Essers' werken tentoongesteld Brutale auto-diefstal in Koedijk Nieuws uit Heiloo ULO-leerlingen „NIO' traden op Schermerhorn Broek op Langedijk Matige verrichtingen op slechte baan 1500 en 3000 meter Oudorp Groot-Schermer Noord-Scharwoude Kerkconcert- in de R.K. Kerk Boerderij verbrand te Oudesluis Prov. kampioenschappen op Berger jJsbaan VRAAG en AANBOD 5Ü 0BE1 MWfift ndT* De laatste regels van het clublied „Leve de N.I.O., de trots van onze school!", waren de eigenlijke inzet van een zeer prettige avond die de leerlin gen van de Ulo-school (hoofd der school de heer Gerling) zichzelf, hun ouders en belangstellenden brachten, en alle enthousiasme demonstreerde de jeugd eigen. Toen de voorzitster van de NIO, mej. Ineke Broekman, allen welkom had geheten, werd onder leiding van de heer A. van de Graaf op verdienstelijke wijze een viertal liederen gezongen door meisjes uit de 2e, 3e en 4e klasse. Hierna werd Doornroosjes Bruidsvaart gedanst, ingestudeerd door mevr. Ma- jolee met meisjes uit de eerste klasse, dat een lieftallige indruk maakte. De komische sketch „Roken", voorgedragen door Dolf Spit en Cor Blok wekte de lachlust op, evenals dat het geval was met „Het Mysterie", voorgedragen door Elsbert Jansen en Willy van Haasteren. De populaire songs van een achttal meisjes in matrozencostuum, alsook de matrozendans door hetzelfde dubbele kwartet naar voren gebracht, sloeg bij zonder in. „Dokter Janse", voorgedra gen door Lotte Speur, Joop Jonk en Hans van der Molen had eveneens al ler instemming. Tot slot werd vóór de pauze nog enkele liedjes gezongen door de le en 2e klas, hetgeen op dui delijke wijze de goede leiding demon streerde die de heer Van de Graaf aan deze leerlingen geeft. Na een veel te lange pauze ruim een uur werd het vrolijke detectivespel in één be drijf, geschreven door P. J. Dorren- boom, ten tonele gebracht onder regie van de heer Gerling. Een goede toneel aankleding gaf direct een voornaam cachet toen het doek openging en de speelsters en spelers hebben het beste gegeven wat in hun is. Natuurlijk kan het soms beter, maar wanneer men be denkt dat dit door leerlingen wordt uitgevoerd, kan men zeker tevreden zijn. Na afloop klonk een hartelijk ap plaus en werden van verschillende kan ten vriendelijke woorden van dank ge sproken en enkele surprises uitgedeeld. Het bal, onder leiding van de heer P. Kempen, duurde tot diep in de nacht. Autobotsing op de Zeeweg Dr. H. uit Heiloo, die met zijn auto op de Zeeweg te Heiloo, bij huize „De Boshut" reed, bekwam vrij ernstig let sel toen zijn wagen ten gevolge van de gladheid van de weg tegen een tegen ligger, de auto van de heer S. D. uit Heiloo botste. Een kleinkind van de heer S. D., dat naast hem in de wagen zat geraakte met het hoofd door de voorruit, waardoor het verwondingen aan het gelaat opliep. Dr. H. werd naar het Centraal Ziekenhuis in Alkmaar vervoerd. Na te zijn onderzocht kon hij naar zijn woning terugkeren. De beide auto's, die flink beschadigd waren, moesten worden weggesleept. Heilooër schilders werken op provinciale tentoonstelling Op de provinciale tentoonstelling van amateurschilderwerken die tussen Kerstmis en Nieuwjaar te Beverwijk wordt gehouden en volgend jaar ook in Zaandam en Enkhuizen wordt ingericht, slaat onze plaatselijke amateur-schil derskring „Tintoretto" met vijftien wer ken een uitnemend figuur. De volgende Heilooër werken zijn er te bewonderen: Olieverfwerken: J. Dekker: tuintje; P. Fransen: landschap; S. Kok: zeege zicht; G. J. Molenaar: stilleven; N. Oude jans: stilleven; P. Schouten: landschap; K. van Til: landschap in het voorjaar; C. N. Troostheide: landschap. Aquarillen. C. J. W. Baan: winter landschap, M. Bood, stilleven. W. Jan sen: landschap, D. Postma: landschap, E v.d Vis: stilleven, A. Zwaanswijk— Goedkoop; stilleven. Tekening: Bosgezicht 't Woud. BIJNA VERDRONKEN De ijssport had le Kerstdag bijna een slachtoffer geëist. De 15-jarige S. A., wonende Westerweg, probeerde het ijs op de Hoevervaart, doch ging er door heen. Enkele omwonenden wisten hem nog bijtijds op het droge te krij gen, zodat hij met een nat pak huis waarts kon keren. VERGUNNINGEN UITGEREIKT De uitbreidingen van de tap- en slijt- tergunningen heeft tot resultaat gehad, dat een tapvergunning is toegewezen aan de heer Cor Admiraal aan de Hee- renweg en een slijtvergunning werd toegewezen aan de heer A. Greeuw, kruideniersbedrijf aan de Holleweg. PROCES-VERBAAL OPGEMAAKT Tijdens de feestdagen is proces-ver baal opgemaakt tegen bakker P.. we- gens overtreding van de nachtarbeid. Uil-slag aanbesteding Vrijdag werd de uitslag bekend ge maakt van de gehouden aanbesteding voor de bouw van een dubbel woon huis voor rekening van de bouwvereni Sing Schermerhorn. Er waren 19 biljet Jen ingekomen: G. Bosjes, Schermer horn, f 24.788; J. Dekker, Alkmaar, 24.500; G. J. de Reus, Schermerhorn 24,312; A. Hoogerwerf, Ursem, f 24.200: A Rijkenberg, Alkmaar, f 24.000; P. Blankendaal, Alkmaar, f 23980; IJ Kroonenburg, Heiloo, f 23950; S. Zee Sers en Zn., St. Pancras f 23.943; D Ent. De Rijp. f 23870; W. Kemper, War menhuizen, f 23 800; N. J. Glorie, Zuid- Schermer, f 23 592; L. H. de Koekoek Oost Graftdijk, f 23.542; G. Slot en Zn Oe Rijp. f 23.222; P. Buis, Oudorp. 23.200; C. de Geus en Zn., Broek op Langendiik, f 23 000; E Wijkstra, Neck, f 22.985; A. Hes. St. Pan das, f 22.900; P Schotsman Science: M'n f 22 700; 1 var onwaarde. De gunning is aangehouden Gestolen Opel in Heiloo teruggevonden De firma Met te Alkmaar had enige tijd geleden een wagen verhuurd aan een Alkmaarder, die daarmee een reis naar Spanje zou maken. Deze auto, een Opel 1950, werd nu aangetroffen op de hoek Van der VeldestraatHolleweg te Heiloo. Blijkbaar hebben onbeken den, die zich in een uitbundige kerst stemming bevonden, de wagèn 'n tijdje „geleend". Door het ontbreken van een contactsleutel moesten ze met behulp van een paar draadjes het contact tot stand brengen. Zingend en jubelend reden ze daarna door de Kerstnacht. Ten slotte hebben ze de Opel in de nacht van Zondag op Maandag in Hei loo neergezet. De eigenaar, die door de politie werd ingelicht, heeft zijn wagen eergisteren opgehaald. Van de daders ontbreekt elk spoor. EEN GOEDE VERBETERING Het zeer verouderde Stationskoffie- huis aan de Stationsweg is onder ar chitectuur van de heer J. Rus Jr. in een modern pand herschapen. De ope ning, die Vrijdag heeft plaats gehad, geschiedde in tegenwoordigheid van het college van B. en W. WERK OPGEDRAGEN Aan de firma Ekkers en Zoon te Hei loo is door het gemeentebestuur van Zaandam voor een bedrag van f 293.000 het bouwen van een school voor geeste lijk onvolwaardigen te Zaandam opge dragen. De Heilooër ijsbaan geopend De Heilooër Ijsbaan werd gisteren voor het eerst voor de kinderen van le den opengesteld. Het ijs verkeerde in goede conditie. Gasfabriek van Langedijk en St. Pancras De commissie van beheer der gemeenschap pelijke gasfabriek van Langedijk en Sint Pan cras behandelde Vrijdagmiddag de begroting voor het dienstjaar 1951. Deze werd vast gesteld op een totaal bedrag van f231.808.97. Het vermoedelijk