Australiër is slaaf van zijn hobbies Jeugdige D. A. W Nationale -ploeg startte op wedstrijden Biljartfinale in de Lindenhoek Willenborg-beker nu definitief voor mevr. Sinjewel (IVA) Programma 2 B naar de 2de Paasdag verschoven S.S.S. versloeg Sandow VAN AUTOS EN VOORTUINTJES Grasvelden worden mei zorg gemaaid Twee clubrecords werden verbeterd Vreemdsoortig tuin gerei Barten en Van der Berg promoveerden Kampioene kon mei ld. Krab pas in derde set de baas Lies Henke sloeg zich naar vijfde plaats! Nederlands hockeyteam versloeg Belgie MAANDAG 19 MAART 1951 Slechts enkele velden van de tweede, derd» en vierde klassers in het Westen waren geschikt om een wedstrijd op te spelen. Slechts zes wedstrijden kon den doorgang vinden, hetgeen altijd nog meer was dan het aantal wedstrij den dat in de afdeling Noord-Holland werd gespeeld. De competitieleider van de NHVB had namelijk besloten het programma in zijn geheel te schrap pen. Het programma van 2 B is geheel naar Tweede Paasdag verschoven. In 2 A werd nog niet over het lot van TOG beslist. Schoten verloor namelijk van De Spartaan. Voor TOG betekent het echter slechts uitstel van executie. De stand is hier: HVC 17 11 6 27—11 28 Stormvogels 18 9 5 4 40—21 23 Velox 17 7 4 6 37—34 18 Spartaan 17 7 4 6 20—23 18 WA 18 7 4 7 24—28 18 osv 16 7 3 6 27—25 17 uw 17 7 2 8 31—39 16 Vreindenschaar 16 5 3 8 29—35 13 Schoten 15 4 2 9 25—30 10 TOG 15 2 1 12 16—35 5 Daar Andijk en Purmerend Zaterdag de punten "deelden, moest Zeevogels naar de laatste plaats verhuizen. Het begint er langzamerhand duister uit te zien voor de ploeg uit Egmond. BKC 16 14 1 1 54—20 29 Randers 15 8 6 1 30—13 22 Succes 15 8 6 1 30—13 22 Grasshoppers 17 8 3 6 27—39 19 WW 14 7 2 5 33—24 16 HSV 15 6 4 5 25—22 16 Limmen 16 5 3 8 32—39 13 Zouaven 17 5 3 9 30—44 13 Purmerend 14 4 4 6 36—41 12 De Rijp 18 3 5 10 18—21 11 Andijk 16 4 2 10 26—33 10 Zeevogels 17 4 2 11 20—45 10 De damkampioenschappen van Noord-Holland Zaterdagmiddag werden de wedstrij den om deze kampioenschappen te Alk maar voortgezet in café Haring. In de hoofdklasse wist F. Slot een goede overwinning te behalen op H. de Jong, terwijl de partijen M. OudTh. de Haas en RiebeekSchuit na spannende strijd remise werden. De partij BeersDijker werd in An na Paulowna gespeeld en door P. Beers gewonnen. In de Eerste klasse werd van de vier partijen er slechts één remise, n.l. die tussen Schouten en Stam. De partij JornaTesselaar werd door Jorna op verdiende wijze gewonnen. Mekken verloor van M. J. Langras, terwijl v. Leeuwen verloor van Verver. De wedstrijden worden voortgezet op de laatste Zaterdag van Maart. Om de wereld-damtitel Van 1 tot 6 Mei zullen te Parijs de voorwedstrijden voor het wereldkam pioenschap dammen plaats vinden. Hieraan zal worden deelgenomen door de nationale kampioen van Nederlar Frankrijk, Belgie, Zwitserland en Ita lië, alsmede de eud-titelhouder Pierre Ghestem. De winnaar heeft het recht de wereldkampioen, Piet Roozenburg. uit te dagen. Deze wedstrijd zal wor den gehouden in het kader van het 40-jarig bestran van de Nederlandse Dambond. De S.V.V.-spelers Schrumpj (links) en Kuneman (rechts) samen op weg om de gelijkmaker te scoren in de wedstrijd tegen Haarlem. De worstelaars van SSS (Alkmaar) en Sandow (Zaandam) leverden Zater dagavond een spannende strijd. Met slechts twee punten verschil wonnen de Alkmaarders deze clubontmoeting, wel ke in Zaandam werd gehouden. De „oudjes" deden het in deze wedstrijd weer goed. Henk Broersen, \Tico Schats en Duup Kok. drie veteranen, wonnen hun partijen op een manier waaraan vele jongeren een voorbeeld kunnen nemen. Henk Broersen won bovendien nog de stijlprijs. De zoon van D. Kok, die Zondag Nederlands kampioen