Onzeker Blauw-Wit naar V. S.V. f Pim, Pam en Pom aan zee I JIMMY BROWN ALS BOKSER nu ximm ReuzendoderVitesse gaat het Wageningen lastig maken Opnieuw verwijten over en weer Kabinetscrisis zal waarschijnlijk deze week nog niet zijn opgelost w 0 Felle strijd in het Westen Het Radioprogramma Geen vorderingen te Parijs Gromyko wil spreken over ontwapening van Duitsland DE Amerikaanse afgevaardigde, Jes- sup, specificeerde punten, waarover overeenstemming scheen te zijn tussen de door de Sowjetunie en de Weste lijke mogendheden ingediende agen da's. KRE0FLAV0N 7?/erM0GËN£ UNO - Verkenners naar de Wereldjamboree Schuilhuisje van auto gewaaid Tal van oneffenheden Romme zoekt naar losse binding met A.R.-partij VRIJDAG 9 MAART 1951 TIJDENS de laatste zes wedstrijd-Zondagen heeft Blauw Wit zes verliespunten op zijn credit moeten bijschrijven. Zonder twijfel hebben de Amsterdammers daardoor veel van hun zekerheid verloren en het is niet onwaarschijnlijk, dat zij Zondag in de uitwedstrijd tegen VSV nogmaals een of meer verliespunten zullen oplopen. De Velsenaren hebben zich niet meer druk over een kampioens titel te maken en evenmin worden zij ernstig door het degradatiespook bedreigd. Een nederlaag betekent voor Blauw Wit een aanzienlijk kleinere kans op de titel. Daar staat echter tegenover dat SW en Haarlem, de concurrenten van Blauw Wit, lastige wedstrijden op het programma hebben. In Schiedam spelen Van Schijndel en zijn mannen een derby tegen Hermes-DVS en Haarlem In de Spaarnestad tegen EDO. Winst voor NEC. .DEUZENDODER" Vitesse speelt een uitwedstrijd tegen het leidende Wa geningen. Hoewel Wageningen op eigen terrein een zeer lastig tegenstander is, mag toch wel met de mogelijkheid re kening worden gehouden dat de Arn hemmers een gelijk spel afdwingen. Een overwinning van de benjamins lijkt ons He derde Haarlemse eerste klasser, RCH, kan ook nog een bedreiging voor de leiders worden als de uitwed strijd tegen ADO tot een goed einde wordt gebracht. Tegen de verwachting in wordt in het Westen dus toch nog een felle strijd om de titel geleverd en het is op het ogenblik zeer moeilijk te zeggen welke ploeg als overwinnaar de strijd zal beëindigen. De overige wed strijden zijn niet meer van belang, of het moet zijn dat DWV en KFC in de resterende wedstrijden nog voor ver rassingen gaan zorgen. Gezien de staat van dienst van beide clubs ziet het er echter niet naar uit. KFC ontvangt Volewijckers en DWV gaat zich in Nieuwendam met HBS meten. Leeuwarden naar Heerenveen. 70NDER twijfel zal Leeuwarden po- gingen in het werk stellen om de krachttoer van Go Ahead, een overwin ning op Heerenveen, te herhalen. De Friese hoofdstedelingen hebben echter het nadeel, dat zij een bezoek aan Hee renveen moeten brengen en het lijkt ons niet waarschijnlijk, dat de Noorde lijke kampioenen zich in eigen huis laten verslaan. Velocitas zal ook na de wedstrijden van Zondag vermoedelijk de onderste plaats bezetten. De hekke- sluiters brengen een bezoek aan Be Quick, dat op eigen terrein tot nu slechts één nederlaag heeft geleden HSC heeft iets meer kans op winst in de uitwedstrijd tegen Sneek en ook Achilles is niet kansloos bij het bezoek aan Zwartemeer. Zwolse Boys krij it bezoek van GVAV en zal dus alle zei len moeten bilzetten om de volle winst thuis te houden. HEF RHEUMATIEK KAN NIEMAND WERKEN De zorg voor uw gezin of voor uw toe komst vereist de inzet van al uw kracht en energie. Alleen soepele spieren en lenige gewrichten zijn ge schikt voor grote lichamelijke presta ties. Wrijf ze weg uw rheumatiek, uw spit, uw lendenpijn; wrijf ze weg met Akker's Kloosterbalsem, die door de huid heen diep in de daaronder lig gende weefsels doordringt en door de warmte, die ze daar opwekt, uw pijn verdrijft en u tot een ander mens maakt. In korte tijd zult ook gij zeg gen: „Akker's Kloosterbalsem, geen goud zo goed". (Advertentie, Ing. Med.) ZATERDAG 10 MAART HILVERSUM 1, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 10.30 VPRO, 20.00- 24.00 VARA. 7.00 Nieuws, 7.15 Gram.