Gaaf vroeg-zeventiende eeuws binnenhuis in een gerestaureerd koopmanshuis Moderne behandeling van doofheid „Kaartspel met twee blinden" Luchtmacht doodde 40000 Chinezen De wonderlijke wereld van de arcaden van Sydney iTUKS 1.00 dejaarsavond aan: "ÊfaÊULNN te Alkmaar IN HET SPOOKBUURTJE VAN HOORN Bloemendaals echtpaar woont er in Amerika wil wol besparen BRITSE TROEPEN ONDER BEVEL VAN EISENHOWER Rusland zet ondermijningspolitiek voort Hoop op economische crisis in het Westen Troepen uit Hoengnam zijn opnieuw ingezet Men bekomt er van de stadsdrukte Winkeltjes hebben hun eigen sfeer Overigens rust aan het gehele front Marktberichten DONDERDAG 28 DECEMBER 1950 tene vroiijk- 1, heeft een •sviering zal :n goed ge- en plezier oue ba<ts! t slagroom) 25* net room of - artikelen, Vruchten- rruchten en Noten. ilbandvormen v.soorten,v.a. 49 ikevormen,glad g. e i geribd v.a. 4© de prachtige collectie imafoonplaten van r»< U eens luisteren r onze uitgebreide ectie iramofoonplaten ■c Uw keus is er bij (Van onze speciale verslaggever) idELKE wonderbaarlijke ontdekkingen de tegenwoor dige mens dan ook gedaan moge hebben: het raad- jel van de impulsen waardoor diezelfde meng in al z'n handelingen gedreven worden, is nog steeds niet ont sluierd. Nemen wij nu bijvoorbeeld die meneer 3. E. Visser en zijn vrouw uit Hoorn. In Bloemendaal be loonden zjj een huis een kast van een huis, zoals dat dan heet met alle comfort, die men zich in een moderne villa kan denken. Al dat comfort lieten zij op een goede dag in de steek en zjj vestigden zich aan do Binnen Luyendijk in Hoorn, in een schier onbewoon baar geworden zeventiende-eeuws koopmanshuis, dat enkele jaren had leeg gestaan en waarin een weduwe zo'n vijftig jaar terug een veehouderij gedreven had met de kelder als koestal. Duizenden en nog eens duizenden guldens spendeer de de heer De Visser aan dat huis om het weer in z'n oorspronkelijke staat te brengen en in te richten zoals bet ingericht geweest moet zijn in de gloriedagen van de Oost-Indische Compagnie. Alleen de restauratie van het pand kostte al twintig duizend gulden, nog gezwe gen van de kosten, die gemaakt werden om het ook naar moderne begrippen bewoonbaar te maken. Een „huusje" in de tuin, dat in winterse dagen net een glet- scher wordt, is nu ook niet allesEn zonder water leiding voelt de moderne mens zich ook niet behaag lijk. Monumentenzorg heeft een belangrijke bijdrage geleverd in de restauratie. Maar wjj nemen aan, dat de heer De Visser ook zonder die bijdrage zjjn idee niet prijsgegeven zou hebben. Nu de restauratie sinds een paar jaar practisch klaar is alleen de kelder staat nog onder water heb ben de heer en mevrouw De Visser hun huis voor bezichtiging openge steld. Onze tekenaar heeft er een dag met schetsboek en potlood in rond gedwaald. Lang vertoefde hij in het voorhuis, waarin de koopman van wel eer zijn zaken dreef, vlak achter de buitendeur. De boekhouder had van uit zijn „Comptoir" vroeger een hangkamertje een goed gezicht op de gaande en komende man, door een schuifluikje in een juweel van een wagenschot-wand. Dat „comptoir" bereikt men via een donker wenteltrapje onder zware bal ken alles kostbaar eiken natuur lijk die de bezoeker weer opnieuw doen beseffen, dat ons voorgeslacht toch wel bijzonder klein van stuk ge weest moet zijn. Door de glas-in-lood ramen heeft men een prachtig uit zicht over het Hoornse Hop. Een fan tastisch gezicht moet het geweest zijn de rijk-beladen koopvaarders met him bollende zeilen over de eindeloze waterplas te zien naderen. Van het comptoir wandelt men naar de vroegere woonvertrekken. Ze zijn rijk-gestoffeerd naar vroeg-zeventienoe eeuwse trant, omdat de familie De Visser ook hiervan weer een hobby maakte. In de woonkamer staat een grote kast, die een jaar geleden door een Amsterdamse antiquair in Schot land gevonden werd. Het is een merk waardige