50 JAAR TRADITION TELEVISIE LAATSTE NIEUWS aanbieding Stad en Omgeving „DE TROUWE AARDE" P.O.A.n.v.pflYGLOP Alkmaarse Boys Wijk aan Zee Predikbeurten AGENDA WAT DE THEATERS BRENGEN VIRGINIA- TRADITIE De visitekaartjes raken „er uit" YPMA - LANGESTRAAT UIT DE ALKMAARSE RAAD &fiecia£e Een interessante film over bemesting Landarbeidersbond gaf propaganda-feestavond Geen heer in het verkeer. SYSTEEMKAARTEN KAARTENKASTEN ALFABETE SIGNAALRUITERS VENSTERRUITERS Tramdienst Alkmaar- Bergen aan Zee Zeeheldenbuurt' in het donker Wat onze voorouders schreven Zondag 2.30 Uuf Alkmaarse Boys-Wijk a. Zee Zuivering CINEMA AMERICAIN: REX THEATER HARMONIE THEATER: VICTORIA THEATER: IN VIRGINIA De post stond voor een enorme taak Alle voetbalwedsfrijden afgelast Werk van vee Kan kroos verwijderd F"5* ZATERDAG 6 JANUARI 1951 Vele leden van de afdeling Alkmaar van de Hollandse Maatschappij van Landbouw gaven gisteravond gehoor aan de uitnodiging van de Nederlandse fruittelers-organisatie om in het Land- bouwhuis een filmavond bij te wonen. Deze avond werd verzorgd door de Kali-maatschappij en werd gegeven onder de Uitstekende leiding van dr. ir. J. J. Temme, hoofd van de Landbouw kundige afdeling van de Kali-maat- •chappij Nadat de voorzitter van de afdeling Alkmaar van de Nederlandse Fruit telers Organisatie, de heer J. J. van der Heyde, de aanwezigen een hartelijk welkom had toegeroepen en allen na mens de NFO een voorspoedig 1951 had toegewenst, kreeg dr. ir. Temme het woord. Spreker hield een korte be- gchouwing over de kali-bemesting. In de laatste dertig jaren is de bemesting in ons land sterk vooruitgegaan, het geen voornamelijk moet worden toege schreven aan de bemesting met kunst meststoffen, waarvan kali een der voor naamste is. Kunstmeststoffen zijn te be- schouwen als chemische verbindings stoffen en Nederland staat aan het hoofd van de gebruikers, hetgeen ener zijds een gunstig teken is, doch ander zijds Wijst op de tekortkomingen van de groeistoffen in onze bodem. Spreker zette het gebruik van kunstmeststoffen uitvoerig uiteen, waarbij hij vooral de aandacht vestigde op het evenwicht in bet gebruik. Tot slot van zijn inleidihg Behandelde spreker nog de grondsoor ten, de men in ons land aantreft. Het Was jammer, dat door enige technische storingen het geluid van de film grotendeels wegviel, waardoor de Vertoning aan waarde inboette. Niette min hebben de aanwezigen genoten van interessante opnamen, die de film, welke in opdracht van de Kali-maat schappij was vervaardigd, bevatte. Üe heer Temme was door de storing ge noodzaakt zelf een toelichting te ge ven, wat hij op zeer goede wijze deed. De rolprent gaf allereerst een beeld Gisteravond werd in het Gulden Vlies voor een zaal met bijna vijfhon derd zuivelwerkers en hun gezins leden door de Algemene Nederlandse Landarbeidersbond een zeer geslaagde propagandafeestavond gegeven. Na het Openingswoord door de voorzitter Van de Federatie N.H. Zuivel, de heer H Stoffers, gaf de heer S. v. d. Ploeg, hoofdbestuurder van de A.N.L.B. en zuivelman in hart en nieren, een over zicht over het bereikte in het afge lopen jaar en duidde tevens in grote lijnen de plannen aan voor 1951. Na zijn propaganda-rede werd door het gezelschap „De ghesellen van den spele" de cabaretrevue „Je moet er maar opkomen" ten tonele gevoerd. Op geestige wijze verzorgde John van Elburg als humorist-conferencier voor de verbindende tekst tussen de ver schillende schetsen, die meestal ko misch waren, doch een maal een ern stige