Eén van-u)iïk. deken warmt voor twéé Heer-Hugowaard Huygenoten herdachten hun eerste lustrum Warmenhuizen Kerstviering Plattelandsvrouwen HEILOO „Tintoretto" exposeert Oude Ni'edorp Mooi Kerstfeest fa. J. SCHELLINGEt EMIGREREN Dan ENGELS leren! UW OMZET VERGROTEN Alkmaarsche Courant SCHAATSEN Schoorl „Ons Genoegen" op de planken Schermerhorn Hensbroek Koedijk Bergi en Obdam St. Pancras zegt Wollemijnije voor een deken is 's werelds beste wol goed genoeg I De toneelvereniging Huygenoten van Heerhugowaard-Zuid herdacht op tweede Kerstdag haar eerste lustrum. Ondanks bet feit dat deze vereniging dus nog slechts kort bestaat, mag zij zich reeds van de oprichting af in een grote belang stelling verheugen. Ter gelegenheid van het Jubileum brachten de Huygenoten in de grote zaal van de heer v. d. Heiligen berg het zeer boeiende en aangrijpende toneelstuk „Verschroeide Aarde". „Verschroeide Aarde" is een stuk van de bekende schrijver A. v. d. Lugt. Hier in geeft deze op zeer gevallige, doch nie1 minder humoristische manier het leven van onze jongens in de Oost weer in de strijd tegen de TRI-soldaten. De toe schouwers wanen zich bij vijf Hollandse jongens, die op een vooruitgeschoven post midden tussen de TRI-söldaten zitten In dit groepje van vijf is feitelijk ons gehele land vertegenwoordigd, maar toch kunnen deze knapen het best vinden met elkaar. Hun grote steun in deze moeilijke tijden is Joop Vermeulen, bijgenaamd de Rare, een Rotterdamse jongen, die vóór zijn diensttijd thuishoorde in de achterbuur ten. Hier in het het hete en ongenaakbare warme Oosten is hij de steun voor allen met zijn grapjes en opmerkingen. Het was voor de Huygenoten een zeer geslaagde avond. Ten eerste was de zaal geheel uitverkocht en ton tweede heeft men de bezoekers iets gebracht dat wel de kroon spant in de afgelopen vijf jaren. Het spel stond onder de zeer bekwame regie van de heer D. Jongkind, die zelf een grote roi op lang niet onverdienstelij ke wijze vertolkte. Verschillende uiterst moeilijke rollen waren er in dit stuk door de twee Javaanse bedienden en de TRI- soldaten en dan nog de verschillende dia lecten die de ElolJandse soldaten spra ken. Dit alles heeft medegewerkt tot het volledig slagen van deze uitvoering. Om zich te overtuigen, welke indruk het spel van deze amateurs op de aanwe zigen had gemaakt, behoefde men slechts een open oor te hebben voor de diverse snikken en te kijken naar de tranen die weggepinkt werden. Hoewel er hier en daar fouten te bespeuren waren, is deze opvoering van „Verschroeide Aarde" prachtig geslaagd. Zigeunerspe! viel in de smaak Tweede Kerstdag voerde de toneel vereniging „PIUS XI" uit Heerhugo- waard-Noord in de zaal van de heer J. Groenland, het prachtige toneelstuk van A. v. d. Lugt „Verdeeld Kamp" op. Pius XI heeft in deze uitvoering we derom goed gemaakt, wat zij in de uit voering van enige maanden geleden „De Rozenkrans", juist in tegenover gestelde richting had gedaan. Reeds bij het openen van het doek viel het bij zonder goed afgewerkte décor van de heer van Egmond op. Met de feërieke verlichting en doordat alle bijkomstig heden zorgvuldig waren afgewerkt, verplaatste dit décor de tonelisten en de belangstellenden naar de wouden van Hongarije, waar het spel gespeeld werd. Voor het eerst in de kop van Noord-Holland is nu een toneeluitvoe ring opgeluisterd met muziek. Hier voor zorgde de heer Cornelisse uit Alkmaar, zodat gedurende het gehele spel de prachtige zigeunermuziek en het gezang der vogels was te horen. Het