Parencompetitie Ned. Bridgebond B. en W. stellen de Raad voor... De laatste voorwedstrijd bracht zes partijen in de finale Wagon ontspoorde op Alkmaars station Er is ditmaal geen gebrek aan agendapunten Het Katholieke antwoord op actuele vragen LAATSTE NIEUWS Dader van roofoverval in arrest De slachtveemarkt Dierenbescherming Alkmaarse kamermuziek vereniging HEILOO „Van ander ras" trekt een uitverkochte zaal Prijzen voor de best verzorgde vis Egmond-binnen Raad verlengt sluitingstijden van de cafés in zomermaanden Gemeente sluit zich aan bij de Volkscredietbank Schoorl „Ons Genoegen" op de planken Obdam Koedijk St. Pancras WOENSDAG 28 MAAKT 1951 De laatste van de vier voorwedstrij den is gisteravond in Hotel Victory gespeeld. Deze wedstrijden moesten uitmaken welke twee paren uit elke klasse (Hoofd-, eerste- en tweede klasse) in de finale van het district werden geplaatst. 42 paren verdeeld over Hoofdklasse (10), Eerste klasse (14) en Tweede klasse (20) bonden onder leiding van de heer G. C. v. Gulik de strijd aan en na een spannende strijd van ruim vier uur kon de uitslag worden berekend en het eindresultaat worden vastgesteld. De voorzitter van het district Alk maar, de heer D. Wasterval, opende de avond. In verband met 't overlijden van de Heer W. de Zwijger, de zo gewaar deerde leider van de bridgeclub te Heilo sprak hij welgemeende woorden van dank en hulde voor het werk van de overledene, die zich in de bridge- wereld zovele vrienden had gemaakt. Staande werden deze woorden door allen aangehoord, waarna één minuut stilte werd betracht. Hij bracht aan het slot de leider hartelijk dank voor al het werk aan dit tournooi verbonden, verricht, en bood hem een taart aan. De uitslagen konden niet te lang na afloop worden bekend gemaakt. Hoofdklasse 10 paren. 1. de Ruiter en de Rie 6614 p., 2. KoningHaasbroek 59 p., 3. HoogvorstiJssels 58 p., 4. Ho ningPlomper 56 p„ 5. PlasVink 5214 p., 6. v. KleefKossen 5114 p., 7. Vis serGovers 51 p., 8. Mej. Sombroek en partner 5014 p., 9. Mevr. Engels en Mevr. Kohier 48 p., 10. Hr. en Mevr. de Ruiter (reserve) 47 p. Eindresultaat: Geplaatst voor de fi nale: de Ruiterde Rie, Alkmaar 227.80% en v. KleefKossen, Castri- cum 214.81 Verder waren de totalen in Mevr. EngelsMevr. Kohier 208.79, Ho nigPlomper 207.96, PlasVink 206.04, VisserGovers 203.70, KoningHaas broek 196.76. HoogvorstIJssels 195.36, Mej. SombroekMevr. Nordemann 175.—. Hr. en Mevr. Padt 163.88. Eerste klasse 14 paren: 1. Lambalk Bruin 9914 p., 2. BuisSchram 95 p., 3. EngelsJansen 94 p., 3. v. EikWirtz 90 p., 5. PijpersRes 88 p., 6 Hr. en Mevr. Kool 8514 p., 7. SpruytTerpstra 84 p. (50%), 8. SnijdersLiefting 83 p., 9. Brandon-BravoStadegaard 82(4 p. 10. Hr. en Mevr. Wasterval 82 p. 11 Hr. en Mevr. Vasbinder 8014 p., 12. Ravens- waayToepoel 77 p., 13. KaperSchol ten 72 p., 14. De LangeKruider 63 p. Eindresultaat: Geplaatst voor de fi nale: Snijders en Liefting, Alkmaar 221.02% en RavenswaayToepoel, Cas- tricum 214.88%. Tweede klasse C 10 paren: 1. Trijbetz Govers 62 p„ 2. BeekZorgman 6114 p., 3. Hr. en Mevr. Koster 60 p., 4. Mevr. JansenDe Ruiter 58 p., 5. Mevr. Zon neveldLind 55 p., 6. Hr. en Mevr. Schoenmaker 5414 p., 7. Mevr. Blom en Mevr. Lek 53 p., 8. DelverKweldam 52 p., 9. Van BeestRijs 50 p., 10. Beetsv. d. Elsken 34 p. Tweede klasse D, 10 paren: 1. Peijs Nol 6214 p., 2. v. Vliet—Kiel 6014 p., 3. VinkDusseldorp 5814 p., 4. Vïnk Van Mierlo 5514 