Verwachte Chinese aanval bleef uit KoM, B&Jbdk VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Heel Nederland was met de Kerstdagen op schaatsen Besprekingen over Nieuw Guinea in nieuw stadium Kerstrede van Koningin Juliana Veertig jaar geleden ontvingen enige Thiery's een uitkering Woensdag 27 Dec. 1950 147e Jaargang No. 302 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Een aantrekkelijke vrouwenrubriek vindt U in Uw streekkrant Evacuatie van Hoengnam voltooid Nog geen communisten over de 38e parallel Benelux-besprekingen over landbouwprotocol Grotewohl doet nieuw beroep op Adenauer Bootdiensten over het Uselmeer gestaakt Scone-sfone gestolen uit de Westminster-Abdij Regering behandelde nieuw Indonesisch voorstel Vroegere beloften niet geschonden Weerbericht Samenwerking de enige uitweg „Wij hebben de kans iets van de wereld te maken. Doen wij het niet, dan verdienen wij niet het aardrijk te beërven" De hand aan de p'oeg Een familiegerucht werd bevestigd Communist vraagt subsidie voor dagbladen Duitse waarzegster: Geen oorlog in 1951 e, glimmende schuiten sinds korte tijd over. Ie molières en ge /cu„( in, dat het ons zelf «er. ebben wij iets goeds kun. t torsen van dit lompe rtijd geëffemineerde le sportieve manlijke heeft er ons het war. ie duur gek mee ge. wij ons naar onze dag. en wij moederlijke ai. m toch ons lichamelijk algemeen en onze voe. mder terdege in acht te i wij na het vallen van noeid huiswaarts, dan en op het oude, voch- rrgeborduurd. Hoe ion. natte onderdanen door klimaat bleven sop. irdnekkiger werden de levingen, die allengs ot drieste vermaningen ij ten. Toen wij ten slotte at het sterfte-percentage irschoenendragers pee! dat onder diegenen, die iten wel aan het been mnen wij onszelf. Wij ikke hand tegen het lijn de eerste de beste binnengestormd. Hu, flapperende voeten door sen, die ons niets meer x ons in een andere n Dior (of was het nadruk legt op de len ons wel een beetje r leven met iedereen in i waard is. B. D. de grote ontwerpers een e dag wordt gelegd voor model, dat bijna elke leedt. Datzelfde streven rg in de producten van ;ndse kledingindustrie, gen karakter van een dan worden verkregen ceintuur, een borduur- corsage zoals die thans is, of ook wel door het wijze dragen van een even. Men heeft elkaar r is het $-teken de sleu- :n heilig huisje toegang pelijk, dat dit tot onaan- ïden kan leiden, waar- vijls de omstandigheden De C.P.F, n ervaringen bij de C.P.R. miserabele toestanden niet alleen uit zichzelf, lofdlijn door een zo goed :erd gebied. ;d en meestal regelmatig ïn aan het geld kleeft nu 'uil. De „town" is uiter- waar de verdiensten len opgemaakt. Mannen -kampen, mijlen ver in ïen zo nu en dan „bene eens flink de bloemetjes En zo is het met al die i kerels; lijnwerkers, jagers los-werkers en Er is vermaak, niemand in wie het niet aanstaat Eqn feit blijft even- .Pjl.-mannen-met-wat-te- ïun houding opvallen. rten beleven slechte tijd. mij is dat voorlopig leven heeft zijn regel- weer hernomen. Vader •k op de farm, moeder ruis en Artje gaat naar b eigenlijk missen is een aanschaffing daarvan zal ar wel gepraat wórden. nu vijf koeien en ééa :ie", kan elk ogenblil is een Yersey-koe et daarom veel weg van ;rt. r zo over hebben, herten jossen een verre van De- bestaan. Vooral in bet seizoen zag ik heel wat op vrachtwagens liggen; Him geweldige geweien tr verward, als een enor- Van de week las ik, dat Iriehonderd geweren wa- wijl het aantal „levende in dat gebied op 15® De fazantenjagers een verkorting vdn bet ;vraagdHet is een ld. Hollandse gezelligheid- ïeeft nog geen vat op ons Set sneeuwt, vriest en Vannacht is er weer blanke sneeuw bijgeko- tapijt is van de bergtop' id en de wereld lijkt nu dat het moeilijk valt tc dreigingen van de vrede. ids komen Tinus Buis e» ïk. Vader en moeder, die