Uitgaven overtreffen vredesbegrotingen alle der vorige V.S. Peking heeft Vredesplan in studie V.N.-troepen weren zich flink ran DAW VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN William Herod productieleider Prof. Romme achter de regering „Sukarno is bereid af te treden" Ook ECA na 1952 Levenslange dwangarbeid voor Ilse Koch /ierde eerste trum ramer op Dinsdag 16 Jan. 1951 148e Jaargang No. 13 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN TRUMAN BIEDT MILLIOENENNOTA AAN Voor buitenland 7112 millioen dollar Alleen hulp voor militaire krachtsinspanning De besteding van iedere belasting-dollar Dezelfde volmachten als generaal Eisenhower Griep verspreidt zich over de gehele wereld Houding van Kabinet goedgekeurd Weerbericht Jongwol, Oost van Wondjoe, heroverd Veertig meisjes in Rome werden gewond Stafchef Collins is optimistisch Foster Dulles sprak met Malik over vredesverdrag met Japan LieGezonde verstand zal zegevieren Koht Bz-iieJk Politie neemt leeuwen temmer in bescherming Semba mag niet optreden Vele beschuldigingen ingetrokken vierde de Alkmaarse jing „De Jeep" haar tgeen in een jaarver- herdacht werd. In avond waren behalve jeugdige leden aan- periode werden de rzitter en de secreta- liden .-.regen namens schenk als blijk van verden enige kleine 1. Na tien uur, toen Huiswaarts waren ge- vergadering voortge- i geanimeerd verloop ;eks het middernach- ns men besloot te avond zeer goed ge- t toch nog maar een de grote feestavond, art wordt gehouden, van „De Jeep" ver planken. terwijl on- ersonen dit feest zul- fbalwedstrijden erleg hebben de Bel- erlandse Korfbalbond strijd BelgieNeder- .951 te Deurne (Ant- spelen. Belgie BNe- 3 Mei te Gent worden extra interlandwed- -Belgie op 24 Juni te de wedstrijd Neder- is als datum 5 Au- ld. zelf een zwemmer t thans voor de taak van DAW te verzor- rele maanden geleden rug keerde, heeft hij rem de Waterratten misch inzicht en zijn - tal van wedstrijden tellen de training van voort te zetten, maar ij er van overtuigd, met het vertrek van :lig verlies heeft ge- Struikelde na erste helft els twee invallers had itstekend partij en 't jrmaal, dat de stand het einde nog 00 moment kende de K.C. een fatale straf- na de aanvang had ïs eenmaal een straf- Miste B.K.C. de eer- aast te schieten, de rd benut en daarna een gewonnen wed- hadden de bezoekers le straffe wind in te gedurende de gehele ogels in de meerder- dan tot tal van cor- t echter niet te bren- t kwam B.K.C. er '.ds vermelde gemiste jwel niet aan te pas. met 00. Na de rust in beter voor de dag. ond echter steeds in 18 minuten vóór het j voor de eerste maal. 5.K.C. rustiger en be ien vóór het eindsig- nksbinnen met een e uitgelopen keeper en. Enkele minuten de rechtsbinnen de n getrouwe copie van o kwam het slot voor en onverwacht grote ;roverde twee nten op Andijk dan fraai was de vedstrijd na de vorst- mmen en Andijk, die i een verdiende 32- verde. Het veld was :n onbespeelbaar door it er op stond, allen waren voor je il spoedig bleek, dat over een behoorlijke beschikten. Het enige 'as de vereiste stoot- oringskansen te be- litmuntende werk var\ lan stond doelpunten len had meer succes, il over links gespeeld ten zette de bal fraai Van der Velde kopte k te erg en nog geen n de gelijkmaker ging de rust in. t veroverde Limmen aanval de leiding, de kwam ook het rnn Limmen van de lf uur te spelen ver achterstand tot 3—2, Limmen een groot i'aan Andijk zich ai- minuten kon ontwor- d kwam echter geen tsy hersteld heid van vier maan- -otsy Zaterdagmiddag om voor de eerste vergadering van de rd. Namens alle be- ir. H. F Hopster hem aan. BUREAU: ADMINISTRATIE Voorc1 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE: Achterdam 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA eD C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN ALKMAARSCHE GOU TARIEVEN: Advertenties: 16 ct. p. m.m Familieberichten 20 ct. p. m.m. Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woorden 1.—, elk woord meer 5 et Uitslui tend contant. Abonnementen 1.72 per maand, 5.15 per kwar taal plus incassokosten. President Truman heeft Maandag bij het congres de begroting doen in dienen, waarin alle uitgaven zijn vermeld, die de Amerikaanse regering in het belastingjaar 1952, dat loopt van één Juli 1951 tot dertig Juni 1952, wil doen. Het totaal dezer uitgaven, nameljjk 71.594 millioen dollar, is het hoogste In de Amerikaanse geschiedenis in vredestijd. Hiervan is 41.421 millioen dollar bestemd voor de Amerikaanse weermacht en 7112 millioen voor de der bond genoten. Deze begroting is 78 procent hoger dan die over het in Juni 1950 geëindigde belastingjaar. Jn de boodscijap, waarmede presi dent Truman het congres de begroting heeft toegezonden, zegt hij dat „zij een weerspiegeling is van de reusachtige nieuwe verantwoordelijkheid die het Amerikaanse volk. tengevolge van de aanvallen der communisten op de vrij heid in Azie en het gevaar dat de vrij heid in andere delen van de wereld be dreigt, te dragen heeft gekregen". Hulp aan het buitenland. Bijna 69 procent van het totaal der uitgaven, namelijk 48.921 millioen dol lar, is bestemd voor „uitgaven op mili tair en internationaal terrein". In Tru man's boodschap is niet precies aange geven welk gedeelte van de 7112 mil lioen dollar, die zijn uitgetrokken voor hulpverlening aan het buitenland, zal worden bestemd voor het laatste jaar van het plan-Marshall, hoeveel, voor militaire hulp aan de Staten-leden van het Noordatlantische verdrag en welk bedrag voor andere hulpprogramma's. Wel deelde hij mede dat ruim de helft is bestemd voor de bekostiging van mi litaire uitrusting, die de Ver. Staten aan hun bondgenoten zullen leveren. Truman verklaart verder, dat alhoe wel tot 30 Juni 1952 voor de hulpverle ning aan het buitenland niet meer zal worden uitgegeven dan de genoemde 7112 millioen dollar, hij het congres verzoekt de regering machtiging te verlenen voor uitgaven tot 9700 mil lioen dollar, opdat reeds voorzieningen kunnen worden getroffen voor op dit gebied in 1952 en 1953 verwachte uit gaven. Truman zeide verder nog, dat de eco nomische hulp, die de Ver. Staten Europa bieden, voortaan zodanig ge richt moeten zijn, dat het accent valt op hulp bjj de militaire krachtsinspan ning en niet meer op het bevorderen van een voortgaand algemeen econo misch herstel. Het congres moet goed begrijpen, al dus ging Truman voort, dat de verwe zenlijking van mijn aanbeveling, om West-Europa militaire en economische hulp te verlenen bij het opbouwen van zijn verdediging, afhankelijk is van het Van elk dollar, die er in het begrotingsjaar' 1952 in Amerika aan belastinggeld wordt uitge geven, zal worden besteed voor de militaire dienst 58 dollarcent, voor de buitenlandse program ma's 10 dollarcent, voor rente op de Amerikaanse schuld 8 dollar cent, voor uitkeringen aan vete ranen 7 dollarcents en voor alle overige uitgaven 17 dollarcent. ten volle aanvaarden door de West- Europese staten van de verantwoorde lijkheid ter versterking hun strijd krachten, opdat de Noordatlantische gemeenschap een krachtige gezamenlij ke verdediging zal hebben. De raad van plaatsvervangers van het Noordatlantische verdrag heeft Maandag de benoeming bekend ge maakt van William R. Herod, presi dent-directeur van de „International De griepepidemieën uit Zweden en Noord-Spanje „schijnen elkaar thans in Frankrijk te ontmoeten", zo deelt de Wereldgezondheidsorganisatie te Ge neve mee. Er zijn griepgevallen in Ja pan en op de Uawai-eiianden gecon stateerd, terwijl de ziekte ook in Ca nada en de Verenigde Staten is ver schenen. Het Franse departement van Ge zondheid deelde Maandag