m sum tKoorts JIMMY BROWN ALS BOKSER ;edijk rTÖ.K.K. Werd autobestuurder gedwongen slavenarbeid te verrichten? Een Nederlands paar ging op rooftocht in Belgie Hugowaard Noorlander k ontvangen lergen fancy fair voor liningsfonds rBERICHTEN Twee expediteurs staan in Alkmaar terecht Beslissing moet bij het Congres liggen ATOBf/y Dame in Brussel werd beroofd Vliegramp in Cameroen Geen algemene haven staking in Engeland Pam en Pom aan zee Achterlichtje werd dief noodlottig Winkeliers vragen meer licht Donkere wolken boven Londens Albert Hall Tienduizenden Finnen namen afscheid van veldmaarschalk Mannerheim Begrip voor Frankrijk 0 Het Radioprogramma 1 humor wingt haar de jongste te geven. Er ontwik- mige liefdescomplicaties, goede afloop hebben. en liefde zijn de fac- 't stuk is gebaseerd. We uitvoerig relaas te ge- lers, want zonder enige ebben allen hun best 'd vlot gespeeld en het dig dat de souffleur in 'ijf enkele malen werd rillen in het bijzonder ipreken voor het spel L. Verhagen-Hoogland, blir.de moeder zeer goed rolkennis was ook uit- aast noemen wij de r, die de jongste zoon ij beschikte over alle en. Zijn mimiek was hij ongetwijfeld tot de 'an de vereniging ig Sowel grime als toneel- en in orde en O.K.K. ds aan Boord" bewezen ipvoering van een goed jat is. jners van Heer-Hugo- wijde omgeving maak- ■genheid gebruik dokter ;r geluk te wensen met terugkomst uit Indo- in de zaal van café le. ;er met zijn echtgenote ende arts dr. Brinkorst, iputatie van huis waren 1 betraden, werden zij een applaus en een an de Muziekvereniging a sprak de voorzitter van ontvangst, de heer mens alle patiënten en wenst hij de dokter met zijn behouden :ze gemeente en bood len een gouden chrono- orlander werd verrast bloemstuk, terwijl de irts dr. Brinkhorst een een sigarettenkoker verden aangeboden. Witte Kruis" werd een d geschonken. De heer handigde deze met een lond van Plattelands den door mevrouw doemen aangeboden, erking „Odith" bracht menhulde. gedaan dankte de dok- overweldigende belang- prachtige geschenken, chorst hield een geesti- rin hij zijn dank uit- rzitter het officiële ge- avond had gesloten, enige tijd genoegelijk ■iekvereniging H.U.G.O. opluistering. voetbalvereniging „Ber de dit weekend een zal van afé Nieuwen- t momenteel is inge- ideling Noord-Holland, i KNVB, maar daarvoor ntbeerljjk. En.... wie De heer Tros, die na ar de aanwezigen wel- ak de hoop uit, dat de schitterend succes zou baten het bestuur in :llen een trainingsfonds kte de organisatoren die zij zich hadden ge- bazar mogelijk te ma- et woord, of beter: de ïeer Onrust, voorzitter :reniging BSV, die het Hiermede was de fan- Er was voor elck-v't- van he* leren monster rmaken met het voet- s konden hun hart op- :en op de schijf en vis- visje verschalken op one manier, allen mogelijkheden de erlichten ten bate van Dat overigens al een ectie had ontvangen, aat de poorten van de :n gesloten. MAANDAG tJ a it/b RSE VEEMARKT 7 stuks paarden van koeien van 500—1080 en (slacht) van 30—70 per van 1,70-1,73 per kg. GROENTENCENTRALE, g uien 3,30-4,40 en grove oene kool 9—20,70; 4500 12; 12.000 kg gele kool witte kool: Deense 5,50. kg gele kool en 5500 kg TBOND. 