Politie waakt over slapende stad Nylons AGENDA Pasuka s negerballet komt in „Het Gulden Vlies" S.S.S. huldigde een goed lid Predikbeurten WERKERS IN DE NACHT Onverwachie bezoekers op zilverën huwelijksfeest Beroep met tal van verrassingen INGEZONDEN STUKKEN De Houttil DE Attractie'' van onze Kousenbar! 4.95 Het evenement van dit seizoen De kaasmarkt Benoeming van een gemeentelijke gedelegeerde Opstelwedstrijd en lezing tijdens de boekenweek De „Knoopschool" Voor AVRO's bonte trein Shakespeare's Leer om Leer behaalt opnieuw groot succes VRIJDAG 16 FEBRUARI 1951 JQE EERSTKOMENDE MAANDEN zullen wij in enkele achterstraten van Alk- aaaar geen goed meer kunnen doen. Wij zijn in politiegezelschap een paar woningen en café's binnen gegaan en hebben, zij het zonder opzet, een bruilofts feest verstoord. Men heeft ons met argusogen gade geslagen en met luide stem men toegeschreeuwd, dat we met louter nette mensen te maken hadden, die niet gestoord wensten te worden als zij feest hadden. Uw verslaggever is voorlopig gebrandmerkt als een „stille" en het zal waarschijnlijk geruime tijd duren voor hij het vertrouwen van deze mensen heeft teruggewonnen. „De nacht is in de regel de rustigste tijd" had ons de commissaris van politie, de heer J. Dreeuws gezegd, toen wij vroegen of we een nacht in het Politiebureau mochten door brengen. Het moge waar zijn dat de nachtelijke uren voor de politieman vrij kalm zijn, wij beleefden in de weinige uren dat we bij het corps waren, meer dan voldoende. een vijfentwintig-jarige bruiloft te vie ren. De brigadier keek de feestgangers een voor een onderzoekend aan. Zijn oog viel weldra op een man in een witte trui, wiens naam een van de kwitanties sierde. De feestganger bleek pas na veel tegenstribbelen be reid te zijn de veilige vriendenkring te verlaten en een „apartje" met de politie te hebben. Hij had de vrijheid echter bovenal lief en spoedig haalde hij zijn portefeuille tevoorschijn om te betalen. Vóór hij evenwel zijn goede voorne mens ten uitvoer kon brengen, ontke tenden zijn kameraden een flinke rel. De achtersten drongen op naar buiten, bierflesjes tuimelden op de grond en binnen een minuut leek het alsof iemand met een stokje in een mieren hoop had geroerd. Met schelle, over slaande stemmen en dreigende gebaren kwamen deze ex-woonwagenbewonerc in de schaars verlichte straat op de politiemannen af. In die ogenblikken hebben wij de Alkmaarse politie bewonderd. Nog kort geleden zagen wij, hoe de Franse politie bij het geringste verzet met gummistok en karwats in het wilde- weg van zich afsloeg. Deze gezagsdra gers echter verloren geen ogenblik hun zelfbeheersing. De opgeheven vuisten zagen zij niet en de storm van protesten die de solidaire, steeds aan groeiende menigte hun toeschreeuwde, lieten zij rustig over zich heen gaan. Het bier deed zich kennelijk gelden bij de feestgangers, Als van alle over moedig uitgeroepen beledigingen pro ces-verbaal was opgemaakt, had er wellicht voor honderden guldens boete kunnen worden opgelegd. Toen de drift bij gebrek aan argumenten even luwde, kwam een der vrouwen plotse ling luidkeels tot de conclusie dat de wachtmeesters niet hadden geklopt toen ze de kamer waren binnengetre den. Dat was overigens niet verwon derlijk, want zelfs als men met een bijl op de deur had geslagen, hadden de feestgangers het waarschijnlijk niet bemerkt. Hoe het echter ook zij, er was niet geklopt en dat was voldoende reden om het spektakel weer fel te doen oplaaien. Op de hoek van de straat begonnen een paar buurtbewo ners met elkaar te vechten, doch even als de grote ruzie was ook dit meer show dan werkelijkheid. Hoe de brigadier en de wachtmees ters het klaarspeelden, was ons een raadsel, doch een feit is het dat het niet