De Burgemeester Peeck-Stichting zorgt voor ouden van dagen i"~c torjm I2 Si 1 ECLK WAT WILS" IN HET ZILVER Commandant Heilooërbrandweer nam afscheid van het corps De „Flierefluiters" voerden „De Kribbebijter" op rganiseert een swone cursus Oudorp Burgerlijke Stand Broek op Langedijk Begrafenis-vereniging Ursem Inwonertal nam met 807 toe Heer-Hugowaard Hensbroek Koedijk Eerste ouderavond in de nieuwe school WOENSDAG 7 FEBRUARI 1951 sleden, Cucchi en aan het Italiaanse it ontslag is echter !o Magmani. :edy Salten zeer muzi- )tto Aurich was af, zo- ïem gewend zijn. Maar sen belangrijke factor het orkest o.l.v. Fredy mble dat zéér goed op ld en uitstekend bege- klankvolume tegenover wat te sterk. Het lat af en toe in actie rima werk. stond weer op hoog ïodige artistieke inslag, in een zeer enthousias- ;n onderbrak vaak de peel applaus, zodat her in worden gegeven, brengende avond, waar izicht geen problemen rken is wel eens nodig s zullen ..die kleinen lang in het geheugen charmante melodieën humor. De Hoofdstad we van harte een „tot maar van het Instituut sontwikkeling organi- s van 20 lessen met als Aarde en Hemel in tijd aar het boek van prof. De cursusleider is de tgens, inspecteur van de :r N.S. edoeling deze cursus- slten te doen plaats vin- k in dit en in het ko- eizoen. Het boek van Berg is na afloop van eigendom van de cur- om leer" van akespeare inementsvoorstelling van 3ulden Vlies-abonnement omstandigheden inplaats 9 Februari verzet naar Februari. De Nederlandse Johan de Meester, Guus Bentz v. d. Berg brengt ie maal in Alkmaar het illiam Shakespeare „Leer de vertaling van Gerard dat de vorige keer in voorstelling" een over lees behaald heeft. Aan oorstelling werken mede Mimi Boesnach, Johan anderen. De regie berust Meester. e dit stuk reeds zagen» gelegenheid gesteld een gaan. Zij dienen zich te richten tot de adminis- Gulden Vlies. en Meervoudige r te Alkmaar ervoudige Kamer te Alk- i gisteren Antje R. uit na en Johannes B uit n de eis veroordeeld, tot één gulden of één met ter beschikking- de regering en tot zes waardelijk met 'n proef jaar. Antje R. had des- werkgeefster in SchoorI et van honderd guiaen ij het onderzoek bleek, heel normaal was. Johan- dens zijn werkzaamheden :nse winkelier een bedrag lerd gulden, dat aan de hoorde, achtergehouden. gerlijke Stand Nicoletta H. A., d, van N. A. Klaver. Gerbrandus A., en C. C. M. Vis. Paul, en A. C. Jimmink. z. van C. P. Trompert en Willem, z. van W. van M. G. J. B. van Bennekom. Willem Veel en Johanna M. aHendrika Scheepmaker, an H. G. Odink. Pieter A. ar, gehuwd met E. A. Veenen- elder, 86 jaar, weduwnaar van BENOEMD jtingius employé 2e klasse laar is benoemd tot em- ;e aldaar. v 5' m j i -si WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊtÊÊi Te Schooft zal binnenkort op een terrein aan de Herenweg hoek Molenweg, een te huis voor ouden van dagen verrijzen naar een ontwerp van de heer D. Fledderus, ar chitect te Enkhuizen. Drie en veertig ou den van dagen zullen hier een rustig te huis met volledig pension en verpleging kunnen vinden. In SchoorI, dat 3416 inwoners heeft, ia Wen procent van de bevolking vijf en zes tig jaar of ouder. Ruim tweehonderd in woners overschreden de oud-testamenti- sche leeftijd van zeventig jaar, waarvan ruim de helft tussen de tachtig en ne gentig jaar is. Deze categorie der bevolking eist met het oog op een vaak