Sjefke, 'n bekend brandkastkraker De Wereld der Vrouwen - Andersen is vrij zeker van titel Laatste etappe was erg lastig rnemen. De kluis van Velsens gemeente ontvanger werd hem noodlottig President en verdachte complimenteren een actieve politieagent Piet van de Pol heer en meester Pajor start niet in Oslo Verzetsbeweging zendt illegalen naar het Oosten Invoer van groenten en fruit in Engeland meer beperkt dan in 1950 DE Rallye van Monte Carlo is nagenoeg ten einde. Twee-en-dertighonderd lange kilometers hebben équipes door het Westelijk gedeelte van Europa afgelegd. Kilometers, waarin dit jaar slechts strijd geleverd moest worden tegen de ver moeidheid. Slechts enkelen kregen met de factor Tijd te kampen omdat zij door motor- of bandenpech kostbare minuten verspeelden. Slechts de laatste étappe van Clemont Ferrand naar Monte Carlo leverde moeilijkheden op. Dit traject, dat door de Alpen liep, was het zwaarste, daar de meeste deelnemers de 425 km tussen Valence en Monte Carlo in het donker en met het verhoogde gemiddelde van 65 km. moesten rijden. Gladde wegen in het donker Schoonheid uit een boekje Generaals getuigen in de affaire-De Vilder Ook kentekenbewijzen voor kleine auto's BRITSE VLEESRANTSOEN WEER VERLAAGD Ook Heidelberg hoofdkwar tier van Atlantische legers? Doodvonnis voltrokken KERKELIJK NIEUWS ZATERDAG 27 JANUARI 1951 JNWERK. STRAAT 7 onafhankelijk, :happelijke basis an dit blad. INDUSTRIE ;unstige rege- 5ij die bekend de voorkeur, onderdag a.s. lam. IT, elk bestaande ale huur f2886. '24.500.—. Te beur. nstraat 10, Amster- 26 Jan. Graanbeurs: 2—f 23,50; rode tarwe vintergerst f 34f 17; i—f 37,50; witte haver smming prijshoudend. irgers f 5f 5,50; bint ode star f 6f 6,50 per Stemming kalm door jzen van de regering Leeuwarden 26 Jan. eren, eerste kwaliteit rivaliteit f 1.30, derde 120 vette koeien, 3e tweede kwaliteit f 1 34 f 1.13. 1085 melk- en 0—f 1.010, 285 pinken >en aanvoer van gras- n notering. 611 Nuchte- 1—f 51, 314 vette weide- imeren f 45f 140, 672 oude varkens noteren •tte biggen f 1.56—f l-61' 1.57. 247 biggen en teren f 18—f 38, loper» bokken en geiten geen arden f 450f 985. r°* Jan. Graanbeurs: 25; Rogge 32-34; Gerst r 30—35,50: Bruine bO" roenbonen 5060; Wit k) 65—80; Grauwe erw- -80: Capucijners 65—7». n 38—42; Schokker5 Hol en politie toonden ontzag voor zijn vakkennis [JET AMSTERDAMS GERECHTSHOF heeft Donderdagmiddag in hoger beroep talloze technische details van brandkasten vernomen uit de mond van de 62-jarige Brabantse recidivist J. M. D., die door zijn verdediger, mr. S. Ives, geschilderd werd als „de laatste der Mohicanen" uit de Brabantse en Rotter damse onderwereld. Deze man heeft tot dusverre 26 jaren van zijn leven in de gevangenis doorgebracht. Tijdens de zitting wendden de leden van het Hof, zowel als de procureur-generaal en de als getuigen gehoorde politie-ambtenaren uit Velsen, zich af en toe tot de verdachte, voor wiens enorme vakkennis zij zonder uitzondering zeiden veel ontzag te hebben. volgde, dat talloze kleine bewijzen op leverde. In een laboratorium werden bijv. minieme stukjes ijzervijlsel aan- „J-JIER zit geen gemene vent voor u", zeide de raadsman in zijn pleidooi, „geen man, die met revolvers zwaait, ook geen man, die stiekum fietsen van arme burgers steelt, maar een man, wiens capaciteiten hem tot een groot-industrieel hadden kunnen ma ken, ware het niet, dat hij deze capa citeiten verkeerd heeft aangewend. Deze man behoort tot die vooral in Rotterdam en Brabant zo bekende oude garde van kluisforeeerders, die intellect en een enorme vakkennis be zat, mensen met durf en initiatief en met sportiviteit". Br zal ze even halen „gJEFKE", zoals verdachte door zijn kameraden en ook door zijn be kenden bij de politie wordt genoemd, vertelde, dat hij werkzaam was bij de vlasfabrieken in Dinteloord, maar dat hij voortdurend aanmaningen kreeg van de fiscus, die van hem niet min der dan f 21.000.