De Bur zorg Stad en Omgeving Canada opent wijde perspectieven AGENDA Kleurige Hoofdstad Operette Hermandad-eiftallen bekampte elkaar 4-7 voor Alkmaar R.P. Verdachte zocht steun bij rechtbank Vierjarig meisje door autobus gedood Gemeente kocht twee werken van Stikvoort Kantongerecht is geen marktterrein Italiaanse communisten traden uit de partij Ambtsjubileum bij het Slachthuis Nieuwe telefoon-aansluitingen Goede vertolking van kluchtig stuk Richt-contingenten voor woningbouw vastgesteld I.V.A.O. organiseert een buitengewone cursus Z.- en N. Sch WOENSDAG 7 FEBRUARI 1951 De heer Warnaar sprak voor Chr. Emigratie-Centrale Dat de emigratie in het middelpunt der belangstelling staat, is alom be kend. Honderden Nederlanders zijn reeds de Oceaan overgestoken en vele anderen wachten nog slechts op de boot, die hun naar het nieuwe vader land zal vervoeren. Daarnaast is er nog een percentage, dat met plannen rondloopt, die men in de toekomst hoopt te verwezenlijken. De Nederland se regering steunt deze emigratie en ook vele andere instanties verlenen hun medewerking. Hieronder valt de Christelijke Emigratie Centrale, die gistermiddag in ,,'t Wapen van Heems kerk" haar jaarvergadering hield, waarvoor grote belangstelling be stond. Deze belangstelling gold zeker niet de jaarvergadering, die weinig belang rijke agendapunten telde, doch wel de spreker van de middag,, de heer A. Warnaar, burgemeester van Waddinx- veen. De causerie van de heer Warnaar, voorzitter van de landelijke Christe lijke Emigratie Centrale, had tot on derwerp „Op zoek naar een nieuw vaderland", welk belangrijk onderwerp hij in drie vragen wilde veranderen. Hij stelde deze vragen als volgt: Is het noodzakelijk om te emigreren? Wie komen voor emigratie in aan merking? en Hoe moet men gaan en waarheen gaat men? De eerste vraag beantwoordde spre ker bevestigend, daar naar zijn me aling ons overbevolkte vaderland door de nog steeds toenemende groei van de bevolking niet voldoende toekomst biedt. Veel wilde spreker hierover niet zeggen, daar de tegenwoordige toe stand de situatie duidelijk genoeg be schrijft. In antwoord op de tweede vraag zeide de heer Warnaar, dat een ieder kan emigreren, indien hij vol doende vertrouwen in de toekomst heeft. Niet alleen zij, die in Nederland geen benen meer aan de grond heb ben, behoeven te gaan, doch ook de genen, die in ons land een rendabel bedrijf bezitten. In het laatste gevai zijn dat veelal mensen, die de toe komst voor het nageslacht in het nieuwe vaderland beter achten dan in eigen land. Voorts zeide spreker, dat het ten slotte een persoonlijke kwestie is, die een ieder voor zich moet uit maken. Canada biedt goede kansen. Vervolgens ging de heer Warnaar over tot het bespreken van de laat ste vraag. In de eerste plaats noem de hij als nieuw vaderland Canada, dat volgens hem de beste mogelijkheden biedt. Wel neemt dat land niet zoveel emigranten tot zich, doch zij, die hier voor in aanmerking komen, genieten een uitstekende verzorging. In de eer ste plaats wordt men bij aankomst direct bij de werkgever ondergebracht en nadat men het eerste jaar de ver plichte arbeid bij een aangestelde werkgever heeft doorgebracht, zijn er diverse mogelijkheden. De ontwikke ling van Canada is goed en het land neemt momenteel de vierde plaats in in de wereldhandel. Het kerkelijke le ven is voor de emigranten goed ver zorgd, er zijn vele predikanten, die zowel Hollands als Engels spreken, zodat men daaraan een grote steun heeft. Hierna vertelde spreker enige anecdotes van de Nederlanders, die in de beginperiode natuurlijk de taal moeilijkheden hadden te overwinnen. In tegenstelling