mee, dat de epidemie in hevigheid afneemt. Een deskundige noemde het in een artikel in „Le monde" mogelijk, dat de grote griepepidemie van 1948'49 de Franse bevolking een zekere mate van immu niteit heeft geschonken. KVP-leider over Nieuw-Guinea, Ambon en defensie Prof. mr. C. P. M. Romme hield Maandagavond te Heerlen een causerie, waarin by in vogelvlucht enkele actuele politieke problemen behandelde. Voorop stellende dat hü in deze rede niet kon vooruit lopen op wat hij in de komende kamerzittingen namens de KVP-fractie zal zeggen, verklaarde Prof. Romme, dat hij inmenging van buitenlandse zijde in de kwestie Nieuw Guinea niet kan toe juichen, daar dan het gevaar bestaat, dat ook buitenlandse belangen in deze zaak worden gemengd. Wel kan prof. Romme zich verenigen met het voorstel van de regering, om de souvereiniteit over Nieuw Guinea over te dragen aan de Nederland-Indonesische Unie, met behoud van het Nederlandse beheer. Hij achtte geen reden aanwezig voor de vrees, dat ons land daarmee in feite toch zijn zeggingsmacht kwijt zou raken. Wat betreft de Ambonese kwestie aldus prof. Romme, laten velen zich te veel leiden door hun sentimenten, even als dat het geval was bij de actie-Wes terling, welke ook in politiek opzient veel kwaad heeft gedaan. Spr. achtte het betreurenswaardig, dat, wat de Am bonese militairen aangaat, op onmoge lijke dingen wordt aangedrongen. Nog afgezien van de huisvestingsmoeilijkhe den mogen deze militairen, zowel met het oog op de reacties in de Indonesi sche Republiek als die bij de Papoea's, naar sprekers mening, niet naar Nieuw Guinea worden overgebracht. Sprekende over de verdediging van West-Europa zei prof. Romme dat, naar zijn persoonlijke mening, de vraag of ook Spanje daarbij moet worden inge schakeld, redelijkerwijs alleen bevesti gend kan worden beantwoord. Het zelf de geldt voor wat de inschakeling van West-Duitsland betreft. Ondanks alle aan herbewapening van West-Duitsland Verwachting tot Woensdagavond: Tamelijk heldere nacht met in het binnenland weinig wind en hier en daar nachtvorst. Morgen: in de loop van de dag toenemende be wolking met later in het Westen plaatselijk enige regen of mot regen, Meest matige wind tussen Vest en Zuid en dezelfde of iets hogere temperaturen dan van daag. WOENSDAG: zon op 8.40 onder 17.02; maan op 12.28, onder 05,16. verbonden risico's zal men tot de on ontwijkbare conclusie moeten komen, dat West-Europa en speciaal Nederland niet te verdedigen is, als de Bondsstaat niet meewerkt. General Electric Company", tot coör dinator van de productie voor de ver dediging der staten-leden. Herod krijgt een permanente staf van internationale functionarissen on der zich, die tot taak krijgen overeen stemming tussen en wederzijdse aan passing van de verdedigingsprogram ma's der staten-leden van het Atlan tische verdrag te bewerkstelligen. Zijn benoeming volgt op Achesons voorstel op de conferentie van Brussel om ook op het gebied der productie een func tionaris te benoemen, die dezelfde vol machten als generaal Eisenhower zal hebben op militair terrein. „Indien het Indonesische volk werke lijk e e n is, ben ik er van overtuigd, dat Irian weer bij ons zal zijn teruggekeerd voor het ochtendgloren op 1 Januari 1952", aldus sprak president Sukarno als slotzin van een redevoering, die hij tjjdens een persdiner ten paleize te Djakarta hield. De Indonesische president, die bij deze gelegenheid zijn stilzwijgen me betrekking tot Irian verbrak, zeide te vens in de loop van zijn toespraak: „In dien het volk mijn redevoeringen over Irian in het afgelopen jaar beschouwt als een belofte, die niet in vervulling is gegaan, ben ik bereid vrijwillig af te treden als president". Hij doelde daarbij op zijn uitspraak, dat Irian voor 1 Ja nuari 1951 tot Indonesië moest behoren. Trap stortte