Omst, sne Pirn, Pain, Pom en de Paashaas Derby Ajax-D.W het in .S. „de" wedstrijd Westen JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER HE SLEITEL DE Noordelijke afdeling telt op het ogenblik vijf ploegen die in aan merking kunnen komen voor degrada tie. Achilles heeft veertien punten uit achttien wedstrijden, Zwartemeer dertien uit achttien, Zwolse Boys twaalf uit zeventien. HSC elf uit acht tien en Velocitas tien punten, eveneens uit achttien wedstrijden. MrrJ Melkauto tegen boom gereden Brand in Amsterdam ont stond door kortsluiting Prof. dr P. H. v. Moerkerken overleden Aansprakelijkheid van bewaarnemers 0 Twee Denen en twee Belgen starten in Alkmaarse Motorraces Het Radioprogramma Caiastrop Vakbeweging op prijsst Geen buiten! communistisc VRIJDAG 28 MA!AjIWV1951 Weinig wedstrijden op Tweede Paasdag HET is maar ccn pover voetbalpro gramma, negen wedstrijden, dat op Tweede Paasdag voor de eerste klasse is samengesteld. Enkele van deze wed strijden zijn van groot belang, zodat het zeker niet aan spanning zal ont breken. De hoofdstedelijke derby Ajax —DWS zal alleen om het feit dat het een derby is, veel belangstcling trek ken. Maar ook uit andere hoofde ziet men in Amsterdam reikhalzend naar deze ontmoeting uit. DWS heeft op het ogenblik ccn zelfde aantal verliespunten als Wage- ningen. DWS mag dus niet verliezen, daar een achterstand van twee punten, met nog twee wedstrijden te spelen, vermoedelijk een ie grote handicap zal betekenen. Wageningcn heeft nog wedstrijden tegen DOS en Enschede te spelen, ontmoetingen welke de lei ders minstens twee en waarschijnlijk meer winstpunten zullen opleveren. Na de wedstrijd van Tweede Paasdag heeft DWS nog een ontmoeting met Ajax op het programma staan en een met AGOVV. Drie wedstrijden in 't Westen |N 1 C worden drie wedstrijden ge speeld. Haarlem gaat het in de thuiswedstrijd tegen KFC proberen en het zal de roodbrockcn wel gelukken, de achterstand op Blauw Wit tot vier punten te reduceren. Blauw Wit be hoeft zich dus, als Haarlem de wed strijd tegen KFC inderdaad wint, nog niet ongerust te maken. Men dient echter te bedenken dat de Amster dammers nog een uitwedstrijd tegen de ploeg van Kick moeten spelen. Daarom is de wedstsijd Velocitas Zwartemeer dan ook van het grootste LM Dode en zwaargewonde Donderdagmorgen is een melkauto met aanhangwagen, komende uit de richting Putten, op de rijksweg Amers foortZwolle tegen ccn boom gereden cn totaal vernield. De chauffeur werd zwaar gewond, terwijl een mede-inzit tende, de weduwe H. Kamphorst^- Schuit uit Putten, werd gedood. Zij laat vier kinderen achter. Over de oor zaak van het ongeval is nog niets be kend. Kampeei'kaart een eerst vereiste Ieder jaar neemt het aantal gemeen ten, dat, wil men in aanmerking ko men voor een plaatselijke kampeerver- gunning. het bezit van een kampeer- kaart verplicht heeft gesteld, toe. De toestand is thans zo, dat het komende seizoen, vrijwel geen kampeerder het meer zonder deze kaart kan stellen. De honderdduizenden kampeerders zullen zich deze zomer dus vroegtijdig van dit document moeten voorzien, want door de steeds toenemende drukte zul len de aanvragen voor een kampeer- kaart minstens veertien dagen onder weg zijn. Aanvraagformulieren zijn bij alle bijkantoren van de ANWB te ver krijgen. Overgangsuiikcring voor gedemobiliseet'den De regering heeft indertijd een aan tal voorzieningen