tot Canada neemt Australië ook ongeschoolde emigran tenarbeiders op. Daar er geen werk gever wordt gezicht is er natuurlijk een risico aan verbonden, zodat de Nederlanders daar meer met moeilijk heden hebben te kampen. Vooral ook de huisvesting is in Australië een groot probleem. Om hieraan te ont komen trekken velen op gemeubileer de kamers, waarmee evenwel een groot deel van het salaris is gemoeid, hetgeen sparen bemoeilijkt. De heer Warnaar zeide, dat het geestelijk le ven in Australië vooral voor de emi granten ver ten achter staat bij Ca nada cn daarom raadde hij een ieder aan, emigratie naar Australië niet te licht op te nemen. Tot slot vertelde spreker nog enige bijzonderheden over Nieuw-Zeeland. Een hartelijk applaus van de vele aanwezigen vertolkte de waardering voor de duidelijke uiteenzetting van dit urgente probleem. Na de pauze stelden velen nog vragen, waarop de heer Warnaar tot ieders bevrediging antwoordde. Dinsdagmiddag speelde Alkmaar R. P. te Heiloo een thuiswedstrijd tegen de plaatselijke rivaal Alkmaar G. P. Deze wedstrijd, die werd gespeeld on der vrij ideale weersomstandigheden, leverde een 41 overwinning voor Alkmaar R. P. op. Door deze overwin ning is de kans op degradatie van de Rijkspolitie geringer geworden. Te meer nu het elftal van Haarlem zijn wedstrijd tegen S.V.K.M.A. (Konink lijke Marecaussee) met 20 heeft ver loren. De kampioensaspiraties van Alk maar G.P. hebben door het verliezen van deze wedstrijd een geduchte knauw gekregen. Alkmaar R.P. won de toss en koos de wind tegen. De middenvoor Haverlag van de gemeentepolitie werd blijkbaar gehin derd door een in vorige wedstrijden opgelopen blessure. De back en de spil van de oranjehemden gaven hem evenwel geen kans, want als hij deze gekregen had, zou hij voor minstens één doelpunt goed geweest zijn. Na een twintig minuten spelen zagen de R.P.'ers kans uit een warnet van spelers in te koppen: 10 voor Alk maar R.P. Na de rust zette Alkmaar R. P. een prachtige aanval op en uit een voor zet van de invaller linksbuiten wist middenvoor Brouwer te doelpunten (20 voor Alkmaar R. P.). De bal was nauwelijks middenuit ge speeld of de Oranjehemden trokken weer naar voren en rechtsbuiten Schoonbeek wist keeper Noortman het nakijken te geven en de stand was S0 in het voordeel van Alkmaar R.P Na ongeveer een half uur spelen maakte de rechtshalf van de thuisclub hands in het beruchte gebied en spil Baart die na de rust zijn backplaats verlaten had om de aanval van Alk maar G. P. te stuwen, benutte de pe nalty onberispelijk (31 voor Alk maar R. P.). Deze afstraffing was ver diend. Doch spoedig bleek, dat de gastheren nog niet voldoende leergeld hadden gehad. Nu maakte de links back van de oranjeploeg hands in het strafschopgebied. Scheidsrechter v. d Schilden uit Alkmaar, die de wedstrijd op voortreffelijke wijze leidde, wees onverbiddelijk naar de penaltystip. Wederom plaatste Baart zich achter het leder. Jammerlijk faalde hij en de bal ging naast. Alkmaar R. P. putte hieruit zoveel kracht, dat het wederom optrok naar de veste van de gasten. Uit een fout van de linkshalf van Alkmaar G. P. hij speelde de bal te kort terug op de achter hem staande back trok rechtsbinnen Van Luit voordeel en gaf keeper Noortman het nakijken. Of stand, tevens de eindstand, was hier mede 41 in het voordeel van Alk maar R. P. Twee maanden geleden had de offi cier van Justitie, mr. Meischke, negen maanden gevangenisstraf geëist' tegen de Bergenaar Cornells S. Deze ver dachte had tien gulden gestolen van een dame, die bij zijn echtgenote op visite was geweest. Op verzoek van de verdediger was de zaak destijds aan