A Voor Europeanen is in Indonesië siechts weinig gepast amusement dat is VAN HOUTEN De gezelligheid is verdwenen Museum te Rotterdam spreekt van vele eeuwen belastingleed Onenigheid met Moskou tast communistische eenheid aan DE SOOS LIGT VERLATEN E T )EEL! 2NFAE LN TWEE EEN 0.40 0.35 naat 1.49 4 - 1.49 naat 2.25 7.90 7.50 1.55 1 - 1.35 9.75 11.75 14.25 2.95 1.40 2.20 5.90 18.90 33.90 18.90 6.90 14.90 34.90 Dure borrels en kostbare boeken Poolse nota aan Belg ie Amerikaans vliegtuig bij Rome in zee gestort Kastelein met hard hootd „Zuiveren", beveelt het Kremlin aero iEmiEwssmm OVERSTE DEN OUDEN BEGRAVEN Zaak Nanno Sjoerd Meinders komt- in behandeling Engeland „importeert" verpleegsters Het, kernprobleem blijft echter het schreeuwende tekort aan verpleeg sters. Hoewel meer meisjes zich thans als leerlingverpleegster opgeven dan voor de oorlog, geeft een veel groter aantal het weer voor het einde van de trainingsperiode op. Redenen hiervoor zijn hoofdzakelijk de zeer strenge discipline in de ziekenhuizen, de ge ringe vrije tijd en de nog steeds l^ge lonen, hoewel er wat dit laatste betref' reeds een grote verbetering tot stand Groot sociaal probleem Kenau in de belastingen Trouwpartijgingnietdoor wegens lage waterstand VRIJDAG 9 MAART 1951 rengt U than* inhoud. Daar- tan: ten eerste sn héél groot lerbeste tegen ;er dan 2 nor- >aar geld! •oon pak was- euzenpakl SJN tuien 1.65 ierne rood, rème 0.79 pr. tgar- :hd, 4 hals, 42, 70 - 1 8.75 1 pull- resi- 16^0 iruin wol, rose, liver PBILLUK APffEA LR en UZ LR WAP MtUGLLMAHiAU JNMCUTHANOtL MWWMdXb&pcCT OVUT-^bAZUH (Van onze correspondent in Djakarta) TERWIJL onze landgenoten in Nederland uit de berichtgeving misschien wel eens de indruk krijgen, dat bet ons hier in het vulkanische Azie, en speciaal ook in Indonesië, aan sensatie en opwinding niet ontbreekt, vinden wij het leven op deze eilanden tegenwoordig in hoofdzaak vervelend. Men begrijpe ons wel: voor de belangstellende waarnemer valt er genoeg interessants te bestuderen, zowel op politiek ais op maatschappelijk gebied, waar zich immers reusachtige veranderingen aan het voltrekken zijn. Maar waar het volkomen aan ontbreekt, en wat een mens toch op zijn tijd nodig heeft, is: behoorlijke ontspanning, een vleugje culturele achtergrond, beschaafd amusement, in het algemeen: de nodige verfrissing en het kunstvermaak voor de geest. breekt door het ontbreken van aller lei middelen, en vooral door gebrek aan voldoende talentvolle krachten. De keuze is zo beperkt, sinds iedere boot weer tallozen naar hot vaderland terugvoert Soos is te kostbaar. yOOR de oorlog zorgden de machtige Indische Kunstkringen er voor, dat het de Westerling in de tropen daar aan niet ontbrak. Regelmatig kwa men hier beroemde musici op tournee, toneelgezelschappen, complete schil derijen-tentoonstellingen en wat dies meer zij. Verder kende iedere Indische plaats zfln Soos als centrum van ge zelligheid, waar dansen en bridgen of biljarten aan de orde van de avond waren. En bovendien werd er zeer veel aan allerlei sport gedaan, waaronder in Midden-Java en in Deli aan de paardensport. Er waren prachtige racebanen en er werd opgewekt ge gokt. De tijden zijn veranderd. De Kunst kringen bestaan nog wel, maar lijden een stervend bestaan. Hier en daar worden door amateurgezelschappen pogingen gedaan om het kunst- of amusementsbedrijf wat leven in te bla zen, doch de ware liefhebberij ont- Polen heeft een nota aan Belgie ge zonden, waarin gezegd wordt dat in West-Duitsland „456.000 man in Duitse en buitenlandse militaire formaties zijn ingedeeld", zo wordt van gezag hebbende zijde vernomen. Deze nota is een reactie op Belgie's antwoord op een vorige Poolse nota, waarin Polen Belgie verzocht van zijn goede rela ties bij de Westelijke bezettende mo gendheden gebruik te maken om te protesteren tegen de Westduitse her bewapening. Belgie weigerde onder aanvoering, dat