JIMMY BROWN ALS BOKSER 3 Noordhollands duingebied wordt geïnfiltreerd met Lekwater Veel kleingoed in de slotzitting van Provinciale Staten Inbrekers vonden de deur open DAGE I Vreemde „Open brief' van prof. Visser Een geschenk Regering houdt vast aan verhoging topsalarissen Tweede postbestelling a.s. Zaterdag Téien vtrkoudheu AKREOFLAVON Het derde telegram aan Chinese regering CPim, Pam en Pom aan zee I Het Radioprogramma I VRIJDAG 22 DECEMBER 1950 Samenwerking tussen Amsterdam en provincie Staten hechten goedkeuring aan millioenenplan (Van onze speciale verslaggever) pE ernstige waarschuwing van prof. Visser in een open brief tegen het gebruik van het „rioolwater uit Duitsland als drinkwater" heeft Provinciale Staten van Noord-Holland gistermiddag niet weerhouden te besluiten tot oprichting van de N.V. Watertransportmaatschappij Rijn-Kennemerland, de Provincie daarin deel te laten nemen met een kapitaal van f 50.00».—, en Gedeputeerde Staten te machtigen deze nieuwe N.V. een bedrag van f 11.200.000,— te lenen ten behoeve van de uitvoering van het door prof. Visser zo fel aangevallen rivier-duinplan. En zo zal men dus kunnen gaan beginnen aan de stichting van een inrichting tot wateronttrekking aan het Amsterdam-Rijnkanaal ter hoogte van Jutfaas, of aan de Lek bij Vreeswijk, het leggen van een enorme buisleiding voor het water transport via Mijdrecht en Aalsmeer naar Leiduin, de bouw van een pompstation te Leiduin, van een transportleiding van Leiduin naar Velsen en van Velsen naar Castricum. De waterleidingbedrijven van de Provincie en Gemeente Amsterdam zijn voornemens het aangevoerde rivierwater in de duinen te infiltreren en het daaruit vermengd met duinwater te winnen. de geest- VA de zeer ernstige voorbereiding van dit plan, is «r in de Statenvergade ring weinig eritiek meer op geleverd. Men herinnerde zich, dat de gemeen teraad van Amsterdam er inmiddels ook reeds de goedkeuring aan heeft gehecht, en dat ook daar met een ge voel van respect naar dit initiatief van grote allure was opgekeken. Voor zichtig waagden enkele afgevaardig den nog wat vragen, en waar er eri tiek was, richtte deze zich niet op de technische uitvoering, maar op de be stuursvorm, waaronder tot uitvoering der plannen zou worden besloten. De vrees, dat het Provinciaal bestuur zijn greep erop zou verliezen, deed enkele Statenleden vr«gen, of de N.V.-vorm wel de juiste was. De heer De Groot (K.V.P.) alleen vroeg, of Gedeputeerden kennis ge nomen hadden van de eritiek van de naar spr. meende wel deskundige prof. Visser. En daarna, of na uit voering der plannen tevens het vraag stuk van de uitdroging der geestgron den opgelost zou zijn. Gedeputeerde Prakken (Arbeid) on der wiens leiding de plannen werden uitgewerkt en die dan ook aan het slot van de zitting heel wat handen te drukken kreeg, heeft de wel uiter mate geringe aanvallen gemakkelijk kunnen weerleggen. Hij ontkende het verband tussen de watervoorziening en de uitdroging van de geestgronden. Daarom zal men straks zeker nog met hetzelfde pro bleem zitten. Een commissie van des kundigen is bezig voldoende water beheersing te krijgen gronden. De open brief op 2 December had de heer Prakken verbaasd, omdat deze professor juist als deskundige weet, dat de plannen dateren van 1940 en dus ruimschoots gelegenheid had gehad eerder te voorschijn te tre den. Het schrijven doet nog vreemder aan voor wie weten, dat Den Haag ook water aan de grote rivieren onttrekt en prof. Visser daarover een gunstig advies heeft laten horen aan Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland. Niettemin