inslag hadden. Jan Koopmans. die tevens de auteur was, bleek over een uitstekende stem te beschikken en vooral „Les trois cloches" boekte veel succes. Verder zouden wij Sascha Ta- marinoff willen vermelden met zijn buitengewoon aardige truc-nummer. Ook de twee dames van het gezel schap, Annie van Elburg en Corry van Beek, bleken zich op de planken vol komen thuis te gevoelen. De zuivel werkers hebben zich deze avond, die tot zeer laat duurde, ongetwijfeld uit stekend geamuseerd. Op de Kennemerstraatweg werd gis teren een wielrijder ingehaald door een vrachtauto, die plotseling vlak voor hem rechtsaf sloeg en de Everdingen- Btraat inreed. De wielrijder botste te gen de auto en geraakte eronder. Hij werd hiérbij aan zijn rechterenkel ge wond en zijn kleding werd beschadigd De bestuurder van de vrachtauto reed door. Door de politie wordt een onder soek ingesteld. VOOR ZONDAG 7 JANUARI 1951 ALKMAAR. Leger des Heils, Lim- merhoek 40 (William Booth), 10 uur Heiligingsdienst, 8 uur Verlossingsmee ting, kolonel Huig, 12 uur Zondags school, 5 uur Jeugdmeeting, serg. maj. v.d. Wal. Do. 8 uur Bijzondere samen komst, kapt. Hassoldt, luit. Hartjes. Ned. Leger des Heils, Sliksteeg 2, 10 uur Heiligingsdienst. 3 uur Zondags school, 8 uur Verlossingsamenkomst, Di. 8 uur Ontspanningsavond, Wo. 8 u. Wijdingsdienst. DIRKSHORN, 7 uur, ds. Post. HOOGWOUD, 10 uur, ds. Lürssen. N. NIEDORP, 10 uur, ds. Appel. WARMENHUIZEN, 10 uur, ds. Post. van het ontstaan van de zand- en klei gronden. Vele fraaie natuuropnamen kreeg men op het witte doek. Het twee de deel behandelde de bemesting en het gebruik van kunstmeststoffen, waarvan de heer Temme reeds vooraf een korte uiteenzetting had gegeven. Het behandelden vfln een graanoogst, het derde gedeelte van de vertoning, was geheel in kleuren opgenomen. Zo wel van het scheren, het binden, als van het dorsen waren duidelijke opna men gemaakt. Het luide applaus na af loop van de vertoning vertolkte de waardering van de aanwezigen voor deze fraaie film. Na de pauze kreeg men gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Dr. ir. Temme gaf naar ieders bevrediging antwoord, zodat de NFO op een welgeslaagde avond kan terug zien. Wij berichtten gisteren op grond Van mededelingen uit zeer gezaghebbende bron, dat de tramdienst Alkmaar-Ber gen aan Zèe met ingang van 20 Mei a.s. zou worden opgeheven. Thans vestigt men er van andere, eveneens zeer ge zaghebbende zijde, onze aandacht op. dat dit bericht weliswaar de opvatting van de directie der Nederlandse Spoor wegen weergeeft, doch dat op het de partement van Verkeer en Waterstaat terzake nog geen beslissing is genomen. Of het departement het standpunt van de directie der Nederlandse Spoor wegen zal onderschrijven, staat nog geenszins Vast. Doordat gisteravond tegen tienen een wikkeling Van de transformator aan dé De Ruyterstraat doorbrandde, heeft een gedeelte van de Zeeheldenbuurt het enige uren zonder electrische stroom moeten doen. Een deel van de De Ruyterstraat, de Karei Doorman kade, het P. A. de Langeplein en een deel van de Jan van Galenstraat wa ren hiervan de dupe, in totaal naar schatting een honderd gezinnen. Het euvel was tegen drie uur vannacht hersteld. In de Alkmaarsche Courant van 6 Januari 1851 vinden wij de vol gende bekendmaking: Salon des Variétés op de Ko ningsweg. Tooheclvoorsteliingen op Dinsdag den 7den Januarij 1851 van: Wraak, Wanhoop en Red ding, of Twee dagen uit het leven van een ambachtsman, vervaar digd door P. R. Boogh. Na het zélve: De