Bronchitis JIMMY BROWN ALS BOKSER UK SLEUTEL Sport in 't kort Het plan-Schuman geparafeerd KVP acht brede basis versterkt 0 naar Luik? Geallieerden naderen breedtegraad Togliatti stelt zijn eisen Regeling bestemming vijandelijk vermogen Reeds 124 millioen gulden geliquideerd De Regering moet drie problemen oplossen 'II' Inhaalprogramma voor 1 April Het Radioprogramma DINSDAG 20 MAART 1951 Belangrijke concessies waren over en weer nodig Plan-organisatie De overeenkomst betreffende 't Plan- Sehuman tot „poolvorming" van de Westeuropese kolen- en staalindustrieën ls Maandag in 'n bijeenkomst te Parijs, die onder leiding stond van de Franse minister van buitenlandse zaken, Ro bert Schuman, geparafeerd. Het is een document van 107 pagina's, vergezeld van een kortere overeenkomst voor de overgangsperiode tot aan de tijd, dat het volledige verdrag van kracht zal worden. De parafering geschiedde door ver tegenwoordigers van Nederland, Belgie, Luxemburg, Frankrijk, West-Duitsland en Italië. De overeenkomst beoogt de vestiging van een zeslandenmarkt voor kolen en staal onder leiding van een supra-nationaal gezagsorgaan. De grote Duitse kolen- en staaltrust zullen ont bonden worden in 24 onafhankelijke endernemingen, waarvan de grootste 2 millioen staal per jaar zal produceren. Het aantal aan staalmaatschappijen be horende kolenmijnen, die deze maat schappijen voorrang voor de levering van kolen zullen geven, zal worden be perkt tot 18 pet, van de kolenproductie in het Rhurgebied mplaats van 56 pet. voor de oorlog. De Westduitse kolen- verkooporganisatie, waarin de verkoop van alle Duitse kolen geconcentreerd was, zal geleidelijk worden geliqui deerd. Het ligt in de bedoeling, dat zij op 1 October 1952 geheel verdwenen zal zijn. Wrijf deze aangename zalf op keel, borst en rug. Zij werki als pappleister en door de geneeskrachtige dampen, die O «ele oren inademt Maakt slijm los, verwijdert congestie en de ademhaling wordt rustig Het Kamerdebat: Mr. Oud blaast zegetrompet (Vervolg van pag. 1) MAG. STOKMAN, die namens de KVP-fractie het woord voerde prof. Romme had zich verre gehouden van 's Lands vergaderzaal wegens zijn aandeel in de totstandkoming van het kabinet waardeerde het in de rege ring, dat zij de leiding van 's lands za ken had willen aanvaarden. Hij zag het nieuwe kabinet als een kabinet op versterkte brede basis, waarbij de versterking was bereikt ten koste van grote offers, vooral van de KVP. Hij zei de steun van zijn partij toe. Begrijpelijk genoeg had de heer Wei- ter (KNP) niet de minste waardering voor het nieuwe regeringsteam. Dit was volgens hem de oude ploeg, ver sierd met enkele nieuwelingen, die nog minder van zaken weten dan hun voor gangers. Ook had hij geen goed woord over voor de verlaging der subsidies. Hij meende, dat de kosten der bewape ning over de grens van het redelijke gaan hetgein het volk niet behoeft te nemen en dat de rekening in Washington moet worden gepresen teerd. Nieuwe onderhandelingen over Nieuw-Guinea zouden niet zonder toe stemming van de Kamer mogen wor den begonnen. MEEL MEER wcardering klonk uit de rede van de heer Tilanus (CH). Hij noemde de regeringsverklaring een ernstig, evenwichtig stuk en vond, dat de heer Schouten wat te veel waarde had gehecht aan de opneming van po litiek-parlementair ervaren mensen van zijn kleur in de regering. Spr. drong aan op krachtige bezuiniging. Volgens de heer Gortzak (CPN) had niet de heer Oud doch generaal Eisen hower het kabinet