JIMMY BROWN ALS BOKSER IndezeGRIEP-tyd Dl SLEUTEL nhetzilver Angst dreef Hagenaar tot moord op gedeserteerde SS-er Vragen over Paul van Kempen NATIONALE LEVENSVERZEKERING-BANK N.V. Europa in het teken van bewapening 0 liisiekend we Niedorp if slot van de selwedstrijd rmenhuizen gerlijke Stand •Hugowaard deemster :tberichten Lijfc nog spoorloos Het Radioprogramma Frankrijk verloor meer burgers dan soldaten Duitsers krijgen gratie Burgemeester als huwelijksmakelaar Twee grote stappen vooruit ROTTERDAM m fP im, Pam en Pom aan zee^l Het Nieuw Guinea-debat MAANDAG 15 JANUARI 1951 e Kliffen willen we eek lent maken voor de fijn- iretatie van de liederen ;sky „La poupée s'endort du Soir. Ook in opera- tcini en Mascagni boeide ioor de dramatische ex- :enor Leo Larsen zong Ih'io mai vi possa van e operaduetten van Bi- gni, welke laatsten ge- n met Maartje Kliffen, mon Halie speelde wer- s, Mozart en Liszt. ,,Air lozart vormde het hoog- oonde in de begeleiding n een perfect accompag- ïze werden nog enkele 3 door de solisten uitge- besluit zong het koort tatie" van Gerard Boe- ildiging aan het slot van verd wegens ziekte van ter gesproken door wet- lorp. Spr. prees de ver- et koor en van zijn dirl- Voorts werd gecompli- nens V.V.V. te Schoorl, rps. V.V.V. GroetCam- Herv. Oratorium Ver. ger Koorvereniging, N.H. mgverenigingen, Winke- g Schoorl en de exploi- Rustende Jager". Ds. De lamens enkele vrienden Onder de talrijke bloem- nd zich een bouquet van t van Schoorl, die per- gaf van zijn belangstel- t Alkm. Dubb. Mannen de de présence. ijdens dit zeer goed ge- jumconcert getuigde on- van de grote waarde- i voor het Schoorls Ge en zijn populaire dirigent Ms. ning naar de uitslag van de van de Niedorper toneel- 3 Februari een einde ko- dan in de Prins Mauriti maken. Om die avond aantrekkelijk te ma- één-acters opgevoerd, een keuze kan ma- oerbeker Toneelgezelschap Monschein-sonate", een van Joh. Broedelet; Cice- geheel nieuws, namelijk van De Hertog en de na Arbeid" viel op het „Met de auto naar mbden". Hillebrand, zv G. Otten nga; Lutske, dv L. E. de Blom; Bartholomeus, zv a P. Vollmuller; Adrianus uren en D. Blom; Louise W. Post en M. G. Gies- u w d: G. J. Beukers en d: L. Zeelen te Harlingen regt; J. J. Meijer te Ber- Buuren; C. F. Meijert te en M M. de Moor; M. tkersloot en L. C. H. Lin- n; C. de Moor, 66 jr., an D. v. d. Horst; W. jr., zv S. Goudsblom; T. echtgenote van H. Slik- jr., zv D. Vos. THUISFRONT airen uit onze gemeente be- ïdonesie zijn teruggekeerd, oliek Thuisfront, afdeling l-Noord de tijd gekomen den thuiskomst feestelijk te :st zal er 's morgens om 7 lis in de parochiekerk uic worden opgedragen, waar maar niet minder de ande- worden verwacht. Op die- aderdag 18 Januari, zal des sst worden gehouden in de er Jac. Groenland. Hiervoor is gezelschap uitgenodigd. DNNA LUCIA" IN STUDIE an het „Jeugdtoneel" heb- stuk in studie genomen, Donna Lucia" of wel „De een vrij dwaas ge- Het stuk wordt ge- 5 Februari in de zaal van land. ERLIJKE STAND Nicolaas, z. van C. N. iei.in. Elisabeth M„ d. ;n A. de Lange, d: Simon P. J. de Hoon n: Trijntje Bankert, 76 D. Brugman, Rijperweg Jan. Aangevoerd: 95 stuks 500-1140, 48 nuchtere kal- n 30—05 en 21 vette schapen stuk; 318 varkens van 1,60— R GROENTENCENTRALE, uien 5—5,50 en grove 5,70— groene kool 7—14,50; 11.000 5000 kg gele kool 1700 kg gele kool en RKTBOND, 15 Jan. - 2500 rielingen 5,70 en nep 11,90; >01 7,10-15,70; 2000 kg gele 5.000 kg witte kool: Deenle Over de moord op een gedeserteer de SS-er, welke thans aan het licht is gekomen, vernemen wij nog dat de vennoorde, de 22-jarige H. J. K. uit Deo Haag, in April 1945, enige dagen voor de moord, door de dader, de 28- jarige J. van der M. in een perceel aan de Laakkade verborgen was ge houden. De dader kende de gedeser teerde SS-er van vroeger. Voor zover op het ogenblik geble ken zou aijn, was de dader zeer be angst voor de loslippigheid