Twee Vlakken, of Het Dorp in opschudding; tus- schen beide Dichtengelen, mede vervaardigd en uit te spreken door den ondergeteekende. Entree le Rang 40 ets, 2e Rang 25 ets. Weled. Dienaar P. R. BOOGH Aanvang des avonds 0t4 ure pre cies. (5[»pqiu-»tlO*»i8Apy Qinó uS# paaa^nQ) ZATERDAG Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Ont snapping van Corregidor (14 jaar); Rex Theater 2.30, 7 en 9.30 Uüf: Wiêflèr Madeln ulle lee.ftijden); Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: De rode Donau (18 jaar); Cinema Americaln, 7 en 9.30 uur: Wiener Madeln (alle leeftijden). ZONDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 2, 4.30, 7 en 9.30 uuf. Valks Lunchroom, 10 uur: Vrijd.ver. „De Dageraad": „Joden en Ariërs Wapen van Heemskerk, 8 uur: Dan sen ft.m.v. Radiö-dansórkest Jo Bos. Gulden Vlies, 8 uuf: Operette „De roös van Stamboel". MAANDAG Victoria Theater, 8 uur: Ontsnapping van Corregidor (14 jaar); Re* Theatèt, 2.30 en 8 uur: Wiener Madeln (alle leeftijden)Harmonie Theater, 8 uur: De rode Donau (18 jaar)Cinema Ame- ricain, 8 uur: Wiener Madeln (alle leeftijden), ZONDAGSDIENST APOTHEKEN Te beginnen hedenavond 18 Uür zal deze week buiten de normale openings tijden voor spoedgevallen geopend Zijn de apotheek „Kruisinga", apotheker G. Kfuisinga, Koorstraat 59. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Zondag Zijh beschikbaar de huisart sen R. F. Westerkamp, Emmastraat 93 (telefoon 4357) en JB. Maats, Steyft- straat 1 (telefoon 2387). Een van de weinige wedstrijden dié morgen Zplleft doorgaan is de ontmoe ting Alkmaarse BoysWijk aan Zee. Wijk aan Zeë ig een Van de sterkste clubs uit 3 A en de gebloktèn zullen dus in hun eerste wedstrijd na de ge dwongen rustperiode stevig aan de tand worden gevoeld. Doorslaggevend in deze ontmoeting kan zijn welke spelers de indoortraining serieus heb ben doorgevoerd. Dat vele voetballief hebbers acte de présence zullen geven lijkt na de voetballö&e periode wel waarschijnlijk. Bij beschikking van de Minister van Sociale Zaken zijn de beschikkingen van zijn ambtsvoorganger, bij welke aan J. Koolhaas, controleur 1ste klassë bij de Raad van Arbeid te Alkmaar, te rekenen van 5 Mèi 1945, ontslag werd verleend krachtens het Zuive ringsbesluit 1945 onder bepaling, dat alle rechten op dadelijk of uitgesteld pensioen en alle andere rechten, welke hij of zijh nagelaten betrekkingen krachtens wettelijk voorschrift zouden kunnen doen gelden, vervallen, en Van 11 Januari 1947, toen is bepaald, dat de evengenoemde bepaling vervalt, te rekeilen van 5 Mei 1945, ingetrokken, terwijl hij zijn afkeuring heeft uitge sproken over de houding van J. Kool haas in bezettingstijd, met bepaling, dat deze berisping zal worden open baar gemaakt. Wiener Madeln" Willi Forst is een hele tijd niet op het projectiéflöêk Van oiize bidseöópthëètters Vëfscheiiëiï, riiaar hij iè iïü we 2oTiden haast zeggen in levenden lijve terug gekomen en viert er weer zijn triomfen. Dê filrri Wiéiiër Madeln is ééri operette film in kleuren, die de toeschouwers een ëvond gezéllig fcëzig kah hoiidën. Zij om vat voornamelijk het leven vair de com ponist Ziëhrér, ëën tijdgenoot van Johann Strauss en in zekere zin diens grote ri vaal. De strijd tussen Strauss en Ziehrer om de gunst van Wenens bevolking wordt in deze aardigè film uitgevochten en na tuurlijk wint Ziehrer het. Zijn levensge schiedenis is een opeenvolging van ver nederingen en successen. Vele schone Wienerinnen spelen er een rol in en het rridêt #ën kapitaal gekost