— verlangde. Deze hoge aanslag had hij te danken, zo zeide hij, aan een erfenis en aan het feit, dat de fiscus op de hoogte was van zijn smokkel- en zwarte handel- zaken. De voortdurende aanmaningen zouden hem zo hebben geïrriteerd, dat hij ten slotte gedacht had: „Als ze dan beslist die 21 rooie ruggen willen hebben, dan zal ik ze wel even gaan halen". In Rotterdam had Nol de Nijs hem in kennis gebracht met twee Velse- naren. Wie Nol de Nijs was, werd tij dens de behandeling van de zaak door niemand verteld, aangezien het duide lijk was, nat een nadere omschrijving voor alle leden van het Hof en de pro cureur overbodig was. Met deze twee Velsenaren was Sjefke op een Zater dagavond in Maart 1950 per auto met een aparte chauffeur naar Velsen ge reden, nadat ze in Rotterdam een ef ficiënte gas- en zuurstofinstallatie, compleet met flessen en snijbrander, hadden ingeladen. Het werk niet af yOLGENS de verklaring van Sjefke hadden de twee Velsenaren sleu tels van het gebouw van de gemeente ontvanger bij zich. In het holst van de nacht toog Sjefke aan het werk. Hij brandde een gat in de kluisdeur, maar stuitte toen op een laag beton, waar hij niet op had gerekend. Met stalen beiteltjes wa„ hij begonnen zich een weg door dit beton te banen, waar mede veel tijd verloren ging Dit noop te hem ertoe tussen 5 en 6 uur Zon dagmorgen de straat op te gaan om de chauffeur van de auto te zeggen, dat het werk nog niet klaar was en dat hij een paar uur later maar weer eens teru c moest komen. Volgens zijn verklaringen bleven de twee Velsena ren in gebouw achter. Scherpzinnige agent [[ET wandelingetje buiten werd Sjef ke noodlottig. De chauffeur was nog niet op de afgesproken plaats en Sjefke's weifelaehiige gedrag trok de aandacht van een agent, die hem net zo lang ondervroeg tot deze geen ant woorden meer kon geven. Op het po litiebureau werd zijn welbekende naam genoteerd en toen daags daarna van de gemeente-ontvanger de aangifte van de poging tot braak gemeld werd, werd Sjefke in Dinteloord gearres teerd. Hij bleef hardnekkig ontkennen, zo dat een zeer uitgebreid onderzoek Nederlands kampioenschap 71/2 Niettegenstaande het feit dat Swee- ring slechts met een algemeen moyen ne van 9.91 op de tweede plaats stond, heeft hij evenveel matchpunten verza meld als Piet van de Pol die een ge middelde heeft van 23.07. Het ziet er naar uit dat Kees de Ruijter in dit Ne derlandse kampioenschap, groot bil jart kader 71/2, zijn eeuwige rivaal Van de Pol, niet zal kunnen bedreigen, De Ruijter heeft gisteren weliswaar zijn partijen van gisteren gewonnen maar het waren geen overwinningen een De Ruijter waardig. Van de Pol daarentegen gaf zijn tegenstanders geen schijn van kans en er mag worden aan genomen dat de Rotterdammer de ti tel in de wacht gaat slepen. De stand is 1. matchpnt. alg. gem. Van de Pol 8 23.07 2. Sweering 8 9.91 3. De Ruyter 6 14.65 4. Kruythof 6 10.60 5. De Jong 2 8.53 6 Elchelsheim 2 8.16 7. Kastelijn 0 9.21 a Kobus 0 8.98 getroffen van de kluis. Ter zitting in eerste instantie voor de Haarlemse rechtbank werd voor het