zwakke financiële po sitie en de eisen, die voortvloeien uit haar geestelijke en lichamelijke conditie, bij zondere voorzieningen. Vele gemeentebe sturen beschouwden het reeds als een plicht, de ouden van dagen medewerking te verlenen en gaven dan ook subsidies voor de bouw van tehuizen waar zij een rustige levensavond kunnen genieten. PLANNEN KREGEN VORM Dank zij het initiatief van verschillende ingezetenen van SchoorI, zal ook hier eer lang een tehuis voor bejaarden verrijzen. De indertijd opgerichte „Burgemeester Peeck-stichting" hield zich hiermede reeds maandenlang bezig. Thans hebben de plannen vaste vorm aangenomen. Na de vergadering, die kort geleden in het Oud& Raadhuis werd gehouden, besloten be stuur en raad van toezicht de bouwplan nen goed te keuren. Na het inleidende Z - en N. Schermer „Thalia" voor het eerst weer voor het voetlicht Na enkele jaren achter de coulissen te hebben gewerkt, verscheen dan eindelijk weer de plaatselijke toneelvereniging „Thalia" voor het voetlicht. Met groot succes werd nu het toneelspel „Hun kind" opgevoerd. Na de aanvankelijke moeilijkheden om medewerkenden en materiaal is „Thalia" luisterrijk herrezen. De sterk dramatische inhoud van het stuk kwam goed tot zijn recht. De prestaties van het vernieuwde „Thalia" overtroffen alle verwachtingen. Was er enige angst, dat de nieuwelingen, die voor het eerst van hun leven de plan ken betraden, er niet veel van zouden ma ken, spoedig bleek, dat allen thuis waren op het toneel. Een daverend applaus be wees hoe zeer het publiek van het gebo- dene had genoten. Burgemeester Driessen maakte zich tolk van de bezoekers door het gezelschap hartelijk en waarderend toe te spreken. De voorzitter van „Thalia", de heer R. Koster, dankte namens de mede werkenden. Een gezellig bal 'besloot de avond. Groot-Schermer niet tegen WBSV opgewassen Reeds spoedig 11a de aanvang scoorde de thuisclub het eerste doelpunt door middel van rechtsbinnen Slooten. Tien minuten later werd het 2—0 voor de gastheren toen midvoor Groot onhoudbaar inschoot. Hierna zakte het tempo, dal voordien vrij hoog was, doch Groot-Scher mer bleef het heft in handen houden. Na de rust was het spelbeeld geheel gewij zigd en W.B.S.V. was over- alle linies in de meerderheid. Met de regelmaat van een klok scoorden de gasten en toen de stand op 2—2 was gebracht en van een penalty door de be zoekers gebruik werd gemaakt, was het pleit beslecht. Nog tweemaal scoorden zij, waar door de eindstand 5—2 in hun voordeel was. De uitslag was wel enigszins geflatteerd, doch niettemin verdiend. Loop der bevolking in 1950 Bij het klieken van het nieuwe jaar telde onze gemeente 976 inwoners, waarvan 501 personen het sterke geslacht vertegenwoordigden, ter wij! de vrouwelijke kunne 475 leden telde. Acht personen zijn er in 1950 overleden. De ooievaar bezorgde maar liefst twee-en-twintig maal een nieuwe wereldburger. Er vertrokken 93 personen, terwijl zich hier 67 personen ves tigden. Het bevolkingstal is in 1950 afge nomen met twaalf. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Egbert zoon van C. Ouwel tjesBrandsma. Hendrik je, dochter van H. v. d. StreekDe Jong. An na, dochter van W. NapDe Wildt. Overleden: A. de Boorder, 32 jaar, echtgenoot van Grietje Kwadijk (over leden te Purmerend). Ingekomen: H. Ringeling met gezin van Aver eest. NEDERLAAG VAN S.D.L. De dames van SDL moesten op eigen veld een nederlaag slikken, toen ze in actie kwamen tegen hun collega's van AVA uit Alkmaar. Tot de rust werden geen doelpunten ge maakt. Toen volgde echter het eerste succes voor de thuisclub, dank zij Lies Wiedijk. Grè Hoed van AVA maakte dit succes echter spoe dig ongedaan, door voor een gelijkmaker te zorgen. Dezelfde speelster zorgde ervoor, dat Alkmaar een 2—1 overwinning mee naar huis kon nemen. GESLAAGD In de nationale „eierenmijn" te Bameveld slaagde onze plaatsgenoot, de heer K. van Ticl, voor het practijk-diploma voor pluimvee, wild en gevogelte. woord van de voorzitter, de heer S. de Jong, kreeg de architect D. Fledderus uit Enkhuizen gelegenheid aan de hand van tekeningen zijn plannen toe te lichten. MAXIMUM AAN COMFORT Het gebouw zal zó geplaatst worden, dat er zoveel mogelijk van het zonlicht zal worden geprofiteerd. Het zal 33 éénper soons- en 6 tweepersoons-kamers bevat ten. Verder zal het gebouw een ruime eet zaal, een conversatiezaal met balcon en een ziekenzaal bevatten. Het geheel zal centraal worden verwarmd en overal zai er koud en warm stromend water zijn. Al le luxe is vermeden, maar er wordt ge streefd naar een maximum aan comfort. Op de vergadering werd besloten het bouwplan zo spoedig mogelijk door de aangewezen lichamen te laten beoordelen. VERLOTING TEN BATE VAN HET TEHUIS. Hierna werd besloten de exploitatie-re- kening onder de loupe te nemen, alvorens deze zou worden vastgesteld. Men wisselde verder nog van gedachten over de ver sterking van het financieringsfonds, door het houden van een verloting. Commissie leden hiervoor worden: mevr. Roos-Breed en de heren W. K. Belonje, Korver,- P. Blankenstijn en D. de Jong. ff Wel en wee van populair gezelschap De vrije-tijds-beste&ing heeft o.m. overal geleid tot het oprichten van amateur-toneel gezelschappen, waarvan ons laind er in 1948 ongeveer 3000 telde, die tezamen 40 a 50.000 leden hadden en c.a. 10.000 voorstellingen gaven voor 21/s millioen bezoekers. Groet zocht het ook in die richting toen men daar een kwart eeuw geleden het Cabaret- en Amusementsgezelschap „Elck-wat-wils" op richtte. Voor één gulden per jaar was men lid en kon twee uitvoeringen per jaar bijwonen. De repetities werden gehouden bij de leden thuis. Het werden echte genoegelijke avondjes. In latere jaren trad de club op tegen entree. Ook buiten Groet trad „Elck-wat-wils" op. Vooral na de oorlog, toen het publiek an dere eisen stelde onderging de club veel ver anderingen. Medewerkers kwamen, medewerkers gingen. Aaf Nottelman, Gerie Vriendjes, Tr. Snip, de heer en mevr. Huygens, M. Lau e.a. verdwe nen, maar de kern* bleef: G. Hoogvorst en S. Gutker, die indertijd het succesnummer „De Poppenkast" brachten, bleven „Elck-wat- wils" trouw. Zaterdag zal „Elck-wat-wils" zijn zilveren jubileum vieren en zal het weer feest zijn in Groet, want „Elck-wat-wils" heeft zich in de afgelopen kwart eeuw zeer populair weten te maken. JEUGDIGE FIETSER BOTSTE TEGEN AUTO Toen de heer O. zich gisteren met zijn vee auto op de Achterweg te Groet bevond, naderde de zesjarige B. met zijn fietsje van de andere kant. De prille wielrijder raakte in de war en reed teg'en de auto op met het gevolg, dat hij een kaakfractuur en kneuzing aan de rib ben opliep. Per auto werd hij naar het zie kenhuis vervoerd. Geboren: Gustaaf A., zv J. M. Ja- min en M. E. Hahn; Trijntje J., dv J. Kal verboer en M. Koeman; Cornelis, zv B. Piersma en E. de Wit; Pieter A. M., zv N. J. Idema en A. C. Jansen; Johannes P. N., zv J. van der Peet en A. Wester. Ondertrouwd: G. C. Moejes te Oudorp en G. Oosterlee te Alkmaar. Getrouwd; A. Driesen en H. van Stralen; M. G. Huiberts en J. Bleijen- daal. Overleden: C. Vennik, 60 jr.; W. Stoker, 78 jr. Komen en gaan Ingekomen: H. Schuuring van Apeldoorn naar Munnikenweg 20; J. Bron, van Langedijk naar Burg. Bosstr. 