jaan, waarderen dit voor- Artje nu met het maken jurk voor „the big eve dat er aan Tinus ee 'erlorert is gegaan, maa llandsc gezelligheid do is heeft ook geen re heeft een goede baan K baas heeft aan hem e BUREAU: ADMINISTRATIE Voord ..ui 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE: Achterdam 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN ALKMAABSCHE COURANT Volgens Amerikaanse berichten wordt de verwachting van een spoedig begin van het Chinese offensief vooral ge voed door het feit, dat de communis ten nog steeds versterkingen uit Mandsjoerije ontvangen^ o.m. wordt artillerie aangevoerd. Concentraties worden vooral waargenomen in het gebied van Jongtson-Koemwa-Hwat- Ijon, vlak ten Noorden van de 38ste breedtegraad. Onder andere hebben zij stellingen betrokken langs de noorde lijke oever van de Imdjin, op de breedtegraad. Hier zouden zij de Zui delijken hebben verdreven uit Korang- pori, even ten Zuiden van de parallel. Frontberichten echter, volgens welke eenheden ter sterkte van zeven- tot tienduizend man reeds de grens tussen Noord- en Zuid-Korea zouden zijn overgetrokken, worden echter te To kio nadrukkelijk tegengesproken. In dit gebied hebben zich gedurende de Kerstdagen plaatselijke gevechten van weinig betekenis voorgedaan. De evacuatie van Hoengnam Het mooiste Kerstgeschenk, dat men mij kon aanbieden aldus kwalifi ceerde president Truman het bericht van de succesvolle ontruiming van het geallieerde bruggenhoofd bij Hoeng nam. Onder dekking van de artillerie van de Amerikaanse vloot en van de luchtmacht der verbonden troepen zijn in de tijd van elf dagen 105.000 mili tairen, 100.000 vluchtelingen, 17.500 voertuigen en 350.000 ton voorraden en uitrustingsstukken weggehaald. Er is niets achtergelaten. Vier millioen pond aan explosie ven is in die tijd op de vijand neergedaald. Vliegtuigen van zeven vliegkampschepen msakten zes duizend aanvalsvluchten. Truman heeft generaal MacArthur, admiraal Turner Joy en generaal Almond, de bevelheb ber van de ingesloten eenheden, ge lukgewenst met dit resultaat van de operaties bij Hoengnam. De blijdschap om dit succes wordt echter overschaduwd door het plotse ling overlijden van luit.-generaal Wal ton Walker, die Zaterdagavond, toen hij op weg was naar de frontlijn voor het uitreiken van enige decoraties, bij een ongeval het leven verloor. Zijn jeep kwam in botsing met een tegen ligger. De generaal werd uit de wagen geslingerd en overreden. Tot zijn op volger is benoemd lt.-generaal Matthew B. Ridgway, tijdens de tweede wereld oorlog bevelhebber van de 82ste lucht landingsdivisie en het 18de luchtlan dingscorps in Europa. In een persoonlijke communiqué heeft generaal MacArthur medege deeld, dat de evacuatie van Hoengnam de hergroepering van zijn troepen vol tooit. In dit verband merkt hij ten aanzien van de Chinese deelneming aan de strijd op, dat de opmars naar de Mandsjoerijse grens de Chinezen uit hun tent heeft gelokt. Zij wilden de verbonden troepen in een machtige slag uit Korea verdrijven. Echter wer den zij uit hun evenwicht gebracht Hun offensief vermogen is. daardoor verzwakt. Gedurende de Kerstdagen is er in het algemene beeld van de strijd in Korea weinig verandering gekomen. Het grote Chinese offensief, dat thans ieder ogen blik wordt verwacht, is nog niet begonnen, hoewel Syngman Rhee, de president van Zuid-Korea, veiligheidshalve reeds de evacuatie van Seoel heeft bevolen. Een stroom van elkaar tegensprekende berichten doet de ronde over de positie van de Chinese voorhoede. Volgens sommige frontberichten zou deze reeds de jKste breedtegraad zijn gepasseerd; officieel worden deze echter nog steeds ge dementeerd. De evacuatie van het Amerikaanse bruggenhoofd nabij Hoengnam is voltooid. Alle manschappen en voorraden zijn naar veiliger dreven over gebracht. Donderdag zullen fn