Drees, Van Schaik en Stikker door Koningin ontvangen VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Critiek op de Haagse politie en de Amsterdamse recherche Suggesties van Canada en Israel Inbrekers stalen twee auto's en drie fietsen in één nacht Geen maatregelen tegen van Kempen Paul Zaterdag 27 Jan, 1951 148e Jaargang No. 23 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Opdracht mr. van Schaik voor vorming van zakenkabinet? Den Haag verwacht vijf partijen-regering Soewon weer door de V.N.-troepen bezet Be/riezing van Ionen en prijzen in de V.S. DANK DER AMBONEZEN Weerbericht Juwelendiefstal in het Haagse Palace Hotel Ruim zesduizend doden in Engeland en Wales Ter oplossing van strijd in Verre Oosten Brutale rooftocht in Beemster en Oosthuizen Reizigers gingen een agent te lijf KoJti ÏSMteÈ mmrnmmimÊammmmÊÊÊÊtÊÊm JONGETJE VIEL UIT RAAM Het laatste woord aan de Assemblée? Ontploffing bij atoom- proef in Nevada Ministers achten geen termen aanwezig BUREAU: ADMINISTRATIE Voor 9 Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE: Achterdam 20, Tel 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN ALKMAABSCHE CODBANT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct. p. man Familieberichten 20 ct. p. m.m. Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woorden I.elk woord meer 5 ct Uitslui tend contant. Abonnementen 1.72 per maand, 5.15 per kwar taal plus incassokosten. H. M. de Koningin zet met bekwame spoed haar besprekingen met voor aanstaande politieke figuren voort, teneinde zo spoedig mogelijk tot een oplossing van de kabinetscrisis te komen. Nadat gistermorgen ds. P. Zandt, leider van de Staatkundig Gereformeerde fractie in de Tweede Kamer en de heer C. J. I. M. Welter van de KNP ten paleize Noordeinde ontvangen waren, ontving de landsvrouwe mr. D. U. Stikker. Koningin Juliana gebruikte ver volgens de lunch met haar moeder H. K. H. Prinses Wilhelmina in het paleis aan het Korte Voorhout. In de middaguren voerde de Koningin besprekingen met dr. W. Drees, waarna een onderhoud van ongeveer twee uren plaats vond met mr. Van Schaik. Onze parlementaire redacteur schrijft ons, dat nu H.M. de Koningin van alle kanten haar informaties heeft ontvan gen, de aanwijzing van een formateur zeer spoedig verwacht kan worden. Politieke insiders nemen niet aan, dat de opdracht aan mr. Oud verstrekt zal worden, hoewel dit naar parlementair gebruik voor de hand zou liggen. Mr. Oud zou, gezien zijn door de twee grootste partijen, in ons parlement af gekeurde optreden, weinig succes heb ben bij de KVP en de PvdA. En zonder deze partijen, althans zonder de KVP. De verbonden troepen hebben Soe won bezet, 2 km ten zuiden van Seoel. Chinezen deden tegenaanvallen maar trokken zich terug bij geconcentreerd vuur der verbondenen. Behalve tegen de communistische strijdkrachten moeten de verbon den legers op Korea ook strijd voeren tegen het klimaat. Om zich tegen de doordringende koude wind enigszins te beschermen, maakten leden van de burger wacht van Zuid-Korea van bossen stro een hut. Een andere geallieerde eenheid drong door tot 8 km ten oosten van Koemjangdjangni, na ten zuiden van die stad communistische strijdkrachten te hebben uiteengeslagen. VN troepen zijn weer tot in Hoengson binnengedron gen zonder dat zij op tegenstand stuit ten. De Zuidkoreaanse regering heeft meegedeeld. dat 2.200.000 Koreanen naar Zuid-Korea zijn gevlucht. Een groot deel van hen zal naar eilanden van de Zuidkoreaanse archipel worden overgebracht. Zestien kilometer van Seoel Vliegtuigen der Verenigde Naties zijn begonnen het vliegveld van Soe won te gebruiken. Soewon ligt 27 km ten zuiden van Seoel. Patrouilles der V.N. zijn Seoel tot op 16 km genaderd. De Amerikaanse regering heeft met ing; ng van Donderdag middernacht de lonen en prijzen bevroren. De p izen lagen toen op het hoogste peil. dat zij in de periode van 19 December