Waardig gouden feest vanTurnlust Alkmaar vierde het feest van Oeteldonk De „SuE AGENDA Bouw van 84 woningen voor gerepatriëerden Een schat van bloemen en een lange rij sprekers Dank aan oprichters 5,ouden XuwtuAt Ernstige aanrijding onder Heiloo Kosteloze keuring van alle voertuigen HEILOO Broek op Langedijk Obdam Oudorp Limmen LAATSTE NIEUWS Aspect van een ontwikkel Het Radioprogi MAANDAG 29 JANUARI 1951 Anderhalf jaar geleden was het Turnlust-bestuur begonnen voorbereidin gen te treffen voor de viering van halve eeuw feest. Men had bij het begin van die besprekingen nog geen idee hoe dit heuglijke feit gevierd moest wor den. Het enige, dat allen vast voor ogen stond, was, dat het een waardig feest moest worden. Met deze woorden opende voorzitter De Rie Zaterdagmiddag de receptie, waarbij men zich in een overweldigende belangstelling mocht verheugen. Als de uitvoeringen en de feestavond op een zelfde manier mogen slagen als de receptie zal Turnlust inderdaad op een waardige viering van het vijftigjarig bestaan kunnen terugzien. De voorzaal en tussenzaal van het Gulden Vlies was in een bloementuin herschapen. Van alle zijden waren de bloemstukken binnen gebracht en tal van vertegenwoordigers van vereni gingen gaven Zaterdagmiddag acte de présence. ter"vereniging niet slechts een be grip was. De waardering en begrip voor eikaars werk waren gegroeid en hij sprak de wens uit, dat 't in de toe komst zou toenemen. Een dankwoord. De heer De Rie zeide in zijn ant woord, dat De Halter en Turnlust kin deren van één moeder, het grote K.N.G.V., waren. Zoals kinderen be taamt waren zij wel eens onaardig te gen elkaar geweest, maar met het groeien der jaren hadden de kinderen hun ondeugende streken langzamer hand laten varen. De Turnlust-voor- zitter meende dan ook, dat in de toe komst de samenwerking tussen De Halter en zijn vereniging nog hechter zou worden. Mr. B. van Hilten zei er trots op te zijn, dat hij destijds het beschermheer schap over Turnlust had aanvaard. Nog een lange rjj sprekers. Het zou ons te ver voeren alle waar derende woorden en blijken van be langstelling te memoreren. Wij willen slechts volstaan met te vermelden, dat uit de toespraken van de heer Haver slag (Politiesportvereniging), de heer Jacobs (vertegenwoordiger van het veteranencorps van het K.N.G.V.), de heer Van Drunen (Consulent lichame lijke opvoeding), de heer Beets (turn vereniging S.S.S.), de heer Groot (Sportvereniging Doves), de heer Teitsma (Sportvereniging Jong Hol land), de heer F. Boxem (zwemvereni ging D.A.W.), de heer Jonker (Bureau medische sportkeuring), de heer Swa- ger (Alcmaria Victrix), de heer Goudsblom (Alkmaarse Boys)de heer De heer De Rie sprak er zijn vreug de over uit, dat hij zoveel bekende ge zichten zag en vooral dat enige van de achttien oprichters de receptie konden bijwonen. Tot de oprichters sprak de heer De Rie woorden van lof en dank en prees de moed, die deze mensen hadden om een halve eeuw geleden een turnvereniging te stich ten. Dat clubje van achttien moedi gen is in vijftig jaar uitgegroeid tot een gezonde, krachtige vereniging van ruim zevenhonderd leden. Het pad van Turnlust is niet altijd over rozen ge gaan. Het clubje van achttien telde op een kwaad moment slechts zes le den en men heeft in deze periode over wogen de vereniging maar op te hef fen. Toen het woord „opheffen" op 'n vergadering ter sprake kwam, was er een man, die met kracht zijn vuist op tafel niet neerkomen en met stem verheffing uitriep „Dat nooit!". Die jongeman was Jaap Stavenuiter, mede oprichter, eerste voorzitter en ere voorzitter van Turnlust. Het was dan ook niet verwonderlijk, dat de heer De Rie zich even tot de heer Stave nuiter persoonlijk richtte en hem hul de bracht voor die klap op tafel en de kernachtige woorden, die hij