kast, omdat er alleen de wa pens van de steden Amsterdam en Hoorn in voorkomen. ]^EN moet erg voorzichtig zijn, wanneer men over behandelingsmethoden tegen doofheid gaat schrijven! De hoop om chronische doofheid zoals die zich zo dikwijls op sluipende wüze ontwikkelt, te kunnen genezen, is even oud als de wereld zelf, maar ze is reeds dikwijls teleurgesteld. Men moet er dus vooral voor oppassen, dat men geen ijdele hoop opwekt, waardoor men eventueel lijders zou kunnen duperen. Het is nu eenmaal een hekend feit, dat doven veel meer onder him kwaal gebukt gaan dan b.v. blinden, die over het algemeen meer berusting aan de dag leggen. Toch zijn er in de laatste jaren tegen doofheid enige behandelingsmethoden gevonden waarmede in bepaalde gevallen reeds zulke goede resultaten zijn bereikt, dat men zeker het recht heeft het publiek er van op de hoogte te stellen. Eén van deze methoden is weer eens een treffend bewijs van wat men door middel van een volmaakte chi rurgische techniek bereiken kan. Jn de eerste plaats is het echter daar- I voor nodig dat men nauwkeurig I vaststelt met welke vorm van chroni- 1 sche doofheid men te maken heeft, i Want de bovengenoemde chirurgische itóiandeling is alleen maar aangewe- lt® bij die vorm van doofheid welke t otosklerose berust. Binnen in het bevinden zich drie gehoorbeentjes. -de hamer", „het aambeeld" en „de !:-.;cr-u;:;el". Door onbekende oorzaak tan zich nu aan de voet van de stijg- taugel nieuw been vormen, waardoor gehoorbeentje gefixeerd wordt. Het daardoor niet meer in staat de ge luidsgolven, die het trommelvlies aan de buitenkant treffen, voort te plan- 'en en doofheid is van deze weefsel- verandering, die men otosklerose leemt, het gevolg. De techniek van de operatie bestaat nu hierin, dat van buitenaf een venster" wordt gemaakt dat in het binnenste oor uitmondt, zó dat de geluidsgolven de weg langs het verstijfde middenoor niet meer behoe ven te passeren. Otosklerose is een vrij veelvuldig voorkomende vorm van doofheid. Uit de wijze waarop het proces zich ont wikkeld heeft, is het al dikwijls moge lijk de diagnose te stellen. De patiënt weet ons gewoonlijk te vertellen, dat hjn doofheid aan beide oren reeds op betrekkelijk jeugdige leeftijd is begon- "en en geleidelijk aan erger is gewor den. Vrouwen lijden er meer aan dan mannen in een verhouding van 6 op 1 donfvf -^US een geheel andere vorm van van dan die welke in aansluiting acute middenoorontsteking is ontstaan. Een chronische ettering van het middenoor met een geperforeerd trommelvlies is dus een absolute con traindicatie voor het doen van een der gelijke operatie. Bij ongecompliceer de otosklerose vindt men dan ook altijd een normaal trommelvlies. Het is een typisch symptoom, dat derge lijke patiënten wel goed de telefoon kunnen verstaan en beter horen te midden van lawaai, dus b.v. in een tram of trein. Aangezien bij hen de beengeleiding normaal is, is de bovengenoemde fe nestrate operatie (fenestra venster) niet het enige middel, waardoor hun hulp kan worden verschaft, maar kan zulks ook geschieden met een van de moderne gehoorapparaten, die reeds een grote mate van volmaaktheid heb ben bereikt. Wanneer dus de oorspe cialist heeft uitgemaakt dat zijn geval voor een operatie in aanmerking komt blijft aan de patiënt in laatste instan tie de keuze, welke van de twee thera peutische middelen hij prefereren zal Vele factoren spelen daarbij een rol Vele patiënten houden niet van ge hoorapparaten, hoe uitstekend ze ,ook zijn. Ook de leeftijd is van invloed Tussen 18 en 50 jaar zijn de resulta ten beter dan op hogere leeftijd. Maar het meest opmerkelijke bij hen, die een fenestratie-operatie met goed en blijvend succes hebben onder gaan is wel de psychische verande ring, die er het gevolg van is. Alle in- ferioriteitsgevoelens verdwijnen en als zelfbewuste, gelukkige mensen zien zij opnieuw het leven onder de ogen Dr. P. H. VAN DER HOOG Wat eens pakzolder was van het koopmanshuis, en hooizolder van de boerderij, die een halve eeuw geleden in dit pand gevestigd was, zijn thans de woon- en werkvertrekken van de familie. En wie deze ondernemende mensen bezoekt, benijdt hen om hun woning, daar naast de loge van de Vrijmetselaars in de 18e eeuw kantoor van de W.