p., 5. Van Ammers Vonk 55 p., 6. Van SettenMevr. v. d. Stadt 52 p.. 7. BuersRaat 51 p., 8 Wit en partner 51 p., 9 Mevr. Groot tegoedLeijcn 47 p., 10. Hr. en Mevr. de Mik 47 p. Eindresultaat, groep Tweede klasse. Geplaatst voor de finale: Mevr. Jansen de Ruiter (Bergen) en de heer en Mevr. Koster (Bergen) resp. met 223.22 en 219.91%. De finale is Zaterdag T April om 4 uur in hotel Victory. Hedenmorgen omstreeks 10.45 uur werd op het stationsplein en omtrek een luide kla'p gehoord. De oorzaak hiervan lag in het derailleren van de achterste wagen van de Amsterdamse trein. Omstreeks genoemde tijd werd deze trein voor het perron gere den. Voor deze manoeuvre moet hij een wissel passeren. Op een der beide sporen aan de andere zijde der wissel stond een stoomtrein te wachten. Toen de electrische trein de wissel bijna gepasseerd was gooide de wisselwachter deze over om de stoomtrein door te la ten. Deze handeling geschiedde echter te vroeg, waardoor de achterste wielen van de laatste wagon der trein naast de rails terecht kwamen. De wagen reed nog een 25 meter door, waarbij hij wisselinstallaties, rails, en biels beschadigde en een seinpaal ramde. On middellijk is men met de herstellings werkzaamheden begonnen. De trein van 10 minuten over elf ondervond geen vertraging door het obstakel. Men schrijft ons: De aankondiging van de Zondag morgen-conferenties „het katholieke antwoord op actuele vragen" (op 1, 8, 22 en 29 April) heeft de algemene aan dacht getrokken en aanleiding gege ven tot vragen, waardoor het wenselijk is enige toelichtingen te geven. Na de mededeling: „Deze conferen ties zijn niet in eerste instantie be doeld voor katholieken" is de vraag gewettigd, voor wie deze lezingen dan wèl in eerste instantie bedoeld zijn. Als hierop het voor de hand liggende antwoord gegeven zou worden: „voor ieder die niet-katholiek is", zou dit toch niet geheel in overeenstemming zijn met de bedoelingen van het comité. Alle niet-katholieken vormen een groep van personen, waarin men een grote verscheidenheid van instelling aantreft ten opzichte van het aan de orde gestelde. Vooreerst zijn er, die een gefundeerde godsdienstige over tuiging hebben en die dus niet de min ste behoefte hebben aan een katholiek antwoord op actuele vragen, omdat een eigen antwoord hun volkomen be vredigt. Voor hen heeft het comité deze voordrachten-reeks niet georganiseerd. Immers, dan zou de Zondagmorgen een kwalijk gekozen tijdstip zijn. Evenmin zijn ze bedoeld voor hen, die zich van de aangekondigde onderwerpen geen problemen maken en onverschillig staan tegenover het door een katho liek gegeven antwoord op de vragen Ook degenen, die gekant zijn tegen elke kennismaking met welke vorm van katholieke problematiek dan ook. worden niet verwacht. Maar het is de overtuiging van het comité, dat er dan nog zeer veel niet-katholieken zijn, die belangstelling hebben ook voor katholieke opvattingen en die gaarne met zulke opvattingen zouden willen kennismaken. Voor dezen in de eerste plaats wordt nu een gelegenheid ge schapen, om het katholiek standpunt in enkele actuele vragen te leren kennen. Het comité heeft getracht, zeer be voegde sprekers uit te nodigen, die op grond van hun vorming in staat zijn. het katholieke standpunt helder uiteen te zetten. Er zal volop gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Het comité richt zich niet tot bepaalde groepen, niet in het bijzonder