Na Vijf nr Westerse zelfverzekerdheid is gevaarlijk JIMMY BROWN ALS BOKSER De subsidie-politiek wordt ingrijpend gewijzigd DE SIIITEL O ABdTsiroOP Voedernormen voor mestvarkens Staatsse Zake SPANNING OVER GANS DE WERELD (3) Rusland is het Westen een slag vóór Alle hens aan dek! Welfare-officier zorgde voor eigen welzijn Groie verwondering over maatregel van de afgetreden regering Waren verwachtingen al te rooskleurig? W Het Radioprogramma NA een kabinetscrisis een nieuwe regerin de P. v. d. A., twee v gisteren bekendgemaa scheidt rich van de r Zijn: mr. H. Mulderije ir. L. A. H. Peters (K Schaik (K.V.P.), Stri moesten hun zetel afs seveen ruilde n.l. het het ministerie van Bii Albregts deed zijn int met de bevordering verwacht worden van Hedehmorgen zal 1 Noordeinde in Den Ha Antillen en zal later h Prof. Albregt productie Hei nieuwe WOENSDAG It MAAKT 1951 (Van een bijzondere militaire medewerker) COMS SCHIJNT HET, OF DE HUIDIGE WESTERSE MENS maar al te spoedig tot apathie en zorgeloos optimisme vervalt. Zelfs in militaire kringen worden stemmen beluisterd, die maar al te gretig wijzen op het geringe succes der numeriek overmachtige communistische troepen op Korea. Doch op Korea daveren de Russische tanks niet in massa langs de wegen en door het terrein om dood en verderf te zaaien onder de verbonden troepen. Indien Stalin inder daad zijn volle kracht tegen MacArthur getoond had, dan zou deze legendarische generaal inderdaad, zijn troepen incluis, reeds lang „voor Kerstmis thuis ge weest zijn". komen. En dat betekent ingrijpen van de Sowjets. Dus oorlog. Krijgt het Westen de tijd? Nog deze week zal blijken wat Gro- myko te Parijs in zijn schild voert. Zijn partij heeft een enorme voorsprong en de Russische dobbelstenen hebben de hoogste ogen. Het ligt voor de hand, dat Stalin aan het Westen niet de no dige tijd zal gunnen om op volle kracht te komen. Want in dat geval wordt zijn weermacht geneutraliseerd en ten slotte overtroffen door de kwaliteit van het Westen. Tot nu toe is het Rus sische spel meesterlijk gespeeld. Korea houdt de wereld gespannen en de ge volgen op economisch en financieel ter rein zijn allerwegen reeds duidelijk voelbaar. De uitputtingsoorlog is in volle gang. Ook door het Westen uit te putten krijgt Moskou zijn zin. Want een uitgeputte wereld heeft geen reden van bestaan meer. Het Westen kan niet leven en werken volgens de sla vernij, die Rusland ons toont. En zelfs MIEMAND, noch Eisenhower, noch zijn stafchefs, nóch de huidige staats lieden kunnen in de toekomst lezen. Speculaties omtrent de ware bedoelin gen der Sowjets zijn hoewel vele veronderstellingen de ronde doen uit den boze, omdat Stalins geheime dienst wel zó gesloten is, dat Russische ge heimen niet naar buiten uitlekken. In Rusland krijgen Fuchsen en Pontecor- vo's niet de geringste kans naar het Westerse kamp over te lopen. Zelfs een dementis zag geen kans aan de wre kende arm van de chef der Russische geheime politie, Beria, te ontkomen. Doch ondanks de weinige weten schap, welke uitlekt omtrent de ware Russische bedoelingen, is het duidelijk, dat de Russische oorlogsproductie gi gantische vormen heeft aangenomen. Het zou misdadig zijn op dit ogen blik, nu geheel Europa reikhalzend uit ziet naar de dringend benodigde Ame rikaanse bewapening, een academisch debat te openen over de kwaliteit der Sowjetoorlogsproductie. Het feit ligt er: Rusland is zowel tegenover liet Westen als tegenover het Oosten verre superieur in