ten va] gebracht. Aangezien de regering volgens hem de oorlog voorbereidt, bood hij de PvdA de hand in de strijd voor de vrede. Hij wenste publicatie van 't volledige re geringsprogram en vroeg verhoging van lonen en salarissen en sociale ren ten, handhaven van de diensttijd op een jaar en opzegging van de RTC- overeenkomsten. WD overwinnaar. Uiteraard heeft de heer Oud (WD) nog eens uitvoerig zijn standpunt aan gaande de kabinetscrisis en haar oor zaken uiteengezet. Hij ontkende, dat de heer Stikker de verantwoordelijk heid hiervoor voor zijn rekening had mogen nemen. Overigens had spr. niet zijn vertrouwen in deze minister, doch in de gehele regering opgezegd. Voor zijn opinie aangaande het nieuwe kabi net verwees hij naar zijn Dortse rede van Vrijdag j.l. Wel betreurde hij het, dat niet een tweede VVD-er minister was gewor den, doch hij meende, dat zijn fractie als overwinnaar uit de crisis te voor schijn was gekomen. Hij achtte het on gezond, dat dr. Drees voor de tweede maal de leiding heeft over een rege- rin-r die hem kant en klaar werd aan geboden. Nadat de heren Hofstra (Arb.) en Ar>'Messen KVP) nog enkele sociale en financiële kwesties hadden bespro ko werd de °erste ronde van bet de bat afgesloten Heden komt dr. Drees aan het woord. Er moet nu nog onderhandeld worden over de omvang van het stemrecht der afzonderlijke landen in het hogegezags- orgaan. Het is mogelijk, dat de West duitse republiek. Frankrijk en Italië meer stemrecht zullen krijgen dan Bel gie, Nederland en Luxemburg. De Be- nelux-landen hebben hier tegenover voorgesteld om de organisatie te Luik te vestigen. Van Duitse zijde werd Trier als vestigingsplaats genoemd. De Westduitse regering heeft van het begin af aan ontbinding van het inter nationale gezagsorgaan voor het Rhur gebied een voorwaarde genoemd voor de arbeidsmogelijkheid van het hoge gezagsorgan. De Franse regering heeft in de liqui datie schriftelijk toegestemd. Men hoopt dat hiertegen niet al te veel bezwaren zuilen rijzen. Woensdag zullen de deskundigen van de geallieerde Hoge Commissie een be gin maken met de besprekingen over de reorganisatie van de gedekartelli- seerde kolen- en staalindustrie in W. Duitsland. Ten Noorden van Seoel blijven de communisten nog steeds tegenstand bieden tegen de hernieuwde aanvallen van de verbonden troepen. De opmars van de geallieerden, die krachtig gesteund wordt door de luchtstrijdkrachten is gisteren op verschillende plaatsen op verzet gestoten. Voor het eerst sinds het verscher pen van de censuur is gemeld, dat de Zuidelijken de breedtegraad naderen. Tsjoengtsjon bedreigd De aanvallers bevinden zich thans op 12 km van de 38ste breedtegraad, waar zij een ernstige bedreiging vormen voor Tsjoengtsjon, de zetel van het Chinese hoofdkwartier te velde, dat, naar men aanneemt, zich inmiddels onder de druk van de naderende legers heeft te ruggetrokken naar de vijf kilometer ten noorden van de breedtegraad lig gende verdedigingslinie. Deze linie loopt door een nauw dal. Volgens waarnemers zouden de Noordelijken op vlak terrein niet stand kunnen houden, wegens de grote vuurkracht van de verbonden troepen. Op vijf plaatsen bezetten de geal lieerden stellingen op 26 km afstand van de breedtegraad. In een uitzending van Radio Peking werd medegedeeld, dat de communis tische legers voor de ontruiming van Seoel 58.000 mannen, vrouwen en kin deren hadden geevacueerd. Palmiro Togliatti, de leider der Ita liaanse communisten, heeft Maandag voor