daar bij had gesproken. Evenmin was het verwonderlijk, dat de heer Jaap Sta venuiter het tegenwoordige bestuur van Turnlust toesprak namens de op richters. Voordat hg een nieuwe voor zittershamer in de vaardige handen van voorzitter De Rie legde, zei hg, dat dit een groot moment was voor hem en de andere stichters van Turn lust. Tal van sprekers. De lange rij van sprekers werd ge opend door de secretaris van het Ko ninklijk Nederlands Gymnastiek Ver bond, die zich gelukkig prees, dat een vereniging als Turnlust lid van het grote verbond was. Bij deze gelegen heid overhandigde spreker de actieve penningmeester van Turnlust het di ploma van verdienste. Daar de burgemeester mr. dr. H. J. Wytema uitstedig was, nam de heer Slingerland de plaats van de burger vader in. Spreker wees op de grote verdienste van de jubilerende vereni ging met betrekking tot de lichame lijke ontwikkeling en de belangrijke plaats, welke Turnlust in het Alk maarse sportleven inneemt. Eén van de oprichters. Vijftig jaar geleden, zei de heer Stavenuiter, werd de noodzakelijkheid van een turnvereniging nog niet aan gevoeld. Men beschouwde die turners als vreemde hekkenspringers en toen ook het damesturnen werd ingevoerd, werd dat zelfs als hoogst onfatsoenlijk gekwalificeerd. Dat in de loop der ja ren de turnsport veel meer waarde ring ondervond en dat Turnlust on danks dat wanbegrip tot een vereni ging van formaat was uitgegroeid, stemde de oprichters tot grote vreugde Een alleraardigst moment tijdens de receptie was de binnenkomst van enkele adspirantjes in turnkleding, die een prachtige verlichte electrische klok overhandigden. Dat Turnlust sinds 38 jaar in be langrijke mate had medegewerkt aan het veel omvattende werk van de turn kring werd door de secretaris van de kring, de heer Jan Jonker, gememo reerd daar voorzitter Reurslag door werkzaamheden was verhinderd. Dat was ook de reden, dat de heer Dick Slinger als tweede voorzitter van de Halter het woord voerde. De heer Slinger meende te mogen constateren, dat de laatste jaren het woord „zus- Medewerking aan verzoeken van schoolbesturen B. en W. stelden voor de gevraagde financiële medewerking te verlenen aan: 1. hst verzoek van het bestuur der r.k. meisjesscholen voor de verandering van de verlichting der St. Agnesschool aan de Koornlaan; 2. het verzoek van het bestuur der vereniging „Sint Joseph" voor de r.k. jongensscholen alhier om verandering der lichtinstallatie in de Sint Aloysius- school aan de Koornlaan; 3. het verzoek van het zelfde school bestuur voor de bouw en inrichting van een gymnastieklokaal bij en ten behoe ve van de in het Bergerkwartier te bouwen r.k. jongensschool voor u.l.o. OPENBARE DRONKENSCHAP. Zaterdagmiddag om drie uur werd een man door de politie wegens open bare dronkenschap ingesloten. Na ont nuchterd te zijn werd hij 's avond weer vrijgelaten, doch anderhalf uur later Voor de tweede maal om dezelfde reden opgepakt. Gisteravond om elf uur werd in de Langestraat een achtienjarige jongen aangehouden, die in staat van dronkenschap de orde verstoorde. Na zijn ontnuchtering is hij door de po litie thuisgebracht. Een groots moment tijdens de receptie van de gymnastiekvereni ging „Turnlust" was de aubade van de honderden adspiranten. Het „Turnlusf-bestuur slaat, voor de deuren van het Gulden Vlies, met vergenoegde blikken de jeugd en de toekomst van de vereniging gade Kijk, het zou ondoenlijk wezen, Om voor ieder jubilé, In ons blad een vers te schrijven, 't Werd zodoende een cliché. Maar aan onze Gouden Turners Wijd ik heden graag mijn lied, Want de Kaasstad zonder Turnlust, Dat is toch mijn Alkmaar niet. 