gehouden om een psychiatrisch rap port te laten uitbrengen. Gistermorgen werd de zaak voor de tweede maal be handeld. De geraadpleegde psychiater meende, dat S. niet geheel toereke ningsvatbaar was en dat opname in een gesticht wenselijk was. Op grond van dit rapport meende de officier dat verdachte niet alleen tot negen maanden met aftrek veroordeeld moest worden, maar dat hij tevens onvoor waardelijk ter beschikking van de regering moest worden gesteld. De verdediger meende, dat kan worden volstaan met een voorwaardelijke ter beschikking stelling. De verdachte be kende, dat hij tijdens het psychiatrisch onderzoek een duidelijk inzicht had gekregen van zijn handelingen. (De diefstal van de tien gulden was niet de enige misdaad, die hij op zijn geweten had.) Hij verzocht geen clementie, doch slechts steun van de rechtbank, opdat hij in de toekomst niet meer tot mis stappen zou kunnen komen. De recht bank zal over veertien dagen uitspraak doen. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: De vlam en de pijl (14 jaar); Cinema Americain, 2 en 7.30 uur: Voor wie de klok luidt (18 jaar); Victoria Theater, 230 uur: Jeugdmatinée „De rode hengst"; 8 uur: De gouden salamander (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Cagliostro (18 jaar). Kleine zaal van Harmonie, 8 uur: Jungle Pimpernel over: „Nieuw Guinea" voor de Mij. tot Nut van 't Algemeen. Huishoudschool, Emmastraat 24, 8 u.: Gezinsvoorlichting d.m.v. film. Landbouwhuis, 8 uur: Volksuniversi teit. DONDERDAG Bioscopen als Woensdag. Aanvang 8 uur. Cinema Americain, aanvang 7.30 uur. Rex Theater, 's middags om 2.30 uur matinee. Toneelgezelschap Johan Kaart treedt op Zaterdag- en Zondagavond a.s. zal het toneelgezelschap van Johan Kaart in het Gulden Vlies twee opvoeringen geven van het bekende blijspel „Potasch en Perlemoerin Textiel". Naast Jo han Kaart en Johan Boskamp in de hoofdrollen van Potasch en Perlemoer werken mede: Tilly Perin-Bouwmees- ter. Fientje Berghegge, Teddy Schaan'k' Hella Faassen en vele anderen. De re gie is van Johan Kaart. Gistermiddag heeft in de Eerste Ka belstraat een tragisch ongeluk plaats gehad, ten gevolge waarvan de vier jarige Aukje Schouten het leven heeft verloren. Het op de rijweg spelende kind raakte onder een passerende auto bus en werd hierbij zo ernstig gewond, dat het enkele uren later is overleden. Omstreeks tien over vier reed een autobus met matige snelheid over de Baansingel in de richting van de Eer ste Kabelstraat. Op de Baansingel had de chauffeur reeds enige malen ge luidssignalen gegeven voor op de rijweg spelende kinderen. Toen hij de Eerste Kabelstraat inreed, stonden vlak om de bocht vijf kinderen aan de rechter zijde van de weg. Ook hen waarschuw de de bestuurder door geluidssignalen. Toen hij echter vlak bij het groepje was gekomen, stak een van de kleuters, de vierjarige Aukje Schouten uit de De Ruyterstraat, de weg over. Door krach tig te remmen en naar links uit te wij ken, trachtte de bestuurder een aanrij ding te voorkomen. Het kind werd echter door de rechter voorzijde van de bus gegrepen en op straat gewor pen. Zij raakte met beide dijbenen on der het geblokkeerde rechter voorwiel en werd een stukje meegesleurd. Ern stig gewond is zij op advies van dokter Van Gilse naar het St. Elisabethzieken- huis overgebracht, waar zij omstreeks half zeven aan de bekomen verwon dingen is overleden. Aangenomen mag worden dat de chauffeur geen schuld treft. De bus was zonder gebreken. De gemeente Alkmaar heeft voor haar museum-collectie twee schil derijen van Koos Stikvoort aange kocht. De twee werken zijn een stil leven en een genrestuk. Dit laatste