alle vier de bezetten de mogendheden zich bereid hadden verklaard de kwestie op een conferen tie te bespreken. Vier vliegtuigen en een hefschroet- vliegtuig van de Italiaanse luchtmacht zoeken boven de Middellandse Zee naar een viermotorige transporttoe stel van de Amerikaanse marine met veertien personen aan boord, dat sinds Woensdag op weg van Udine naar Rome vermist wordt. De Italiaanse toestellen werden later bijgestaan door drie vliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht te Wiesbaden. Ten Westen van Rome heeft men enkele kilometers uit de kust wrak stukken van het vliegtuig op zee zien drijven. Overlevenden opgepikt. Een Italiaanse torpedobootjager heeft ter hoogte van Nettuno, 50 km. ten zuiden van Rome, zes overlevenden op gepikt van het transportvliegtuig van de Amerikaanse marine, dat in zee is gestort. De zes dreven in twee rubber boten rond. Zij zouden verklaard heb ben dat de anderen in zee waren ge sprongen omdat er geen plaats meer was in de rubberboten. Een der geredden is ernstig gewond. £)E Soosmen kan er wel met een kanon doorheen schieten, behalve misschien op Zaterdagavond. De daar gezochte gezelligheid is velen te kost baar geworden, sinds een borrel an derhalve gulden kost, een whiskey- soda drie gulden, etc. Van de paarden sport is niet veel «leer over dan een verwaarloosd grasveld. De beroeps- orkesten vielen uiteen en verdwenen als gevolg van deviezen-moeilijkheden, de dilletanten-orkesten door gebrek aan voldoende krachten of instrumen ten. Men moet gezelligheid dus maar thuis zoeken, gij weet welt in een hoekske met een boekske. Maar weet ge, lezer wat zulk een bcekske mo menteel kost ir. dit goede land? Vier maal de prijs, die gij er voor in uw boekhandel betaalt. Uw romannetje van een gulden of zeven komt ons hier dus op 28 roepiahs. En wat dat hoekske aangaatIn dit warme land vraagt de gezelligheid licht, lucht en ruimte. En van de benauwde „hoekskens", die in Nederland zo ge zellig kunnen zijn, moeten we hier weinig hebben. Helaas aan die hoekskens ontbreekt het ons tegen woordig in Indonesië nu juist niet. Als gevolg van het enorme gebrek aan huisvesting het Indonesische leger en een vloed van nieuwe Indonesische ambtenaren!worden de Europese gezinnen steeds verder „op elkaar ge schoven". Dit schept toestanden en verhoudingen, die speciaal in een tro pisch land vrijwel onhoudbaar zijn. Wild-West is troef. [S er dus in het geheel geen amuse ment of cultureel leven in het huidi ge Indonesië? We hebben natuurlijk nog de bioscoop, waar overigens de Wild-West-film tegenwoordig troef is. En dan zijn er enkele kleine, hoopvolle tekenen van een aarzelend, beginnend werkelijk nationaal-cultureel leven. Het valt in hoofdzaak nog slechts te ontdekken in enkele Indonesische tijdschriften, die weinig in Nederland se handen komen. Maar er is ook een voortreffelijk Nederlands letterkundig en critisch periodiek, dat te Djakarta verschijnt. Het heet „Oriëntatie" en zoals met alle goede dingen gaat het natuurlijk financieel slecht. En verder is aangekondigd, dat de volgende maand het eerste nummer van een bibliograpisch tijdschrift in Indonesië verschijnt, een novum voor dit land: „Buku Baru, Het Nieuwe Boek". Het wordt tweetalig, zal vooral echter aandacht voor de Nederlandse uitgaven vragen en een wegwijzer voor de Indonesische Intellectueel zijn. Zo zijn er hier en daar toch wel kleine, hoopvolle tekenen van enige culturele activiteit tussen West en Oost. Maar veel is het niet. En zo is het tegenwoordige leven in Indonesië, temidden van golven ener nog steeds voortbruisende revolutie, voor de meeste Europeanen dus o vreemde tegenstelling in hoofdzaak toch wel een beetje vervelend Woensdagmiddag kreeg een kaste lein in zijn café aan de Rijswijksestraat te Den Haag ongenoegen met een mart en een vrouw. Bij een vechtpartij in de deuropening van het café sloeg de bezoeker de kastelein met