eerst in Ne derland een z.g. wire-recorder ge bruikt, om zo nodig te kunnen bewij zen, dat verdachte zichzelf tegensprak. Hij bleef ontkennen, maar gezien de bewijslast en gezien de naam, die Sjefke heeft als forceerder van klui zen, legde de rechtbank hem de maxi mumstraf voor deze poging, zijnde 5 jaar gevangenisstraf, op. Compliment aan de agent JSjA deze zitting tekende Sjefke hoger beroep aan en schreef de procureur- generaal bij het Amsterdamse Hof meteen, dat hij wilde bekennen. Hi| zette zijn bekentenis op papier en gaf Donderdagmiddag ter zitting toe ge poogd te hebben de kluis te forceren. Aan de complimenten van de presi dent, gericht tot de Velsense agent, die Sjefke des nachts op grond van het ware politie-instinct zo grondig had ondervraagd en meegenomen naar het bureau, voegde verdachte de zijne toe, echter opmerkende, dat de agent het nog beter had kunnen doen, indien hij Sjefke maar lang genoeg gevolgd was, want dan had hij ook de hand kunnen leggen op de twee Velsenaren. „Ik ben altijd sportief", vervolgde hij, „en u hebt mij gesnapt. Daar leg ik me bij neer". Intussen zijn die twee Velsenaren nog steeds niet gevonden, want Sjefke houdt vol, dat hij hen niet kent. En bij Nol de Nijs in Rotterdam is de po litie ook niet wijzer geworden. „Hij heeft het mij ook niet willen vertellen", besloot Sjefke. „II weet zelf wel, mijnheer de procureur, dat Nol tegen u zegt, dat hjj van niets weet, maar als ik het hem vraag, zegt hij precies hetzelfde. Hij staat er voor bekend, dat hij zijn kameraden niet wil verraden". President: „Misschien hebt u de zelfde motieven om de namen van die twee Velsenaren niet te noemen". Sjefke: „Mijnheer de president, ik ben blij, dat ik die namen niet ken. Nu kan ik ze niet eens verraden, al zou ik het willen". In de brandkast bevond zich f 42.000.welke som er des Maan dags nog in werd aangetroffen. Vier jaar j^R. J. HOEPFELMAN, procureur- generaal, achtte de straf van de rechtbank, gezien de leeftijd van ver dachte, iets te hoog, hoewel hij Sjefke, die in 1935 tot 8 jaar werd veroor deeld, nadat men--hem na talloze ge forceerde kluizen eindelijk had weten te vinden, „een groot maatschappelijk gevaar" noemde. Hij vroeg vernieti ging van het vonnis, omdat dit Sjefke had gestraft voor een poging tot braak door hem alleen uitgevoerd, terwijl nu als bewezen moest worden aangeno men, dat dit in vereniging met twee mededaders was geschied, en eiste 4 jaar met aftrek van het voorarrest. Het Hof zal op 9 Februari uitspraak doen. De Europese schaaiskampioenschappen Van der Voort en Broekman favoriet voor tweede en derde plaats Gisteravond sloten de inschrijvingen voor de Europese kampioenschappen op de schaats. Voordien was het aantal deelnemers dus nog niet precies bekend, maar niettemin was iedere expert in Noorwegen er van overtuigd dat het kampioenschap slechts bij één man terecht kan komen. Hjalmar Andersen heeft er in de wedstrijden welke aan de Europese kampioenschappen, voorafgingen geen twijfel over laten bestaan wie in Europa de snelste man op de gladde ijzers is. Het gaat er slechts om hoe groot het verschil met zijn concurrenten zal zijn. Voor Zweden en Nederland is het natuurlijk van betekenis welke rijders zich achter Andersen zullen klassificeren. Of is de mogelijkheid aanwezig dat een Broekman of een Van der Voort voor een verrassing kunnen zorgen? De loting voor de 5000 meter is: le rit: BroekmanKarson; 2e rit Hollwell Wahl; 3e rit SalomaaAndersen; 4e rit Van der Voort-Ericson; 5e