nadelig saldo is f 12.113,82 Er is een post voor onvoorzien van f2000,—. Aangezien onder de uitgaven een retributie aan de gemeente-besturen is opgenomen van f 14.325,—, betekent dit dus, dat volgens deze uitkomst de exploitatie sluitend is. Bij de opzet van deze begroting is rekening g'ehouden met bet ophouden van de produc tie op 1 Maart. De bouw van het nieuwe gebouw voor de meet-instrumenten is gegund aan de fa. C. de Geus te Broek op Langendijk. Nu in deze begroting f 5152,25 is opgeno men als bijdrage van de gemeenten zijn de tekorten van de jaren 1945—1947 weggewerkt. Er zal, in samenwerking met Alkmaar, pro paganda worden gemaakt voor het gebruik van gas. Waarschijnlijk zal op 2 Januari worden be gonnen met het aanleggen van de toeverbuis van de nieuwe weg tot de gasfabriek. Op 1 Januari is de heer G. de Haan vijf-en- twintig jaar als gasfitter aan het bedrijf ver bonden. Dit zal op 2 Januari worden her dacht, evenals het zilveren jubileum van de secretaris der commissie, de heer K. G. Rein- ders. Onverwachte zege van v. 't Oever te Warmenhuizen Wedstrijden op de 500, De Zondag te Warmenhuizen gehou den schaatswedstrijden op de 500, 1500 en 3000 meter, blonken niet bepaald uit door de gemaakte tijden. Hoe kon het echter ook anders? De baan was zeer zacht en daardoor werd het uiter ste van de rijders gevergd. De wedstrijden werden gehouden op de baan van de organiserende ijsclub „SIS". Voor de 500 meter, die het eerst werd verreden, waren 35 deelnemers. Tijdens deze wedstrijd werden ï- g tamelijk goede tijden gemaakt, door dat de baan toen nog in goede conditie was. De uitslag hiervan was: 1. A. C. Mooiman, Nootdorp, tijd 53,6 sec.; 2. E. J. van 't Oever, Lisse 53,7 sec; 3. C. Scheer, Amsterdam 54 sec. en 4. H. Buien, Amsterdam, in de tijd van 54,2 sec. Zienderogen werd de baan echter slechter, Zij begon hier en,dgar grote scheuren te vertonen en er vormden zich grote plassen. Het bestuur zag zich al heel spoedig ge' oodzaakt, het talrijke publiek zoveel mogelijk van de baan te houden. Desondanks bleef Kerstfeest voor de jeugd Zondagmiddag werd in de Neo. Herv. kerk Kerstfeest gevierd voor de kin deren van de Zondagsschol. Vele ouders en belangstellenden, onder wie de burgemeester, waren aanwezig. Het kerkgebouw, waarin een fraai versierde kerstboom met veel licht was opgesteld, was geheel gevuld. Ds. Dikboom uit Alkmaar leidde het feest in. waarna gezang 14 door alle aanwezigen werd gezongen. Hierna gaf ds. Dikboom een uitgebreidde kerstvertelling over de geboorte des Heren in de stal van Bethlehem-, afgewisseld door kerstlied jes die door de kinderen o.l.v. mevr. Piepenbroek keurig werden gezongen. Door mevr. Tip werd een prachtig kerstverhaal voor de kinderen verteld. Deze ontvingen allen een cadeau in de vorm van een boek en een versnape ring. Nadat door allen gezang 10 was gezongen, sloot ds. Dikboom deze aan gename samenkomst. Spr. dankte allen die het mogelijk gemaakt hadden dit feest voor de kinderen te vieren. Spe ciaal bracht hij dank aan mevr. Tip. de heer Blom en in het bijzonder mevr. Piepenbroek die in de Zondagsschool de kinderen die uitstekende leiding geeft, die zij voor hun latere leven zo nodig hebben. Hij dankte de kinderen en was aangenaam verrast door hun ge schenk in de vorm van een mooi boek. OUDORPERPOLDER IN TREK De jeugd, die weinig geduld heeft om te wachten tot het ijs sterk genoeg 13, beoefent de ijssport reeds op grote schaal. De Oudorperpolder biedt hier voor een gunstige gelegenheid. Bij tien tallen vermaken de kinderen zich op