een van diens flessen op het hoofd. De fles bleek niet bestand tegen deze klap en brak. Dè rondvliegende scherven be zorgden een passerende dame snijwon den aan haar enkel en verwondden de kastelein aan zijn neus en wang. De schedel van de kastelein werd niet ernstig beschadigd. DE FISCUS EXPOSEERT J^EDERLAND IS RIJK AAN MUSEA, waar de gebruiksvoorwerpen en de kunst schatten uit alle delen der wereld en van vele eeuwen te bewonderen zijn, maar het merkwaardigste museum vinden wij wel het belastingmuseum te Rotterdam, dat dezer dagen werd heropend, na in 1940 bjj het bombardement te zijn verwoest. Het is een eenvoudig, maar ruim herenhuis. Van brede marmeren trappen en een indrukwekkend massieve poort is geen sprake. Dat deed ons bescheiden belastingbetalers goed, maar wat ons minder aanstond, was het on verklaarbare gevoel, dat ons b|j het binnentreden bekroop. Onze verbeelding moet ons parten hebben gespeeld, maar het was, of wij het knersen der tanden en het steunen van ontelbare geslachten belastingbetalers in vele hoeken en op de trappen van het huis konden horen. TITO VINDT NAVOLGING (Van onze correspondent in Stockholm) TEGELIJK met de berichten over de scheuringsverschijnselen in het Italiaanse communisme en over de Titoïstische stromingen in Tsjechoslowakjje komen uit andere landen van Europa mededelingen, die blijk geven van een ernstige crisis in de communistische partijen van Finland, Noorwegen, Denemarken en Zweden. Hertta Kuusinen, de voorzitster van de communistische fractie in 'e Finse Rijksdag is tot secretaris-generaal van haar partij benoemd en het schijnt, dat ze bijzondere volmachten van Moskou heeft ontvangen voor de controle en de zuivering van alle communistische partijen van Scandinavië. In Noorwegen is het scherpe, zich in alle openbaarheid afspelende conflict tussen Peder Furübotn en Emil Loev- lin, twee oude en vooraanstaande com munisten, nog niet opgelost Van een uniforme politiek kan onder de Noor se communisten geen sprake zijn. De leiding van de partij heeft iedere auto riteit verloren en het aantal partij leden neemt voortdurend af. In de laatste tijd zijn ook in Zweden con flicten tussen lèidende communisten uitgebroken, die de partij veel schade berokkenen. In Denemarken is een re volutie tegen de partijchef Axel Lar- sen ontstaan, tegen wie door zijn eigen communistische kameraden het ver wijt werd geuit, dat hij de partij niet streng genoeg leidde. In deze commu nistische heksenketel van Scandinavië 'amsi^2§m&ssw!WS!Bmss^mssmsimm: iï thans overal verkrijgbaar Het "Nederlandse Mei met Wereldreputatie. moet nu Hertta Kuusinen, wier com munistische rechtzinnigheid en be trouwbaarheid boven iedere twijfel verheven zijn, orde scheppen en er voor zorgen, dat de communisten van deze strategisch zo belangrijke gebie den niet aan het Kremlin ontsnappen. Hetzelfde probleem O de keper beschouwd gaat het in de communistische partijen van het Noorden evenals in die van Italië, Tsjechoslowakije en andere landen om de tegenstelling tussen een „nationaal" communisme, dat het belang van het eigen land boven dat van de Sowjet- unie stelt en het slaafse communisme dat zich niet alleen ten opzichte van de Marxistische wereldbeschouwing, maar ook in ieder ander opzicht blin delings achter de oevelen van het Kremlin schaart. Het blijkt, dat de houding van Tito in de communisti sche partijen van alle landen navol ging gevonden heeft. Niet voor niets heeft het Kremlin daarom in het begin van dit jaar de leiding van de gehele Kominform- propaganda in de Westeuropese landen in handen gelegd van de communist Judin, die het ontstaan van het Tiio- isme in Belgrado zelf gadegeslagen en in het Tito-conflict een zeer belang rijke rol gespeeld heeft. Judin zorgt nu allereerst voor „zuivering". Het uitvoerende comité van de Kominform heeft in het begin van het jaar aan alle communistische centrale comité's