het eerst na zijn bezoek aan Mos kou een verklaring afgelegd. Hij heeft hierin medegedeeld, dat zijn partij be reid is, de oppositie in het land en in het parlement op te geven, wanneer er een regering zou optreden, die een ra dicaal andere buitenlandse politiek wil voeren en wil breken met het Atlan tische Pact. De Italiaanse communis ten zijn ten volle bereid, zo zei hij, om het land te verdedigen; de Sovjet- Unie echter bedreigt Italie's grenzen niet en zal dat nooit doen. ANTWOORDEN HERSENGYMNASTIEK 1. Het had dat merk naar zijn zoon ge noemd, die P. K. Wrigley heet. 2. Op de grens van Spanje en Frankrijk. 3. Marie I, dochter van Hendrik VIII en zus ter van Elisabeth. 4. Geen enkel, want de python heeft geen giftanden. 5. Zij hield het einde van een gouden draad vast zodat hij altijd de weg terug kon vinden door de draad op te rollen. 6. Daar is variatie in. 7. Hij werd eigenaar van bijna het gehele land door valse documen ten. 8. Een soort noot, die cafeïne be vat. 9. Edgar Allan Poe. 10. Omdat de aquavit gewonnen wordt uit de afvalsui- kers van de houtverwerking. OPLOSSING KRUISWOORDPUZZLE Horizontaal: 1. malie, 5. plaat, 10. egel, 12. Alida, 13. lis. 14. dak, 16. ral, 17. do, 18. salon, 20. te, 21. met, 22. oer, 24. noen, 26. orkest, 28. me, 29. tod, 30. Po, 31. zan ger, 33. vest, 35 tak, 36. dal, 37. 1.1., 39. te ler, 41. Sr., 42. dam, 44. nok, 45. rob, 46. edel, 48. polo, 49. rente, 50. kalot. Verticaal: 1. melden, 2. agio, 3. les, 4 1.1., 6. la, 7. air, 8. adat, 9. talent, 11. bal, 14. dat, 15. "koord, 18. sen, 19. nek, 21 meente, 23. repel, 25. oma, 26. oor, 27. s.o.s.. 29. teken, 31. zolder, 32. gat, 33. var, 34. tarbot, 36. dek, 38. lade, 40. lot, 41. solo, 43. men, 45. rol, 47. Lt., 48. pa. """"""li De Nederlandse regering heeft thans een belangrijk wetsontwerp bij de Sta- ten-Generaal ingediend aangaande de bestemming van het vijandelijke ver mogen. Wordt dit aanvaard, dan zal om te beginnen een eind komen aan de discriminatie van Duitsland en zijn on derdanen. Duitsers en andere natuur lijke en rechtspersonen, die wegens hun connecties met Duitsland als vij andelijke onderdanen werden aange merkt, zullen dat in het vervolg niet meer zijn. Dat betekent, dat vermogen, dat deze personen na het in werking treden der wet verwerven, en rechts handelingen, na die datum door hen verricht, niet meer zulen valllen on der het besluit vijandelijk vermogen. Echter zal het Duitse vermogen, dat reeds aan de Staat der Nederlan den is overgegaan, niet worden terug gegeven. Dit zal worden gebruikt voor financiering van het herstel der oor logsschade. De regering deelt nog mede, dat op 30 September 1950 voor ongeveer 124 millioen gulden aan vijandelijk vermo gen was geliquideerd. Hoe groot de op brengst zal zijn van het nog niet ge liquideerde vijandelijk vermogen, is nog niet te schatten. Prijsverhogingsperikelen (Vervolg van pag I) Doch de invoer is niet alleen voor de consumptie bestemd. Men maakt er ook kapitaalgoederen van als fabrie ken, machines, scholen, gebouwen enz. Tegelijkertijd wil men daarom die aanbouw verminderen: men zegt dan dat de investeringen worden beperkt; er mag m.a.w. minder geld worden uitgegeven voor dit doel. De verhou ding is daarbij, dat tegenover 1 pet. aan consumptiebeperking 5 pet. aan investeringsbeperking staat. Die laatste beperking wil men niet bereiken door verbod maar de hogere belastingen, de gedwongen leningen en de credietcontröle zullen vanzelf wel tot kapitaalschaarste