-Indische Compag nie aan de Binnen Luyendijk. Men benijdt hen, ondanks het feit, dat vele Horinezen deze plek het „spookbuur- tje" noemen. De heer De Visser zegt „helaas" nog nooit spoken gezien of gehoord te hebben, al moet het milieu er zich dan nóg zo goed voor lenen. Amerikaanse deskundigen hebben soberheidsmaatregelen ten aanzien van het wolverbruik voorspel. Deze maat regelen zullen waarschijnlijk inhouden, dat herencostuums het volgend jaar vervaardigd zullen worden met broeks pijpen zonder omslagen, een colberts met slechts een buitenzak en zonder vest. Deze besparingen zullen nodig zijn wegens de toenemende militiare behoeften. Sommige waarnemers ver wachten, dat de regering het volgend jaar zal voorschrijven, hoeveel wol in elk costuum zal mogen worden ver werkt. De hiervoor in aanmerking komende Britse troepen zullen naar het leger van het Atlantisch Pact overgaan, zo dra generaal Eisenhower zijn hoofd kwartier heeft gevestigd. Onder deze troepen vallen de Brit se contingent, n in Duitsland, Oosten rijk en Triest. TREINONGELUK BIJ MANCHESTER Buiten het Centraal-station te Man chester zijn een volle trein met werk lieden en een kleine locomotief in bot sing gekomen. De eerste twee rijtuigen van de trein werden in elkaar gedrukt. Beide locomotieven en drie andere rij tuigen ontspoorden. 30 tot 40 personen liepen verwondingen op. Tot vertegenwoordiger van Neder land in de commissie ter bestudering van het vraagstuk der atoomenergie, ingesteld door de VN, is benoemd de heer D. J. von Balluseck, vertegen woordiger van Nederland in de Veilig heidsraad. (Van onze correspondent te Lake Success) J-JET DRAMA, dat zich in de Veiligheidsraad ontwikkelt, is door een der gedelegeerden beschreven als een spel bridge „met twee blinden eu eigenlijk met méér blinden; want men weet weliswaar niet precies wat Rus sen en communistische Chinezen beogen, maar het bieden van de Westelijke deelgenoten is al evenmin orthodox geweest". Een factor, die daarbjj het Ko- reaans debat beïnvloedt en compliceert, is het stoken van Egypte en Irak tegen de Britten in het Suez-gebied, waardoor de natuurlijke verbindings linie tussen West en Oost wordt bedreigd. Er blijven derhalve vraagtekens en punten van voorbehoud, waarmee men hier de vraag: „Wil Rusland oor log" hoort beantwoorden. Maar het merendeel van de antwoorden blijft „neen" luiden. Men zegt dit niet om het publiek ge rust te stellen. Want aan ieder wordt steeds toegevoegd, „natuurlijk er wordt met vuur gespeeld en complica ties blijven mogelijk". Het vóórnaam ste argument, waarom men niet in een globaal conflict gelooft, is de negatieve overweging, dat indien Rusland zijn satellieten in Europa naar een front had willen sturen, het Kremlin dit reeds lang had kunnen doen, zonder dat de campagne veel gevaar liep om te derailleren. Dat dit bevel nog niet werd gegeven, is toe te schrijven aan het feit, dat Rusland niet geïnteresseerd is in een door oorlog verwoest Europa; dat zou een Pyrrhus-overwinning zijn waar door de ware oorlogsbuit aan het Kremlin zou ontgaan en men daar tegenover een grotendeels vijandige bevolking van 270 millioen Europe anen onder de duim zou moeten hou den. Ruslands tweede overweging is het bewustzijn van Amerika's superio- De rust aan het Koreaanse front duurt nog voort, afgezien van de voort durende bombardementen door vliegtuigen van de verbonden troepen. De Ame rikaanse luchtmacht schat, dat zij tot nu toe veertigduizend Chinezen heeft gedood of verwond in