hebben Ged. Staten van Noord-Holland nog advies ingewonnen bij prof. Kruis van het Rijks Instituut voor Drinkwatervoorziening. Het on derhavige project had in zijn alge mene opzet de volledige instemming van deze deskundige. Tegen de afgevaardigden, die bij geruchte vernomen hadden, dat reeds materialen-aankoop in het buitenland zou hebben plaats gevonden, zei de heer Prakke, dat er nog geen enkele be stelling is gedaan. Zo htel enigszins mogelijk is, zal de Nederlandse in dustrie worden ingeschakeld. voor elke vrouwen en meisjeshand, vooral in herfst én winter, is een tube Hamea Gelei(Mijnhardt) pr. 90 ct. Twee jarige fractie voorzitters (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer had Don derdag twee jarigen in haar midden. Het toeval wilde, dat dit twee fractievoorzitters waren en nog wel de voorzitters van de grootste fracties. Prof. Romme van de K.V.P. vierde zijn 54ste verjaardag en jhr. mr. Van der Goes van Naters zijn 50ste. Dat verhinderde hun echter niet om vol belangstelling ook op deze feestdag hun aandeel in de parlementaire werkzaamheid te leveren. LIQUIDATIE OF MOORD? Tien jaar gevangenisstraf werd veei- tien dagen geleden geëist tegen een vroegere gemeente-ambtenaar uit Delft, die was beschuldigd van het uit lokken van moord. Hij had n.l. aan een illegale groep in zijn woonplaats medegedeeld, dat een zekere De Bruin medewerker was van de SD. De Bruin werd doodgeschoten, maar bleek later volkoirfen onschuldig te zijn. De offi cier van Justitie bij de Haagse recht bank meende, dat de man zijn klacht eerst had dienen te onderzoeken. De rechtbank heeft hem thans van het ten laste gelegde vrijgesproken. De Ztiidkos-eaanse regering schort executies op De Zuidkoreaanse regering heeft de executie van politieke gevangenen en misdadigers door de kogel opge schort in afwachting van een onder zoek naar de vraag, of de executies „op een onbehoorlijke en onmenselijke wijze" zijn uitgevoerd. Kamerbesluit onaanvaardbaar De regering heeft een nota van wij ziging ingediend op de begroting van binnenlandse zaken. Deze heeft de strekking, om het bedrag voor toelagen aan ambtenaren, aan wie buitengewone eisen worden gesteld, te verhogen van 100.000 tot 150.000. De Tweede Ka mer heeft kortelings een voorstel van de regering, om een algemene salaris verhoging toe te staan aan een aantal topfunctionarissen, verworpen. Het voorgestelde salarisbedrag werd verlaagd van 18.700 tot 15.540. De regering heeft zich over deze kwestie, die haarvoor buitengewoon grote moeilijkheden plaatst, ernstig beraden. De hoge ambtenaren, hier bedoeld, zijn immers ook al uitgesloten van de twee de salarisverhoging ad 5 procent, zodat het nu wel uitermate moeilijk wordt, zeer bekwame krachten aan te trekken of aan de staatsdienst te binden, tenzij de regering in ruimere mate de be voegdheid krijgt, extra toelagen te ver strekken. Deze zullen nu aan alle top figuren moeten worden verleend; voor uitzonderlijk talentvolle ambtenaren zal bovendien een verhoogde toelage moe ten worden uitgetrokken Deze regeling moet de regering nu wel toepassen om te ontkomen aan de voor haar onaan vaardbare gevolgen van de verwerping der voorgestelde verhogingen. DE BIBDAG VOOR DE VREDE Aan het verzoek van de commissie Nationale Herdenkingen, om op Zon dag 24 December een biddag voor de wereldvrede te houden, zullen vrij vel alle protestantse kerken en de rooms- katholieke kerk voldoen. De Joodse gemeenten zullen deze biddag op een andere datum houden. Provinciale begroting 1951 Op Zaterdag 23 