rit Crons- heyAsplund; 6e rit HaugliLaitinen; 7e rit De KoningAas; 8e rit Charisius Hedlund. Waarschijnlijk is het niet. Andersen is van een zeer aparte klasse en slechts een onvoorziene omstandigheid zou oorzaak kunnen zijn dat hem de titel voorbij ging. Wim van der Voort heeft zich dit seizoen welisw - snel tot een rijder van klasse ontwikkeld, maar dat hij zich met een Andersen zou kunnen meten, lijkt niet waarschijnlijk. Het is zelfs nog dubieus, hoewel de Noren hem een goede kans geven, of Van der Voort tegen Broekman opgewassen zal zijn. Druk programma De Nederlandse ploeg, Broekman, Van der Voort, Aad de Koning en Cha risius, heeft na een uiterst druk pro gramma trainen, wedstrijden' en nog eens trainen rust genomen. Hoewel de resultaten bevredigend waren is de wijze waarop de Nederlandse rijders zich hebben moeten voorbereiden niet ideaal geweest. Grotendeels vond dat zijn oorzaak in het feit dat, juist op het moment dat verschillende rijders zich naar het trainingskamp in Noorwegen zouden begeven, men in Nederland schaatswedstrijden kon organiseren. De periode van voorbereiding in Noorwe gen werd daardoor aanzienlijk belast. Sommigen zullen onze verwachting, dat Broekman en Van der Voort strijd zullen leveren om de tweede en derde plaats, wat al te optimistisch vinden. Als men echter weet, dat Pajor rustig is Davos blijft om zijn kansen voor de wereldkampioenschappen af te wach ten en dat Cronshey, de man die op de rqeest onverwachte ogenblikken schit terende prestaties kan verrichten, nog niets van zich heeft laten horen, zal onze verwachting minder vreemd klin ken. Overigens heerst in de Noorde lijke landen op het ogenblik de me ning dat aan de Europese kampioen schappen niet de sterkste rijders kun nen deelnemen. Het reglement bepaalt namelijk dat per land slechts vier deel nemers ingeschreven mogen worden. Het gevolg is dat ongeveer twintig Eu ropeanen zullen starten, maar dat ver schillende zeer sterke Noren buiten de wedstrijd moeten blijven. De dubbele landenwedstrijd tussen Noorwegen, Zweden en Nederland, welke vorige week in het Bislet-stadion werd ge houden, had een sterkere bezetting dan de titelkamp van dit weekeinde. De loting. Het resultaat van de loting voor de Europese kampioenschappen hardrijden, welke Zaterdagmiddag twee uur met de 500 meter beginnen is als volgt: 500 meter: le rit: Hollwell, Engeland —Salomaa, Finland; 2e rit; Charisius, Nederland—Haugli, Noorwegen; 3e rit: Karlson, ZwedenVan der Voort, Ne derland; 4e rit: Laitinen, Finland— Ericson, Zweden; 5e rit: Cronshey, En gelandAndersen, Noorwegen; 6e rit: Asplund, ZwedenWahl, Noorwegen; 7e rit: De Koning. NederlandAas, Noorwegen; 8e rit: Hedlund, Zweden- Broekman, Nederland, De internationale commissie voor een afgezanten naar Oosteuropese landen Europese verzetsbeweging is van plan te zenden ter ondersteuning van anti communistische verzetsgroepen aldaar. Ernst Tillich, politiek voorzitter van de Westberlijnse „strijdgroep tegen on menselijkheid" maakte Vrijdag bekend, dat de commissie, waarvan het hoofd kwartier in Parijs is gevestigd, vooi- malige verzetslieden met die van te genwoordig samenbracht. De afgezan ten zouden worden uitgezonden in net kader van een „offensieve verdediging van Europa tegen het totalitarisme" De commissie heeft afdelingen :n Den Haag, Berlijn, Luzern en Dussei- dorp. Er bestaan nauwe betrekkingen met Nederland en Italië. Er worden ook pogingen gedaan om betrekkingen met Engeland aan te knopen, aldus Tillich. De