werk voorstellende „Vrouw met Scha rensliep" wordt als een van de meest karakteristieke stukken van Koos Stikvoort beschouwd. De eretentoonstelling van het werk van Koos Stikvoort, die ter gelegen heid van diens 60ste verjaardag 14 da gen lang in het Stedelijk Museum werd gehouden, werd, zoals wij reeds meldden, door ongeveer 1300 personen bezocht, waaronder ca. 800 betalende bezoekers. De leden van de Kring „Vrienden van het Stedelijk Museum" en een aantal scholieren hadden gratis toegang. Men zal zich herinneren, dat burgemeester Wytema in het najaar van 1950 bij het 75-jarig bestaan van het museum ter gelegenheid waarvan een jubileumtentoonstelling gehouden werd, het initiatief nam tot oprichting van de kring „Vrienden van het Ste delijk Museum". De leden hiervan hebben voor een jaarlijkse contributie van slechts f 1.vrije toegang tot alle tentoonstellingen, welke in het Stede lijk Museum worden gehouden. Ge durende de tentoonstelling van de werken van Koos Stikvoort mocht de Kring zich verheugen in een toename van het ledental met 100, zodat dit thans 308 bedraagt. Cornelis B. uit Alkmaar is een man van bescheiden formaat, maar zijn ge ringe lichaamslengte ten spijt is hij in heel Noord-Holland bekend. Op iedere draverij van enige importantie kan men hem vinden met een boek vol loten en een stompje potlood in de hand en op geen enkele landbouwdag zult ge Cornelis missen. Hij verkoopt zijn loten met het gemak van de rou tinier. Praatje, grapje, weer een kwartje binnen. Het is hem om het even of het nu gaat om vier vette koeien uit Purmerend, om de duizend gulden van de Enkhuizer Paarden- loterij of om de hoofdprijs van de L.TM. in Hoorn. Voor Cornelis is het alleen maar van belang als hij zoveel mogelijk van die gokbriefjes aan de man brengt. Op de 16de Januari, het was op een Dinsdag en dus marktdag in Purmer end, meende hij een goede gooi te hebben gedaan. Hij vroeg aan een caféhouder een paar tafeltjes, stalde zijn loten zeer overzichtelijk uit en wilde juist het publiek op zijn handel attent maken, toen een agent aan alle illusies een eind maakte. Want voor die standplaats had B. geen vergun ning. Hij kwam gisteren de Kantonrechter te Zaandam vertellen, dat alles te goeder trouw was gegaan. „Het was die dag prachtig mooi weer. Het zonnetje scheen vriendelijk en het leek alsof het voorjaar zijn in trede had gedaan. Ik denk, dat dit de agent tot grotere activiteit heeft ge prikkeld aldus begon Cornelis zijn lyrisch pleidooi, maar de kanton rechter onderbrak hem. Hij stelde geen prijs op romantische ontboeze mingen, alleen op zakelijke feiten zon der franje, zei hij. En daar viel wei nig aan te tornen. Ook voor Cornelis niet, die na zijn 23-jarige loopbaan als „loten-propagandist" toch niet voor een kleintje vervaard is. ,Vijf gulden", vroeg meneer de amb tenaar. „Teveel", zei Cornelis. „Twee gulden", wees de kantonrech ter onherroepelijk vonnis. „Teveel", hield Cornelis halsstarrig vol. „Kan 't niet bij een waarschuwing blijven?" Kantonrechter: ,,'t Spijt me erg maar we gaan hier niet marchanderen, 't Is hier geen Purmerender markt". En daarmee kon Cornelis B. het giste ren doen. De boekhouder le klasse aan het ge meentelijk slachthuis, de heer J. Zee man vierde gisteren zijn veertigjarig ambtsjubileum. In de cantine van het abattoir werd hij gisteren om elf uur gehuldigd. Onder de aanwezigen be vonden zich o.m. mr. A.'J. M. Leesberg, wethouder voor de bedrijven, de vol tallige commissie van bijstand voor het slachthuis, de oude directeur van het abattoir, dr. F. P. Keyser en de direc teur van de gemeentelijke accountants dienst. Mr. Leesberg sprak