medegedeeld, dat de belangrijkste taak voor het jaar 1951 van de communisti sche partijen en vooruitstrevende or ganisaties in alle landen der wereld is: „Vernietiging van de spionnen, sabo teurs en scheurmakers in de eigen ge lederen". Tegelijkertijd kregen de communis tische functionarissen in de niet-com- munistisch geregeerde landen een ste vige uitbrander wegens de „bedroe vende vermindering van de revolution- r.aire activiteit" Diepe scheuring of Judins acties om de communisten van West-Europa zuiver in de leer van Moskou te houden, succes zullen hebben, moet afgewacht worden. De scheuring is, zoals thans vooral in Italië blijkt, zeer diep en het vertrou wen van de communistische massa's juist in de oude communisten, die nog uit de vroegere Kominform afkomstig z«n, is sterk gedaald. Het communis me verliest in West-Europa steeds meer grond onder de voeten, naarmate blijkt, dat het in werkelijkheid niet meereen vrijheidsbeweging van het internatio nale proletariaat, maar een werktuig van de Russische politiek is en niet de internationaal-socialistische doelein den, maar alleen de Russische belan gen dient. Luitenant-kolonel M A. P. den Ou den, de gesneuvelde commandant van de Nederlandse troepen in Korea, is Donderdag acht km ten Oosten van Poesan, op het kerknof van de Ver enigde Naties, begraven. Het achtste leger 'egde een krans op het eenvou dige graf, waarboven de vlag van Ne derland en die van de Verenigde Na ties halfstok hingen. Een Amerikaan se erewacht vuurde een saluutsalvo af. Er bestaat een gerede kans dat de zaak Nanno Sjoerd Meinders, het ze venjarige zoontje van het echtpaar Meinders te Assen, dat door zijn Duit se pleegmoeder te Bremen, frau UI. ner, niet wenst te worden afgestaan nog deze maand door het Amerikaanse Hoge Hof in Duitsland zal worden be handeld. Hollandse reinheid Op een ouderavond te Baarn zelde dr. Hölzenspies dat de bekende Hol landse reinheid met een korreltje zout moet worden genomen. Op één school, behorende tot het districtEemland, had 50 procent der kinderen hoofdonrein en van de 313 kinderen, door hem a's schoolarts de laatste maanden onder zocht, waren er honderd, die een slecht tf matig verzorgd gebit hadden. Gezondheidszeqel veroorzaakt ziekenhuiscrisis Plaats voor Hollandse meisjes (Van onze correspondente in Londen) Te weinig verpleegsters, een tekort aan bedden, schaarste van nieuwe gebou wen en eindeloos lange wachtlijsten. Dit zijn de voornaamste oorzaken van de zich steeds uitbreidende ziekenhuiscrisis in bijna alle Engelse steden, binds het in werking treden van het Nationale Gezondheidsplan in 1948 verkiezen de meeste zieken „gratis" opname in een ziekenhuis boven een behandeling thuis, in tegen stelling met vroeger, toen een hospitaal door het publiek ais een soort „laatste redmiddel" werd beschouwd. Zonder twijfel is deze nieuwe mentaliteit beïnvloed door de gemakkelijke redenering dat operatie- en alle andere hospitaalkosten volledig gedekt worden door de „gezondheidszegel" van 4 shillings en 11 pence (ongeveer een rijksdaalder) die elke Brit wettelijk verplicht is wekelijks te be talen. belastingen moet worden bijgepast uit dezelfde zakken der reeds zegelplak- kende belastingbetalers! Het zwaartepunt van de hospitaal- crisis, die een groot sociaal probleem begin te vormen, ligt in Londen, waar het grote tekort aan bedden nog ten dele een andere oorzaak heeft, namen lijk de grote schade die tijdens de oor log aan vele Londense hospitalen werd toegebracht door de Duitse bombarde menten. yoor de patiënt is dit bedrag inder daad allesomvattend, van de meest kostbare operaties af tot het verkrijgen van „gratis" gebitten, staatspruiken. kunstledematen, aspirines en hoest- drankjes toe. Voor 's lands financiën ziet de zaak er echter minder rooskleu rig. In totaal kost de nationale gezond heidsdienst met inbegrip der sala rissen van de 90.000 genationaliseerde doctoren, d.i. negentig