tot 25 Januari hebben bereikt. Ket doel van de bevriezing is de pr zen van alle goederen en diensten, behalve van die, welke in de wet op de defensieproductie wórden genoemd, te stabiliseren. De rantsoenering van voedsel in de V. S. wordt in de nabije toekomst met verwacht. is de vorming van een nieuwe regering onmogelijk. In de loop van Vrijdag helde men in Den Haag steeds meer over naar de ge dachte, dat de kabinetsvorming, even als in begin Augustus 1948. weer opge dragen zou worden aan mr. Van Schaik en dat deze er dan naar zou streven een kabinet op brede basis een zaken kabinet samen te stellen, waarin de KVP en de PvdA elk met ongeveer 5 leden vertegenwoordigd zouden zijn en de AR, de CHU en de VVD de toe komstige „derde macht"? ook met 4 of 5 leden. Dat zou dus ongeveer neerkomen op een reconstructie van het kabinet, even wel met dit nieuwe element, dat enige partijloze ministers vervangen zouden worden door leden van de AR„ de CHU of de VVD. De invloed van CHU en VVD zou dus versterkt worden en de AR, die sinds de bevrijding nog niet aan bod geweest is, zou in de regering worden opgenomen. Vermoedelijk zou den verscheidene nu afgetreden minis ters kunnen terugkeren. Het lijkt ons echter niet gemakkelijk om een gemeenschappelijke basis te vinden voor een zodanig kabinet, een basis, die het mogelijk maakt om ook werkelijk te regeren en de regering niet doemt tot het afdoen van de niet- principiële zaken. Hoewelonover- komenlijk zou dat laatste niet zijn, want in 1952 hebben wij weer nieuwe verkie zingen en dan zal er gelegenheid zijn op grond van de uitspraak van de kie zers een nieuwe regering samen te stel len. De voorzitter der Ambonese delega tie, de heer Aponno, heeft aan H. M. Koningin Juliana een telegram gezon deni waarin hij herinnert aan het feit, dat de Nederlandse regering besloten heeft de Ambonese militairen niet in de steek te zullen laten en niet te zul len afvoeren of achterlaten in door R.I beheerst of bezet gebied. Namens de Ambonese militairen brengt de deia- gatie haar meest eerbiedige dank voor deze beslissing aan Hare Majesteit. Verwachting, geldig tot Zondag avond: Half tot zwaar bewolkt met van tijd tot tijd regen en plaatselijk sneeuw. Aanvankelijk matige tot krachtige wind tussen Zuid en Oost, later veranderlijk. Iets kouder. Zondag: Zon op 8.28, onder 17.19; Maan op 25.57, onder 10.16. Maandag: Zon op 8.26, onder 17.19; Maan op -.-, onder 10.27. Tijdens de behandeling van de in Augustus van het afgelopen jaar gepleeg de juwelendiefstal in het Palace Hotel te Den Haag voor de Arrondissements rechtbank te Amsterdam, oefende de Officier van Justitie, mr. L. Feitsma. critiek uit op het onderzoek, dat de Haagse recherche in deze zaak gevoerd heeft. Hij deed dit op het moment, waarop de Haagse hoofdinspecteur van politie, A. L. van den Berg, als getuige gehoord werd. Op zijn beurt beschul digde de Haagse hoofdinspecteur dc Amsterdamse recherche van te geringe activiteit. wilde instellen, werd de hulp van de Amsterdamse recherche ingeroepen. Op dit punt oefende Mr. Feitsma cri tiek uit. Hij zeide onder meer, dat in de Haagse processen punten ontbraken, die voor de behandeling van vitaal be lang zijn. Mr. Feitsma achtte desalniettemin de caféhouder schuldig aan heling, waar voor hij vier maanden gevangenisstraf eiste. Rekening houdende met het blan co strafregister van diens vrouw, die bovendien zelf aangifte had gedaan bij de recherche, werd tegen haar zes we ken gevangenisstraf geëist. De mysterieuze zeeman kon niet wor den achterhaald. Midden Augustus werd bij de Haagse recherche aangifte gedaan van een dief stal, die op de kamer van een Canadese dame zou zijn gepleegd. Zij had 's nachts een slaappoeder ge nomen en bij het ontwaken kwam zij tot de ontdekking, dat een platina arm band, een armband, ingelegd met kost bare stenen, een gouden medaillon met parels, een doos met byoux en een