Britse regering heeft voor het aanstaande seizoen nieuwe maxima op de# invoer van groenten en fruit be paald, hoewel deze invoer over het algemeen is geliberaliseerd. Deze maxi ma, welke zullen gelden in bepaalde perioden, hebben ook betrekking op de invoer uit Nederland. Het ligt niet in de bedoeling de huidige liberalisatie Café-bezoek v/ordi duurder De besturen van de ondervakgroepen café's in het Horecabedrijf hebben be sloten hun bedrijfsgenoten te adviseren voor de eerste klas zaken de thans be rekende prijzen van alle consumpties met ten minste 3 cent te verhogen, en voor de tweede en derde klas bedrij ven met ten minste 2 cent. Rallye-rijders arriveerden in Monte Carlo er 283 in Monte Carlo gearriveerd, waarvan vermoedelijk een niet laag percentage zonder strafpunten zal zijn. Van de 56 Nederlanders hebben de vol gende équipes de finish niet bereikt: De Koning-Van Hamert (Volkswagen) AdamsVan Ramshorst (Citroen) SchefferWilling (Jowett)Engelsma Kingma (Austin) en ten slotte op het laatste route-gedeelte ThiemeRoe- giest (Citroen) met vernield carter door een steen van een lawine, dr. van den BergGroenewegen (Pointiac), en onze enige dames-équipe Gravin van Limburg-StirumMevrouw Stahl-Wy- tema (Ford-Vedette). Van de 38 officieel binnengekomen Nederlanders hebben zestien équipes waarschijnlijk geen strafpunten opge lopen. Het zijn Barendregtdr. Beek man (Kaiser)Dr. Hillen-Leoni (Ford) PolisSevenstern (Bentley)Flinter manDillenius (Renault)Kreisel Perk (Renault)Knegtel-Schmidt (Ford Vedette)Verkamman van Keulen-Kei- lair (Mercedes-Benz)De RijkKemper (Wolseley)De Jongmevr. de Jong- Lamming (Ford; Dwars-Jaspers (Volks wagen) BlansjaarNiekerk (Tatra); dr. Stutterheimjh. de Pesters (Ford- Vedette) ir. Prins-v. Splunter (Ford) Graaf van Limburg StirumDe Vla ming (Ford)BosSpeelman (Volks wagen) dr. Van LammerenVan Voorden (Hansa). De snelheidsproef. De snelste tijd van alle deelnemers werd gemaakt door: TrevouxCrovet- to, Frankrijk (Delahaye) in 22,6 sec., gestart te Lissabon. Geen der Neder landers heeft zich bij de snelste tien kunnen plaatsen. QP vele plaatsen waren de wegen bo vendien glad en op de laatste kilo meters werden dan ook de meeste straf punten uitgedeeld. De ploegen die in Glasgow en Palermo gestart waren heb ben het gemakkelijker gehad dan de équipes die uit andere plaatsen ver trokken. Zij konden de Alpenétappe na melijk grotendeels met daglicht „ne men". Over het algemeen was men van oordeel dat de omstandigheden in de Alpen slechter waren dan vorig jaar. Op sommige plaatsen was de sneeuw door de wervelwinden tot grote hopen opgewaaid. De Nederlandse équipe Ba rendregt en Beekman heeft deze lastige obstakels niet zonder kleerscheuren kunnen passeren, 'n Sneeuwmassa was met een telegraafpaal van een hoger ge legen weggedeelte op hun auto geval len. Onze landgenoten moesten zich uit de ravage graven. Later bleek dat de motorkap en de voorruit vernield wa ren. De Barendregt liep een verwon ding aan zijn hand op en met veel moeite konden zij hun wagen naar de controle in Monte Carlo rijden. Ook de Nederlandse dameséquipe met gravin Van Limburg-Stirum en mevrouw Stahl-Wytema kreeg een ongeluk. In de nabijheid van Digne slipte hun Ford Vedette bij het nemen van een uiterst gevaarlijke bocht en stortte in een ra vijn. De beide dames bleven wonderlijk genoeg ongedeerd. 