HOPMAN LAATSTE NIEUWS AAKT 69 MEUBELEN NAAR VASTE GROND Mislukking en Voliooiïng Blijft de ECA bestaan? Duizend Ambonezen arriveerden met de „Kota Inten" in Rotterdam Verstekelinge volgde die dikke meneer" Ambonese serg.-majoor werd doodgeknuppeld Huwelijkshausse in Engeland Sukarno consulteert de partijleiders PREMIER ATTLEE ONDER MEDISCHE BEHANDELING HEILOO „Zang en Vriendschap" nam afscheid van zijn dirigent Vertegenwoordiger stal twee fietsen Bergen De jeugd zong en danste P.v.d.A. vierde eerste lustrum Hensbroek ,,'t Viooltje" goed op dreef in een blijspel De Rijp Beroepskeuze-voorlichting Beemster Burgerlijke Stand Egmond aan Zee Heer-Hugowaard Weekoverzicht van de Langedijker veilingen KUNSTHANDEL Vliegtuig vermist „Dochter minister Van Maarseveen" weer voor BESOMMINGEN IJMUIDEN MARKTBERICHTEN VRIJDAG 23 MAART 1951 QP DE PALMZONDAG hield Jezus zijn triomfale intocht in de hoofd stad van zijn land, in Jerusalem. Dui zenden juichten hem toe, hem, de ko mende heerser, de Messias die in Gods naam kwam. Over een tapijt van kle deren reed hij naar de koningsstad. De menigte zwaaide met palmtakken, en was uitgelaten. Volgens onze gangbare opvattingen ls zo'n intocht een voltooiing, een hoog tepunt. Wanneer in een oorlog een veld tocht gewonnen is, is de intocht in de vijandelijke hoofdstad het kroon- en sluitstuk van het gehele militaire be drijf. Een intocht met een juichende menigte getuigt naar onze smaak van een glorieus einde van een moeilijk werk. Heeft Jezus dit zelf ook zo gezien? Twijfel daaraan komt al bij ons op. wanneer we alleen maar zien naar de afloop van deze triomfale tocht op de Zondag voor Pasen. Want Jezus ver joeg de Romeinen niet. Hij bezette niet het militaire centrum van de stad met de zijnen. Hij reed opeen ezel. Neen, er zijn allerlei aanwijzingen, dat Jezus zelf de intocht meer heeft onder gaan als een over hem komend gebeu ren, dan dat hij het zag als een nood zakelijk moment in zijn zending. JJAT BLIJKT in al z'n scherpte op de Goede Vrijdag, op de dag der krui siging. Opnieuw geredeneerd volgens onze opvattingen, is de kruisdood een schande, een volledige mislukking. Het is zoiets als het ophangen van oorlogs misdadigers, zoals.wij dat na de tweede wereldoorlog hebben meegemaakt. De kruisdood is even smadelijk als onze galg. Het is het uitspuwen van de ver oordeelde, het is het meest verachtelijke dat mensen een onwaardig medemens kunnen aandoen. En nu spreekt Jezus aan het Kruis en niet bij z'n intocht! dat won derlijke woord: Het is volbracht! Met andere worden, m'n werk is voltooid, het doel is bereikt, wat ik volbrengen wilde is nu geschied! Ik acht het van gewicht, deze para doxie in al z'n scherpte te zien. Wij achten een intocht een triomf Jezus acht een intocht een mislukking. Wij achten een kruisdood een mislukking Jezus acht zijn kruisdood een triomf. De burgerlijke waarde-ordening keert Jezus niet alleen hier, maar over de hele linie om. Wij zeggen: Zalig zijn de rijken Jezus zegt: Zalig zijn de armen. Wij zeggen: Gelukkig is hij, die zijn leven weet te behouden Jezus zegt: Gelukkig is hij, die zijn leven heeft verloren. Wij menen dat goede, brave burgers een eerste recht hebben op het koninkrijk Gods Jezus geeft aan hoeren en moordenaars de eerste plaats in zijn hemel. y^ANNEER wij bij het constateren van deze paradoxe omkering van de burgerlijke waarde-ordening