LAATSTE NIEUWS Van Dam ®Rhoer Rhoer van Dam No.1 op Stoffen gebied! 1 Doopdienst Feest op de Bevrijdingsdag zal luisterrijk gevierd worden Medewerking van gehele bevolking verwacht Predikbeurten De kaasmarkt Ursem O. en O. organiseerde lezing over Prof. Dr Schweitzer Broek op Langedijk Weekoverzicht van de Langedijker veilingen Koedijk '"«meentesecrefaris Sloof gehuldigd aan Zee Eerste Bergen feestavond van Egmond U.C.B. werd succes Groot-Schermer Plattelandsvrouwen Bevin treedt af Toewijzingen voor vee voeder gehalveerd Hoge Raad verwerpt Cassatie van de Staat G. A. de Jongj in STOFFEN onovertroffen Koopt nu uw stoffen en zijde voor mantel of japon Het is in uw eigen voordeel, want alles wordt veel duurder. Nu nog o.a.: Alléén Kraanbuurt 3 Alkmaar Alkmaarders opgelet i de Amsterdamse textiel koning verkoopt NU nog tegen extra lage prïjzeni PLOTSKE de grootste concurrent VRIJDAG 3 MAART 1951 Op initiatief van de Alk^«-.arse Jeugd gemeenschap zal worden getracht in samenwerking met de wandelsport verenigingen en jeugdverenigingen de bevrijdingsdag, Zaterdag 5 Mei, feeste lijk te vieren. Er zal een beroep wor den gedaan op alle mogelijke organi saties en bedrijven om met gezamen lijke kracht een feest te organiseren, waaraan door de gehele bevolking kan worden deelgenomen. Aan de buurtverenigingen, ook die welke reeds zijn opgeheven, zal worden verzocht in de ochtenduren spelen voor kinderen van acht tot tien jaar voor te bereiden. Voor iets oudere kinderen staat een stertocht op het programma. 's Middags worden op verschillende punten in de stad lekenspelen- opge voerd door jeugdverenigingen en aan genomen mag worden dat ook de gym nastiekverenigingen zich niet onbetuigd zullen laten, 's Avonds tussen zeven en negen uur zullen er op de Paarden markt of op het Waagplein volksdansen worden ge iouden, waaraan door een ieder kan worden deelgenomen. Voorts staan er nog een lampionoptocht voor de kleintjes en een fakkeloptocht voor ouderen op het programma. Het bevrijdingsfeest is een burger- feest en om dat te laten uitkomen zal aan de leden van jeugdorganisaties worden verzocht niet in uniform aan ue feestelijkheden deel te nemen. De plannen, zoals wij die hierboven aangaven, verkeren nog in een voorbe reidend stadium. Mogelijk zullen er nog enkele punten aan het programma kun nen worden toegevoegd. Om het Bevrij dingsfeest ten volle te doen slagen, 's de medewerking van de gehele bevol king nodig. De Alkmaarse Jeugdge meenschap zal een beroep doen op alle daarvoor in aanmerking komende orga nisaties, instanties en bedrijven. Moge haar roep weerklank vinden. Correspondentie-adressen van de Alkmaarse Jeugdgemeenschap zijn mej N. Wartena, Emmastraat 45, de heer J. Warmer, Ritsevoort 3 en de heer C. Blom, Paternosterstraat 7. VOOR ZONDAG 4 MAART 1951 ALKMAAR. Grote kerk, 10 uur ds. Wesseldijk, Wo. 7.30 uur Oecumeni sche avondwjjding. Kapelkerk, 10 u. ds. Dikboom (doop), 5 uur ds. Den Oudsten, 7 uur Jeugddienst, ds. Ko ningsberger van A'dam. Remon. ger. gem., 10.30 uur ds. Reddingius van Wog num. Luth. kerk (Oudegr.) 