hébbëfi deze beelden, wat toiletten en uniformen Uit omstreeks 1880 betreft, op het doek te kunnen brengen. Wat de Wiener Madeln destijds in deze Ziehrer gezien hebben is ons nog niet he lemaal duidelijk, maar hij is in elk geval hög een vlotterë verschijning dan de hier Uitgebeelde Strauss, die zich in een rol prent als dëzë natuurlijk van zijh on sympathiekste zijde doët kennen. Ten slót te hëiligt het döël altijd de middelen en Willi Forst ktijgt Weer eens gelegenheid te demonstreren dat hij het filmspelen nog niét verleerd is. Natuurlijk ohbreekt ook Hans Mosei* niet en we zouden ons in de vooroorlogse Duitse sfeer wanen als meri ons niet nadrukkelijk verzekerd had, dat allëê echt Wééhs is. Wat de Madëih betreft kan het dat in derdaad zijn. Er zijn velé bekoorlijke ver* tegenWöordigsters van hét „zwékke" ge slacht én zij demonstreren öp élégante wijze, dat de eostuums van een zeventig jaar geledén lang niet onelegant en ohbe- koórlijk waren. De films geven uitsteken* dé mUziêk éii ais geheel is zij een rolprent Waarrtaar men een gehele avond met ge noegen zal kunnen luisteren en kijken. fn hét voorprogramma zijn de bëeldën vaii dë Strijd óp Körêa buitenge woon intéressaiit, vooral waat het dé ac tiviteit van onze eigen vrijwilligers be- tréft. ,,De Rode Donau" Tëgën de achtergrond van éen verwoest en leeggeroofd Wenen heeft George Sid ney dé fiim ,,De Rode Donau" geregis seerd. Hèt is een film, waarin mensen van gëhéeï verschillende richtingen zijn sa mengebracht: Amerikaanse, Ëngelse en Russische militairen, een Moedêr-Óvërste en een wanhopige RttsSisdhë staatsburge res, die met vele andere lotgenoten tégen hun wil naar Rusland terug moeten wor den gebracht. Het is een aangrijpende film die niét nalaat indruk te maken, hoewel Sidney naar ohzê smaak een enkele maai te veel heeft gespeculeerd op het senti ment van de bioscoopbezoeker. Walter Pidgeon speelt voortreffelijk de rol van de ogenschijnlijk onverschillige maar in wezen zachtmoedige kolonel. Aan vankelijk voert kolonel ..Hookey" zijn opdracht. Russische staatsburgers aan de Russische autoriteiten uit te leveren, uit, doch toen het tot hëm doordrong dat deze mensen onmenselijk werden behandeld, ging hij zich hiertegen krachtig verzetten. Öaiik zij zijn krachtdadig optreden ging de ÜNÓ Zich met déze aangelegenheid be zig höttden, met het gevolg, dat de vluch telingen niét tegen hun wil naar Rusland overgebracht möchten worden. Voordat i het echter zover is, krijgt „Hookey" een ernstig meningsverschil met zijn adjudant die verliefd is geworden op een Russische vluchtelinge. Voor deze vroUiv kwam het besluit van de UNO juist te laat. Toen zij gearresteerd zou worden, feoóê Zij ééii uitweg, die velen voor haar reeds hadden gekozen. Het is een film die waard is door ieder te worden gezien en niet in de laat ste plaats omdat men weer eens wordt geconfronteerd met de verschrikkingen die de nasleep van een oorlog met zich bréngen. Ontsnapping van Corregidor Een Amerikaanse film, die êen Verha&i breügt vén de aVöüfUfert vém Atiïefikëarï- Se legeronderdelen na de adiival óp Pearl Hafbötir. Gróte moeilijkheden moestén toeii in velerlei opzicht overwonnen worden en verschillende groepen Amerikanen hebben zich pas na tal van energieke pogingen in Veiligheid kunrteh Stellen, door het ge vaarlijke Corregidor te ontvluchten. In deze in beeld gebrachte strijd hebben de bekende filmacteurs Rübëtt Montgomery en John Wayne zich onderscheiden en hun moeilijke taak met succes Vervuld. Voor de