- muziek. 8.00 Nieuws. 8.18 „Onder ons gezegd" 8 23 Orgelspel. 8.45 Gram.muziek. (9.30—9.35 Waterstanden.) 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continu-bedrijven. 11.40 Ka mermuziek. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land en Tuinbouwmededehngen. 12.33 Instrumen taal trio. 13.00 Nieuws. 13.15 Metropole orkest. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Dansmuziek. 15.00 Boekbespre king. 15.15 Orgelspel. 15.45 „Van de wieg tot het graf", causerie. 16.00 Gram.muziek. 16.30 Sporipraatje, 16.45 Concertgebouw-orke6t. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 „Het Wonder der Koperen centen", causerie. 18.20 Vara-varia. 18.25 Gram.muziek. 18.30 Volksmuziek. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze Week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actua liteiten. 20.15 Amusementsprogramma. 21.15 Ti rol er muziek. 2145 „Azie en het Westen", causerie. 22.00 Instrumentaal sextet. 22.25 „Onder do pannen", hoorspel. 22.45 Accor- deomnuziek. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek, 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en liturgische kulender. 8^00 Nieuws. 8.15 Metropole-orkest en solisten. 9.00 Voor de buisvrouw. 9.40 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Grammuziek. 11.50 „Als de ziele luistert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gramjnuziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Gram.muziek. 14.00 „Wij maken een Paasgroep". 14.10 Gram. muziek. 14.20 Engelse ies. 14 40 Amateurs uitzending. 15.15 Kroniek van Letteren en Kunsten. 15.50 Gram.muziek. 16.20 „De eer ste slachtoffers van de Luchtvaart", causerie. 16.30 „De schoonheid van het Gregoriaans" 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Filmmuziek. 18.J 5 Binnenlands overzicht. 18.25 Orgelconcert. 18.40 RegeringsuKzending: „Zoeklicht op de Westerse defensie". 19.00 Nieuws. 19.15 „Dit is leven"; Actualiteiten; Sport. 19.27 Amusementsmuziek. 19.52 Journalistiek weekoverzicht. 20.00 Nieuws 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gram.muziek. 20.15 „Lichtbaken". 20.40 „Steek eens op, herenl". 21.00 Lichte muziek. 21.30 „Uit het dagboek van een dorpspastoor", hoorspel. 22-30 „Wij luiden de Zondag in". 23.00 Nieuws, 23.15 Nieuws in Esperanto. £3.22->-24.00 Gram.muziek. niet waarschijnlijk, zodat wij DWS, dat Zondag van DOS kan winnen, de lei ding niet zien heroveren. NEC speelt een uitwedstrijd tegen de rode lantaarndra ger Hengelo - 1 komt dus wel met de volle winst naar Nijmegen terug. En schede krijgt de handen vol aan AGOVV. NAC's laatste kans. TV/IET de regelmaat van een klok verza- m melt Willem H de laatste tijd het ene winstpunt na de ander. Het is dan ook niet te verwachten dat de voor naamste concurrent van BW Zondag in de uitwedstrijd tegen NOAD een ne derlaag zal moeten incasseren. NAC heeft alleen nog een kans op de titel als Zondag de uitwedstrijd tegen BW wordt gewonnen. Het zal vermoedelijk wel een te zware opgave voor de ploeg uit Breda zijn. In de kopgroep van het Zuidelijke district zal Zondag geen noemenswaar dige verandering komen. Eindho-'en gaat de uitwedstrijd tegen Sportclub v/innen en PSV komt met de volle winst bij Brabantia vandaan. DONDERDAGMIDDAG WERD DE VIERDE VERGADERING van de plaats vervangers der ministers van buitenlandse zaken van de Grote Vier te ParUs gehouden. Gromyko deelde mede dat de Sowjetunie wijziging van de formule ring van punt twee van haar voorgestelde agenda voor de conferentie der minis