namens het ge meentebestuur enkele hartelijke woor den en drukte de waardering voor de diensten, die de heer Zeeman aan de gemeente heeft bewezen, uit, door het aanbieden van een paar gouden man chetknopen. Ook de directeur van het slachthuis, de heer W. Voorthuijsen dankte de ju bilaris voor de van hem ondervonden steun en medewerking. Hij bood de heer Zeeman het gebruikelijke ge schenk onder couvert aan. Tal van geschenken getuigden nog van de waardering, die men voor de heer Zeeman heeft. Boekhouder P, A. de Boer bood felicitaties aan namens het personeel. Namens de slagersver' eniging werden door de heer J. M. Groot bloemen aangeboden. Ten slotte dankte de jubilaris de aanwezigen voor de hem gebrachte hulde, waardoor deze dag voor hem 'n onvergetelijke was geworden. Men bleef nog geruime tijd gezellig bijeen. Nieuwe aansluitingen zijn voor het telefoonnet Alkmaar de volgende: 5314 Alkmaar N.V. Ned. Mach. Fabr., Voormeer 1. 3207 Bruin Nie., Exportagent, Spoor straat 97. 2208 Erkens, A. H. D., Hoofdempl. I P.T.T., Reekerstraat 59. 3947 Karperton Kaasfabriek N.V., Handelskade 15. 5045 Kofa Magazijn J. Spruyt, Ma- nufaet., tapijten, meubilering, woninginr., Langestraat 68. 2062 Molen, G. H. v. d., Import-ex port: BraziliëSan Paulo, tijd.: v. Houtenkade 23. 4646 Storm van Leeuwen, Ir. J. A., Insp. Rijksd. Uitv. Werken, Roemer Visscherstraat 4. 3629 Teipe, M. B„ Letterkundige, Lyceumstraat 65. 5286 Vink Pzn., P., Firmant Fa. P. Vink Zonen, Kennemerstraat- weg 150 H. HET TELEFOONNET BERGEN 2609 Aardewerkfabriek v.h. Jb. Ruy- ter i.o. N.V., Molenstraat 8 B. 2077 Bakker's Brandstoffenhandel, z.w.n. P. v. d. Lans, St. Anto- niusstraat 26 S. 2690 BinkhorstValkhoff, mevr. S., Dr. v. Peltlaan 68. 2209 Boon, Mr. J., Eeuwigelaan 12. 2767 DiestAbbink, Mevr. G. S. van, St. Antoniusst.raat 12. 2742 Dokter, P. M., glazen- en pui- bewassing, schoonmaakbedrijf, Russenweg 6 S. 2265 Duits, H. W., agent. Raad van Arbeid (V.O.V.), Breelaan 23. 2528 Eckhardt, J. F., gezagv. KI. Handelsvaart, Jan Tooropweg 2. 2389 Electr. Bur. J. de Waal, v.h. Brugman, Kleine Dorpsstraat 8. 2224 Hooning, A. J. F., Natteweg 32. 2393 Kley v. d. Laan, R. ten, Pauli- neweg 13, Bergen aan Zee. 2107 Marine Koninklijke, rubriek woonhuisaansluitingen, staf officier Operaties CZM NED. 2630 Oly, L., Dr. v. Peltlaan 56. 2647 Pension Duinzicht de Berge naar J. Akkerboom, A. v. Schel- tenaweg 7. 2757 Pension Irene, Oude Berger- weg 23. 2324 Pranger, G. J., vert. H. V. Mig- not en De Block, Noordlaan 20. 2646 Prins, A. P., bouwkundige, Dr. v. Peltlaan 17. 2642 Rees Vellinga, E. J. van, Aard appelexport, Natteweg 19. 2353 Steen, J. W. v. d., Dorpsstr. 54 TELEFOONNET STOMPETOREN 285 Bakker, J. M., veehouder, Noor dervaart D 28. 276 Dekker, P. A., landbouwer, L. Molenweg C 19, Oterleek. 296 Gardenbroek, B., graan- en fouragehandel, Handelskade A 2, Oterleek. 262 Kaan, J., veehouder, D 29. 253 Kalverboer Szn., Jac., stam boekveehouder, Noordervaart D 28. 271 Kalverboer, S., Noordervaart D 21, Oudorp. 295 Klerk, M. N., landb.-veehouder, Noordervaart D 30a, Oudorp. 264 Madderom, J., land- en tuinbou wer, C 66 (gem. Schermerhorn) 251 Madderom, N., tuinbouwer. Noordervaart C 65. HET TELEFOONNET LIMMEN 336 Breed, P. P., brood- en banket bakkerij, Dusseldorperweg 43. 330 Eng., W. v. d., levensmiddelen- bedrijf, Rijksweg 128. 324 Hes Theo (bedrijfsl. N.V. fa. W. Seignette) Rijksweg 66. 325 Hof Blokker van 't, bloemn. kw. en exp., Dusseldorperweg 92 316 Krom, P. A., slagerij, Visweg 17 305 Pepping, J., grossier in bloemen en planten, Boogaardlaan la. 332 Pronk, R., aannemer van met selwerken, Rijksstraatweg 150. 