leiden. Ook hier dus een omweg. Wij zien derhalve, dat er voor de bewapening extra belastingen worden geheven, die mede er toe moeten lei den dat de invoer wordt beperkt. Wordt nu de productie vergroot en de uitvoer opgedreven, dan kan ook de schuld aan het buitenland worden weggewerkt. Die extra belastingen moeten tevens de begroting sluitend maken. Dit is de grote lijn in de getroffen maatregelen. Men tapt een deel van de consumptie en de 'investering af, he velt dit over naar de schatkist en koopt daarvoor wapens. En passant moet hierdoor de invoer beperkt en de uitvoer worden vergroot. In hoeverre al deze maatregelen rechtvaardig zijn voor iedere groep, is een andere kwestie. Wel kan natuur lijk gesteld worden, dat, in het totale beeld gezien, geheel Nederland de middelen moet opbrengen om zjjn vei ligheid te vergroten. Algemeen econo misch gezien zijn de regeringsvoor stellen dan ook logisch en verantwoord. Inbreker kwam bijna op politiemannen terecht De Vlaardingse politie heeft einde lijk haar naastig speuren naar een in breker, die al geruime tijd de stad on veilig maakte, met succes bekroond gezien. Twee agenten hadden post ge vat in een pand, dat naar zij vermoed den door de gezochte met een bezoek zou worden vereerd. Zodra de recher cheurs opeen gegeven moment lawaai hoorden, waren ze geducht op hun qui vive, maar wie schetst hun verbazing toen de prooi in plaats van door de deur, waarbij zij de wacht hadden be trokken, via een opening in de zolder het vertrek binnen gleed. Vlak boven de plaats waar de agenten stonden za gen ze een paar benen naar beneden komen en toen deze ver genoeg wa ren gezakt grepen de twee politie mannen toe. De arrestatie van de benen met toebehoren was nog slechts een kwestie van een ogenblik. Het bleek in derdaad de gezochte te zijn. De EVC heeft in een telegram aan de regering geprotesteerd tegen de prijsverhogingen en afkondiging van een prijsstop alsmede vijf procent loonsverhoging geëist. 74. En zo is het dus gelukt, dank zij Pim, Pam en Pom, om de hele ben de smokkelaars gevangen te nemen. En de badgasten durven weer naar het Noorderstrand te gaan, want de zee slang is verdwenen om nooit meer te verschijnen! Natuurlijk moeten Pim, Pam en Pom dat allemaal aan hun Moeder vertellen en Moeder Woeffie ontvangt een brief van elf zijdjes lang, waarin de hondjes haar alles van hun avonturen vertellen. Maar dat hele verhaal bevalt Moeder Woeffie maar half en daarna neemt ze meteen de trein naar Strandvoort om haar kroost te gaan bezoeken. Pim, Pam en Pom raken niet uitgepraat, als zij Moeder zien: „En toenen toen klinkt het maar steeds weer". „En toen valt Moeder hen resoluut in de reden. ,.En toen is Moeder gekomen om jul lie af te halen en mee naar hui3 te ne men!" Nu daar hebben Pim, Pam. en Pom helemaal geen bezwaar tegen. Ze hebben een heerlijke vacantie gehad! EINDE. Ook Jean Stock verloor van Turpin Bobet won Milaan-San Remo De Fransman Jean Stock heeft het in zijn gevecht tegen Randolph Turpin langer kunnen volhouden dan onze landgenoot Luc van Dam. Zoals men zich zal herinneren werd van Dam reeds na dertig seconden zodanig aan geslagen dat hij zich liet uittellen. Jean Stock had vijf ronden nodig om de meerderheid van de jeugdige Engels man te erkennen. Tengevolge van een lelijke val is de Noorse skispringer Knut Hatle, welke hij tijdens de Noorse kampioen schappen maakte, in een ziekenhuis overleden. De bekende Italiaanse wieler wedstrijd MilaanSan Remo