6.30 uur ds. Haan. Duopsgez. kerk, 10.15 uur ds. Bekius van Bergen. Geref. kerk, 10 uur ds. Veilinga, 5 uur ds. Willemse, van Arnhem. Geref. kerk (art. 31 K.OJ, in Waakt en Bidt, 10 uur Preek- lezen, 5.30 uur ds. v. d. Lingen. Bap tisten gem. (in Nieuwe Doele), 10 uur ds. Van Wier, 3.30 uur Doopdienst in Overdekte zweminrichting. Herst. Ap. Gem., Toussaintstraat, half 10 en 4 uur en Dou-ierdagav., 8 uur dienst. Leger des Heils, Limmerhoek (Wiliam Booth) 10 uur Heiligingsdienst, 8 uur Openbare samenkomst, 12 en 5 uur Jeugddiensten, Do. Meditatie door kapt. Hassoldt en luit. de Hartog. Ned. Leger des Heis, Sliltsteeg, 10 uur Hei ligingsdienst, 3 uur Zondagsschool, 8 i. Verlossingssamenkomt, Di. 8 uur Ont spanningsavond, Wo. 8 uur Wijdings- dienst, serg. raaj. Elzmga. Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laat ste dagen (in Valk's lunchroom), half elf Zondagsschool; 5 uur godsdienst bijeenkomst. Kruisleger (Hekelstraat 9), 10 uur Wijdingsdienst, 3 uur Kin dersamenkomst, 8 uur Openbare sa menkomst, Di., 8 uur Theesamenkomst, Wo., 8 uur Openbare samenkomst. AKERSLOOT, 9.30 uur ds. Kaptein. BERGEN, Ruïnekerk, 10 uur ds,, v. d. Sluis van Alkmaar. Leger des Heils (Dorpshuis), 10 uur Heiligingssamen komst, 2 uur Zondagsschool, 8 uur Ver lossingssamenkomst. Geref. kerk, 10 en 5 uur ds. loornstra van Hoofddorp. Rehoboth, 10.30 uur ds. Roscam Ab- bing van Utrecht. BERGEN AAN ZEE, 4 uur ds. Bekius. BROEK OP LANGENDIJK. Geref. kerk, 10 en 5 uur ds. Donner. Doops- gez. kerk 10 uur de heer Jacobszoon uit Amsterdam. DIRKSHORN, herv. kerk, 7 uur ds. Post Geref. kerk, 9.30 en 2.15 uur, cand. Homans. EGMOND AAN ZEE, herv. gem., 10 en 7 uur ds. Roobol. Geref. kerk, 10 uur ds. Willemse, 5 uur leesdienst br. Swager. Oud-kath. kerk, voorin. 8 en 10 uur en av. 7 uur, dienst. EGMOND AAN DEN HOEF, 10 uur ds. Plug. GROET, 10 uur ds. de Jong (H.Doop) GROOT-SCHERMER, 10 uur de heer Albertz. HEILOO, herv. gem., 10.30 uur ds. de Hoest van Den Helder. Geref. kerk (in evang.gebouw aan de Kerklaan), R30 uur ds. Willemse van Arnhem, 3.30 uur leesdiens br. Vermeulen. HEER-HUGOWAARD, herv. gem., uur ds. G. Willink. Geref. kerk, 9.30 en 2.30 uur ds. de Wolf van Oosterend. HENSBROEK, 10 uur, ds. Meyboom. KOEDIJK, 10 uur de heer Slager. LIMMEN, 11 uur is. Teriet. NOORD-SCHARWOUDE. Geref. kerk, 10 uur leesdienst, 4 uur ds. Middelkoop van St. Pancras. OBDAM, 7 uur ds. Mc.boom, OUDORP, 9.30 uur ds. Teriet van Limmen. SCHERMERHORN. Geref. kerk, 10 en 2.30 uur cand. van Raalte van Ermelo. STOMPETOREN, 7.30 uur ds. Keja. Evangelisatie, 10 uur ds. Den Oud sten van Alkmaar. VENHUIZEN, 10 uur, ds. Wiltink. WARMENHUIZEN geen dienst. ZUID-SCHERMER, 10 uur ds. Keja. Burgerlijke Stand Geboren: Hendrikus J., z. van H. J. Bieman en P. C. Sman. Johannes A., z. van J. Boode en C. W. Kaandorp Ondertrouwd: Gerbardus Fer werda en Tinie N. de Vet. Gijsbertus P. Verhage en Grietje Schipper. Jo hannes M. P. Molenaar en Josepha Kooijman. Aart de Jong en Johanna M. Ilbrink. Levinus van Dieren donck en Johanna J Lantman. Jacob Kuis en Geertruida C. Scheltinga. - Nicolaas C. Tamis en Maria Kops. Getrouwd: Willem Wolzak en Glisbertha G. den Hollander. Overleden: Cornelis Elles, geh met M S Raalimakers. 