tot intellectuelen en niet in eerste instantie tot katholie ke geloofsgenoten, die zo veelvuldig gelegenheid hebben zich in haar ge loofsleer te verdiepen, maar tot iedere niet-katholiek, die een reële belang stelling heeft voor godsdienstige vra gen. Wanneer er echter katholieken zijn, die door banden van huwelijk, verloving, vriendschap of werkkring verbonden zijn met niet-katholieken dan bestaat er geen bezwaar tegen.dat zij hun vrienden of kennissen naar deze lezingen begeleiden. Overdracht aan B. en W. van 's Raads bevoegdheid tot het nemen van verkeersmaatregelen Voor wegen gelegen binnen de De- bouwde kommen voor zover niet on der beheer van het Rijk of de Provin cie kunnen bij of krachtens raadsbe sluiten worden genomen, gewijzigd of ingetrokken de in art. 4 van het we genverkeersreglement vermelde ver- keersaanwijzingen. Teneinde de maatregelen dadelijk te kunnen aanpassen aan de wisseiende verkeersbehoeften achten B. en W. het wenselijk, dat de raad zijn be voegdheid in deze aan B. en W. over draagt. Voorschot vergoeding vakonderwijs R. K. Meisjesscholen. B. en W. stellen voor de vergoeding vast te stellen voor de St. Josephschool (g. 1. o.) op f 1284, voor de Mariaschool (g. 1. o.) op f 612, voor de St. Agnus- school ,g. 1. o) op f 900, voor de St. Lidwinaschool (g.l.o.) op f 450 en voor de St. Annaschool (v. g. 1. o.) op f 1632 Voor het bijzonder uitgebreid L. O. stellen B. en W. voor nog de volgende voorschotten te verlenen: St. Joseph- school f 3005.15, Julianaschool f 1803 09 en Julianaschool f 2103.60. Aantal wekelijkse lesuren vak onderwijs. B. en W. stellen voor het in art. 101 bis der L. O.-wet 1920 bedoeld getal der wekelijkse lesuren waarin vakonder wijs zal worden gegeven te bepalen als volgt: Voor de openb. scholen voor g, 1. o le van 1 Mei tot en met 31 Juli 1951 op 42 6/7 minuut, 2e gedurende 1 Aug. tot en met 31 Dec. 1951 op 40 minuten. Voor de O. L. school voor v. g. 1. o. van 1 Mei tot en met 31 Dec. 1951 op 3 uur. Voor de Openb. school voor B. L. O. van 1 Mei tot en met 31 Dec. 1951 bp 51 3/7 minuut. Aanbrengen brandtrap V. L. O. school. Omdat de U. 'L. O. school aan -ie Krelagestraat een leslokaal op de zol derverdieping heeft, wordt voorgest"':! een ijzeren brandtrap aan te brengen waarvan de kosten f 3450 bedragen. Aanschaffing van brandslangen. Bij inspectie is gebleken, dat de ge meente 875 m. te kort aan brandslangen heeft waarvan de helft van een be schermende rubberlaag moet worden voorzien. B. en W. stellen voor tot aan koop van slangen en koppelingen over te gaan. De uitgegeven bedragen in to taal f 7.024.25. Verkoop van effecten. B. en W. stellen voor 6 tot de bezit tingen der v.m. pensioen- en ongeval lenfondsen behorende effecten (amortisatie bewijzen aan toonder der N. V. Nieuwe Ned. Amerk. Hypotheek bank te Groningen) die een specula tief karakter hebben te verkopen. De beurswaarde is f 13.50 per stuk. Voordrachten. B. en W. stellen voor de heer J. J Feringa op diens verzoek eervol ont slag te verlenen als regent van het Burgerweeshuis. De aanbeveling voor een regent luidt: 1 de heer H. W. Holsmuller, 2 de heer J. H. Ackema. De voordracht voor onderwijzer aan de Nic. Beetsschool luidt: 1 P. Bak ker, onderwijzer aan de West er school te Andijk; 2 D. S. Broekens, onderwij zer O. L. S. te Ernst (gem. Epe). De werkzaamheden voor de gem. dienst voor Sociale Zaken zijn me de door de instelling van de