48; J. L. M. Bense van Haarlemmermeer naar Herenweg 98; W. P. Mooij van En schede naar Westerweg 29; W. Schud- deboom van Alkmaar naar Friescheweg 72. Vertrokken; P. Leering naar Ber gen, Jan Apeldoornweg; C. Wendel naar Alkmaar, Prinses Julianalaan 14; J. F. Hafmeister naar Alkmaar, Prinses Ju lianalaan 14; G. van der Park naar Hei loo, Mallevoortsdijk 18; S, van Etten naar Rotterdam. Vesterstraat 19; G. E. Komen naar Nieuw Vennep, Venneper- weg 302; W. J. Bakker naar Australië; H. Deegmulder naar Alkmaar, Huijgen- straat 44; M. Petiet naar Alkmaar, Leeuwenbekstraat 29; G. de Boer naar Langedijk, Oosterstraat 23; P. C. Heems kerk naar Noordwijkerhout, Havenstr. 18; J. Kroeke naar Alkmaar, B^anpad 29. In de zaal van de heer J. de Boer te Broek op Langendijk hield de Begrafenisvereniging ,.De laatste Eer" haar jaarvergadering onder leiding' van de heer H. de Graaf. Uit het jaarverslag van de penningmeester, de heer H. Vinke, bleek, dat het in de loop van 1950 uitgevoerde aantal begrafenissen van leden en van met-leden 15 bedroeg. Het aan tal leden der vereniging bedraagt 836, waar van 65 kinderen, waarvoor geen contributie behoeft te worden betaald. Er werden drie bestuursvergaderingen en één ledenvergadering' gehouden. Het .financieel bezit der vereniging bedroeg op 1 Jan. f 4763,79. In het bestuur werden gekozen, resp. her kozen de heren A. Boon, A. Blom en J. Kou wen. Wegens tussentijdse aftreding van de heer G. Groen werd gekozen de heer K. Slot. WAT VOOR HET GRIJi LAG Gevonden zijn: een zwarte glacé dames handschoen, een muntbiljet a f 1»—een heren polshorloge, een huisdeursleutel, een bruine glacé herenhandschoen en een dubbel gebreide want. Verloren weiden: twee vulpennen en een bosje jonge boompjes. Inlichtingen bij de postcommandant der Rijks politie te Ursem. De raadszaal van het gemeentehuis te Heiloo was gisteravond geheel ge vuld met geüniformeerde brandweerlieden van het corps Heiloo. Tevens waren aanwezig de commandanten van de corpsen uit Alkmaar, Bergen en die van de St. VVillibrordusstichting, t.w. de heren J. van Maarleveld, J. Blauw en broeder Auxentius en de dames van de corpsleden uit Heiloo. Aan het hoofd van de tafel hadden burgemeester Kalff en diens echtgenote, de beide wet houders, de gemeentesecretaris en de scheidende commandant met dien» echtgenote plaats genomen. Toen burgemeester Kalff het woord nam en de aanwezigen welkom heette, riep hij dit speciaal toe aan de scheidende commandant van het corps, de heer Jac. v. d. Kommer Sr. Spreker deed dit met enige weemoed, omdat de. jubilerende commandant de leeftijd had bereikt, waarop hij zijn functie moest neerleggen. Commandant v. d. Kommer heeft zijn werk in de grootste perfectie gedaan in de periode van 19 Dcc. 1941 tot 7 Febr. 1951. In deze tijd heeft u voor het salaris van pl.m. f 220 per jaar een corps opgebouwd, dat ge zien mag worden. U heeft daarvoor goede burgerzin getoond en onder het