de Koreaanse oorlog. Er was Woensdag lichte en ver spreide activiteit in het midden en Oosten van het geallieerde front. In een gebied ten Noord-Oosten van Tsjoentsjon ten Zuiden van de breedtegraad, waar vijftienhonderd Noordkoreanen omsingeld zijn, werd „matig" gevochten. (Van onze correspondent te Sydney). ^LS MEN WEET, dat Sydney, de tweede stad van het Britse wereldrijk, bijna twee millioen inwoners telt twee millioen zielen, die leven en huizen in een „groter Sydney", dat de omvang heeft van de gehele pro vincie Utrecht valt de grootte van du werkelijke city de nieuwkomer over het algemeen nogal tegen. Er zijn wel wat hoge gebouwen met een 10 tot 12 verdiepingen, doch verder bestaat de echte city maar uit een betrekkelijk klein aantal straten, die altijd stampvol jachtende mensen zijn. De nieuw komer vraagt zich in het begin dan ook af, waar al die mensen blijven en waarin die uit alle richtingen uit de voorsteden komende stroom verdwijnt. Dit raadsel wordt opgelost, zodra men de wonderlijke wereld heeft ontdekt van Sydney's talloze „arcades" met een leven zo bont en fascinerend als men door de straten lopend niet had durven dromen. „Arcade" zou men in Nederland „passage" of „galerij" noemen. Den Haag heeft natuurlijk zijn bekende „passage", Amsterdam in het afgebran de Paleis voor Volksvlijt zijn „galerij" Maar de in omvang betrekkelijk kleine city van Sydney heeft tientallen, dozij nen, wellicht honderden van die intie me, kleurrijke galerijtjes, die men niet vindt, wanneer men ze niet toevallig ontdekt, of wanneer men er niet op ge wezen wordt. In al die „arcades" verdwijnt een zeer groot gedeelte van de geweldige stroom, die 's morgens de city binnen komt en er tussen 5 en 6 weer uit ver dwijnt om naai- huis en haard in de talrijke voorsteden te gaan. Al die ver scholen galerijtjes zijn een boeiend we reldje op zichzelf. Daar huizen, soms tot 3 of 4 hoog, de duizenden kappers, schoonheidssalons, eethuisjes, thee-huis jes, winkeltjes in vreemde en exotische waren of buitenlandse etenswaren voor de steeds cosmopolitischer wordende metropolis. Daar vindt men de kleine bloemenwinkeltjes, de kunsthandeltjes, de tweede hands boeken- en postzegel zaakjes, de kioskjes, waar men loterij- kaartjes kan kopen, de Franse hoeden- maakstertjes, de Zuidslavische bijoute rie zaakjes en de kunstenaars, semi- kunstenaars en huisvlijt-liefhebbers, die met eigen handen maken, wat zij ver kopen. In die „arcades" regent het nooit, is het 's winters nooit koud en in de haast tropische Kersttijd nooit warm. In die „arcades" wordt nooit gejacht zoals in de hoofdstraten, wordt men niet opzij gedrukt en op de tenen getrapt en kan men rustig voor uitstallingen en étala- getjes blijven staan. Ze zijn in de uiterst vermoeiende, jachtende metro polis wat het Begijnenhof in Amster dam en het Binnenhof in Den Haag zijn: boeiende oorden, waarin men even kan bekomen, w nneer de drukte der straten even te veel wordt. Doch men duikt niet in een van die talloze „arcades" alleen maar om kolte en rust te vinden. Het zijn do rado's voor hen, die niet weten, wat zij man, vrouw of schoonmoeder morgen wel voor de verjaardag moeten kopen, voor de lekkerbekken, die „wat an ders" willen, voor de schoonheids minnaar, die niet weet, wat hij eigen- suaim 'jsriBu.moC ap jooa ua piaoz 3tfn lust en leven is, om alleen maar te kij ken en op te nemen. Tussen de mannen en vrouwen, die in die „arcades" het dagelijks brood ver dienen bestaat een zeer grote gemeen schapszin veel groter dan tussen bu ren in een gewone straat. Dat ligt waar schijnlijk aan de intieme sfeer, de knusheid, kleinheid en 'popperigheid van de zaakjes, die zich als het ware lijken te verdedigen tegen het opdrin gen en de neiging tot absorberen van grote winkels en warenhuizen. In de „arcades" leunen de zaakjes tegen el kaar als de huisjes in een oude dorps