is ons opgevallen hoe goed de spelers zich in dit spel wisten te ge ven, wat merendeels te danken was aan de zeer goede rolkennis. Toen door de zigeuners het kampvuur werd ontstoken, verlichtte dit de costuums en 't décor op sprookjesachtige wijze Bijzonder opvallend was het zeer goede spel van de heer Botman, die de moei lijke rol van adjudant op voortreffelijke wijze vertolkte. Ook mej. A. Jongkind liet opvallend goed spel zien als zijn dochter. De wijze waarop ook de an dere spelers hun rol naar voren brach ten maakte het geheel tot een bijzon, der boeiend geheel. Natuurlijk, er wa ren fouten, zowel bij de regie als bij de spelers, maar het spel heeft er niet onder geleden. Ontegenzeggelijk heeft het publiek van deze uitvoering ge noten. BENOEMD Onze plaatsgenoot, de heer S. P. Borst, is met ingang van 1 Februari a.s. benoemd in vaste dienst als districts-controleur van het Landbouw Pensioenfonds en voor het controleren van de diverse sociale verze keringen. Bij het jaarlijks Kerstfeest memoreerde voor zitster mevr. Heman—Ter Burg het overlijden van mevr. Slikker, die steeds een trouw lid was geweest. Slechts eenmaal had zij een ver gadering gemist. Steeds wist zij de zaal in een gezelig'e sfeer te brengen, een bloemetje op tafel en daarbij en gulle lach. Dat zij moge rusten in vrede. Een paar minuten plechtige stilte werd door de aanwezigen in acht ge nomen. Hierna sprak de voorzitster haar Kerstrede uit. Om thans Vrede en Aarde te zingen is wel in strijd met de werkelijkheid. Donkere wolken pakken zich samen boven onze van Kerstgedachten vervulde hoofden. Dreigende spanningen in onze, reeds door twee wereld oorlogen gegeselde wereld. Zal er dan nooit vrede in de harten der mensen komen? Onze Bond is internationaal verspreid. Laten wij hopen, dat volgend jaar het Vrede op Aarde blijmoedig zal worden gezongen en dat onze bond er toe heeft meegedragen. Vervolgens zong het vrouwenkoortje onder leiding van de heer Vellinga een tweetal lie deren, n.l. „Nu sijt Wellecome en Ere zij God" Mej. Mijlhof declameerde een zestal ge dichtjes, die zeer in de smaak vielen. Na de pauze las de voorzitster een inge komen schrijven voor afkomstig van B. en W., waarin zij haar dank betuigden voor de bloe men, die waren geschonken bij de her-opening van het Raadhuis. Tevens werd de vereniging in de gelegenheid gesteld het raadhuis te komen bezichtigen. Besloten is hiervan gebruik te maken en wel met de jaarvergadering, die op 26 Januari zal plaats hebben. B. en W. zullen met dit voorgenomen plan op de hoogte worden gesteld. Het programma werd voortgezet met een één-acter, getiteld: „Gerrie's laatste wil", ge geven door enkele dames. Het zangkoortje zong vervolgens „Stille Nacht en Ere zij God". Tot slot volgde nog „Daar kwamen Drie Koningen met een ster". Dit maakte op de aanwezigen een diepen indruk. De tekst werd gelezen door de heer Vel linga. Toen kwam de clou van de avond, de grab belton. Mooie cadeautjes en verraste gezichten, zichten. Het was inmiddels twaalf uur toen de voor zitster tot sluiting overging'. Zij dankte allen, die tot het welslagen van deze avond hadden medegewerkt. Proefwedsfrijden junioren Op tweede Kerstdag werden op de ijs baan alhier z.g. proefwedstrijden voor junioren gehouden. De uitslagen zijn als volgt: Leeftijdklasse 15, 16 en 17 jaar. Acht tien rijders. Vijfhonderd meter: 1 C. Band, Purmerend, 55.2 sec; 2 J. de Beurs, Langereis, 60.8 sec; 3 J. Blokker, Stroet, 62.7 sec; 4 H. de Vries, Hens broek, 64.1 sec. Vijftienhonderd