de kwantiteit. Voorlopig zijn de landen van het Atlantisch Pact in het defensief. En zij zullen dat nog geruime tijd blijven. Onderwijl draait de Russische oorlogsmachine op volle toeren door, terwijl in Amerika en Europa op de fensiegebied de meest noodzakelijke maatregelen nog moeten worden voor bereid. Naar oorlogsindustrie Onder de druk van het machtige Russische oorlogspotentieel begonnen dezer dagen de besprekingen van de Grote Vier te Parijs. Gromyko kwam niet met lege handen, hij weet zich bij elke bespreking geschraagd door een technisch wel niet volmaakte, doch niettemin geweldige oorlogsmachine. Hij kan troeven uitspelen, terwijl de onderhandelaars van de tegenpartij zich het hoofd zullen moeten breken op welke wijze hun regeringen het pro bleem zullen oplossen om een vredes- industrie zo snel mogelijk om tc scha kelen in een oorlogsindustrie. Deze enorm meeilijke taak wordt over het algemeen onderschat. Zij houdt onher roepelijk In. dat elk volk zich zware offers zal hebben te getroosten op schier elk gebied. De militaire voor- raadvorming zal maken, dat de buik riem moet worden aangesnoerd, terwijl de werktijden onherroepelijk zullen moeten worden verlengd. Financieel zal bijkans het onmogelijke worden gevergd. Het is goed en leerzaam om over deze harde waarheden eens diep en ernstig na te denken. Gromyko heeft te Parijs dc troeven in handen. Achter het ijzeren gordijn wordt gezwoegd voor het opvoeren van het Russische oorlogspotentieel. Onver- biddcllijk rollen de zware en lichte tanks elke dag de fabriekspoortcn uit. De bedoeling is duidelijk. Het pistool wordt het Westen op de borst gezet. Wij. de Westelijke machten, komen met lege of nauwelijks voor ccn gedeel te gevulde handen. Stalin zal niet toe geven. Het ware ccn wereldwonder tc noemen, Indien Rusland in ontwapening zou toestemmen. En daarom zal het verstandig zijn ons reeds dadelijk te wennen aan de gedachte, dat de bewa peningswedloop zal blijven voortduren, met alle economische gevolgen, welke daaraan zijn verbonden. Er zal voor het Westen reeds veel gewonnen worden, indien Rusland ons de tijd laat om de bewapening te vol tooien. Hier ligt het kritieke punt. Pa rijs wordt een gevecht om tijdwinst. Wetende, dat Rusland de troeven in handen heeft, wordt het zaak zodanig te laveren, dat de troeven niet kunnen worden uitgespeeld. Het is een spel op de afgrond. Eén misstap is voldoende om smeulende vuurtjes hoog te doen oplaaien. Want overal stijgt de rook reeds kringelend naar boven. Marokko, Tsjechoslowakije, Joegoslavië, Oost- Duitsland. Vietnam, Malakka, Perzie, Kasjmir, Indonesië, het zijn alle gebie den waar liet smeulende vuur door een kleinigheid tot felle ontbranding kan indien Stalin aan het Westen de gele genheid geeft om tot topbewapening te komen, dan nog zal de vraag rijzen of de daaraan verbonden exorbitante uit gaven voor de democratische volkeren zijn te dragen. Hoe de onderhandelingen te Parijs ook zullen uitvallen, één ding is zeker: de klok zal worden teruggezet. Er zal moeten worden gezwoegd, of er zal moeten worden gevochten. Thans reeds offeren tienduizenden hun levens op de slagvelden van Korea. De vurigste wens van geheel de wereld moge zijn, dat Parijs de wereld kan behoeden voor de ramp: één groot Korea te worden. Voor Nederland betekent de naaste toekomst de totale krachtsinspanning van het gehele volk. Het is noodzake lijk, dat partij- en klassetegenstellingen radicaal worden vergeten. Ook door het verlies