van K Deze laatste Kep op straat en sprak met versohillende mensen. Hij hoorde van een caféhouder, wiens vrouw bon kaarten voor onderduikers verzorgde, van de verhandeling van clandestien geslacht vlees enz. Voorts zou de da der een bepaalde angst gehad hebben, dat als K. door de Duitse militaire po litie zou gegrepen worden, hij dan zelf zou meegesleept worden. Tijdens een ruzie in het perceel aan de Laakkade heeft V. d. M. de SS-er met diens Duits geweer dood gescho ten. Het lijk werd in een zak gestopt en werd met behulp van de vader van de dader, de 66-jarige J. van der M. op een open terrein aan de Laakkade, waar thans schooltuintjes worden ver zorgd, begraven.' Het geweer werd na de bevrijding ingeleverd bij de post van de B.S, aan de Capadosestraat. Het uniform van de vermoorde werd in het huis waar Ze hebben 93 mooie meisjes gevraagd: hoe moet de man Uwer dromen zijn? »eantwoord: hij Nederlands elftal 39 hebben moet in het spelen 34 hebben geantwoord: hij moet kunnen zingen als Bing Crosby 19 hebben geantwoord: bij moet ogen hebben als Charles Boyèr 1 heeft geantwoord: geef mij maar een goed gehumeur de, hardwerkende, zorgzame man, die 's avonds gezellig bij me zit met een kopje thee en een pakje Bond Street. In alle ernstJ)e sigaret met de record omzet DINSDAG 16 JANUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Zeiulersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Morgen wijding, 9.25 Gram.muziek. 9.30 Waterstanden. 9.35 Populair concert. 10.30 Van vrouw tot vrouw. 10.35 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Alt en piano. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Orgel en accordeon. 12.30 Land en tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het piatteland. 12.40 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Avro-allerlei. 13.20 Financieel week overzicht. 13.30 Amusementsmuziek. 14.00 oor de vrouw. 14.30 Gram.muziek. 15.45 „Onze Amerikaanse buren". 16.00 Gram. muziek. 16.10 Kinderkoor. 16.30 Zenderslui ting. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 R.V.Ü.: dr. J. C. A. Fetter: „Het geweten". 19.00 Fanfare-orkest. 19.25 „Paris vous parle". 19.30 Gram.muziek. 19.45 Gesprek over huis artsen en ziekenfondsverzekeringen. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-Schaakwedstrijd Neder land—Noorwegen. 20.06 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.15 „Nog meer"» praatje. 21.20 De Antwoordman. 21.35 Gram. muziek. 22.00 „Goede moed", causerie. 22.15 Celol en piano. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en litur gische kalender. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws en weerberichten. 9.10 Voor de huis vrouw. 9.35 „Lichtbaken". 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10.40 School radio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 School radio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.05 Lunchconcert. 14.00 Gevarieerd programma. 14.53 Gram.muziek. 15.30 Ziekenlöf. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Gram.muziek. 18.15 Amusementsorkest en so listen. 18.48 Sport; „Dit Is leven"; Voor de jeugd. 19.00 Niéuws. 19.15 Actualiteiten. 19.23 Metropole-orkest en soliste. 19.52 Poiltiek overzicht. 20.00 Nieuw. 20.05 Radio-Schaak wedstrijd Nederland—Noorwegen. 20.05 De ge wone man zegt er 't zijne van. 20.12 Omroep orkest. (Om 20.12 Actualiteiten). 21.20 „De geestelijke nood in Duitsland", gesprek rond de tafel. 21.40 Viool en piano. 22.05 Philhar- monisoh orkest en soliste. 22.40 Gram.muziek. 