69 jaar. Anni de Grcot, wed van J. F. Klaassen, 72 jaar. Guurtje Huiberts. wed. van A Scheltus, 78 jaar. Alkmaar R.P. verloor Dinsdagmiddag speelde het elftal van Alkmaar R.P. een wedstrijd tegen S.V.K.M.A., een elftal van de Konink lijke Marechaussee uit Amsterdam. De Alkmaarders hebben deze wedstrijd verloren, waardoor zij hun kans om de tweede plaats te bereiken verspeelden. Na een kwartier nam Alkmaar RPde leiding, niettegenstaande de technische meerderheid van de Amsterdammers Nog voor de rust echter ging deze voor sprong door een dubieus doelpunt van de tegenstanders te niet. In de tweede helft werden in de verdediging van Alkmaar RP verschillende fouten ge maakt waarvan de Amsterdammers dankbaar profiteerden en nog twee doei punten scoorden. Denk om de honden Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, brengen onder de aandacht van de belanghebbenden, dat houders van honden, die tot heden nog niet voldaan hebben aan de verplichting tot aangifte voor de hondenbelasting, nog in de gelegenheid worden gesteld daarvan aangifte te doen. Deze aan gifte behoort te geschieden ter Ge meentesecretarie, afd. Financiën, (ge opend van 912.30 uur). Mocht hieraan vóór 10 Maart a.s. geen gevolg zijn gegeven, dan wordt de aanslag in de hondenbelasting met het tweevoud verhoogd. BAGGER UIT OUDEGRACHT VORMT NIEUW LAND. De firma Mammen en Wevers uit Broek op Langendijk is bezig met be hulp van een baggermolen de Oude gracht op een gemiddelde diepte van twee a drie meter te brengen. Vele zo genaamde onderlossers (vaartuigen, waarvan de bodem door het omleggen van een klink kan worden losgemaakt) varen af en aan om grote hoeveelheden bagger naar de gemeente Langendijk te transporteren. Daar wordt de vrucht bare substantie voor landaanwinning in het rijk der duizend eilanden gebruikt. DIERENBESCHERMING Bij de inspecteur van Dierenbescher ming de heer Verwer in de Baan- straat is een gevlekte jachthond (mooie hond) verkrijgbaar, die zwer vend is aangetroffen. Wanneer de eige naar zich niet meldt komen eventuele liefhebbers in aanmerking. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd twee stapels boeren kaas wegende 1104 kg. De prijzen waren 9495. De handel was goed. In Woerden waren Woensdag 29 par tijen aangevoerd, le soort 2.152.22, 2e soort 2.072.13, zware 2.30. De handen was matig. Gister waren er in Gouda 59 partijen le kw. 2.14—232, 2e kw. 2.08—2.13, met een kalme handel. Een jubileum De heer J. Schokker, controleiu van 's Rijks Belastingen ter inspectie Alk maar, herdacht gisteren de dag waarop hij vóór 25 jaren in dienst trad. AUTOMOBILISTEN BEKEURD Enkele tientallen automobilisten werden gisteren bekeurd, omdat hun voertuigen niet voorzien waren van de voorgeschreven reflectoren. VOOR COSTUMIèRE GESLAAGD Door de H.M.V. gehouden examens te Haarlem slaagden van de Mode Vakschool op de Oudegracht voor cos- tumière de dames Z. Schol te Egmond aan Zee, W. Winter te Castricum, T Zoon te Heiloo, G. Poel te Beemster, N. Kieft te Graft, A. Urssm te Obdam. J. Kooij te St. Pancras en A. Bosman te Alkmaar. Allen leerlingen van de Mode Vak school Oudegraeht 190, Alkmaar, direc trice N. A. Nelis. ZESTIGJARIG HUWELIJK. Het echtpaar J. H. Bredenhorst Schuitemaker zal Maandag zijn zestig jarig huwelijksfeest vieren. Woensdagavond had in café De Graaf de laatste bijeenkomst in dit seizoen van „Ontspanning en Ontwik keling" plaats. Wegéns ziekte van do heer Langereis stond de bijeenkomst onder leiding van de heer W. Stroo- mer. Deze heette in het bijzonder ds. Appel uit N.