getroffen voor gede- mobiliseerden militairen, die in Indo nesië hebben sediend. Thans is beslo ten, aat deze ook zullen gelden vooi niet-beroepsmilitairen, die in Neder land lange tijd in dienst zijn geweest Militairen van Landmacht en Marine, die vóór 1 September 1947 zijn opgeko men, onafgebroken in dienst zijn ge weest en na 30 April 1950 in Nederland zijn of worden gedemobiliseerd, kun nen in aanmerking komen voor ?en uitkering gedurende een bepaalde oe- riode, die nodig is voor de overgang naar de burgermaatschappij. FIETSER DOOR AUTO GEDOOD. Een 28-jarige woonwagenbewoner te Purmerend is Donderdag door een per sonenauto overreden. De man fietste achter een vrachtwagen in de richting van de Beemster en schoot plotseling links af de rijweg over. Op hetzelfde moment naderde uit de tegenoverge stelde richting een auto. De wielrijder werd gegrepen en was op slag dood. BRITS TRANSPORT WORDT DUURDER Het genationaliseerde Britse trans portbedrijf heeft aan de regering ver zocht tot dekking van een tekort van 25 milliocn pond sterling de spoorweg vrachten en kanaal- en havenrechten met 10 pet. te verhogen. De verhoging geldt niet voor passagiersvervoer. belang. Het is moeilijk ccn uitslag te voorspellen, hoewel wij Zwartemeer de beste kansen toedenken. Willem II gelijk met BW? ^ILLEM II zal zijn supporters een aangename Paassurprise kunnen bezorgen door de wedstrijd tegen NAC tè winnen. Daar is ook veel kans op cn dat zou betekenen dat Willem II eindelijk een gelijk aantal winst punten zal hebben als de Bossenarcn. Ook in de Zuidelijke afdeling komt het Tweede Paasdag tot een treffen tussen twee degradatiecandidaten. Als Sittardia de uitwedstrijd tegen Bra- bantia wint, zit de ploeg uit Sittard practisch op „fluweel". Brabantia daarentegen zal dan nog maar weinig kans krijgen om zich in de eerste klasse te handhaven. Een onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat het ondeskundig plaatsen van een zwakstroom-transformator op de huisleiding zeer waarschijnlijk de oorzaak is geweest van de noodlottige brand in de Oosterparkstraat te Am sterdam. In de kast op het trapportaal van de tweede etage moet kortsluiting zijn ontstaan, waardoor enkele ogen blikken later de vlammen 'reeds aan alle kanten naar buiten sloegen. SYNTHETISCHE BUIZEN VOOR WATERLEIDING De landbouwer J. Nieuwenhuizen te Rilland-Bath heeft de primeur van een nieuw soort waterleidingbuis. Hij woont zeshonderd meter van de hoofdweg naar Goes af en kon tot dus verre om de hoge kosten niet op het waterleiding net worden aangesloten. Een kabclfabriek uit Amsterdam heeft nu in een uur tijds een zeshonderd me ter lange toevoerbuis van een synthe tisch materiaal gelegd cn deze in die tijd ook nog aangesloten op de hoofd buis en op de leiding in de boerderit. De z.g. pplytheenbuis is zeer buig zaam, onaantastbaar voor rotting en zuur cn barst niet bij bevriezing van het water. Vooraanstaand en helaas te weinig bekend schrijver |N AMSTERDAM overleed Woensdag avond plotseling prof. dr. P. H. van Moerkerken in de ouderdom van 74 jaar. Hoewel hij in leven hoogleraar is geweest aan de Rijks Academie voor Beeldende Kunsten, welk ambt hij in 1943 neerlegde, heeft hij grotere bekendheid gekregen door het om vangrijke oeuvre, dat in de loop der jaren van zijn hand is verschenen. Dit werlc is helaas niet in brede kring op de voorgrond getreden, de bekend heid ervan bleef