dames-artisten van het filmdoek was er in deze film weinig eer te beha len. Alleen Dontta fiëéd kréég een héél klein kansje. De nattiüï- en actie-opnamen Vielen op. Een bijzonder aantrekkelijk Vöörpïó- gramma leidde hét hoofdnummêT iii. Twee Polygoon-journaals met tal van irifêfés- santé opnamen (o.a. van dames- en héten- turnen en circuskunst in de Sowjetunië) en een Hollands Nieuws met niet minded fraaie beelden. De schitterende opnamen Van önzé Koninklijke Familie in Saïikt- Antori bij de winterspöft ztillën Zekët al ler belangstelling Hebben. JJE EERSTE dagen van het nieuwe jaar zijn weer door de eeuwig Wer kende molen van de tijd verslonden, We zijn er al bijna aan gewend om „1951" boven onze brieven te zetten en we spreken al weer met hetzelfde ge mak over „de-jeugd-van-1951", als we dat doen over „de-winter-van-'90". Het leven heeft zijn normale gang weer herwonnen. De banketbakkerijen heb ben de nieuwjaars-reclame in de vorm van taarten met veelbelovende op schriften, opgeruimd, Drukkerijen hou den zich nu weer bezig met het ver vaardigen van droog handels-drukwerk inplaats van met poëtische nieuwjaars kaarten En de wens „het beste voor 1951" wordt bijna niet meer gehoord. Toch vallen er nog dagelijks kleine witte en velopjes in talloze brievenbussen en wensen vrienden en bekenden elkaar met de medewerking van onze onvoi- preven Nederlandse PTT een voorspoe dig nieuw-jaar toe. Want bij de Posterijen staat het leven nog voor een goed deel in het teken van de drukte in verband met de jaar wisseling DUIZENDEN kaartjes hebben de mo derne postillons in de afgelopen da gen bijna huis aan huis moeten bezor gen. Duizenden en nog eens duizenden Nu ook het ontvangapparaat met groot beeld in onze étalage te bewonderen. Inlichtingen geheel vrijblijvend bij: Adviseurs voor Radio en Televisie. De eerste raadsvergadering in het jaar draagt altijd een min of meer feestelijk karakter. Vroede vaderen en moederen wisselen welgemeende hand drukken en men kijkt even later geza menlijk naar de pater familias. die op een dag als deze een passend Wóol-d tot zijn dochteren en zonen zal spreken. Wij hebben in verloop van jaren vele nieuwjaarsredevoeringen aangehoord. Zij wisselden van inhoud met de tijden en de tijdsomstandigheden en we heb ben ze zelfs nog gekend waarin net aantal hier in verloop van het jaar ge slikte kininetabletten bekend gemaakt werd, maar dat was nog in de tijd toen Alkmaar bekend stond als een stad waarin men de malaria vlugger kreeg dan men zé kwijt was. Het zijn ilu meer de verkeersonge lukken, de busdiensten, de woning, bouw, de vermakelijkheidsbelasting e.d. die in het brandpunt der publieke be langstelling staan. En ook de kleur en de klank van de redevoeringen hebbed geleidelijk een verandering ondergaan. Het zijn geen droge opsommingen meer maar men heeft de feiten en cijfers als 't ware in een passend kleedje gesto ken. Sommige verschijnen in feest- kledij, andere in stemmig zwart en voor elke gelegenheid is er dan een toepasselijk woord, dat soms uitgroeit tot een cri de coeur, een woord van waarschuwing en bezinning, een ver maan om de tekenen des tijds wèl te verstaan en waakzaam te blijven voor het behoud van onze verkregen vrij heidsrechten om dan te eindigen met een passend dankwoord en de verze kering, dat wij ons allen hebben te schikken in de Goddelijke leiding. In Alkmaar worden deze redevoe ringen thans uitgesproken door een burgemeester, die ze als 't ware com poneert, die de vrolijke en ernstige to nen