-Niedorp welkom, die een lezing zou houden over leven en wer ken van ds. Albert Schweitzer. Albert Schweitzer is geboren in de Elzas en was een zoon uit een predi kantsgezin. Evenals zijn vader zou Albert later predikant worden. Door zijn ijver en helder verstand doorliep Schweitzer vlot de universiteit en werd later zelfs professor aan de uni versiteit te Straatsburg. Totdat hij op zekere dag een oproep voor medische hulp bij een zendings- post in Zuid-Afrika las. Daar heeft hij lang en rijp over nagedacht en nam ten slotte het besluit zich te laten in schrijven als student in de medicijnen om, wanneer hij eenmaal dokter was. zich in Zuid-Afrika in dienst te stellen van de lijdende mensheid. Na een zeer zware studie, naast zijn professoraat, promoveerde hij en"ver- trok in 1913 naar Lambarene. Nadat de eerste wereldoorlog de uitvoering van zijn taak onmogelijk had géettaakt. vertrok hij in 1939 wederom naar Lam barene. De film, die na de pauze werd vertoond, gaf een duidelijk beeld van hetgeen prof. Schweitzer in het zwarte werelddeel van zijn lijdende mede mensen heeft verricht. De 76-jarige Schweitzer heeft weten te bereiken, dat de zwarte stammen hem thans met vertrouwen tegemoet treden, om gebruik te maken van zijn voor hen zo onontbeerlijke genees kundige hulp. ONGEVAL GOED AFGELOPEN Gisteren reed te Broek op Langen dijk ter hogte van de Spieringbuurt een paard met een ledige wagen, waar achter enige jongens hingen. De 6-jarige P. B. kwam plotseling achter de wagen vandaan en werd aangereden door een auto bestuurd door een Alkmaarse arts. Het was een geluk dat de dokter zeer langzaam reed, doch dit kon niet verhinderen, dat de knaap werd ge raakt. Hij werd met een lichte hersen schudding naar huis vervoerd. De po litie deelde mede, dat de bestuurder geen schuld heeft. Onder het onverwachte bericht van gehele sluiting van de Duitse grens kan dit weekoverzicht bijna niet anders dan in een mineurstemming gesteld worden. Waar momenteel de vraag naar Amerika wat begint te verflauwen en de binnenlandse markt onder de in vloed van het naderend voorjaar al wat minder mogelijkheden schijnt te bieden, werd gerekend op een spoedig toenemen van de vraag uit Duitsland. De directe invloed van de sluiting op het prijspeil was nog niet groot, be halve dan dat de uienprijzen bijna ge heel wegzakten. In de laatste dagen van de vorige week liep de hoogste markt voor rode kool vrij scherp op, zelfs tot boven 19 cent. In de nieuwe week trad weer geleidelijk een daling in, waarbij 28 Februari weer ruim 16 cent werd ge noteerd, deze prijs geldt dan voor het mooiste goed van ruim een kilo per stuk: Groten noteerden 7 a 8 cent en kool van 4 pond 11 a 12 cent. Deense witte kool was wat flauwer gestemd, de vraag voor de Verenigde Staten neemt wat af. De laatste dagen werd weinig meer dan 8 cent betaald. Af wijkende en te kleine partijen draaien door. Gele kool toonde wat de prijs aan gaat vrijwel hetzelfde beeld, er wordt echter wel iets meer afgenomen. Nu de groene kol wat opraakt komt er meer belangstelling