet op het hoofd. Ziezo, de bestuurder is klaar en meteen komt no. twee al aangegleden en zakt op zijn plaats in de jeep neer. Het mag dan niet zo'n aangename manier zijn om gewekt te worden, zeker is het, dat het vlug gaat! Mr. S. J. Timmenga, voormalig ad vocaat-fiscaal bij het vroegere Bijz. Gerechtshof te Amsterdam, heeft als raadsman van een aannemer voor de Amsterdamse Rechtbank de principiële vraag opgeworpen of de Nederlandse justitie de bloedproef, die dikwijls wordt toegepast op niet nuchter ge achte bestuurders van motorrijwielen, als bewijsmiddel mag gebruiken. „Volgens mijn idee", aldus pleiter, „is de bloedproef een bewijsmiddel, dat in strijd is met de letter en de geest van onze strafwet, met name van art. 29 strafvordering. Dit artikel ver biedt de verhorende autoriteit van een verdachte verklaringen te verkrijgen, waavan niet gezegd kan worden, dat zij in vrijheid zijn afgelegd. In dit geval, zo meende pleiter, mocht dus zonder de toestemming van verdachte geen bloedproef worden ge nomen. Verdachte zegt. dat de proef inderdaad zonder zijn toestemming is genomen. „Maar", zo vervolgde pleiter, „stel nu eens voor, dat hij wel onder de in vloed was, dan heeft hij zijn toestem ming niet kunnen geven, want zijn wil is dan als gevolg van de drank krach teloos geweest. Mr. Timmenga hield rekening met de mogelijkheid, dat de rechtbank zou menen de bloedproef wei te moeten toestaan en trok hier de consequentie uit, dat dan in ons-land het hek van de dam is voor de in Amerika gebruik te leugenverklikker, alsook voor de in medische kringen wel toegepaste nar- co-analyse, waarbij patiënten onder een geringe narcose worden gebracht, zodat zij tot spreken komen zonder dat zij dit misschien wel wensen. Alleen 6. Dina, kom mee, riep Jimmy, ik ga gehakt maken van die oude stuipe- kop, die ons elke middag heeft staan treiteren. Nu wilde het lot, dat Dina juist in een hoek van het apenhok een tukje deed, zodat Jimmy, die zijn ver loofde niet in de steek wilde laten, haar eerst eens flnk door elkaar moest schudden. „Wor-toch'sijwakker", gilde Jimmy. Er zit een gat in de tralies. We gaan er van door en we kunnen met een die ouwe plager z'n streken be taald zetten. X X X X X X X X X X 53) DOOR LOULA G. F.RDMAN Een beeld van jaren geleden doem de kwellend bij haar op. Zij kon het stof zien, de bloemen in het venster ruiken, het trage zoemen van de vlie gen horen. „Je bent in orde", zei de oude dok ter. „Maar het is hoogst onwaarschijn lijk, dat je ooit een kind zult krij gen Het duurde lang voor zij weer in sliep. HOOFDSTUK IH Allison maakte haar veiligheidsgor del los. Het vliegtuig was nu in de lucht, koers zettend naar Kansas City Hierboven in het heldere blauw van de hemel was de ruimte oneindig en de tijd slechts relatief Misschien zou zij nu, aldus losgemaakt van haar normale leven, in staat zjjn haar aan dacht op de brief te concentreren, die zij in haar tasje had de brief van Harlan, die slechts een paar uur voor zij wegging was gekomen. Onder haar kon zij Los Angeles zien en het omringende landschap klei ne stippen die huizen waren, een flikkering die water was en in de verte, het blauwe waas van de Der gen. Het was als een tekening door een kind gemaakt, zonder vaste vorm of schema. En plotseling bedacht zij met verwondering of ook zij haar le vensplan had opgezet zoals een kind het zou doen vormloos en zonder schema, waarbij zij afwijkende en niet passende stukken bij elkaar had ge voegd, zonder er aan te denken of zij ook behoorden bij het overige deel van de tekening Allison was naar Californie gegaan van New York uit. Julia Kenzie was niet te verzoenen geweest met het avontuur van de Toneelschool, terwijl zij lichtelijk insinueerde dat Dade de oorzaak er van was. Dade, die als het ware de zekere ondergang van zijn kleindochter financierde. Maar toen zij zag hoe vastbesloten Allison was, stemde zij toe met op elkaar gekiemde lippen