van Indonesië zullen de handen krachtiger aan de ploeg moe ten worden geslagen. Tegenover de tanks van Leningrad en Chabarovsk dient ons geloof te staan in een betere wereld dan de Russische. Doch deze wereld kan slechts dan bestaan, indien ook in Ne derland de fabrieken hun bijdrage le veren tot het veilig stellen van Europa. De mentaliteit zal moeten worden her zien. Zware opofferingen liggen in het verschiet, doch zij zijn de prijs waar; de toekomst van ons zelf en vooral vat onze kinderen, die wij bewaren willen voor een oorlog, welke onherroepelijk het einde der beschaving zou beteke nen. Prijsverhoging voor baconvarkens (Van onze Haagse redacteur) J^AAR wij vernemen, heeft een dele gatie uit dc Stichting voor dc Landbouw tijdens een bespreking met de minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening, de heer Mansholt, aangedrongen op de handhaving van de thans geldende vocdingsnormen voor mestvarkens ook na 1 September 1951. Deze normen zijn namelijk met ingang van 1 Maart j.l. voor de meeste bedrijven vrij aanzienlijk verhoogd, doch deze verhoging zal slechts tot 1 September gelden. De Stichting is van oordeel, dat de varkenshouders, zo zij willen doorgaan met hun fokkerij en mesterij, voor een langere periode zeker dienen te zijn van de per varken toe te wijzen hoe veelheid voer. De overheid moet dan voor een periode van tenminste negen maanden vooruit de normen ongewij zigd handhaven. De minister heeft nog geen definitie ve garantie gegeven, doch men ver wacht, dat de overheid er krachtig naar zal streven om dc vocdcrnormc-n voor mestvarkens ook voor de rest van het jaar 1951 op het huidige peil te houden. Vastgesteld is voorts, dat bij een wij ziging van de veevoederprijzen als ge volg van de te verwachten verlaging van de veevocdersubsidies, de var- lcensprijs dient te worden herzien. Dit voorbehoud is door de Stichting ook uitdrukkelijk gemaakt voor de basis prijs voor baconvarkens, die onlangs op f 2.06 is bepaald. De minister is met dit voorbehoud accoord gegaan. Indien dus de prijzen van het op de bon ver strekte mengvoer binnenkort verhoogd zouden worden, zal de basisprijs voor baconvarkens daarmede in overeen stemming worden gebracht, echter uit sluitend voor zover deze verhoging net bonvoer betreft. Schoonmaak in den lande PUROL voor de handen KERKELIJK NIEUWS Ncd. Hcrv. Kerk. Viertal te Groningen, vacature H. W. te Winkel: J. Godthelp te Zwijndrecht, M. M. de Jong te Nieuw Vennep, G. Kaasstra te Sexbicrum on J. J. van der Drilt te Katwijk aan Zee. Beroepen te Eikerzee: A. P. Nauta. cand. te Sillars- hoek; te Brakel: J. van Rootselaar te Oud Alblas; te Groot Ammers: L. Vroeginde- wey te Papendrecht. Beroepbaar stelling: de heer W. C. J. Jacobs, candidaat te Nijmegen, stelt zich beroep baar. Gereformeerde Kerken. Tweetal te Haarlem, vacature J. W. Siertsema: A. B. C. Hofland te Emmen en G. Lugtigheid te Zwolle. Beroepen te Nieuwediik, vacature I. Hamming: C. Verstuy te Rijsoord. Aangenomen naar Nes (W.D.)G. Vecnman, cand. te Apeldoorn, die bedankte voor Dronrijp, Hasselt, Heijken, VoHcnhove (stad) en Woubrugge. Gereformeerde Gemeenten. Bedankt voor Kalamazzoo (USA) Vcrgunst te Zeist. Belgische premier is ie Waalsgezind Volgens „La Nation Beige" zou tij dens een ♦bespreking der leiders van de C.V.P. onderzocht zijn, of er aanlei ding bestaat Pholien als eerste minis ter te vervangen. Zoals bekend, bestaan er vooral van de zijde der katholieke vakbonden en van de Vlamingen, die