zouden blijven staan, zonder naar de diepere achtergrond te vragen, zouden wij aan dit vreemde feit tekort doen. Het moet immers z'n zin hebben, dat Jezus dit alles juist zó zegt en zó doet. Want wat ■was dan de bedoeling van Jezus' werk? Dit, dat hij het leven bracht aan de mensen, die hij lief had. Het leven nu r.iet bedoeld in strikt biologisch-vitale zin, maar opgevat in z'n meest intense betekenis, als de volstrekte geborgen heid, de totale veiligheid, de absolute vrijheid. Deze geborgenheid, veiligheid en vrijheid bestaan slechts in en bij God, als het omvattend geheel, dat mens en wereld omgrijpt; steeds bena derd, maar nooit begrepen: altijd weer vermoed, maar nooit gekend. Met het leven van God die is, en die liefde is, wilde Jezus de mensen in aanraking brengen. Maar juist om dit hoge, dit hoogste doel te bêreiken. moest de gangbare orde worden omgekeerd. Want onze voltooiing, onze rijkdom, onze be houdzucht, onze burgerlijkheid zijn wel in staat om het biologisch-vitale leven te conserveren, maar niet om de abso lute waarde van het eeuwig leven Gods te bereiken. Want wie God wil vinden, zal dit alleen knielend kunnen. Hij zal voor God zijn schuld, die waarlijk niet alleen morele schuld is zoals helaas nog vaak wordt opgevat, moeten zien. Hij zal iets van de deemoed, en van de emotionele verslagenheid in het diepst van zijn hart moeten weten. J^JET HET OOG op al deze dingen kon Jezus juist aan het kruis en niet bij zijn intocht zeggen: Het is vol bracht. Want aan het kruis en weer niet bij de intocht heeft Jezus laten zien, wie God is, namelijk een God van liefde. Jezus heeft ondanks de smade- lijkste dood, die mensen hem konden aandoen, diezelfde mensen in zijn liefde vastgehouden. En aan de andere zijde heeft Jezus, toen hij zich zelfs van God verlaten jvist, ook aan God vastge houden. Jezus geeft aan zijn kruis de mensen de hand, en God de hand. Hij brengt aan zijn kruis God en mensen samen. En waar God en mens zijn sa mengebracht, ontvangt de mens van Gods kant alle heil, alle liefde. Uiter lijk gezien lijkt het kruis een diepte punt. Maar in wezen is het de vol tooiing van Gods verlossingswerk. De ECA, het orgaan, dat belast -s met de adminstratie, verbonden aan de uitvoering van het plan-Marshgl' zou in de loop van het volgende jaar eigenlijk dienen te verdwijnen. Offi cieel loopt immers in Juli 1952 het hulpplan voor Europa af. De ECA zal echter naar alle waarschijnlijkheid haar werk voortzetten. Zij zal worden ingeschakeld bij de militaire hulp aan Europa en de economische hulp aan niet-Europese landen. Regen en wind begeleidden debarkafie Regen en wind afgewisseld met natte sneeuw begeleidden Donderdag morgen de ontscheping van de 998 Ambonese militairen, vrouwen en kinde ren, die met de „Kota Inten" uit Indonesië te Rotterdam arriveerden. Al vorens de debarkatie een aanvang nam las Iuit.