beurtelings laat doorklinken, die in vele met ontroering geschapen pas sages het passend sentiment weet te wekken en het geheel tot een indruk wekkend opus maakt waarnaar met gespannen aandacht wordt geluisterd. Er was na 's burgemeesters rede een stilte als in een kerkgebouw na een goede preek, als het orgel zachtjes speelt en alle toehoorders gelegenheid krijgen zich over het gehoorde te be zinnen. Maar in een kerkgebouw steekt men niet dadelijk na de preek voetzoekers en zevenklappers af. De heren Ktluis- ting Neven en Torenvlied bleken er hun zakken mee volgepropt te hebben en slaagden er ondanks het reeds aangekondigde vuurwerkverbod in een minimum van tijd in de serene rust döor een reeks daverende knallen te verstoreh. Eerstgenoemde wilde een raadscom missie naar Finsterwolde sturen om deze te laten constateren hoeveel be ter het daar is dan overal in Neder land wij zien d« commissie in ge dachten al in de trein stappen! en de heer Torenvlied kon zich er geens zins mee verehigen, dat B. en W. had den voorgesteld zoveel mogelijk te vol doen aam het verzoek van de Bedrijfs- raad voor het Bouwbedrijf om in de eerstvolgende maanden zeer weinig wonigen in uitvoering te geven in ver band met het te grote aantal, dat thans in ons land reeds in aanbouw is, De communistische afgevaardigde ging op felle wijze te keer tegen een z.i. onbegrijpelijke ja-knikkerii van het College en de Raad, die, ondanks de gestegen woningnood, dadelijk bereid bleken om maar bij de pakken te gaan neerzitten. Hij sprak zelfs wat de vermeende beknotting van zijn spre- kersrecht betreft van een behande ling, die indruist tegen alle begrippen van elementair fatsoen. Maar hij had niet begrepen, dat het hier en dat geldt trouwens niet eens voor Alkmaar alleen maar om de toepassing van een practische bouwpolitiek ging. waarbij men niet tegelijkertijd zoveel huizen gaat bouwen, dat er stagnatie door gebrek aan vaklieden en mate rialen moet komen. Eigenlijk werd al die opwinding ver oorzaakt door een wel enigszins zon derlinge bepaling van het reglement van orde. welke de raadsleden wel toestaat de wijze van afdoening van een ingekomen stuk te beeritiseren, maar niet om het stuk zelf te bespre ken. Eensdeels is dit begrijpelijk want net aantal ingekomen stukken is vaak veel groter dan dat der agendapunten en wanneer men ze alle onder de loupe zou nemen zou men, om het zo maar eens uit te drukken, in de gang blij' ven staan zonder kans te krijgen in de kamer te komen. Maar wanneer een raadslid voorstelt een ingekomen verzoek b.v. niet voor kennisgeving aan te nemen, maar im prae-advies naar B. en W. te sturen, zal de Raad geen juiste beslissing kun nen nemen zonder de motieven van dit verzoek te kennen. En de mededeling der motieven zal dan altijd een des noods korte bespreking van het ver zoek zelf met zich brengen. Juist het feit, dat daarover niét mocht worden gesproken prikkelde de communisten en werd oorzaak van een zeker verzet, dat de rust in onze raads zaal binnen weinige ogenblikken ver stoorde. Wij kregen wel de indruk, dat meer dere raadsleden in de komende begi'O- tingsdebatten, met het oog op deze beperking, op wijziging van het regle ment van orde zullen aandringen. Mr. Leesberg zorgde voor een kleine gasexplosie door de mededeling, dat de gasprijs na 1 Januari in verband met de gestegen kolenprijzen wel met een halve cent per m3 verhoogd zal worden. Een minder prettige ver rassing, temeer omdat menige huismoe der zich reeds blij gemaakt had met het