hem verwijten op alle belangrijke pos ten steeds Walen te benoemen, grote bezwaren tegen de Belgische premier. Tijdens bedoelde bijeenkomst zou be sloten zijn, dat Pholien zou aanblijven tot het ogenblik, waarop prins Boude- wijn de troon zal bestijgen. Dit zal ge beuren in September aanstaande. Nieuw uitbreidingsplan voer Utrechts jaarbeurs Wanneer de gemeenteraad van Utrecht accoord gaat met de door B. on W. reeds aanvaarde plannen van de Rot terdamse architect J. J. P. Oud, dan zal het Vredenburg eerlang een gans ander aanzien krijgen. De Jaarbeurs wil hier n.l. belangrijke bouwplannen uitvoeren. De heer Oud is van me ning, dat deze ex-toe kunnen bijdragen, het aanzien van het plein te verbete ren. Daartoe wil hij het begin en het eind van de Jaarbeursgebouwen ac centueren. De toegangsdeuren zouden door middel van beeldbouwwerk, een vlaggemast en een tei-ras tot een be langrijker partij moeten worden. Aan de achterzijde van het complex zou een toren van vijftig meter hoog moe ten verrijzen, welke een deel van de nieuw ontworpen uitbreiding dient op te vangen. Een reserve-majoor uit Dordrecht, clie in het voorjaar van 1950 hoofd van de Welzijnsverzorging te Bandung was, is door de krijgsx-aad te Djakarta veroordeeld tot acht maanden gevange nisstraf met aftrek en ontslag uit de dienst. Hij had nl. samen met een Chi nees een handeltje opgezet van artike len, die door zijn dienst onder de troe pen moesten worden verdeeld. Hij wees zichzelf grote hoeveelheden ten nisballen, filmrolletjes en drank toe, betaalde deze aan de dienst en ver kocht ze vervolgens met een aanzien lijke winst aan de Chinees. De majoor achtte zich onschuldig en ging in ho ger beroep. Voor het Hoog Militair Gerechtshof is echter bevestiging van het vonnis van de krijgsraad geëist. Voorts eiste de advocaat-fiscaal de onvex-wijlde gevangenneming van ver dachte. Neo-fascisien wierpen bommen ie Rome Neo-fascisten, die demonstreerden voor de terugkeer van Triest bij Italic, hebben vermoedelijk bommen gewor pen voor het departement van buiten landse zaken en de Amerikaanse am bassade te Rome. Ook zijn pamfletten gevonden, waarin stond: „Terwijl ie regering Italie's Triest versjachert, her stellen de fascisten de eer van Musso lini's Italië". Later op de dag ontdekte de Italiaan se politie een niet-ontplofte bom in de tuin van de Joegoslavische legatie te Rome. Een anoniem persoon waar schuwde, dat de bom was neergelegd door leden van een organisatie, ge naamd „zwart legioen". De politie heeft een aantal personen ondervraagd, doch ging niet over tot arrestaties. Moties van oppositie in het Lagerhuis verworpen De Britse Labour-regering heeft Dinsdag twee aanvallen van de oppo sitie in het Lagerhuis afgeslagen. Eerst werd critiek op een van de ontginnings schema's der regering in Afrika met een meerderheid van acht stemmen af gewezen. Daarna werd een tweede mo tie met 298 tegen 283 stemmen ver worpen. Deze veroordeelde een besluit van de door de socialisten beheerste graafschapsraad van Durham, er bij alle leden van zijn personeel op aan te dringen, dat zij zich zullen aansluiten bij een vakvereniging of beroepsver eniging. Israel eist anderhalf milliard van Duitsland Israel heeft in een nota aan de Grote Vier aanspraak gemaakt op een schadevergoeding van anderhalf milli ard dollax-, te betalen door Duitsland. Dit bedrag is gebaseerd op de mate riële verliezen, die de Joden in het door de Nazi's bezette deel van Europa hebben geleden en op de bedragen, die Israel heeft uitgegeven voor hulp aan de slachtoffers van de Jodenvervolgin gen. Gevraagd wordt, do zaak op te nemen op de agenda van de ministers conferentie. 