corps een uitstekende geest gekweekt. U heeft er tevens voor gezorgd, dat het gemeentebestuur zich maar weinig met het korps heeft behoeven te bemoeien en dit is een compliment waard. Corps en materiaal verkeren in uitstekende staat, aldus de burgemeester. Kameraadschap De ondercommandant, de heer J. Vennik, sloot zich aan bij de woorden van de burgemeester en dankte de scheidende commandant voor zijn aan deel in de grote kameraadschap onder de corpsleden. Als blijk van waarde ring bood de heer Vennik de scheiden de commandant een prachtige gesmede electrxsche klok aan, terwijl aan mevr. v. d. Kommer een bouquet bloemen werd overhandigd. De heer v. Maarleveld, de comman dant van de Alkmaarse brandweer, zeide, dat er steeds een beetje span ning tussen beide korpsen heeft be staan. Dit kwam alleen door het boze gerucht, dat het plan zou hebben be staan, dat de Alkmaarse brandweer de verzorging van de gehele omgeving op zich zou nemen. Spreker complimenteerde zijn collega en zei hem, dat hij blij mocht zijn, dat er in Heiloo een leeftijdsgrens is gesteld voor de commandant van de brandweer. „Uw glorie schijnt over dit corps en het corps is trots op u. U bent met bijna niets begonnen, hoe wel de grote steun aanwezig was van van een groep goedwillende brandweer mannen. Ook namens de brandweer kring Alkmaar sprak spreker vriende lijke woorden van afscheid en spr. verwachtte, dat de heer v. d. Kommer in de volgende kringvergadering zal verschijnen om namens deze kring al daar gehuldigd te worden. Een dankwoord Hierna hield de scheidende com mandant een korte speech, waarin hij dank bracht aan het college van B. en W. voor de bereidwilligheid, die het steeds betoonde. Ook bracht spreker dank voor de vele hartelijke woor den, die tot hem waren gericht. Do heer Van de Kommer zeide te hopen, NIEUWS UIT BERGEN Geslaagde uitvoering voor „Staatspensionnering" De toneelzaal van Nic. Schuyt was tot de laatste plaats bezet, toen de heer v. d. Gorde Jr. het podium be steeg om de schare belangstellenden het welkom toe te roepen. Hij wendde zich daarbij in de eerste plaats tot de ouderen, waaronder ook de 84-jarige Piet Greeuw, een algemeen bekende persoonlijkheid in SchoorI, die vanaf de oprichting lid is geweest van de Bond voor Staatspensionnering. Spr. achtte het niet nodig om met veel woorden propaganda te maken voor de Bond, die hier reeds lang een goede bekende is. De aansporing voor de jon geren zich achter het vaandel van de Bond te scharen, had het verras sende resultaat, dat 76 van de aanwe zigen zich opgaven als lid. Hierna traden de Flierefluiters uit Landsmeer op met een vrolijk spel van Max Reiman en Otto' Schwarz, getiteld „De Kribbebijter". Helaas had het griepduiveltje de Kribbebijter op zijn krib geworpen en het dienstmeisje uit de keuken verdreven. Voor beide in vallers D. v. Neck en mevr. Schaik de Boer werd clementie ingeroepen. Beiden hebben zich echter schitterend van hun taak gekweten. Portie gezondheid. De Flierefluiters hebben van dit stuk met zijn vele komische verwikke lingen iets moois gemaakt. Als lachen gezond is, zoals men beweert, dan heb ben allen deze avond een flinke portie gezondheid opgedaan. Wat de inhoud betreft: het was weer het oude liedje, papa is het niet eens met de keuze van zijn zoon, en de dochter van de land eigenaar v. Hegenhuizen vindt ook, dat papa geen huwelijkscandidaat voor