gem. volkscredietbank zo belangrijk gewor den, dat er reden is hiervoor êen com. van bijstand te vormen. Deze kan advi seren over de begroting en de reke ning der volkscredietbank, wijziging van het reglement der bank, overeen komsten met andere gemeenten en fi- nancierings-instituten, vraagstukken be treffende het volkscredietwezen en sociale zaken in 't algemeen. B. en W stellen voor de wethouder van sociale zaken als voorzitter aan te wijzen, als bestuurleden te benoemen de leden van het bestuur der gem. instelling voor M. H. nml. mevr. HolzmüllerFeengs en de heren Th. Goudsblom en G. R de Zeeuw. Het aantal door de raad te benoemen leden bedraagt in totaal vijf. Op de voordracht B. en W. bieden de volgende voor dracht aan ter benoeming van een on derwijzer aan de Jan Ligthartschool. a. in verband met de overplaatsing van de heer Tj. Leungen. mej. J. H Ottolander, onderwijzeres aan de O L school te Kwadijk; b. wegens uitbrei ding van het aantal klassen J. P. J Mulder, onderwijzer aan een openbare opleidingsschool te Rotterdam. Subsidie aan het Lyceum. B. en W. stellen voor in te trekken het raadsbesluit van 26 Februari 1948 tot toekenning van een subsidie van het R. K. Lyceum en dit jaarlijks een subsidie te verlenen tot een bedrag dat verkregen wordt door het tekort op de exploitatie van het Lyceum te vermenigvuldigen met een breuk waarvan de teller wordt gevormd door het aantal in Alkmaar wonende leer lingen en de noemer door het totaal aantal leerlingen dat in het desbetref fende kalenderjaar het Lyceum heeft bezocht. Financiële regeling met het Centraal Ziekenhuis. B. en W. stellen voor met het Cen traal Ziekenhuis dat tot een ver snelde afschrijving van de stichtings- kosten wil overgaan overeen te ko men, dat per 1 Jan. 1948 resterende ka pitaalschuld groot f 340.794.01, in ver band met de daarvoor in 1947 gemaak te kosten van conversie ad f 5530 met ingang van die genoemde datum zal worden gebracht op f 346.324.01. De rente zal vanaf 1 Jan. 1948 3 pet. be dragen en in verband daarmede de over 1948 verschuldigde annuïteit f 13.235.53. De aflossing geschiedt in 21 annuïteiten. Vervanging van boeken. B. en W. stellen voor om voor de vervanging van boeken in de oude spelling nog in gebruik op de open bare scholen voor 1951 een extra cre- diet toe te staan van f 1.573. De vervanging geschiedt over een tijdvak van 3 jaren waarbij f 1 pet leerling per jaar wordt gerekend. Goedkeuring begrotingen Burg. instellingen voor weldadigheid 1950. B. en W. stellen voor goed te keuren: a. der le suppl. begroting van het Centraal Ziekenhuis over 1950 f 67.240 in ontvang en uitgaaf met verhoging van het subsidie met f 36.675 tot in to taal f 236.235 of zoveel minder als blijkt nodig te zijn voor het sluiten der re kening. b. der le suppl. begroting van Maat schappelijk Hulpbetoon over 1950 f 57.850 in ontvang en uitgaaf met ver hoging van het subsidie met f 44.500 tot in totaal f 534.500 of zoveel minder als nodig blijkt. c. de begroting van het Burgerwees huis voor 1950 tot een totaalbedrag in ontvang en uitgaaf van f 22.214.87. Verandering gymnastieklokaal. St. Aloysiusschool. B. en W. stellen voor medewerking te verlenen aan de verandering van inrichting van het gymnastieklokaal der St. Aloysiusschool. Aanschaffing meubilair en rfjwiel- standaards. B. en W. stellen voor boven het reeds toegestane crediet van f 1.89.460 voor de bouw van een openbare school