tot een openlijk handgemeen kwam en er tussen de bedrijven door pjET begon al direct om tien uur, toen wij gelijk met de nieuwe wacht ons entree maakten. Twee jongens van zeventien en achttien jaar, die hun zonden vierentwintig uur in de cel hadden kunnen overdenken, werden in vrijheid gesteld. Het waren jongens, die hadden toegegeven aan hun onbe dwingbare lust om ook eens in een auto te zitten en als grand-seigneurs door de stad te rijden. Als zij het gas pedaal indrukten, voelden zij zich mij len ver verheven boven hun vrienden. Verleden jaar namen zij voor de eer ste maal een auto weg, reden er een tijd in rond en lieten hem ergens an ders achter. Deze avonturen herhaal den zich. De auto's raakten beschadigd en nu waren de knapen dan tegen ie lamp gevlogen. Opstandig en brutaal waren zij het bureau binnengebraent.. doch de verhoren en de eenzaamheid van de cel waren niet zonder uitwer king gebleven. De eerste jongen, de oudste, werd af gehaald door zijn vader, een keurige man die kennelijk zijn handen vol had aan de opvoeding van zijn zoon. Vóór de jeugdige jov-rider kon vertrekken, nam een van de inspecteurs hem in het wachtlokaal eerst nog even onder handen. Deze politieman was geen bul- lebas die met zijn vuist op tafel sloeg; zijn optreden: was rustig, doch ieder woord dat hij zei was juist en maakte diepe indruk. Joy-riding is in de nieu we wetgeving gekenmerkt als een mis drijf en de Justitie pakt dit soort zon daars terecht streng aan. Niet alleen vernielen deze jongens de auto's die zij wegnemen, doch bovendien kan hun onbekwaam laveren door de stad on eindig veel leed veroorzaken. De jongen, die samen met zijn vader het politiebureau verliet, was diep onder de indruk. Straks zal hij voor de recht bank moeten verschijnen en mogelijk zal hem nog een kans worden gegeven zijn leven te beteren. Het vertrek van de andere jongen, die door zijn tweede moeder werd ge haald, liep anders af. „Weet je nu goed was er gebeurd is en wat je te wach ten staat als je hier weer eens wordt binnengebracht?" vroeg de inspecteur hem. „Ja", antwoordde de jongen. „Ik heb een daggie vrij gehad en de vol gende keer ga ik de gevangenis in". De ernst van het gebeurde drong eerst langzaam tot hem door, toen ie inspecteur hem trachtte te overtuigen van de gevaarlijke afgrond waarboven hii balanceerde. De kracht van het pleidooi van de politieman ging gro tendeels verloren door de aanwezigheid van de vrouw. Waarschijnlijk meende Zij het goed, doch haar interrupties wa ren alle misplaatst en hadden een ave rechtse uitwerking; haar aanwezigheid werkte storend, hetgeen duidelijk was te merken aan de houding van de jongen. Het is te hopen dat hij niette min iets heeft geleerd van dit bezoek aan het politiebureau en dat het „dag gie" geen jaren zal worden. De laatste kans, TWEE wachtmeesters van de Parket- groep, die uit een donker geschil derde overvalwagen stapten, brachtep opnieuw bedrijvigheid in het wachtlo kaal. De beide late bezoekers hadden een lijstje met namen bij zich van Alk- maarders, die enkele maanden gele den door de rechtbank werden veroor deeld. Reeds verscheidene malen werd deze zondaars de rekening van hun los bandig leven gepresenteerd, doch steeds Waren zij niet thuis of hadden geen geld. Deze avond zouden zij voor de laatste maal in de gelegenheid worden gesteld hun boete in 's Rijks schatkist te storten. Konden zij ook nu geen bankbiljetten tonen, dan zouden zij di rect in de auto moeten stappen om hun gerechte straf uit te zitten. Een bri gadier van de Gemeentepolitie zou de twee wachtmeesters vergezellen om de slachtoffers te identificeren. Anders zou het kunnen gebeuren, dat de ge zochte rustig in de familiekring of in een café zou zitten, doch dat men zou weggaan