ters van buitenlandse zaken nodig achtte. De nieuwe voorgestelde formulering is: ,41 er stel van Duitslands eenheid en bespoediging van het sluiten van het vredesverdrag met Duitsland en, in overeenstemming hiermee, terugtrekking van alle bezettingstroepen uit Duitsland". Gromyko verklaarde, dat, toen de Sowjet-delegatie haar tweede agendapunt In de oorspronkelijke vorm indiende, zjj geloofde, dat de oplossing van de kwestie van het vredesverdrag met Duits land tegelijkertijd oplossing van de kwestie der Duitse eenheid zou betekenen. Hierover was misverstand ontstaan. Daarop zeide Gromyko, dat de agenda van de Westelijke mogendheden de kwesties van werkelijk belang op de achtergrond drong. Hij had er geen bezwaar tegen, dat oorzaken van span ning op de agenda verschenen, maar hij had wel bezwaar tegen het feit, dal de Westelijke agenda niet sprak over ontwapening van Duitsland. Gromyko critiseerde de Westelijke voorstellen verder, omdat zij niet de terugtrekking der bezettingstroepen omvatten. De vergadering eindigde om 20.20 uur Een lid van de Franse delegatie ver klaarde bij het verlaten van de confe- Buttle m®' 4 70 nent J voorkomt en geneest SPIERPIJN, SPIT... 't Loert overal. De welda dige warmte van de pijn stillende Thermogène ver drijft de snerpende pijn. De Sowjet delegatie: links. M. Pavlov, ambassadeur van de URSS. Rechts: M. Andrei, chef van de delegatie. rentie, dat naar zijn mening geen merk bare vorderingen op deze bijeenkomst waren gemaakt. Voor het eerst in de geschiedenis van de i 41 ernatior.ile padvindersbeweging zal aan de zevende wereldjamboree in Oostenrijk ook worden deelgenomen door een contingent van de Verenigde Naties. Deze troep bestaat uit zoons van employé's uit vele landen, die werk zaam zijn b(j het secretariaat van de N.V. in Lake Success. Voor het eerst na de oorlog komt er ook een officiële Duitse vertegenwoor diging. Deze telt 600 verkenners. Van de volgende landen is tot nu toe bekend, dat zij deelnemers naar de jam boree zuilen zenden: Belgie 1000, Bir ma 5, Denemarken 500, Finland 60. Frankrijk 1500, Duitsland 600, Engeland 3400, Griekenland 75, India 125, Ierland 36, IJsland 40, Italië 600, Canada 35, Cuba 10, Libanon 150, Liechtenstein 40, Luxemburg 200, Noorwegen 300, Neder land 1000, Pakistan 80, Perzie 24, Syrië 53, Verenigde Staten 1000, Zweden 400, Zuid-Afrika 100, Zwitserland 800. Van ongeveer 20 landen worden nog opgaven verwacht. Gistermorgen reed op de Oosterdijk nabij het stoomgemaal een vrachtauto van de fa. Iepenga uit Hoorn, waar mee een aantal arbeiders naar hun werk te Wervershoof was gebracht Op de wagen stond een zogenaamd schuilhuisje, dat door de felle Oosten wind plotseling werd opgenomen en van de wagen gesmakt. De zeventien jarige Tiet uit Medemblik, die op weg was naar de tuinbouwschool te Lutje broek kreeg het gevaarte boven op zich. Doktershulp was vrij spoedig aanwezig. Het bleek dat T. een flink» hoofdwond en een zware hersenschud ding had opgelopen. Hij is naar hef Sint Jansziekenhuis te Hoorn overge bracht. Zijn toestand is ernstig. 65. De smokkelaars weten nog niet, jullie zult het nog ver brengen". „Re- dat hun smokkelhol is ontdekt door drie kleine hondjes en dat Zacharias, de oude zeeman, op de vlucht is gesla gen. Nee, ze hebben de grootste pret! En aan de bemanning van de „Pan dora" vertellen zij het verhaal van de zeeslang, die iedereen op de vlucht heeft gedreven. „Jullie zijn een paar handige zakenlui", zegt de kapitein ken maar", antwoordt Tom Teertouw, terwijl de laatste kisten worden inge laden. „Ik denk, dat wij de volgende twee maal zoveel klapkauwgum kun nen gebruiken. De voorraad vliegt weg, vooral nu de boel zo schaars wordt!" En terwijl de smokkelaars met vriendelijke groeten afscheid nemen van de bemanning van de „Pandora", cuiux&c iOAcaiui uc vau uc ig vsu.