voor g. 1. o. ten Z. van de Ferdinand Bol straat aan de Ruysdaelkade een cre diet te .verlenen van f 8140 voor de aanschaffing van meubilair en stoffe ring alsmede rijwielstandaards. Sportveld voor voetbalvereni gingen, gemeentebedrijven enz. Binnenkort komt een perceel vrij in de polder Overdie en Achtermeer, thans in gebruik bij de Reiniging. Di verse besturen van voetbalverenigingen van gem. bedrijven verzochten dit ter rein als sportveld te mogen gebruiken, waardoor het een bewerking moet on dergaan en een kleedgebouwtje moet aangebracht worden. De leden der voetbalverenigingen willen deze werkzaamheden zelf uit voeren. De kosten van een gebouwtje, doelpalen en netten zijn f 3.000. De normale vergoeding wordt door de vev- enigngen aan het grondbedrijf betaald Ook „Jong Holland" en „De Ran- ders" kunnen van dit veld gebruik na ken in de tijd, dat hun sportveld no. 4 verbeterd wordt. B. en W. stellen voor daartoe te besluiten. Wijziging gemeentebegrotingen Voorgesteld wordt over te gaan tot diverse wijzigingen der gem. begro tingen 1948, 1949, 1950 en 1951. CHAUFFER LETTE NIET OP BAKFIETS De bestuurder van een met vaten ha ring geladen vrachtauto, die gistermid dag over de Kennemerstraatweg in de richting van de stad reed, bemerkte te laat dat aan de rechterzijde van de weg een bakfiets geparkeerd stond. Het rij wiel werd aangereden en daarbij zwaar beschadigd. De politie stelde een onderzoek in en constateerde dat de remmen van de vrachtwagen niet aan de gestelde eisen voldeden. Er werd procesverbaal opge maakt en de chauffeur werd het door rijden belet tot de reminrichting was gerepareerd. (Ongecorrigeerd) De dader van de roofoverval Jie Vrijdagavond laat in Beverwijk werd gepleegd op de bloemenkoopman P. v. A., bevindt zich in handen van de politie. Hij heeft zichzelf aangemeld bij de politie te Breda. De dader blijkt te zijn de timmer man R. J. Z. uit Beverwijk, een ge wezen buurman van Van A. Nadat de man zich Maandagavond omstreeks negen uur bij de politie te Breda had aangemeld, is hij gisteren naar Bever wijk overgebracht, waar hij, onder ge leide van enige marechaussée's, 's mid dags om 2 uur arriveerde. Z. is op net politiebureau in arrest gesteld en wordt momenteel aan een streng ver hoor onderworpen. Hij heeft nog geen bekentenis afgelegd. Het aantal honder-een-en-twintig aangevoerde varkens, dat voor deze verstelde markt niet tegenviel, was gister toch niet voldoende om aan de vraag te voldoen. Als gevolg echter van de hoge vraagprijzen, is de handel maar matig geweest. De zware dieren varieerden van f 1,82 tot f 1,86 per kg. (enkelen hoger) en de lichte varkens van 1,80 tot 1,82 per kg. Deze prijzen, die gegeven zij» korting op het levende gewicht, gaan derhalve gemiddeld 8 a 10 cent per kg. uit boven die van ver leden week. Bij de aanvang der markt was de animo voor de nuchtere kalveren goed. Toen later het aan bod nog even toenam, liep de handel tot stug terug omdat men maar moeilijk de vraag prijzen die niet boven die der vorige week uitgingen wilde besteden. In koeien, waaronder enige van prima kwa liteit, is maar een geringe handel geweest. De prima dieren noteerden van f 2,70 tot f 2,80, de overige soorten van f 2,10 tot 2,40 per kg. Bij de heer Bol D„ Oostdijk, Groot- Schermer, is voor ongeveer 3 weken een bruine jachthond komen aanlopen (teef zware tepels). Zwervend is te Alkmaar aangetrof fen een mooie bruine jachthond