waarbij zij zelfs op zich nam de verblijfkosten van het meisje te betalen, indien zij er in toestemde op de plaats te gaan wonen die haar moe der zou aangeven. Zij dacht hierbij aan het Tehuis voor Meisjes, dat zij geadverteerd had gezien in de Zon dagsschool Herald: „Een nette, veilige plaats voor meisjes alleen, in New- York". Het kon Allison niet schelen waar zij verbleef, als zij maar kon gaan. Aldus werd het noodzakelijke in orde ge bracht en reisde zij af. Vreemd genoeg, Was Allison's eerste reactie op de grote stad er een van teleurstelling. Zij had verwacht, dat de grootheid er van haar op de een of andere wijze zou overweldigen. Kan sas City was de enige grote plaats, die zij ooit had gezien en onbewust had zij gemeend dat Kansas City bij New York in het niet zou verzinken, zoals Rock well bij Kansas City in het niet ver zonk. Het was lichtelijk teleurstellend voor haar, dat zij, bijna van het eerste moment af, zo gemakkelijk haar weg in New York kon vinden. De bussen waren, op enkele details na, niet zeer verschillend van die waarin zij placht te rijden van Paseo naar mevrouw Be- noni's school. Na de eerste angstige er varingen met de ondergrondse was ze al gauw in staat hiervan zonder moeite gebruik te maken. Zij voelde het zelfs als banaal te constateren, hoe sommige plaatsen precies to waren als zij deze in haar dromen had gezien Times Square, en Rockefeller Center, en Fifth Avenue en Broadway. Misschien maakte de Oceaan nog de meeste indruk op haar, want er be stond in haar verbeelding geen maat staf ter vergelijking, daar zij nooit een groter wateroppervlak had gezien dan de modderige Missouri. De uitgestrekt heid van het water trok haar aan met een vreemde en fascinerende verbijste ring, zoal het kijken in de diepte som mige mensen pleegt aan te trekken. La ter werd de stad voor haar een magi sche vervulling van haar dromen, maar in het begin was zij een teleurstelling De verblijfplaats die Julia haar had voorgeschreven, was verschrikkelijk, een hok waarin de werkende meisjes 's nachts kropen als zij niets anders meer wisten te doen. Haar kamer was klein, vochtig en kleurloos. Het enige venster zag uit op een kleine, kale bin nenplaats, die geuren verspreidde van oude kool en van bedorven vet. Het meubilair bestond uit een armoedig bed. een wrakke stoel, en een kleine toilettafel. Om een bad te nemen moest zij naar beneden vier deuren ver de hall ingaan naar een badkamer, die mede gebruikt werd door een dozijn meisjes Er kwam geen licht in dit sinistere hol. behalve door een klein, vuil bovenraam. De kuip was zo vaak geschuurd, dat hij nu helemaal grauw was. Zij kon er niet toe komen om er in te gaan zitten, verkoos liever recht op te blijven staan op kranten, die zij hiervoor meebracht. Zo baadde zij zo goed en zo kwaad als het ging Zij ver foeide dit verblijf met een wilde, harts tochtelijke haat. zoals zij ook de spits- neuzige vrouw verfoeide die het huis hield. (Wordt vervolgd) art. 29 en het accusatoire karakter ver hinderen de toepassing van deze me thoden volgens ons Nederlands recht. Spr. noemde de bloedproef een in breuk op de menselijke persoonlijk heid. Wanneer u dus de bloedproef wenst toe te staan, dan is 't principe „geen inbreuk te maken op de men selijke integriteit", zoals de wet dit voorschrijft, niet van kracht. Dan moe ten dus ook de andere middelen wor den toegestaan". Aangezien onder de huidige wet de uitkomst van de bloedproef niet mag en kan medewerken tot het bewiis concludeerde hij voor zijn cliënt tot vrijspraak. Hebt Gij ook al rheumatiek Wie de kwellingen van rheumatiek of van rheumatische aandoeningen keilt, weet hoe een groot deel van zijn leven vergald wordt door de vaak zware pijnen. Zodra Gij Uw kwaal bestrijdt met Akker's Kloos terbalsem, waarvan de geneeskrachtige bestanddelen diep in de weefsels door dringen, voelt U, hoe een heerlijk ver warmende balsem Uw pijnen lenigt en zult U bemerken welk.