22*45 Avondgebed en liturgische kalender, aw» Mmws. 8S.W-24.0# 6>m.nwMi. de moord werd gepleegd, verbrand. De dader was geen illegale werker. Tot op dit ogenblik is het lijk nog niet gevonden. Het zoeken geeft grote moeilijkheden, daar zich ter plaatse vroeger een vuilstortplaats bevond. Zowel de vader en zoon voelen zich opgelucht door hun bekentenis. Voor al de vader was door het gebeurde de laatste jaren zeer aangegrepen. De Franse minister voor Oudstrij ders, Louis Jacquinot, heeft in een schriftelijk antwoord verklaard, dat Frankrijk tussen 1939 en 1945 meer burgers dan leden van de strijdkrach ten heeft verloren. Er werden 91.232 militairen gedood en 36.877 stierven in krijgsgevangen schap. In dezelfde periode werden 101.424 burgers gedood, van wie 86.968 tijdens de bezetting. In totaal werden 6450 buitenlandse onderdanen gedood. Bij K.B. is gratie verleend aan: F. H. aus der Fiinten, F. Fischer, J. F. Stö- ver, allen tot de doodstraf veroordeeld bij arrest van de Büz. Raad van Cas satie en aan H. Kohier, tot de dood straf veroordeeld bij sententie van het Bijz. Gerechtshof te Amsterdam. In alle gevallen 'is de doodstraf veran derd in levenslange gevangenisstraf. Onder heiblok verpletterd Zaterdag is bij het heien aan de Aalsmeerderdijk een noodlottig onge val gebeurd, dat de 61-jarige G. Pan- nekoek uit Aalsmeer het leven heeft gekost. Bij het verzetten van een der heipalen kwam het heiblok langzaam naar beneden. De heer Pannekoek werd hierop attent gemaakt, doch ver wijderde zich op onverklaarbare wijze niet tijdig en werd verpletterd. Het Tweede Kamerlid Goedhart (P. v. d. A.) heeft de ministers van Justitie, van Sociale Zaken en van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen vragen gesteld over de voormalige Ne derlander Paul van Kempen, die zich in 1932 tot Duitser liet naturaliseren en tijdens de bezetting als dirigent met een Duits orkest hierheen kwam om concerten te geven voor het Duitse le ger. Zoals bekend, zal Paul van Kem pen gedurende enige tijd het Amster dams Concertgebouworkest dirigeren. De heer Goedhart vraagt de minis ters om welke redenen ten behoeve van deze Duitser een verblijfs- en ar beidsvergunning zijn afgegeven. Voorts acht hij het een vreemde toestand, dat een Nederlands kunstenaar, die zich niet goed gedragen heeft tijdens de Duitse bezetting zich eerst moet on derwerpen aan het oordeel van een zuiveringscollege, terwijl men deze Duitser rustig zijn gang laat gaan. De heer Goedhart stelt ten slotte de vraag of er geen aanleiding is het bestuur van het Amsterdams Concertgebouw orkest te doen weten, hoe de regering denkt over het feit, dat een man, die tijdens de Duitse bezetting klaarolij- kelijk geheel aan de zijde van de vij and stond, aan het publiek als dirigent van 's lands eerste concertinstelling wordt opgedrongen. Polen verzocht' de uitlevering van Menten Volgehs het Poolse nieuwsagent schap is nog geen Nederlands ant woord ontvangen op een nota van het Poolse gezantschap in Den Haag van October j.l., waarin werd gevraagd orn uitlevering van P. N. Menten In de nota zou zijn meegedeeld, dat Menten gedurende de Duitse bezetting van'Po- len in dat land gewerkt heeft a]s lid van de „Sicherheits Polizei" en als be heerder van verschillende Joodse on dernemingen Van de zijde van het ministerie van Justitie verneemt het A.N.P., dat de Haarlemse rechtbank binnenkort ad vies zal uitbrengen over het Poolse verzoek tot uitlevering. Toen men onlangs in het dorp Bonfeld bij Heilbronn in Zuid- W est-Duitsland wilde overgaan tot verdeling en toewijzing van een landgoed van vijftig hectare, kwam uien tot de ontdekking dat het dertigtal hièrvoor in aanmer king komende boeren niet vol deed aan de voorwaarde, dat zij gehuwd moesten zijn, en dat nog wél bijt het' bestqdnd'e tekort dan. -s mannen in Vfiest-'Duitsland'. De schuld scheen niet te liggen bij de boerenvrijgezellen doch bij de boerendochters, die de voorkeur gaven aan een steedse burgerman. De burgemeester van het dorp greep in. Hij gaf in de pers be kendheid aan de situatie in zijn dorp en al spoedig begonnen brie ven van trouwustige schonen uit de omringende plaatsen binnen te stromen. De burgemeester sor teerde de brieven zorgvuldig naar de hem bekende smaak van zijn eenzame onderzaten en hun moe ders