48 Nederlanders gearriveerd. Van de 337 gestarte deelnemers zijn Jemand schreef mij eens belangstel lend: Is het niet moeilijk om elke week maar weer een geschikt onder werp voor een vrouwenrubriek te vin den? Ik zou hierop willen verzuchten: Het is alleen maar moeilijk om uit de veel heid van onderwerpen de juiste keus te doen, zodat alle categorieën van lezeressen beurtelings iets voorgezet krijgen dat haar interesseert en er bovendien een animerende afwisseling van stijl en inhoud blijft bestaan want een vrouwenrubriek is als een weldoordacht menu voor een groot gezin: de tafel moet uitnodigen tot eten, het oog moet ook wat hebben, de ondergrond moet degelijk zijn maar er moet altijd iets luchtigs of kruidigs onder gemengd zijn om de smaak erin te houden. En, men moet er altijd rekening mee houden dat een onvoorziene gast de gehele opstelling in de war kan stu ren. Zulk een onvoorziene, maar wel kome gast heeft zich deze week op het puntje van mijn schrijfbureau gezet en mij met haar charmant gebabbel een uurtje aangenaam bezig gehouden: .Zó aangenaam, dat ik het degelijke onder werp, voor vandaag bestemd, een plaats in de rij heb opgeschoven om u op uw beurt van dat luchtig cause rietje te laten genieten. Toch niet zo héél luchtig: er zit een behoorlijke dosis studie achter die genoeglijke praatje verstopt, en al luisterend kun nen wij ongemerkt aardig wat op steken. U hebt misschien al begrepen, dat ik met deze inleiding een boekje op het oog heb. Een boekje, dat een spe cifiek vrouwelijk onderwerp behan delt, en bovendien door een vrouwe lijke arts is geschreven: een dubbele reden alzo om er aandacht aan te schenken. Het draagt de verlokkende titel van .Schoonheid voor iedere vrouw". Zegt u: Aha? Dan bent u van het goede soort en kan ik dus zonder meer al op uw aandacht rekenen. Of zegt u: O nee. dank u, niets voor mij? Dan houd ik u extra stijf bij een slip van uw rok vast. Want zo komt u niet van mij af „Schoonheid voor iedere vrouw" dat gaat u óók aan: al stribbelt u nog Een opvatting, die er volkomen naast zo tegen dat u te oud bent of te smalle is een behandeling van uw gezicht beurs bezit of het te volhandig hebt is heus niet duurder dan een goede om aan zulke gekheid als make-up en permanent maar die voorlopig nog nagels lakken te doen. wel een taai leven zal hebben. Moet ik dan soms geloven dat u de Laten al die vrouwen zich dan ten- hele dag in een slobberig truitje op minste dit boekje aanschaffen, dat zij een afgezakte rok rondloopt, nimmer op haar gemak kunnen lezen en waar naar de kapper gaat, u practisch nooit uit zij alvast de griezel voor de schoon wast en dol bent op een glimmende heidsspecialiste kunnen afleren. Maar neus? O, dat toch niet: dan doet u dus laten zij het dan vooral grondig be- wel degelijk aan schoonheidsverzor- studeren en niet eens te hooi en te ging. Want die begint, zoals deze aar- gras op goed geluk een greep eruit dige raadgeefster op menige bladzijde doen. zegt, met reiniging en onderhoud van Zij zullen dan allereerst ervaren dat het lichaam: de verfraaiing is een vol schoonheid een dochter is van gezond- gend chapiter. heid, en dat de natuur zelf ons gratis Maar weet u zeker dat u dat reirii- vele middelen aan de hand doet om gen en onderhouden op de juiste ma- er zo voordelig mogelijk uit te zien: nier doet? Dit tegen de: Niets-voor- een geregelde leefwijze, zon en buiten mij-vrouwen. En weet u wel zeker, lucht, verkwikkende slaap, matigheid dames die zo enthousiast Aha! riepen, en afwisseling in het dieet, reinheid dat u zich met die verfraaiing niet en lichaamsbeweging. Zij zullen een van de wal in de sloot helpt? De