de sloten en de tochten, Wel blijkt net ijs nog zwak te zijn en vei'scheidenen maakten reeds kennis met het koude water. Behoudens enkele plaatsen zijn de sloten en tochten in de Oudorperpo] der in het algemeen ondiep. Toch ver dient het aanbeveling om geen kleine kinderen zonder geleide op het ijs te laten gaan. ONDERSCHEIDINGEN VERLEEND Dezer dagen werd het ereteken voor orde en vrede aan de navolgende inge zetenen uitgereikt: E. G; Verweij, P. Pronk, Th. Wijte en A. Bakker. Allen hadden een militaire diensttijd van langer dan drie jaren in Indonesië ver vuld .Voor allen was het ereteken dan ook voorzien van de gespen 1946, 1947, 1948 en 1949 De burgemeester reikte de onderscheidingen met een toepasselijk woord uit. SLIPGEVAAR BIJ OMVAL DIENT BEZWOREN De ANWB heeft verzocht maatregelen nemen om het slipgevaar op het ^-et tussen de O- >al gr de Huigen lijk bij Alkmaar op te heffen. de stemming zowel onder de rijders als onder de toeschouwers zeer goed. Pittige marsmuziek was op de baan aanwezig en de luide aanmoedigings- kreten moeten ver in de omtrek- van het landelijke Warmenhuizen te horen zijn geweest. Ook voor de 1500 meter was vol doende belangstelling. Hier waren 26 deelnemers, onder wie meerdere be kenden, zoals b.v. Strijbis, Buien en Pronk. De uitslag hiervan was: 1. E. J. van 't Oever, Lisse, tijd 2.54.4; 2. A. C. Mooiman, Nootdorp 3.01.4; 3. W. L. Mooiman, Nootdorp 3.05,4; 4. H. Buien, Amsterdam in de tijd van 3.06.3 minuten. Goede tijden kunnen de bovenstaan de niet genoemd worden, maar toch werd in Van 't Oever, die ook op de 3000 meter eerste werd, een zeer goede rijder ontdekt. Klein van postuur, blonk hij uit in stijl tijdens het rijden en in het goed nemen der bochten. Ook T. Hopman uit Egmond, die tij dens de 1500 meter vijfde werd, be looft iets voor de toekomst. Voor de 3000 meter waren 15 in schrijvers. Als eerste ging door de fi nish E. J. van 't Oever uit Lisse in de tijd van 6.15.7 min. Nummer twee was de Egmonder T. Hopman, tijd 6.29,9; 3. A. C. Mooiman, Nootdorp 6.30.5 en 4. H. Buien, Amsterdam, tijd 6.39,91. Het algemeen klassement was dus als volgt: 1. Van 't Oever; 2. A. C. Mooiman en 3. H. Buien. De SIS-beker werd dus gewonnen door Van 't Oever uit Lisse. Deze symphatieke rijder had er ook het meeste recht op. Tijdens een kort onderhoud zeide hij ons, nooit te hebben gedacht hier als eerste in het algemeen klassement te zullen ein digen, wegens de concurrentie van Mooiman, Buien en Strijbis, namen die nog altijd iets zeggen. Over het algemeen kunnen we zeg gen, dat deze sportmiddag is geslaagd. De baan van Warmenhuizen zal echter een goede rustkuur moeten ondergaan, want momenteel is het zeer slecht met haar gesteld. Gemeente-begroting aan de orde De gemeenteraad zal Donderdag middag voor de laatste maai in 1950 in vergadering bijeen komen en in die zitting o.a. de begroting voor het vol gende jaar behandelen. Voorgesteld wordt de volgende verzoeken om sub sidie in te willigen: Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid een sub sidie van f 0.10 per inwoner te ver lenen (gevraagd werd f 0.20 per in woner) en te verhogen het jaarlijks subsidie voor wijkverpleging aan Het Witte Kruis tot f4.per lid per jaar. Tevens stellen B. en W. voor afwijzend 'e beschikken op de subsidie-aanvrage van de Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heilige Naam. SCHOOLHOOFD IN HET ZILVER. De heer W. Koot, hoofd der R.K Jongensschool, is op 1 Januari vijf en twintig jaar in deze functie werk zaam. Uitslag aanbesteding Vrijdag 22 December