307 Valkering, gebr., bloembollen kwekers, Hogenweg 91. 303 Vooren Zn., Fa. K. C., bloem bollenkwekerij en handel „Lim- merbeek", Rijksweg 170. 334 Wokke, J., bloembollenkweker, Dusseldorperweg 73. HET TELEFOONNET SCHOORL 301 Nederl. Heidemaatschappij (uit voerder H. v. d. Berg), Idens laan C 200a. Twee van de meest populaire Communistische Congresleden, Cu echt en Magmani, hebben zich uit de Partij teruggetrokken en aan het Italiaanse Huis van Afgevaardigden hun ontslag aangeboden. Dit ontslag is echter niet aanvaard. Links: Aldo Cucchirechts Valdo Magmani. De Hoofdstad Operette heeft met de opvoering van de operette „In einer kleinen Konditorei", muziek van Leo Ascher met gebruikmaking van Johann Strauss-melodieën, een éclatant succes behaald. Geen plaatsje in de zaal van 't Gul den Vlies was onbezet en de talrijke luisteraars hebben inderdaad, zoals in de operette wordt gezongen, niet „zwei" maar zelfs „drei stunden Glück" gehad. Deze operette is in muzikaal opzicht een aller charmants geval, de melodieën zijn eenvoudig. Van de Strauss-melodieën en ook van diens walsen is een ruim gebruik gemaakt, zodat de Weense sfeer ook deze avond wel hoogtij vier de, en het geheel een vitaliteit kreeg, welke van minuut tot minuut boeiend bleef. De romantische inhoud van het vérhaaltje kreeg als het ware een sprookjesachtige sfeer. De Hoofdstad Operette weet dit alles met bijzondere smaak te serveren, en vaak op meester lijke wijze van niets iets te maken. Onder de enkele nieuwelingen welke deze avond op het podium verschenen, willen we vooral memoreren de sopraan Eri Rouché uitstekende stem en vlot spel. Ruth Rohden, als prinses, en Her man Valsner, als de muziekleraar, ga ven in vocaal opzicht veel te genieten. Ad. Heerings was als ceremoniemeester in het derde bedrijf kostelijk. Ook He lena Rajewska was in de komische mo menten subliem. Wat zullen we verder nog zeggen van het beroemde duo Otto Aurich en Frits Steiner. die bijzonder vindingrijk in de onzin waren, maar om gezonde en geestige onzin aanvaardbaar te maken, daar is ook kunstenaarschap voor nodig en deze kunst is ons dan ook deze avond voor honderd procent door hen geboden. De dansen waar die te pas kwamen waren voortreffelijk. Maar ook de visuele zijde van de zaak was prima verzorgd. Zeer opvallend was het dé cor van de „Konditorei" in het tweede bedrijf, door het schitterende effect. Voor het eerst hoorden we alhier in een operette de „celesta" bespelen en dit werd door Fredy Salten zeer muzi kaal gedaan. De regie van Otto Aurich was af, zo als we dat van hem gewend zijn. Maar daar was nog een belangrijke factor deze avond, n.l. het orkest o.l.v. Fredy Salten .Een ensemble dat zéér goed op elkaar is ingesteld en uitstekend bege leidt, al was het klankvolume tegenover de solisten soms wat te sterk. Het kleine koortje dat af en toe in actie kwam leverde prima werk. De uitvoering stond weer op hoog niveau met de nodige artistieke inslag. Het publiek was in een zeer enthousias te stemming en onderbrak vaak de handeling met veel applaus, zodat her halingen moesten worden gegeven. Zo'n vreugde brengende avond, waar in artistiek opzicht geen problemen vallen te verwerken is wel eens nodig en de bezoekers zullen „die kleinen Konditorei" nog lang in het geheugen houden, om de charmante melodieën en de gezonde humor. De Hoofdstad Operette roepen we van harte een „tot weerziens" toe. Ms. Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land hebben thans vastgesteld de ge meentelijke richtcontingenten voor de woningbouw in onze provincie geduren de het tijdvak van 1 Januari 1951 tot en met 31 December 1953. Voor Alkmaar is het richtcontingent voor de jaren 19511953 vastgesteld op 181 huizen, waarop echter wegens het te verwachten vestigingsoverschot gedu rende die jaren, voor 1951 een voorschot is verleend van 150 woningen. Voor Bergen bedraagt het contingent 89 met een voorschot van 10, Heiloo 17 met een voorschot van 25, Castricum 34 met een voorschot van 80, voorts Akersloot 9, Egmond aan Zee 5 met voorschot van 15, Egmond Binnen 21, Limmen 19, Oudorp 6, Schoorl 2, Uit geest 9, Beemster 22, Graft 5, Oterleek .1 De Rijp 9, Schermerhorn 5, Zuid- en Noord-Schermer 3, Heerhugowaard 13, Langedijk 33, St. Pancras 3, Warmen- huizen 20. Hensbroek 1, Obdam 17. Voor Koedijk is geen contingent uitgetrok ken. Hoe benard de woningpositie ook in de komende jaren zal blijven, mag blijken uit het feit, dat ingeval men in Noord-Holland de woningnood volledig wilde opheffen, 58.857 woningen nodig zouden zijn en rekening houdende met de migratie uit andere provincies of het buitenland, zelfs ongeveer 71.600. Het thans vastgestelde woningcontin gent, groot 24.096 huizen vormt daar mede een fel contrast. Conform de eis veroordeeld Enkele maanden geleden veroorzaak te Hendrik P. een aanrijding op het Scharloo. Veertien dagen geleden eiste de officier een boete van f 100,sub- sidair 40 dagen. Gistermorgen werd P conform de eis door de Alkmaarse rechtbank veroordeeld. PRIJS BEHAALD De heer G. Bas, alhier, kapper bij je heer Dobber in Bergen, behaalde op het kappersconcours uitgaande van de R.K. Kappersbond te Amsterdam. een 2e prijs in de afdeling watergol ven. De afd. Alkmaar van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling organi seert een cursus van 20 lessen met als onderwerp „De Aarde en Hemel in tijd en ruimte" naar het boek van prof. Van den Berg. De cursusleider is de heer P. M. Kentgens, inspecteur van de Tech. Dienst der N.S. Het is de bedoeling deze cursus reeks in 2 gedeelten te doen plaats vin den gedeeltelijk in dit en in het ko mende winterseizoen. Het boek van prof. Van den Berg is na afloop van de cursus het eigendom van de cur sist. „Leer om leer" van Shakespeare De 2e Abonnementsvoorstelling van Serie C in het Gulden Vlies-abonnement wordt door omstandigheden inplaats van op Vrijdag 9 Februari verzet naar Donderdag 15 Februari. De Nederlandse Comedie o.l.v. Johan de Meester, Guus Oster en Han Bentz v. d. Berg brengt voor de, tweede maal in Alkmaar het blijspel van William Shakespeare „Leer om Leer", in de vertaling van Gerard den Brabander, dat de vorige keer in een z.g. „vrije voorstelling" een over weldigend succes behaald heeft. Aan deze unieke voorstelling werken mede Ellen Vogel, Mimi Boesnach, Johan Fiolet en vele anderen. De regie berust bij Johan de Meester. Abonné's die dit stuk reeds zagen, worden in de gelegenheid gesteld een ruiling aan te gaan. Zij dienen zich daartoe tijdig te richten tot de adminis tratie van het Gulden Vlies. BENOEMD Mej. G. Hagtingius employé 2e klasse PTT te Alkmaar is benoemd tot em ployé le klasse aldaar. Uitspraken Meervoudige Kamer te Alkmaar Door de Meervoudige Kamer te Alk maar werden gisteren Antje R. uit Anna Paulowna en Johannes B uit Hoorn conform de eis veroordeeld, respectievelijk tot één gulden of één dag hechtenis met ter beschikking stelling van de regering en tot zes maanden voorwaardelijk met 'n proef tijd van drie jaar. Antje R. had des tijds van haar werkgeefster in Schoorl een bankbiljet van honderd gulaen ontvreemd. Bij het onderzoek bleek, dat zij niet geheel normaal was. Johan nes B. had tijdens zijn werkzaamheden voor een Hoornse winkelier een bedrag van tweehonderd gulden, dat aan de klanten