meter: 1 C; Band. Purmerend, 3.07.2 min; 2 J. de Beurs 3.13.2 min; 3 J. Blokker 3.30 min; 4 J. Leijen, Bergen, 3.30.4 min. Leeftijdklasse 18 en 19 jaar. Zestien rijders. Vijfhonderd meter: 1 T. Roo- zendaal, Warmenhuizen, 54.2 sec; 2 J. Roozendaal, Warmenhuizen, 54.9 sec; 3 J. Bloemen, St. Maarten, 56.2 sec; 4 A. de Groot, Warmenhuizen, 57,4 sec. Vijftienhonderd meter: 1 Jac. v, d. Gragt, St. Pancras 3.01.8 min; 2 T. Roo zendaal, Warmenhuizen, 3.0.33 min; 3. J. Roozendaal, Warmenhuizen, 3.105 min; 4 A. de Groot, Warmenhuizen, 3.14.2 min. Als prijzen waren medailles beschikbaar gesteld. Beurs Middenmeer MIDDENMEER, 27 Dec. Tarwe 21 23.60, gerst 2830, 'haver 2729, rog ge 27.5030, duivenbonen 3035, capu- cijners 5569, groene erwten 3839.50, schokker erwten 3743, bruine bonen 4557.50, koolzaad 5960.50, karwei- zaad 125145, blauwmaanzaad 135 147.50. Op Eerste Kerstdag werd de tentoon stelling van de amateurs teken- en schildersvereniging „Tintoretto", die wordt gehouden in de ULO-school aan het Slimpad, geopend. Deze amateurs vereniging mag zich in een steeds groeiende belangstelling verheugen. Een kleine honderd werken van ama teurs, die het professionalisme op dit gebied benaderen, worden tentoonge steld. Dat deze schilderstukken en te keningen zo uitstekend tot hun recht komen is voor een deel te danken aan de school, waarvan drie lokalen zijn beschikbaar gesteld. Zowel de oudere leerlingen als de nieuwe amateur-kunstenaars tonen hier wat onder uitstekende leiding van de heer Heeck uit Castricum is te berei ken. Deze stelt zich echter op het standpunt, dat de werken en werkjes die gemaakt worden eigen initiatief moeten bevatten en alleen bij moeilijk heden in nuanceringen of de juiste af standen, alsmede de kleuren, is hij steeds genegen de juiste tonaliteit aan te geven. Dat de meeste amateurs het in de aquarellen zoeken is zonder twij fel, doch de andere werkstukken, zoals houtskool- en pentekeningen bewijzen dat ieder toch zijn eigen hobby uitleeft. Wij willen onze lezers dan ook nog eens aansporen deze bijzondere gele genheid aan te grijpen om hetgeen door de amateurs uit deze vereniging wordt gepresteerd, te gaan bezichtigen. Wanneer men goede voorlichting op dit terrein wenst, gaat dan hedenavond met het Instituut voor Arbeidersont wikkeling mede, die deze unieke gele genheid aangrijpt om haar leden en be langstellenden van voorlichting te die nen bij deze rondgang, welke voorlich ting door de heer Heeck wordt gege ven. Wanneer U daartoe niet in de ge legenheid is, kunt u de tentoonstelling nog bezichtigen tot 1 Januari a.s., want tot zolang is deze tentoonstelling nog geopend. Burgerlijke Stand Geboren: Petrus Adrianus Nicolaas, z. v. J. Th. Bijvoet en M. J. Groot, Ken* nemerstraatweg 427. Theodorus Corne lls, z. v. Th. C. van Schie en C. A. de Boer, Groenelaan 6. Ondertrouwd: Petrus Hermanus Burger, Herenweg 263 en Regina Cornelia Bolten, Butterlaan 4; *oek. adres: Nach tegaalpad, Egmond-Binnen. Jan Arie Pranger, Kennemerstraatweg 67 en Elisa beth Anna Bakker, Kennemerstraatweg 67; toek. adres: Van Catsstraat 23. Jan Christoffel van Nek, Herenweg 118 en Ca- tharina Dekker, Zuiddijk 183, Zaandam; toek. adres onbekend. Overleden: Nicolaas Schouten, 40 jaar, weduwnaar van Alida Quant. Het Kerstfeest, dat in de Ned. herv. kerk werd gehouden, is wederom oy- zonder goed geslaagd. Velen hadden voor deze keer weer eens vergeten, dat ze onkerkelijk waren en geraakten nu onder de betovering van de prachtig versierde Kerstboom, van het