69. Is dat nu wel verstandig, wat Pirn, Pam en Pom doen? Zij hebben aan de rovers laten merken dat zij met hun snode plannen op de hoogte zijn. En wat is het gevolg? Ze moeten ren nen voor hun leven, want Tom Teer touw is de eerste, die hen achtcna zit met een grote knuppel! „Volg me man nen", roept hij tegen de andere smok kelaars. „We moeten die drie honden te pakken krijgen, anders is het met ons spelletje uit!" Ja, dat begrijpen de smokkelaars allemaal. Als Pim, Pam en Pom de kans krijgen om te ontsnap pen, zullen zij alles aan de politie ver tellen en dan is het met de smokkela rij gedaan! Tom Teertouw weet niet, dat Pim allang de politie gewaarschuwd heeft en dat is ook de reden, denk ik, waarom die kleine Pim zo brutaal op treedt. In ieder geval zijn de hondjes zo verstandig om de komst van Tom Teertouw niet af te wachten! (Van onze Haagse x-edacteur). UET VERBOD, dat het Bedrijfschap voor Suiker op last van dc minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening verleden week Maandag af de fabri kanten heeft opgelegd om aan de grossiers suiker af te leveren, zulks met het oog op dc prijsverhoging, die Zaterdag is ingegaan, is een maatregel, die grote ver wondering heeft gewekt. Het is namelijk niet de gewoonte van een demission- naire regering om dergelijke drastische besluiten te nemen. Wel was het lang zamerhand duidelijk geworden, dat de regering haar subsidiepolitiek zou moeten wijzigen, doch het treffen van maatregelen was niet meer dc zaak van de oude regering, doch van de nieuwe. toe streng' heeft doorgevoerd, komt daardoor in gevaar. Hamsteren. Er zijn nog' andere onvermijdelijke gevolgen aan deze regeringsmaatrege len verbonden. Verleden week was het bij dc ki-uideniers reeds duidelijk merk baar, dat de klanten meer suiker kochten dan normaal. Zij poogden een voorraadje te vormen met de bedoe ling zo lang mogelijk aan hret betalen van een hogere prijs te ontkomen. Wij vernamen, dat hetzelfde .verschijnsel zich thans voordoet bij enkele andere artikelen, die nog gesubsidieerd zijn, zoals sla-olie, vet, margarine en bloem. Zij het niet in een zo veront rustende mate als na het uitbreken van de oorlog in Korea, beleven we thans opnieuw een periode, waarin ge hamsterd woi'dt. Op grond van de be schikbare hoeveelheden zou dat niet nodig zijn, doch aan de andere kant is het begrijpelijk, dat velen in deze dure tijd het betalen van hogere prijzen zo lang mogelijk trachten uit te stellen. Hamsteren is een onmaatschappe lijk verschijnsel; men dupeert hen, die niet in staat zijn voorraden aan te leggen en brengt de handel ixx moei lijkheden. Doch de regering werkt door de aankondiging van verschillende on aangename maatregelen dit vei-schijn- sel zelf in de hand. JN KRINGEN van ingewijden neemt men dan ook aan, dat de demis- sionnaire regering en met name de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening er de vorige week op gerekend heeft, dat prof. Rommc met zijn pogingen om Nederland weer een kabinet te bezorgen, slagen zou. De vermindex'ing van het subsidie zou dan één van de eerste maatregelen van de nieuwe regering geweest zijn. Minister Mansholt zou dus verkeerd gespeculeerd hebben. Het gevolg hiervan is, dat wel de prijs van de suiker verhoogd is, doch dat geen maatregelen getx-offen kun nen worden