beperkt vnl. tot een kleine kring van litteraire fijnproe vers. En dat volgens ons geheel ten onrechte. Zowel in zijn verzen, zijn drama's, zijn essays als in zijn romans toonde Van Moerkerken ccn meester schap van stijl, opbouw cn rangschik king van betoog cn een bijzonder kleurrijke fantasie. Van voorname allure is het ;verk „De gedachte der tijden" bestaande uit zes romans, die afzonderlijk Ver schenen in de jaren 19141924 cn in 1948 opnieuw verzameld in een band werden uitgegeven. Van deze zes ro mans is ons persoonlijk het deel „Het demonisc eiland" het liefst. In dit verhaal is het de in Parijs levende cn werkende Hollandse schilder Floris Merel, die de door hem aangebeden vrouw van kolonel Normand, Fran goise, de geschiedenis van Parijs ver telt. Het werk bereikt zijn climax met de beschrijving van de gebeurte nissen uit de tijd, waarin beide figu ren leven: de Franse revolutie. Als Floris Merel voor het vuurpeloton is gevallen, zoekt Frangoise haar troost cn kracht in de kathedraal op het eiland in de Seine: de Notre Dame. Zij weet dan dat zij niet behoorde bij haar heerszuchtige man, maar bij hem, die zij nu verloren had. Van Moer kerken schrijft, na het ongelukkige schot, over Frangoise: „Zij ging de kathedraal binnen. In stilte van geluid en licht wilde zij herdenken wat zij had gedaan en ge sproken, aanschouwen wat er gebeurd was, vorsen uit de diepten van het eigen hart waarheen zij nu haar leven moest richten. De eeuwen-oude sche mer hing rondom haar, tussen het hoge streven der pijlers en zuilen, in de diepe verzonkenheid der kapellen. De ruimte van het heiligdom was als de wereld waarin het arme korte men senleven even ronddoolde: donker en raadselachtig. Maar door de vensters scheen het licht van daarbuiten, uit onbegrensdheid en tijdeloosheid en het maakte de gestalten en daden der eeu wen schoon van stralende kleur en vol betekenis van goddelijke wil en gedachten. Moest het korte leven om zichzelf worden bemind? Neen, het was om zijn verborgen zin! Ook de diepe zin van tussen mensen werken de liefde, die een straal was van de eeuwige zon der Goddelijke liefde, kon in het aardse leven worden ge openbaard. Het was haar gebeurd eerst tegenover de dood. Nu wist zij v/at liefde was van mens tot mens Zij beschouwde het beeld van de heilige Maagd met het Goddelijke Kind. De vredige hemelse glimlach ontving het bleke goud van de avondhemel. En starend, in diep verzonken aan dacht, naar die glimlach, onderging Frangoise de buiten-aardse troost. Zij zag het uitverkoren oord van dit eiland in zijn eeuwen-oud leven. Een verheven Wil werkte hier, zelfs dóór de dwalingen en misdaden der sterve lingen heen. Al zou ooit de grijze kathedraal worden verwoest, zoals vóór haar veel andere heiligdommen, de Goddelijke Wijsheid bleef onaan tastbaar, van geslacht tot geslacht na elke hevige uitbarsting van menselijk streven telkens dieper begrepen en klaarder aanschouwd In dit korte citaat vindt men de hoofdtrekken terug, welke aan het ge hele werk van Van Moerkerken ten grondslag liggen nl. het geloof in de grote boven alles verheven zin van het leven, dat gebaseerd op het onver gankelijke Goddelijke, zich ook na de felste slagen kan richten naar het hoopvolle, gelukbrengende Licht. Mede daardoor heeft het werk van de thans heengegane, zo rijke filosofische geest ons ook nu nog veel te zeggen. Het tijdens cn na de schokkende