huis- paar behartigenswaardige wenken te vrouw, die berustend blijft rondsjou- horen krijgen over het funeste van de wen met een paar handen, die door moderne levenswijze, over de invloed aardappelschillen, kachelpoetsen, af- van ons zieleleven op ons lichaam, en wassen, uien schoonmaken, boenen en speciaal over de verwoestende wer- dweilen een en al kloven, groezelige king van de angst in allerlei vorm. De groeven en schuurpapier geworden samenstelling van verschillende schoon- zijn die huisvrouw doet haar eigen heidsmiddelen komt ter sprake, bene waardigheid en die van haar huisge- vens het kiezen van het juiste voedsel noten te kort. en de kunst van ontspanning. Maar de vrouw, die het nu echt eens Vervolgens krijgen de onderdelen goed zal doen, van haar toilettafel een van het lichaam: gezicht, handen, haar, potjes- en flesjeskraam maakt, een houding en gang en vooral de voeten dikke koek poeder met altijd hetzelfde een beurt, waarbij tevens alle narig- vuile donsje op haar arme neus plakt, heden ter sprake komen die onze da- haar lippen tot een brutale clowns- gelijkse kwelling kunnen uitmaken, mond verft en van haar hoofd een wil- puistjes, rimpels, gezichtsharen, vet de kroeskop of een verwaaide Bona- haar, glimmende neus en wat niet al partepruik laat maken omdat zoiets De moeilijke kunst van het oud wor- toevallig in de mode is die vrouw den en de geduldige kunst der zeif is al evenmin op weg naar dat vurig verzorging krijgen een hoofdstuk en begeerde einddoel: Schoonheid. aan het eind worden een paar recep- Beide uitersten en daartussen ten gegeven voor de vrouw die het zwalken de meeste vrouwen zouden zich heus niet permitteren kan al die geweldig gebaat zijn bij een enkel be- dure crèmes en lotions aan te schaf- zoek aan een goed, gerenommeerd fen. schoonheidsinstituut. Maar daarvan Let wel: met deze 170 bladzijden schrikken zij in de regel terug als van koopt u geen handboek dat u na dege- iets buitenissigs en peperduur, alleen lijk gebruik tot Helena van Troye om- weggelegd voor de rijksten der rijken, tovert. Maar u vindt er prettig ge- schreven, verantwoorde raadgevingen in, het allereerste A.B.C. van de voor de import van Brussels lof, andij vie, „Batavia" een breedbladige andij- vievariëteit, „groene" uien, champig nons, kasdruiven en kasperziken te be perken. 'Vergeleken bij de beperkingen, wel ke vorig jaar hebben gegolden, is de hoeveelheid voor asperges van 300 ton op 100 ton verminderd. Voorts is voor bloemkool thans invoer van 10.000 ton toegelaten in de periode van 16 Febr. tot 30 Juni, terwijl het vorig jaar deze hoeveelheidsbeperking voor het tijdvak van 16 Maart tot 30 Juni gold. Kom kommers zijn met 3000 ton verminderd tot 1500 ton. De verboden periode voor sla is met een halve maand vervroegd tot 1 Mei. Op de invoer van uien rustte vorig jaar alleen een verbod en wel in de periode van 16 Augustus tot 15 November. Thans zijn uien bovendien in de periode van 1 tot 15 Augustus beperkt tot 10.000 ton. Het invoerver bod voor radijs is dit jaar met één week vervroegd en verlengd. Ten slotte is er voor tomaten een gelimiteerde periode bijgekomen, namelijk het tijd vak van 16 Juni tot 30 Juni. Tijdens de nieuwe behandeling van de directeuren der N.V. Amsterdamse Ballast Maatschappij, de gebroeders A. F. en C, F. de Vilder, voor de Bijzon dere Strafkamer van de Arnhemse Rechtbank was gistermorgen als getui ge gedagvaard generaal-majoor mr. Schepers, die in 1940 juridisch verte genwoordiger van generaal Winkel