in de aanbiedingsbrief der begro ting beloofde gezinstarief, dat natuur lijk een vermindering van lasten zou betekenen. De handtekeningen onder het ver zoek om een nieuwe school bleken liet alle achttien karaats, maar we zullen dat punt wel bespreken zodra daar over het praeadvies van B. en W. is verschenen. Over de vraag of voor de toekenning ven een maximum van f 50 in de vrij willige ziekteverzekering ook de amb tenaren boven de loongrens van 4750 in aanmerking kwamen, is vrij heftig gedebatteerd. Men vergat o.i. daarbij, dat tegen de kosten van een langdurige ziekte met alles wat daaraan vast zit ook een salaris dat wat hoger ligt dan 4750 niet is opgewassen, nog afgezien van de omstandigheid, dat voor niet-fondspatiënten alles naar ver houding veel duurder zal zijn. Waar het hier in afwachting van de rijks regeling slechts een tijdelijke uit kering betrof, waar de politie-ambtena- ren al geen loongrens kennen en 50 in vele gevallen toch maar een povere tegemoetkming zal zijn, kunnen wij die oppositie niet bijzonder waarderen. Waar het aantal niet bij fondsen ver zekerden steeds kleiner wordt, ziet het er naar uit, dat wij langzaam maar ze ker op het Engelse voorbeeld afsteve nen en ziekenhulp op den duur uit sluitend door de staat zal worden ge boden. Uit de door de burgemeester gegeven jaarcijfers kan men zelf zijn conclusies trekken. Wij willen alleen vermelden, dat er het vorig jaar hier niet 137 maar 147 nieuwe woningen gebouwd zijn. Uit alles blijkt wel dat 1950 voor Alkmaar nog niet zo'n slecht jaar is geweest met een markante opbloei van interesse voor de hogere kunstuitingen. De heer Vleugel die van de prins geen kwaad wist werd tot zijn schrik als de gelukkige vader van een welgeschapen dochter gecomplimen teerd, maar al spoedig bleek, dat alleen de heren De Zeeuw en Van Dijk zich voor onze bevolkingsaanwas geïnteres seerd hadden en het kan ons slechts spijten, dat zij geen van beiden de pre mie van de veertigduizendste in ont vangst konden nemen. De gebruikelijke tractatie bracht de grote raadsfamilie weer vreedzaam bij een, alle voetzoekers en zevenklappers waren spoorloos verdwenen en het was net of ze hier nimmer waren af gestoken. malen een heilwens droegen ze in de grote leren tassen. Uren Werd er op de postkantoren gewerkt aan het sorteren van de nieuwjaars-kaarten voor elke wijk in de stad afzonderlijk, En nog dagelijks, hoewel de grootste drukte Uiteraard voorbij is, laten post-beambten de kaarten door hun handen gaan. Elke postbesteller zal verklaren, dat het bezorgen van nieuwjaarskaarten een vervelend karwei is. De kleine kaartjes bieden weinig houvast aan koude be stellers-vingers, en een groot deel is slecht of verkeerd geadresseerd, Hoe goed een postbode zijn wijk ook kent, de aanduiding „Pietersen, Alkmaar" is toch onvoldoende. Sedert de woningen in Alkmaar voor een groot deel een ander nummer hebben gekregen, kreeg de postbesteller er nog een probleem bij. WEINIG VISITEKAARTJES JJOEWEL ettelijke tienduizenden in den lande bij het nieuwjaarwensen volstaan met het zenden van een visi tekaartje met de explicatie „G.N.", toch stopte de post dit jaar méér speciaal ge drukte nieuwjaarskaarten in de ver schillende bussen. Duizenden nieuw jaars-briefkaarten, die tijdens de actie „Voor het Kind" werden verkocht zijn thans gebruikt. Ook drukten verschil lende firma's kleine, sierlijke kaartjes, waarop men naast de afbeelding van een winters landschap de gelukwensen voor 1951 kon plaatsen. De visitekaar tjes