eerste wereldoorlog ontstane oeuvre vooral, is in vele opzichten volkomen actueel. W. K. 3. Er ontspon zich een woest gevecht tussen Jimmy en de karper, die niet van plan scheen zich goedschiks op de wallekant te laten sjorren. Deze strijd duurde al meer dan een kwartier en. nóg was Jimmy er niet in geslaagd deze machtige karper te overmeesteren Het was dan ook geen wonder, dat langzamerhand alles, dat stond te kij ken, er zich mee begon te bemoeien. Raadgevingen van allerlei aard stroom den als een Meiregen op Jimmy neer. Hij trok er zich wel niet véél van aan. maar hij werd er toch een beetje ze nuwachtig van. „Je mot 'm meer naar links slepen" Brown, zei een oude wal- schipper, die met'zijn handen in zijn zak stond toe te kijken. „Probeer 'm op Een Joodse ingezetene van Zand- voort gaf in de oorlogsjaren een kost bare cassette in bewaring aan een dame in Almelo. Toen deze zelf moest vluchten, stelde zij de cassette ter hand aan een politieagent, die zij be trouwbaar achtte. De man verkocht het stuk echter cn gebruikte het geld voor zichzelf. De Zandvoorter heeft na de oorlog de dame aangesproken om schadevergoeding. Zijn eis werd dooi de rechtbank te Leeuwarden en door het Hof aldaar toegewezen op grond van wanprestatie. De dame ging in cassatie bij de Hoge Raad. Deze heeft thans uitgemaakt, dat zij in dit geval inderdaad de bevoegdheid had, de cas sette aan een derde in bewaring te geven, aangezien deze bevoegdheid uit de bijzondere omstandigheden voort vloeide. Daarom is de eis om schade vergoeding afgewezen. Onlustig, gejaagd? Mijnhardcs Zen uw tabletten sterken en kalmeren Uw zenuwen. Protest tegen vertraging van de woningbouw Het Instituut voor Volkshuisvesting cn Wederopbouw heeft in een brief aan de ministerraad stelling genomen tegen elke aantasting van het woning- bouwprogram voor 1951 en volgende jaren. Met behoud van de voorgenomen woningbouw naar aantal en kwaliteit van de woningen dient de mogelijkheid van besparing in dit opzicht _afhanke- lijk te worden gesteld van een verder voortgezette rationalisatie bij dc wo ningbouw cn het woningbeheer. Het Instituut verwacht hiervan op lange termijn niet onbelangrijke re sultaten. 3. Bakker Eek Roomhoorn snapte niet, waarom hij dit jaar zo lang op zijn bestelling uit Hazcnland moest wachten. „Kom ik zal de telefoon nog maar eens pakken. Misschien krijg ik ditmaal eindelijk gehoor!" Maar het is weer mis. In gesprek! Woedend smijt Eek Roomhoorn de hoorn weer op de haak. „Snap jullie daar nou iets van? Twintig maal vandaag heb ik gebeld, maar ik krijg geen kans. Steeds is de lijn in gesprek. Toet-toet-toet! Zou die Paashaas nou de hele dag aan het te lefoneren geweest zijn? Daar is iets aan de hand!" „Ach kom", antwoordt Pim. „Maak je maar geen zorgen. Oe Paashaas heeft het natuurlijk veel te druk en heeft gewoon de hoorn naast de haak neergelegd om niet gestoord te worden". „Nee, dat is niets voor de Paashaas", Bakker Eek schudt zijn hoofd. „Enfin een geluk, dat je ten minste nog dropjes in voorraad hebt" grinnikt Pim. „Vooruit geef ons voor drie centen poot-drop!" Even later ver laten de drie hondjes de winkel. Het is de hoogste tijd om naar huis te gaan. Attractief program voor zware klasse De Alkmaarsc sintelbaan, die van eeu nieuwe toplaag is voorzien, zal Maan dag twintig Nederlandse senioren en een gelijk aantal junioren aan de start zien. Zij zullen de strijd