Kerstver haal van dominee Appel, die deze keer voor iets nieuws zorgde, door het ver haal te illustreren met het zogenaamde flanelbord, wat ons een buitengewoor goed geslaagd idee leek. Mej. Schroder verzorgde het Kerstverhaal voor de jeugd en las het verhaal „Jannie" voor. De kinderen ontvingen aan het eind de traditionele Kerstgeschenken. Het was ons een grote vreugde ze door de' stille Kerstavond te horen gaan, vergezeld van de ouders en sprekende over wat ze zo juist hadden beleefd. RAAD KOMT BIJEEN Oude Niedorp wil niet achterblijven en komt in deze korte week ook nog bijeen. De burgemeester heeft de leden bijeengeroepen on Donderdagavond om acht uur. Onder meer komt de ge meenschappelijke regeling voor de vleeskeuringsdienst aan de orde. Zo zal in vijf vergaderingen die we in deze korte week tegemoet kunnen zien, worden beslist over de al of niet openbaarheid van de vergaderingen van de vleeskeuringsdienst. Om zelf te bakken: Prima Wit bloem 500 gram 22 ct. 2% kilo voor 1.05 5 kilo voor 2.00 Mooie Rozynen 250 gram 40 ct. Rozynen 250 gr. 45 en 50 ct. Krenten 250 gr. 50 ct. Sucade Snippers, Vanille Suiker Zelfrijzend Bakmeel Vanille stokjes Verse Gist Vanille Saus Ranketmeel Gep. Amandelen Vruchten Griesmeel m. suiker 150 gr. 25 ct. Uitgewogen Pudding poeder, met suiker, 200 gram 25 ct. in de volgende smaken: Vanille, Room, Amandel, Caramel, Frambozen, Ci. troen en Sinaasappel. Amand. Griesmeel met suiker 100 gr. 15 ct. met stukjes Amand. 100 gr. 18 ct. Tot en met Nieuwjaar: Tosca Vruchtenwijn van Schermer 79 ct. per fles 79 ct. ACHTERSTRAAT 48. 1559. •lilllllliilillllilllllllillllllliillll Schrift conversatie-lessen voor a.s. emigranten (en anderen) Lesgeldf.3.75p.m. Ook cursussen voor ge vorderden. Vraagt gratis proefles I THE ENGLISH INSTITUTE BUSSUM (Erkend I.S.OJ 7 Nieuw product bekend maken? Op de meest afdoende wijze kunt U dit be reiken door Uw advertentie in deze courant te plaatsen. U bereikt dan een koopkrachtig publiek. NOOITGEDAGT en FRISIA Kinderschaatsen 3.90 5.90 Renschaatsen 13.50 14.50 Schoonrijders 12.50 13.50 Het adres voorgoede schaatsen en leerwerk POORTERS HUISHOUDCENTRALE Payglop 13 Telefoon 2901 BEVEILIGING OVERWEG HET HALVE-OVER. WEGB0HEN Bij de onbewaakte overweg in de Zeven huizerlaan bij km. 47.587 van de spoorweg den Heider-Amsterdam in de Gemeente Heiloo zullen op Vrijdag 29 December 1950 des morgens 10 uur halve-overwegbomen mei wisselende rode lichten in dienst worden ge steld. Wanneer een trein in aantocht is worden tijdig te voren wisselende rode lichten getoond, zowel rechts van de weg als op de bomen, terwijl gelijktijdig een bel luidt. Even na het ontsteken der wisselende rode lichten dalen de normaal omhoogstaande bomen en sluiten dan de rechterhelft van de rijweg af r*i „Ons Genoegen" trad op in De Rus tende Jager met „Zie, hier ben ik", een toneelspel in 4 bedrijven van Anna van Gogh-Kaulbach, die als romancière èn als toneelschrijfster een gevestigde naam heeft. Deze dilettanten hebben door vlot samenspel en het juist aan voelen der rollen een boeiende vertol king gegeven van dit stuk en getoond wat ernstige toewijding en overgave vermogen. Arie Mooy was prachtig in de hoofd rol, de rol van Dr. Albert van Reuven, de geleerde voor wie werken leven was en wie een schitterende toekomst wachtte. Het lot scheen het anders te willen. Bewogen door het lot van zijn nichtje Adrie, die bedrogen in haar liefde te gronde dreigde te gaan, en vervuld van medelijden met de oom, offert hij een deel van zijn