had de aanbe steding plaats van een dubbel woonhuis. Ingekomen waren 20 biljetten: Hamstra, De Rijp. f 26.600: G. J. de Reus, Scher merhorn, f .26 200: D. v Diepen, Scher merhorn. f 26 100: P Schotsman. Scher merhorn, f 26 000; Koster en Keetman Groot Schermer, f 25.981: G. Borsjes. Schermerhorn. f 25.900; J Dekker. Alk maar, f 25715: A. Rijpenberg. Alkmaar f 25 600; A Hoogerwerf. Ursem f 25.495 D Ent. de Rijp, f 25.321: P Blanken daal, Alkmaar, f 24 580; E. Wijkstra Neck, f24.335 W O Kempen Warmen huizen, f 24 300; IJ Kroonenburg, Hei loo. f 24 200; S. Zeegers. St. Pancras f 24.115; L H de Koekoek Oost Graft dijk. f 23 990; N. J Glorie Zuid Scher mer, f 23.982' A. Hes. St Pancras. 23.900: C. de Geus en Zn Broek op -ingedijk, f 23.600; G. Slot, de Rijp. f 23.333. Kerkconcert in de Ned. Herv. Kerk Op eerste Kerstdag heeft de chr. mu- ziekver. Advendo onder leiding van Gerrit van Kalken en het Ned. herv. kerkkoor onder leiding van Klaas Wa genaar met medewerking van Jan Tim merman orgel, een concert gegeven in de Ned. herv. kerk te Broek op Lan gendijk. Ds. de Zeeuw opende dit con cert met het laten zingen van 2 verzen van Ps 75. Het kerkkoor begon met het „Stille nacht", hetwelk buitengewoon fraai werd vertolkt. Een drietal liede ren, bewerkt door Piet Kiel, werd door het koor met begeleiding van orgel prachtig uitgevoerd en gaf blijk van Wagenaars goede smaak voor kerk muziek. Devoot en schoon klonk ook de door koor, orgel en sopraan uitgevoerde kerstcantate van Jellesma. Wij willen er aan toevoegen dat deze cantate ook zeer correct werd uitgevoerd en dat in het bijzonder de sopraansoliste bijzon dere lof verdient voor haar bezielende vertolking. Advendo bracht verschillen de liederen ten gehore, het laatst de Lofzang van Simeon, Weihnachtsfeier en Als ge in nood gezteen. Hoewel het corps aller aandacht wist te houden kunnen wij niet wennen aan dit soort muziek in een kerk. Ten slotte nog ,Nahe mein Gott zu dir" van E. Ruh, waaraan ook het kerkkoor deelnam en het „Ere zij God" door Advendo, kerkkoor en orgel. Nadat ds. De Zeeuw aller dank had vertolkt, werd het con cert met het „Halleluja, eeuwig dank en ere" h 'en. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Pietje Johanna, .dochter van Nicolaas Carnas en Sietske de Vries. Jozef Wilhelmus Hyacinthus, zoon van Wilhelmus Petrus Quax en Ber tha J. Groenland. Ondertrouwd: Jan Smit en Maria Kapitein. Theodorus Ferwerda te Den Helder en Niesje de Boer. Jan Blokdijk te Alkmaar en Cornelia Bak ker. Cornells Maria Pauëlsen te Alkmaar en Maria Zijp, Getrouwd: Adrianus Petrus Mole naar te Obdam en Maria Spaans. Johannes Cornelis Schuffelen en Ca- tharina Brammer. Jan Dirkmaat an Klaasje Vaartjes. Overleden: Maria Margaretha Se- gaar, 73 jaar, wed. van Cornelis Hart. In de r.k. kerk te Noord-Scharwoude werd door de r.k. g'emengde zangvereniging „St. Caecilia" Zondagmidag een uitvoering gegeven van het Kerst-oratorium van Jos. Vranken. Het koor stond onder leiding van de dirigent Jac. N. Al. De orgelbegeleiding was van B. J. Wol- ters. Medewerking werd verleend door de solis ten mevr. E. Komen—Schrijver, sopraan; mej. A. Bakker, sopraan; de heer C. Bakker, bariton en de heer M. Bakker Wzn., bariton. Het concert vond een buitengewoon aan dachtig gehoor en zal stellig buitengewoon zijn gewaardeerd. Vooral de recitatieven uit het evangelie naar de beschrijving van Lucas (sta tenvertaling)) werden buitengewoon fraai gezon gen. Naar het ons voorkwam heeft het koor wel een tekort aan mannen-stemmen. Het concert was een wardige