December a.s. zal, behalve in de buitenwijken, in het ge hele land een tweede briefpostbestel ling worden uitgevoerd op dezelfde tijd als op andere werkdagen. Dagbla den, die op genoemde datum door de uitgevers met het dagposttreinennet worden verzonden, zullen dus veelal nog dezelfde dag bij de geadresseerde Worden bezorgd. Geadresseerden, die op 23 December feen tweede postbestelling ontvangei kunnen hun kranten aan het postkan toor op het daarvoor bestemde uur af halen. Op postinrichtingen, waar nor maal geen gebruik wordt gemaakt van de gelegenheid tot afhalen, zal deze mogelijkheid op dien dag bestaan van 18 u. tot 18 u. 15. De mishandelingen in kamp Finsterwolde berecht Het Gerechtshof te Leeuwarden deed Uitspraak in de zaken tegen de gewezen commandant van het interneringskamp te Finsterwolde Jan Auke V. te Zeeg- te en drie bewakers, te weten L. S. en J de B. te Eexta en Berend H. te Ter Apel. Voor verduistering verkreeg ver dachte V. vier maanden met aftrek.' het vonnis van de rechtbank was een Jaar en drie maanden, en wegens mis handeling van geïnterneerden /.es maanden, vonnis van de rechtbank een Jaar. B. kreeg, conform het vonnis van de rechtbank drie maanden gevangenis- •traf. S. werd gestraft met veertien dagen (vonnis rechtbank een maand) en H. werd veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. Zijn vonnis was drie maanden. (Van onze speciale verslaggever) In de laatste begrotingszitting van Provinciale Staten van Noord-Holland heeft de heer Sietsma Arb.) o.a. aan dacht gevraagd voor de Ruilverkaveling in de Eilandspolder, en de vraag ge steld, of het spoorwegverkeer tussen Hoorn en Enkhuizen zo druk is, dat er nabij Hoorn een viaduct gemaakt moet worden. De heer Wiewei (K.V.P.) roer de de bootverbinding met Texel aan. Ged. De Vries (Arb.) antwoordde, dat de ruilverkaveling reeds de aan dacht van Ged. Staten heeft. De via duct bij Hoorn is nodig voor de vei ligheid. Er rijden dagelijks 25 treinen op dit traject. Het goederenvervoer is belangrijk door de aanliggende veilin gen. Drie dezer veilingen passeerden een jaaromzet van tien millioen. Jaarlijks verliest Texel een klein stukje van zijn Zuidwest-hoek. Maar dit verlies is niet zo nijpend als de afbrokkeling in het Noorden. Met Rijkswaterstaat vindt overleg plaats over de vraag, wat hiertegen gedaan moet worden. Betreffende de verbinding Texel Den Helder zal volgende week een be spreking plaats vinden met het ge meentebestuur van Texel. Recreatie Zowel de heer Doek (Arb.) als de heer Proper (CPN) klaagde over de hoge toegangsprijzen voor de Kenne- merduinen. De laatste wees tevens op de wenselijkheid van een kampeer terrein. De heer Peters (KVP) deelde mee. dat zijn fractie geen medewerking meer zou kunnen geven aan de subsi diëring van de Ned. Opera, zolang deze instelling geen duidelijk inzicht geeft in de wijze, waarop de gelden worden aangewend. Firmanten van Amsterdams effectenkantoor veroordeeld De rechtbank te Amsterdam heeft de beide firmanten van het voormalige effectenkantoor Kerkhoven en Co te Amsterdam, de heren C. O. en Van der B. C. wegens verduistering veroor deeld tot anderhalf jaar gevangenis- «traf. BUISJE Ó20 TABLETTEN 75 CENT De voorzitter deelde mee, dat mas saal kamperen in de Kennemerduinen zeker de eerste jaren nog niet kan ge schieden, omdat de bebossing en riole ring behoorlijke tijd vergen. Betref fende de subsidiëring van de Ned. Opera drong Ged. Van der Donk aan op continuering in afwachting van de rapporten van de commissie-Reinalda, op grond waarvan de minister voor O., K. en W. straks