Bij het s Stad en Omgeving AGENDA De kaasmarkt zal vermoedelijk 27 April geopend worden Juiste adressering is belangrijk H.O.V.-concert werd groot succes Partij van de Arbeid vierde haar 5-jarig bestaan Het clubkampioenschap van de Alkmaarse Kegelbond 's Nachts klin PredikbeurU Gevonden voorwerpen De kaasmarkt Het publiek was begeesterd „Gladde Jongens" Demonstratie met een wonder-wasmachine Luchtvaartpropaganda- avond Met de N.-Holl. Aeroclub de lucht in Openbare Leeszaal en Bibliotheek Ambtsjubileum bij de Noorderbank Massakamp van W.D.O. tegen St. Pancras Veilig, vlug, voo enverantwooi VRIJDAG 23 FEBRTJAS1 1951 Onder voorbehoud, dat de subsidie van f 30.000,ook dit jaar verstrekt zal worden, zal de Kaasmarkt vermoedelijk op Vrijdag 27 April, dan wel op Vrijdag 4 Mei geopend worden. Tijdens de gisteren in het „Wapen van Haarlem" onder auspiciën van de V.V.V. „Alcmaria" gehouden vergadering van de commissies, welke hun zorgen uitstrekken over de kaasmarkt, werd de wens geuit de markt eerder te laten beginnen en, indien dit in verbancT met de te verbruiken sub sidie noodzakelijk mocht blijken, veertien dagen eerder te laten eindigen. Zoals wij reeds meldden, heeft de V.V.V. het plan opgevat de opening grotere luis ter bij te zetten door het organiseren van een bloemencorso, dat onze streek als föoïlencentrum zal propageren. Wellicht zal bij dit feest ook de Langedijk wor den ingeschakeld. De Federatie van V.V.V.'s heeft in principe medewerking toegezegd. Ook dit jaar zullen op de kaasmarkt beschuitjes met kaas verkocht worden, terwijl verder wederom de verkoop van kazen ter hand zal worden ge nomen. De vergadering nam tenslotte het besluit het werk van de verschillende commissies te coördineren. Als eerste stap op deze weg zullen de vergaderingen van de „Stichting tot Behoud van de Kaasmarkt" voortaan door waarnemer® van de andere organisaties bezocht worden. Coördinatie van commissiewerk Uitvoerig hebben de afgevaardigden van de V.V.V., de Stichting tot Be houd van de Kaasmarkt, de commissie Reclame voor de Kaasmarkt, de Fede ratie van V.V.V.'s, de verschillende Middenstandsorganisaties, de directeur van het Marktwezen, de heer W. Voort- huysen en de inspecteur van politie, de heer J. Haverlag zich bezig ge houden met de verschillende proble men rond Alkmaars grootste attrac tie. Na een inleidend woord van de voorzitter van de V.V.V. „Alcmaria", de heer D. J. Scheffel, werd allereerst het parkeervraagstuk aan een gedach- tenwisseling onderworpen. De wens om geen auto's op de kaasmarkt toe te laten, zal moeilijk uitvoerbaar blij ken. Zowel de aanvoerders, als de handelaren wensen zo dicht mogelijk bij het marktplein te parkeren. Reeds zijn proeven genomen om de Markt straat als parkeerplaats te gebruiken, doch deze poging faalde. Het Canada plein en Hofplein zijn al meer dan be zet zodat dc enige mogelijkheid nog ligt in het Doelenveld. Met medewer king van de kaashandelaren zouden vele auto's daar een plaatsje kunnen vinden. Aan de andere kant is men er zich volkomen van bewust de aanvoer ders en handelaren de grootst moge lijke service te bieden en hun belangen niet uit het oog te verliezen. Mocht men van deze zijde de voorkeur blij ven geven aan het Waagplein, dan kan het rommelig beeld op de Vrijdagen wellicht voorkomen worden door de wagens in keurige „slagorde" te plaat sen. Het plan om het Kaasmarktspel, dat tijdens de tentoonstelling „Van Wad den tot IJ" zovelen boeide, opnieuw op te voeren, vond algemene instem ming. Men hoopt met voorstellingen in het middaguur de toeristen langer in de stad te houden. Het voorstel om met de Kaasmarktspel op tournee te gaan, teneinde Alkmaar een nog rui mere bekendheid in de lande te geven, werd toegejuicht, maar stuit op grote financiële offers. Een en ander zal na der worden overwogen. Ook op deze bijeenkomst werd de hartewens van iedere Alkmaarder een grotere aanvoer op de kaasmarkt