inleding op het Kerstfeest. Maandagmorgen, eerste Kerstdag, is omstreeks acht uur brand uitgebroken in de boerderij van de familie Groot aan de Grotesloot te Oudesluis. Hoewel de Zijper brandweer snel ter plaatse was viel er aan blussen niet meer te denken. De boerderij veranderde bin nen een uur in een rokende puinhoop. NIEUWS UIT BERGEN Dromen in zwart en wit" Tal van aquarellen, tekeningen en houtsneoen Het Kunstenaars Centrum Bergen organiseerde in de Kunstzaal van De Rus tende Jager wederom een herdenkingstentoonstelling, nu van aquarellen, teke ningen en houtsneden van Bernard Essers, die zich in 1920 in Bergen ves .e en in 1945 overleed. Hij werd in 1893 te Krassaan op Java geboren, waar zijn vader medicus was. Hij bezocht in Amsterdam de Hendrik de Keysertekenschool, waarna hij twee jaar studeerde aan het Royal College of Arts te Soujh Kensing ton in Engeland. Essers' atelierraam te Bergen bood een uitzicht op een weiland met wat oude bomen en de duinen op de ach tergrond, vertelt D. Klomp in zijn Bergensche School; dit landschap in spireerde hem tot fraaie houtsneden en Oostindische penseeltekeningen. Ook in Schoorl maakte hij dergelijk werk. Onderwerpen voor zijn penseelteke ningen waren, zoals de kunstenaar het zelf uitdrukte, gecomponeerde land schappen van deze streek. Essers ex poseerde niet dikwijls. Zijn werk kreeg in sommige kringen meer bekendheid door het illustreren van werker» van Arthur van Schendel, A. Roland Holst en Adema van Scheltema. De tentoonstelling geopend. Op deze herdenkingstentoonstelling sierden een dertigtal „dromenin zwart en wit", zoals de letterkundige W. L. M, E. van Leeuwen van Schoorl net uitdrukte in zijn openingswoord, de wand. Dat Bernard Essers nimmer die plaats op de voorgrond van het Nederlandse Kunstleven innam, welke hem stellig toekomst als houtsnijder en tekenaar noemde de heer Van Leeuwen geen wonder. Wie een zo voorname beschei denheid en fijngevoeligheid bezit als deze kunstenaar, zal stellig niet wat men noemt, „slagen". Er verscheen wel eens een beschouwing over zijn werk, maar meer in de Engelsaksische landen dan in Nederland. Zijn dro men in zwart en wit" zijn snel en ie finitief gepenseeld, want een fout is niet, of nauwelijks te herstellen. Hij werkte met zeer grote precisie. Spreker noemde Essers een dromer in zijn houtsneden en tekeningen, pas tels en aquarellen, die echter heel spoedig het allegorische, een té cere braal symbolisme achter zich liet. Hij gaf in de beste«4»n zijn werken méér dan de tijdelijke, vergankelijke realiteit. Zij worden beheerst door ele menten, die bodem en getuigen zijn van een eeuwige werkelijkheid, van een volmaakte wereld, nog niet door laag heid van mensen besmeurd, een we reld naar welke het melancholische verlangen ook van Essers reikte. Hij was, zo ging de heer Van Leeu wen verder, een der groten, die de lielfiike, maar ook de ernstige, altijd gewijde eeuwigheid gaf van de wer kelijkheid der natuur. En hij kon dat. omdat hij behalve zeer grondig vak man, een diep ernstig man, een edel man van geest was. Als houtsnijder. Welk een verrukking voor het oog zijn penseeltekeningen ook mogen zijn. vervolgde de heer Van Leeuwen, het is vooral als „houtsnijder", oud en edel vak, dat Essers een eerste plaats in neemt in de Nederlandse Kunst. Essers weigerde elke concessie aan picturale verlangens. Hij kende de eer bied voor zijn materiaal, het hout en misbruikte dat nimmer. Deze kunst zat hem in het bloed, Hij maakte meerma len voorstudies voor een gewone te kening in het