zijn standpunt zal bepalen. Na de pauze heeft de heer Gribling (KVP) nog naar voren gebracht, dat verbeteringen in het Ziekenhuis Me- demblik gewenst zijn. Gedeputeerde mej. Ribbius Peletier heeft medege deeld. dat dit de wolle aandacht heeft. De commissie van drie der V.N., welke tot taak heeft de basis te leggen voor een staken van het vuren in Ko rea, heeft in een telegram aan de rege ring te Peking verklaard, dat zij een week zal wachten alvorens een defini tief rapport over de kansen, op beëin diging van de strijd in Korea op te stel len voor de politieke commissie. Behoudens onvoorziene omstandighe den zal de commissie niet voor het midden van de volgende week bijeen komen. Men gelooft, dat het telegram het derde is, dat door de commissie naar Peking is gezonden. KERKELIJK NIEUWS Ned. Hervormde Kerk. Beroepen te Ameide en Tienhoven G. H. van Kooten te Brandwijk; te St. Laurens: W. A. Kalkman, candidaat te Amsterdam. Bedankt voor West broek: R. W. Steur te Ouddorp; voor Kampen: J. W. v. d. Linden te Kamerik. Gereformeerde Kerken. Tweetal te Rotterdam-Zuid (vacatu re J. C. Gilhuys) J. van Buuren te IJmui- den-Oost en L. W. Muns te Berlicum. Beroepen te Herwijnen. J. D. Kruit hof, candidaat te Kampen. Geref. Kerken (onderh. art. 31 K.O.). Tweetal te Groningen: A. Jagersma te IJmuiden en G. Visee te Kampen. Christ. Gereformeerde Kerken. Aangenomen de benoeming tot hulpprediker te Harlingen: C. v. d. Zaal, lid der Tweede Kamer en hulpprediker te Ulrum. Giften en legaten. Ten behoeve van de Suriname-zending der Evangelische Broedergemeente te Zeist werden tv.ee giften van 2000 en één van 1000 ontvangen. De Gerefor meerde Kerk onderh. art. 31 K.O. te Roo- deschool ontving een legaat, groot 2125. belast met het onderhoud van zes graven, welke verplichting de kerkeraad aan vaardde. De Gereformeerde Kerk van Souburg ontving een legaat, groot 2400, waarvan 1000 voor de kerk en 1000 voor de diaconie. 2. Het is Pim, Pam en Pom gelukt om Moeder over te halen. Ze mogen alléén naar Strandvoort gaan. Moeder heeft een pension voor hen besproken en alle koffers ingepakt. „Kinderen, zullen jullie goed op jezelf passen?" vraagt Moeder weer voor de zoveelste maal. „Ja, heus Moeder! We zijn toch wel eens eerder weg geweest?" „En nog wel verder ook!" riept Pim. „Ja, ja kin deren, maar dat is 't 'm juist! Elke keer, dat jullie op stap gaan, raken jullie in allerlei avonturen verzeild en ik hou daar helemaal niet van!" Moeder zucht eens, terwijl ze de kaartjes in ontvangst neemt. „Moeder, we zullen heel goed oppassen", beloven de drie hondja» nogmaals. „Goed en vergeet niet om dadelijk naar pension „Zeezicht" t* gaan en deze brief af te geven. Dat is zo afgesproken". „Ja, moeder, het komt in orde!" En dan zet de trein zich al in beweging. Moeder Woeffie blijft alleen op het perron achter. Stichting '40—45 voor 158 000 bestolen „Het was zo'n pracht kans, dat zelfs de officier er in gevlogen zou zijn" aldus verklaarde gisteren de Amster damse „zware jongen" v., E. voor de Haagse rechtbank toen hp de edelacht bare heren vertelde hoe de kraak in het Leidse kantoor van de Stichting 1940-1945, waarbij 58.000 gulden was ontvreemd, „gezet was". Een 39-jarige employé van de Stich ting W. E. had in het voorjaar van 1949 aan de Amsterdamse rijwielher stellet J. S. verteld, dat er in het Leidse kantoor een massa geld voor het oprapen lag. S. bracht dit verhaal over aan de 52-jarige Amsterdamse politie-agent P. H. K. Laatstgenoemde vergat zijn dertig dienstjaren bij de politie, alsmede zijn vrouw en vijftien kinderen