zonder hem te herkennen. Bruiloft. f)OK deze avond ging het niet steeds voorspoedig. Verscheidene wanbetalers waren met onbekende bestemming op stap gegaan en het was niet te voor zien of en wanneer zij zouden thuis komen. Nadat verscheidene malen een ver geefse greep was gedaan, kwam de overvalwagen tot stilstand op de hoek van een achterstraat, Uit een klein, scheefgezakt huisje, waarvan de deur open stond, klonken de tonen van een accordeon, vermengd door tientallen zingende en schreeuwende stemmen De politiemannen stapten een lange donkere gang in en openden aan het einde daarvan een kamerdeur. Een dikke tabakswalm sloeg hun tegemoet. Op een kale tafel stonden aangebroken flesjes bier van de talrijke mannen vrouwen en kinderen die in deze klei ne ruimte waren samengeperst om er yjERKERS IN DE NACHT zijn de mannen en vrouwen wier arbeid begint, als alle anderen zich te rusten leggen. Zij hebben eigenlijk een onnatuurlijk leven; zij werken in de nacht en slapen in de morgenuren. Maar hun taak is een zeer verantwoordelijke, omdat juist in de zwarte uren van het etmaal de grootste waakzaam heid wordt vereist. Werkers in de nacht; hun ar beid is voor velen verborgen. Wij hebben hen eens opgezocht en wil len onze lezers over deze cate gorie stadgenoten in een serie reportages het een en ander ver tellen. (Ontleend aan onze Advertentie-iubrielO VRIJDAG Victoria Theater, 8 uur: De wraak van een vrouw (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De onoverwinnelijken (14 j.); Harmonie Theater, 8 uur: Liebe '47 (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Het meisje van de zonde (18 jaar). ZATERDAG Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: De wraak van een vrouw (18 jaar); Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: De on overwinnelijken (14 jaar); Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Liebe '47 (18 j.); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Het meisje van de zonde (18 jaar). bijna f 100 werd geïnd van delinquen ten, die op het lawaai waren afgeko men en meteen de rekening onder de nens hadden gekregen. Eigenaardig is deze verhouding tus sen politie- en ex-woonwagenbewo ners. De laatsten maken het de ge zagsdragers zo moeilijk als zij maar kunnen zonder gearresteerd te zullen worden. Toch schijnen zij enig begrip voor de taak van de politie te hebben De dienaren van Hermandad, die hun handen vol hebben aan deze klanten, spreken niettemin met zekere waarde ring over hen. „Ze zijn niet zo kwaad als ze zich voordoen" zei een van de wachtmeesters, die vertelde van het solidariteitsgevoel van deze mensen en de offervaardigheid voor elkaar. Toen de overvalwagen weg reed en de wachtmeester de kas opmaakte, lie pen de vechtersbazen alweer arm in arm naar het scheefgezakte huisje, waar de harmonicaspeler onverstoor baar doorjengelde. Een goede greep. "jpOCH brachten we deze avond een logé mee terug. Reeds twee maal had de politie aangebeld bij het huis van een jeugdige sjouwerman, doch steeds kreeg men ten antwoord dat de zondaar niet thuis was. Dit begon de mannen van het Gerecht te vervelen en zij deelden kort en bondig mede dat de man de volgende dag van zijn werk gehaald zou worden als hij niet spoedig boven water kwam. Toen de auto voor de derde maal voor de deur stopte, deed de gezochte zelf open. De negentig gulden, die op de (opgelopen) rekening stonden, kon hij niet betalen en in arrenmoede ging hij dan maar mee om de vijfentwintig dagen uit te zitten. Niet dat hij het erg vond om een tijdje uit de circulatie te worden genomen, welnee, maar het kwam nu wat ongelegen. Toen wij diep in de nacht het Poli tiebureau weer binnen gingen, was de wachtcommandant bezig hotelformu lieren te onderzoeken. De agenten, die