illusies op door haar te trouwen: dan heeft het kind 'n vader! Wonder boven wonder brengt dit huwelijk zonder liefde toch geluk. Vier jaar later kruist een jong ingenieur haar levenspad en de twee worden onweerstaanbaar naar elkander getrokken. Albert meent het geluk van die twee niet in de weg te mogen staan en als een held offert hij zich voor de tweede maal op. Hij geeft zijn vrouw de vrijheid en gaat. In scènes, die tot tranen toe de aan wezigen roerden, beeldden A. Mooy en mevr. K. Scheltema-Hartland, die op schitterende wijze de rol van Adrie ver tolkte de striid uit die beiden streden. Naast deze twee vielen vooral op mevr. A. Roos-Wognum als Hilda en P. Roos als ir. Berselman. Deze laatste zou ondervinden de waarheid van de woorden: in het boek te lezen, dat vrouw heet, kan een genot zijn, maar helaas is het vaak geschreven in spij kerschrift en bij wijze van kruiswoord raadsel. Zij was hier voor hem een puzzle, maar de oplossing kwam. Een hartelijk applaus was 't slot van de zeer geslaagde opvoering. Dank zij de belangeloze medewerking van mej. Simons, die het hare bijdroeg tot de meubilering en van de heer Meeden- dorp ,die alles in de bloemetjes zette, speelde alles zich af in een gezellig in terieur.. GESLAAGD KERSTFEEST Prettig verliep het Kerstfeest van de Ned. Herv. Gemeente te Schermerhorn. Ds J. van Dijk vertelde het Kerstverhaal. De kinderen ontvingen allen een rijke trac tate en onder de Kerstboom lag voor iedereen een geschenk in de vorm van een boek en een kalender. De ouderen ontvingen een gezangenbundel. De Kerst liederen werden uitstekend gezongen en op het orgel begeleid door Jan van Dijk hoofdleraar aan het conservatorium te Rotterdam. „AmiciHa" bracht: „Geef mij uw hand" Maandagavond gaf de toneelvereniging „Amicitia" een uitvoering m de zaal van de heer Treiture van Wim Dumonts: „Geef mij uw hand". De zaal was geheel bezet. Het publiek heeft deze avond bijzonder genoten van zeer goed toneelspel. Zondei uitzondering hebben alle medewerkenden hun rol prima vertolkt. Bijzonder goed spel gaven de heer P. Kluft en mevr. La- keman-Kluft te zien. Ook de heer J. de Jong wist in de rol van adjunct-inspec teur van politie de zaal te boeien. „Amici tia" kan op een geslaagde avond terug zien. KERSTDIENST Te Hensbroek verleende tijdens de Zondagmorgen gehouden Kerstdienst o.l.v. ds. Meijboom, het kerkkoor zijn medewerking. Ook voor deze dienst bestond een verheugende belangstel ling. Na afloop van de dienst werden de ouden van dagen en zieken te Hensbroek en Obdam met een verras sing verblijd. Evenals vorig jaar werd deze geste zeer op prijs gesteld. „Telefoon voor meneer, telegram voor mevrouw" Op de le Kerstdag bracht de toneel vereniging ,,De Roos" het bekende blij spel van Wim Dumont: „Telefoon voor mijnheer; Telegram voor mevrouw" voor de geheel gevulde zaal van de heer Jac. Schuit. Onder de bekwame leiding van de regisseur, de heer Jan Huygen, wist „De Roos" het vermakelijke toneel stuk, dat overloopt van intriges, leu gentjes, verwarring en.... liefde, keu rig voor het voetlicht te krijgen. Het speltempo was het enige, dat een en kele maal wat vlotter had kunnen zijn. De hoofdrollen werden uitstekend gespeeld door de heer D. Oostwoude en mevrouw Van Loenen-Hartland. Een goede uitbeelding van de figuur van 'n secretaresse gaf mevr. Bregman-Bak- ker te zien. Mevr. De Waal-Slot droeg op het toneel het sobere habijt van de werkster Trientje, en naast deze kledij het humoristische karakter, dat deze dienstmaagd eigen