en haalde de Amsterdamse bootwerker N. K. in het complot, die zich op zijn beurt in verbinding stelde met v. E., die reeds zeven veroorde lingen achter de rug had. Het laatst genoemde tweetal wilde eerst van het geval niets weten, omdat het geld aan de Stichting 1940-1945 toebehoorde. Toen E. hen echter verzekerde, dat de Stichting was verzekerd, veranderden zij van gedachten. Zij sloegen hun slag toen de directeur van het Leidse kantoor op een avond afwezig was. E. liet hen binnen. Met 58.000 gulden, verstopt in hun dichtge bonden onderbroeken, gingen zij met de eerste trein weer terug naar Am sterdam. K. en v. E. behielden ieder 14.000 gulden, employé E. kreeg ook HERDENKING VAN DE FEBRUARISTAKINGEN Op 25 Februari 1951 zal te Amster dam worden herdacht, dat tien jaar geleden het eerste massale verzet tegen de bezetters zich manifesteerde. Hef ligt in de bedoeling van enkele orga nisaties van oud verzetsstrijders, deze herdenking een bijzonder karakter te geven. 30. Toen de heer Goochem Jimmy de eerste beginselen van het boksen had bijgebracht, trok hij hem ijlings een paar gloednieuwe bokshandschoe- nen aan, iets waarover Jimmy zich zó verheugd toonde, dat het slechts een haartje scheelde, of hij had meneer Goochem een gloeiende dreun op zijn neus gegeven. „Ik zie het wel, Jim my", zei deze, „je staat gewoon te springen om eindelijk eens een partijt je te kunnen boksen, maar zo ver zijn wij nog lang niet. Ik moet eerst eens wat sparringpartners laten aanrukken, met wie je een beetje kan oefenen. Ik zal een paar stevige jongens uitzoeken, want ze moeten natuurlijk tegen een stootje kunnen". „Laat ze maar opko men", gromde Jimmy dreigend. „Hoe veel zijn het er? Tien?" xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx X X X X X X X DOOR LOG LA G. ERDMAN xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx (77) „Wel, hallo", zei hij nu. Zijn diepe donkere stem vulde de ruimte, zodat iedere vrouw ophield met haar werk. haar schort gladstreek, en zich afvroeg of haar neus glom. „Hallo, vrouwtjes. Wel, Sophronia, ik heb jou in geen jaren gezien". Hij bukte zich om de vrouw te kussen, en haar geelbleek gezicht, met de donkere leverplekken, werd vaal rood van genoegen. „Altijd de oude Barry Kenzie", zei ze. En daarop, toen ze zich de omstandig heden herinnerde, vervolgde ze vorme lijk „Ik condoleer je, Barry". Hij zei: „Dank je, Sophronia", een voudig en rustig, zodat het duidelijk was, dat hij de ernst van het ogenblik besefte en onder de indruk was van de smartelijkheid ervan en van het mede gevoel van de vrouw. Barry zocht zijn weg door de keuken, j schudde buren de hand, kuste alle fa milieleden, ver verwijderd of niet, Beu- lah. omhelste hij warm. Zij was zeer ver heugd hem te zien. Zij had altijd veel van hem gehouden. Zij voelde dat de anderen in zijn familie hem niet begre pen. Haar eigen vader was een boeken- \yurm geweest, daarom wist zij dat zulke mensen niet naar de maatstaven van ge wone lieden moesten worden beoordeeld. Ofschoon zij veel van Grootvader hield, had zij altijd een gemis aan begrip van zijn kant voor zijn jongste zoon gevoeld. Wat dat betrof, geen van de Kenzies begreep Barry. Het was geen wonder dat hij van hen was weggegaan. Noch hij noch Allison pasten in hun bestaan. Ter wijl zij aan hen dacht, zuchtte Beulah Rebellen waren niet gelukkig. Het leven van Barry was geen werkelijk leven voor een man; hij moest iets anders hebben om zich aan te wijden buiten zijn boe ken. Het feit alleen dat hij met zijn boe ken tevreden scheen, was voor haar een aanwijzing