reu. Deze dieren, die reeds geruime tijd zwervend zijn, kunnen indien de eige naars zich niet melden, ter beschikking van liefhebbers worden gesteld. De dieren zijn in zeer goede conditie. In de Snaarmanslaan zwerft een mooie zwarte poes. Adres: Inspecteur C. Verwer, Baan- slraat 1, Alkmaar. Het Amsterdams Kamermuziekgezel schap dat Vrijdag a.s. voor de Kamer muziekvereniging zal optreden, be staat uit leden van het concertgebouw orkest; het zijn n.l. Hubert Barwahser, fluit, Piet Heuwekemeijer, viool, Koen van der Molen, alt-viool en Johan de Nobel, cello. Zij zullen o.a. werken van Mozart, Reger en Beethoven ten geho re brengen. GESLAAGD Onze stadgenoot de heer D. de Groot werkzaam bij het automobielbedrijf. Klaver alhier slaagde voor het in Den Haag gehouden examen voor de acte N.V. Nijverheidonderwijs le gedeelte. ENIGE CANDIDATE Onze stadgenote mej. J. Groeneveld komt als enige candidate voor op de voordracht voor benoeming van een onderwijzeres aan de o.l. school te Kol- horn. De uitvoering van de Rederijkers kamer 't Ontluikende Roosje, dat Za terdag haar eerste opvoering van het bekende toneelwerk „Van ander ras', spel van strijd en eerzucht tussen blanken en kleurlingen in de nieuwe wereld door Arnaud d'Usseau en James Ctow vertaald door Froukje de Waard, in de Rustende Jager zal op voeren ,is reeds totaal uitverkocht Dit stuk is door A. B. v. d. Linden voor het Ned. Amateurtoneel be werkt en de Rederijkerskamer heeft daar dan ook wel succes mee. Voor Zondag a.s. zijn nog kaarten verkrijg baar, omdat deze toneelgroep dit stuk dan eveneens opvoert ten bate van de bekende „Haak-in-actie". Kaarten zijn zoals elders in dit blad is gemeld, daarvoor nog verkrijgbaar bij de heer A. Greeuw's Levensmiddelenbedrijf aan de Holleweg hoek Rechte Honds bosselaan en eventueel 's avonds aan de zaal. Deze avond werkt tevens ge heel belangloos mede het 10 personen sterke muziekensemble van Jan Smit, zodat een mooie avond toneel- en mu ziekliefhebbers staat te wachten. HERDENKING W. DE ZWIJGER Gisteravond werd op de clubavond van de bridgeclub Sans Atout in de Rustende Jager een herdenkingsrede uitgesproken door de heer Van der Meer voorzitter van Sans Atout. Op gevoelvolle wijze schetste spr. het leven van deze sympathieke over ledene. De heer Fr. van Dijk dankte namens de familie. Namens de bridge club Sans Atout zal aan de familie een grafsteen worden aangeboden uiT dankbaarheid voor 't vele belangloze werk, dat deze nobele figuur voor de vele leden van Sant Atout heeft ge daan. FORESTERS KLAVERJASSEN De klaverjassers van De Foresters waren voor het eerst bijeen. In een zeer geanimeerde wedstrijd werden de volgende resultaten behaald: 1. de heren De VriesKaandorp: 2. de he ren De Kier—Vingerling; 3. de heer en mevr. Van Doorn; 4. de heer en mevr. Kieft: 5. de heren Versteegh— Nap; 6. de heer en mevr. Hoet. De prijzen waren paaseieren. Dinsdagmiddag werden in de dierentuin te Den Haag door het bedrijf schap voor visserij-producten prijzen uitgereikt, ter stimulering van de best mogelijke zorg aan de vis. De voorzitter van het bedrijfsschap, de heer Van Dijk (rechts) overhandigt de bekers aan v.l.n.r. schipper H. Zwart (IJmui- den), schipper C. v. Duin (Katwijk), schipper K. v. d. Plas (Katwijk), schipper B. P.og (Scheveningen) en schipper J. Rog (Vlaardingen) Dezer dagen vergaderde de raad van Egmond-Binnen onder voorzitterschap van burgemeester