om deze last op het huis houdbudget van de bevolking enigs zins te verzachten. Dat spreekt des te sterker, nu ook de aflevering van tar wemeel, tarwebloem en tarwegries- meel onder controle is gesteld. Deze maatregel vormt zeer waarschijnlijk de inleiding voor een prijsverhoging ook van deze artikelen. De loon- en prijspolitiek, die de regering tot nu 97. Jimmy Brown begon de volgen de dag met gx-ote ijver aan zijn trai ning. Urenland stond hij touwtje te springen of liep hij rondjes in de tuin van meneer Goochum, die dit alles met grote tevredenheid aanschouwde. Deze stond" zelfs lachend toe te kijken als Jimmy in de tuin de ene boom na de andere omhakte, zodat er ten slotte niet één meer «recht ovex-eind stond. „Dat is zo goed voor de armspieren, heb ik ergens gelezen", had Jimmy gezegd. „Ik geloof, dat Jack Dempsey het ook altijd deed". Nu en dan zin speelde meneer Goochum op de af spraak, want op dat punt vóelde hij zich niet helemaal gerust. Maar Jim my glimlachte dan als een sphinx. ,,'t Komt allemaal best in orde", zei hij alleen. Ook in het kamp van Joe Dynamiet heerst grote activiteit. Joe liet zich vóór de match tweemaal in terviewen. De eerste keer verklaarde [hij, dat hij in elk geval door een k.o. zou overwinnen en toen een ander naar zijn mening over de afloop van het gevecht kwam vragen, vertelde hij dat hij Jimmy Brown in elk geval vóór de 9e ronde dacht neer te slaan. Patricia VVenthxvorth (51 „Als ik maar niets over die sleutel tegen hen had gezegd „Maar beste juffrouw Madoc, hij heeft het hun zélf verteld. Wat u zei, maakte niet het minste verschil.... heus". Er biggelden twee grote tranen langs de wangen van juffrouw Madoc, tra nen, die neerdruppeldcn op een pauw blauwe sjaal, welke allcrafschuwelijkst vloekte met haar licht-purperkleurige Zondagse japon. Wat er ook gebeurd mocht zijn en hoezeer die gebeurtenis sen haar te rampzalig maakten om kerkwaarts te gaan, zo was er nu een maal bij opgevoed, dat je Zondags eext andere japon dan in do week moest dragen. „Heel aardig, dat je dit zegt, kind lief, maar als ik eraan denk, dat ver leden Zondag die arme meneer Harsch nog bij ons was en de bessentaart hem zo bijzonder goed smaakte! Niet ieder een houdt van koud gebak, maar Evan wil nooit, dat er op Zondag wordt ge kookt en wat moet je dan doen? Nu, vorige week was de taart zo licht als een veer en meneer Harsch at er twee stukken van". Opnieuw biggelde een paar tranen neer, die ze snel afveegde. „O, beste kind, geloof jij aan z.g. waai-- schuwingen?" „Ik weet nietbegon Janice. „Ik ook niet", viel juffrouw Madoc haar snikkend in de rede. „Maar denk je, dat meneer Hax-sch z.g. gewaar schuwd is? Toen hij Maandagavond thuiskwam, zei hij zo iets wonderlijks. Je herinnert je, dat hij die dag naar Marbux-y was geweest, om wat te oa- len, dat hij voor zijn laatste proef no dig had en dat hij laat was, omdat "ij de bus had gemist. Ik vond hem ex- slecht uitziexx eix vroeg: „Is u ver moeid, meneer Hai'sch?" En hij ant woordde: „Ik weet het niethet zal wel. Ik heb, geloof ik, een geest ge zien". „Wat?" riep Janice uit. Juffrouw Madoc knikte nadrukkelijk „Dat heeft hij gezegd, kindlief, ik riep: „O, meneer Harsch!" en toen zei hij glimlachend: „Heb ik u bang ge maakt? Dat was niet de bedoeling. 