juist in de snerpend koude wind htm ronde hadden gemaakt, zaten in het wachtlokaal bijeen en deelden hun brood met een mooie doch onverzorg de herdershond die hun gezelschap had gezocht. Zij vonden het maar een rustige nacht en ze konden wel gelijk hebben. Wij vonden het deze nacht echter mooi genoeg; we zagen deze mannen op rustige wijze hun verant woordelijk werk doen en wij menen deze stille werkers in de nacht wel eens openlijk hulde te mogen brengen. „Toen ik terug kwam, was auto verdwenen (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie) Met belangstelling las ik het artikel in de Alkmaarsche Courant van Woens dag: „Alkmaar moet een winkelcentrum blijven". Natuurlijk zijn alle middenstanders, en speciaal de winkelende middenstan ders het hierover eens. Zou het dan ook niet in het belang van Alkmaar als winkelstad zijn, wanneer ook het groot bedrijf niet alleen zijn eigenbelang in zag, maar ook dat van de hele stad en eens toonde voldoende gemeenschaps zin te bezitten. De Houttil is een der drukste winkel straten van onze stad, waarin eerste klas zaken zijn gevestigd en waardoor het grootste gedeelte der over de Frie se Brug komende kopers en vooral koopsters uit de buitengemeenten de stad binnen komt. In deze straat staat een groot pakhuis en vóór dat pakhuis staan, bijna voortdurend, vrachtwagens geparkeerd. De drukke en smalle straat wordt gebruikt voor het in- en uitladen van meubels en kisten. Passerende grote vrachtwagens, waarvoor op het Wij brengen wegdek geen ruimte meer is, worden genoodzaakt over het trottoir aan de overzijde te rijden, rakelings langs de étalageramen, tot groot gevaar voor die ramen en vooral voor passerende kin deren, fietsers enz. Grote pakken en meubels worden dagelijks naar de bo venverdieping getakeld, gelukkig tot nu toe zónder ongelukken. Kortom, dit pakhuis behóórt niet in een winkel straat, die een sieraad van de stad zou kunnen zijn wanneer de eigenaars van dat pakhuis hier noodétalages maakten en het laden en lossen aan de achterzij de van het pand deden waar zij geen omwonenden tot voortdurende last zijn. Het stadsbelang is hiermede gediend en tevens het eigenbelang door de verkre gen étalage-mogelijkheid. Moge dit schrijven bijdragen tot de verwerkelijking van de goede voorne mens om onze stad en de haar bezoe kende vreemdelingen en streekbewo- ners een dienst te bewijzen. Met vriendelijke dank voor de mij verleende plaatsruimte. VAN SCHAGEN. in prachtige tinten Passend bij ieder toilet IANGE iïRAAl ALKMAAfi Het pas gerestaureerde restaurant van de heer C. Wanner vormde gister avond een passende achtergrond voor de eenvoudige viering van het 25- jarig jubileum, dat Henk Boersen gis teravond als worstelaar vierde. Vele leden en oud-leden gaven op deze voor Boersen zo gedenkwaardige avond acte de présence. Boersen zelf had deze dag liever stil voorbij laten gaan. Hij is geen man, die gaarne op de voorgrond treedt. Het was echter een goede gedachte van het bestuur van SSS om zijn prachtige sportloopbaan even aan de vergetelheid te ontruk ken. Immers deze sportfiguur is voor vele jongeren een prachtig voorbeeld. Het werd zo treffend gezegd door de oud-voorzitter van SSS, de heer Groot. „Je bent een worstelaar ge weest, die rustig zijn eigen gang ging Door gebrek aan een goede instruc teur heb jij je slechts door kijken en ervaring op tal van wedstrijden opge werkt tot een worstelaar van naam Je leefde voor je sport en door ijzeren zelfdiscipline kon je een plaats in de worstelwereld innemen". In zijn toespraak zei de heer Molen broek, dat Boersen als voorbeeld kor, worden gesteld aan tal van jongere sportbeoefenaars. „Je bent een sport man van de bovenste plank" waren de slotwoorden van de voorzitter van SSS. Vervolgens