be drag van driehonderd gulden waren verdwenen. Aanvankelijk werd het personeel ver dacht. doch toen na tien dagen hun on schuld kwam vast te staan, werden er in de bladen mededelingen gedaan van de diefstal. Inmiddels was een bar meisje in een café-dancing te Amster dam met een zeeman in aanraking ge komen, die haar diverse sieraden aan bood. Daar het meisje niet over vol doende contanten beschikte, ging zij met de zeeman naar de eigenaar van de zaak, die het horloge en de armband, zoals later bleek, ter waarde van bijna tienduizend gulden, voor ongeveer hon derd gulden kocht. De vrouw van de caféhouder las hierna het bericht van de diefstal in de courant en onmiddel lijk ging zij op eigen kosten naar Den Haag, waar zij de recherche ver telde de voorwerpen te goeder trouw te hebben gekocht. Bij het onderzoek, dat de Haagse recherche toen in het café De griep - epidemie Tengevolge van de griep-epidemic zijn deze week in 126 grote steden in Engeland en Wales 1.099 personen over leden, dat is 213 meer dan in de vorige week. De longontsteking vergde 843 slachtoffers, wat 142 minder is dan de week daarvoor. Het totaal aantal inwoners van deze 126 grote steden bedraagt ongeveer 20 milioen. Meer dan 85% der griep- slachtoffers was ouder dan 55 jaar en 443 waren ouder dan 75 jaar. Sinds het begin van December zijn in deze 126 steden 6.750 personen aan griep of longontsteking gestorven. De Politieke Commissie der V.N., die gisteren het debat over de Amerikaanse resolutie en het Arabisch-Aziatische voorstel heeft voortgezet, kon van de Cana dese minister van Buitenlandse Zaken vernemen, dat Canada de Amerikaanse resolutie steunde, doch tevens zes suggesties aan de hand deed voor het houden van een conferentie over vraagstukken van het Verre Oosten. Volgens de Cana dese suggestie zou binnen een week een zevenmogendheden-conferentie te Lake Success of New Delhi belegd moeten worden, welke als eerste taak zou hebben dc instelling van een commissie vpor het staken van het vuren. Na voltooiing van de voorbereidingen voor een staken van het vuren zou de conferentie moeten spreken over een vreedzame oplossing van het Koreaanse geschil en de terugtrekking van alle niet-Koreaanse strijdkrachten en vervolgens de Chinese eis van erkenning door de V.N. moeten bespreken. Het plan zou aan Peking moeten worden overhandigd met het verzoek er binnen 48 uur op te antwoorden. Een paar inbrekers hebben in de nacht van Donderdag op Vrijdag in De Beemster en Oosthuizen een wel heel brutale exploratietocht ondernomen. 's Avonds laat met de bus uit dc richting Amsterdam gekomen, zijn ze lopende de Zuiddijk van De Beemster opgegaan. Achtereenvolgens stalen ze twee fietsen, een auto. weer een fiets en ten slotte opnieuw een auto. De eer ste vier vehikels zijn terug gevonden, het laatste, een Minor, is spoorloos. Alzo ook de daders. Men vermoedt, dat de heren per dus uit de richting Amsterdam zijn geko men. Daarna wandelden ze over de Zuiddijk en stalen uit een schuur van de heer Breebaart twee fietsen. Al dan niet rustig peddelden ze vervolgens naar de Rijperweg, waar de Zuivel fabriek „De Tijd" staat. Naast de fabriek is een garage en de heren hadden wei nig moeite de deuren daarvan te ope nen. Binnen stond de nieuwe Pontiac vau de directeur, de heer Stikker en de zware jongens vonden deze klaar blijkelijk net een behoorlijk representa tief wagentje. De Pontiac werd naar buiten gereden, maar bij controle bleek, 'lat de benzinevoorraad maar zeer mi niem was. Geen nood, want de benzine pomp was bij de hand en wat is er ge makkelijker voor een inbreker dan een eenvoudig hangslotje van zo'n pomp te forceren. De tank van de Pontiac werd volge laden en toen toerden de heren in hun zacht gonzende wagen naar Oosthuizen. Ze hadden klaarblijkelijk trek in een hartige hap, want bij een pakhuis van Kosters kaashandel werd halt ge maakt. In no time waren de heren