5 Febr. - 12.00 2100 kg rode kool 6; 17.500 kg witte kool? V. 5 Febr. - 27.500 kg 10.600 kg gele kool 6,10— witte kool: Deense 5,50— Vermoeide chauffeur veroorzaakte dodelijk ongeluk (Van onze speciale verslaggever) De Haarlemse rechtbank veroordeelde dezer dagen de chauffeur W. de V. uit Midden-Beemster. die op 2 Augustus te Haarlem een dame zodanig met een trailer aanreed, dat z(j aan de bekomen verwondingen overleed, tot zes weken hechtenis. Deze zaak had echter een staartje. Ter rechtzitting, even vóór het ongeluk gebeurde, betoogde De V. dat hij door oververmoeidheid achter het stuur in slaap was gevallen. De twee expediteurs voor wie hij werkje, zouden hem als het ware slavenarbeid hebben laten verrichten en hem gedwongen heb ben zijn rijtijdenboekje valselijk in te vullen. De officier van Justitie vond dit zo ergerlijk, dat hij zijn ambtgenoot in Alkmaar verzocht een vervolging in te stellen tegen de beide werkgevers. Zaterdagmorgen wijdde de Alkmaarse kan tonrechter, mr. F. G. G. Boerrigter, een extra zitting aan deze geruchtmakende zaak. geten en daardoor waarschijnlijk doe zelig was geworden, zei de chauffeur dat hij nimmer een dergelijke verkla ring had afgelegd. Nieuwe overtredingen. Daar mr. Boerrigter nog enkele ge tuigen wilde horen, werd besloten de behandeling van deze zaak te schorsen tot Donderdag 15 Februari. Voordat de kantonrechter het onderzoek sloot, deelde verbalisant nog mede dat hij, nadat het dodelijk ongeluk in Haarlem plaats vond, zesentwintig nieuwe over tredingen in het expeditiebedrijf had geconstateerd. De twee expediteurs, S. en Van der S, hadden zich laten vertegenwoordi gen door mr. Dunbar, wiens taak verre van gemakkelijk was. Alle getuigen legden zeer bezwaarlijke verklaringen af. De Eijkscontroleur voor het Verkeer, y. W. H. Even, die als eerste getuige werd gehoord, zeide zeer duidelijk ge constateerd te hebben, dat 't rijtijden boekje foutief werd ingevuld. De V. maakte zeer lange werkdagen. Hij moest niet alleen chaufferen, doch ook steeds helpen met het laden en lossen van de te vervoeren stenen. Aan rusten kwam De V. in de regel niet toe. Bovendien verkeerde de vracht auto in buitengewoon slechte staat, zodat er ieder ogenblik reparaties moesten worden verricht. Getuige ver klaarde dat de chauffeur de meeste herstelwerkzaamheden zelf moest verrichten om de rekening zo laag mo gelijk te houden. „De auto hing van stukken en brokken aan elkaar", aldus de verbalisant. Om vier uur opstaan Getuige De Boorder, die De V. ge ruime tijd op diens tochten had ver gezeld voor het laden en lossen van de wagen, betoogde dat de chauffeur veel langer dan acht uur per dag moest werken; soms wel het dubbele. Er was maar weinig tijd om te rusten. In de regel vertrok men 's ochtends om half zes, doch daar de auto eerst gereed moest worden gemaakt, stond men om vier uur op. Men kwam meestal 's avonds tussen acht en negen uur terug, doch soms werd het wel half elf. Desgevraagd antwoordde De Boor der dat de chauffeur op hem niet de indruk had gemaakt oververmoeid te zijn. Reparaties in de nacht De V., die hierna zelf werd ge hoord, vertelde dat hij ladingen ste nen naai- verschillende delen des lands moest vervoeren. Hij chauffeerde en hielp bij het laden en lossen. Zijn werkgevers hadden hem geleerd hoe hij zijn werkboekje verkeerd moest invullen. Hij kwam vaak 's avonds zeer laat thuis en als de vrachtauto stuk was, hetgeen niet tot de uitzonderin gen behoorde, moest hij 's nachts doorwerken om de wagen weer ge reed te krijgen. De volgende ochtend werd dan op normale tijd gestart. „Er was wel een vaste tijd om te beginnen, doch niet om te'eindigen" aldus De V„ die voorts verklaarde dat hij ook in de tijd dat de bouwvakarbeiders vacan- tie hadden, had moeten doorwerken. Hij was nu door het expeditiebedrijf ontslagen, doch hij had nog f 300 aan loon tegoed en ook zijn rentekaart en ontslagbrief had hij nog niet ontvan gen. Toen mr. Dunbar opmerkte dat de V. hem in een vertrouwelijk onder houd had medegedeeld dat hij kort voor de fatale aanrijding veel had ge- Tafi over Eisenhowers verklaringen De leider der Republikeinse fractie in de Amerikaanse senaat Robert Taft, heeft in zijn eerste commentaar op Eisenhowers verklaringen o.m. ver klaard: „Elke