Den Haag een reeks ministeriële besprekingen begin nen ter bevordering van de totstand koming van een economische unie tus sen Belgie, Nederland en Luxemburg. Het eerste punt van behandeling is de Iandbouwkwestie en inzonderheid het landbouwprotocol van 21 October Hierover is in het Belgische parlement het een en ander te doen geweest. De Belgische regering wiL nu enkele mo daliteiten ervan regelen en vooral een eind maken aan de uiteenlopende uit legging van verschillende bepalingen ervan. Dit is ook de bedoeling van de Nederlandse regering. Verder wil men van Belgische zijde een versnelde vrij waringsprocedure vastleggen. Op deze wijze wil men de Belgische landbouw productie beschermen tegen al te lage Nederlandse prijzen. Pinguïns ie Ostende Op het Belgische strand bij Oostende zijn pinguïns aangetrof fen, die zich door de vrobge Kerstgasten gemoedelijk op de „schouder" lieten kloppen en zelfs in de armen lieten nemen. EEN STATION BIJ SLOTERDIJK? Het gemeentebestuur van Amsterdam is, volgens het Hdbl., met de Neder landse Spoorwegen in onderhandeling omtrent de mogelijkheid van het ves tigen van een station brj Sloterdijk. Otto Grotewohl, de Oostduitse pre mier, heeft op bondskanselier Adenauer een beroep gedaan om toe te stemmen in het houden van een ronde-tafelcon ferentie zonder op de conferentie der ministers van Buitenlandse Zaken van de Grote Vier te wachten. In een artikel in het orgaan van de socialistische eenheidspartij. „Neues Deutschland", verklaade Gotewohl, dat de Duitsers reeds vijf jaar hebben ge wacht op een oplossing v n buitenaf. .Laten wij dit jaar de kwestie van de hereniging van Duitsland in onze eigen handen nemen, de tijd van handelen is gekorhen. Aan beide zijden moeten con cessies gedaan worden" zo schreef hij. De Oostenrijkse president, Karl Renner, is op de avond voor Kerstmis ziek geworden. De artsen verklaren, dat er geen reden tot ongerustheid bestaat. Koning Thialf regeeri Eerste wintersporters over de Op Eerste Kerstdag is uit de West minster Abdij te Londen de Scone- stone gestolen. Vermoedelijk is deze door enige Schotse nationalisten weg gehaald en in een auto naar het Noor den vervoerd. De steen is tenminste 1100 jaar oud. Hij bevend zich onder de zitting van de zetel, die wordt gebruikt Voor de kroning der Britse koningen. Nadat hij gedurende vierhonderd jaar was ge bruikt voor de kroning van de Schotse koningen werd hij in 1296 door koning Edward I naar Westminster overge bracht. In 1940 is de steen onder de abdij begraven. Schotse nationalisten hebben reeds bij herhaling gedreigd #-■ Dadelijk nadat de Indonesische minister van buitenlandse zaken, mr. Moh. Rum, met nieuwe instructies uit Djakarta naar ons land was teruggekeerd, zijn de besprekingen over de status van Nieuw-Guinea hervat. Zaterdagmorgen heeft mr. Rum in een informele bijeenkomst van beide delegaties het standpunt van zijn regering uiteengezet en een daarop gebaseerd voorstel overhandigd. De Nederlandse regering is Zaterdagmiddag bijeengekomen ter bespreking van dit voorstel. Op Tweede Kerstdag is, nadat tevoren door de regering overleg was gepleegd met de commissie voor Unie-aangelegenheden uit de beide Ka mers, opnieuw een vergadering van de beide delegaties gehouden. Hieromtrent is geen nadere mededeling gedaan. Slechts is bekend gemaakt, dat hedenmiddag opnieuw zou worden onderhandeld. Na afloop van deze zitting zou een com muniqué worden uitgegeven. Den Haag: Van de zijde van het departement van Uniezaken en Overzeese Rijks delen is stelling genomen tegen de In donesische opvatting, dat een weige ring van Nederland, om binnen de tijdslimiet, die in de RTC-overeen- komst is neergelegd, de souvereiniteit over Nieuw-Guinea aan Indonesië over te dragen, een schending van vroeger gedane beloften zou inhouden. De Nederlandse delegatie zou