'J behoeft nergens bang voor te zij):' Denk je dat hij werkelijk iets gezien had?" „Ik weet niet Juffrouw Madoc veegde haar ogen af met een grofgeweven zakdoek, waarover gele en groene draden lis pen. Zelfs op dit ogenblik kon Janice de gedachte niet weerhouden, dat zo'n doek erg onbehaaglijk moest zijn. „Wat zou hij toch gezien hebben?" ging juffrouw Madoc voort. „Mijn grootvader heeft een man gekend, die zichzelf had ontmoet. Hij was uitge gaan om iets te doen wat hij niet mocht ik weet niet wat en bij heldere maan kwam hij zichzelf tegen. De man schrok vx-eselijk, dx-aaide i'tch om en rende voort als een bezetene tot hij bij het huis van de dominee kwam. En de hele weg over kon hij zijn eigen voetstappen achter zich horena Na die tijd werd deze dx'inkebroer en vrou wenjager een zeer ingetogen, godvre zend man. Denk je, dat meneer Harsch ook zoiets heeft gezien?" Andermaal zei Janice: „Ik weet nietmaar ze dacht aan wat me neer Harsch haar gezegd had. Juffrouw Madoc bedekte haar ge laat met de grove zakdoek en barstte in tranen uit. „Ik, slechte vrouw, zit hier ver haaltjes te vertellen en Evan wacht in de gevangenis tot hij opgehangen wordt. Als ik maar niets had verteid over die sleutel!" .Zo ging het dc hele morgen maar door. Toon na 't noenmaal Garth haar kwam vragen met hem 'n wandeling te maken voelde Janice zich als uit gewrongen. Ze bewoog de bedroefde juffrouw Madoc om wat te gaan rus ten, terwijl mevrouw Williams op net huis zou letten. Zodra ze op weg waren, zei Garth: „Ik heb alles voor elkaar. Morgenoch tend gaan we met de bus van negen uur naar de stad. Ik zal daar Sir Ge orge opzoeken en jij kunt een afspraak maken met juffrouw Silver. Hoe gau wer ze komt, hoe beterhet spoor is nu al koud. Het beste is als ze dade lijk met ons meegaat. O, ja, na de kerk kwam mevrouw Mottram even aanlopen en gaf ons zo'n beetje een koude doucheten minste dat leek me de bedoeling". „Wat zei ze dan?" „O, antwoordde hij lachend, „zo on geveer dat de politie er niet op gesteld zou zijn als we juffrouw Silver lieten komen cn dat ze waarschijnlijk wel met een andci1 geval bezig zou zijn; dat ze natuurlijk een juweel was, maar dat, wanneer meneer Madoc werkelijk dc schuldige zou zijn niemand er iets aan zou kunnen doen. 't Is heel jam mer, dat Ida Mottram er bij betrokken is, want nu zal iedereen in Bourne we ten waarom juffrouw Silver hier is". „Och, dat zouden ze toch wel te we ten komen. In een dorp kun je niets, geheim houden". Arm in ax'm wandelden ze verder. „Wat zullen ze wel zeggen ais ze ons morgenochtend samen in de bus zien stappen?" „Misschien, dat wij er vandoor gaan. Wat zuilen ze teleui'gesteld zijn, als we 's avonds met juffrouw Silver terug komen". ,,'t Zou wel grappig zijn, er vandoor te gaan. Zullen we het doen?" Janice keek hem plagend aan en zei glimlachend: „Voor de oorlog geëin digd is, kunnen we nergens heengaan" (Wordt vervolgd) DONDERDAG 15 MAART HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00-24.00 ACRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Morgen wijding. 9.15 Gram.muziek. 9.30 Waterstand den. 9.35 Gram.muziek. 10.30 „Dc Antwoord man". 10.45 Gram.muziek. 10.50 Voor de kin deren. 11.00 Kamerorkest. 11.45 Voor de vrouw. 12.00 Walsmuziek. 12.30 Land- en Tuiubouwmedcdelingen. 12.33 „In 't spion netje". 12.38 Gram.muziek. 12.45 Metropole orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Avro-allerlei. 13.20 Metropole-orkest. 13.45 „U kunt het geloven of niet". 13.50 Gram.muziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Blaaskwintct en piano. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Gevarieerd programma. 17.00 Voor de jeugd. 