in lil Rome is een marnieren trap van twintig meter lengte ingestort, waar op zich ongeveer 300 meisjes bevon den, die solliciteerden naar een betrek king als typiste. Veertig ernstig ge wonde meisjes zjjn naar het ziekenhuis overgebracht. De trap, die naar een bureau op de derde verdieping leidde, kon de zware belasting niet verdragen en stortte met luid geraas in. Voorbijgangers snelden onmiddellijk te hulp. Er zijn geen dodelijke ongelukken gebeurd. Nederlanders in Djokja laten zich naturaliseren Negentien in Djokja woonachtige Nederlanders hebben te kennen gege ven het Indonesisch staatsburgerschap te willen aanvaarden. Onder hen oe- vinden zich enkele R. K.-geestelijken en dominees. Ook prof. dr. S. J. Zoet mulder, hoogleraar in de Javaanse taal aan de Gadjah Mada heeft het Warga-Negaraschap aangevraagd. De radio-stations van New-York hebben een uit Osan afkomstig bericht omgeroepen, inhoudend dat de verbon den troepen op het Westkoreaanse front tot het offensief zijn overgegaan. Gemeld werd dat eenheden infanterie, gesteund door gevechtswagens, Maan dag bij het invallen van de duisternis aanvielen en ongeveer twintig kilome ter in noordelijke richting doorstootten. De aanval gaat in de richting van Seoel. De troepen van de V.N. hebben Zon dag ten Oosten van Wondjoe het be langrijke knooppunt van wegen Jong wol heroverd. PJE communistisch-Chinese regering heeft de Indiase regering doen weten, dat het jongste plan van de V.N. van vijf punten voor vrede in het Verre Oosten te Peking zorgvuldig overwogen wordt., Ondertussen heeft Foster Dullès, de Republikeinse raadgever van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken, Zaterdag met de leider der Sowjetdelegatie bij de Verenigde Naties, Jacob Malik, beraadslaagd over de voorwaarden voor een vredesverdrag met Japan. Foster Dulles heeft tegenover Malik uiteengezet, dat hij uitsluitend Japan zal bezoeken om ter plaatse te onderzoeken op welke voorwaarden vrede zou kun nen worden gesloten. Hij zal zich na zijn terugkeer in de Ver. Staten weer met de vertegenwoordigers der andere geallieerde regeringen in verbinding stellen. JTEN geheel ander geluid liet de Ame rikaanse Republikeinse senator Bridges horen, die als zijn oordeel uit sprak, dat de Verenigde Staten „even goed kunnen proberen met Satan, als met Stalin te onderhandelen". Aan voerend, dat de Verenigde Staten reeds in een derde wereldoorlog verwikkeld waren, sprak hij zich uit voor het af breken van de diplomatieke betrek kingen met de Sowjetunie en andere communistische landen. Hij bepleitte verder hulp aan de Chinese nationa listen in de vorm van een blokkade van het door de communisten beheer ste China en steunverlening aan de yRYGVE LIE, secretaris-generaal dei V.N., verklaarde Maandag te Ge neve er van overtuigd te zijn, dat een algemene oorlog zou worden verme den en het gezonde verstand van de leiders der wereld de overhand zon hebben. Hij hoopte vurig, dat de rege ring van de Chinese Volksrepubliek het mogelijk zou achten in het kader van de jongste resolutie inzake het staken van het vuren in Korea samen te werken. Willi Wonderlijke uitspraak van de 65-jarige Parijse schilder de Segonzac: Ge confronteerd met de laatste producten zijner meer naar 't Ouborgiaanse nei gende kunstbroederen verklaarde hij: „Dit gedoe verhoudt zich tot de werke lijke schilderkunst als militaire ma- AJ noevres tot de echte kunst van het a Hitier heette. Omdat de wacht ajs0£ ]let Water was. oorlog voeren. Ds. Martin Niemoei- brigadier dat natuurlijk met omdat we nu toch zo hot" bezig zljn Ier vindt alle oorlog, hoe kunstzinnig nam' bekende hy ten slotte dat zijn meldeu we voor alle jazz-liefhebbers ook, uit den boze. Eind Januari zal hij are Hemrich Himmler was. dat A F N j'vangf0rt voortaan op 216,5 m zal uitzenden. Radio Luxemburg