haar heeft te zoeken, zij wenst niet te worden verkocht als een vette gans. Botsingen blijven niet uit; de strijd tussen oud en jong geeft aanleiding tot hoogst komische verwikkelingen, maar ten slotte wordt alles bevredi gend opgelost. Vooral Roel Steinvoorte bracht als zwager en voor de vrolijkheid in de familie. Een daverend applaus, veel waarde rende woorden en een fijne taart vielen de spelers ten deel als beloning voor hun prachtige opvoering. Met een geanimeerd bal werd de succesvolle avond besloten. Dans- en entr'-acte muziek werden verzorgd door „The instrumental Kings" o.l.v. Th. Sombroek. Over acht weken komen de Fliere fluiters, die hier zoetjes aan graag- geziene gasten zijn geworden, terug met „De Koekoek". De opgave van de loop der bevolking over 1950 vertoont indrukwekkende cijfers. Was Bergen op 1 Januari 1950 een „dorpje" met 8661 inwoners, pre cies een jaar later stonden er 9468 Ber- genaren ingeschreven. Deze toename met bijna duizend personen is voorna melijk te danken aan de vestiging van personen van elders in het dorp. Er vestigden zich maar liefst 1494 perso nen, voornamelijk uit Indonesië afkom stig. De komst van 195 nieuwe wereld burgers, waarvan 109 tot de mannelijke en 86 tot de vrouwelijke kunne be hoorden, bracht het totaalcijfer van de bevolkingsvermeerdering op 1689. Daartegenover staat het vertrek van 817 personen. Vijf-en-zestig Bergena- ren zijn in 1950 overleden. Daarvan waren acht-en-dertig mannen en zeven en-twintig vrouwen. BENOEMD Mej. C. C. Kleyberg, employé 2e klasse bij de PTT te Bergen is be noemd tot employé la klasse aldaar. Haantje of hennetje de leerlingen onderwezen worden in de zeer moeilijke kunst van de geslachtsbepaling van ééndagskui- kens, heeft Maandag haar deuren geopend. Daar in oits land een aan zienlijk tekort aan sexers heerst, hoopt men dit tekort door de open stelling der school binnen afzien bare tijd op te heffen. De direc trice der school, mejufrouw J. A. Schimmel (rechts), met een van haar vrouwelijke leerlingen. Op de eerstedag valt zelfs het op de juiste manier vasthouden van een kuiken nog niet mee. De carnavalsviering slaagde De Carnavalsfeesten in Heerhugo- waard-Noord hebben een zeer prettig en gunstig verloop gehad. Ter gelegen heid van dit feest bracht het Jeugd toneel in de zaal van de heer Jac Groenland het blijspel in drie bedrij ven, getiteld „O Bella Donna Lucia". De dames Dekker zongen onder be geleiding van hun gitaren de zotheid lof. De jeugdband, die door een drum mer werd ondersteund, hielp ijverig de feestvreugde te verhogen. Het stuk, dat werd opgevoerd, gaf een beeld van het leven der studenten en van hetgeen deze lustige kwanten van het leven weten te maken. Op een voortreffelijke manier brachten de medewerkenden dit blijspel voor het voetlicht. Alle spelers hebben deze avond iets goeds ten beste gegeven en de komieke en dankbare rollen van Kolonel, Donna Lucia en Brasset wer den zeer goed gespeeld. Regisseur Feenstra kan trots zijn op hetgeen gepresteerd is. Kapelaan Van Leeuwen sprak het slotwoord. Tussen de bedrijven gaven de dame" Dekker, bijgestaan door Theo Ursem. enkele gezellige liedjes ten beste. Het feest werd besloten met een prettig samenzijn. Floralia-vereniging zag terug op haar jubileum-jaar In café Kossen werd de jaarverga dering van de Floraliavereniging „Hensbroek-Obdam" gehouden. De voorzitter, de heer