man was. Deze bevestigde destijds als zijn mening te hebben uitgesproken, dat het Duitse leger, volkenrechtkun- dig gezien, recht had op onderdak en dat door Nederlandse firma's medege werkt mocht worden aan de aanleg van vliegvelden en hangars. Volgens getuige was het hierbij zeer moeilijk geweest vast te stellen, waar het nut voor het openbare leven ophield en het nut voor strategische doeleinden begon. Op een vraag van de president, jhr. mr. Mol- lerus, antwoordde getuige, dat hij niet op de hoogte was geweest van de latere ontwikkeling van de toestand, daar hij zich toen in een krijgsgevangenenkamp bevond en zijn advies dus ook niet kon wijzigen. Generaal-majoor Kok uit Amsterdam, die in het verzet een voor. name rol gespeeld heeft, werd even eens als getuige gehoord. Deze ver klaarde dat de Duitsers erkend hadden dat de vliegvelden in Nederland vol gens het landoorlogsreglement aanvals- objecten varen. De gehele middag en bijna de gehele avond is besteed aan het verhoor van ondergeschikten van de Amsterdamse Ballast Maatschappij. De minister van Verkeer en Water staat heeft een oplossing gevonden voor de moeilijkheden welke waren gerezen voor kopers van nieuwe klei ne auto's. Bij acht kleine automerken wijkt de verlichting op verscheidene punten af van de wettelijke voorschrif ten. 2o worden b.v. Italiaanse en Engel se wagentjes geïmporteerd, waarvan de koplampen lager staan dan 60 cm, hoewel in Engeland en Italië, evenals in ons land, de wettelijk voorgeschre ven minimum hoogte 60 cm is. Op grond hiervan konden voor deze auto's geen kentekenbewijzen worden afge geven. Vele eigenaars moesten zich behelpen met een oud z.g. „dood*- nummer. Ingevolge ministeriële mach tiging worden thans voor de bedoelde wagens normaal kentekenbewijzen af gegeven, mits de koplampen niet op een andere wijze zijn aangebracht dan in de standaard uitvoering. De Engelse regering heeft bekend gemaakt, dat het (reeds zeer lage) vleesrantsoen nog eens met twintig procent zal worden verlaagd. Volgens het Westduitse persbureau DPA heeft generaal Eisenhower aan Westduitse functionarissen medege deeld, dat Heidelberg thans hoofd kwartier van de Amerikaanse strijd krachten in Europa als vooruitge schoven hoofdkwartier van de Atlan tische legers werd overwogen. Het voornaamste hoofdkwartier zou in Parijs gevestigd zijn. Een woord voerder van de Westduitse regering verklaarde niet te weten, dat gene raal Eisenhower Heidelberg als voor uitgeschoven hoofdkwartier overwoog. Er waren wel geruchten geweest over Frankfort in dit verband. Bij K.B. is afwijzend beschikt op de ingediende gratieverzoeken van J. Herdtman, wegens landverraad tot de doodstraf veroordeeld bij sententie van het Bijz. Gerechtshof te Amsterdam. Het vonnis is gisteren voltrokken. een verstandige vrouw koopt uitsluitend gemltiniseerde wol en volgoeu'i schoonheidsverzorging, die in onze tijd niet langer een ijdelheidsvertoon, maar een maatschappelijke plicht is. „Schoonheid voor iedere vrouw": vraagt u het eens voor uw verjaardag Het kost f4.50 en de Tijdstroom te Loahem geeft het uit. SASKIA Ned. Herv. Kerk. Beroepen te De Meern (Utrecht)t C. van Leeuwen te Maarn-Maarsbergen. Gereformeerde Kerken. Beroepen te De Meern (Utrecht) Jonkhof)A. Plaatsman te Renkum. Gereformeerde Gemeenten. Tweetal te Hendrik Ido Ambachtt A. de Blois te Rotterdam-Zuid en A. Ver hagen te Kampen. Evang. Lutherse Kerk. Bedankt voor Deventer: J. Hallewat te Pekela.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5