en ten slotte ontvingen alle ongehuwde boeren het adres van een mogelijk geschikte bruid. Tegen Kerstmis begonnen de eer ste huyjelijkscan&idateri .in Bon feld aan te komen en thans, aldus wil het bericht, slaat de burge- me ester-huwelijksmakelaar van uit zijn bureau met grote belang stelling de paartjes-van-zijn-keuze gade, die door de dorpsstraat ko- men gewandeld, hopend, dat Cu pido hem in zijn onderneming zal steunen. g 1 Uw polis bij ons geeft recht op: VB Geneeskundig onderzoek voor onze rekening. Om de drie jaar, U door een geneesheer naar Uw keuze (geldig voor verzekeringen met overlijdens- risico waarvoor een jaarpremie van 150,of meer wordt betaald). Dit geldt ook voor reeds bestaande verzekeringen. Renteloos voorschot. Niet alleen voor operatiekosten, maar nu ook voor de kosten van opneming in een ziekenhuis of sanatorium, noodzakelijk ter observatie of behandeling van interne ziekten. Een unicum in het Nederlandse levensverzekeringswezen! Vraagt onze brochure waarin onze stappen uitvoerig worden belicht.* rrrrrrrrrrr rrnrnrrrr De grootste in Nederland iiiiiiiiiiiiiiif? KARDINAAL OVERLEDEN De 79-jarige Kardinaal Francesco Marchetti, Deken van het Kardinaals college, is te Home overleden. Het aantal kardinalen is daarmee gedaald tot 52. Het aantal open plaatsen in het Kardinaalscollege, dat de Paus kiest, is tot 19 gestegen en het aantal Italiaan se kardinalen tot 18 gedaald tegenover 33 buitenlandse kardinalen. Men be schouwt dit van belang voor het geval de tegenwoordige Paus zou komen te overlijden, voordat nieuwe kardinalen zijn benoemd. In verband met de afwezigheid van de minsters Van Schaick en Stikker en het vertrek van minister Götzen naar West-Indie heeft de voorzitter van de Tweede Kamer voorgesteld het Nieuw-. Guinea-debat te houden na afloop van de behandeling van de begroting van Buitenlandse Zaken en indien deze be handeling op Dinsdag niet is ten einde gebracht, deze voort te zetten op Don derdag 18 Januari. Voor Woensdag staat op de agenda het wetsontwerp tot vaststelling van zekere waarborgen je gens bepaalde groepen militairen en gewezen militairen van het K.N.I.L., Hoge Egyptenaren betrokken in wapenschandaal Officieel is te Cairo medegedeeld, dat Abbas Halim Tewfik Achmed Pasja, prins van het Egyptische koninklijke huis, de vroegere bevelhebbers van de Egyptische genietroepen en de marine, het gewezen hoofd van de inlichtingen dienst en negen anderen terecht zullen staan wegens het „Egyptische wapen schandaal". De verdachten worden be schuldigd aandeel te hebben in de aan koop van ondeugdelijke wapens en munitie, van Spaanse en Italiaanse herkomst, in de Egyptisch-Israelische oorlog, en van wanbeheer van rege ringsfondsen. 47. Die avond in het Odeon werden, eerst wat amateurpartijtjes afgewerkt en daarna zouden nog vóór de pauze Jimmy Brown en Mike M-oker in de ring verschijnen. Jimmy was samen met meneer Goochum naar het Odeon gegaan en daar aangekomen, had hij zich door meneer Goochum een beetje laten masseren, hetgeen hem zoveel plezier deed, dat hij op de masseertafel zo maar in slaap was gesukkeld. Me neer Goochum had met grote ogen naar dit tafereel staan kijken. „Wat een ijze ren Hein is 't toch", bromde hij. „Ik ben alleen bang dat hij wat al te kalm is, want een bokser moet altijd een beetje wedstrijdzenuwen hebben. Dat is altijd goed. „Jimmy!" riep hij. „Wordt 's wakker. Je moet straks de eerste wedstrijd van je leven boksen en dan moet je niet slaperig zijn". „Wa-blief?" vroeg Jimmy dromerig. „Wattister met dat boksen. Zeggeris, gun je me nou niet eens een klein tuk- kie?" Meneer Goochum stak van wan hoop zijn twee armen in de lucht. „Zo'n stuk koelbloed", riep hij. „En daar moet ik een wereldkampioen van ma ken!" 19. Nu weten Pirn, Pam en Pom helemaal niet meer, hoe ze het hebben. „Ik vind het hier helemaal niet leuk", zegt Pom. „Strandvoort heet het hier, maar ze hadden het beter