voor de gele. De prijs lag meest tussen 6 en 7 cent Groene kool, was bij kleine aanvoeren flink ge vraagd, betaald werd 7 tot 30 cent. Bieten waren flauw, bieten a no teerde tussen 6 en 7 cent. Witlof was weer lager, Lof 1 maakte 25 tot 33 cent en lof 2 18 tot 20. Uien was de eerste dagen iets beter met prijzen tot 4.30. Onder de invloed van het sluiten van de Duitse markt zakten ze weg tot bij de 2 cent. Grove waren weinig duurder. De gemeenteraad van Koedijk hield gister avond een speciale vergadering, ter huldiging van de heer A. Sloof, die zijn zilveren jubi leum vierde als gemeente-secretaris. Burge meester Schellinger schetste de werkzaamheden van de jubilaris en feliciteerde hem namens het gemeente-bestuur. Velen spraken de heer Sloof toe, waaronder vele collega's, oud-burgemeesters Ninaber en Pasman, waarna de heer Sloof werd toegesproken namens de burgerij en B. en W. De vele fraaie caudeaux maakten dit jubi leum voor de gomeente-secretaris tot ceil on vergetelijke dag. BURGERLIJKE STAND '.'boren: Karin S., d. van H. Rosexna en H. H. Langedijk. Jacob, z. van J. Vis ser en H. Wijker. Marinus C., z. van J. de Groot en A. Dekker. Ondertrouwd: Klaas Krab en Alber- dina Visser. Getrouwd: Marinus Zwart, wpn. te Eg- mond-Binnen, en Potronella Zwart. Overleden: Petronella tt. Molenaar, 59 jaar. weduwe van J. Prins. Dirkje Buis, 81 jaar, wed. van E. de Groot. Johanna P. Druiven, 53 jaar, wed. van C. Bakkum (over leden te Alkmaar). Reinout je Beltman, 81 jaar, echtg. van P. Stam. Aagje Gouda, 88 jaar, wed. van E. Sloot. BOUW DIAMANTSLIJPERIJ De bouw* van een diamantslijperij opge dragen voor de firma H. E. Slijper uit Am sterdam op het industrie-terrein bij de gas fabriek te Egmond aan Zee, is opgedragen aan de firma Gebr. Apeldoorn te Egmond-Binnen voor dp cv» van f 43.800,—. GESLAAGD Onze plaatsgenote mej. Thea Hopman, YVa- tertorenweg alhier, slaagde te Amsterdam voor de diploma costumière van het Instituut Rot terdamse Snijschool. Haar opleiding genoot zij aan de Mode vakschool Marjot—Van Don, Verdronkcnoord, Alkmaar. Op de ULO-school te Bergen had men sinds lang gestreefd naar de op richting van een schoolvereniging. Een vereniging, die buiten schoolverband avonden organiseert en zodoende de goede verstandhouding van leraren tot leerlingen en de scholieren onderling bevordert. Onlangs namen enkele on dernemende lerlingen het initiatief tot de oprichting en zo ontstond de ULO- club Bergen. Dat de bestuursleden niet bij de pakken neerzitten bewees de eerste feestavond van de vereniging, die gisteravond in de „Rustende Jager" ge geven werd. Hoewel zij nog geen erva ring bezaten, hadden de leden een bui tengewoon aardig non-stop programma samengesteld, dat zij onder leiding van de heren Boot en Visser opvoerden. De zaal was geheel gevuld, toen de ver- enigings-band in haar eerste optreden enkele succesnummers ten beste gaf. Het programma bevatte declamatie, gymna stiek, goochelen, ballet, zang en mu ziek, dat elkaar in bonte afwisseling opvolgden. De voorzitter van de school vereniging, de heer K. van Lienen sprak in zijn openingswoord een bijzon der welkom tot de heer Den Das, die het gemeentebestuur vertegenwoordigde en tot de inspecteur van het