-generaal D. Buurman van Vreeden 'twee boodschappen voor namens de Koningin en de regering, waarin de opvarenden welkom werden geheten in een land, dat de meesten van hen niet kennen. Moge de tijd hier door te brengen voor u een goede herinnering blijven. De zorg, die de regering naar haar beste vermogen, in de moeilijke omstandig heden, waarin Nederland thans ver keert, aan u wijdt, vraagt ook begrip en toegewijde medewerking van uwe zijde om uw verblijf hier aangenaam te maken. Er zullen onder u ook zieken zijn. Hun wens ik een spoedige beter schap toe. Moge de almachtige God, in wien gij gelooft en op wien gij ver trouwt, u bijstaan van dag tot dag. w.g. Juliana". Vlak vóór het schip op 20 Februari van Surabaja vertrok werd er op de kade nog een kind geboren, dat behal ve de naam van de gezagvoerder als tweede naam „Inten" kreeg. Op de ver dere reis naar Nederland werden nog vier kinderen geboren. Wilhelmina Pattisilano, een Ambo nese cassière uit Surabaja, heeft de reis als verstekelinge meegemaakt. Zij voelde er veel voor naar Nederland te gaan en was op advies van een paar militairen „een dikke meneer achterna gelopen". Deze meneer was een lid van de bemanning en de scheepspolitie meende, dat hij en Wilhelmina, die hem vlak op de voet volgde, bij el kaar hoorden. Zo kwam zij ongehin derd aan boord. Er is geen enkele dwang op de militairen uitgeoefend om zich naar Nederland in te schepen. De boodschap van de Koningin. Namens H.M. de Koningin werd de volgende boodschap voorgelezen: „Ik heet u allen welkom in Nederland. Gij komt thans in ons land, dat de meesten uwer niet kennen, hoewel gij daarginds vele Nederlanders ontmoet hebt en dus toch uit verhalen Nederland kent. Drama in KNIL-kamp Hij wilde naar zijn eiland terugkeren Een groep van ongeveer dertig Am bonese ex-KNIL-militairen uit een kamp te Djakarta heeft op 2 Maart zo wordt eerst thans bekend een Ambonees sergeant-majoor met name Gaspersz, zodanig met stokslagen ver minkt. dat hij onmiddellijk is overle den. Gaspersz was een der leiders van de Ambonezen te Djakarta. Met en kele anderen had hij zich verzet tegen het besluit, om naar Nederland te ver trekken. Hij wilde te Djakarta af zwaaien en daarna naar Ambon terug gaan. Twee van zijn collega's die een overeenkomstig besluit hadden geno men, waren reeds ter bescherming uit het kamp gehaald en elders onderge bracht. De schuldigen aan deze mis handeling zijn met de Roma naar Ne derland vertrokken en zullen hier wor den berecht. In Engeland is Pasen van ouds de tijd, waarop vele paartjes in het huwelijksbootje stappen. Er is echter dit jaar een bijzondere animo voor een huwelijk met Pasen merkbaar. Dit feest valt namelijk vlak voor het eind van het belastingjaar. Degenen, die nu trouwen, zullen over het afge lopen jaar een zeer aanzienlijk bedrag minder aan inkomstenbe lasting behoeven te betalen. Het gevolg is, dat de Burger lijke Stand in tal van grote en middelgrote steden een schema voor de huwelijkssluiting heeft moeten opstellen. Het wordt een race tegen de klok, om alle trouwlustigen naar wens te kun nen bedienen. Eén vergeten ring, zei een ambtenaar in Glasgow, kan ons hele schema in de war sturen. Kabinetscrisis in Indonesië President Sukarno heeft Donderdag vertegenwoordigers van verschillende politieke partijen, o.a. van de Masju- mi en de Partai Nasional Indonesia, ontvangen voor consultering over de vorming ener nieuwe regering. Verschillende fractievoorzitters in het parlement zijn van mening, dat de crisis wellicht drie weken zal duren De mogelijkheid, dat Moh. Hatta een kabinet zou formeren zonder daarin zelf zitting te nemen, wordt in parle- mentskringen aangeroerd. De Britse minister-president, Clement Attlee, die Woensdag in het ziekenhuis is opgenomen, moet twee a drie weken onder medische behandeling blijven voor een zweer aan de twaalfvingerige