overeenkomst, die pre sident Truman mogelijk zal aangaan betreffende het zenden van Ameri kaanse troepen naar het grondgebied van staten-leden van het Noordatlan- tische verdrag behoort aan het Con gres te worden voorgelegd, opdat dit kan beoordelen of het aandeel der Amerikaanse troepen bij de verdedi ging van West-Êuropa bevredigend moet worden geacht. Nu bezitten wij geen enkele basis, waarop wij aan het werk kunnen gaan", Taft zeide verder van mening te zijn dat het door generaal Eisenhower aan het Congres uitgebrachte verslag van zijn Europese reis „een goede indruk" heeft gemaakt, doch, zo verklaarde hij er staan niet genoeg positieve me dedelingen in omtrent de staat der Westeuropese verdediging". ">ch 0°.£u««rgeniet.n zijn en meer van b nerveuzen Maa. een ei-a ^^eUe» im6t aard. VoedI Uw IJ kan toen leven genievc»! B 1 S I I ziin en meer va ten van ne?eu"? 1 1 I f f Het Zenuwsterkende Voedsel Licht in overval op Rotterdamse juwelier? De Brusselse politie is overgegaan tot de arrestatie van de 37-jarige Neder landse vrouw Cornelia van H. en de Nederlander C. v. R., die zich op 25 Jan. hebben schuldig gemaakt aan beroving van een Belgische dame en voorts ver dacht worden van talrijke diefstallen in Nederland en Belgie. De politie poogt zelfs uit te maken of het tweetal ook niet de onlangs gepleegde overval op een Rotterdamse juwelier op het geweten heeft. Op 25 Januari maakte Cornells van R. op de Anspachlaan te Brussel ken nis met een 25-jarige vrouw. Beiden begaven zich naar epn café nabij het Noord-station, "waar zij' 'bezoek kregen van een Cornelia v. H. Van R. stelde deze laatste als een vriendin aan de vrouw voor. Op een gegeven ogenblik vroeg Cornelia aan haar vriend haar naar Strombeek-Bever te brengen, waar zij zou wonen. In een gehuurde auto begaf het drietal zich naar Strombeek-Bever. Daar aangekomen wierp Cornelia van H. onverwachts een deken over het hoofd van de vrouw die het paar vergezelde. Zij begon haar slachtoffer te slaan en beroofde de vrouw van haar polshorloge en bontmantel. Vervolgens lieten de twee Nederlanders de vrouw achter en keerden naar Brussel terug. Vrijdag wist de Brusselse politie beiden te arresteren. Zij legden beken tenissen af. De auto, die Van R. te Antwerpen had gehuurd, „was inmit}- dels verkocht. Zowel de vrouw, als de man waren in het bezit van talrijke juwelen, die het vermoeden doen rij zen, dat zij het duo waren, dat on langs een Rotterdamse juwelier in de rug schoot en vervolgens beroofde. Kledingexport beloopt bijna zeventig millioen De export van Nederlandse kleding is de laatste jaren steeds omvangrijker geworden. Reeds in 1946 werd voor ruim 10.000.000 gulden aan kleding uit gevoerd. In de daaropvolgende jaren nam dit bedrag gestadig toe en over 1950 beliep de Nederlandse kleding export en bedrag van bijna 70.000.000 gulden. Dames- en heren onder- en bovenkleding, regenkleding, zowel als lederen kleding worden uitgevoerd naar Belgie, Zweden, Indonesië, Mo zambique, Transjordanie en Hong kong. Vooral de Nederlands dames kleding heeft thans in het buitenland een goede naam en de export hiervan neemt *n steeds belangrijker plaats in. Tol aan de luchtvaart Negen-en-twintig slachtoffers Een vliegtuig van de route Braz Za- ville (Frans Equatoriaal Afrika)Parijs is nabij Bouea, zestig kilometer ten noordwesten van Douala in het Britse mandaatgebied van Cameroen neerge stort. Aan boord bevonden zich 23 pas sagiers en zes bemanningsleden. Opspo ringsvliegtuigen hebben geen tekenen van leven kunnen ontdekken, zodat mag aangenomen worden, dat de vliegramp 29 doden heeft geëist. Op de passagierslijst komen twee Zweedse zendelingen, een Zuid-Afrikaan een Engelsman en verder Fransen voor. Superfort neergestort. In