geuit. Dit verlangen zal echter tot de vrome wensen blijven behoren. De fabrikanten hebben er geen belang bij grote partijen kaas ter markt te bren- een. Slechts de propagandistische waarde van de Alkmaarse kaasmarkt beweegt hen aan te voeren. Bij de huidige hoge kaasprijzen is het verlies door uitdroging, niet onaanzienlijk. g)e subsidie, die telkenjare wordt ver strekt en naar verwacht mag worden ook dit seizoen gegeven zal worden, bedraagt f 30.000,Verzocht is om uit een te stichten reclamefonds v<5or de Nederlandse zuivelproducten, dat een millioen gulden zal omvatten, jaarlijks een bedrag van f 30.000 te voteren om de markt in stand te houden. Mocht dit gelukken, dan kan men hiervoor dankbaar zijn. Aan een massale aan voer, zoals in vroeger jaren, behoeft echter niet meer gedacht te worden Uit de vergadering werd de opmerking gemaakt, dat Alkmaar zonder kaas markt een vergeten stad zal worden. Het Vrijdagse gebeuren biedt een pro paganda, zo ongezocht al men nergens ter wereld aantreft. Voor de aanvoer- De volgende voorwerpen zijn ge vonden in het tijdvak van 15 Februari tot en met 21 Februari en te bevragen aan het bureau van politie op iedere werkdag van 17 tot 18 uur, behalve op Zaterdag: herenhandschoen; kinder- schoeruje; ceintuur; parelsnoer; ring met sleutels; damesportemonnaie met inh paar handschoenen (grijs)legi timatiebewijs; hondenhalsband m. pen ning; stuk plaatijzer met slot; blauw kinderwantje; fietstas; herenhand schoen; wollen want; kinderwant kinderwant (roodwit)sleutels met lampje aan een ring; kinderwantje (rood); alpino; geldbedrag; portemon- naie met inh. en maandkaart. Van de volgende voorwerpen wor den aan het bureau van politie de adressen van de vinders verstrekt: vulpen; gouden ring; gymschoen; pas ser. damesportemonnaie met inhoud, actetas met inh.; gebreide handschoen; duimstok; blauwe overall; pakje met stof; sjaal; ball-point; handschoen ge borduurd; zwart kinder-directoiretje; oorbel met hangertje; vulpen; heren- parapluie; nylon kousen; wollen want dameshandschoen: vulpen; kindersjaal gouden ring; zaklantaarn: auto-buiten- band; kinderkruiwagen: kinderporte- monnaie met inh.; glacé handschoenen; 2 paar nieuwe klompen. ders is het van het grootste belang, deze propaganda in stand te houden, daar het verdwijnen van de markt een zware slag zal betekenen voor de propaganda van dit bij uitstek Neder landse product. Alle aanwezigen wa ren hiervan ten volle overtuigd, zodat besloten werd de strijd en reclame voor de kaasmarkt te coördineren. Tot besluit van de bijeenkomst werden enige films vertoond, w.o. èen uitstekende kleurenfilm over Hoorn en enige films van de heer G. Grondsma. De firma Flandria zorgde voor een keurige projectie. De heer D. Scheffel sprak een dank woord, waarin hij mededeelde, dat het in de bedoeling van de V.V.V. ligt ieder jaar voor de aanvang van- het seizoen de verschillende belanghebbenden in vergadering bijeen te roepen. Op de heden gehouden kaasmarkt was er aangevoerd 1394 kg boerenkaas. De prijs was 93 tot 97 per 50 kg. De han del was goed. In Bodegraven waren er Dinsdag 44 par tijen; le soort 2,10—2,18, 2e soort 2,04— 2,09, extra soort tot 2,24. De handel was kalm. Woensdag waren er in Woerden dertig partijen; le soort 2,11—2,20, 2e soort 2,05— 2,10 met een matige handel. De aanvoer in Gouda was gister 52 par tijen; le kw. 2,14—2,20, 2e kwal. 2,05—2,13, extra kw. tot f 2,22 met een kalme handel. (Ontleend aan onse Advertentie-rubriek) VRIJDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Da harten- breekster (alle leeftijden); Harmonie Theater, 8 uur: Annie get your gun (alle leeftijden); Cinema Americain, 8 uur: Captain-China (14 jaar); Victoria Thea ter, 8 uur: Straaljager no. 3 ant woordt niet (14 jaar). Gulden Vlies, 8 u.: Filmavond Volks universiteit. ZATERDAG Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: De har- tenbreekster (alle