bin nen en wat ze zagen was appetijtelijk genoeg. Allemaal Goudse kazen en Edammertjes. Tegen een beetje werk zagen de heren niet op, want spoedig hadden ze vijltig Goudse schijven, elk van zo'n pond of veertien, naar buiten Twee Utrechtenaren, R. en K. die in Amsterdam aan de zwier geweest wa ren en in de trein ruzie hadden gekre gen met de hoofdconducteur A. W B. stonden Donderdag terecht wegens mishandeling van een politie-agent, die op verzoek van de chef de dronken mannen uit de trein wilde verwijde ren. „Ik greep een van hen beet", aldus verklaarde de politie-agent voor de Amsterdamse rechtbank, doch zeker een tiental andere passagiers dreven mij in een hoek. Ik greep daarop miir. gummistok, maar werd van achteren aangevallen, zodat R. de stok kon weggrijpen. Drie a vier passagiers drukten mij achterover op een bank. gingen bovenop me zitten en knelden mijn keel dicht". Ten slotte wist een Utrechtse agent in burger zijn collega te ontzetten Volgens de verklaring van de twee agenten had het treinperso neel. o.w. de hoofdconducteur, de wa genbestuurder en de chef tijdens de vechtpartij „met de armen over el kaar" belangstellend toegezien hoe de passagiers de agent trachtten te kelen In zijn requisitoir hekelde de officier de „lafhartige houding van het spoor wegpersoneel" en eiste tegen K„ die bovenop de agent zou hebben gezeten, acht maanden. De zaak tegen R.. die de gummistok had afgenomen, werd aangehouden. poliert Roansley uit Denver werd reeds lang door de recherche gezocht voor een aantal geraffineerde inbraken. Toen de politie hem eindelijk te pakken kreeg verklaarde hij zo'n goed „vak man" te zijn omdat hij een cursus in criminologie gevolgd had en als assis tent op een politielaboratorium werk zaam was geweest. Om de heer Ed ward Herman, die in Arizona een bank beroofde, te pakken te krijgen was an ders helemaal geen laboratoriumwerk nodig, want die had in een verstrooide bui z'n naam getikt op een der schrijf machines in het bankkantoor. Nee dan heeft de Amerikaanse geheime dienst het heel wat moeilijker: Die is nu al weken lang bezig te onderzoeken hoe het mogelijk is dat in een artikel van de bekende journalist en radio spreker Drew Pearson uittreksels voor komen van geheime, aan het ministerie van oorlog gerichte telegrammen. Professor J. S. Marais van de universi teit van Witwatersrand hoopt daaren tegen op volkomen legale wijze toegang te krijgen tot de geheime documenten van overleden Britse staatslieden ten- eindè deze te benutten bij zijn onder zoek naar de oorzaken van de Boeren oorlog. John Bok, een jong Ameri kaans sterrenkundige heeft meer belang stelling voor de huidige Z.-Afrikaanse politiek: Hij heeft een dissertatie ge schreven over „de politieke philosophie van de Nationale Partij in Zuid-Afrika". De heer Bok schreef deze verhandeling, welke voornamelijk gaat over het ie- ven van dr. Malan tijdens zijn werk zaamheden op het observatorium te Mazelspoort. yan Mazelspoort naar „griepstad" is één pas, al liggen ze hemelsbreed dan ook nogal ver uiteen. Theodoor vond dat n.l. een passende benaming voor de hoofdstad van Groenland Godthaab, want daar liggen bijna alle duizend inwoners met griep te bed. En omdat de Australische regering wèl op immigranten doch niet op de griep (BEEM)STERRIT Ze zouden overigens een best Rullye-teum vormen, die heren. gesteld is, moesten twee daarheen ge- emigreerde Nederlanders hunne respec tievelijke bruiden, die met een KLM- toestel dat grieperige passagiers ver voerd had, in Sydney arriveerden, met een kushandje op honderd meter af stand in plaats van een innige om helsing begroeten. Als Theodoor overigens in de toekomst een Ameri kaanse oorlogsveteraan met kunsthan den mag begroeten hoopt hij dat dit óók niet al te hartelijk geschiedt, want hoewel deze kunstmatige lichaamsde len thans zo geperfectionneerd zijn dat men er een ei mee kan vasthouden zonder