het Britse dorp Abington Pigotts stortte een Superfort van de Ameri kaanse luchtmacht neer. Vijf van de acut bemanningsleden kwamen om het leven. Volgens de eerste berichten over sta kingsbijeenkomsten van Engelse haven arbeiders op Zondag hebben de pogin gen om de stakingen over geheel Enge land uit te breiden gefaald. De 6000 havenarbeiders te Liverpool, die verleden week het werk neerlegden, besloten de staking voort te zetten, doch elders weigerde men te gaan sta ken. De commissie van havenarbeiders in de grote Londense havencomplexen weigerde haar mannen voor te schrij ven, welke houding zij moesten aan nemen. 37. Zacharias, de oude zeerob, heeft niet kunnen verhinderen, dat óók de beren op het Noorderstrand zijn neer gestreken. De leider van de beren heeft heel beleefd naar zijn verhaal geluis terd, maar daarna de schouders opge haald. „Ach meneer, ik wil u natuurlijk niet tegenspreken, maar aan de andere kant, kan ik uw verhaal toch maar niet zo zonder meer geloven". En het resultaat is dan ook, dat er een uurtje later wel tien tenten op het Noorderstrand staan. De oude zeerob is die dag niet meer te zien, maar in de nacht zit hij op een duintop naar de tenten te gluren. Hij moet er iets op vinden, dat die tenten verdwijnen vóór Zaterdagnacht? Waarom juist voor Zaterdagnacht? Geduld maar, jullie zult het straks allemaal horen. Waakzame agent behoedt juwelier voor strop Een niet brandend fietslampje en een waakzame straatagent hebben Zater dagnacht in Den Haag voorkomen, dat een inbreker er met zijn buit vandoor kon gaan. Omstreeks drie uur werd door een etalage-ruit van een juwelierszaak aan de Laan van Meerdervoort een straat steen gegooid. De juwelier, die boven zijn zaak woont haastte zich naar be neden, maar hij kon de voordeur van zijn woning niet open krijgen, aange zien de knop van deze deur met een touw was vastgemaakt aan de deurknop van zijn zaak. Ondertussen griste de man, die de steen had gegooid een aan tal gouden ringen en twee gouden arm banden uit de etalage, waarna hij op zijn fiets wegreed. Enige honderden meters verder ontmoette hij een sur veillerende agent, die hem attent maak te op het feit, dat zijn fietslamp niet brandde. De man maakte echter ijlings rechtsomkeert, waardoor de agent arg waan kreeg en per fiets de achtervol ging inzette. Op het politiebureau kwam vast te staan, dat de. arrestant de 35- jarige huisknecht P. F. B. was, een De drie middenstandsbonden hebben naar aanleiding van de beperkende maatregelen op het gebied van de éta lage-, reclame- en buitenverlichting de minister van Economische Zaken ver zocht, in plaats van het algemeen gel dende verbod een systeem in te voe ren van vrijwillige overeenkomsten met het stroomleveringsbedrijf tot beper king van het stroomgebruik tot een nader te bepalen percentage. Een der gelijk systeem is ook toegepast bij de piek-uren-beperking, ter vervanging van een ook daar aanvankelijk geldend verbod en heeft allerwege bevredigend gewerkt, aldus de middenstandsbonden. De „Royal Albert Hall", de grootste muziekzaal te Londen zal misschien worden gesloten, omdat de regering de 353.360 Pond Sterling, nodig voor het herstel, geweigerd heeft. Op 14 Februari zal door het bestuur van de Albert Hall een speciale ver gadering worden gehouden. De Albert Hall, die 80 jaar geleden werd ge bouwd, bevat 8000 zitplaatsen. De con certzaal dient nodig gerestaureerd te worden. Steekpartij op coaster Zaterdagavond hield de bemanning van de Nederlandse kustvaarder RPS, die bij de Superfosfaatfabriek te Amster dam gemeerd lag, 'n „gezellig avondje", dat eindigde in een steekpartij, waarbij een lichtmatroos in het ziekenhuis te recht kwam en de machinist in een cel. De ruzie was