voerde nog de heer Van der Vegten, oprichter en erelid van SSS, de heren Rosenhart, even eens oprichter en erelid en de heer C. Wanner het woord. Van verschil lende zijden werden de heer Boersen geschenken overhandigd. Wij schreven het reeds, het was een eenvoudige vie ring, maar een viering die door de kameraadschappelijke sfeer, die daar van uitstraalde, de heer Boersen nog jarenlang in herinnering zal blijven- gERTO PASUKA, de nog jonge lei der van een der vermaardste ballet groepen van Europa, de fascinerende kleurling met zijn negerballet, zal Dinsdag in Alkmaar optreden. Met een nieuw „ballets négres" is hij dezer da gen in Nederland gearriveerd voor 'net maken van een tournee. Twee pro gramma's van elk drie balletten zullen worden uitgevoerd. Berto Pasuka, kind van een Jamaïcaanse neger en een Westindische vrouw, een negen-en- twintig jarige kleurling is in betrekke lijk korte tijd van leerling van een kloosterschool geworden tot hetgeen hij nu is. Zijn levensverhaal is als dat van bij na alle kleurlingen. Hij heeft een le ven achter de rug van hard werken, dansen in kleine, Londense nachtclubs, het vervullen van figurantenrollen voor de film, maar steeds met het ideaal voor ogen: te dansen, zich te uiten in het fascinerende bewegen van het lichaam, in een onstuimige, woeste dans. Op eigen kosten heeft hij aan de klassieke balletschool te Londen gestu deerd, om een technische basis te krij gen onder het natuurtalent van de ge boren danser, die hij was. Toen hij een maal afgestudeerd was, wilde niemand hem engageren Berto Pasuka stichtte toen zijn eigen balletgroep, endeed van zich spre ken. In Notting Hill Gate, het „20th Century Theater", trad een ensemble dansers onder leiding van Berto Pasuka voor het eerst op. De kleine groep kleurlingen bracht Londen de eerste vier Negro Ballets. En Londen hield van de bekoring van de Afrikaanse dans en bezocht het kleine theater, om te aanschouwen hoe midden in de we reldstad het oerwoud tot leven werd gewekt. Daarna volgde Parijs, dan Scandinavië, Zwitserland, De succes sen groeiden. Even snel als de beteke nis van die naam: Berto Pasuka. Tot en met 18 Maart tourneert de ballet groep door Nederland. Het wordt een tournee, waarin practisch geen enkele rustdag is opgenomen. Pasuka werkt thans met een andere groep, want de dansers, die in 1947 het Nederlandse publiek boeiden hebben op drie na plaats gemaakt voor anderen ,Zo is uit de kleurling-figurant de grote danser Berto Pasuka gegroeid. Zijn levensverhaal vertelt van miskenning, maar ook van een enorme geestdrift bij hen, die hem zagen optreden. Ver schillende van zijn balletten hielden wekenlang de Engelsen in hun ban ge vangen. Zijn balletten „The Prophet' en „Market-day" biologiseerden het publiek. Deze zelfde balletten zal hii op 20 Februari in Alkmaar uitvoeren Verder het extatische „Blood", geba seerd op de bloedige Voodoo-ritus op Haïti. Tiidens de tournee door ons land worden voor het eerst vertoond de bal letten „Nine Nights" en „The bride cry". Het eerste is het gedanste drama van de negerfamilie, die de enige zoon in de oorlog heeft verloren. Het beelt het ritueel van de begrafenis uit, maar ook het leed van de treurenden en de extase, als op de negende nacht de geest van de afgestorvene verschijnt. „The bride cry" speelt zich af rond een neger-paartje, dat reeds twintig jaar spaart voor de bruiloftsdag, die vol gens het gebruik een ware feestdag moet zijn. Het optreden van het „ballet» négres" betekent voor Alkmaar hèt evenement van dit seizoen. De direc tie van het „Gulden Vlies" komt een woord van lof toe, dat zij het optreden van Pasuka's ballet in onze stad heeft mogelijk gemaakt. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd twee stapels boeren kaas, wegende 1085 kg. De hoogste prijzen waren f 1.95. Dinsdag waren er in Bodegraven 50 partijen, le soort f2.10f 2.17, 2e soort f 2.02f 2 09, extra soort tot f 2.21 De handel was flauw. In Woerden waren er Woensdag 31 partijen, le soort f 2.10f 2.17, 2e soort f2.05—f2.09, extra zware tot f2.20. De-handel was matig. In Gouda waren er gister 58 par tijen, le kw. f2.13f2.20, 2e kw. f2.05f2.12, extra kwaliteit geen aan voer. De handel was kalm. Alles exclusief exportverplichting en omzetbelasting. GEMEENTERAAD Het ligt in de bedoeling van de burgemeester om op 1 Maart een raads vergadering te beleggen. B. en W. delen mede, dat in het be stuur van de cursus voor landbouw- huishoudonderwijs de gemeente verte genwoordigd is door wethouder Bak ker. De raad benoemde tot plaatsver vangend gedelegeerde de heer D. van Barneveld, chef van de afd. Onderwijs ter gemeentesecretarie. B. en W. hebben er geen bezwaar tegen om de gemeente te doen ver tegenwoordigen door twee gedelegeer den en stellen voor de heer Van Barne veld als tweede gedelegeerde te benoe men. Deze aanwijzing zal dan niet alleen dienen te geschieden voor de curus voor landbouwhuishoudonderwijs maar ook voor de andere ddor de gemeente ge subsidieerde scholen, i.e. de ambachts school en de huishoud- en industrie school met de daaraan verbonden cur sussen. B. en W. doen daartoe het voor stal. Ter gelegenheid van de Boekenweek organiseren de gezamenlijke Alk maarse boekhandelaren een opstelwed strijd voor de schooljeugd van de mid delbare scholen. Aan deze wedstrijd welke klassegewijze gehouden wordt kunnen leerlingen van de Middelbare Meisjesschool te Bergen, Lycea, HBS en de MULO-scholen deelnemen. De opstellen worden klasse- en schools- ge wijs beoordeeld, waarna de beste opstellen kunnen deelnemen aan de interscholaire wedstrijd. Zowel voor de wedstrijden op de scholen, als voor de „finale" zijn door de boekhande laren prijzen beschikbaar gesteld. In de jury voor de „finale" hebben zitting de heren Tj. N. Adema en S. Kaptein terwijl nog een derde lid zal worden aangezocht. Verder zal op Vrijdag 2 Maart voor de middelbare schooljeugd een lite raire avond worden georganiseerd Anton van Duinkerken zal, vermoede lijk in de aula van 't Murmellius gym nasium, een lezing houden over het onderwerp: „Het boek als cultuurgoed voor de jeugd". Naar aanleiding van het artikel over de „Knoopschool" schrijft de heer C- J. Mol ons om misverstanden te voor komen dat in het nieuwe schoolge bouw aan de Ruysdaelkade de Jan Ligt hartschool gevestigd wordt. Thans zijn 2 klassen van de Jan Ligthartschool gevestigd in de zgn. Finse school bij de spoorwegovergang en de overige klassen in het gebouw Brillesteeg. Als over enige tijd het nieuwe gebouw in gebruik genomen wordt, zal de toe stand zó zijn, dat lo. de Jan Ligthartschool (hoofd C. J. Mol Jr.) gehuisvest zal zijn in het gebouw Ruysdaelkade (de nieuwe „Knoopschool"). 2o de school voor V. G. L. O. (hoofd K. Bos) in de Finse school bij de Ber- gerweg. Voor de Bonte Dinsdagavondtrein, welke Dinsdag wordt uitgezonden, zul len diverse amateurs uit ons land op treden. Hun optreden zal door een jury waarin o.m. Toon Hermans, Alex de Haas, Floris Meslier en Peter Keilen- bach zitting hebben, worden becriti seerd. Uit onze omgeving zullen aan deze uitzending medewerken het Musette Trio, Annie de Moor, bekend uit de revue van Kees Stet, en Freddy Groot, die enige liedjes in het Westfriese dialect aal zingen. Een talrijk publiek heeft gisteravond in het Gulden Vlies genoten van de uitstekende opvoering die „Comedia" daar als abonnementsvoorstelling heeft gegeven van „Leer om Leer". Evenals bij de vorige voorstelling van dit boeiende Shakespeare-stuk hebben de toeschouwers stuk en spel