werd in het middengewicht, tweede klasse, maakte de snelste touché. Deze jonge veelbelovend worstelaar is door zijn overwinning tijdens de Nederlandse kampioenschappen, naar de eerste klasse 'gepromoveerd. De Amsterdamse zwemvereniging Z.A.R. organiseerde dit weekeinde zwemwedstrijden, speciaal voor nieu welingen. .Slechts een enkel senior nummer stond op het programma. D.A.W. heeft met verscheidene leden deelgenomen en met succes. André Sükker eindigde op de derde plaats bij de 3 x 100 meter wisselslag, het nummer waarop hij enige jaren geleden het Nederlands record ver beterde. Onze stadgenoot heeft echter nog niet de vorm van weleer te pakken en moest toezien, dat Bonte en Deinuth beslag legden op de twee eerste plaat sen. Gerda de Waard „vlinderde" zich naar de derde plaats in de goede tijd van 41.7 sec. Tiny Tenkink leverde een goede prestatie door de 100 meter vrije slag in 1.16.4 sec. af te leggen. Hiermede verbeterde zij het club record van DAW. Nettie Ouwehand liet 1.18.4 noteren, en Truus Schats 1-19.2. De 100 meter rugslag was voor de twee D.A.W.-sterretjes, T. v. d. Neut en Gerda de Waard, nog een te zware opgave. Zij maakten resp. tij den van 1.32.3 en 1-32.6. Op de 3 x 50 meter wisselslag estafette leverden de jeugdige D.A.W.-dames een betere prestatie. Zij bezetten de derde plaats in de goede tijd van 1.56.9, hetgeen verbetering van een clubrecord be tekent. Op de 100 meter borstcrwal verrastte Hans de Jong met een tijd van 1.08 sec- Aan de 50 meter borstcrawl jon gens werd deelgenomen door J. Cloeck en Bielfeldt. Laatstgenoemde zwom deze afstand in de goede tijd van 40.5 sec. Cloeck had bijna drie seconde meer nodig. Dat Bielfeldt op weg is een all-round zwemmer te worden bewees hij door de 100 meter klas sieke schoolslag in 1.34.9 sec. af te leggen. Zijn clubgenoot Jansen had echter 0.6 sec. minder nodig. (Van onze correspondent te Sydney) Wie op een vrije Zaterdagmiddag, een Zondagochtend of een warme zomer avond door de voorsteden van de grote sleden of de buitenwijken van de pro vincieplaats dwaalt, staat verstomd over het aantal mannen en vrouwen, die in het zweet huns aanschijns aan het sloven zijn. In oude plunje gestoken, of wanneer het warm is alleen maar met een broekje aan staan zij daar grasvelden te maaien, in de aarde te wroeten, dakgoten te verven of auto's te poetsen mgt een vuur en een enthousiasme, dat slechts met de ijver voor het typisch Neder landse straatje-schrobben te vergelijken is. huis er nóg netter uitziet als bij buur man. Dan is er d< categorie, die wil pron ken zonder zelf al te veel zware arbeid behoeven te doen. Voor hen zijn er de talloze rijdende tuinmansdienston on dernemende jongelui, die met een auto vol tuingereedschap de betere voorste den doorgaan en die op die wijze een dikke boterham verdienen. Zij verrich ten dan het ruwe werk en miin'-eer en mevrouw kunnen Zaterdagmiddag met een preuts klein electrisch maairrtje ronddwalen met een gezicht, alsof zij dat prachtige gazon zelf gemaakt heb ben. Deze voortuin trots strekt zich niet alleen uit tot eigen tr'n, maar ook tot de gemeene. waar men woont. In het café kan men over een biertje de heren tegen elkaar horen opscheppen over de zorg, die hun gemeente aan wegrand en straatbeplanting besteedt. Men zegt, dat men een volk het beste leert kennen, wanneer men het bezig ziet in zijn vrije tijd en dat zal wel zo zijn. De gemiddelde Australische huis vader en huisvrouw in de vrije tijd be zig te zien in de voortuin of aan de wegkant geparkeerde auto is een studie waard. Voor het grasveld is in Australië niets goed genoeg. Daarvoor heeft men behalve grasmaaimachine en tuinschaar de vreemdsoortigste apparaten: snijden de