ontstaan nadat de ma chinist, een Mexicaan, zijn vinger knel de tussen de deur van een hut. Hij af hier een van de matrozen de schuld van en toen de lichtmatroos de ruzie wilde beslechten, werd hij 't slachtoffer. Zijn 'oestand is niet levensgevaarlijk. De Poolse president, Bierut, heeft Zaterdag een onderhoud gehad met mgr Wyszynzki, de aartsbisschop van Warschau I en primaat van Polen, teneinde de betrek kingen tussen kerk en staat te bespreken. Het stoffelijk overschot van veld maarschalk Gustav Mannerheim, de Finse nationale held, die 27 Januari j.l. te Lausanne is overleden, is Zondag te Helsinki met een staatsbegrafenis ter aarde besteld. Er bestond reusachtige belangstelling voor de plechtigheid. Het stoffelijk overschot van veld maarschalk Mannerheim was in een kerk op een katafalk opgebaard. Een onafzienbare rij mensen schoof langs de 65. dimmy, zei Pat Poot jp fluisterende toon, behalve, dat wij je kwamen vragen weer goede vrienden te worden, is er nog iets anders. Wij hebben namelijk gisteren in een bier huis, waar wij wel eens komen, iets gehoord, waar wij een beetje van zijn geschrokken. Mike en ik hebben daai lang en breed over zitten praten en wij zijn tot de conclusie gekomen dat net onze mensenplicht is dat wij jou dao* over inlichten. Er dreigt gevaar Jim my, er dreigt gróót gevaarPat Poot en Mike Moker trokken zulke ernstige gezichten, dat Jimmy er toch een beetje van onder de indruk kwam. Wat is dat dan voor gevaar? vroeg hij. Pat en Mike keken elkaar aan en daarna wierpen zij een paar schichtige blikken om zich heen. De muren heb ben hier oren Jimmy, fluisterden zij. Laten wij even naar buiten gaan, dan kunnen wij in de auto van Mike, even rustig praten. Je zult er ons later dank baar om zijnGoed, zei Jimmy, maar laten wij het niet te lang maken, want anders wordt Gerrit Goochem ongerust, dat ik niet terugkom. baar om Finlands nationale held de laatste eer te bewijzen. Toen de kerk deuren Zondagochtend te twee uur wer den gesloten, wachtten nog tien duizend mensen buiten. Zondagmiddag begon de uitvaartdienst, waarbij acht gene raals een ere-wacht vormden. De Sowjetunie, de Oosteuropese lan den en de Finse communistische heb ben geen deel genomen aan de uitvaart plechtigheden. Volgens het dagblad der Finse communistische partij heeft Man nerheim „onschuldig bloed doen ver gieten". goede bekende van de politie. De juwe lier miste 80 gouden ringen en twee gouden armbanden, die een gezamen lijke waarde van ongeveer vier duizend gulden vertegenwoordigden. De agent, die de inbreker had ingerekend, had echter gezien, dat deze tijdens de ach tervolging iets had weggegooid. Daar door werden 78 ringen en de twee arm banden teruggevonden. B. ontkent ech ter iets met de inbraak uitstaande te hebben, hoewel er glassplinters van de ingegooide ruit in zijn kleren zijn ge vonden Pleven terug in Parijs De Franse premier, René Pleven,is Zondag van zijn bezoek aan de V.S. en Canada te Parijs teruggekeerd. Bij aankomst verklaarde hij: „Ik ben er van overtuigd, dat .ankrijk begre pen wordt, dat zijn inspanning wordt gewaardeerd, dat het niet alleen staat en dat het kan rekenen op machtige vriendschap van verschillende zijden om het te helpen". Pleven zeide zijn tijd in Amerika goed besteed te heb ben. Hij was getroffen door de bewij zen van vriendschap, die hij in de Ver enigde Staten en Canada had ontvan gen. De Franse premier werd door alle kabinetsleden op het vliegveld opge wacht. Prinses W'lhelmina vloog naar Zwitserland Gistermiddag is Prinses Wilhelmina vergezeld van drie dames, o.w. mevr L. Th. de Beaufort Barones v, Harden- broek ,dame du palais, op het vliegveld van Zürich aangekomen. Onmiddellijk na aankomst begaf H. K. H. zich naar