procent van alle doctoren 460 millioen pond sterling per jaar. Hiervan bedraagt de post hospitalen" 260 millioen pond oer iaar. Stelt men hier tegenover, dat de totale jaarlijkse opbrengst van alle verplichte weekcontributies slechts 40 millioen pond per jaar oplevert dan blijkt hieruit wel, dat 't populaire be grip der „gratis" gezondheidsdiensten zéér betrekkelijk is, daar het verschi' uiteindelijk immers weer door andere is gebracht. Het schrijnende tekort aan gediplomeerde verpleegsters komt o a doordat honderden thans de hospitalen verlaten om te gaan werken in de nieuwe medische afdelingen der grote industrieën, die hogere salarissen aan bieden en meer vrije tijd voor ontspan ning. Onder het Nationale Gezondheids stelsel zijn de sociale en financiële po sities der verpleegs ers inmiddels gro tendeels verbeterd. In de laatste twee jaar is het aantal leerlingverpleegs'ers met 7000 toegenomen, maar dit is siechts een druppel in de oceaan Het ministerie van Arbeid tracht thans meer en meer buitenlandse meisjes te recruteren. Reeds zijn er 1900 meisjes uit de Baitische tanden, als leerling- verpleegster werkzaam in de Engelse hospitalen, enkele duizenden uit Zuid- Icrland en zelfs enige honderdtallen negerverpleegstertjcs ui» Brits West- Afrika. Plaats genoeg JJit Nederland zijn er nauwelijks twee dozijn leerlingverpleegsters hiet werkzaam, hoewel er ettelijke duizen den geplaatst zouden kunnen worden Veel lastige condities zijn er niet aar. verbonden. Een schriftelijk aan te vragen werkvergunning van het Britse Ministry of Labour (Londen S.W.) die voor hospitaalwerk grif verstrekt wordt is voldoende. De vergunning is geldig voor een periode van 12 maan den en is tweemaal verlengbaar. De candidaat moet de leeftijd van 18 jaar bereikt hebben en bij voorkeur onder de 30 jaar oud zijn. hoewel er geer vaste maximale leeftijdgrens is vast gesteld. De buitenlandse leerlingverpleegsters vallen automatisch onder het natio nale Engelse salariëringsschema. De Bijna alle Engelse ziekenhui- en kampen met een tekort aan verpleegsters en bedden. In Lon den hebben 22 grote hospitalen wachtlijsten van ruim 20.000 pa tiënten, die wegens plaatsgebrek niet kunnen worden opgenomen- Veertienhonderd Londense kin- teren, die op de wachtlijst staan oor het knippen van amandelen, 'uilen dit jaar niet eens aan de mirt komen. totale trainingsperiode in de hospitalen duurt 3 jaar, waarna de leerlinge haar diploma kan behalen. De nieuwe, verbeterde salariëringsbasis voor leer lingverpleegsters is 200 pond (onge veer f2000) gedurende het eerste jaar, 210 pond pond in het tweede jaar. 225 pond in h°t derde Goede condities yrijwel alle verpleegsters en leerling- verpleegsters verkiezen inwoning (niet verplicht) in het hospitaal of in de aangrenzende en tegenwoordig zeer geriefelijk clubgebouwen vooi verpleegsters. Voor hun volledige kost en inwoning, vrije was en uniformen, wordt 100 pond per jaar afgehouden (ongeveer f20 per week), zodat de teerlingverpleegsters nog een dito twintig gulden zakgeld per week over houdt Ook de jaarlijkse vacanties zijn nu verlengd, tot een totaal van 28 da gen, die meestal in tweemaal veertien dagen genomen moeten worden. He» aantal werkuren bedraagt 96 uren per veertien dagen één lange en één korte week wekelijkse vrije dag. J_jET BEGON AL in de hal, waar wU schrokken van een vitrine, waarin een uniformjas met veel goud bestikt en een degen met een verguld gevest was tentoongesteld: het gala-uniform van een vroeger minister van Financiën. Bij onze wandeling door de vele vertrekken, waar talloze documenten, stempels, zegels, prenten, uniformen, brandkasten en door de douane in de loop der jaren buitgemaakte smokkel- attributen. zijn geëxposeerd, geraakten wij er steeds meer van overtuigd, dat ieder mens, in welk tijdperk hij ook leefde, in de een of andere vorm be lasting moest betalen. „Kenau Simons