L.O., de heer Renooy. Hij memoreerde, dat het in de bedoeling ligt van de zomer een interscolaire sportdag te organiseren en deed daarbij een beroep om medewer king op de heer Renooy. Buitengewoon succes werd geoogst met de beide balletten, doch ook de Krontjongmuziek en de gymnastiek werden zeer op prijs gesteld evenals ..Patelijn", een toneelstukje in drie be drijven, waarin de hoofdrollen werden vertolkt door W. van Kampen en J. Schots. Het geheel mag zeer geslaagd heten en houdt de belofte in voor een gezond verenigingsleven in de toe komst. Aan het slot werd de heren Boot en Visser een blijk van waardering aangeboden voor het grote aandeel, dat zij droegen tot het welslagen van deze eerste feestavond, waarmee de ULO- club Bergen een reputatie heeft geves tigd, die zij hopelijk vele jaren mag behouden. Maandagavond kwam de Nederlandse bond van Plattelandsvrouwen afdeling Groot-Schermer in café Lalceman bij een. De avond werd geopend met een korte toespraak door mevr. Driessen- Bakker, waarna gezamenlijk het Bonds lied werd gezongen. Het financiële ver slag wees uit, dat er momenteel nog slechts 6.00 in kas is. De bestuursverkiezing had tot resul taat dat de dames Schermerhorn-Klein- schmidt en Van Tiel-Beets werden her kozen en in de plaats van mevr. Mo lenaar-Evers. mevr. Schot-Korver werd gekozen. Na de pauze hield de heer C. Kwantes een lezing over het onderwerp „De sexuele opvoeding van jongens en meis jes". Na afloop was er gelegenheid tot het stellen van vragen. Besloten werd een bondsvlag aan te schaffen. Het ligt in de bedoeling het jaarlijkse reisje te houden op 14 Juni. Sr zal dan een be zoek worden gebracht aan de Avro- studio en de Gero-fabrieken. Daarna zal worden doorgereden naar Alphen aan de Rijn, waar bij avond het vogel park „Avifauna" zal worden bewon derd. Een bijzonder ei Onze plaatsgenoot de heer P. Kieft Pz. kreeg dezer dagen van een zijner kip pen een ei van bijzondere afmetingen. Het had de grootte van een normaal zwanenei en het gewicht bedroeg 220 gram. Daar de heer Kieft ook nieuws gierig was naar de inhoud brak hij het ei open en toen bit :k dat er zich in dit ei nog een bevond van geheel nor male afmetingen. HJiieecorrigeerd) Bevin heeft besloten af te treden als minister van buitenlandse zaken, zo wordt uit gewoonlijk betrouwbare bron te Londen vernomen. Zoals bekend, is in het Hoger- cn Lagerhuis zowel van socialistische zijde als door de oppositie op vervanging van Bevin aangedrongen. In verband met de sterk gestegen prijzen van geïmporteerde veevoeders heeft de regering besloten op de voe dertoewijzingen voor de veehouderij voor de maand Maart 1951 voorlopig slechts vijftig procent van de hoeveel heid voeder beschikbaar te stellen. Het ligt niet in de bedoeling, de vee- voederaiormen voor dit jaar te ver lagen. Verwacht mag worden, dat bin nenkort een definitieve regeling tot stand komt. De Ambonese militairen De Hoge Raad heeft hedenmorgen in zijn uitspraak inzake het kort geding van de Ambonese ex-KNIL-militairen tegen de Staat de cassatiemiddelen van de Staat verworpen. In zijn overwegingen zegt de raad, dat de militairen inderdaad een rede lijke keuze moet worden gelaten in de plaats van afvloeiing. Deze keuze is niet absoluut, maar aan de regering is de beoordeling of tegen deze keuze in bepaalde omstandigheden overwegende bezwaren bestaan. Het is echter niet bewezen, aldus de raad, dat in het on derhavige geval geen overwegende be zwaren bestaan tegen afvloeiing naar enig door de RI bezet gebied. In dat ge val is dus inbreuk op het burgerlijk recht van betrokkenen niet geoorloofd. MARKTBERICHTEN l.ANGEDIJKER GHOENTENCENTKALE, 2 Manrt. 