het vacantieverblijf Spiez in het Berner- Oberland. De Prinses maakte de reis naar Zü rich met een KLM-toestel van de lijn AmsterdamBuenos Aires. Met een klein koffertje in de hand stond zij gis terochtend om kwart voor twaalf ge ruime tijd op het platform te wachten op het vertrek van het vliegtuig. De Prinses was gekleed in een bruin man telpak, waarover zij een grijze, zwart gestreepte bontjas droeg. Zij had een zwart hoedje op. POST VOOR DE „SIBAJAK" In tegenstelling tot hetgeen eerder werd medegedeeld dient de post. die in Aden aan passagiers en opvarenden van de „Si- bajak" moet worden uitgereikt, uiterlijk op 8 Februari ter post zijn bezorgd. Patricia Wenthworth w 19) Nu was het ogenblik dat Janice had gevreesd, aangebroken. Ze hoorde haar naam: ,Roep Janice Meade!" Ze moest voorbij Evan Madoc schuiven, die al leen het voorhoofd fronste en een beet je zijwaarts draaide, zonder verder van houding te veranderen. Onwillekeurig bedacht ze, dat hij de grootste lomperd ter wereld moest zijn. Ze ging de twee treden naar het podium op en mocht, na de eed te hebben afgelegd, op een aangeschoven stoel gaan zitten. „Nu, juffrouw Meade, wilt u ons in uw eigen woorden vertellen wat er die Dinsdagavond gebeurd is? U was, ge loof ik, de secretaresse van meneer Harsch?" „Ik ben de secretaresse van meneer Madoc maar vond het heel prettig, meneer Harsch zoveel mogelijk te hel pen". „U behoorde tot het hetzelfde gezin, niet waar? Hoe lang al?" „Een jaar". „U stond op vriendschappelijke voet met meneer Harsch?" „O, ja....". Het antwoord klonk zacht en bevend; een blos steeg haar naar de wangen; schichtig keek ze op. „Welnu, juffrouw Meade, vertel ons dan wat u weet over die bewuste avond". Garth, die haar gadesloeg, zag dat haar rechterhand de linker beetpakte en stevig vasthield. Toen ze sprak, klonk haar stem zacht, maar duidelijk. „Kort vóór zessen kwam meneer Harsch binnen uit zijn laboratorium. Hij was met iets gereed gekomen, waaraan hij lang gewerkt had. Ik schonk hem thee in en we praatter v/at samen. Hij belde Londen op en daarna zetten wij ons gesprek voort". „Stond zijn telefoongesprek in ver band met het werk, waarmee hij was gereed gekomen?" „Ja, hij maakte een afspraak met iemand, die de volgende dag zou ko men". „Was het een zaken-afspraak?" „Ja". „Wat gebeurde daarna?" „Hij bleef met me praten". „Wilt u ons zeggen waarover?" „Over zijn werk enover zijn dochter. Hij had een dochter van on geveer mijn leeftijd. Zestierf in Duitsland. We bleven praten tot het bijna tijd was voor het avondeten. Na het eten zei hij. dat hij wilde uitgaan. Hij ging altijd 's avonds uit, behalve wanneer het stortregende". „Zei hij, dat hij naar de kerk wilde gaan?" „Jahij zei, dat hij het orgel wil de bespelen en de wolken verjagen". „Wat bedoelde hij daarmee volgens u?" En weifelend antwoordde Janice; „We hadden over zijn dochter gespro ken". „Is ze een tragische dood gestorven?" „Ik geloof van wél. Maar daar praat te hij nooit over; alleen hoe knap ze was en hoe vrolijk en hoeveel iedereen van haar hield". „Gaat u voort, juffrouw Meade. Wan neer werd u ongerust over meneer Harsch?" „Gewoonlijk kwam hij om een uur of tien terug, maar ik maakte me eerst veel later bezorgd, omdat hij soms aan liep bij juffrouw Fell of meneer Ever- ton. Toen hij tegen half twaalf nog niet thuis was, begon ik heus bang te wor den. Meneer en juffrouw Madoc waren naar bed gegaan, dus nam ik een zak lantaarn en liep naar de kerk. Ik vond. de deur gesloten en alles donker, zodat ik meneer Bush ging wekken. Met zijn sleutel opende hij de deur: en we von den meneer Harsch". Ofschoon Janice trachtte, haar stem te beheersen, wa ren de laatste woorden nauwelijks ver staanbaar. „Ik begrijp