is gewon nen door de Fransman Bobet. Zijn land genoot Barbotin ging door de finish met slechts een wiellengte achterstand. Petrucci (I) volgde op drie minuten. Ook de tweede partij van de tweekamp om het wereldkampioen schap schaken tussen Botwinnik en Bronstein, eindigde in remise, nadat de partij in een gecompliceerde stel ling na 41 zetten was afgebroken. Het Limburgs elftal dat Paas maandag te Eysden (Belgie) om de Coupe Coenegracht tegen Belgisch- Limburg uitkomt, is als volgt samen gesteld: Doel: Jacobs (Limburgia) Achter: Barwasser (Bleyerheide) en Wilms (Maurits). Midden: Klaassens (VVV), Coerver (Bleyerheide) en Spanjer (Limburgia). Voor: De Graaf (Limburgia), Nelis- sen (Maurits), Van Rhee (VW), Bruist (Limburgia) en C u-lier (VW). Het Gronings elftal dat Woensdag 28 Maart een wedstrijd speelt tegen het Fries KNVB-elftal is als volgt samen gesteld: 102. Het was het vreemdsoorügste einde van een boksmatch geweest, welke het publiek ooit had aanschouwd. Jimmy Brown had zijn tegenstander eenvoudig dwars door de vloer gesla gen en het had nog heel wat voeten in de aarde om Joe Dynamite weer op te hijsen. Op de tribunes wist men niet goed, wat men moest doen, juichen voor de nieuwe wereldkampioen of boe roepen wegens het wel zeer ab rupte einde van deze zo kortstondige wedstrijd. Ook de scheidsrechter zat met de handen in het haar. Toen een paar helpers Joe Dynamite weer in de ring hadden gesleept de man zag er tamelijk verslagen uit begon de scheidsrechter toch maar te tellen, maar toen sprong eensklaps Henkie Geldmaker in de ring en begon te schreeuwen, dat dat een schandaal was en dat hier geen sprake was van knock out, maar van zware mishandeling Het lawaai, dat daarop losbrak, was onbeschrijflijk en het eindigde eerst, toen de jury verklaarde in raadkamer te zullen gaan. Het eind van het lied was tenslotte, dat Jimmy Brown werd uitgeroepen tot wereldkampioen maar dat hij werd beboet met 100 gulden wegens zaakbeschadiging. „Leve Jimmy Brown, leve Jimmy Brown!" schreeuwde het publiek met een, doch de nieuwbakken wereld kampioen hoorde het niet. Hij had zich uit de voeten gemaakt en liet zich met een taxi naar het station brengen. (Slot). Patricia Wenthworui (56 Zodra echter Mabel het koffieblad had meegenomen en de deur gesloten was, werden de foto's weer in hun lade opgeborgen en kreeg het gesprek een zakelijk karakter. Natuurlijk niet zon- der overgang, maar behoorlijk in de vorm en met wederzijdse toestemming van de dames, want juffrouw Sophy was zo mogelijk nog meer verlangend om er over te praten als juffrouw Sil ver om het nodige te horen. Garth legde zijn krant weg en ver baasde zich steeds meer. Jufrouw Sil ver scheen al helemaal vertrouwd met de getuigenverklaringen bij 't gerechte lijk onderzoek. Ze stipte ze op sommi ge punten aan en vroeg dan Garth of juffrouw Sophy om nadere bijzonder heden, zowel wat betreft de stem, de houding, als het optreden in 't algemeen van de getuigen. Het werd hem dui delijk, dat zij alles wat zij aanroerde doorgrondde en er een nieuw licht op wierp. Eerst amuseerde hij zich om haar vormelijke manieren van oude jongejuffrouw maar weldra begon hij zich ietwat onbehaaglijk te voelen, zo op de wijze alsof hij een bom had ge vonden in de werkmand van een be jaarde dame. Tante Sophy daarentegen straalde van geluk. Sinds jaren had zij geen zo aandachtig gehoor bezeten. Ze deelde bijzonderheden mee over alles en ieder eenover Michael Harsch, over de Madocs, over