darm. Joego-Slavie heeft Amerika om grondstoffen ter waarde van 30 mil- lioen dollar gevraagd. De heer A. van Hartingsveldt, diri gent van de Chr. Gem. zangvereniging „Zang en Vriendschap", heeft Woens dagavond, na beëindiging van een Paaswijdingsdienst in het Ned. Herv. Evangelisatiegebouw aan de Kerklaan, van zijn zangvereniging afscheid geno men. „Zang en Vriendschap" en de Chr. Gem. zangvereniging „Excelsior" te Castricum, waarvan de heer Van Har tingsveldt eveneens directeur is, ver leenden hun medewerking aan deze dienst .waarin ds. H. den Oudsten uit Alkmaar voorging. De gezongen num mers, t.w. „Lied op de Goede Vrijdag", „Ik weet dat mijn Verlosser leeft", .Dierbare Jezus, wat toeft Gij" en „Een naam is onze hope" werden uitstekend uitgevoerd. Na de dienst werd de heer Van Har tingsveldt in besloten kring toegespro ken door de voorzitter van „Zang en Vriendschap", de heer K. Helder, die er zijn spijt over uitdrukte dat de diri gent genoodzaakt was zijn functie neer te leggen. Hij wees er op hoe de diri gent door zijn ijver en enthousiasme de vereniging had vooruitgebracht. Als blijvend bewijs van erkentelijkheid werd een 4-kleurenpotlood aangeboden. De heer Van Hartingsveldt dankte voor het hem aangeboden geschenk en gaf de vereniging de verzekering, dat er uitstekende krachten onder de leden schuilen, waardoor het ongetwijfeld mogelijk is om onder goede leiding goede resultaten te bereiken. Tevens werd de nieuwe dirigent, de heer J. J. Ooijevaar, door de voorzit ter welkom geheten. Hierna bleef men nog een poosje genoegelijk bijeen. Dit jeugdige trio heeft nog niet erg terug van ons „rare" klimaat en de zo wonderbaarlijke omge ving, wat niet weg neemt, dat ze de Hollandse versnapering wel weten te waarderen. Voor de Haarlemse rechtbank stond gisteren terecht de vertegenwoordiger H. S. O., uit Heiloo, die te Zaandam in de nacht van 2 op 3 December twee fietsen stal. De officier van justitie eis te tegen de 41-jarige verdachte 12 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en als bijzonde- de voorwaarde, dat verd. zich van elk alcoholgebruik zal onthouden. Juist door de drank komt hij op het verkeer de pad, aldus spr. Zolang O. geen bor reltje gebruikt, ontbreekt bij hem iede re neiging tot de misdaad. De verdediger mr. W. Glasstra drong aan op clementie, nu verdachte door zijn huwelijk onder goede leiding is ko men te staan. Uitspraak op 5 April. BURGERLIJKE STAND Geboren: Geertruida W., d, van J. Bol- ten en G. Kooijman. Irene E. VR., d. van J. Ruiter en J. E. Engelhard. —Hendrik M. P., z. van P. H. Visser en A. W. van der Steen. Ondertro uwd: Martinus P. Weel (Alk maar) en Anna M. M. T. Borst. Adrianus van den Burg (Alkmaar) en Resina E. Rolie. G e t ro uwd: Edgar A. Donk en Anna M. du Bois. Johannes Groot en Alberta A. W. van der Linden. Het kinderkoor van de koorvereni ging Bergen, dat onlangs stormender hand vele harten veroverde, trad gis teravond wederom met succes op. Hoofdschotel was ditmaal de „Bloe- mencantate" van Geertruida van Vladderacken. Toen het doek open ging brak een stormachtig applaus los. Op het toneel stond een reusach tige bloemenmand, die geheel gevuld was met als bloemen vermomde zan gertjes. Onder de bezielende leiding van mevr. C. Moreé-Dol zongen al die „bloemen" met zuivere stemmetjes hun liederen. Het publiek was enthou siast. Het genot van de avond