wieltjes aan een lange stok. om de randjes langs de stenen precies recht af te snijden; ingewikkelde tuinscharen aan lange stokken en alles wat men op dat gebied kan kopen en zelf in elkaar knutselen. Naast de keurige electrische grasmaaiers, die de stille zomeravond vullen m,et een nijdig gegons als van een gote meikever, ziet men zelf gefa briceerde motor-maaimachinetjes die een lawaai maken als een stoomwals. Bij sommigen is de verzorging van het gazon tot een ware manie gewor den. De maniakken beperken zich. niet tot het eigen gazon er uit ziet, of het zo door een plasticfabriek is afgeleverd, neen, zij begeven zich de straat op om langs de wegkant af te maken, wat vol gens hun oordeel door de gemeente maar half gedaan is en constateren dan vol trots, dat de straatkant van hun Gunstige resultaten. Men noemt dit „civic pride" en zelfs de stoffigste nesten in het dorre Westen zijn hiermede behept. De tuinen en par ken in de Australische steden en dor pen zijn over het algemeen, gezien de vaak weinig medewerkende aarde en het dikwijls tegenwerkende klimaat, buitengewoon aantrekkelijk en uitste kend verzorgd. In een stad als Mel bourne, gebouwd in een vlakte langs een rivier, is daaraan niet zoveel kunst. Maar het is fantastisch, wat men heeft weten te bereiken in de voorsteden rond Sydney's onvolprezen haven, die feitelijk helemaal op rotsen zijn ge bouwd. Dit l eeft de bewoners niet be let om grote bergen aarde aan te sle pen, want een tuin en een grasveld moeten er nu eenmaal zijn, ook al leeft men op een stuk rots. Onder de tuinen om Sydney's haven ziin werkelijk pronkjuwelen, waar men in de lente uren lang kan staan kijken naar de bloeiende azalea's of in de herfst naar de dahlia's. Niet alle tuinen mogen pronkjuwelen zijn, maar in bijna alle tuinen is het gras steeds gemaaid en bloeit er het gehele jaar door wel wat, zodat een middag- of avondwande ling door een voorstad een bron van vreugde en genoegen is. Uiteraard kan men overal zaden en plantgoed kopen. Kranten en Zondags bladen hebben h: n hoekjes voor de Zondagmiddag schoot BW zich te Rotterdam in de wedstrijd tegen Sparta, dank zij een 13 zegepraal, verder in de richting van de titel. Een spelmoment voor het doel van Sparta: v.l.n.r. doelman Kouwen', van Overheek (BW); Tiebout (Sparta) en Terlouw (Sparta). Het tournooi van het district Alkmaar in de afdeling 3 tot 4Vs eem. is Zaterdagavond voortgezet en Zondag beëindigd in het club lokaal van de vereniging „De Lïndenhoek" bij de heer Huiberts. Nadat Zaterdagavond v. d. Berg had gewon- n van Dekker, en ook WBarten van Dekker liad gewonnen, volgden nog twee goede over- wining van Poetskoke. De uitslagen waren: G. v. d. Berg 150 24 32 6.25 A. Dekker 88 24 17 3.66 J. Poestkoke 150 47 16 3.19 J. Strijbis 129 47 12 2.74 W. Barten 150 27 36 5.55 A. Dekker 75 27 13 2.77 J. Poestkoke 150 31 25 4.83 J. de Boer 113 31 15 3.64 Grote belangstelling. Zondagavond was de belangstelling zeer groot. Toen werd n.l. het tournooi beëin digd met twee partijen. En deze hadden beide een verrassende uitslag. P. Rolie wist n.l. in 32 beurten (gem. 4.68) van Van den Berg te win nen, terwijl W. Barten, die reeds kampioen was, zijn eerste en enige nederlaag deed n.l. tegen W. Schong, die met 4.41 speelde en met 150 tegen 128 won. De uitslagen waren als volgt: P. Rolie 150 32 G. v. d. Berg 139 32 150 34 33 4.41 Batten 128 34 15 3.76 Nadat de wedstrijdleiding met de heer v. d. Schilden aan het hoofd, alle berekeningen had gemaakt, kon tot de prijsuitreiking worden overgegaan, waarbij de leider eerst het woord gat aan de heer P. te Bos, voorzitter van het distriet, die zijn grote waardering uitsprak voor 30 26 4.68 4.34 WSchong \V de wijze waarop