houtblok. De laatste ja- Berger IJsvereniging Het ijs op de Berger Ijsbaan liet nog niet toe, de baan geheel open te stel len. Alleen de kinderen konden Zon dag, Maandag en Dinsdag hun hart ophalen. IJs en weder dienende zal Vrijdag het kampioenschap worden verreden op de 500, 1500 en 5000 meter Ontvreemde wagen in Oosthuizen aangetroffen Twee garages opengebroken In een der laatste nachten is te Koe dijk een autodiefstal gepleegd, ten na dele van de bekende fruithandelaar K. Slotemaker, waarbij de daders zeer brutaal zijn opgetreden. De auto is de volgende dag te Oosthuizen aange troffen. 3 Morgens vroeg werd mevrouw Slotemaker tot haar verbazing gewaar, dat de deuren van de naast de woning gelegen garage openstonden. Een nog vrijwel nieuwe personenauto (drie maanden in gebruik) was uit de ga rage verdwenen. Een onderzoek wees uit, dat de dieven zich eerst begeven hadden naar de fruitschuur achter de woning en aldaar van de aanwezige partijen sinaasappelen hadden ge smuld. Daarna heeft men getracht met de daar gestalde vrachtauto te ver trekken, doch in deze poging is men niet geslaagd. Vervolgens is de andere garage opengebroken en werd de per sonenauto buit gemaakt. Temeer daarom mag van een stout staaltje worden gesproken, omdat de inbraak is geschied in het volle licht van de voor het pand graande electri- schc lantaarn dienende voor verlich ting van de toegang tot de vlotbrug De bewoners hebben van het gebeur de niets bemerkt, behalve de heer W Slotemaker, die 's nachts om één uur de auto heeft horen wegrijden, doch in de veronderstelling verkeerde, dat zijn broer voor zaken op reis ging De auto is de volgende morgen door de politie aangetroffen in Oosthuizen waar de wagen in botsing met de leu ning van een brug was geweest $ei verder onderzoek heeft uitgewrze- 1at in Oosthuizen diezelfde nacht bij een inbraak twee rijwielen zijn ontvreemd. Men veronderstelt, dat dit eveneens het werk is geweest van de autodieven, die na het onbruikbaar worden van de auto, hun weg op de twee ontvreemde fietsen hebben vervolgd. MARKTBERICHTEN ALKMAARSE VEEMARKT Opgave van het aangevoerde vee van 27 Dee. 20 stuks vete koeien van 500,— tot 900,—, 16 nuchtere kalveren 30,— tot 50,— en 18 vette schapen van 100,- tot 130,- per stuk; 70 varkens van 1,80 tot 1,84 per kg.g LANGEDIJKER GROENTEN CEN TRALE, 27 Dec. 10.000 kg groene kool 712.40, 2.000 kg rode kool 7.10— 8.40; 13.000 kg gele Looi 6.70—8; 4.500 kg Deense witte kool 5 20—6.50. NOORDERMARKTBOND, 28 Dec. - kg uien 4, drielingen 8,20 en nep 13,50; kg grode kool 6,70-12,50; 25.000 kg kool 5—6.40. 3000 3500 witte WARMENHUIZEN, 27 Deo. - 4800 kg gele kool 8-8.60; 45.100 kg witte kool: Deense 0-6,40; 5100 kg rode kool 7.60-12.60. Purmerender markt De aanvoer van runderen bedroeg hedenmorgen ruim vierhonderd stuks. Vette koeien werden in grote hoeveel heid aangevoerd. De handel hierin was evenwel kalm. Dit laatste gold eveneens voor de handel in gelde- en vette melkkoeien. De nuchtere kalveren wa ren vrij duur en de prijzen goed. Vette schapen werden vlug verkocht en de lammetjes waren zeer duur. De handel in biggo' was kalm. De spekprijzen, die ngezet werden met f 1.80, liepen op tot f 1.85. ren aquarelleerde hij veel, maar hjj zag de houtsnede al, die daaruit la ter zou ontstaan. Na de rede van de heer Van Leeuwen was het een ogenblik doodstil. Toen gingen de aanwezigen met meer dan gewone belangstelling het 'werk van de grote kunstenaar, waaronder het beste van 1945 bekijken en bewonderen Tot en met 1 Januari '50 bestaat nog gelegenheid