werd nog verhoogd door het optreden van de balletklassen van mevr. Gré Pranger. Uitgevoerd werden „Bloemenplukken" van Nieland en Wals van Joh. Strauss. Later volgden nog „Zigeunerdans" van Meyerbeer en „Ballet Rosamunde". Steeds weer gaf het publiek met een enthousiast applaus uiting aan zijn gro te waardering. De afdeling Bergen organiseerde in De Rustende Jager in het kader van het eerste lustrum van de P v. d. A. een grote openbare bijeenkomst. Als spreker trad op de heer W. Thomas sen, burgemeester van Zaandam. Ver der werkten mee „De Stem des Volks" en 't politiek cabaret „De rode Koers". De belangstelling voor deze avond had groter kunnen zijn. De heer Wim Thomassen besprak na de opening verschillende problemen van de dag. Na betoogd te hebben, dat sombere voorstellingen over de onder gang van het avondland, een ongemoti veerde angst hebben veroorzaakt, wees hij erop, dat men leiding moet geven aan de evoluties. Even zag het er naar uit, aldus spreker, dat twee wereldoor logen binnen een halve eeuw, de men sen tot bezinning zouden brengen en er een einde zou komen aan de hope loze onenigheid, die ons land dreigde te verscheuren. De Partij van de Ar beid ontstond, een bont gezelschap van veie groepen, een geestelijke federatie. En nu? Veel herinnert al weer aan vooroorlogse toestanden. Laat het drama van Korea een sig naal zijn, zo vervolgde spr., om zich nauw aaneen te sluiten en eensgezind te strijden voor recht, vrijheid en vre de. De „Stem des Volks" en het cabaret „De Rode Koers" gaven verdei aan de avond een feestelijk karakter. Op 17 April begint te Parijs een conferentie, welke ten doel heeft, te geraken tot ondertekening van een ontwerp-conventie op het gebied van de bescherming van planten tegen ziekten en plagen, Toneelvereniging ,,'t Viooltje" heeft in café Kossen opvoeringen gegeven van het blijspel „Tumult op Fleur- stein", door Bob Bertine en P. van der Valk. Beide avonden was de publieke be- angstelling matig. De rolvastheid vas Woensdag beter dan Zondag. 'Jver het algemeen is er goed spel ge- .everd en heeft men zich met dit blij spel soms kostelijk geamuseerd. Het deed ons genoegen een dergelijk blij- spel op het repertoire te zien. Zo'n blijspel „ligt" de leden wel. Er is vlo' en met enthousiasme gespeeld, wat prettig aandeed. Namens het publiek heeft wethou der Wit de vereniging hartelijk dank gebracht voor het gebodene. De voor zitster, mevrouw Bart-Groot, heett de avond geopend en gesloten. GEMEENSCHAPPELIJKE VLEES KEURINGSREGELING In de Staatscourant is thans opge nomen de gemeenschappelijke regeling ter uitvoering van de Vleeskeurings- wet in de gemeenten Spanbroek, Ab- bekerk, Hensbroek, Hoogwoud, Obdam, Opmeer en Sijbekarspel. Deze regeling treedt in werking op de derde dag na haar bekendmaking in de Staatscou rant. Woensdag werd de tweede Nutsavond gehouden door het Nutsdepartement „De Rijp" in samenwerking met de oudercom missie. De heer S. C. de Jong sprak op deze avond over beroepskeuze-voorlichting. Het is jammer, aldus spreker, dat vele ouders moeten worden aangespoord zich te laten voorlichten over de keuze van een be roep voor hun kinderen. Velen vatten dit te licht op met als gevolg vele mislukte levens. Volgens de heer De Jong is 12 jaar de beste leeftijd waarop men een kind kan laten testen omdat men dan kan voorkomen dat een verkeerde richting wordt