n.l. in de Algemene Vergadering der V.N. heb ben beloofd, de souvereiniteit over Nederlands-Indie onvoorwaardelijk en volledig aan Indonesië over te dragen De woordvoerder van het departe ment heeft uiteengezet, dat Nederland in dezen zowel bij de overeenkomst van Linggadjati als bij de beginselen van de Renville, alsook in de verkla- Verwachting tot Donderdagavond: Aanvankelijk zwaar bewolkt met op vele plaatsen enige sneeuw, later opklaringen. Krachtige tot matige Oostelijke wind. Lichte tot matige vorst. Donderdag: Zon op 8.48, onder 16.3S. Maan op 20.51, onder 11.23. ring Van Royen-Roem en in de stuk ken tot voorbereiding van de RTL ,-oor Nieuw-Guinea nadrukkelijk voor behoud heeft gemaakt. de steen naar Schotland te zullen terugbrengen. De steen draagt de naam Scone- stone naar de oude hoofdstad der Schotse koningen, Scone. Gouwzee naar Marken Koning Thialf heeft gedurende de Kerstdagen in een groot deel van ons land met tamelijk strenge hand gere geerd. Het gevolg was, dat men vrij wel óveral, waar geschikte ijsbanen waren, zijn hart aan de schaatssport heeft kunnen ophalen en dat tal van wedstrijden konden worden verreden. De scheepvaart ondervindt uiteraard veel hinder van het ijs en moest zelfs hier en daar geheel worden stilgelegd. De heren L. G. Nienhuis (links) en J. Ossebaard, na de terugkeer van Marken, in gesprek met schipper Visser van de Markerboot, die, hoewel de tocht goed geslaagd is, toch nog waarschuwend zijn wijs vinger omhoog steekt. „AVER het algemeen voelen we het Kerstfeest als het licht in de naeht, de hoop in de nood, en we voelen de behoefte, dit op een of andere wijze te beleven en eens in het jaar dit, als een troost, ons te laten doorgloeien. Dit willen wij gaarne samen doen", aldus sprak H.M. Koningin Juliana in Haar Kerstrede, welke op Eerste Kerstdag over beide Hilversumse zenders en de kortegolfzender van de Wereldomroep werd uitgezonden. De Landsvrouwe ver» volgde: „Daartegenover steekt dan af onze mensen-machteloosheid, allen te- samen datgene van onze wereld te maken, wat we, elk van ons, zo duidelijk voor ons zien: een wereld zonder oorlog, zonder gebrek, missehien zelfs zonder ziekte en, als iedereen er zich ten volle voor gaf, zelfs zonder haat en nijd. Daarbij mogen mensen onderling enigszins verschillen van idealen, maar hoofdzaak is, dat vast staat, dat we vrede op aarde willen en die aarde veilig en vruchtbaar, waar het leven goed is, omdat wij goed voor elkander zouden zijn." „D" is onbereikbaar, zo lang enke- lingen, ja ook groepen, ja zelfs zeer grote groepen zich buiten de gemeen schap houden, of er zich tegen keren. Laten we het bekennen, dat ons aller liefste wens zou zijn, dat dat veran derde. Maar intussen kunnen we de hand aan de ploeg slaan en beginnen de na oorlogse gemeenschap wel degelijk op te bouwen, voor zover dat binnen ons bereik ligt. Gelukkig is dat begin ge maakt, maar wjj moeten er volle kracht aan doorwerken wetende, dat als men aan iets goeds werkt, er ook altjjd iets goeds uit voorkomt, zij het resultaat ook soms anders dan was verwacht. Deze gemeenschapsopbouw zal op in ternationaal plan moeten geschieden, even goed als tussen de verschillende groepen van onze eigen samenleving onderling. Het zich stellen buiten de gemeen, schap, het niet meedoen, is de eerste stap naar het strijden er tegen. Sa menwerking heeft nog nooit iemand pijn gedaan, integendeel geholpen en vaak meer geholpen dan werd ver wacht. U hebt allen uw herinnerin gen uit de oorlogstijd: daar wil ik naar verwijzen. Willen we uitredding uit de toe stand, waarin onze wereld thans ver keert, dan is samenwerking de enige uitweg gelukkig. Wel worden we door alle omstandigheden tot meer eenheid gedwongen, maar helstaat ons allen vrij, dit op waardige wijze te aanvaarden, bewust en vrijwillig. (Zie verder elders in dit blad). I/oning George VI van Engeland is voornemens in 1952 van Maart tot beter worden. Neem nu eens die Ita liaanse kok in Buenos Aires: Die z"lUrtreeondae"nemeSmaln En nu^ u^ ve™^ met z^kokte" daar toch zijn aangeland melden we Amerikaanse Congres plannen worden ziin werkgeefster, een Frangaise, rende onze geachte clientele meteen even dat ingediend voor de bouw van een vlieg- toen de straat op, gaf een krantenven- Nw.