komt voortaan op 208,4 m (voorheen taal verwaarloosde doodzieke en uitgeteerde man. Het was Pee Wee Jackson, jaren geleden één van Ameri- ka's meest beroemde ,Jiot-clarinetisten". Jackson, die destijds geld verdiende als water, was totaal aan lager wal ge- Z^r^fPnlhZeZ omdat hij oox whisky begon®!. En derhalve een reis door Frankrijk en Amerika maken „om de vrede te predi ken". Om de nagedachtenis van een Qch ja, vrienden, „What's in a name?": Radio Frankfort) in de aether en Radio der grootste vredesapostelen van onze Twee Bulgaren en een Griek zullen Frankfort zelf kreeg de golflengte benarde tijd te eren is te Radgghat wegens spionnage moeten terecht staan 505,8 m. Q Behalve dit laatste station dicht bij de piek waar Mahatma Gandhi voor een militair gerechtshof in de zullen voortaan ook alle andere West drie jaar geleden gecremeerd werd een Macedonische plaats Drama. Nog duitse radiozenders hun programma door de Griekse regering aan India ge- een drama: In de afdeling voor onbe- met de nieuwe „Hymne aan Duitsland", Atheense middelden van een ziekenhuis te San welke Duitsland als „land van ver trouwen, hoop en liefde" prijst, beslui- schonken olijfboom uit de tuin, waar Socrates en Plato hun wijze Francisco ontdekte een reporter een to- lessen gaven, geplant. George Taylor uit Detroit vond dat tegenover dit fijn zinnige gebaar toch minstens een kleine vriendelijkheid op z'n plaats zou zijn. Weshalve hij verzocht z'n naam in Pappados te mogen veranderen daar zijn Griekse vrienden de naam Taylor niet konden uitspreken. Van die andere George, een Indiaan uit Dakota, kan Theodoor zich anders ook best be grijpen dat hij z'n naam wilde wijzigen. Omdat hij bij de Burgerlijke Stand a*ï George „de Slome Wolf" stond inge schreven, vroeg hij beleefd of hjj zich voortaan George „de Hoog vliegende Kraai" mocht noemen. Een zwerver, in EI Paso door de politie opgepikt, probeerde het ook al met een andere Ik wou maar, dat ze nu ook eens een anti-griep plan op gingen stellen. ten. De Britten hebben kennelijk ook weer wat vertrouwen in Duitsland ge kregen: Londens Philharmonisch Orkest zal 15 Januari met z'n dirigent Sir Adrian Boult naar West-Duitsland ver trekken voor een bezoek van 11 dagen, tijdens hetwelk concerten in twaalf steden gegeven zullen worden. O Op passen is anders de boodschap met die vreemde dirigenten: Toen de dirigent Serge Koussevitzky in New York arri veerde, ontdekte 'n fotograaf op z'n jas kraag een klein kevertje, dat bij nader onderzoek een zeer schadelijk insect bleek te zijn dat in Frankrijk en Italië grote verwoestingen aanricht onder de te velde staande artisjokken en andere gewassen. guerrillastrijders op het vasteland. Andere door Styles Bridges aan de Senaat gestelde eisen waren: de com munistische landen moeten uit de Verenigde Naties worden gezet. Gene raal MacArthur moet machtiging wor den verleend voor het doen bombar deren van bases der Chinese commu nisten. De Amerikaanse strijdkrachten in Kora moeten worden teruggetrok ken, „daar de diplomaten er wel voor zorgen dat onze strijd aldaar hopeloos is". De productie moet tot het hoogst mogelijke peil worden opgevoerd. Al gemene militaire dienstplicht moet worden ingevoerd om de Verenigde Staten in staat te stellen „een oorlog te winnen, die dodelijker zal zijn dan welke andere krijg ook in de geschie denis der mensheid. ln verband met de incidenten, wel ke zich hebben voorgedaan tijdens het Spaanse leeuwennummer van de tem mer Dola in het theater Carré, heeft de politie overleg gepleegd met de di rectie van circus Strassburger. Zoals bekend, werd de temmer Donderdag bij het verlaten van de kooi door één van de leeuwen in de hand gebeten Zaterdagmiddag werd hij opnieuw aan gevallen en vrij ernstig gewond. Het schijnt, dat de leeuwen bronstig zijn en daardoor bijzonder