haar buren, het dorp, de Pincotts, de dominee, de koster, de kerk, het drgel. Voorts over die arme lieve Medora, voor wie het zo'n vreselijke schok was geweest; o-'er de gemeen schappelijke telefoonlijn, die zulk een inconveniënt was, vooral omdat die arme invalide Mary Anne Doncaster uit verveling de gesprekken afluisterde, als ze niet anders te doen had. „En ik geloof, dat er nog andere luisteraars zijn, al zou ik niet graag namen noe men. Maar volgens mij is de enige, die interessante gesprekken houdt, me vrouw Mottram. Ze is een heel knappe jonge wedu ve en wordt nogal eens door jonge mannen opgebeld. Ik denk, dat het meestal vrienden van haar man zijn, maar natuurlijk slaan Mary Anne en haar zuster Lucy Ellen er munt uit. Juffrouw Silver kuchte eens en zei. dat praatjes gewoonlijk van kwaadwil lige aard en heel dikwijls onjuist wa ren. Daarna raapte ze de bal wol, die van haar schoot was gerold, op en be gon weer over de noodlottige Dinsdag avond, die meneer Harsch het leven kostte, te spreken. „U zat immers hier met het venster open, juffrouw Feil?" Juffrouw Sophy knikte. Ze voelde zich nu heel gewichtig. Als ze een kat was geweest, zou ze hebben gesponnen „O, ja, achter de verduistering, 't Was zo'n zachte avond". „En kon u het orgel horen?" „O, jahet klonk zo mooi. 't Was de Trumpet Voluntary". „Hoe laat zou dat geweest zijn?" „Ja, ik kan het niet precies zeggen, maar ik geloof zo'n beetje voor half- tien, want Medora was nog in de salon en toen ze naar boven ging, had de klok nog niet geslagen". „Dus u hoorde de muziek heel dui delijk?" „O, zeker, uitstekend". Juffrouw Silver hield even met breien op en vroeg, zich voorover hui gend: „Wanneer hoorde u de muziek niet meer?" In de blauwe ogen van tante Sophy kwam een verbaasde blik, terwijl haar worstachtige krulletjes en haar drie kinnen begonnen te schommelen. „Ik weet het niet. Hóórde ik de mu ziek niet meer?" Juffrouw Silver hervatte glimlachend haar breiwerk. „Ik denk het wel. Voor halftien was juffrouw Brown nog bij u in de kamer en waarschijnlijk hebt u samenge praat". „O, ja". „Toch hoorde u duidelijk de muziek. Maar om kwart vóór tienen heeft u de glazen deur geopend en is de trap pen naar de tuin afgegaan, om vol gens uw getuignis bij het gerechtelijk onderzoek de nachtelijke blc -men- geui' in te ademen en te horen, of me neer Harsch nog speelde". Weer knikte juffrouw Sophy, terwijl de breinaalden van juffrouw Silver tik- kelden. ,Wilt u nog eens proberen te her inneren wanneer de muziek ophield. Heeft u na de Trumpet Voluntary nog iets anders gehoord?" „O, ja, maar ik weet niet wat het was. Ik dacht, dat hij improviseerde". „Dat was nadat juffrouw Brown de kamer had verlaten". „Ja, daar ben ik zeker van", zei juf frouw Sophy na even te hebben nage dacht. „Ik,vond het nog jammer, dat ze was weggegaan. Maar toen hield het op". „Hoe lang ongeveer voor u de glazen deur opende?" „Dat weet ik niet. Misschien wel tien minuten, omdat ik even wachtte, toen mijn patiencekaarten weglegde en in de la een brief vond van mijn nicht So phy Ferrars. Ik moest die brief nog beantwoorden, las hem dus helemaal door en wilde haar de volgende dag schrijven, maar ben er na het drama met meneer Harsch nooit toe gekomen Ja, het zal ongeveer tien minuten ge weest zijn. Toen besloot ik, nog een ogenblik naar buiten te gaan, om de nachtelijke bloemengeur te ruiken en te zien, of meneer Harsch nog speelde" „Hoorde u het orgel nog wel nadat u de glazen deur had