-Zeeland besloten heeft wederom dekschip van 45.000—65.000 ton. ter een Paar steken en liep daarna een tweeduizend verplaatste personen toe te sportartikelenwinkel binnen waar hij laten. O Nabij de plaats, waar die twee D11® havenarbeiders m La Ro- de vrouw en qe dochter van de eig'e- andere verplaatste personen uit het chelle en La Pallice vonden 't eigen- naar doodde om ten slotte de hand aan verre verleden het grote wonder be- Uik al te zot dat ze mee moeten helpen zich zelf te slaan. Twee Zweedse zee leefden, dat wij allen de afgelopen da- Duitsland weer te bewapenen. Daarom lieden, die in New York wegens moord gen herdachten, bij de „geboortegrot" besloten ze 28 Dec., de datum waarop het 0p een Chinese wasman ter dood ver te Bethlehem, is naar de Jordaanse eerste Amerikaanse schip met wapens oordeeld waren, hebben dat blijkbaar dienst voor oudheidkunde bekend voor West-Duitsland daar verwacht 00ij in een vlaag van verstandsver- maikte een oude waterput, waarschijn- wordt, geen enkel wapenschip meer te bystering gedaan, want Thomas Dewey. lijk de „put van David" blootgelegd, lossen. Een goed bedoeld gebaar mis- gouverneur van New York heeft hun Er werden potten gevonden uit de pe- schien, maar het zal wel niet veel hel pen zolang de mensen zélf niet wat Zo moest reeds Zaterdag de scheep vaart op het IJselmeer worden ge staakt. De bootdiensten van Amster dam op Lemmer en Kampen konden niet meer worden onderhouden. Wel heeft het motorschip Boornstroom van de rederij Koppe Zaterdagmorgen ge poogd, de reis naar Friesland te on dernemen, maar nog ter hoogte van Marken moest de poging worden op gegeven. Twee ondernemende Monnikendam mers, de heren Nienhuis en Ossebaard, hebben Maandagmiddag per schaats de tocht naar Marken en terug onder nomen. Zij waren de eersten, dit jaar, die deze tocht hebben ondernomen. Het ijs is echter nog niet geheel be trouwbaar. Een route was nog niet uit gezet. Wel ligt er voor Monnikendam een mooie baan. De IJsvereniging Lemmer kon van de vorst profiteren. Ze bezit geen eigen baan, doch kon onder de kust op een groot ijsveld een baan uitzetten. Duizenden hebben gedurende de Kerst dagen hier hun hart kunnen ophalen. Zelfs is er een wedstrijd verreden. In Amsterdam echter werd het ijs gedurende de Kerstdagen in zodanige mate onbetrouwbaar, dat de politie de schaatsenrijders van de banen op de grachten heeft moeten halen. Hier en daar waren reeds mensen door het ijs gezakt, zonder dat zich echter onge lukken voordeden. Volgens een mededeling van de Rijkswaterstaat ligt er in de kanalen in onze provincie over het geheel ge nomen licht ijs. Op het IJselmeer is van Enkhuizen tot Den Oever drijfijs geconstateerd. Van Hoorn over Am sterdam tot Elburg ligt middelzwaar vast ijs. Twintig jaar geëist tegen Von Falkenhausen De militaire auditeur te Brussel heeft zijn requisitoir in het proces tegen le voormalige Duitse generaals beëindigd en tegen Von Falkenhausen en Reeder 20 jaar dwangarbeid en tegen Bertran en Von Claer 15 jaar geëist. riode van het eerste Joodse rijk tot het tijdperk van Herodes. Dat de mens heid er na tweeduizend jaar overigens nog niet erg op vooruit is gegaan mo ge blijken uit de volgende bloemlezing: Het Amerikaanse ministerie van bin nenlandse zaken heeft „bij wijze van voorzorg" het publiek de toegang ver boden tot die gedeelten van water keringen en krachtstations „waar sabo tage