dat de toestand niet normaal was. Terwijl haar vader zich ook vee'i met boeken had afgegeven, hadden zij toch niet zijn hele bestaan uitgemaakt Allison, die ogenschijnlijk dwazer was. was in werkelijkheid wijzer. Zij was niet bang voor het leven, maar was bereid pijn en desillusie te riskeren. Het meisje was zeker niet gelukkig nu, weliswaar Deze scheidingsaffaire was niet goed maar zij zou er waarschijnlijk wel bo venop komen. Zij had de kracht welke rebellen nodig hadden, opdat zij niet ge broken zouden worden door de kracht van hun eigen opstandigheid. Beulah hoopte dat zij het bij h#t verkeerde eind had, als zij verwachtte dat Berry alleen de zwakheid van een opstandige bezat. Barry, met zijn begroetingen, was ten slotte bij Elaine gekomen, die bij de kas1 stond, haar ogen wijd open en blauw bo ven de gebloemde japon. Zij leek een jong en verlegen meisje, in de vlucht te gengehouden op bevel van een schilder „Ston", zou hij gezegd kunnen hebben. „Blijf staan zoals je bent. Beweeg niet ik wil je schilderen zoals je bent". Zij was, inderdaad, een studie in stil gezette beweging en de dichter, die altijd in Barry leefde, voelde het. De uitdruk king, de houding, de jurk, waren alle dezelfde als hij hier in dit zelfde ver trek had gezien, jaren geleden. Niets was veranderd. Zij waren opnieuw in de keuken, en zij droeg een jurk met blau we bloemen, en had niets ervaren, noen vreugde of verdriet of liefde of een be levenis, die een indruk op haar had ach tergelaten. Als in een droom trad hij langzaam naar haar toe en nam haar in zijn armen. Voor Elaine bestond er geen werkelijk heid buiten de aanraking van zijn lippen in de hare. De andere vrouwen in de keuken waren slechts schimmen. Henry bestond zelfs niet; de jaren die waren voorbij gegaan, sinds die Zondagmorgen lang geleden, versmolten tot niets. Alle dromen die zij had gehad, waren gekris talliseerd in dit ene ogenblik van ver vulling Onder de betovering hiervan wa ren zij en Barry tenslotte een man en een vrouw, die één werden in een ge meenschappelijke bestemming. Beulah, die heel goed wist dat de toe kende vrouwen Allesbehalve schimmen waren, verbrak de stilte. Zij voelde nie» geheel de ernst van wat gebeurde, en toch wist zij dat dit geen gewone kus was tussen neef en nicht, zelfs niet van een neef en nicht die zo intiem samen waren opgegroeid als Elaine en Barry. Maar al te gauw. wist ze, zouden vaar dige tongen beginnen te babbelen „Het is prettig je terug te hebben. Bar ry", zei ze. „Ik hoop dat je blijft en lang bij ons zult gijn". Barry liet zijn armen zakken, en keer de zich langzaam naar haar toe. Elaine nam het broodmes weer op, zij wist nau welijks wat zij deed. Het vertrek deinde en zong rondom haar. Voor het eerst had zij een man in volledige overgave ge kust, en deze man was Barry. Hier in te genwoordigheid van al deze vrouwen, hadden zij en Barry elkaar gekust zoals mannen en vrouwen elkaar kussen, niet als verschrikte kinderen: niet mechanisch zoals zij Henry kuste. „Kan je niet blijven?" herhaalde Beulah. „Je oude kamer is leeg. Ik maakte hem expres voor je klaar, zo dat je zou kunnen blijven wanneer je wilde". „Ik ben bang van niet", zei Barry. Hij scheen nu terug te keren -als uit een verre droom. „Ik heb dringende zaken in Chicago de volgende week en dan ga ik voor een tijdje naar New York". „Die verwenste zaken", zei Beulah. „Kunnen ze niet wachten?" (Wordt vervolge» veertien mille en de agent K. en de rijwielhersteller S. ieder ongeveer 7000 gulden. Van al dat geld is bijna niets teruggevonden. In zijn