'k Hoef hier niet te releveren Wat er in die vijftig jaar Allemaal wel gepresteerd werd. Dat wérd reeds gedaan, nietwaar? Maar ik wil haar feel'citeren, Hier, in onze lezerskring Omdat zij steeds werkte aan de Lichamelijke opvoeding. Dit geeft aan het feest zijn waarde, "Dat het niet slechts gold vermaak, Doch dat men het bovenal zag Als een roeping en een taak! Want het turnen geeft je weerstand, 't Maakt je longen ruim en sterk, 't Staalt je spieren, 't maakt je lenig, 't Geef je veerkracht voor je werk. Aan de ringen, brug en rekstok Word je krachtig, word je fit. In de vrije oefeningen Blijkt het wat er in je zit En zo mocht deze vereen'ging, Naast de and're die er zijn Vijftig jaar haar taak volvoeren. Daarvandaan dit groots festijn, 'k Wens de Gouden Turnlust- turners Een zeer prettig jubilé. En nu naar het eeuwfeest, mannen! Maar dat maak ik niet meer mee. JABSON (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) MAANDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De dienst maagd en de professor (alle leeftijden); Harmonie Theater, 8 uur: Neptunus' dochter (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Staatsgeheim (18 jaar; geprolon geerd); Victoria Theater, 8 uur: De jongen met de trompet (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: .Comedia" met „Het Idool". Gemeente Museum: 1012 en 25 uur: Expositie Koos Stikvoort. DINSDAG Bioscopen als Maandag. Gemeente Museum: 1012 en 25 uur: Expositie Koos Stikvoort. De Jong (Excelsior), de heer Gley- steen (krachtsportvereniging S.S.S.), de vertegenwoordigers van Achilles en Voorwaarts, overduidelijk bleek, welke waardering welke men in het algemeen voor het werk voor Turn lust heeft. Aubade. Het hoogtepunt van deze middag was echter niet de mooiste redevoe ring. Het was de aubade, welke hon derden adspiranten om half vijf brach ten. „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst", werd tijdens de receptie gezegd. Turnlust heeft die jeugd en gaat een goede toekomst tegemoet. W(J zeiden het reeds in de aanhef, als de uitvoeringen en feestavond evenzeer mogen slagen als deze receptie zal dit feest met gouden letters in de annalen van Turnlust opgetekend worden. Het is daarom, dat wij met belangstelling de uitvoering van Woensdagavond te gemoet zien. Er komen zes woningen met vijt slaapkamers De gemeente heeft de verplichting op zich genomen 45 uit Indonesië gerepa trieerde gezinnen te huisvesten in ruil voor het extra bouwvolume, verkregen voor de bouw van 96 woningen voor ge- demobiliseerden aan de Willem de Zwijgerlaan en voor 48 woningen welke dit jaar in de polder Overdie en Ach- termeer gebouwd zullen worden door „Goed Wonen". Om de gerepatrieerden te huisvesten heeft de regering de mogelijkheid ge schapen voor ieder gehuisvest gerepa trieerd gezin extra bouwvolume voor 1 1/4 woning beschikbaar te stellen. Voor deze woningen wordt een rijks bijdrage beschikbaar gesteld en de re geling zal volgens de betrokken minis ter, niet ongunstiger zijn dan de Pre mieregeling 1950. Alkmaar behoort nog een aantal ge repatriëerden op te nemen, dat B. en W. op 66 gezinnen willen bepalen, waar door bouwvolume verkregen kan wor den voor de bouw van 2 blokken van 42 woningen, dus in totaal 84 woningen aan de Hoofdstraat welke van hetzelfde type zouden kunnen zijn als de boven bedoelde 48 woningen welke „Goed Wonen" daar gaat bouwen. Elke woning heeft 3 slaapkamers en het is mogelijk in de kap aan de achterzijde nog 2 slaapkamers te maken, die een afme ting krijgen van 2.70 x 3.68 m en 2.50 x 3.80 meter. In verband met de bezon ning dezer kamers is het blok wonin gen aan de zuidzijde van de Hooft- straat geprojecteerd hiervoor het meest geëigend. Op deze wijze kunnen dan op de 84 woningen 6 woningen met 5 slaapkamers worden verkregen. De kosten voor het maken van de slaapka mers in de kap komen met bijkomende werken op f 1500 per woning. Bij de aanbesteding der woningen is gebleken, dat de bouwkosten