ingeslagen. Na de pauze werd de film „Tussen spel en leven" vertoond. Aan het slot van de avond dankte ds Kastein de spreker voor zijn buitengewoon leerzame voordracht. Geboren: Adriana Catharina, d. v. K. de Vries en J. A. van de Merbel. Dirk Jan, z. v. J. Ernsting en G. Buikema. Johanna Catharina, d. v. L. D. Kruithof en C. A. Oude.ians. Marianne, d. v. J. A. Kats en G. C. Dukel. Ondert rowd: Jacob Braas, oud 26 jaar en Cornelia Roetm, oud 21 jaar. Johannes Leonardus Dekker, oud 24 jaar en Johanna Elisabeth van E*ten, oud 22 jaar. Over leden: Aaltje Hijn. oud 66 jaar echtge"~+e van H. Haster. BRIDGE-DRIVE „DE EGMONDEN" De dezer da£en gehouden bridge-drive van De Egmonden" heeft de volgende resultaten opgeleverd: Klasse A: De Goede—Dekker 51; Ruiter— Hopman 46; v. d. Molen—Hopman 451/s; Hui- herts—Baltus 431/*; Kareis—Koper 40Vs; Nieu- wenhuizen—Houdiiker 39; Apeldoorn—Liefting 371'-; Hartcrink—Burger 33. Klasse B: Van Duin—Liefting 29Vg; Ad miraal—Modder 25; familie Honing 25; Schol ten— Leiien 23*/r; Verver—Hopman 23; Heddes —Van Pel 22mevr. Dekker—Dekker 19Vs. Klasse C: Kareis—Klaii 29; dames Butter- Van Twigt 27V»; Burger—Dekker 271/?; Rozing -De Raadt 221/?; Jonker—Groen 22Vr; Ter voort—Groot 21. BENOEMD. Onze plaatsgenoot de heer R. van der Laan, is benoemd tot tijdelijk hoofd der Christelijke school te Heerhugowaard in de vacature van de heer R Kramer, die met gezin naar Amerika vertrok. In tegenstelling niet de vorige was deze week de stemming op de koolmarkten weer uitermate flauw. Om welke reden kon niet .worden na gegaan, maar de exportorders namen sterk af. Dinsdag hadden de veilingen grote aanvoeren te verwerken, waarbij de exporteurs groten deels werkeloos toekeken. De grote rode kool liep weer tetrug naar de minimum-prijs van 6.5 cent. Ook de midden sortering zakte in. Het hoogste marktgoed van 1-1.5 kg hield nog boven de 20 cent stand. Daar het meeste kleingoed geruimd is, is het gedeelte van de aanvoer, dat deze nog vrij hoge prijs opbrengt, zeer gering. Enkele par tijen draaiden door, wat voor rode kool in weken niet is voorgekomen. Ook de gele kool-markt was wat slechter De doordraai was iets groter en de prijs kwam als regel maar weinig meer boven de 7 cent voor het fijnere goed. Voor het grovere werd de minimum-prijs betaald. De witte kool-prijzen tussen de 5.5 en 6.5 cent. Oostenrijk bleef nóg flink aan de markt, waardoor de omvang van de doordraai nog niet bijzonder g'root was. Uien gingen van de hand tussen 3 en 4 cent, welke prijs zowej voor de middelsoort als voor de grove werd betaald. Een enkel partijtje groene kool bracht tussen de 7 en 25 cent op. Bieten A vonden nog kopers voor 7—7.5 cent. O of bij: LANGESTRAAT 54 (Ongecorrigeerd) Twee-en-vijftig personen aan boord Een Amerikaans militair vliegtuig met 52 personen aan boord, onderweg van de V.S. naar Engeland, wordt bo ven de Atlantische Oceaan vermist. Het toestel van het type „Globemaster" moest vanochtend om half acht op het vliegveld Lakenheath in Engeland aan komen. Het Ierse vliegveld Shannon heeft waarschuwingsseinen uitgezon den. Volgens een woordvoerder van het hoofdkwartier van de Amerikaanse' luchtmacht in Engeland bevinden zich o.a. een Amerikaanse generaal van de luchtmacht met een staf van vier in het toestel. Over enkele dagen zal de gerucht makende zaak tegen Jacoba van G„ alias „de dochter van minister