De Lindenhoek dit tournooi had georganiseerd. Hij bood namens het district de kampioen Barten bloemen aan. Gepromoveerd. Toen was weer het woord aan de wedstrijd leider, die de kampioen Barten feliciteerde en bloemen aanbood namens de Lindenhoek. Hij memoreerde vele technische bijzonderheden over lieta tournooi en had voor ieder der deelnemers ren bijzonder woord van waardering. Hij feli citeerde de heren Barten en v. d.Berg met hun promotie naar een hogere klasse en maakte de heer Strijbis, de oudste deelnemer aan dit tour nooi, de compliment over zijn spel. De goede zorgen van de familie Huiberts, die zo geheel met de biljartvereniging meeleeft, werden hoge lijk geroemd. En toen volgde de prijsuitreiking. Op het biljart waren meer dan veertig fraaie prijzen uitgesteld, door tal van verenigingen en personen beschikbaar gesteld en waarvoor bijzondere dank werd gebracht. Iedere spreker kreeg zijn deel van de prijzenvoorraad en voor ieder had de heer v. d. Schilder een hartelijk woord. Namens de spelers dankte de heer P. Rolie. Hij roemde de organisatie, de goede geest, bracht hulde aan leider v. d. Schilden en bood mevr.. Huiberts bloemen aan voor haar goede zorgen. Het is inderdaad een welgeslaagde tour nooi geweest. De eindstand laten wij hieronder nog volg'en: 1. W. Barten 1928 219 36 4.69 12 2. W. Schong 977 248 33 9.93 12 3. G. v. d. Berg 1003 193 38 5.19 10 4. P. Rolie 972 243 31 4.00 10 5. J. Poetskoke 843 236 34 3.63 4 6. Jb. Strijbis 946 302 22 3.13 4 7 J. J. de Boer 872 238 35 3.23 2 8. A. Dekker 765 239 34 3.20 2 (Boven de kolommen komt resp. het vol gende te staan: car., beurten, hoogste serie, gem. en matchpunten.l Het algemeen gemiddelde van het tournooi was 4.01. Van de groene tennisiafel In het clublokaal van W.G.W. te Den Helder traden gistermiddag de sterk ste dames (derde klasse) van het district Noord-Holland-Noorderkwartier \an de Nederlandse Tafeltennisbond tegen elkaar aan om de begeerde Willenborg-beker. Deze wisselbeker werd in 1949 en in 1950 gewonnen door mevrouw Sinjewel (I.V.A., Den Helder) en ook dit jaar wist zij op dit kost bare kleinood beslag te leggen. Zjj eindigde ongeslagen op de eerste plaats, waarmee zjj de Willenborg-beker definitief veroverde. Mej. W. Vreugdenhil (eveneens van I.V.A.) eindigde op de tweede plaats na spannende strijd tegen de dames H. Krab (D.S.S., Alkmaar) en A. Crone (Disnie, Hoorn). Mevrouw Sinjewel stak gistermiddag weer met hoofd en schouders boven haar tegenstandsters uit. Zij was onbe twist de sterkste, hoewel zij vooral te gen mej. H. Krab voor de overwinning heeft moeten vechten. Het Alkmaarse meisje, dat zich stug en sierlijk verde digde, moest met 1721, 2111, 2114 het onderspit delven. Vrij"gemakkelijk versloeg mevr. Sinjewel haar clubgeno te Vreugdenhil (2114, 2117), die la ter in de middag nog een hartig woord je zou meespreken. Toen mevr. Sinje wel namelijk ook haar laatste partij in een overwinning had omgezet, maakten drie dames aanspraak op de tweede prijs. Daarvoor moesten beslissingswed strijden worden gespeeld tussen de da mes Vreugdenhil, H. Krab en A. Cro ne. Mej. Crone bracht er in haar partij tegen het IVA-meisje weinig van te recht. Zij verloor met 2116, 213. Eer der had zij kans gezien dezelfde tegen standster met 2117, 2113 te verslaan. Tegen mej. H. Krab weerde het Hoorn- se meisje zich beter. Zij verloor in drie games op het nippertje met 16—21, 27— 25, 19—21. De allerlaatste partij tussen mej. H. Krab en mej. Vreugdenhil zou dus de beslissing brengen. De stijlvol le verdediging van het meisje uit de Kaasstad moest het ten slotte in drie games afleggen tegen de keiharde fore hand van de IVA-speelster. Mej. Henke (DSS) en mej. N. Krab (DSS) moesten genoegen nemen met de vijfde en zesde plaats. De laatste plaatsen waren voor de dames T. Sin- nige (WGW). A. Val^hoff (IVA) en R. van de Weterink (IVA). Aan het eind van de middag dankte de heer J. Sinjewel Jr. de wedstrijd leider, de heer N. de Vroome, die werd bijgestaan door de heer Visser uit Hoorn. Vervolgens ging de heer Sinje wel tot de prijsuitreiking over, waar bij hij dus de Willenborg-beker defi nitief aan zijn echtgenote ter hand mocht stellen. Vermelden wij nog, dat de dames Sinjewel, Vreugdenhil en H. Krab door haar prestaties van deze middag een plaats verwierven in het team, dat bin nenkort de afdeling zal vertegenwoor digen. Een groot aantal hockeyliefhebbers had zich Zondagmiddag in het Wage- ner Stadion verzameld om getuige te zijn van de wedstrijd Nederland—Bel gië. Zij die gekomen waren om een overwinning van het Oranje-team te zien, werden niet teleurgesteld, met 3-0 moesten onze Zuiderburen het on derspit delven. Het was echter geen fraaie wedstrijd. Onze landgenoten konden hun uitstekende vorm van wel eer niet vinden. Ten dele mag dit aan de harde wind worden toegeschreven en aan het fanatieke verdedigen van de Belgen. Over het algemeen vertoon de de Nederlandse ploeg weinig vecht lust en de aanvallen werden veelal slecht afgewerkt. De doelpunten kon den weinig bevrediging schenken, met uitzondering van het tweede toen Krui- ze even zijn uitstekende vorm terug vond. Het eerste scoorde hij uit een strafbully. Volgens velen was het een dubieus doelpunt, daar men meende dat Kruize zijn tegenstander had afge houden. Het derde doelpunt werd uit een strafcorner door linksback Drijver gescoord. Het was deze speler die eigen lijk alleen de „oude" was. Overigens was de overwinning wel verdiend De Belgen speelden nog slechter en in de tweede helft heeft de debuterende doel man Gouka geen bal aangeraakt. Nationale damwedstrijden zijn ten einde In Den Haag werden gisteren de laatste wedstrijden om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland ge speeld. De uitslagen hiervan zijn: Gor dijn—Keiler 0—2; Jurg—Laros 1—1; On- nink—Van Aalten 0—2; Haasdonk—H. de Jongh 02 en W. de JongMetz 11. De eindstand is hierdoor: 1 en kampioen Keiler; 2 Metz; 3 en 4 Bergs- ma en W. de Jong; 5 H. de Jongh; o Laros (IJmuiden); 7 Van Aalten;' 8 Haasdonk; 9 Jurg; 10 Onnink; 11 Gor dijn. De eerste zes mogen deelnemen aan de wedstrijden om het persoonlijk dam kampioenschap van Nederland 1952, zonder dat zij in voorwedstrijden be hoeven uit te komen. Te Doetinchem werd de laatste ron de van de voorwedstrijden om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland 1952 gehouden. De uitslagen zijn: Bandstra—Bizot 1—1; Hartgers— Roozenburg 1—1; Van Zuilekom— Stahlberg 2—0; Craane—Dukel 1—1. Daai* Drenth nog vijf partijen moet spe len, is nog slechts de voorlopige eind stand bekend. Deze luidt: 1 Dukel twaalf punten uit negen partijen; Van Zuilekom 10 uit 8; Roozenburg 10 uit 9; Bandstra 9 uit 9; Bizot 8 uit 8; Hof- mar 8 uit 8; Craane 7 uit 8; Stahlberg 6 uit 8; Hartgers 6 uit 9; Drenth 4| wit A tuinliefhcbbers alles tot meerdere glorie van de tuin. Autopoetsen. Het autopoetsen vatl onder dezelfde categorie. Iedereen poetst zijn auto: me neer, mevrouw en de jonge dochter, de timmerman, de kruidenier en de bank directeur. Zaterdagmiddag en Zondag ochtend allemaal autopoetsen man netje aan mannetje langs de wegkant m de, rustige voorsteden. Want in een niet gepoetste auto kan men 's middags met vrouw en kinderen geen tochtje gaan maken. Zo hebben de zo op vrijheid beluste Australiërs zichzelf heel genoegelijk tot slaaf gemaakt van het grasveld en de auto. zoals de Hollandse huisvrouw de slavin is van groote schoonmaak en de k.'eine steentjes voor het huis. Zelfs de meest vrije mens schijnt altijd eenmaal slaaf te moeten zijn. Hetgeen misschien m»ar goed is, want anders zat de wereld vol van baardige en ongewassen here mieten en Robinson Grusoes. Duitse motorfabrieken experimenteren Waarschijnlijk zullen de Duitse m»- torrenners dit jaar verstek laten gaan bij de T.T.