M. Niele, De twee belang rijkste punten, waarvoor deze vergadering was belegd, waren wel: de grondaankoop van G. Belleman en het verzoek van de caféhouders om wijziging van het slui tingsuur. Bij raadsbesluit van 23 October was door de raad besloten tot aankoop van grond, die deel uitmaakt van het stratenplan op het Graaf Dirkplein te Egmond aan den Hoef. Ged. Staten van Noord-Holland gin gen hiermede niet accoord. Na in comité geruime tijd hierover van gedachten te hebben gewisseld, werd na heropening van de vergadering het raadsbesluit ingetrok ken. Overeenkomstig het voorstel van Ge deputeerde Staten werd besloten deze grond om niet van de heer G. Belleman over te nemen. Het voorstel van de caféhouders om het sluitingsuur te wijzigen, had in de raad voor- en tegenstanders. Daar eerstge noemde categorie de meeste aanhangers- telde, werd het verzoek van de caféhou ders ingewilligd en kwam het volgende besluit tot stand: Voor dq toekomst is het sluitingsuur bepaald op 11 uur, maar van 1 Juni tot 1 September Is dit 12 uur met het oog op de vele vreemdelingen. Voor een uitverkochte zaal van De Rustende Jager trad „Ons Genoegen" op de tweede Paasdag op me t „De Privé-Secretaresse" van A. den Her tog. De dilettantenvereniging had met dit kluchtige blijspel wel een zeer ge lukkige keuze gedaan: het was precies wat het wezen moest voor een avond als deze, geen hoge kunst, geen stuk dat inspanning vergt, doch één dat slechts ontspanning bracht. Terwijl buiten een regen- en hagelbui van de soort waarop we geabonneerd schijnen te zijn, tegen de ruiten kletterde, laai de binnen de vreugde hoog op. Het publiek genoot van het duel tussen man en vrouw, dat zich op het toneel afspeelde. In het oude Arcadie daagde de snel voetige Atalanta haar minnaars uit tot een wedren en hij, die haar in snel heid overtrof, zou haar hand tot loon ontvangen. De tenniskampioene hier daagde haar minnaar uit op een mo dern wapen, 't racket. Milanion in de Griekse sage overwon door een list door de aandacht van zijn aange bedene af te leiden door gouden ap pelen op haar weg te werpen, Joyce wist haar minnaar te verslaan. Maar toch zou ook zij eens verliezen. Door haar tante op een fabriekskantoor ge plaatst als privé-secretaresse bij de directeur Francis Darnley, komt zij onder de bekoring van het lied van de arbeid. Zij, die niets deed dan flirten, kamperen, dansen, tennissen, roken roeien, zeilen enz., verandert in korte tijd. De directeur bereikt dit niet door gouden appelen op haar weg te strooien als een tweede Milanion, maar door haar te geven arbeidslus', plichtsbesef, levensernst. Prachtig was mevr. R. Scheltema— Hartland in de rol van Joyce, zij was de ster van de avond. G. Nieuwland vervulde de rol van Francis Darnley die tot taak had de tenniskampioene te temmen. Jb. Kuyper als boekhou der en mej. A. Kuiper als chasseur buitten hun kansen ter dege uit. Ook de overige spelers hielpen dapper me, om de opvoering in alle opzichten 'e doen slagen. Natuurlijk volgde nog een geani meerd bal. STATIONSCHEF OVERGEPLAATST De heer Wichers, die sedert vijftien jaar als chef verbonden is aan het sta tion Obdam, is per 1 April overge plaatst rnwtr GilzeRijen (N.B.). Besloten werd tot aansluiting bij da Volkscredietbank te Alkmaar, onder voor waarde, dat de gemeente geen enkel ri sico zal dragen. Rondvraag Bij de rondvraag informeerde de heer J. Mooij naar de bewoning van de oude