Loopvoort kunnen noemen. We worden door ieder een weggestuurd. We doen niets anders dan lopen. „Je hebt gelijk!" Pim knikt. „Ik heb er schoon genoeg van! We blij ven hier! Ik vertik het, om nu weer naar het Zuiderstrand te lopen. Zie je die zeeman nog? voegt hij er aan toe. De drie hondjes kijken om zich heen maar de oude zeeman, die hen ge waarschuwd heeft, is verdwenen. „Ge loof jij het? vraagt Pam, toch een beetje angstig. „Wat? Van die zeeslan gen? Och, sukkel, die bestaan toch zeker niet?" „Ik geloof, dat die zeerob ons een beetje voor de gek wilde houden", zegt Pom ten slotte. „Maar dan heeft hij toch de verkeerden voor gehad. We laten ons niet bang maken. Voor niets en niemand!" bewijzen AKKER TJ ES onschatbare diensten Ze verdrijven koortsen pijn en werken zweetbevorderend. Zaterdagavond is Eisenhower te Londen aangekomen. Dertig leden van de Londense vredesraad, welke de steun der communisten heeft, hebben op de Amerikaanse ambassade een brief overhandigd, waarin de generaal gevraagd werd „weg te blijven van de Engelse kusten". Zondag demonstreer den 300 personen op Trafalgar Square Ondertussen bestudeert de Britse re gering een nieuw herbewapeningsplan waarvan de kosten in de volgende drie jaar 3.600.000.000 Pd. St. welke premier Attlee in September begrootte, te bo ven zullen gaan. De Noorse autoriteiten overwegen de gehele gewapende macht van Noor wegen aan Eisenhower ter beschik king te stellen. Uitbarsting van Etna duurt reeds vijftig dagen De uitbarsting van de Etna, de grootste sinds een eeuw, duurt thans reeds 50 dagen. De regering schijnt alle hoop te hebben opgegeven voor het stelpen van de lavastroom langs kunst matige weg. De vier dorpen Milo, Rinazzo, Fornazzo en Sciara, die door de 2000 inwoners verlaten zijn, werden merkwaardigerwijze niet bedolven. Toen de lava de dorpen tot op een paar honderd meter genaderd was, veranderde zij plotseling van richting, Patricia Wenthworth In het centrum van Marbury. waar de twee hoofdverkeerswegen elkaar kruisen, zijn z.g. stoplichten. Toen Michael Harsch bij de rand van het trottoir kwam, floepte het orarijelieht juist aan. Daar hij het grootste deel van zijn leven onder Duitse heer schappij had doorgebracht, probeerde hy In 't geheel jiiet, dé weg nog over te steken voor het licht rood werd. Integendeel, hij wachtte geduldig tot „groen" zou verschijnen en de weg dus vrij zijn. Ben van de twee wegen gaat recht toe recht-aan en wordt omzoomd door pompeuze winkelhuizen uit de tijd van koningin Victoria. De andere daaren tegen loopt in een gebogen Ifln op het kiuispunt af en vertoont een wonder lijke mengeling van huizen, winkels, kantoren, met ter afwisseling een kerk en een benzme-station. Enige gebou wen stonden er al in de tijd, dat de z.g. Onoverwinnelijke Vloot werd ver slagen, maar sommige haddén nieuwe pralende gevels gekregen, terwijl an dere op een koopje in elkaar genet schenen. Alles bij elkaar heeft Ram- ford Street zekere bekoring en een individueel cachet, dat High Street te enenmale ontbreekt. Terwijl Michael Harsch daar zo stond te wachten, keek hij onwille keurig die onregelmatige rij huizen langs. Een ervan was hoog, smal en had een verticaal dakvenster als be kroning van de vier verdiepingen. Dan was er de vierkante gevel van een haveloos uitziend hotel, welks verroes te uithangbord met een ram prijkte, aldus de naam van het établissement rondom verkondigend. Iets verderop zag hij een klein, plomp huis van twee verdiepingen, 't oude houtwerk groen geschilderd en boven de straatdeur in gulden letters van twee voet hoog het woord „Teas". Hier kon de dorstige, ,wie hij of zij ook wezen mocht, zich aan Engeland's meest nationale drank, de thee, te goed doen. Toen Harsch zijn blik weer naar de stoplichten wendde, bleken ze op „groen" te zijn gesprongen. Als hij nu de weg was overgestoken, zouden er heel wat dingen anders gebeurd zijn. Toen kwam en verliep