-races in Assen. De Duitse fabrieken zijn nog aan het experimen teren met de machines en het vermoe den is gewettigd, dat zij niet tijdig ge reed zullen komen. Mocht het beproe ven van de motoren een gunstig resul taat hebben, dan zullen de Duitserg wellicht wel in Bern starten. Als zij daar succes boeken, is het niet uitge sloten dat zij alsnog naar Assen ko men. Rijvers ontmoette De Vroet en Steenbergen De uitslagen van de kwartfinales om dg Franse beker luiden: Straatsburg Nice 53; Racing Parijs (Stoffelen, Ten Berghe)Valenciennes 22 (na verlenging); Le Havre (De Vroet, Steenbergen)St. Etienne (Ryvers) 00 (na verlenging); Nancy (De Boer- Stade Francais 31. In de eerste klasse van de Franse competitie is een wedstrijd gespeeld: Nimes (Timmermans, Rrandes)Tou louse 31. Internationale wieler wedstrijden te Brussel Te Brussel werden Zondag internatio nale wielerwedstrijden gehouden, waar aan werd deelgenomen door Nederland se en Belgische en een gemengde ploeg. Het sprintnummer werd gewonnen door Arie van Vliet, die werd gevolgd door de Belg Osselin. De afvalwedstrijd werd een Belgische zege. Eerste werd Pau wels (Belgie), tweede Naeye (Belgie), derde Carrara (Fr.) en vierde Derksen (Ned.) Zevende en achtste waren de Nederlanders Lakeman en Bijster. In de achtervolgingswedstrijd werd Eelgie eerste, Nederland (met Lakeman, Mid delkamp en Bakker) tweede en de ge mengde ploeg derde. Belg won ParijsNice De laatste etappe van de wielerwed strijd ParijsNice werd gewonnen door de Fransman Buchonnet, die werd gevolgd door de Spanjaard Serra. In het eindklassement legde de Belg De- cock beslag op de eerste plaats in 34 uur 27 min. 29 sec. Hij werd gevolgd door de Fransen Lucien Teisseirre en Piot, de Belg Dubuisson en de Frans man Barbotin. DAMCLUB DDD De uitslagen van de Vrijdag gespeelde onderlinge wedstrijden luiden: W. Ranzijn J. Mekken 0—2; N. Visser—G. Bakkum 11; P. BooyM. Hemels X1; M. Oud N. Lengers 2—0; M. J. Langras Jr.—G. Woonijk 0—2; C. Bijwaard—J. Mekken 11; C. BalderJ. Witte 11; D. Stam N. Visser 11: M. J. Langras Sr.T. Korn 20; A. TellemanP, de Wijn 02; A, Visser—M. A. Langras 2—0; W. Ranzijn— H. de Jong 02; G. BakkumN. Riebeek 0—2. Wat onze voorouders schreven In de Alkmaarse Courant van 17 Maart 1851 vinden wij de volgende kennisgeving: Burgemeester en Wethouders dei- Stad Alkmaar brengen mits deze, op daartoe bekomene uitnoodiging van Heeren Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, ter kennisse van de belanghebbenden: Dat de Hengstenkeuring, welke vroeger door de Commissie van Landbouw werd gehouden en voorgeschreven is bij art. 4 van het Reglement voor de bevorde ring der paardenfokkerij in Noord-Holland, dit jaar, uit hoof de van de opheffing dier Commis sie zal worden gehouden, door eene Commissie van Heeren Ge deputeerde Staten, dezer Provin cie en wel voor de stad Alkmaar, op Dinsdag den 25sten Maart 185l! des namiddags ten één ure op het Doelenveld aldaar. En tevens, dat de vergelijkende keur van welke in art. 12 van bovengenoemd Re glement gesproken wordt, dat jaar niet zal gehouden worden, alzo uit het fonds van den Land bouw geen premiën meer worden verleend. Alkmaar, den 15den Maart 1851 Burgemeester en Wethouders F- C. W. Druijvestein Ter cordonnantie van dezelven D. Dieu Fontein Verschuier

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 7