D. Wit Dz., be treurde in zijn openingswoord de ge ringe opkomst. Voorts herinnerde spreker aan de goedgeslaagde festivi teiten in het afgelopen jaar bij gele genheid van het 25-jarig bestaan der vereniging. Hij herdacht voortgaande het verscheiden van het bestuurslid, de heer W. J. Leegwater, die als gevolg van een noodlottig ongeval het leven verloor. De rekening van de penningmeester gaf een nadelig slot van f 124,64, hoofdzakelijk te wijten aan de hoge kosten van de feestviering. Bij de bestuursverkiezing ter voor ziening in de vacatures, ontstaan door het bedanken van mevrouw Wit— Schrooder en het overlijden van de heer W. J. Leegwater, werden ge kozen mevrouw Koemanvan der Molen en de heer F. van Duin. De he ren K. Schenk en D. Groot werden bij acclamatie herbenoemd. De bollen- en huisvlijttentoonstel- ling werd bepaald op 24 en 25 Febr. In de nieuwe school werd Maandag de eerste ouder-avond georganiseerd. Het hoofd der school verwelkomde de aanwe zigen, die in grote getale waren opgeko men. Na de gebruikelijke voorlezing volg de de bestuursverkiezing, waarbij de vol gende mutaties plaats vonden. Voor de af tredende burgemeester Schellinger en mw VisserKommer werden gekozen mevr. BakkerSchorsij en de heer J. Raat. Het voorstel van de heer S. Barsingerhorn, de kinderen een kwartier vroeger huiswaarts te laten keren, in verband met de middag' maaltijd, werd afgewezen. Hierna hield de heer De Jong van het Gewestelijk Arbeidsbureau een inleiding over beroepskeuze. Het gesprokene werd toegelicht door gebruik van het nieuwe Droject.ie-apparaat. Bij de rondvraag droeg de burgemeestei het hoofd van de school op het ..verkeers asentje", dat bij het kruispunt op de open bare weg staat, van een uniformpet en koppel te voorzien, zodat hij als function- naris te herkennen zal zijn. De politie te Milaan heeft, de vijfde geheime wapenopslagplaats in twee weken ontdekt. Drie liehte ma -hinegeweren, 50 geweren 3S0 hand granaten en een grote hoeveelheid mu nitie werden in beslag genomen. dat zijn opvolger eenzelfde goede ver standhouding in het corps mocht vin den. Na deze woorden sloot de burge meester de plechtigheid, die slechts een half uur had geduurd, waarna de corpsleden met hun dames werden uit genodigd in de Oude Herberg een frisse dronk~te gebruiken. Tijdens deze bijeenkomst werd de scheidende commandant, tot ere-com- mandant van de Heilooër brandweer benoemd. SANS ATOUT VERLOOR VAN DE B.B.C. De bridgeclub Sant Atout speelde Maandagavond tegen de Berger Brid-- geclub te Bergen. Het A-team won met enkele punten verschil van het A-team van de Berger Bridgeclub, doch het B- en C-team kreeg zo'n grote achter stand, dat het verschil ten. slotte 70 punten bedroeg in het voordeel van de Berger Bridgeclub. WANDELTOCHT FORESTERS De wandeltocht van de Foresters, die enkele weken geleden gedeeltelijk ver regend is, zal herhaald worden op Don derdag 22 Februari a.s. Het bestuur verwacht een grote opkomst. ONDER CURATELE GESTELD Bij vonnis van de Arrondissementsrecht bank te Alkmaar van 4 Januari j.l. is An- tonius Coenradus Tonello, geboren te Gro ningen op 17 Februari 1900, wonende te Heiloo, wegens zwakheid van vermogens, op eigen verzoek onder curatele gesteld. Purmerender markt1 PURMEREND, 6 Februari 1951. Aangevoerd 463 runderen waaronder 190 vette koeien van f 2f 2.70 per kg kalm, 97 melk- en kalfkoeien van f 700f 