de expositie te bezoeken en wel van 14.30 tot 17.30. Enige weken geleden werd op de ledenvergadering van de Berger IJs club de mededeling gedaan, dat bij ijs en wederdienende, dit seizoen de Pro vinciale Kampioenschappen van Noord- Holland op de Berger ijsbaan zouden worden verreden. Men had toen niet kunnen denken? dat reeds dezelfde maand deze wedstrijden verreden kon den worden. Koning Thialf deed dit jaar echter vroeg zijn intrede in ons land. Alhoewel hij zich niet direct van zijn strengste zijde liet zien, kwam er door zijn bewind toch spoedig een harde ijskorst op sloten, vaarten en ijsbanen en menig schaatsliefhebber heeft tijdens de kerst in ons water rijke land op de gladde ijzers rondge zwierd. Verschillende wedstrijden wer den georganiseerd en zo staan nu ook in Bergen de voornoemde kampioen schappen voor de deur. Vrijdagmorgen om elf uur a.s. zullen de sehaatscracks elkaar ontmoeten op de afstanden 500, 1500 en 5000 meter. Als prijzen zijn be schikbaar gesteld medailles, drie fraaie kunstvoorwerpen als klassementsprij- zen en natuurlijk de eer. Want dat vele belangstellenden uit Bergen en wijde omgeving dit sportgebeuren met spanning zullen volgen is wel zeker. Gevonden en verloren voorwerpen Gedurende het tijdvak van 16 tot 23 December werden aan het Politie bureau te Bergen de navolgende voor werpen als gevonden aangegeven: Kinderportemonnaie m. inh.; 1 paar licht-bruine gebreide handschoenen; X paar zwarte'dameshandschoenen; rood wit gebreide halsdoek; bruin lederen kinderkapje; portemonnaie m. beugel sluiting; 1 paar groene wollen wanten; rood-wit kinderwantje; gevlochten bie zen boodschappentas; witte wollen want; 1 paar gebreide herenhandschoe nen; blauw kinderwantje; zwarte rech ter kinderhandschoen; linker blauwe kinderwant; bruin lederen portemon naie m. inh.; I paar wjtte gebreide wanten; blauw wantje; wit metalen kinderrozenkrans; padvindersriem met sleutel en fluit. De lijst van v erloren voorwerpen over bovengenoemd tijdvak vermeldt: Zwarte portemonnaie m. drukknop sluiting; 1 paar lederen dameshand schoenen; grijze want m. bont gevoerd; bruine want; blauwe alpinomuts; wit dekkleed; gouden dameshorloge m. dito schakelarmband; zwarte ballpointpen; wieldop van auto, merk „Minor"; por tefeuille (plastic) m. inh.; nummer bord GX99556 m. achterlicht; wit- bruine linker wollen want; kinder wantje m. bruine stfepen; bruin lede ren kinderkapje; donkerblauwe gebr. ijsmuts. Komen aanlopen: zwart hondje met witte borst; hazewindhond met lange staart. Inlichtingen te bekomen aan het Groepsbureau der Rijkspolitie, Karei de Grotelaan 17, telef. 2444, elke werk dag tussen 10 en 11 uur. WEGVERBETERING EN -VERBREDING Het Provinciaal Waterleidingbedrijf van N.» Holland heeft het verbeteren en tevens ver breden van de Zwarteweg op zijn terreinen te Bergen opgedragen aan de fa. Gebr. Min te Bergen. ALKMAARS VREDESCOMITE Hedenavond openbare VREDESBIJEENKOMST in hotel Central, Hofplein. Verslag van het Wereld vredescongres te Sheffield en Warschau door Marcus Bakker, voorz. NqderL Vredesraad en de heer Kaastra, afgev. uit Noord- Holland-Noord. Gelegenheid tot vragen stellen. Aanvang 8 uur. Toegangsprijs 35 cent. tot 15 woorden f 1.— elk woord meer 5 cenf >e koop aangeboden Besto bruine jekker maat 52 15,r-. Emm astraat 71 Z. g. a. n. schaatsen en paar hoge zwarte damesschoenen mt 40. Brouwerstraat 20. Te koop gevraagd Handnaaimachine, oud model geen bezwaar, en stofzuiger. Br. onder nr A 91, Bur. v.d. blad»

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3