fiscus" Y^IJ ZAGEN een afbeelding van een Egyptisch aanslagbiljet van 2000 jaar vóór Christus: het bleek ons, dat d® Perzische koningen uit de tijd der Griekse beschaving ware specialisten waren op het gebied van belasting in nen. We herinnerden ons weer Alva'» beruchte tiende penning. Wat een in druk maakte dat niet op ons, toen onze geschiedenisonderwijzer ons ervan ver telde. Documenten en geschriften hier over vindt men in het belastingmuseum. Er wachtten ons ook teleurstellingen.. Kenau Simons Hasselaar, die dappere vrouw, was ontvangster der belastin gen in Arnemuiden. De dichter van het onsterfelijke lied, dat we zo vaak ge zongen hebben „Jantje zag eens prul- men hangen", Hieronymus van Alphen, was thesaurier-generaal, opperbelasting- inner. Wij vinden het lied nu niet zo aardig meer. Smokkel-accordeon. jyjAAR WE ZIEN OOK dingen, die ons een beetje met het huidige systeem van belastingheffen verzoenen. Er lig gen in het museum paperassen, die spreken van het verpachten van be lastingen. De pachter hiervan betaalde eer vast bedrag en wat hij meer uit de belastingen betalers wist te persen, stak hij in eigen zak. Die pachters wa ren je reinste terroristen voor de bur gers van die dagen. Gelukkig is na 1747 het verpachten van de belastingen aan particulieren opgehouden. Er is ook een kamer, waarin de buit van douane-ambtenaren is tentoonge steld. Daar liggen knotten wol, dis geen knotten wol zijn maar kogels waarin tabak of geld overgesmoklceld kon worden: daar ligt een accordeon voor hetzelfde doel. Er staat een com pleet kamcrorgei, ook al gebruikt om te smokkelen en dan hangen er vele smokkelveslen en -harnassen. Niets nieuws.. JN EEN HOEK staan ijzeren platen, waarmee smokkelauto's gepantserd worden. De hoeveelheid en aard van de uitgestelde smokkelhulpmiddelen toont weer eens aan, dat de arm der wet ten slotte altijd de langste is. Spotprenten op de belastingen zijn er in overvloed. We zagen er een uit do 16e eeuw, waarop een koe was afge beeld, die zoveel gemolken werd, dat er van de koe niet veel meer overbleef. „De geparste koe" heette het bijbe horende lange gedicht. Het slachten van de kip met de gouden eieren kan men er natuurlijk ook bewonderen. Er is niets nieuws onder de zon. Ook niet, waar het de bespotting van 's lands schatkist en derzelver dienaren betreft. Wie wil weten, hoe men in vroeger eeuwen belasting betaalde, directe of indirecte, op de in- of uitvoer, hij richte zijn schreden naar het museum in Rotterdam. Het enige, wat men daar niet vindt, is een oplossing voor zijn tegenwoordige belastingproblemen. Donderdag zou een paartje uit Hol- Ium te Ameland in het huwelijk treden. De harde Zuidoostenwind had als ge volg een te lage waterstand op het wad en de postboot kon niet varen. Brui loftsgasten, bruidjapon en bruidbouquet zouden 's morgens met de postboot ko men en toen bleek, dat deze niet kon varen, vertrok, op dringend verzoek van het bruidspaar een barkas te ruim 11 uur om te trachten via het Danziger gat langs een geul Holwerd te berei ken, waardoor de siuatie gered zou zijn. Het doel werd in zoverre bereikt, dat men vanaf de pier te Holwerd de boot kon zien. De bruidsjapon kon aan boord worden gebracht, doch het bruidsbou- quet verongelukte doordat de brenger daarvan in het slik kwam te vallen. Ook een van de bruiloftsgasten, een dame, die nog wilde proberen met de boot mede te komen, viel in het slik en was genoodzaakt de tocht op te ge ven. Het gevolg was. dat de barkas te ongeveer 5 uur in de middag terug kwam zonder één passagier en de trouwpartij moest worden uitgesteld. zeepost voor oost en west Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Indonesië: „Willem Ruys" (13 Maart): Ned Antillen: m.s. „Oranjestad" (13 Maartl: Suriname: m.s. „Hersilia" (22 Maart). Het Turkse kabinet is Donderdag avond afgetreden. SAO. U0.6MI

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 9