der beide bouwblokken van elk 42 woningen f 721.000 bedragen. Gaat men uit van dit bedrag en een vermoedelijke rijks bijdrage van f 190 per woning dan is de exploitatieopzet als volgt: totale grond- kosten f 106.363,75, totale bouwkosten f 790.708,65 en totale lasten f 28.818,96. De huur bedraagt dan f 6.73 per week, exclusief water gebruik, die voor de woningen met 2 slaapkamers in de kap- verdieping f 7.93 per week, eveneens exclusief waterverbruik. B. en W. stelen de Raad voor het des betreffend besluit te nemen wanneer het beoogde bouwvolume beschikbaar wordt gesteld. Burgerlijke Stand Geboren: Klasina C. M., d. van N. H. Oudejans en P. M. Berkhout. Maria J. C., d. van A. Boots en P. Stam. Paulus H. B., z. van S. H. Wehnes en P. J. van Heugten. - Karei P. N., z. van A. F. Ensink en C. Prins. Anna M., d. van J. Huiberts en A. G. M. Sander. Johannes P., z. van J- Nuij en A, Schut. Pieter G., z. van P. G. van Tiel en J. Bos. Arnolf J., z. van A. Bakker en M. M. de Rooij. Gerardus L. M., z. van F. J. Bosch en P. A. L. M. Michielsen. Getrouwd: Johan Kfcroek e en Anna Haller. Overleden: Cornells Langenberg', 68 jaar, gehuwd met W. Helderman. Helena A. Goudsblom, 3 jaar. GESLAAGD. Voor het ingenieur-examen Neder landse landbouw, dat gehouden werd onder auspiciën van de Landbouwho geschool te Wageningen, slaagden on ze stadgenoten, de heren J. C. O. van Gij sen en P.. D. Krijger. UIT HET ZAKENLEVEN In het Handelsregister werd de volgende ophetffing ener zaak opgenomen: Cafétaria- Automatiok „De Instuif", Alkmaar, Laat 120 Banketbakkerij en kokerij, automatiek, cafeta ria en consumptie-ijsbereider. De bestuurder van een vrachtauto uit Akersloot vond Vrijdagavond de 23-ja- rige mej. D. uit die gemeente, met een zware hersenschudding op de rijbaan van de Kanaaldijk onder de gemeente Heiloo, ongeveer bij het L.T.B.-gebouw. Het meisje dat waarschijnlijk is aange reden werd naar het St. Elisabethzieken- huis in Alkmaar overgebracht. Haar fiets bleek onbeschadigd te zijn. Naar we hedenmorgen vernamen is de toestand van mej, D. thans redelijk te noemen. Levensgevaar is in elk geval uitgesloten. Nog geen proces-verbaal Doordat de Verkeerswet plotseling ingrijpend is veranderd en hieraan wei nig bekendheid is gegeven, lopen heel wat weggebruikers de kans geverbali seerd te worden voor een overtreding waarvan zij zich niet bewust zijn. Daar het allerminst de bedoeling van de o- litie is zoveel mogelijk slachtoffers te maken, publiceren wij in samenwer king met de gemeentepolitie dagelijks belangrijke wijzigingen van de Ver keerswet. Ook de Verkeersgroep van de Rijks politie is actief. Zij heeft thans beslo ten elke weggebruiker tot 28 Februari in de gelegenheid te stellen kosteloos zijn voertuig, hetzij, fiets auto of mo tor, te laten controleren. In plaats van een proces-verbaal krijgt men dan een opgave van de veranderingen die men aan zijn voertuig moet laten aanbrengen om niet de kans te lopen bekeurd te worden. Dit kosteloze onderzoek zal worden gehouden in de werkplaats van de Po litie Technische Dienst aan de Kenne merstraatweg te Heiloo. Men zal daar letten op de juiste plaats en sterkte van de koplampen, de achterlichten, stop lichten, richtingaanwijzers, reflectoren, remvertraging. lengte driehoeken, etc Ook de rijwielen zullen aan een nauw keurig onderzoek worden onderworpen. Gegadigden voor een dergelijk onder zoek dienen zich zo spoedig mogelijk schriftelijk te wenden tot de Comman dant van de Verkeersgroep, Helderse weg 2 te Alkmaar. Men moet vermel den of het onderzoek wordt aange vraagd voor twee of driewielige rijwie len, twee of driewielige motorrijtuigen, personenauto's, vrachtauto's of auto bussen. Men ontvangt dan zo spoedig mogelijk een oproep om op een avond ter keuring te verschijnen. Aan driehonderd