17.50 Reg'eringsuitzen- ding: Jeugduitzending: K. H. Smit: „Archi tecten van de zee". 18.00 Nieuws. 18.15 Prac- tisclie wenken voor zeilers. 18.20 Sportproble- men. 18.30 Dansmuziek. 19.10 Voor burger en militair. 19.20 Zang en piano. 19.45 „Hoe nu verder?", causerie. 21.15 „Barabbars", hoor spel. 22.25 Gram.muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.30-24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 KRO. 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00-24.00 NCRV. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Lichte muziek. 7.45 Morgengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gram.muziek. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouwmededeling'en.) 12.55 Reportage. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Lichte muziek. 13.40 Zang en orgel. 14.00 Gram. muziek. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gramo- foonmuzïek. 15.30 Vocaal Dubbelkwartet. 15.50 Gramofoonmuziek. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Gramofoonmuziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Mondharmonica-spel. 17.45 Ka merorkest en solist. 18.30 C.M.B.-kwartier. 18.45 Muziek van het Leger des Heils. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.15 „Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord". 19.30 „In dienst van het Vaderland". 19.40 Piadiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd programa. 22.10 Gram.muziek. 22.15 Buiten lands overzicht. 22.35 Gram.muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. Bedenk, dat uit een onvol* doend verzorgde kinder* hoest een zwakke borst e* asthmatische aanleg lrannen overblijven. Neem geen rlsl* co, bestrijd kinderhoest on* middellijk met de heerlijk ver* zachtende, slijmoplossendet BUREAU ADMINISTR Voordam 11, 1 Postgiro 187 Redactie: Achterdam 20, Dii-ectie: J. BIJLSMA en Hoofdredact A. KAPTE pjET ligt in de bedo noeming van ir. L. minister van Uniezak Rijksdelen zal ingaan zijn ontslag als gouv Nederlandse Antillen, zal i'ond Pasen zijn x tie kunnen gaan uitc lang zal het bewind worden waargenomen Dx-ees. £)E minister zon: tevens vice-minist F G. C. J. M. Teulin de uitoefening van zi van de raad voor ec: iegenheden, waarin l andere uit de raad v vox-mde vaste college; nister-president zitting het bijzonder nog tot zorg voor de burger en de binnenlandse zulks in nauw overleg van biftnenlandse zak: Deze regeling is ge nieuwe minister van ken, mr. J. H. van IV doende gelegenheid z den, zich ook aan de en parlementaire beh; in voorbereiding zijn grondwetswijziging te in het vorige kabinet van Maarseveen als v de staatscomissie tot grondwet met de op grondwetswijziging be Mr. J. R. H. van Sci ter is van de genoe We hebben weer eer De eer van Holland Dank zij professor R We zingen weer: „W Al duurde het da-, Maar dat kan mind Doch waarom dit h< Is werk'lijk iets dat Want hoe ik zit te k Ik zie slechts in het Dat thans is in elka Vijf nieuwe namen Was dit nu zó'n gro Dat men wel zeven Non-stop moest con. Met informaties hier (En hoge kosten, re Doch 't schijnt 'm nit De suiker maakt het z' Is peperduur en l Wat kan men meer En daarbij komt, da: Dus. moest in 't Kab De boel óók eens ve Dat Mansholt aan dt In 't Veld zich niet v Kon men wel raden, En Lieftinck, onze g Verlaat ons ook in d Weet ons Wel weer t Wij zien dus dat het Met volle zeilen ver Maar waar het zal b Dat is alsnog een gr En ik wens vader D: Aam t roer twee ste i

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6