8000 kg uien 2,80—3,30 en grove 2,80-3,10; 1300 kg bieten A 6,10; 600 kg witlof: I 32—34 en II .37; 2000 kg groene kool 7,90-28.90; 5000 kg rode kool 6,50-15,20; 14.000 kg witte kool 6-9,80; 22.000 kg witte kool; Deense 5.50—7,10. Doorgedraaid: 1900 kg peen, 4000 kg gel® iz>01 en 7500 kg witte kool. NOORDERMARKTBOND, 2 Maart. - 600 kg aardappelen; Alva's 10; 4800 kg uien 2— 2,30 en grove 3,20-3,30; 5600 kg rode kool 7,70-14,20; 12.000 kg gele kool 6-8,80; 60.000 kg witte kool; Deense 5.50-7,50. WARMENHUIZEN, 2 Maart, - 22.800 kg rode kool 6,50—17,20; 9400 kg gele kool 6— 8,10; 225 kg uien 1-1,80; 20.000 kg entte kool: Deense 5.50. GROOTEBROEK. 28 Febr. 1951. 500 kg rodekool 13.59—13.60; 2.500 kg witte kool doorgedraaid; 2.300 kg gele lcool doorgedraaid; 1.250 kg boerekool 1217; 500 kg spruiten 2845; 20.000 kg uien, grof 2,703,20, groot 22.80. SCHAGEN, 1 Maart 1951. 9 paai den 5001050; 25 Geldekoeien (mag.) 475—675; 40 idem (vette) 700—1000 30 kalikoeten 750950; 2 graskalveren 150250: 395 nuchtere kalveren 30 65; 12 schapen (vette) 120170; 20 Overhouders 100130; 56 biggen 3540. BESOMMINGEN IjMUIDEN De besommingen van Donderdag: 2 trawlers met een gez. besomming van f 32600; SCH. 93, f 20.000; IJM. 94, f 5970; loggers IJM, 75, f 5290; KW. 67. f 4100: KW. 15, f 1820; IJM. 230. f 835; AFWEZIG Chirurg, Alkmaar, dr. A. C. M. Beukers Chirurg, neemt waar van 3 Maart tot 17 Maart. 17 Maart tot 19 Maart GEEN PRAKTIJK ZONDAGMIDDAG 15.30 u. in de Overdekte Zwem inrichting. Toegang vrij. U is welkom. De Bapt. gemeente. Gep. Wed. K. M., midd. Ift. z. z. g. g. als HUISHOUDSTER, bij heer alleen. Brieven onder no. A 6 bureau van dit blad. Gevraagd NET MEISJE, voor hele dagen, niet 1 neden 18 jaar. Banketbakkerij Hoekstra, Straatweg 358, Heiloo. PALM BEACH voor rokken 9.75 p. mtr. WASZIJDE voor ondergoederen 1.88 p. mtr. WASZIJDE, stipjes, onze reclame 2.59 p. mtr. DUPION 3.37 3.99 p. mtr. ZUIVER WOLLEN JAPONSTOFFEN, vanaf 8.95 p. mtr. ZUIVER WOLLEN VOORJAARS MANTELSTOF 18.95 p. mtr. ZUIVER WOLLEN KAMGAREN voor herencostuums, nu nog vanaf 19.95 p. mtr. J. v. Ouwel-zegels worden door ong aangenomen. PLOTSKE „TTNO" SHIRTS, vanaf 3.97 LAKENS, graslinnen, 160 cm. breed 10.90 BADDOEKEN 2 29 BONTE BADSTOF HANDDOEKEN 3.49 - 1.97 HEREN FLANELLEN, extra zware kwaliteit 6.87 HOLLANDSE THEEDOEKEN 1.79 - 1.59 - 1.39 NYLONKOUSEN 9.90 - 8.90 - 7.90 - 5.95 OVERHEMDEN met Trubenijsboord 12.90 Katoenen gebloemde DAMES NACHTHEMDEN 12.8» Gebloemde JASSCHORTEN met rits A alle maten 42 t.m. 54 5i *5 i Ook laagste in prijs in berenpyama's, heren ondergoed, sokken enz. Dames tricotages, nachthemden, pyama's enz. ZO IETS KAN ALLEEN: J. v. d. Ouwel-zegels worden door ons aangenomen. KUIGBROUWERSTRAAT 2 ALKMAAR

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3