moeten opne men tegen de vier buitenlandse cou reurs. De Deen Petersen verrichtte vo rig jaar bij de nationale kampioen schappen uitstekende prestaties, ter wijl zijn landgenoot Age Andersen uit Kopenhagen een prachtige staat van dienst in Engeland op zijn naam heeft. Laatstgenoemde wist zich tussen de zeer sterke Britse renners uitstekend te handhaven. Toch worden de kansen voor de beide Belgen E. Charlier uit Kortrijk en Jim een pseudoniem eveneens uit Kortrijk hoger aangesla gen. Zowel Charlier als Jim zijn lange- baancracks, die zich door hun gedurfd rijden een vermaardheid verwierven. Het wegvallen van de 250 en 350 cc zal niet als een gemis gevoeld worden. Integendeel de „brommers" vormden nimmer een hoogtepunt en nu een at tractief programma in de zware klasse is samengesteld, zal niemand hun ver dwijnen betreuren. De senioren zullen in 11 a 12 series rijden, terwijl voor da junioren zes a acht series op het pro gramma staan. Verder wordt een lange- baan wedstrijd met vliegende start ge houden, alsmede een handicaprace. In deze wedstrijd zullen de renners al naar gelang hun tijden in de series een grotere of kleinere achterstand hebben in te halen, waardoor niet alleen de mindere goden een kans krijgen maar tevens een spannende race bevor derd wordt. De senioren komen verder uit in een afvalrace. Tien coureurs zullen hierin Nederlandse jeugdploeg verloor van Ierland De uitslagen van het FIFA-jeugd- tournooi luidden: MonacoOostenrijk-Zwitserland 2-1 (ruststand 1-0); Monaco: Nederland- Noord Ierland 1-2 (ruststand 0-1); Cannes: Engeland-Bclgië 1-1 (1-1 na als winnaar aangewezen. Nice: Frank- rijk-Zuidslavië 0-3. In de eerste helft van de wedstrijd tussen Noord Ierland en Nederland wist Rooney het eerste doelpunt te scoren. Na de rust verhoogde aan voerder Giffen de stand tot 2-0 uit een strafschop. Het Nederlands jeugdelftal speelde in de eerste helft uitstekend, doch kon na de rust het tempo niet vol houden wegens gebrek aan uithou dingsvermogen. Het programma voor Zaterdag 24 Maart luidt: Halve eindstrijden: Monaco: Oosten- rijk-België, Nice: Noord-Ierland- Zd.- Slavië, Verliezersronde: Nice: Zwit- serland-Engcland, Cannes: Nederland- Frankrijk. Patricia Wenthworii 'II» (59 „Vreselijk", zei mevrouw Bush. „Een aardige, kalme man, zo goed als je maar denkei kunt, al was het dan een buitenlander. En ik geloof, dat hij zich zelf heeft doodgeschoten, juist zoals in de uitspraak van het gerechtelijk on derzoek weri gezegd. Ik noem het schandelijk, dat ze nu proberen, meneer Madoc er in te halen. Maar dat is echt iels voor de politie. Ik heb er een neef bij, hij is agent Jim Pincott, de zoon van mijn oudste broer en ik zei nog gisteravond tegen hem: „En wat heeft een gerechtelijk onderzoek nog voor nut, als je zo weinig nota neemt van do uitspraak, die de jury heeft gedaan. Hebben ze niet alle getuigen gehoord en heeft de „coroner" het hun niet uit gelegd? En was de uitspraak niet zelf moord, omdat zijn hoofd in de war was, zoals je dat ook wel in de krant leest? En wat een figuur slaan we, dat we nu nog de Londcnse politie hier laten ko men. Laat die lui thuisblijven en op hun eigen moordenaars letten, zeg ik maar, in plaats van te komen snuffelen en wroeten waar niemand ze nodig heeft". Juffrouw Silver staarde haar vol stil le bewondering aan en zeide toen met iets van eerbied in haar stem: „Wat heeft u dat goed gezegd!" Met