leeftijden); Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Annie get your gun (alle leeftijden); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Captain China (14 jaar); Victoria Theater, 7^en 9 30 uur: Straal jager no. 3 antwoordt niet (14 jaar). Gemeente-grenzen zijn geen bestelkring-grenzen Wie een bezoek heeft gebracht aan de expositie, die de P.T.T. bU Vroom en Dreesmann te Alkmaar heeft ge houden zal begrepen hebben, dat er aan het goed functionneren van dit gecompliceerde staatsbedrijf nogal wat verbonden is. Het motto „Werkt mee met P.T.T." dat men liet drukken op een speciale folder betreffende de adressering van poststukken, is dan ook niet overbodig. Het kostte dit staatsbedrijf veel hoofdbreken eer het zover was, dat men een 's avonds ge- Anton Fietz: jong vioolgenie met fabelachtige techniek De belangstelling voor dit H.O.V.-conccrt was zeer groot. Vooral de jongere generatie was goed vertegenwoordigd. Dit vindt zijn oorzaak waarschijnlijk in het feit, dat bezoek aan de H.O.V.-concerten op de middelbare scholen op ver antwoorde wijze wordt gestimuleerd. man die slechts vijfentwintig jaren telt, speelde na de pauze het „Beetho ven-concert" met volkomen zuivere toon geving. „De geest" van Beethoven. Toch was er iets dat we hebben ge mist. Dat was „de geest" van de com ponist, welke niet altijd vaardig was over het spel van Anton Fietz. Zijn leeftijd is oorzaak dat hij de geestelijke diepte van Beethoven nog niet volko men weet te peilen. Dit nam echter niet weg dat het publiek Jjegeesterd werd door hetgeen Anton Fietz in zui ver violistisch opzicht wist te brengen. Van deze begaafde violist hebben we zéér grote verwachtingen. We kunnen dankbaar zijn in onze stad met een zo geniale jongeman als Anton Fietz te hebben kennis gemaakt. De concert-avond eindigde met .een ovationele hulde aan solist en dirigent. Dit alles was ten zeerste verdiend. Ook de orkestbegeleiding was in beide viool-concerten punctueel ver zorgd. Dit concert heeft weer onverge telijke indrukken achtergelaten. Ms. De samenstelling van het program ma was verrassend en belangrijk. Behalve een minder geslaagd mo ment bij de strijkers in de bekeüde Serenade voor strijkorkest van Peter Tschaikowsky, kon het preludium van deze avond als uitnemend geslaagd worden beschouwd. Het werk kreeg de muzikale charme die ervoor wordt verlangd. Anton Fietz. Het overige deel van de avond speel de zich feitelijk af rond de jeugdige Weense violist Anton Fietz, Deze vir tuoos speelde niet minder dan twee vioolconcerten; het concert van de Zuid-Russische componist Aran Kat- chaturian, en het beroemde concert van Beethoven. Het viool-concert van Katchaturian, dat werd geschreven in 1940, is geinspireerd op volksmelodie- en en is zeer virtuoos geschreven, vooral wat de solo-partij betreft. An ton Fietz speelde dit werk in één woord phenomenaal. Zijn succes was dan ook éclatant. De begaafde jonge- Optreden van „De Flierefluiters" De afdeling Alkmaar van de Party van de Arbeid meende bulten het hou den van een officiële receptie haar 5- jarig jubileum op feestelijke wyze te moeten herdenken. Zjj deed dit gister avond op waardige wijze. Talrjjke le den uit Alkmaar en omgeving waren naar Het Wapen van Heemskerk ge komen om de volksdansen van de A.J.C. te zien en het bekende radio- ensembie „De Flierefluiters" te horen. De voorzitter van het afdelings bestuur gaf in zjjn openingswoord een résumé over de afgelopen vijf jaar en vestigde er de aandacht op, dat de Partij van de Arbeid vijf jaar gele den werd opgericht door mensen van diverse levensovertuigingen en rich tingen en dat de herdenking van vjjf jaar sociaal-democratie op heuglijke wijze gevierd diende te worden. Hij memoreerde, dat er momenteel op alle mogelijke manieren tegen de Partij geageerd wordt en dat het de plicht is van alle leden om hier tegen te strijden. Het eerste optreden in het feest programma werd gevormd door een groep