het", zei de coroner. „Een heel triest geval voor u, juffrouw Mea de. Heeft u iets aangeraakt, iets ver legd?" Nog altijd zacht sprekend, antwoord de zij: „Ik greep zijn hand terwijl me neer Bush de zaklantaarn vasthield en we zagen, dat hij dood was". „Was zijn hand koud?" „Ja, helemaal koud". „Zag u ook de revolver?" „Ja". „Waar lag die?" „Ongeveer 15 cm van zijn rechter hand". „Heeft een van u beiden ze aange raakt?" „O, nee!" „Juffrouw Meade, u zei in het begin van uw getuigenis, dat u lang met me neer Harsch had gesproken. Leek hij in sombere stemming?" Na een ogenblik aarzeling, verklaar de Janice: „Neeik geloof van niet" „U zei, dat hij met iets was gereed gekomen, waaraan hij lang had ge werkt. Zei hij ook iets over het resul taat van dit feit: iets, dat daarop leek?" „Nee, niets van dien aard. Hij zei dat het was alsof een kind was ge boren; je bracht het ter wereld en lie' andere mensen het grootbrengen". „Zei hij dat?" „Ja". „En toen sprak u samen over zijn dochter, die in tragische omstandig heden was overleden?" Abt Jaromilek in Praagse gevangenis overleden Stanislav Jarolimek, de vijftigjarige abt van het Benedictijnenklooster van Strahov te Praag, die op 2 December jl. tot twintig jaar gevangenisstraf veroordeeld werd op beschuldiging van hoogverraad en spionnage, is na een ziekte in het hospitaal van de Pankras-gevangenis overleden. DINSDAG 6 FEBRUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00-24.00 AVRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.40 Orgelspel. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 9.30 Waterstanden. 9.35 Amusementsmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Alt en piano. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Piano en orgel. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Promenade-orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Avro-allerlei. 13.20 Financieel weekoverzicht. 3.30 Promenade-orkest. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gram.muziek. 15.30 „Onze Amerikaanse buren". 16.00 Gram. muziek. 16.25 Voor de jeugd. 16.45 Kinder koor. 17.15 Orkestconcert. 17.45 OrgelspeL 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 RVU: Drs. M. Klaassen: „Nieuw-Guinea: Landen der toekomst? Wat Nieuw-Guinea en Nederland voor elkaar kunnen betekenen". 19.00 Fanfare orkest. 19.25 „Paris vous parle". 19.30 Zuid- Amerikaanse muziek. 19.45 „Het Recht van den Fiscus", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma* 21.15 De Antwoordman. 21.30 Avro-allerlei. 21.35 Gram.muziek. 22.00 „Goede moed", cau serie. 22.15 Piano-recitaL 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Geva rieerd programma. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 „Lichtbaken". 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek (12.30-12.33 Land- en tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Bezoek aan het Infanterie Schietkamp „De Harskamp". 13.25 Gram.muziek. 14.00 Geva rieerd programma. 14.53 Cello en piano. 15.20 Licht muziek. 15.40 Gram.muziek. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de kinderen. 17.45 Regeringsuitzending: Dr. Ir. R. Houwink: „Rubber en zijn betekenis voor Indonesië". 18.00 Gram.muziek. 18.15 Metro- pole-orkest en soliste. 18.48 Sport; „Dit is leven"; Voor de jeugd. 19.00 Nieuws. 19.15 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio- Schaakwedstrijd Nederland—Noorwegen. 20.06 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 „We gaan naar Parijs", muzikale zotterij. 21.30 Gevarieerd programma. 22.45 Avond gebed en liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. f Grijp het kwaad in de wortel aan en neem fff vanavond één of twee

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3