# een weldadige werking dit ideale wrijfmiddel bezit. Niet voor niets zegt men al lang: Akker's Kloosterbalsem: „Geen goud zo goed". (Ingezonden Mededeling) VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuws be rich ten om 7, 8 en II uur. 6.18 Katholiek signaal, 6.30 Jublieum-programma. 6.52 Actualiteiten. 7.15 Regelingsuitzending. 7.35 Jubileum-pro- grama. 7.48 Katholiek signaal. 8.15 Jubileum concert. 10.00 Uit vroeger jaren. 10.30 Nederlandse zilvervloot. 10.45 Avondgebed. 11.15 Wereld Schaaktoumooi. 11.20 A Ir Danse. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 De Vara feliciteert. 6.45 Denk om de bocht. 7.00 Kinderkoor. 7.15 Beurs en buikriem. 7.30 Wat met de kerk? 8 15 Piano-voordracht. 8.35 De godsdienst en het moderne leven. 9.00 Men vraagt.... en wij draaien. 9.40 De Ducdalf. 10.00 Buiten lands weekoverzicht. 10.15 Swing and sweet. 10.40 „Vandaag". 10.45 Avondwijding. 11,15 Huwelijk van A tot Z. 11.30 Symphonie- concert. VOOR ZATERDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 9, 1, 7, 8 en 11 uur. 9.10 Moeders wil is wet. 9.35 King's Rhapsodie. 10.00 Klein, klein Kleutertje. 10.15 Promenade-concert. 11.00 De Zonnebloem. 11.50 Als de ziele luis tert. 12.03 Iets anders dan anders. 12.33 Harry Davidson. 1.20 Amsterdamse Politie- kapel. 2.00 Sopraan en orgel. 2.20 Engelse les. 2.40 Musicerende dilettanten. 3.15 Kroniek van letteren en kunsten. 3.50 Melodisten. 4.15 Italiaans Symphonie-orkest. 4.30 De schoon heid van het Gregoriaans. 5.00 De Feest-wig- wam. 6.00 Van de filmband. 6.15 Guus Jansen. 6.48 Sport. 7.15 Actualiteiten. 7.23 Jubileum concert. 7.52 Journalistiek weekoverzicht. 8.15 Lichtbaken. 8.40 Jubileum-revue. 10.40 Twee aquarelles. 10.45 Slotgebed en te deum. 11.15 Nieuws in Esperanto, 11.25 Avondconcert. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 9, 1, 6, 8 en 11 uur. 9.12 Gram.- muziek. 10.00 Medische causerie. 10.05 Mor genwijding. 10.20 Voor de arbeiders. 11.30 Alt-viool en piano. 12.00 Gram.muziek. 12.33 Orgelspel. 1.15 Metropole-orkest. 1.50 Gram. muziek. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Kwintet. 2.50 Streekuitzending. 3.15 Dansorkest. 3.45 Van de wieg tot het graf. 4.00 Gram.muziek. 4 30 Sportpraatje. 4.45 Kamerorkest. 5.30 Voor de jeugd. 5.50 Nederland industrialiseert. 6.15 Hein Festijn. 6.20 Vara-varia. 6.25 Gram. muziek. 6.40 Regeringsuitzending. 7.00 Artis tieke staalkaart. 7.30 Passé partout. 7.40 Het oude testament in deze tijd. 8.15 Gevarieerd programma. 9.15 Dansorkest. 9.45 Socialistisch commentaar. 10.00 Weense muziek. 10.25 On- dei de pannen. 10.45 Orgelspel. 11.15 We reld Schaaktoumooi. 11.30 Gram.muziek. RADIO-DISTRIBUTIEDIENST LIJN III: 9.05 Casino-concert. 10.10 Verz- progï. 11.00 Orgel. 11.30 Orkest Salisbury. 12.00 VI. Br.. Salonorkest. 12.32 Licht-orkest. I.15 Liederen. 1.30 Zuid-Amerikaanse muziek. 2.00 Fr. Br.: Belcanto. 3.15 Eng. L.P.: BBC North. Ireland Light Orchestra. 3.45 Orkest Loss. 4.15 VI. Br.: Volksmuziek. 5.10 Harmo nica-duo. 5.25 Gram. 5.30 Causerie. 5.30 Gram. 6.00 Vervolg Harmonica-duo. 6.15 Residentie orkest. 6.30 Voor de soldaten. 7.30 Instrum. soli. 7.50 Feuilleton. 8.00 Gcvar. progr. 9.00 Bi. Br.: Gevar. muziek. 9.30 Lichte muziek. 10.15 Verz.progr. 11.05 Jazzmuziek. 11.30 Klassieke muziek. LIJN IV: 9.00 Fr. Br.: Kookpraatje. 9.10 Gram. 10.00 Lux.: Ménage et Musique (VI.). II.00 VGO: Cabaret. 11.15 Spiegel. 11.30 Alt en piano. 12.00 Eng. H.S.: BBC Welsh Or chestra. 1.00 Gram. 1.15 Eng. L.P.: Octet Harry Gold. 1.45 Sportparade. 2.00 Mil.- orkest. 2.50 Eng. H.S.: Arb.-orkest. 3.30 Verz. progr. 4.00 BBC Schots orkest. 5.15 Eng. L.P.: BBC Light Orchestra. 6.00 Fr. Br.: Voor de soldaten.6.30 Accordeon. 6.45 Causerie. 7.00 Eng. L.P.: Jazmuziek. 8.00 Vous sou- venez-vous? 9.00 Eng. L.P.: Boekbespreking. 9.15 Lichte muziek. 10.00 Orkestconcert. 10.15 Orkest Rabin.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 13