volksdansers van de A.J.C. on der leiding van de heer W. Kaagman, welke dansen zeer in de smaak van de aanwezigen vielen. Onder leiding van de heer Johan Jong trad vervol gens het bekende radiogezelschap „De Flierefluiters" op en als attractie zong de heer H. Robbe enige solonummers. De stemming werd er in gebracht met tal van aardige wijsjes, waaronder cowboyliedjes, Italiaanse en Suri naamse liederen. Na dit eerste optreden zorgde de heer H. Oosterhuis, voorzitter van het N.V.V., voor de ernstige noot op deze Dat we in Nederland geen gebrek aan „gladde jongens" hebben, bewijst Ma- nus Oly, die een waardig opvolger van „Gerrit de Stotteraar" blijkt te zijn. Bovendien blijkt deze ook nog onkwets baar te wezen. Het feit, .dat hij in Noord-Holland goed bekend is, heeft de politie op een goed idee georacht. Ze gaan nu „wacht" houden bij de speciale Heren- en Kinderconfectiezaak van de Firma Engeln, ingang Payglop no. 18, hoek Breedstraat, want dan v/eet hij ook beslist waar hij voor confectie wezen moet! Kamgaren he- i'encostuums, vanaf f 79-50. heren win terjassen f 69.50, heren tweed jassen 39.50. (Advertentie, Ing. Med.). feestelijke avond. Hij noemde het ju bileum een mijlpaal in de geschiede nis van het democratisch-socialisme en betoogde, dat we de totstandkoming van de partij moeten zien tegen een achtergrond van een halve eeuw maat schappelijke ontwikkeling. „Door we reldoorlogen, crises, de opkomst van het nazidom en het fascisme verloor Europa haar toonaangevende macht in de wereld. Er ontstond een econo mische crisis en sociale ontreddering. Na de oorlog drong zich een bunde ling op bjj het democratisch-socialisme en de stuwende kracht hiervan gaat uit naar sociale gerechtigheid en eer biediging van de menselijke persoon lijkheid. Dit is de partij, waarop wij moeten bouwen. Zonder de Partij van de Arbeid is er niet te regeren en juist daarom moeten wij gezamenlijk onze partij sterk maken en ons ideaal uit dragen," aldus de heer Oosterhuis. Het gedeelte na de pauze werd weer op smaakvolle wijze verzorgd door „De Flierefluiters" en zang van de heer Robbe. Op de eerste etage van de technische afdeling van de Fa. Heuseveldt in de Langestraat geeft gedurende enige da gen een bekoorlijke vertegenwoordig ster van de importeur der „Thor"-was- machines een demonstratie met deze wonderlijke „hulp in de huishouding". „Thor" is van alle markten thuis. Het is een sierlijke machine, vrijwel geruisloos, waarmee de moderne huis vrouw haar was kan doen, deze voor tachtig procent kan drogen en waarin ze bovendien de vaat kan wassen. De bediening is uiterst eenvoudig. Slechts één knop stelt naar wens de was-, de centrifuge of de vatenwas-installatie in het werk. Een losse ketel met vaten rek, die kan worden bijgeleverd, maakt het mogelijk, dat men de vaat van een complete maaltijd voor vijf personen in vijf minuten met de „Thor"-machine kan wassen en spoelen. Een klein wonder op zichzelf is de centrifuge. De natte was wordt met een snelheid van 600 omwentelingen per minuut in de machine rondgeslingerd, waardoor ze na acht minuten droger is, dan wan neer een wringer zou zijn gebruikt. De „Thor" is geen nieuweling in het huisgezin. Reeds vier millioen van deze machines werden er over de ge hele wereld geplaatst. Vooral in de Verenigde Staten zijn de huisvrouwen dikwijls van deze hulp in de huishou ding voorzien. Wisselbekertournooi „Oude Poorter" Bovengenoemd biljartournooi loopt ten einde en Zaterdagavond wordt in café „Oude Poorter" de finale gespeeld voor Groep I en Groep II. Er worden dan nog twee belangrij ke partijen gespeeld, die zullen beslis sen welke speler voor een jaar de wis selbeker in zijn bezit zal krijgen. De korpswedstrijden De stand van Dinsdagavond heeft een belangrijke wijziging ondergaan in de afdeling Korps heren B. Cubo stond Woensdagavond met 600 hout aan de kop. Donderdagavond was er een span nende strijd tussen Houthakkers