raakten een beetje uit de mode. De voorraden „moderne" nieuwjaarskaar ten was in sommige winkels geheel uit verkocht ENORME DRUKTE y^L DEZE heilwensen op het ook hier zo geduldige papier werden door het leger van postbeambten bezorgd. Alle kaartjes hebben in de sorteervak- ken gestaan, zó gerangschikt, dat de betreffende dienaar van het staats bedrijf nergens 'n pas terug behoeft te lopen om ze op het juiste adres af te leveren. De instelling, die men soms gering schattend met de oubollige naam „Tante Pos" aanduidt heeft de laatste weken bergen werk verzet. En hun dankwoord van degenen bij wie al die duizenden nieuwjaarswensen bezorgd werden, was meestal: het dorre geluid van een dicht klappende brievenbus... De bestellers verdienen een pluim op hun roodge- biesde pet! On gecorrigeerd) De KNVB heeft alle wedstrijden in alle districten, die voor morgen waren vastgesteld, afgelast. Het programma wordt een week opgeschoven. Het zelf de geldt voor de wedstrijden van de afdeling Noord-Holland. Amerikaanse Dupont Krystal Nylon Kousen Uitsluitend le kwaliteit. 9.75 p.p Hoek Houttil „Vol belangstelling s het toekomstige oeuvr pon ist, die zijn leven de muze der operette", den besloot het tödsch muziek" eens een artil van Peter Robert, gew van Gaston Simon. In dorps Gemengd Koor golven" van deze Ned nlst met groot succes zijn nieuwste grote leven" ten tonele wori Gaston Simon schiet rette op ongeveer Behalve verschillende is „Artistenleven" de welke hij sindsdien co zelf sprekend was zijn een groeiproces ondei tekenend voor zijn ze zijn eerste werk „Ros; genomen, Aanvankeliji kende richtlijnen wer componist spoedig tot stijl. Men bemerkt de Donderdagmiddag di schip van de schipper op Langendijk, dat m< peen van de Langedij naar Utrecht, even voc sluizen te Zaandam t achter in het schip waardoor het vliegwk kamer water maakti probeerde de schipper schip drijvende te hou mogelijk bleek, werd brandweer ingeroepen, naar de Achterdam water-vrij probeerder danks alle werkzaal zich spoedig aanzien, niet in Utrecht mt kunnen komen. Door Zaandamse havendien toen naar de werf va neveld aan de Oostzij men net op tijd aanku met een bok in de hoi de werf werd direct lingswerkzaamheden de schipper 's avonds naar de Domstad kon termorgen vroeg gem vervoerde producten Utrecht kon afleveren, doktersi De doktersdienst v en St. Pancras zal hc end worden waargen Wilmink te Zuid-i K 2260—424, kinheim- GAAT nie' De voor morgen n balwedstrijd Kinhei morgen niet door, a rein te Beverwijk re afgekeurd. In opdracht van 1 van Heerhugowaard Heide Mij. de nodig richt in verband me verbetering van de hugowaard-Noord. He de aanvankelijk de i loop van de herfst r heden zou worden bi bereidingen blijken tijd te kosten o.m. schillende kunstwerk Het bestuur dringt diging aan. Men vei in Februari a.s. een uitvoering van het 1 gemaakt. Het is de bedoelin weerszijden van de —Den Helder te vei lereerst de westzijde gen waren betrokke Pannekeet, Hoog- e; zen en een gedeelte polder. De ophoping van chinegemaal, als dit steeds een punt, dat Het polderbestuur v heeft thans zijn teel dracht gegeven na 1 enige machinale wij rières kan verwijde wel niet eenvoudig dering van kroos is probleem, dat nog n gelost. DR. NOORLANDEï Onze plaatsgenoot gisteren met het m donesie met bester vertrokken. Aan h maand zal hij in He kunnen zijn, waar r open armen zal ont „IN VOLL1 De gymnastiekvi Uit Heerhugowaard kort onder het b een revue opvoeren

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2