pastorie der N.H. Kerk. B. en W. hebben reeds besloten deze door de koster te la ten bewonen. Dezelfde vragensteller vroeg naar de mogelijkheid tot het plaatsen van houten zomerwoningen op een stukje duin terrein, voorheen eigendom van de heer C. van Duin. Aangezien het ontwerp uit breidingsplan zich hiertegen verzet, bleek de gevraagde medewerking onmogelijk te zijn. Het raadslid C. Apeldoorn stelde ver nieuwing van de huisnummering voor. Dit zal door de gemeenteopzichter onderzocht worden. Ten aanzien van de Abdijlaan werd medegedeeld, dat reeds een bestek in de maak is. Aangaande het plantsoen op de Krijt zal de voorzitter zich nader verstaan met de heer Klok of al dan niec gesnoeid zal moeten worden. De heer Si mons bepleitte met veel nadruk de ver betering van de Herenweg. "roorts bracht hij het slopen van het café Houdijker nog eens onder de aandacht. Een bewogen weekend Op eerste Paasdag voerde de Rede rijkerskamer „De Roos" in café Schuit het toneelstuk „Een bewogen week end" op. Het stuk stond onder regie van de heer J. Huygen en gaf een beeld van de jeugd, die i^ank zij vaak zware financiële offers van de ouders in staat wordt gesteld een studie te volgen, maar die zo veel genoegen schept in feestjes en fuiven, dat zij zich tot over de oren in de schulden steekt. De studenten zetten elkaar aan en springen roekeloos om met het allerhoogste, „de waarachtige liefde". Zij slaan elke oprecht gemeende waar schuwing van hun ouders in de wind en laten zich in met tal van aanlokke lijk schijnende doch gevaarlijke ge noegens. In het laatste bedrijf komt het berouw na de zonde, dat in dit ge val echter nog niet te laat is. Ging het eerste bedrijf wat onwennig en on vast, de twee volgende gedeelten wer den prima gespeeld. De hoofdrollen waren in goede handen en werden met natuurlijke overgave vertolkt Het lang durige en warme applaus gaf blijk van de waardering voor deze uitstekende Paas-uitvoering. Begrafenisvereniging verhoogt contributie Uit het jaarverslag van de Begrafe nisvereniging „Laatste Eer" bleek, dat er het afgelopen jaar 20 begrafenissen zijn uitgevoerd, waarvan 14 voor leden en 6 voor niet-leden. Het ledental, dat de laatste jaren steeds stijgt be draagt thans 796. Er was een nadelig saldo van f 399.55. De aftredende be stuursleden, mevrouw Klomp-Wink, Jb. Hartog en M. Muis werden herkozen. Het bestuursvoorstel om het loon van het personeel, de penningmeesteresse en de bode met tien procent te verhogen werd met algemene stemmen aangeno men. De contributie van de leden zal met 1 centworden verhoogd om de reservekas wat te versterken en om tijdig te kunnen overgaan tot de aan schaffing van nieuwe kleding voor het personeel. PLATTELANDSVROUWEN BIJEEN Dezer dagen hield de Bond van Plat telandsvrouwen, afdeling St. Pancras, haar maandelijkse bijeenkomst, die de ze keer geheel door eigen leden werd verzorgd. Nadat de presidente, mevr. Schram, allen welkom had geheten gaf het koortje enige mooie nummers ten beste. Mevr. Duif—Kuiper vertelde in dichtvorm haar belevenissen op de „Kledingtentoonstelling" wat zeer in de smaak viel. Na de thee droeg mevr. Honig—Krul met veel gevoel „Het jurkje" voor. Daarna kwam het koor tje weer aan de beurt, waarna nog een voordracht volgde van mej. Rie Bo- beldijk. Met een woord van dank aan de verschillende medewerksters werd de gezellige avond gesloten.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3