straat, bescherming zoekend tegen de harde, jagende, moderne wereld. In de „arcades" doen de mensen, die ze overdag bewonen, veel samen. Alle zaakjes nebben bijvoorbeeld op dezelf de dag het een of andere koopje. Soms wordt de feestelijkheid van zo'n eigën speciale dag nog verhoogd door een strijkje op een balcon van een hogere verdieping. Op zo'n dag verliest de arcade na tuurlijk iets van de rust en de intimi teit, welke er anders heersen. „Vreem delingen" mengen zich met de mensen, die deze kleine pasage in de loop der jaren als „hun" arcade zijn gaan be schouwen. Maar nooit ontstaat er de drukte, de harde „opzij-opzij" sfeer en het gejacht van de grote, daglichte straten. Het moeten bouwers met vooruit ziende blik zijn geweest, die in 't oude Sydney van jaren her bijna ieder blók van een arcade voorzagen, zoals in Am sterdam de vroede vaderen het Vondel park openhielden, om als „long" voor de groeiende stad te dienen. Denk niet, dat uw correspondent u een handleMing voor de arcades van Sydney kan verschaffen. De tijd heeft hem steeds ontbroken, om alle arcades te verkennen. En ook al had hij die tijd gehad, dan waren er wellicht nog ettelijke aan zijn speurende neus ont snapt. Daarbij is het ook veel leuker, wanneer men nog eens, op een regen achtige middag voor een nieuwe ver rassing komt te staan een winkeltje, waar weer een bijzonder soort kaas te koop is, een zaakje, waar ze de schone producten van een voor zichzelf wer kende glasblazer verkopen of een hokje, waar, zoals aan het grachtje bij het Amtserdumse Binnengasthuis, kleurig vissen tot kopen noden. Wellicht is er voor de nieuwkomer weinig romantiek te bespeuren in de jachtende metropolis, die Sydney heet. Maar die romantiek is er wel in de onvolprezen rust en vreugde brengen de arcades, waar de cultuur van we relddelen en de romantiek van vele oude steden samengesmolten zijn tot iets eigens van de nieuwe wereld.... De verdedigingslinie van de verbon den troepen is versterkt met de 100.000 man, die uit Hoengnam zijn geëvacu eerd. Luitenant-generaal Ridgeway, commandant van het achtste leger (da opvolger van Walker) heeft thans 220.000 man onder zijn bevel. Hoge militairen te Tokio geloven dat de verbonden strijdkrachten, als zij de lucht en de zee beheersen en wat tanks en kanonnen betreft ver ju de meer derheid zijn. het onbepaalde tijd tegen wel tien millioen Chinezen kunnen uit houden, zonodig op een front van 200 km rondom het oude Taegoe-Foesan bruggenhoofd in bet zuiden. De Amerikaanse inlichtingendienst meldt een sterke concentratie van Chi- neze troepen in het gebied tussen de rivieren de Jesong en de Imdjin, enke le kilometers boven de 38ste breedte graad. Zij zijn vermengd met Noord- koreaanse formaties, De Chinese hoofd macht bevindt zich rondom Joentsjon, 10 km benoorden de breedtegraad. In een officieel rapport van generaal MacArthur wordt de sterkte der gue- rilleros achter het front op 30 tot 35 duizend man geschat. „Er bestaan oe- wijzen, dat de guerilleros optreden in opdracht van de Chinese communisti sche legerleiding" aldus de generaal De Chinese troepen worden op een kwart millioen geschat. Naar schatting zijn 35 duizend personen, merendeels burgers, de slachtoffers geworden var> „niet te beschrijven gruwelen", die de Noordkoreanen hebben bedreven. Onder het oorlogsmateriaal, dat door de troepen van de Verenigde Naties op de Noord-Koreanen werd buitgemaakt, bevinden zich ook talrijke stukken gemotoriseerd ge schut van Russische makelij. riteit op atomisch gebied. Wij kunnen de vraag, of de Russen over een atom- bom beschikken, niet beantwoorden. Er zijn er hier, die er zelfs aan twijfe len. Vast staat in elk geval, dat zowel op atomisch gebied als qua productie mogelijkheid de Russen het op den duur moeten afleggen tegen de VS. Bij de aanvang van enig conflict kan een atoom-aanval op het olie-gebield van Bakoe