een welwillende glimlach ver zekerde mevrouw Bush, dat ze een spijker op de kop wist te slaan als dit nodig was. „En wat Jim betreft, hij had er geen woord op terug, dan alleen, dat hij er buiten stond". „Dus het is de Londcnse politie, die meneer Madoc heeft gearresteerd?" „Twee van die lui", zei mevrouw Bush. „Als je de kranten leest, zou je anders zeggen, dat ze thuis genoeg te doen hebben. Zo zijn ook hier geweest, om meneer Bush te spreken: hoofdin spectcur Lamb en brigadier Abbott. Natuurlijk konden ze niets beginnen zonder het getuigenis van mijn man. wat hij is met juffrouw Janice Meade de enige, die het lijk heeft gevonden Maar van hètr. hebben ze niets gehoord, dat hen op meneer Madoc liet afgaan. Een van die hierheen gebrachte jon gens moet iets gezegd hebben en als ik hem hier had, zou ik hem over de knie nemen.zo'n aap, die bij ons in Bour ne onderdak vond en de mensen uit dank daarvoor gaat bekladden! Ik weet zeker, dat juffrouw Brewer hier Za terdagavond was, dezelfde dag, dat meneer Madoc gepakt werd. Ze gaat tweemaal per week daar helpen en ze zei tegen me: „Mevrouw Bush, hij heeft het vast niet gedaan. Hij mag dan drif tig zijn, maar och. wat betekent een kwaad woord als je er aan gewend bent? En er is een hemelsbreed ver schil tussen boze woorden cn moorden" „Ja, daar heeft u gelijk in", beaamde juffrouw Silver eerbiedig. Door zoveel waardering aangemoe- "digd, boog mevrouw Bush zich voor over en zei op zachte toon: „Natuur lijk beweren ze nu, dat er iets bestond tussen hem en juffrouw Brown". Plot seling hield ze op en krabbelde toen wat terug: „Och, dat had ik niet moe ten' zeggen, want u logeert in de oude pastorie. Ik hoop, dat u het niet aan juffrouw Feil zult vertellen". Juffrouw Silver keek haar ontsteld aan. „O, nee, in geen geval. Volgens mij is het heel begrijpelijk, dat er zo ge praat wordt. Ik ken juffrouw Brown eigenlijk helemaal niet, maar ik heb wel gehoord, dat de mensen iets zeiden over haar en meneer Madoc. De arme vrouw moet wel erg geschokt zijn, denk ik". Mevrouw Bush drukte haar lippen op elkaar. Zelfs naar haar eigen zeer ruime maatstaf gemeten, was ze on bescheiden geweest. Maar wat een kans dan ook, om uit de beste bron te wor den ingelicht. De dienstboden van de oude pastorie lieten niets los. Kortom, ze kon de verzoeking geen weerstand bieden en bezweek. „Ze hebben me verteld, dat ze nau welijks iets eet". Juffrouw Silver zuchtte. „De arme vrouw schijnt er erg aan toe". Nu boog mevrouw Bush zich halver vege over de toonbank. „Ze zeggen, dat ze uitging om me neer Madoc op het kerkpad te ontmoe ten, maar er wordt zóveel gepraat, dat je niet weet wat je moet geloven. Mijn ban heeft ze er nooit samen gezien (Wordt vervolgd) z'n rug te leggen, Jimmy", schreeuwde een van de talloze slagersjongens. Op dit ogenblik maakte de karper, blijk baar in zijn doodsnood een formidabele sprong boven water. De mensen schrokken er van. Het leek wel een haai! De races op het Alkmaarsc sportpark, waarmede op Tweede Paasdag het Nederlandse motorseizoen geopend wordt, krijgen een internationaal karakter door de inschrijving van de Denen Petersen en Andersen en de Belgen Charlier en Jim. Deze buitenlanders zullen behalve in de individuele wedstrijden ook uitkomen in dc drie-landcn-ontmocting DenemarkenBelgieNederland. Het Nederlandse team zal worden samengesteld uit de drie best geklasseerde land