en Op de Lat (Purmerend). Eerst genoemde club dong door de fraaie serie van 81 hout van de heer A. Kos ter naar de bovenste plaats. Jammer genoeg wierp de heer Koster in z'n laatste serie 10 hout te kort, zodat de club uit Purmerend met 626 hout aan de kop bleef. Houthakkers bezet nu de tweede plaats met 616 hout. In de afdeling Korps heren C staat Op de Lat uit Alkmaar bovenaan met 597 hout gevolgd door Sociëteit II 591 hout. De dames van Zet 'm op, in Korps B, staan nu met 548 hout aan de kop. Hieronder volgt de stand van de korpswedstrijden dames en heren tot en met Donderdagavond en de stand Vrij baan dames en heren tot en met Woensdagavond. Korps heren B: Op de Lat (Purme rend) 626: Houthakkers 616; Cubo 600; Sociëteit 593; Houthakkers 583; Met z'n Tienen 553; OKA ÏII 540. Korps heren C: Op de Lat (Alkmaar) 597; Sociëteit II 591; Scherpschutters 586; De Unie 583; Houthakkers II 579; Met z'n Tienen II 572; TOG I 565; ZEKZ? II 564 Onder Ons 561; De Club 546; Houthakkers II 546; TOG II 530; Cubo II 513; Op de Lat II (Purmerend) 508; Op en Om 442. Korps dames A: WIK 561. Korps dames B: Zet 'm Op 548; Roll. Raadsel 511; Roll. Raadsel II 502; Onder Ons 491; WIK II 490; Entre Nous 475. Vrije baan heren A: A. Winder 45 2x; C. A. de Lange 45; C. Klerk 44 5 x; G. Genefaas 44. Vrije baan heren B: H. v. Galen 45 2 x; J. de Bakker 45; G. Nieuwveen 44 2 X; A. Koppe 43 4 x; E. Brink 43 3 x; Vrije baan heren C: mr. Schuurman 44 2 x Sunder 43; C. Kayer 41 2 x; Stoe linga 4140; J. v. Scheppingen 4139. Vrije baan heren D: Leo Plas 43; S. Schaaf 42; J. de Haas 41; H. 'de Vries 40; L. Timmer 39. Vrije baan dames A: mevr. Bosch 36 2 x. Vrije baan dames B: mevr. Eickholt 40; mevr. Hekket 38; mevr. Dijkman 38. Vrije baan dames C: mevr. Kooyman 39; mevr. Meiman 39; mevr. Hoog land 38. poste brief 's morgens besteld kreeg. Om dit streven tot werkelijkheid te maken is medewerking van het pu bliek uitermate noodzakelijk. Hierbij rijst een moeilijkheid. Om de taak zo efficiënt mogelijk te verde len heeft de P.T.T., over het gehele land bestelkringen geprojecteerd. Dit zijn wijken-in-het-groot, die soms een gehele stad of meerdere dorpen tege lijk beslaan. Lang niet altijd echter lo pen de grenzen van deze postkringen zoals dé grenzen van de gemeenten, die vooral in deze streken nogal gril lig plegen te zijn. Bestellcring Alkmaar Over het algemeen is dit bij de plat telandsbevolking bekend. Men weet bijvoorbeeld, dat de post voor bepaal de inwoners in Opmeer door de be- stelinrichting van Benningbroek wordt bezorgd. Deze bijkomstigheid wordt dan ook meestal wel op de brieven vermeld. Ook voor Alkmaar bestaat een be- stelkring, die anders loopt dan de grenzen van de gemeente. Bewoners van het Blockhove-park bijvoorbeeld houden domicilie te Heiloo, doch hun brieven worden besteld door de post- inrichting van Alkmaar. Honderden malen komen er evenwel brieven bin- ne, die alleen als adresaanduiding de straat en plaatsnaam hebben. In het eigen belang van de betrokkenen is het dus belangrijk, dat men onder de aanduiding „Heiloo" vermeldt „post Alkmaar". Dit geldt voor de bewoners van de Heilooërdijk nrs. 6 t/m 54; Kenne- mer Straatweg nrs. H 1 t/m 13, Ken- nemer Straatweg nrs. H 2 t/m H 186; Regulierslaan nrs. 1 t/m 9; Blinken - laan; Curtiuslaan; Van Foreestlaan; Kooimeerlaan; Bergerweg nrs. 201 t/m 169; Bergerweg nrs. 114 t/m 90; Helderseweg t'm nr. 9; Hoornseweg; Westdijk nrs. 3 t/m 27; Westdijk nrs. 358 t/m 366; Boekei nrs. 27 t/m 2; Ka naaldijk nrs. 9. 