en de warmwater-haven Vladivostok de Russen grote schade berokkenen. Ondermijning en afmatting Een meerderheid van delegaties is is van oordeel, dat de Russen er in de eerste plaats op uit zijn hun economi sche ondermijningspolitiek voort te zetten. Het komt jn hun spel goed te pas, dat de V.S. hun productie-appa raat overgeschakeld op het aanmaken van onproductieve wapens in plaats van ijskasten, televisie-toestellen en levensmiddelen. Zij hopen, dat het tempo van die militaire productie zo zeer kan worden opgevoerd, dat schaar ste aan en rantsoenering van ver- bruiksgoederen ontstaan, gepaard aan een monetaire inflatie. De ontevreden heid, die daarvan het gevolg kan zijn, acht Moskou een ideale voedingsbodem voor de communistische zaadjes, die het in toenemende mate in de V.S. wil planten. Tegelijkertijd is Moskou er echter op uit te voorkomen, dat deze wapens uit het Amerikaanse arsenaal tegen Rusland worden gebruikt. Indien de Russen in het Verre Oosten, in Korea, China en elders constellaties creëren, waar deze wapens het moeten afleggen tegen de stormloop van hor den, die daar in de strijd kunnen wor den geworpen waardoor tevens Amerika's mankracht wordt versplin terd menen zij hun doel voor een aanzienlijk deel te kunnen bereiken. Wat voor Amerika geldt is althans in Russische ogen evenzeer van toe passing op Europa. Rusland ziet er geen been in, indien de Europese lan den zich in sterkere mate dan voor heen, bewapenen. Maar het Kremlin wil tot elke prijs voorkomen, dat een effectieve strijdkracht van de landen van het Atlantisch Pact tot stand komt. Vandaar, dat de Franse commu nisten opdracht hebben door hun op treden in het Franse parlement dit project te vertragen en bemoeilijken; in Duitsland benadert de communis tische propaganda dit probleem van een andere kant, maar met hetzelfde doel voor ogen. Indien hét aan de Russen ligt, willen zij niets liever dan dst de Europese landen in een zo zwakke economische positie worden gedrongen, dat van binnen uit de kreet opgaat naar aansluiting bij het com munisme. De wijze, waarop het com munisme de Tsjechische regering over nam, acht men nog steeds min of meer het model voor de Russische operaties. Reeds uit Amerika's economische steun aan Tito, wiens bijna 40 divisies een belangrijk element in dit spel vor men, blijkt hoezeer Washington er op uit is een dergelijke gang van zaken te voorkomen. De botsing tussen Oost en West fel als zij reeds is wordt in deze controverse nog meer geaccen tueerd. Dat zich daarbij een element van gevaar voordoet, kan helaas met worden ontkend. Dat men echter door koel beraad en wijs beleid tracht om in Europa en elders een „krachtposi tie" op te bouwen is het enig moge lijke antwoord op de Russische be dreiging. ALKMAARSE EXPORTVEILING, 21 Dec. 1950. Spruiten 40—68, extra 70—85. prei 1634: knolselderij 7—15: boerekool 24—37.50; witlof 39—74; andijvie 11—62; sla 15—16; gele kool 5,50—8.60; rode kool 6—12: groene kool 8,20—17,60; bieten 4—9; worteltjes 2534; uien 410 aardappelen 7,50—12; selderie 11—16; peterselie 16, stoofperen 2939; moesappels 1728; Pres. v. Engeland 39. WARMENHUIZEN. 28 Dec. 1950. 47.000 kg rode kool 6,40—14,50 3525 kg gele kool 6,209,80; 10.400 kg Deense witte kool 5,90. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 28 Dec. 1950. 5500 kg uien 4,60—8,90, grote 6,907,50, drielingen 67,50, nep 5,00 —11,50; 2,000 kg peen B 5—5,30, C 6—7,20: 700 kg bieten A 11, B 6,10; 1700 kg groene kool 7—17,30; 18.000 kg gele kool 5,60— 11,40; 16.000 kg rode kool 616,30; 5500 kg Deense witte kool 5,708,10. NOORDERMARKTBOND, 28 Dcc. - 2000 kg uien 5,50—5,90 en grove 6,50; 400 kg bieten A 10,90; 22.000 kg rode kool 7,50- 14,50; 10.000 kg gele kool 6,20—10,50; 3400 kg groene kool 7,70—12,80; 31.000 kg witte kool: Succes 5,60-6,10 eo Deense 5-6,20,

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5