genoten. Ook in menig ander opzicht heeft de V.V.V. „Alcmaria", die dit jaar de medewerking verkreeg van do Motorclub Alkmaar, voor enkele nouveauté's ge zorgd, welke dc races ongetwijfeld aantrekkelijker zullen maken. Zo zal ditmaal worden afgezien van de 250 cn 350 cc klassen en zowel door junioren als senio ren, uitsluitend op de zware motoren gereden worden. tegelijk starten, waarna na iedere ronde de laatste de baan zal moeten verlaten. De langebaanraces krijgen nog een bijzonder aspect gezien het plan om dit jaar een langebaan-kam- pioenschap van Nederland in te stellen. Zoals wij reeds meldden, worden -ie wedstrijden voor dit kampioenschap achtereenvolgens in Eindhoven, Ge leen, Mereveld en de finale in Alkmaar gereden. Maandag zullen de candidaten voor de titel de gelegenheid te baat nemen om ter voorbereiding van de kampioenschappen hun krachten te meten. Het rennerskamp, dat vorig jaar op het middenterrein was ingericht, zal nu in de zuidhoek van het sportpark gevestigd worden. Men hoopt hierdoor een snel verloop van de races te ver krijgen. Indien het weer medewerkt, beloven de motorraces van Maandag (aanvang 2.30 uur) spannend en attractief te worden met als hoogtepunt het treffen tussen de Belgische, Deense cn Neder landse renners. KLM-DIENST MET „SLEEPAIRS" Een nieuwe Constellation dienst, met slecpairs uitgerust, zal met ingang van de .zomerdienst op 15 April door de KLM tussen Amsterdam en New York worden onderhouden. Sleepair is de be- naming voor een zeer comfortabele vliegtuigligstoel, die met een voeten steun kan worden verlengd. Voor het door de KLM gebruikte sy steem, dat door de technische dienstop Schiphol is ontworpen, alsmede voor de naam is inmiddels patent aangevraagd. Voorlopig is de KLM constellation „Rotterdam" met dertig van deze sleepairs uitgerust. Van 26 Mei af zal een tweede sleepair dienst op de Am sterdam-New York lijn worden inge steld. Deze diensten geven op de uit en thuisreis uitstekende doorverbin dingen van en naar steden in Europa. Afrika, het nabije en verre oosten. Op de dagen dat deze sleepair-diensten zullen worden uitgevoerd, zal de KLM tevens in het hoogseizoen een normale dienst op dit traject onderhouden. ZATERDAG 24 MAART HILVERSUM I, 402 in.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00- 24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. muziek. S.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 8.18 „Onder ons gezegd". S.J3 Orgelspel. 8.45 Gram .muziek. (9.30-9.35 Wa terstanden.) 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor Je arbeiders in dc continu-bedrijven. 11.35 Clace- cimbcl-rccital. 12.00 Gram.muziek. (12.30- 12.33 Land- en Tuinbouwmededelingen..) 13.00 Nieuws. 13.15 Dansmuziek. 13.45 Gram.muziek 14.00 Voor do jeugd. 14.30 Orgelspel. 15.00 Boekbespreking. 15.15 Accordeonmuzick. 15.45 „Van do wieg tot het graf", causerie. 16.00 Gram.muziek. 16.30 Sportpraatje. 16.45 Ka merorkest en solisten. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-)varia. 18.20 Gram. muziek. 18.30 Volksmuziek. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", eav~ scrie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.J5 Gabare» 21.15 Tiroler-muzick. 21.45 Socialistisch com mentaar. 22.00 Instrumentaal Sextet. 22.25 „Onder de pannen", hoorspel. 22.45 Instrumen taal Kwartet. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gl amofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. S.