de schaal te breken, kan er an derzijds zo krachtig mee gedrukt wor den. dat de beentjes in een echte hand worden stukgeknepen. Nog een tech nisch snufje: Een automatische naviga tor van Britse makelij tekent mét een door radiostralen van grondstations geleide styluspen precies de afgelegde route op de kaart aan. Voor lieden die zelfs dit nog niet veilig genoeg vin den zullen passagiers van de British European Airways zich bij vertrek uit Londen door middel van een speciale automaat, die „na inworp" een gezegel de polis levert, kunnen verzekeren. Dat lijkt Theodoor een heel wat waar devoller document dan de „neutrali teitscertificaten" die men momenteel a raison van één Mark in W.-Duitsland kan kopen: Zij vermelden dat de hou der weigert te vechten voor Oost of West en wil dat Duitsland strict neu tra»! blijft. gesjouwd. ie moesten in de Pontiac, maar er was geconstateerd, dat de auto laboreerde aan een vrijwel lege accu en daar de heren van radicale maatregelen hielden, demonteerden ze de accu en gingen eerst op zoek naar een nieuwe. In de buurt woont de ATO-agent Nobel en naast zijn huis is een garage. Even binnengewipt en waarachtig, daar stond een accu. Het zware ding werd meege nomen, maar toen hadden de heren pech, want juist toen ze achter het huis vandaan kwamen, passeerde de heer Kastelein, een veehouder, die het was inmiddels zo'n uur of vijf gewor den naar zijn boerderij ging, welke wat verderop ligt. De heer Kastelein zag de heren en hij belde de heer No bel uit ziji bed. De ATO-man waar schuwde de politie en die snorde al spoedig op de fiets het dorp in. De inbrekers hadden inmiddels on raad bespeurd en het hazenpad geko zen, met achterlating van Pontiac en kazen. In het Westeinde bij de heer K. Slooten, wisten ze weer een fiets te ont vreemden en even verder ontwaarden ze een bootje in de Beemster ring vaart. Ze laadden de fiets en zichzelf hier in' en zizk'én over raar de Oosier- dijk. Samen hebben 'ze op de fiets 'n stukje gereden en weer was het geluk hen gunstig, want toen ze opnieuw een kraakje pleegden bij de heer Bakker, wonende aan deze dijk, bleek er een aardige Minor op stal te staan. Natuur lijk was die buit voor de heren en ze reden er met een flink gangetje mee weg in de richting Amsterdam. Veel drukte was er nog niet op de weg, maar wel kwamen de heren een auto tegen waarin de heren Koster en Joosten. respectievelijk directeur en boekhouder van Kosters Kaashandel za ten, tegen. Deze heren waren namelijk inmiddels gealarmeerd en hadden een auto gegrepen om de inbrekers te zoe ken. Zulks is niet zo bar eenvoudig, want toen ze de Minor passeerden zul len ze er wel geen notie van hebben gehad, dat hierin de gezochten zaten. Toen we gisteravond de politie bel den waren de inbrekers nog niet ge vonden en men had ook nog geen ver moeden, wie het eventueel zouden kun nen zijn. Inmiddels zijn de onderschei dene fietsen, alsmede de Pontiac en het bootje weer op hun bases teruggekeerd. Alleen de heer Bakker heeft nog een lege garage. Toen Donderdagmiddag het 9-jarxg dochtertje van de familie B. te Bus- sum haar tweejarig broertje op de vensterbank op de derde verdieping van het perceel tilde, zag het ventje kans de sluiting van het raam los te krijgen, waardoor het raam open ging en het knaapje van ca. 10 meter hoog te naar beneden viel op een tegel trottoir. Met ernstige verwondingen werd het jongetje naar de St. Majella stichting gebracht, waar het 's avonds overleed. De Canadese minister kon geen steun verlenen aan de Arabisch-Aziatische resolutie omdat deze niet voorzag in een voorlopig staken van het vuren voor het houden van een eventuele conferentie. Wat de Amerikaanse reso lutie betreft, hoopte Pearson dat de commissie voor collectieve maatrege len geen „onbesuisde acties met on overzienbare gevolgen" zal aanbeve len. Ten slotte vroeg hij bevestiging van zijn zienswijze, dat de Amerikaan se