1025 per stuk matig, 152 Gelde koeien van f 390f 730 per stuk ma tig, 12 pinken van f 375f 500 per stuk stil, 4 graskai veren van f 230— f 275 per stuk stil, 423 nuchteren kal veren van f 30f 85 per stuk stugger, en 70 nuchtere kalveren (fokkers) van f 60f 125 per stuk vlug, 8 stieren van f 700f 1100 per stuk kalm, 250 schapen en lammeren van f 90f 170 per stuk vlug en van f 85f 135 per stuk vlug, 13 bokken en geiten vaii f 10f 60 per stuk stug, 304 vette var kens van f 1.58f 1.68 per kg. afloon heel slecht, 1088 schrammen van f 45 f 65 per stuk, biggen zware van f 48 f 50 per stuk, biggen lichte van f 20 f 28 per stuk kalm nauwelijks pnis- houdend, 9 fokzeugen van f 225f 325 per stuk stil, 42 paarden van f 425 f 725 per stuk matig. Totaal 2662 die ren. PLUIMVEE, 250 konijnen van f 2 f 9 stug, 6000 kipeieren van f 10f 11 per 100 stuks, 2000 eendeieren van f 9.50 per 100 stuks. De handel in vette koeien zette zich in alle vroegte veelbelovend in. Het aanbod was echter vrij ruim, waardoor de handel iets stugger werd. Ook de slachtdieren werden in dit trage tem po verhandeld. Voor de geldekoeien bestond meer belangstelling. Ook voor verse melkkoeien was 'meer animo. De keuze hierin wordt steeds beter. Over de handel in jong vee is weinig te zeggen. Er was een gering aanbod, voornamelijk van graskalveren. Nuch tere kalveren werden aanvankelijk vrij soepel verhandeld, doch later werd dat minder. Fokkalveren werden veel ge vraagd en brachten hoge prijzen op. s Op de schapenmarkt was niet veel actie. Toch blijft de vraag naar scha pen voor de export bestaan. Het aanbod van bokken en geiten was evenmin groot te noemen. Ze gingen dan ook stug van de hand. Vlotter gingen de vette varkens in andere handen over. De zware var kens deden f 1.66. Ten slotte liep de prijs echter terug tot f 1.60 en f 1.64. Voor vette zeugen werd f 1.56 oe- taald. Het aanbod van biggen was te groot. Daar ging het kalm toe even als bij de fokbiggen. De paarden- en de pluimveemarkt boden hetzelfde beeld. MARKTBERICHTEN LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE 7 Februari 1951. 12.000 kg uien 2,904, grove 2,203,70, drielingen 3,60, nep 9.20; 4.000 kg bieten A 6,10—6,80, B 4; 750 kg witlof I 25, II 1820; 3.000 kg groene kool 3,20—23,50; 6.000 kg rode kool 6,50—15,90; 30.000 kg gele kool 6—6,20; 35.000 kg Deense kool 5,506,20. Doorgedraaid: 12.000 kg gele kool en 7.000 kg witte kooL NOORDERMARKTBOND, 7 Febr. - 1300 kg uien 3,10, grove 4 en drielingen 1,60; 13.000 kg rode kool 6,50—14,80; 5000 kg gele kool 6—6,60; 155.000 kg witte kool: Deense 5,50—6; 200 kg groene kool 13,20. W ARMENHUIZEN. 25200 kg rode kool 6.5014.80; 3300 kg gele kool 6; 30.000 kg Deense kooi 6.806.20; 700 kg uien 3.70. MEDEMBL1K, 6 Febr. 1951. Groene kool 712.30; Deense kooi 5.50; Uien grof 33.50, drielingen 3.504; Uien 3.203.70; Ronde bieten: I 6.20—6.40 en II 4 204.50; Lange bieten: I 6.506.80 en II 4; Gele bew. kool 66.80; Rode kool 6.5017.10; Boerenkool 8.9010.20; Breekpeen II 4 en III 414.20. OPPERDOES, 6 Febr. 1951. Groene kool 7; Uien grof 3.203.80; Uien 3.40 4; Ronde bieten: I 6.206.50 en II 4.30 —4.80; Gele bew. kool 66.20; Boeren kool 8395; Breekpeen: II en III 4. EIERVEILING VOOR HOLLANDS NOORDERKWARTIER. Aanvoer van 29 Jan. tot en met 3 Febr. bedroeg 215207 stuks kippeneieren prijs per kg f 1.80. 4

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3