* van de „Pandora" bewonderend. „Enrent Pim op topsnelheid naar 't dorp (Van onze parlementaire redacteur) Prof. Romme's wagentje mag dan door de bereidheid van de K.V.P., de P.v.d.A., de C.H.U. en de V.V.D. om hun medewerking aan een niet op de allerbreedste basis gevormd kabinet te verlenen, wat gesmeerder lopen, het is op zijn minst zeer twijfelachtig, of het vóór Zondag zijn einddoel zal bereiken. Er zitten nog tal van oneffenheden in de weg, die de informateur met de grootste behoed zaamheid moet passeren. De Christelijk-Historischen doen mee, maar allerminst van harte. Dat is gebleken uit een redevoering, die het C.H.-kamerlid Tj. Krol op de Toogdag van de C.H.U. in Leeuwarden heeft gehouden en waarin hij heeft verklaard, dat de meerderheid van zijn fractie met de heer Romme in zee wil gaan, doch dat de minderheid, waartoe hij zelf behoort, meent, dat de C.H.U. zich het komende jaar afzijdig dient te houden. De heer Krol vreest, dat het nieu we kabinet bedenkelijk veel zal lijken op het demissionnaire en dat zijn be leid in het algemeen zijn instemming niet zal kunnen wegdragen. Hij heeft er bezwaar tegen zich aan zulk een kabinet te binden. Intussen baseert prof. Romme zich wijselijk op het meerderheidsbesluit van de C.H.-fracties. Hij heeft trou wens moeite genoeg met de bezetting van de twee zetels, die de Anti-Revo- lutionnaire partij officieel geweigerd heeft. Aangenomen mag worden, dat de informateur één voorbehoud van de AR.-partij tegen het program hem door dr. Schouten medegedeeld bekend was. Deze restrictie hield de door de A.R. verlangde vrijheid in om ten aanzien van een bepaald program punt te zijner tijd in de Tweede ka mer te kunnen getuigen, dat men de opneming van dit programmapunt be treurd had. 93. De volgende dag reeds ontving meneer Goochura een brief waarin hij werd uitgenodigd een bespreking „op hoog niveau" te komen houden met „hij, die zich noemt Henkie Geldma ker". De twee heren kwamen bijeen in „De Dronken. Dragonder" waar meest al dit soort gesprekken werden ge voerd. „Kijk 's, Goochum", zei Henkie. „Jouw pupil staat door die affaire zo gezegd in het licht van de publiciteit en wat dat betreft, zit er we] muziek in, Maar om nou aan zo'n partijtje ook nog de wereldtitel te verbinden, daar denkt Joe niet aan en ik trouwens ook niet. We vinden allebei, dat die Brown daar nog niet rijp voor is. Hij staat pas een blauwe Maandag in de ring en om nou al tegen de wereldkampioen om de titel te boksen, dat is te veel eer voor zo'n jeugdig knapie" Meneer Goochum keek Henkie Geldmaker eens Patricia Wcnthworth 47) HOOFDSTUK XVIII Die middag vier uur kwam Janice in vliegende ren van Prior's End van daan. Ze wist niet, dat ze zo rende, ze was zich helemaal niet bewust van haar bewegingen, wist alleen dat er iets ontzettends was gebeurd en dat ze naar Garth toe moest. Ze liep blootshoofds en haar witte jurk was te dun voor de Septemberdag, die plot seling kil was geworden. Toen ze de dorpsstraat vol kinderen vond, herin nerde ze zich plotseling, dat het Zater dagmiddag was. Wanneer je eigen leven eensklaps door een hevige schor uit zijn voegen is geslagen, kun je je maar moeilijk voorstellen, dat het leven van andere heel normaal door gaat Bij het oversteken van de weg botste ze bijna tegen mevrouw Mot tiam op, die haar onmiddellijk bij de arm greep en uitriep: „O, lieve kind wat vreselijk! Zeg me niet, dat het waar is! De bakker vertelde het maar ik kón het niet geloven. Hebben ze meneer Madoc heus gearresteerd?" „Ja, dat is zo". De blauwe ogen van mevr. Mottram rolden vol ontzetting. „Maar lieve kind, wat vreselijk! Na tuurlijk moet je daar niet blijven, geen ogenblik! Je moet bij mij komen, [li heb niet