gepleegd zou kunnen worden". De Tsjechen voelen zich ook al niet op hun gemak en derhalve zal de minister van landsverdediging aldaar vrouwen aanwerven om dienst te doen bij de luchtverdediging. Hup moeder geef 'm nog een poeier! Om die vrouwen achter die kanonnen en mitrailleurs wat ts doen te geven zullen bi het Volgende zomer gratis i* Ostende JeeWners straf in levenslang brommen gewijzigd, omdat het z.i. niet met voorbedachte rade geschied was. De twee studen ten, die Helgoland „bezet" hadden om dit eiland voor verdere bombardemen ten te sparen zijn ook nogal haastig te werk gegaan. Ze verzochten n.l. weer afgehaald te worden, omdat ze hevig van de koude te lijden hebben en hun mondvoorraad uitgeput raakt. Van de andere zijde van de Noordzee ten slotte gelukkig nog een optimistisch geluid: Schotse geleerden hebben uit zeewier een nieuw praeparaat vervaar digd dat zowel als bloedplasma dan wel als talkpoeder gebruikt kan worden. De officiële naarn voor dit zeewier stijfsel is „laminarim". Moge voor de baby's in de toekomst alleen de tweede mogelijk heid gebruikt worden. Bij het bestuur van de vereniging der Nederlandse familie Thiery, waarvan de leden aanspraak maken op een mil- lioenenerfenis, is een brief binnengeko men van M. F. Thiery te Amsterdam. De briefschrijver deelt het bestuur me de, dat hem en anderen, veertig jaar ge leden hij was toen 21 jaar een uit kering is gedaan van f 500.door nota ris Olst van de Keizersgracht te Am sterdam. Dit bedrag zou een fractie hebben uitgemaakt van de enorme na latenschap van een oom of broer van de vader van de heer Thiery. Deze erf later zou zijn overleden in Luik en al daar op zjjn landgoed zijn begraven. Dit is alles wat de heer Thiery de fa milievereniging meedeelt. De voorzit ter van de vereniging, de heer B. C. Panhorst te Allernaar ziet in het bericht de bevestiging van 'n familïegerucht, volgens hetwelk in het verleden aan de Thiery-erfgenamen de rente van de millioenenerfenis zou zijn aangeboden. De familie zou echter niet op dit aan- Het Eerste Kamerlid Schoonenberg (CPN) heeft aan de minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen schriftelijk gevraagd, of de minister niet van mening is, dat door de aan zienlijke verhoging van de prijs van het krantenpapier de mogelijkheid van voorlichting aan het publiek ern stig in gevaar komt. Indien de mi nister deze vraag bevestigend mocht beantwoorden, verzoekt de vraagstel ler de verlening van een subsidie aan de kranten tot het bedrag van de prijs - bod zijn ingegaan. Men heeft getracht dit gerucht te verifiëren, doch zonder resultaat. In de brief van de heer Thiery is geen sprake van 'n aanbod, maar van een werkelijke uitkering. De familie vereniging is van plan een nauwgezet onderzoek in te stellen. Mevrouw Ursula Kardos, de bekendste helderziende van Duits land, voorspelde Dinsdag, nadat zij in haar kristallen bol getuurd had, „geen oorlog in 1951". Me vrouw Kardos, die griezelig nauwkeurig in de toekomst schijnt te kunnen zien en daardoor on der haar clientele mensen uit het openbare leven telt, profeteerde verdér „een definitieve oplossing van de vraagstukken tussen het Oosten en Westen in 1952". Het jaar 1951 zou een jaar van natuur rampen worden, maar niet van oorlogen. Er zou iets uit de hemel vallen, maar Duitsland of Ber lijn zal niets overkomen, aldus de waagzegster. De onderhande lingen tussen het Oosten en het Westen zouden ook nog in 1952 voortduren, maar in datzelfde jaar definitief opgelost worden. Mevrouw Kardos woont in de Amerikaanse sector van Berlijn en is de enige waarzegster, die een officiële vergunning heeft De politie neemt haar au serieux Zij zou vele waardevolle aanwij zingen gegeven hebben in geval len, die de recherche voor grote problemen stelden.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 1