11, 13, 15 en 17; Ou- dorp; Noordervaart nrs. 146 t/m 136; Noordervaart nrs. 211 t/m 205. Sinds de oudheid heeft de mens ge tracht constructies te vervaardigen met behulp waarvan hy zich in de lucht zou kunnen verheffen. Het zou tot 1903 duren voor het de pioniers van de luchtvaart mocht gelukken hun plannen te verwezenlijken. Nu be hoort de verovering van het luchtruim, zoals deze thans een feit is, tot de fraaiste overwinningen van het men selijk vernuft. Op deze propaganda-avond werd de aanwezigen in woord en beeld een idee gegeven van de luchtvaart. De heer Noordam vertelde van de Rijksluchtvaartschool, de inrichting die enig is in de wereld en waar de a.s. verkeersvlieger wordt opgeleid van schoolbank tot de cockpit. Gezagvoerder Van Ulsen' deelde iets mee uit zijn rijke ervaring als vlieger, waaruit wel bleek, dat het vroeger bij de opleiding wat anders toeging dan tegenwoordig. Mej. C. Mulder, stewar dess van de KLM vertelde eventuele candidaten voor „gastvrouw in de lucht" het een en ander over oplei ding en werk. De heer Scholte sloot de rij der sprekers met er op te wij zen hoe het talrijke personeel van de KLM één groot vredesleger vormt, voor wie geen grenzen bestaan; hoe deze de woorden van de heer Plesman waar maken, die zei: „Wij zullen weer een hemel maken van wat een hel is geweest", daarbij doelende op wat door de oorlog was vernietigd. Op het witte doek werd eerst gepro jecteerd „Een ontmoeting in de lucht", gewijd aan de service in de lucht en aan het slot „De Vliegende Hollander", waarin de toeschouwers de hele op leiding tot verkeersvlieger meemaak ten van het eerste examen tot de uit reiking van het brevet. De heer Eecen bracht dank aan al len, die zo belangeloos hadden mede gewerkt aan het welslagen van deze avond, waarvan de baten waren be stemd voor het „Jan Plesman Fonds", dat zich ten doel stelt hen, die een vliegeropleiding zelf niet kunnen be kostigen, financieel te steunen. Nieuwe aanwinstenlijst 82 OPVOEDING EN ONDERWIJS 371.3 L64 v. Liefland Jr., Decroly en de Decrolyschool. 371.4 B80 Bradford, La ten we eens over onze kinderen praten, geïll. 371.4 C16.7, Carmiggelt. Klein be ginnen. 371.9 L15 Lambert-Anema, Kin deren met beperkt gezichtsvermogen. Stz. Jaarboekje van de raad van leraren bij het voorbereidende hoger en middel baar onderwijs. 375 D10 Daalder, Worm- cruijt met suijeker. 377 N34 Van Nieu- wenhuijzen, Ontbloeiend wonder (J). f377 S46, v. Schouwenburg, Gesprekken met mijn grote dochter. FOLKLORE 390 041, dl 18. Oud en Nieuw, West- Friesland's. 390 041, dl. 19, Oud en Nieuw, West-Friesland's. 390 W14, De Wael, Tussen twee rivieren, geïll. 395 S 49, Schroder, Feest in stad en land, 1948 394 V31h, v. d. Ven, De herleving van het Nederlandse volksspel, geïll. 398 G95 mg, Guerber, De mythen van Griekenland en Rome. 398 M20, Van Hamel, Een jaarkring in legenden. - 398 K58, Knip ping, Harp van Erin, gelll. 398 W64. Wiersma. Friese volkssprookjes, 1948. VROUWENBELANGEN 396 140. In vogelvlucht. 396 V15, Van moeder op dochter, geïll. f is Christelijk; (J) ie ook voor joggeren. Het waren alleen maar woorden van lof, die de directeur van de Noorder. bank, de heer N. Bos, gistermiddag sprak tot de heer A. Kok, in verband met diens 25-jarig ambtsjubileum bij de Bank. De heer Bos zeide o.m., dat dit jubileum een mijlpaal in het leven van de jubilaris is, dat eveneens ge paard was gegaan met veel ups en downs. De ervaring, die de heer Kok in de loop der jaren heeft opgedaan, heeft hij steeds ten bate van de in stelling gebruikt, en daarvoor aldus spr. zijn wij hem ten zeerste erken telijk. Voorts zeide de heer Bos, dat de jubilaris zich goed aan de tijd had aan gepast, vooral wat zijn werk, de effec ten-registratie, betreft. Het is niet alleen feest voor de jubi laris in zijn gezin, doch ook voor de Bank, zo besloot de heer Bos, die zijn woorden vergezeld liet gaan van een enveloppe met inhoud. Mr. W. van Dijk, eveneens directeur der Bank, zeide dat in de eerste plaats de heer Kok een felicitatie toekwam, doch direct hierna de Noorderbank, die in de jubilaris een uitstekende kracht had gevonden. Zijn werk draagt alle kentekenen van goede kwaliteit. De oud-directeur der Bank, de heer D. C. J. van Dijk, vertelde, dat de heer Kok zeer bescheiden was begonnen, doch door zijn nauwgezetheid behoor de hij allengs