bedrijven in de kop van Noord-Holland heeft de Rijkspoli tie een stencil gestuurd, waarin techni sche bijzonderheden van de nieuwe Verkeerswet zijn opgenomen. Hierin wordt onder meer de aandacht geves tigd op het verbod om motorrijtuigen anders te laten stilstaan dan aan de rechterzijde van de weg. Vooral voor chauffeurs van melkfabrieken is deze bepaling belangrijk. De commandant van de Verkeersgroep, de opperwaeht meester U. Meijer, heeft zich bereid verklaard alle gewenste inlichtingen te verstrekken. Postduiven Door de postduivenvereniging „Steeds in Spanning" werd een hoktentoon- stelling gehouden in café Rialto. Er waren 30 vogels te keuren. Aan de keuring werd door 31 liefhebbers deel genomen. Keurmeester was de heer W. Pijper. De prijzen werden gewonnen door de heren Brakenhof, Peters en Kaper, met respectievelijk 14, 13 en 13 punten. Op 28 Januari hield de vereniging „De Postduif" een hoktentoonstelling. Als keurmeester trad op de heer R. H. de Boer. Een en twintig bezoekers keurden mee en de prijzen vielen ten deel aan de heer Chr. Mouwen met 11 prijspun- ten en de heer G. Landzaat met 10 prijspunten. Zondag 4 Febr. zenden in de heren Mouwen, Stafeski, de Nijs en Teerhuis. Beste stemming in het Wapen van Heemskerk Welke donkere driften in de mens dwingen hem toch zich bij tijd en wij len op de meest merkwaardige wijzen uit te dossen en zijn toch waarlijk niet altijd afstotelijk aangelaat achter af zichtelijke mombakkesen te verhullen? De neiging om het harnas van het dagelijkse leven te ontvluchten en zich in de romantische kledij van de jeugd dromen te steken, als piraat, als cow boy of als pierrot? Welke ook de reden zijn, 't feit is en blijft er. Dat had men Zaterdagavond in het Wapen van HeemsxerK kunnen constateren. Het zotte carnaval is geen primeur meer van het donkere en toch zo vrolijke Zuiden, maar is allengs lang zaam maar zeker naar het wat stijvere Noorden doorgedrongen. Het feest is hier wel niet zo uitbundig, niet zo al gemeen als in Brabant en Limburg, maar in het Wapen was het ditmaal toch ook weer raak. De muziek was er niet van de lucht. Beneden speelde het Show- en Dans- orkest van de familie Kok, die altijd voor een beste stemming weet te zor gen en de bovenzaal namen „De Rhythm Stars" onder leiding van An- toon Dekker voor hun rekening. Hier tussen door stiefelden „De klompenrid ders", een hoempa-orkest met een enorm geluidsvolume. De heer en me vrouw Arendsen, deskundigen op dit terrein, hadden er voor gezorgd dat men nergens twee of drie orkesten door elkaar hoorde spelen, zodat er van een chaos geen sprake was. Het was inder daad een feest van belang. Een zonder ling mengelmoes van mensenrassen en typen dwarrelde in het grote gebouw door elkaar. Negers en sheiks, clowns en boerinnetjes, de vreemdste combi naties. De jury, die bestond uit de he ren P. Cloeck, G. Verhoeven, S. Krom en W. Hartongh van Ark, een zeer des kundig en eerbiedwaardig college, had er de handen vol aan. Ook de toeschou wers wisten niet waar te kijken of te luisteren en liepen trap op, trap af, naar boven, waar bij een pittige foxtrot een ui (ja, een ui) met een Griekse godin aan het swingen was en naar beneden, waar bij de slepende muziek van een wals koning Winter door Ali Baba werd rondgezwaaid. Het was een mooi feest met veel jolijt en pleizier. Wat valt er verder van te zeggen? Wat de jury er van zeide, is dat het heel gezellig was, maar dat de mensen die prijs stellen op een jaarlijkse Alk maarse carnavalstraditie, nóg meer werk van hun costuums moeten maken. Ontsierend aanplakbord verplaatst Sedert vele jaren werd de aanblil van het karakteristieke Hofje Paling en van Foreest, op de hoek van de Geest en het Zevenhuizen ontsierd door het daar geplaatste aanblakboid Thans is dit bord verplaatst naar de