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 8.25 Plechtigheden van Paas zaterdag. 9.40 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleuter,. 10.13 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 12.00 Angelus, Paasklokkcn en Halleluja. 12.07 Metropole- orkets, (12.30—12.33 Laud- eu Tuinbouwmede delingen.) 12.55 Zonnewijzer, 13.00 Nieuws. 13.20 Amusementsorkest en solist. 13.45 Gram.muziek, 14.00 l'iano-duo. 14.20 Engelse les. 14.40 Amntcuruitzending. 15.10 Kroniek van Letteren en Kunsten. 15.45 Omroeporkest en solist. 16.30 Liturgische muziek (met toe lichting), 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Film. muziek. 18.15 „Nederland industrialiseert", klankbeeld. 18.25 Orgelspel. 18.40 Gram. muziek. 18.33 Reportage. 19.00 Nieuws. 19.15 „Dit 'e leven", causerie; Actualiteiten; Sport. 19.27 Poiitie-kapel. 19.52 Journalistiek week overzicht. 22.00 Nieuws. 20.03 De gewoi c man zegt ei 't zijne van. 26.12 Gram.muzv-k. 20.15 ..Lichtbaken". 20.40 „Steek eens op, heicnl". 21.00 Gevarieerd programma. 21.53 „Eieren zoeken". 22.43 Avondgebed en Lituieigfche kalender. 23.01, Nieuws. 28.15 Nieuws in Es peranto. 23.22-24.00 Gram.muziek. BUREAU ADMINISTR Voordam 11. J Postgiro 18' Redactie Achterdam 20. Directie: J. BIJLSMA eD Hoofdredacl A. KAPTE yERSCHILLENDE j dagen tijds het vr; brengen, zo verklaart Rhijn, Vrijdagmorgen feit, dat er allerlei u prijzen voor levensm lopen. Dat het aan de onze betalingsbalans. FIND 1049 was de 1 stig. Men dacht moeilijkheden te zijr ons land onder te g van de grondstoffen gen, de prijs van on: Ook de liberalisatie ten slotte is er de Marshallhulp in i dreigt nu een catast ling. Het tekort op c moet worden opgehe alleen door verdere productie en door be bruik en investeringe ductieverhoging zal den gepleegd. De ovi eigen investeringen s1 door middel van be controlemaatregelen t particuliere bedrijfsle Gestreefd wordt na; dige verdeling van de ring betreurt het, dat worden bij de brede kon niet anders. Ma; welgestelden moeten verhoging Van de* moeten eerst de Stat Belgische regeri grenz< Vijftien buitenlandse naar het congres van d munistische partij, dat sel is geopend, zijn d< recherche in hechtenis der hen bevinden zich Zwitserland, Frankrj Luxemburg en Italië. Zij zullen zo snel m< worden gezet. Andere buitenlandse werden direct na aan] teruggezonden. De afg Vrijdag werden aange: voor Donderdagavond, tot sluiting van de g kondigd, in het land. Welk weer m< Vrij koel en i opklarir Een diepe depressie, derdag via Zuid-Scanc Oostzee verplaatste, t oostelijke richting weg. zijde van de depressU hoeveelheden koude lu Noorden naar West-Eu teerd. De aanvoer van waarschijnlijk enkele duren en als gevolg d beide Paasdagen de te de tijd van het jaar ai blijven. Op de Oceaan ten V! land ontwikkelt zich krachtig hoge-drukgeU vloed over de Britse e ook over ons land.zal i mede samenhangend Pasen flinke opklaring Deze weersverbetering belaagd door nieuwe s\ Oceaan, die in het on ons land reeds voor lie Tweede Paasdag kunni Weer bei Verwachting, geldig avond: Vooral aanv; enkele plaatselijke Nd en toe ook opklarini gend krachtige wind 1 west en West. Vrij k Zondag: Zon op 6.34 Maan op 22.17, onder Maandag: Zon op 6.3! Maan op 23.50, onder Dinsdag: Zon op 6.29 Maan op 0.00, onder

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6