geopend?" (Wordt vervolgd) Doel: Roffel (GVAV). Achter: Jeltema (GVAV) en Buist (GVAV). Midden: Kammeyer (GVAV), Drewez (GVAV) en Appel (Be Quick). Voor: Eimers (Velocitas), Kruger (Oosterparkers), Pais (GVAV), Lugt- hart (Be Quick) en De Grooth (GVAV). De KNVB heeft voor Zondag 1 April opnieuw een inhaalprogramma vastgespeld. Het vermeldt o.a. de volgende wedstrijden: Eerste klas A: GVAVZwolse Boys; LeeuwardenHSC; SneekFrisia; Veloci tasGo-Ahead; AchillesHeerenveen. C: RCHDe Volewijckers; DWVADO; HaarlemBlaw-Wit; HBS—SVV; KFC EDO. D: NOADTSC; Longa—RBC; XerxesBW; De BaronieWillem II. E: Helmondia—Sportcl. Emma; PSVLim burgia; BleijerheideSittardia. Derde klasse: KinheimAlkm, Boys; CSV—Hollandia; QSC—GVO; IVV—Wijk aan Zee; DTSDEM; ZVVVelsen; De MeteoorZaandijk; HelderRivalen; Alw. Forward—Vitesse; DECBeverwijk; KW WFC; RapiditasDe Kennemers; Zilver meeuwenJOS. Vierde klasse: PurmerendSucces; Ran- dersWW; ZeevogelsDe Zouaven; An- dijkGrasshoppers; BKCHSV; De Rijp Limmen; WieringerwaardOudesluis; W ater vogelsV roneW estf riezenTexel Bergen—St. George; KoedijkSchagen; RK AFC—ZAP; VFC—IJ-Boys; Assendelft DVAV; WSV—WHMO; ADO—Monniken dam; ZaanlandiaSNA; Wilh. Vooruit Meer vogels; WB—De Pionier; WZ—RCZ. WOENSDAG 21 MAART HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00- 24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.- muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 8.18 „Onder ons gezegd". 8.23 Gram.muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek. 10.00 Schoolradio. 10.20 Kook- praatje. 10.35 Voor de vrouw. 11.00 Gram. muziek. 12.00 Accordeonmuziek. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Hawaiianmuziek. 12.55 Ka lender. 13.00 Nieuws. 13.15 Omroeporkest, 14.00 Gesproken portret. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Voor de jeugd. 15.50 Piano-recital. 16.00 Voor de jeugd. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. muziek. 17.45 Regeringsuitzending: Drs. L. Coomans de Ruiter: „Bouwkunstenaars onder de vogels in Nieuw-Guinea". 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Actuliteiten. 18.30 Radio Volks-Universiteit: Prof. R. W. Broek man: „De levensverrichtingen van de menselijke geest: Voortplanting". 19 00 „De strijd om het nationale inkomen", causerie. 19.15 Instrumen taal kwartet. 19.30 voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Metropole-orkest en solist. 20.55 „Bloeimaand", hoorspel. 22.15 „Poerim", Joodse uitzending. 22.45 Populair wetenschappelijke causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 Orgelspel. 23.35-24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 NCRV - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerbericht. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Gram.muziek. 9.00 Voor de zie ken. 9.30 Gram.muziek. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramonuziek. 11.10 „Het Licht op de Berg", hoorspel. 12.00 Bas-bariton en piano. 12.30 Land- en Tuinbouwmede delingen. 12.33 Mandoline-muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Militaire-reportage. 13.20 Lichte muziek. 14.00 Kamerkoor en solist. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Gram.muziek. 15.45 Strijk kwartet. 16.15 Voor de jeugd. 17.30 Piano duo. 18.00 Koorzang. 18.30 Commentaar Fami lie-competitie. 18.40 Radiokrant. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.15 Voor de jeugd. 19.80 „Matthëus Passion". 23.45—24.00 Nieuws.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 7