Gasthuisstraat tegenover de ingang van het vroegere ROG-gebouw. Het gezicht op het Hofje en het daaraan grenzend plantsoen is daar door aanzienlijk verbeterd. BEVORDERD. Met ingang van 1 Januari is de heer J. Haverslag, inspecteur van politie alhier, bevorderd tot ambtenaar van politie 2e klasse. Woningen Rochdale gegund Hedenmorgen zijn de 59 woningen van de woningbouwvereniging „Roch dale", welke in de nabijheid van de Vondelschool gebouwd zullen worden, gegund. De firma Schonewil en Jonker zal de woningen voor een bedrag van 534.000.bouwen. Wij vernemen dat hoogstwaarschijnlijk deze week reeds met de bouw zal worden begonnen. Wijziging ambtenaren reglement B. en W. stellen voor het ambtena ren-reglement voor Gymnasiaal- en Handelsonderwijs in overeenstemming te brengen met de voorschriften van de Minister van O. K. W. waarbij ie betrokkenen bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd ontslag wordt ver leend met ingang van de eerstvolgen de maand. In zeer bijzondere gevallen kan daarvan worden afgeweken voor de ambtenaar, die slechts een neven betrekking bekleedt. Tevens worden enige wijzigingen aangebracht in ver band met de opheffing van het scheids gerecht. Zwerftocht door Nederland Hedenavond zal een lezing worden gehouden over het onderwerp: Zwerf tocht door Nederland. De lezing wordt georganiseerd door het instituut voor arbeiders-ontwikkeling, in het ABB- gebouwd. Spreker is de heer J. Kloos ter. MIDDENSTANDSEXAMEN. De middenstandsexamens die telken- jare hier ter stede worden gehouden, zullen in 1951 plaats hebben op Woens dag 16 en Donderdag 17 Mei voor het schriftelijk gedeelte en in de periode van 28 Juli tot 11 Augustus voor zo ver het mondeling gedeelte betreft. Tijdens het feest werd nog een reftu» opgelost, die op de ruggen van een aantal mensen was te lezen en die aar dig wat geld in het laatje bracht voor de kankerbestrijding. Tot slot volgt hier nog 'n opgave van de prijswinnaars van dit schone gemas kerde festijn: de groepsprijzen waren voor een sheik met zijn harem (of een gedeelte daarvan), voor een groep Griekse goden en godinnen (wij meen den onder meer Hermes te herkennen) en een kinderwagen met vader en moe der (ons grootste respect voor het kind!); eervolle vermeldingen waren voor de reeds genoemde Klompenrid ders en voor de rebus groep. De prijzen voor de fraaist uitgedoste dames waren voor een bouquetje rode rozen en twee Soendanese vrouwtjes en voor de origineelste dames voor een keuken meisje en voor de winter. De origineel ste heren waren „Zielepoot" en Ali Ba ba en de fraaiste paren waren een Rococo-stel en de Maharadja van Esch- napur. Een wortel en een ui en twee dartele negerinnetjes, die zich ontpop ten als charmante blondjes, kregen ten slotte de prijzen voor het meest origi nele paren. Donateursconcert van Sint Caecilia Voor de goedbezette schouwburgzaal in de St. Willibrordusstichting gaf het fanfarecorps St. Caecilia een donateurs concert. De voorzitter van het corps, de heer Th. Kuijper, dankte in zijn wel komstwoord de donateurs en weldoe ners voor hun bijdragen, waardoor het corps in stand is kunnen blijven. Het concert opende met de mars „De Skymaster" van Ts. Sennema. Hierna volgde „Fête de Nuit" van R. Deneuf- bourg, een technisch zeer moeilijk werk, dat St. Caecilia afwisselend goed en minder goed ten gehore bracht. De Ou verture Symphonique van E. Deneuf- bourg werd zeer goed begonnen en werd over het geheel genomen ook zeer goed voorgedragen. „Cortège Jubilaire" van Alyse Delhaye liep zeer vlot, ondanks de vele solopartijen welke erin voorko men. Een dankbaar nummer was onge twijfeld de Chinese Straatserenade van Ludwig Stede. Besloten werd met de pittige mars „Graf Zeppelin" van Carl Feike. Na afloop van het concert was het woord aan het ensemble Kees Stet van Ierswoud, hetgeen reeds genoeg zegt. Herdenking 75-jarig bestaan Christelijke School Woensdag 14 Februari a.s. zal te Broek op Langendijk de feestelijke herdenking plaats heb ben van het vijf-en-zeventigjarig bestaan der christelijke school aldaar, 's Morgens zal dat feit in de school met de kinderen feestelijk worden gevierd en 's middags zal een herden king plaats hebben, eveneens in de school, met het personeel, het oud-personeel, bestuurs- en oud-bestuursleden, het gemeentebestuur en ver- der tal van genodig'den. 