dit ogenblik zonder dat iets het van andere ogen blikken onderscheidde. Michael wei felde tussen het doel. waarmee hij zich naar 't kruispunt had begeven en de overweging, dat, moe en dorstig al« hij was, een kop thee-hem goed ion doen. Als hij nu overstak, zou hij de trein van vier uur vijf-en-veertig nemen tot Perry's Halte en verder de bus naar Bourne pakken. Wachtte hij daar entegen omdat hij eerst thee wilde drinken, dan zou hij zowel trein als bus missen en heel laat avondeten krijgen, want hij zou van de halte af dwars door het land moeten lopen Zijn aarzeling duurde zó lang, dat de lichten inmiddels weer veranderden. Toen een besluit nemend, keerde hij 't kruispunt de rug toe en sloeg Ram- ford Street in. Zonder het te weten, had hij de meest gewichtige beslissing van zijn leven genomen. Immers, omdat juist op dit ogenbijlik het licht van groen weer oranje werd, zouden drie mensen moe ten sterven, terwijl het leven van vier anderen een grondige. ingrijpende verandering zou ondergaan. Toch was er geen innerlijke stem, die hem waar schuwde. En mischien wie zal het zeggen? zou een waarschuwing ook, vergeefs zijn geweest. Na een eind de straat te zijn afge lopen, stak hij ze over. Hier moest op nieuw een besluit worden genomen, maar ditmaal dacht hij er nauwelijks over na. De kleine groene theesalon had hem wel aan thee doen denken, maar oefende verder geen aantrek kingskracht op hem uit. Hij ging drie treden op en betrad m een mozaïekvloertje de donkere nauwe „hall" van de „Ram". Men had zich niets ongezelligers kunnen denken. Mi chael zag een trap, een kantoortje, twee barometers, drie bakken met op gezette vissen en het grijnzende masker van een vos. Ook was er een oeroude klok, even somber tikkend als ze er uitzag, dan een tafel met marmeren blad en vergulde poten, die een kwij nende aspidistra in een lichtrose pot torste. Een enorme parapluie-standaard, geflankeerd door een kleine eikenhou ten kast, voltooide het ameublement- Licht ontbrak en de aanvoer van verse lucht was zo gering als niemand zich zou kunnen voorstellen. Op de hall kwamen zes deuren uit. Eén ervan droeg het opschrift: „koffie kamer". Toen Harsch naderbij trad, ging deze deur open om een man door te laten. In de kamer was meer licht dan in de hall. Het licht streek over een oor, een kaak en een met tweed bedekte schouder, maar bescheen ten volle Michael Harsch' gezicht. Als de man, die uit de koffiekamer kwam, even stilhield, duurde het toch niet lan ger dan iedereen zou hebben gedaan om een botsing te vermijden. Zeker week hij niet achteruit want bijna on middellijk -as hy Harsch voorbij en in het donker verdwenen. (Wofdt vwvolgd^* De Italiaanse premier De Gasperi heeft het parlement verzocht om >n- middellijke toewijzing van tweehon derd milliard lire (1.150.000.000 gulden) voor het versterken van het Italiaanse leger tot twaalf divisies. De regering Verlangt verder uitgebreide volmach ten ten aanzien van de economie van het land met het oog op de inspanning voor de bewapening. Van communisti sche zijde werd heftig geprotesteerd. Men riep o.a.: „Weg met Eisenhower", waarop De Gasperi voor de microfoon antwoordde; „Generaal Eisenhower zal hier welkom zijn." denkt U aan de Tijdgeest Ruime sortering extra grote maten H. v. WIUIOEN BILDERDIJKSTRAAT 77-15. AMSTERDAM Heden ontbinding van de Surinaamse Staten De Surinaamse landsregering heeft besloten heden het besluit tot ontbin ding van de Statèn te. nemen. De can- didaatstelling voor dé nieuwe staten geschiedt op 14 Februari en op 14 Maart worden verkiezingen gehouden. Dodelijk geval van nekkramp In het D.U W.-kamp te Klundert heeft zich een dodelijk geval van nek kramp voorgedaan. In verband hier mede is het kamp geïsoleerd. In dit kamp zijn gerepatrieerde marine-men sen met hun gezinnen gehuisvest. Het slachtoffer was een kind van een van ben.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3