veel beters dan een kampeei bed en een vloer zonder karpet, omdat ik de kamer nooit helemaal heb inge richt, maar je moet dadelijk komen Ik zal dadelijk naar huis gaan en de dekens luchten. „Heel vriendelijk van je, maar ik kan juffrouw Madoc niet alleen laten' „Je móét, kindlief! Je kunt daar on mogelijk blijven! Zie je ik vond altijd iets vreemds aan meneer Madoc. Je moogt er niet aan denken te blijven". Janice schudde 't hoofd. „Ik kan haar niet alleen laten. Je zou het zelf ook niet doen. En zeg alsjeblieft niet, dat meneer Madoc iets vreemds heeft, want hij is onschul dig". Mevr. Mottram had een lieve mond, mits.die niet open viel. En nu ge beurde dat wél, naar alle kanten! „Geloof je dat zeker?" Janice stampte met de voeten toen ze uitriep: „Ik wéét, dat hij het niet gedaan heeft. Waarom zou hij ook? Meneer Harsch was de enige mens ter wereld, met wie hij nooit ruzie had HU achtte hem hoog..., hij was erg op hem gesteld. Als je een tijdlaag met de mensen hebt samengewoond, kun je je in zulke dingen niet ver. gissen". Ida Mottram had de gemakkelijke eigenschap, altijd te geloven wat haar verteld werd. Dat bezorgde haar ze kere populariteit. Vol vertrouwen keek ze Janice aan en zei: „Ik geloof je graag. Maar lieve kind, hoe vreselijk als hij onschuldig is en hoe treurig voor juffrouw Madoc! Ben je er zeker van, dat hij het niet gedaan heeft?" „Natuurlijk ben ik er zeker van" „Nu, beste kind. ik hoop dat je ge lijk hebt, want 't kan geen prettig ge voel zyn, als je weet, dat je met een moordenaar onder één dak hebt fe- woond. Maar als hij het niet gedaan heeft, wie deed het dan wel? En tioe zul je dat ontdekken? De politie zou hem toch zeker niet ingerekend heb ben zonder heel zeker van haar za-ix te zUn en 't lijkt een al te vreselijk idee, dat ze een onschuldige zoud -n ophangen. Ik herinner me nog, hoe Billy zei, dat onschuldige mensen W-a ren opgehangen of ten minste zo goed als. Ken je Billy Blake? HU is nu bh de R.A.F., maar zal wel gauw weer met verlof komen en <lan moet je eens kennis met hem maken. Ik weèt :e- ker, dat je veel van hem zult hou den „O, ja, waar was ik gebleven? Ik weet het alik bedacht, hoe we kunnen beletten, dat meneer Madoc wordt opgehangen. Je bent er dus héél, héél zeker van. dat hij hst nmt gedaan heeft? Zie je. ik was bepaald verliefd op meneer Harsch. HU r.ad zo'n droevige, nobele blik, preoies als van onder zijn wenkbrauwen aan en zei toen op langzame toon: „Wij willen alléén om de wereldtitel boksen en als de uitdaging niet wordt geaccepteerd door Joe dan leest-ie van avond in de kranten enige dingen waar-ie versteld van zai staan. Je weet misschien, Hen kie, dat lk nog al- een potje kan bre ken by de pers". Herkie Geldmaker keek Gerrit Goochum vrij vals aan, maar hij knipperde toch even met zijn ogen. in een film en je weet: als ze zo Kij ken, gaan ze dood, dus houd ik altijd een zakdoek klaarPlotseling brak ze haar relaas af en greep Janice met de ander hand vast: „Lievelingik weet het: juffrouw Silver!" „Je knijpt me", riep Janice. En toen: „Wie is juffrouw Silver?" „Beste kind ze is zo'n juweel! fk kan je niet vertellen, wat ze voor nij deed. Och, jij zou het misschien Iets van weinig betekenis vinden, maar de moeder van Robin is zo verbazend ach terdochtig. Ze heeft 't nooit prettig ge vonden, dat hij met mij getrouwd is Maar ik kan er je niets meer van ver tellen, omdat ik Robin nu eenmaal gezworen heb, dat ik het niemand zou mededelen.... om niet de kans te io- pen, dat zijn moeder het te weten zou komenHoe dan ook, juffrouw Sil ver heeft het prachtig in orde ge maakt. En nu zou je wel kunnen zeg gen, dat het maar een kleinigheid was ofschoon natuurlijk niet voor mU maar ik heb voor 't eerst van juf frouw Silver gehoord door een meisje, dat in