resolutie het verenigd commando in Korea geen nieuwe bevoegdheid geeft. Ook Israels afgevaardigde Eban, die de Amerikaanse resolutie voor wat be treft het brandmerken van Peking als aggressor onderschreef en de Arabisch- Aziatische resolutie verwierp, kwam met suggesties. Volgens hem zou de algemene vergadering der V. N. op nieuw moeten bevestigen, dat zij ne- reid was een vreedzame regeling fe bereiken op basis van de beginselen van het vijfledige plan van het Britse Gemenebest. Vervolgens zou de 4.S- semblée een kleine delegatie 'moeten aanwijzen uit de onlangs benoemde „waarnemingsgroep van de vrede" om de antwoorden van Peking te bestu deren, een staakt het vuren te regelen en een Ronde Tafelconferentie te orga niseren. Ten slotte zou de algemene vergadering overweging van collectie ve maatregelen moeten uitsellen totdat de verrichtingen van deze groep be kend zouden zijn. De Zuidkoreaanse minister van Bui tenlands? Zaken, Ben Limb, zeide. dat het viifledige vredesplan der V. N. voor ziin regering onaanvaardbaar was. Hij protesteerde krachtig tegen deelns - ming van de Chinese communisten aan een regeling van de Koreaanse kwes tie en drong aap op volledige deelne ming van de Zuidkoreaanse regering aan besprekingen van het Koreaanse vraagstuk. De afgevaardigden van Haiti, Brazi lië. Panama en Griekenland schaarden zich zonder meer achter de Ameri kaanse resolutie. De commissie ging vervolgens tot hedenmiddag uiteen. De gouverneur van Nevada, Charles Russell, heeft bekend gemaakt dat zich Woensdagavond een ontploffing heeft voorgedaan op het proefterrein van Je commissie voor de atoomenergie in de staat Nevada. „In verband met een proef deed zich een ontploffing voor", aldus maakte de commissie bekend. De proef had allereerst tot doel bij zonderheden over de draagwijdte van de bom te weten te komen. Zij werd „een volledig succes" genoemd. Dien tengevolge zouden binnen twee weken volledige proeven regelmatig worden genomen, aldus de commissie. De resultaten van de komende proe ven zuilen zichtbaar noch hoorbaar zijn behalve „onder bepaalde weers omstandigheden". BEVINS TOESTAND ONVERANDERD Van gezaghebbende zijde wordt vernomen, dat premier Attlee zich met buitenlandse zaken zal blijven belasten zolang Bevin ziek is. Da toestand van Bevin is onveranderd. Zowel de regering, als B. en W. van Amsterdam achten naar aanleiding van vragen van het Tweede Kamerlid Goed hart en het raadslid dr. Sajet, geen ter men aanwezig om stappen te onderne men tegen het optreden van Paul van Kempen als dirigent van het Amster dams Concertgebouworkest. De minister van O., K. en W. deelde, tevens namens zijn collega's van-Justitie en Sociale Zaken, mede, dat Van Kem pen weliswaar als dirigent van een Duits oi'kest tijdens de bezetting in ons land concerten voor de Wehrmacht heeft geleid, doch zijn verdere houding in het algemeen geen aanleiding geeft tot bijzondere maatregelen. Van Kem pen is in 1932, dus vóór het Hitier- regime, Duitser geworden omdat hem daar een positie werd aangeboden on der voorwaarde dat bij de Duitse na tionaliteit zou aannemen. Eerder had Van Kempen in Nederland pogingen aangewend een functie als dirigent ie verwerven, netgeen niet gelukt was. De concerten tijdens de bezet ting beperkten zich tot een gering aan tal. In Utrecht weigerde hij o.a. een gastconcert te leiden, orndat dit concert door Musseri zou worden bijgewoond, tn Maart 1944 werd de rnnricus wegens anti-Dationaal-soeialistische gezindheid geschorst als directeur van de „Dresde- ner Philharmoaiker". Tot aover de ministers. B. en W. van Amsterdam nemen 'n soortgelijk rtand- punt in Een motie-Sajet, waarin werd voorgesteld aan het be«tuur van het Concertgebouw ter kennis te brengen, dat de raad "an Amsterdam het optre den van Paul van Kempen ongewenst vindt, werd met 21 tegen 17 stemmen verworpen.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 1