toebehoorde, achtergehouden. Burgerlijke Stand Geboren: Nicoletta H. A., d. van N. Keijzer en M. A, Klaver. Gerbrandus A., z. van A. C. Groot en C. C. M. Vis. - Paul, z. van H. Smakman en A. C. Jimmink. Hendrikus P. M., z. van C. P. Trompert en A. J. Nieuwenhuis. Willem, z. van W. van Kesteren en E. M. G. J. B. van Bennekom. Getrouwd: Willem Veel en Johanna M. J L. Roselle. Overleden: Hendrika Scheepmaker1, 83 jaar, wed. van H. G. Odink. Pieter A. de Lange, 66 jaar, gehuwd met E. A. Veenen- bos. Klaas Gelder, 86 jaar, weduwnaar van A. Peijs. A - Te Schoorl zal binnenkort aan de Herenweg hoek Moh huis voor ouden van dagen een ontwerp van de heer D. chitect te Enkhuizen. Drie i den van dagen zullen hier huis met volledig pension kunnen vinden. In Schoorl, dat 3416 inw< tien procent van de bevolkü tig jaar of ouder. Ruim tw woners overschreden de c sche leeftijd van zeventig ruim de helft tussen de t gentig jaar is. Deze categorie der bevol het oog op een vaak zwakke sitie en de eisen, die voortvJ geestelijke en lichamelijke zondere voorzieningen. Veh sturen beschouwden het r< plicht, de ouden van dagen te verlenen en gaven dan voor de bouw van tehuizen rustige levensavond kunnen PLANNEN KI Dank zij het initiatief vai ingezetenen van Schoorl, zal lang een tehuis voor bejaa De indertijd opgerichte Peeck-stichting" hield zich 1 maandenlang bezig. Than: plannen vaste vorm aangei vergadering, die kort gelede Raadhuis werd gehouden, stuur en raad van toezicht nen goed te keuren. Na 1 „Thalia" voor het i voor het voet Na enkele jaren achter c hebben gewerkt, verscheen weer de plaatselijke tc „Thalia" voor het voetlid succes werd nu het toneelsp opgevoerd. Na de aanvankelijke moi medewerkenden en materia luisterrijk herrezen. De ste: inhoud van het stuk kwam recht. De prestaties van h „Thalia" overtroffen alle Was er enige angst, dat de die voor het eerst van hun ken betraden, er niet veel v; ken, spoedig bleek, dat alle op het toneel. Een daveren wees hoe zeer het publiek dene had genoten. Burgeme maakte zich tolk van de 1 het gezelschap hartelijk en te spreken. De voorzitter va heer R. Koster, dankte nan werkenden. Een gezellig t avond. Groot-Schermer n WBSV opgew Reeds spoedig na de aanv thuisclub het eerste doelpunt rechtsbinnen Slooten. Tien mil het 2—0 voor de gastheren toe onhoudbaar inschoot. Hierna dal voordien vrij hoog was, d mer bleef het heft in handen Na de rust was het spelbee zigd en W.B.S.V. was over- i meerderheid. Met de regelma scoorden de gasten en toen c was gebracht en van een pen; zoekers gebruik werd g'emaak beslecht. Nog tweemaal scoc door de eindstand 5—2 in hu De uitslag was wel enigszins niettemin verdiend. Loop der bevolkin Rij het krieken van het niew gemeente 976 inwoners, waarv het sterke geslacht vertegenv wij! de vrouwelijke kunne 4 Acht personen zijn er in 19J ooievaar bezorgde maar liefsl maal een nieuwe wereldburge 93 personen, terwijl zich hier tigden. Het bevolkingstal is nomen met twaalf. BURGERLIJKE S Geboren: Egbert zoon a tjes—Brandsma. Hend van H. v. d. Streek—De na, dochter van W. Nap Overleden: A. de Boo echtgenoot van Grietje K leden te Purmerend). Ingekomen: H. Ringeli van Avereest. NEDERLAAG VAN De dames van SDL moeste een nederlaag slikken, toen ze tegen him collega's van AVA Tot de rust werden geen maakt. Toen volgde echter h voor de thuisclub, dank zij L Hoed van AVA maakte dit si dig ongedaan, door voor eei zorgen. Dezelfde speelster zc Alkmaar een 2—1 overwinnin kon nemen. GESLAAGD In de nationale „eierenmij slaagde onze plaatsgenoot, de voor het practijk-diploma voc en gevogelte.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2