Van Maarseveen" in tweede instantie door de Meervoudige Kamer te Alkmaar worden behandeld. Woensdagmorgen om negen uur dient de zaak weer en in aansluiting daarop wordt de zaak tegen Helena J. H J. A., die van me deplichtigheid wordt verdacht, behan deld. Destijds werd de behandeling van deze zaken opgehouden om verschillen de rapporten over de verdachten in te winnen. Zoals bekend hebben deze da mes vorige zomer enige weken geleden gelogeerd in een Bergens pension, waar zij grote diner's en fuiven organiseer den, zonder hiervoor te betalen. WEER POSTWISSELS NAAR WEST-DUITSLAND Uiteraard met inachtneming van de bestaande deviezenbepalingen wordt het gewone postwisselverkeer met West-Duitsland, met inbegrip van de sectoren in West-Berlijn, met ingang van 1 April 1951. in beide richtingen hervat. De besommingen van trawlers: IJM. 183 f 12.200, 73 f 14.900; loggers; KW. 159 f 0600; kotters: IJM. 227 f 135, 213 f 125, KW 92 f 500. 35 f 180, 21 f 500. 189 f 130 66 f 115. Per kg: heilbot 2.95 2, gr. tong 2.202.05, grm. tong 1.75 —1.51, kim. tong 1.63—1.41, kl. tong I 1.32—1.15, kl. tong II 1.12—0.94, tarbot I 3.402.85. Per 50 kg: tongschar 84, schartong 2521, gr. schol 5242, grm. schol 5945, kl. schol II 3517, schar 2711, bot 1817, verse haring, 2518, makreel 30—10.50, gr. schelvis 6563, grm. schelvis 6764, kim. schelvis 67 63. kl. schelvis I 6762, kl. schelvis II 5744, wijting 2214, gr. gul 41, mid. gul 42, kl. wolf 38, kl. koolvis zw. 14— 12, kl. koolvis wit. 39. Per 125 kg: gr, kabeljauw 212—130, gr. koolvis zw. 32 —28.50, gr. koolvis wit. 8264, gr leng 84, gr. wolf 92. De aanvoer van Don derdag was 2030 kisten. GROOTEBROEK, 21 Maart. - 1200 kg Blauwe Eigenheimers 10,20—10,50; 4000 kg Uien: grove 3,70 en grote 2,90—3,40. MEDEMBLIK, 22 Maart, 1951. Rode kool 9,20—18,10; witte kool 5.50—5.60; gele kool 6.40—7,40: bieten I rond 6—6,30, II rond 4—4.10, I lang 6—6.10, II lang 4; peen II 4,204,80, III 4.404,70: uien gewoon 2,40 —3,40, grof 3.20—3.60, nep 2—5,60; witlof I 33—37, II 29—33, III 23—27, stek 17—21: BI. Eigenheimers 10,50; voerkool 1,20—1,25; voerbiet 2,10—2,40; voerpeen 2,50—2,60. OPPERDOES, 22 Maart 1951. Witte kool 5,505,60: gele kool 67; bieten i rond 6,20—6,40, II rond 4—4,20, I lang 6; peen II 4,40—4,60, III 4,204,90; uien ge woon 3.20—3,60. grof 3,40—3,70; vierkool 1,151,35; voerbiet 2,202.40. OBDAM, 22 Maart. - Uien 2,30-2,70, grove 2,70-2,90 en drielingen 1,90-2,10; witte kool 3.30-5,80; peen: B .3,50-4, C 3,50-4 en stek 2,90-3,10; kroten: A 2,50-6,90 en B 2,50- 4,60; witlof: 1 35, II 27-30 en III 21-24; rede kool: I 12,50-17,30 en II 8-12.80; gele kool 6,30-7,60. TE PLETTER GEVALLEN IN RUIM. De 25-jarige havenarbeider C. de Jonge uit Numansdorp, is gisternacht aan boord van het in de Waalhaven te Rotterdam liggende Griekse s.s. „Crete" in een zeven meter lager gelegen on- derruim gevallen. Hij was vrijwel op slag dood. Het Amerikaanse departement van Handel zal een nieuwe handelspolitiek gaan volgen. In het kader daarvan zal het zich het recht voorbehouden, de export van bepaalde artikelen te be perken tot de „normale behoeften" vaa de importerende landen. k"* GOÉD GEPORTEERD VERTROUWD «n BlüJJK ADPEAÏ IVOOP 8tUw 6eNOOD"&OwLOt*J - 'KOPER tn IJZERWAREN voord* MtüBLLMAKLAU F'JNHOUT HANDEL 4mfrAfW>ger»«|>chApti«n HUOVUT- MAbAZUN

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5