tot de beste krachten. Vervolgens sprak de heer Van Dijk al le lof uit voor de echtgenote van de jubilaris die hem zo dikwijls terzijde had gestaan. Aan het einde van zijn toespraak dankte ook hij de heer Kok voor wat deze voor de Noorderbank had gepresteerd. Personeel schonk boeken. Namens het personeel sprak de heer C. Venneker woorden van waardering. Deze memoreerde de beginjaren van de heer Kok aan de bank, toen hij als wisselloper zijn intrede deed. Thans heeft de jubilaris de hoogste sport op de ladder bereikt, die er voor hem te bereiken valt. Ook mevrouw Kok deel de in de hulde van de heer Venneker. Als herinnering aan deze dag bood hij namens het personeel vyf fraaie boeken aan. die naar hij hoopte, door dé jubilaris in zijn weinige vrije uren met grote aandacht zullen wor den gelezen. Mevrouw Kok werd een bouquet bloemen geoffreerd. De heer Kok dankt. De jubilaris sprak hierna enige woor den van dank aan de sprekers en ver dere aanwezigen, onder wie zich nog bevonden de commissarissen J. J. P. Spruyt en A. H. J. Jacobse en de di recteuren der bijkantoren te Bergen en Middenmeer. De heer Kok hoopte, dat het hem gegeven moge zijn, nog vele jaren voor de Noorderbank te kunnen werken. Daarna bleven directie en per soneel nog enige tijd in feestelijke stemming bijeen. Donderdagavond had in het clublokaal van WDO te Alkmaar, Hotel Ceres, een massa kamp plaats tussen WDO en de club van Sint Pancras. Van beide verenigingen namen drie- en-twintig spelers deel. Het is een sportieve ontmoeting geworden, die ten slotte met 24 tc-gen 22 punten, het kleinst mogelijk© ver schil door Sint Pancras is gewonnen. Aan 't slot moesten nog twee partijen arbi trair beslist worden. Die aan bord 1 werd remise en die aan bord 9 werd voor St. Pan cras gewonnen verklaard (dam 3 schijven tegen dam en 1 schijf). De gedetailleerde uitslag was (WDO—Sint Pancras, de spelers van de thuisclub zijn eerst genoemd): W. Piederiet—H. Groen 1—1; H. Kruider—F. Kunst 1—1; A. Burgert—Jb. Toepoel 1—1; J. Schipper—A. Meereboer 0—2; P. Veer— Jb. Kooy 0—2; C. Dammer—D. Kloosterboer 1—1; R. Zaadnoordijk—P. Peereboom 1—1; J* Kaal—J. Oud 0—2; H. J. Toepoel—A. Wagenaar 0—2; P. J. Heys—C. Klanker 1—1; J, Hartog— G. Nieuwland 0—2; J. v. Beekum—A. Groen 1—1; M. J. Langras—H. Wiedijk 2—0; D. Kiewitt—K. Bakker Tzn. 1—1; W, v. d. Molen C. Ivang'h 2—0; J. Deichman—P. Nierop 0—2; A. Bosman—R. Turkstra 1—1; B. Bakker—N. Slijkerman 2—0; P. Noom—K. Bakker 0—2; W. Vroling—K. Commandeur 2—0; D. Davelaar C. Kloosterboer 2—0; J. Homma—S, Kooy 2—0; C. Prins—C. Leyen 1—1. Met beide handen in machine bekneld Bij de Draad- en Metaalwaren- fabriek Kommer had gistermiddag om streeks drie uur een bedrijfsongeluk plaats, waarbij de heer Van Buitenen zeer ernstig werd gewond. Doordat hij een stempelmachine te vroeg in wer king stelde, raakte de heer v. B. met beide handen onder de stempel be kneld. Nadat hem ter plaatse eerste hulp was verleend, werd hij direct naar het Centraal Ziekenhuis overge bracht. De beide duimen zijn gespaard gebleven, doch gevreesd wordt dat het slachtoffer de overige vingers zal moe ten missen. Kiezerslijst Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemene kennis, dat de KIEZERSLIJST dier gemeente, die van kracht zal zijn van 1 April 1951 tot 1 April 1952 voor een ieder op de gemeente-secretarie ter inzage Is neder- gelegd van 23 Februari tot en met 16 Maart a.s. en tegen betaling der kosten, stemdistrictsgewijze, in uittreksel ver krijgbaar is. Verbetering van de lijst kan tot en met 9 Maart a.s. worden gevraagd door ieder, op grond dat hijzelf of een ander in strijd met de wet daarop voorkomt, niet behoorlijk voorkomt, of al dan niet voor enige verkiezing aangewezen is als bevoegd bij volmacht te stemmen. Alkmaar, 21 Februari 1951. Burg. en wethouders voornoemd, WYTEMA, burgemeester. JANSSEN, lo.