een vreselijke moordzaak ge mengd was en juffrouw Silver had dat geval uitgezocht en de ware schuldige ontdekt. Je zult dus verstandig zijn. haar hier te laten komen, om die arm» meneer Madoc uit de gevangenis te halen. En dan zul jij ook bij mij kun nen logeren, opdat juffrouw Madoc weer geheel de oude zal zUn als hij thuiskomt. (Wordt vervolgd) Prof. Romme heeft dit voorbehoud volledig aanvaard. Er was tussen hem en dr. Schouten geen verschil van me ning over. Toen de Anti-Revolutionnairen later spraken van „enkele punten", waarop bij hen nog bezwaren bestonden, heeft prof. Romme het zeer begrijpelijk nodig geoordeeld, daarover nadere inlichtingen te vragen. Er is hem toen gebleken, dat ook deze punten op het programma betrekking hadden. De heer Schouten heeft kennelijk het oog gehad op de kwestie-Nieuw Guinea. Hij wilde voor zichzelf de vrijheid hebben om, als Nieuw Guinea weer aan de orde zou komen, zijn standpunt nader te bepalen en voor de even tuele Anti-Revolutionnaire ministers om uit het kabinet ie treden, als zU zich niet met het regeringsstandpunt konden verenigen. Voor zover ons bekend is, heeft prof. Romme de heer Schouten duidelUk ge maakt, dat hierover geen misverstand kan bestaan, omdat het vanzelf spreekt, dat alle ministers en Kamerleden dus niet alleen de Anti-Revolutionnai re volkomen de vrUheid hebben over deze kwestie te denken, zoals zü willen en uit een bepaalde situatie de consequenties te trekken, die zü nodig oordelen. De informateur is van oor deel, dat wanneer in het Anti-Revo lutionnaire communiqué van „meer voorbehouden" gesproken wordt, dit in wezen geen voorbehouden zUn. Zoekende Ondanks de grote mate van over eenstemming, die dus blijkbaar tussen prof. Romme en dr. Schouten bestond al mag niet uit bet oog verloren worden, dat eventuele moeilijkheden op de achtergrond bleven dreigen moet de informateur pogen om een ka binet samen te stellen zonder Anti- Kcvolutionnaire ministers, die door de A.R. partij als haar volwaardige re presentanten beschouwd worden. Prof. Romme zou net zonder Anti- Revolulionnairen hebben kunnen pro beren een juiste zetelverdeling zou hem dan toeh nog genoeg hoofdbre kens gekost hebben maar blijkens de besprekingen, die hU gevoerd heeft, blijft hij zoeken naar een losse binding met de A.R. partij. Hij heeft namelijk behalve prof. dr. A. M. M. Al- bregts en mr. D. U. Stikker van de VVD, de heren prof mr. dr. W. F. de Gaay Fortman met wie ook de he ren Drees en Van Schalk gesproken hebben en mr, J. Meynen, kort na de oorlog minister van Oorlog, ge polst. De heren De Gaay Fortman en Meynen zUn Anti-Revolutionnairen, die los staan van hun partij. Het is voor ons nog de vraag, of hij hen be reid zal vinden een ministersstoel te beklimmen. Zij hebben nog niet defi nitief „neen" gezegd, maai prof. Romme heeft ook hun jawoord nog niet ont vangen. Een termijn voor hun ant woord heeft hU niet gesteld. Voorts heeft de informateur gecon fereerd met de heer H. C. W. Moor man. staatssecretaris van Oorlog en Marine en met mr. J H. van Maarse- veen: met de heer Moorman niet over een ministerszetel doch uitsluitend om inlichtingen in te winnen, met mr. Van Maarseveen om fem te polsen over een plaats in het nieuwe kabinet. Zo blijven we voortsukkelen met de kabinetscrisis, die inmiddels in zUn... zevende week is. De woordvoerder van de informa teur deelde later mede, dat prof. Romme Donderdag nog achtereenvol gens heeft geconfereerd met prof. Lieftlnck, mr. In 't Veld, mr. Teulings en mr. Joekes. Voorts heeft hfl in de loop van de dag enige bestuurderen van de Tweede Kamerfractie van de K.V.P. ontvangen en gesproken met de voorzitter van de Christeltjk-His- torische fractie, de heer Tilanus.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 7