's Avonds zal in de Gereformeerde kerk een bijeenkomst plaats hebben, speciaal met de oud-leerlingen. Natte herfst was fataal voor bollenkwekers De buitengewoon natte herfst blijkt voor de te velde staande bloembollen op vele plaatsen in ons gewest funest te zijn geweest. Wij vernemen van bol lenkwekers uit onze omgeving, dat z> goed als alle bolhn zijn verloren ge gaan, daar deze geen baard-ontwikke ling hebben en zijn gaan rotten. Deze schade zal per bedrijf in de duizenden guldens lopen. Zo spraken wij o.m. een kweker, die het verlies in zijn kraam van 150 R.R. op 6 a 7.000 raamde. De grondsoort is hierbij een grote fac tor. ZITTING IN VERBAND MET ONTEIGENING Op Vrijdag 2 Februari a.s. namiddags 4 uur, wordt de aangekondigde zitting g'ehouden van een Commissie uit Gedeputeerde Staten op bet gemeente-huis te Oudorp, Op deze zitting kun nen belangstellenden bezwaren kenbaar maken tegen het plan van onteigening ten behoeve van de bouw van de nieuwe Friesche Burg. SPORTTERREIN IS WEER IN GOEDE STAAT De voetbalsport, die de laatste weken niet beoefend kon worden wegens de toestand van het terrein, is weer hervat. Zondag' werd een wedstrijd gespeeld door Kolping Boys II en SVW III uit Heerhugowaard. Bij deze wed strijd lagen de krachtverhoudingen wel enigs zins scheef, hetgeen wel bleek uit de eind stand 10—2 voor Kolping Boys. HANDBAL Zondag werd een wedstrijd gespeeld door de damesclub VBO van Oudorp en WSV uit Wormer. Het was een spannende wedstrijd, waarbij van beide kanten flink werd aange pakt. De tamelijk vette bodem van het terrein veroorzaakte nog al eens uitglijden. VBO won deze wedstrijd met 2—1. Gezien de sterkte van de tegenpartij een zeer goede prestatie. BENZINEPOMP-INSTALLATIE Aan de heer Joh. Schot is op diens verzoek toestemming verleend tot het oprichten van een ondergrondse benzine-bewaarplaats met pomp- installatie op perceel Molenkade 1 aan het einde van dé Friescheweg, bij de Zes Wielen. MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 29 Jan. Veemarkt. —4 stuks paarden van 300—800, 83 vette koeien van 500—1020, 75 nuchtere kalveren (slacht) van 25—70 en 9 vete schapen van 100—150 per stuk; 440 varkens van 1,60—1,64 per kg. NOORDERMARKTBOND, 29 Jan. - 2000 kg uien 2,60; 1400 kg peen 4; 3200 kg gele kool 6—7,80; 16.000 kg witte kool: Deense 5,50-5,70. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 29 Jan. 18.00 kg uien 5,50—5,60 en grove 5; 5000 kg groene kool 7-15,60; 9000 M gele kool 6—6,90; 10.000 kg witte kool: Deense 5,50-5,70. Kraaien vogelvrij verklaard Op de laatst gehouden vergadering van „Bloembollencultuur", afdeling Limmen— Heiloo, werd bij de rondvraag de kraaien* plaag besproken. Het bestuur heeft hier omtrent een nader onderzoek ingesteld eR is er in geslaagd een oplossing te vinden. De heer J. Vink, alhier, die in bezit is van een jachtvergunning, heeft zich n.l. be langeloos bereid verklaard, waar nodigi kraaien en roeken te schieten. Voor de kwekers een goede tijding, maar voor de kraaien. (Ongecorrigeerd) Drieling in Hoogezand Sappemeer Bij de familie Kruiming te Hoog®' zand-Sappemeer werd een drieling I®' boren, n.l. twee jongens en een me'sj8. Moeder en kinderen maken het nM® omstandigheden goed. TOESTAND VAN BEVIN BEVREDIGEND Uit Londen