-secretaris. MEDEMBLIK, 22 Febr. 1951. Rode kool 6,50—9,70: gele kool 6—6,20; Deense kool 5,50—6,00: peen II 4—4,10, III 4—4,20, IV 2,20: bieten I rond 6.10—6,30, II rond 4—4,30, I lang 4; uien, gewoon 2,60—3,60. grof 2.80—4.50, drielingen 2,30—2,90, nep 10,50—11; witlof I 28—32, II 19—22. IIT 10 —14. ng STAD maakt zich reeds van de laatste treinen uil Op het perron, In de vvachtka mensen. Een heer met een h talmt nog wat. Hij Uan de ui naar bulten. Een spoorman ■torven en stil. De kellner ii bijna op. De perronchef loopt dan in de bevelpost op het 2i telt. Er klinkt, gebel, getik, g waardoor men de controle he> ver daarbuiten, wordt nog hi vier, vijf, die er hangen. „D< perronchef alle posten langs personeel van die posten een laatste trein in Den Helder is deze lijn naar bed. „Het is een verantwoorden op deze bevelpost", zegt de pt de heer Bouman. We kijken „bioktoestel", waardoor men seis beheerst. Door dit app jaren geleden door de Alkmaa gieterij werd vervaardigd, kar mensen op de verschillende s letterlijk „de handen binde: wissel kan er in de seinhuiz legd worden zonder toestem deze bevelpost. Een hefboom elke handel, óók die in de an ten. Wil de man in het seinhi spoorwegovergang b.v. een v leggen, dan draait hij aan ee en drukt een bepaalde nok i bevelpost ratelt dan een wijzt een venster, boven een beps boom. Men controleert dit „vei het vrijzetten van een wissel, hefboom onder het venstertje door de corresponderende har seinhuis bij de overweg vrij! gaat tot diep in de nacht door De straten van de stad ligs VOOR ZONDAG 25 FEBR ALKMAAR. Grote kerk, 1 Kiem Wassink. Kapelkerk, Den Oudsten, 5 uur ds. Wess uur ds. Van Wijk. Rem. ge 10.30 uur ds. Rappold. L (Oudegracht), 10.15 uur ds. Doopsgez. kerk, 10.15 uur ds. v Geref. kerk, 10 uur ds. Voi feldt, 5 uur ds. Veliinga. Gi (art. 31 K.O.), in Waakt en B 5.30 uur, ds. v. d. Lingen. gem. (in Nieuwe Doele) 10 uu Planting van A'dam, 8 uur Je (Wilh. school). Herst. Toussaintstraat, half 10 en Donderdagavond 8 uur dienst Chr. Gem.schapsb., in Waakt Za. 7.45 uur Jeugdclub Kr. weg, Di., 7.30 uur Bijbelkring Eltenweg 22, Do. 8 uur Evar samenkomst in W. en B„ t Dammuller. Leger des Hf merhoek (William Booth) 10 gade kadetten, 3 uur Openlucl bij Berger bushalte, 8 uur 1 samenkomst kapt. Hassoldt, h terman, brigade kadetten; Di gingsdienst luit. de Hartog ui Ned. Leger des Heils, Sliks! uur Heiligingsdienst, 3 uur school, 8 uur Verlossingssan kapt. Poluyt uit Scheveninger uur Ontspanningsavond, Wo. 8 dingsdienst, serg. maj. Elzinga van Jezus Christus van de hei laatste dagen (in Valk's lui half elf Zondagsschool; 5 u dienstbijeenomst. Kruislege straat 9, Zondag geen dienst; samenkomst; Wo. 8 uur Ope: menkomst, kapt. de Haas. ding der Waarheid, Brouwei 10.30 uur ds. Ruys. Ver. va ten Harmonia, 10.30 uur morg ln Hotel de Nachtegaal. Spr. Lootsv. d. Lugt uit Zaandanr AKERSLOOT, 10 uur, ds. K BERGEN, Ruïnekerk, 10 Bekius. Geref. kerk, 10 en Knoppers van H'sum. Reho breiding der Waarheid, v. Bo: 2, 8 uur ds. Ruys. BROEK OP LANGENDIJ kerk, 10 en 5 uur cand. Ba Amsterdam. Doopsgez. ker ds. Broer van Hoorn. DIRKSHORN. Herv. kerk, Karon van Bellingwolde. G 9.30 en 2.15 uur, leesdienst. DRIEHUIZEN, 10 uur, dhr EGMOND AAN ZEE, Geref uur, ds. Veliinga, 5 uur ds. Vo feldt. Oud -kath. kerk, voc 10 uur en av. 7 uur, dienst. GROOT-SCHERMER, 7.30 u Albertz. HEILOO. Herv. gem., 7 Bloemhoff. Evangelisatie 10.15 en 5 uur de heer de Bru ref. kerk (in evang.geboui Kerklaan), 8.30 uur ds. Vel uur ds. Von Meijenfeldt. HEER-HUGOWAARD, herv uur ds. Wiltink. Geref. kei 2.30 uur cand Pauwels van VI KOEDIJK, geen dienst. LIMMEN, 10 uur ds. Teriet. NOORDSCHARWOUDE, ger 10 en 4 uur ds. Vegter. OUDORP, 10 uur ds. Plug vai a/S 'Hoef. SCHERMERHORN, geref. ke 2.30 uur ds. Donner van Langendijk. SINT-PANCRAS, geref. keri uur ds. Middelkoop. STOMPETOREN, Evangelisat de heer Koch van Alkmaa URSEM. 10 uur ds. Meyboor WARMENHUIZEN, 7 uur ds

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2