is. Na afloop memoreerde de voorzitter van „De Roos", de heer P. Kok, het 25-jarig jubileum van de heer Jan Huy gen. Als amateur-artist is deze begon nen te Langendijk, kwam vervolgens in Zaandam en Alkmaar en is thans 1°/i jaar hier als regisseur werkzaam. Na mens „De Roos" bood de voorzitter hem een bloemstuk aan. De heer Huy gen darfkte met een hartelijk woord voor deze aardige attentie. Met een gezellig bal werd de avond besloten. Burgerlijke Sfand Geboren: Cornelia Geertruida, d. v. J. Ranzijn en G. Modder, Jap Weijandweg 12. Andries Albert, z. v. G. J. Bloemhof en A. L. de Jongh, Leo Ges*elweg 10. Diana Gerarda Maria, d. v. S. J. van Won deren en H. W. J. Roes, Kogendijk 50. Josephina Wilhelmina Elisabeth, d. v. J« J. Roosenboom en H. W. G. Daal, Jaap Weijandweg 4. Getrouwd: Harribald S. Tengber- gen en Janna Koeman, Wiertdijkje 12. Arie C. Schouten en Catharina Kops, Alk maar, Geestersingel 44. Adrianus Adri- aansen en Catharina M. Boots, Tuindorp- weg 13. Overleden: Arie Modder, 86 jaar. echtgenoot van Antje Houtkoper, Jan Ja- coblaan 24. Maria Christina Verdonk, 73 jaar, echtgenote van Jacob Min, Zake- dijkje 1. f OPBRENGST COLLECTE Het Sinterklaas-comité deelt ons mede, dat de collectes (met inbegrip van girostortingen) hebben opgebracht f 1753,10. Het comité zegt gaarne dank aan allen, die hebben medegewerkt. KERSTVIERING De viering van het Kerstfeest te Ob dam vond in de avond van de Eerste Kerstdag plaats in een geheel gevuld kerkgebouw, onder leiding van ds. en mevrouw Meijboom. Na votum en groet werd door alle aanwezigen gezongen Gezang 24 „Dit is de dag, die God ons schenkt". Na het gebed vertelde mevrouw Meijboom met toelichting op het z.g. flaneibord het Kerstevangelie, onderbroken door het zingen van de leerlingen van de Zondagsschool. Hierna vertelde zij een Kerstverhaal, getiteld Brinkie, dat door allen met grote aandacht werd gevolgd. Na het dankgebed werd door de gemeente als slotzang gezongen Ge zang 29 1 en 3 „Heft aan. heft aan, een luide zang". Nadat de aanwezige kinderen reeds tijdens de dienst ge- tracteerd waren, gingen de leerlingen van de Zondagsschool verrukt huis waarts met een geschenk. Damnieuws Donderdag 21 Dec. speelde DOS te St. Pan cras een damwedstrijd tegen SNA uit Heer- hugowaard in het clublokaal te St. Pancras. De uitslag was als volgt (DOS (St. Pancras) -SNA (Heerhugowaard): H. Groen—P. Groen veld 0— 2; F. Kinast—L. Konijn 1—1; Jb. Toe poel—C. Groenveld 1—1; A. Meereboei-A. Smit 1—1; Jb. Kooi—KI. Kloosterboer 2—0; D. Kloosterboer—Jb. Borst 0—2; P. Peereboom— A. Hoogeboom 2—0; Jn. Oud—K. Oudhuis 2—0; A. Wagenaar—W. Oüdhuis 1—1; Jb. Verkroost—J. Smit 1—1; C. Klanker—W. Konijn 2—0; A. Groen—J. Groot 1—1; Gerb. cuw- land—H. Oudhuis 2—0; H. Wiedijk—C. Steur 1—1; C. Jvangh—G. Appebnan 2—0; KI Bak ker Tzn.—P. Laan 2—0; R. Turkslra -Jb Ap pelman 0—2; KI. Bakker Azn.—J. Berkhout 2—0; P. Nierop—Th. Bankras 2—0; W. Bob- beldijk—J. Meester 2—0; N. Slijkerman—T. Berkhout 0—2; totaal: 27—15. De grote zorgvuldigheid, waarmee VAN WIJK op 's werelds wolmarkt alleen de béste wolsoorten uitkiest, garandeert U niet alleen voor de bekende VAN WIJK Spoeltjeswol, maar voor de Leidse VAN WIJK dekens een kwaliteit zonder weerga. Met een VAN WIJK deken slaapt U onder 100% zuivere wol en bezit U een onverslijtbaar sterke, dikke deken, die heerlijk warmt en toch licht is. LEIDSCHE TEXTIELFABRIEKEN GEBRS. VAN WIJK CO. N.V. LEIDEN wotleo dekens breiwol wolleii tokken

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3