nerveus. Jaloe zie van leeuwinnen onderling schijnt de oorzaak van de moeilijkheden te zijn. De politie heeft na het overleg het verder optreden van de temmer en zijn leeuwen niet verboden, maar de eis gesteld, dat leeuwin Semba voorlopig niet aan het nummer zal medewerken. Militairen van het Nederlandse detachement knopen vriendschaps banden aan met soldaten uit Thailand. Het hoofdkwartier van de Zuidkore- aanse marine heeft medegedeeld, dat georganiseerde Zuidkoreaanse guerril- leros, ter sterkte van twintig duizend man, die door scheepsgeschut worden gesteund, actief zijn in het gebied van Haedjoe, dat aan de Westkust, juist bo ven de 38ste breedtegraad, is gelegen. De communisten hebben gepoogd het eiland Tongme, 35 km ten zuidoosten van Haedjoe, te veroveren. Zij werden teruggeslagen, waarbij zij zeshonderd man verloren. De communistische troepen, die op rukken over de met sneeuw bedekte heuvels van Midden-Korea, zijn gevor derd tot op tachtig kilometer van Tae- goe, waar zich het hoofdkwartier der verbonden troepen in Zuid-Oost-Korea bevindt. Volgens een Noordkoreaans legerbe- richt zijn gedurende het „nieuwjaaw* offensief" in Centraal Korea 13.000 man van de verbonden troepen gedood, ver wond of gevangen genomen. „Wij zijn en wij blijven er" „De VN-troepen zijn van plan in Korea te blijven en te vechten", heeft tie stafchef van het Amerikaanse leger, generaal J. Lawton Collins, verklaard. De generaal zei te hopen, dat hij binnen twee of drie maanden in staat zal zijn goedgeoefende vervangingstroepen naar Korea te zenden, „Wij vertrouwen ten volle, dat de verbonden legers de aan val der communisten kunnen weer. staan", zo voegde generaal Collins er aan toe. Het Amerikaanse leger zal tegen da zomer van dit jaar in kracht gelijkwaar dig zijn aan 24 divisies op oorlogs sterkte, zo werd te Washington ver klaard. Deze mening werd geknoopt aan de te Tokio afgelegde verklaring van stafchef generaal Lawton Collins. Naar uit betrouwbare bron wordt vernomen, staan 1000 Turkse soldaten klaar om naar Korea te vertrekken, ten einde aldaar de Turkse brigade zo no dig te versterken. President Truman heeft Maandag verklaard, dat de ECA na de oor spronkelijk vastgestelde datum van op heffing in het midden van 1952 zal moeten worden voortgezet. De toe stand in de wereld zou het naar hij zeide onmogelijk maken de ECA na afloop van de voorgenomen hestaans- periode van vier jaren op te heffen. Het oorspronkelijke programma van de ECA, dat betrekking had op het economisch herstel ondergaat een ge leidelijke wijziging, waarbij de hulp meer gericht wordt op het gemeen schappelijke Atlantische verdedigings programma. Ilse Koch, de „rode heks van Bu- chenwald", is schuldig bevonden aan het aanzetten tot een moord, het aan zetten tot een poging tot moord, het aanzetten tot ernstige lichamelijke mis handeling in vijf gevallen en tot licha melijke mishandeling zonder meer in twee gevallen. Deswege werd zij ver oordeeld tot levenslange dwangarbeid en verlies van haar burgerrechten, nse Koch was niet verschenen bij de voorlezing van baar vonnis. Volgens de gerechtsarts was zij niet in staat om te verschijnen, doch simuleerde zij een geestelijke afwijking. Koch was aanvankelijk beschuldigd van 36 moorden, medeplichtigheid aan 146 moorden en een poging tot moord, alles met betrekking tot het kamp Bu- ehenwald. In de loop van het proces werd het aantal beschuldigingen ver minderd. De openbare aanklager, dr. Hans ïlkow, trok op het laatste mo ment nog vijf beschuldigingen in Ilse Koch kreeg vrijspraak terzake van de overige tenlasteleggingen, waarvan het aantal echter niet vermeld werd. De verdediger van Ilse Koch, dr Al fred Seidl, deelde mede bij het West- duitse Oppergerechtshof in beroep te zullen gaan.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 1