requisitoir laakte de officier van justitie de nonchalante wijze waarop in het Leidse kantoor met be langrijke geldbedragen werd omge sprongen. Gelukkig is uit deze diefstal lering getrokken en zijn thans in structies verstrekt. Tegen E., N. K. en v. E. werd drie jaar gevangenisstraf met aftrek geëist en tegen K. en S. twee jaar met aftrek. Zuurbrand op Uw maag kont ge blussen in even weinig tijd als ge 'n lucifer uitblaast Juist die prompte weldadige werking van Rennies maakt de Rennies-remedie zo ge wild. Maak er een vaste gewoonte van, altijd een paar Rennies bij U te steken, om gewapend te zijn tegen elke aanval. Met een paar Rennies bij de hand kunt ge weer rustig alles eten, waarvan ge zo houdt, maar wat wel eens verkeerd valt. Rennies zijn handig verpakt één voor één en ge kunt ze onopvallend inne men gewoon maar laten smelten op de tong, zonder water of wat ook. En ze zijn nog smakelijk bovendien! Vraag Uw Apotheker of Drogist een pak Rennies. Vandaag nog. Mogelijk komen ze U morgen van pas. (Ingezonden Mededeling) HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en liturgi sche kalender. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws 9.10 Gram.muziek. 9.30 Waterstanden. 9.35 Amusementsmuziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmede- delingen. 12.33 Gram.muziek. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Gram.muziek. 14.00 Harmonie-orkest. 14.20 Gram.muziek. 14.40 Jongenskoor. 15.05 Gram.muziek. 15.20 Kroniek van Letteren en Kunsten. 15.55 Gram.muziek. 16.30 „De schoonheid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de kinderen. 18.00 Filmmuziek. 18.15 Maand overzicht Luchtmacht. 18.25 Lichte muziek. 18.48 Sporpraatje; „Dit is leven"; Voor de jeugd. 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten. 19.23 Gram.muziek. 19.52 Journalistiek weekover zicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-Schaakwed strijd Noorwegen—Nederland. 20.06 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gram.muziek. 20.15 „Lichtbaken". 20.40 „Steek eens op. heren". 21.00 Gevarieerd programma. 21.53 „Wat zou u doen?". 22.00 Populair concert. 22.30 Wij luiden de Zondag in! 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22-24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00- 24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Zen dersluiting. 9.00 Nieuws en weerberichten. 9.10 Gram.muziek. 10.00 Medische causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voorde arbeiders in de continu-bedrijven. 11.35 Sopraan, viool en piano. 12.00 Gram.muziek. 12.30' Land- en tuinbouwmededeling'en. 12.33 Dansmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Metropole-orkest en piano duo. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Lichte mu ziek. 14.50 Fries programma. 15.15 Orgelspel. 15.45 „Van de wieg tot het graf", causerie. 16.00 Gram.muziek. 16.30 Sportpraatje. 16.45 Radio-Philharmonisch Orkest. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Dansorkest. 18.40 Regeringsuitzending: „Zoek licht op de Westerse defensie". 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passepartout", causerie, 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-Schaakwedstrijd Noor- wegen-Nederland. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevar. programma. 21.15 Dansorkest. 21.45 Socialistisch commentaar. 22.00 Weense mu ziek. 22.25 „Onder de pannen", hoorspel, 22.45 Accordeonmuziek. 23.00 Nieuws. 23.15— 24.00 Gram.muziek. HUISTER: Export - Vfrgfofo 9o«d« kv.aU».»

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 7