wordt gemeld, datBev)11 een goede nacht heeft gehad en si" toestand bevredigend is. Twee Marokk (Vi Het openlijke conflict, ben Youssef en één VflJ Marrakesh El Glaoul, i in Marokko met haar t dan een millioen Berber en openlijk tegen de au< hij de „oproerige natioi nisten en verloochenaa stigt". Daarop werd de Keizerlijk Paleis te Rab; De Istiqlal, die volger dopr de Sultan begunsl •en nationalistische vere zakelijk bestaande uit j kaanseintellectuelen, dif eigen verklaring „iedere se; regering in naam van dertekende verplichting De invloed van de Istiq tot nu toe beperkt tot gerlijke kringen in de ste niet tot het binnenland gen. El Glaoui, die 73 jaar 40-jarige regering een van het Zuiden" gewc .waarschijnlijk niet meer zich te onderwerpen; hi ook de strijd opgenomer daarbij op de steun van volking, maar ook van c sident. Al is de Sultan alleen de politieke, maar gieuze leider van het lan zijn autoriteit bij de mai heersers niet zeer groot El Glaoui heeft reeds va de standgenoten sympatl ontvangen. De stamvors! binnenland dulden slecht le macht, die zo onzicht' en niet voelbaar is. Het reeds in alle lande voorgekomen conflict tus dern staatsbestuur en een sel, zal ook in Marokko n den zijn maar het is s peet van de ontwikkeling De onstuimige drang i vrijheid en souvereiniteit, tig jaren van consequen zelfvernietiging in alle i waakt is, die nog in kolor in een protectoraat of in niteit leven, is ook in M: speuren. Frankrijk, ondei lectoraat Marokko staat, gezien en bestrijdt dit strt niet. Alleen blijft de vra het tempo, waarin de or hervormingen tot stand g ten worden. De Istiqlal, die zich t spr.eeHjDius vgp del felste sche swomihgen had g blijkbaar op een dwaalwe al te nauw contact met c ten trad. De overtuigde van Mohammed zien in DINSDAG 30 JANl HILVERSUM I, 402 m.: 7.1 VPRO, 8.00-24.00 AVRO. - 7.15 Gram.muziek. 7.50 Da{ Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8. Morgenwijding 9.15 Gram.muzie itanden. 9.35 Gram.muziek. vrouw. 10.35 Orgelspel. 10.50 ter s: 11.00 RVU: „Kin „Spreekstoringen uit geeste (stomheid, heesheid, stotteren)" Schouten. 11.30 Voor de ziekt en piano. 12.30 Land- en tuin gen. 12.33 Voor het plattelai menade-orkest. 13.00 Nieuws, allerlei. 13.20 Financieel weeki Promepade-orkest en soliste. 1 vrouw. 14.30 Gram.muziek. Amerikaanse buren". 16.00 Grar Voor de kinderen. 16.50 Kinc G: am.muziek. 17.30 Muziek- Niöuws. 18.15 Pianospel. 18.v M. Klaassens: „Nieuw-Guinea: reldt Nieuw-Guinea vandaag", platen met commentaar. 19.3 parle". 19.35 Zuid-Amerikaanse Voor burger en militair. 20.00 Badio-Schaakwedstrijd Nederh 20.06 Actualiteiten. 20.15 Gevari 21.15 „Cijfers", praatje. 21.S man". 21.35 Bel Santo, 22.00 causerie. 22.15 Saxofoonkwartet, lands overzicht. 23.00 Nieuw; Gram.muziek. HILVERSUM H, 298 m.: 7. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendg Gram.muziek. 7.45 Morgengebet kalender. 8.00 Nieuws en wee: Symphonette orkest en solisten, huisvrouw. 9.35 Lichtbaken", kleuters. 10.15 Gram.muziek. radio. 11.00 Voor de vrouw, radio. 12.00 Angelus. 12.03 12.30 Land- en tuinbouwmedei Gram.muziek. 12.55 Zonnewijzer •n katholiek nieuws. 13.20 Ach Amusementsorkest. 14.00 Gc gramma. 14.53 Kamerorkest en Gram.muziek. 16.00 Voor de Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugc ringsoitzending: Prof. Dr. K. "3 •.Lectuurvoorziening in Indoi Gram.muziek. 18.15 Metropole Sport, „Dit is leven" en voo 19.00 Nieuws. 19.15 Actual: Fiano-duo. 19.38 Gevarieerde Politiek overzicht. 20.00 Nieuwj Schaakwedstrijd Nederland—Noo De gewone man zegt er 't zij „Messa da Requiem". (20.55—2 biliseerden ontvangen een scholii werkplaats", vraaggesprek. 21.05 muziek.) 22.05 Piano-recital. 22. en liturgische kalender. 23.00 1 24.00 Gram.muziek.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2