zeer ge waardeerd en de genialiteit bewonderd van de grote auteur van meer dan drie eeuwen terug. De opvoering wekte te recht bewondering. Het spel van Jo- han Fiolet, Ellen Vogel, Han Bentz v d. Berg, Fons Rademakers en vele anderen ook in kleinere rollen was uitstekend en men scheen nog meer op elkaar ingespeeld. Dat stuk en op voering een enthousiast applaus ver wierven, behoeft niet te verwonderen. Aan 't slot werden de uitvoerenden vele malen teruggeroepen. VOOR ZONDAG 18 FEBRUARI ALKMAAR. Grote kerk, 10 uur, ds. Dikboom, Wo. 7.30 uur Oecumenische avondwijding. Kapelkerk, 10 uur ds. Wesseldijk (H.Doop), 5 uur ds. Den Oudsten, 7 uur ds. Nieuwenhuizen van Heemstede (Jeugddienst). Rem. ge- ref. gem., 10.30 uur ds. Rappold. Luth. kerk (Oudegracht), 6.30 uur ds. Haan. Doopsgez. kerk, 10.15 uur ds. v. d. Sluis. Geref. kerk, 10 uur ds. Vel- linga, 5 uur ds. Von Meijenfeldt. Geref. kerk (art. 31 K.O.), in Waakt en Bidt, 10 uur Preeklezen; 5.30 uur cand. Zomer. Baptisten gem. (in Nieuwe Doele), 10 uur ds. Van Wier, 8 uur Voor jonge mensen. Oud-kath. kerk, in de Luth. ketrk, Oudegracht, 7 uur n.m. dienst. Herst. Ap. Gem., Tous- saintstr., half 10 en 4 uur en Donder dagavond 8 uur dienst. Leger des Heils, Limmerhoek (Wililam Booth), 10 uur Heiligingsdienst; 3.30 en 7 uur Openluchtsamenkomst (Stenenbrug en V D), 8 uur Verlossingsdienst, Ma. 7.30 uur samenkomst, Di, 7.30 uur Sa menkomst, Wo. 7.30 uur (gebouw Roch- daleschool) opvoering lekenspel, Vrij dag 7.30 uur dienst, brigade kadetten. Kruisleger, Hekelstraat 9, 10 uur Wijdingsdiens,, 3 uur kindersamen komst, 8 uur openbare samenkomst, Di. 8 uur Ontspanningsavond, Wo. 8 uur Openbare samenkomst, kapt. de Haas. Kerk van Jezus Christus van de hei ligen der laatste dagen' (in Valk's lunchroom), half elf Zondagsschool; 5 uur godsdienstbijeenkomst. Verbrei ding der Waarheid, Brouwerstraat 31, 10.30 uur ds. Ruys. Ver. van spiritis ten Harmonia, 10.30 uur, morgenwijding in Hotel de Nachtegaal, spr. de heer Van Bergen uit Amsterdam. AKERSLOOT, 10 uur ds. Kaptein (Jeugddienst). BERGEN. Ruïnekerk, 7 u. ds. Bekius. Geref. kerk, 10 en 5 uur ds. Hoorweg Jr. van Haarlem. Rehoboth, 10.30 uur ds. Dronkers van Utrecht. Verbrei ding der Waarheid, v. Borselenlaan 2, 8 uur ds. Ruys. Onderwerp „De Judas- figuur". BROEK OP LANGENDIJK. Geref. kerk, 10 en 5 uur ds. Donner. Doops gez. kerk, 10 uur mej. Zuidema uit Amsterdam. DIRKSHORN, herv. kerk, 10 uur ds. Post. Geref. kerk, 9.30 en 2.15 uur leesdienst. EGMOND AAN ZEE, herv. gem., 10 en 7 uur ds. Roobol. Geref. kerk 10 uur ds. Von Meijenfeldt, 5 uur ds. Vel- linga. Oud -kath. kerk, voorm. 8 en 10 uur en av. 7 uur, dienst. EGMOND AAN DEN HOEF, 10 uur, ds. Plug. GROET, 7 uur, ds. de Jong. GROOT-SCHERMER, 10 uur, de heer Alberts. HEILOO, herv. gem., 10 uur ds. Kas- tein van Graft. Evangelisatie Kerk- laan, 10.15 uur ds. Groenenberg van Amsterdam, 7.15 uur ds. Langman van Amsterdam (jeugddienst) Geref. kerk (in evang.gebouw) aan de Kerk- laan), 8.30 uur ds. Von Meijenfeldt, 3 uur ds. Vellinga. HEER-HUGOWAARD, herv. gem.„ 10 uur ds. Wiltink. Geref. kerk, 9.30 en 2.30 u. ds. Middelkoop van St. Pancras. HENSBROEK, 7 uur, ds. Meyboom (onderwerp „Waarheen") KOEDIJK, 10 uur de heer Slager. LIMMEN, 10 uur, ds. Teriet. NOORD-SCHARWOUDE. Geref. kerk, 10 en 4 uur ds. Vegter. OBDAM, 10 uur ds. Meyboom (On derwerp „Waarheen") OOST GRAFTDIJK, 2 uur ds. Loysen (inwijding gerestaureerde kerk). OUDORP, 10 uur ds. Bekius van Bergen. SCHERMERHORN. herv. gem., 10 u. ds. van Dijk. Geref. kerk, 10 en 2.30 uur ds. v.d Woude van Andijk. SINT PANCRAS Geref kerk 9 en 4 uur ds Donner van Scheveningen. STOMPPETOREN. 10 uur ds. Keja (kerkkoor) WARMENHUIZEN, 7 uur, ds. Post.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2