i mm a 1 r Pim. Pam, Pom en de Paashaas o Chefariite£ JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER Chefarine „4" doet wonderen po IÉ 0 wS? Leer om Leer Kruiswoord raadsel 3 Lfi 3 s Het Radioprogramma Wordt U gekweld s W Menswaardigheden 77 WOENSDAG 28 MAART 1951 Moeder pakt de brief uit het oor Yt:* Eli Hardloper en vouwt hem open. Dan slaakt ze een kreet van verbazing! "Ren brief van de Paashaas!" roept ze verrast, „Pom haal jij eens gauw een Sappig worteltje voor Eli". En dan be- sint Moeder te lezen. „Moet je horen het gaat over de auto met paas-eieren, die gestolen is. Ja, ik las het juist in de krant, Eli. Dat zal me een schrik ge weest zijn." Moeder leest verder en Pirn, Pam en Pom kunnen hun geduld haast niet bedwingen. „Wat staat er verder in de brief, Mam?" „Een ogen blik," roept Moeder en leest verder. „Oh, het gaat om ons", roept Pim, die een blik op de brief werpt door zijn kop heel erg te verdraaien. „We moe ten de Paashaas helpen!" „Stil toch eens even", roept Moeder. „Laat mij toch even behooorlijk die brief lezen. Direct zal ik jullie alles vertellen". Met moeite dwingen Pim, Pam en Pom zich om hun mond te houden. MIJNHARDTJES: sterke bestrijders van allerlei pijnen DONDERDAG 29 MAART HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00-24.00 AVRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. E.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Morgen* wijding. 9.15 Gram.muziek. 9.30 Waterstan den. 9.35 Gram.muziek. 10.30 De Antwoord man. 10.45 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Muziek-etalage. 11.40 „Mode en make-up in de Oudheid", causerie. 12.00 Or kestconcert. 12.30 Land- en Tuinbouwmede- delingen. 12.33 In 't spionnetje. 12.38 Piano spel. 13.00 Nieuws. 13.15 Avro-allerlei. 13.20 Gram.muziek. 13.45 „U kunt he geloven of niet". 13.50 Gram.muziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Pianoconcert. 15.00 Voor de zie ken. 16.00 „Van vier tot vijf". 17.00 Voor de jeugd. 17.50 Regeringsuitzending: Jeugduitzen ding: „De brievenbus gaat open" de correspon- tieclub onder leiding' van Regina Zwart, 18.00 Nieuws. 18.15 Practische wenken voor tennis sers. 18.20 Sportproblemen. 18.30 Lichte mu- ziok. 19.00 Avro-allerlei. 19.05 „De Voorjaars- beurs te Utrecht", causerie. 19.15 Metropole- orkest. 19.40 Boekbespreking. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Kamerorkest, koor en solisten. 21.10 Discussie over sociale vraag stukken. 21.40 Amusementsmuziek. 21.55 Avro-allerlei. 22.00 Gram.muziek. 23.00 Nieuws 23.15 Sportactualiteiten. 23.30—24.00 Gram. muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00-24.00 NCRV - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtengymnastiek. 7.30 Gtam.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgi sche kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Idem. 10.00 Gram. muziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Lichte muziek. 13.40 Pianorecital. 14.00 Gram.muziek. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram.muziek. 15.30 Alt, hobo en orgel. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Vocaal ensemble. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. muziek. 17.40 Oost-Veluwsprogramma. 18.00 Volksmelodieën 18.30 C.W.V.-kwartier. 18.45 Gram.muziek. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.15 Levensvragen. 19.30 Regimentsmarsen en signalen. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd programma. 22.10 Gram. muziek. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Gram.muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. Purmerender markt PURMEREND, 27 Maart. Aangevoerd 656 runderen, waaronder 160 vette koeien van f 2,— tot f J2,90. per kg, handel goed; 135 melk- en kalfkoeien van f 675,— tot f 1025,— per stuk, stil; 309 geldekoeien van f 475,- tot f 700,— per stuk, vlug; 12 pinken van f 400,— tot f 550,— per stuk, kalm; 26 gras- kalvereh van f 225,— tot f 360,— per stuk, kalm; 1186 nuchtere kalveren voor de slacht van f 30,— tot f 85,— per stuk, kalm, afloop stug'ger, en nuchtere kalveren, fokkers, van f 60,— tot f 130,— per stuk, vlug; 14 stieren van f 650,— tot f 1400,- per stuk, matig; 182 schapen voor de slacht van f 115,— tot 170,— per stuk, vlug, en schapen voor de wei- derij van f 90,— tot 135,— per stuk, vlug; 40 bokken geiten van f 10,— tot f 50,— per stuk, vlug; 179 vette varkens van f 1,75 tot f 1,88 per kg, vlug; 714 schrammen van f 38,— tot f 60,— per stuk, zware biggen van f 28,— tot f 52,— per stuk en Iiohte biggen van f 18,— tot f 28,— per stuk, beg*in kalm, afloop stugger; 25 paarden van f 650,— tot t 900,— per stuk, stugger; totaal 2993 dieren. Pluimveemarkt. 200 konijnen van f 1,50 tot f 12,— per stuk, handel vlug; 5000 kipeieren van f 11,— tot f 12,— per 100 stuks; 8000 eendeieren van f 8,— tot f 8,50 per 100 stuks; 60 kievitseieren van f 0,60 tot f 0,70 per stuk. Er waren 41 dekberen ter keuring aange boden. OVERZICHT: Ondanks dat er in verschillende plaatsen, wegens de feestdagen, gisteren markt werd gehouden, viel het aanbod van de runderen niet tegen, alhoewel het aantal vette koeien minder Was. De handel daarin zette heel gbed in, vooral kwaliteitsdieren waren goed gevraagd, en waren iets vaster in prijs, Met de geldekoeien wordt het er niet beter op. Het koude weer houdt de kooplust tegen. Daar tegenover staat, dat de hooivoorraad bij de meeste boeren niet meevalt,, waardoor de animo tot verkoop groot is, vandaar dan ook dat er een flink aanbod was. De handel was echter maar heel stroef. Voor verse melkkoeien was de vraag ook maar heel stil; het gehele aan bod kon dan ook niet geplaatst worden. Ook in het jonge vee zit nog maar steeds g'een vlotte gang, maar doordat het aanbod niet te groot was, werd alles vrijwel verkocht. In de nuchtere kalveren was in de vroegte de gang vrij kalm, maar nog wel prijshoudend. Later op de dag werd het stugger, en zakten de prijzen. Voor het fokvee was de vraag weer heel goed. De beste dieren brengen een hoge prijs op. De schapenmarkt was maar heel matig bezet, maar de prijzen waren weer hoog; zowel voor KERKELIJK NIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Meli sand W. Kranendonk te Hagestein. Be dankt voor Ameyde en Tienhoven J. de Lange te Nunspeet. Door de classis s Gravenhage der Gereformeerde Ker ken is préparatoir geëxamineerd en be roepbaar verklaard, de heer W. M. de Bakker te 's Gravenhage aan de V.U. Ger .Kerken. Beroepen te Puwuredjo in samenwerking met de zendende kerk van Heeg, dr. A. G. Honig, missionnair predikant woonachtig te Amsterdam, die dit beroep ook heeft aangenomen. Aangenomen naar Helmond J. E. Bre- derveld, cand. te Huizen N-H., die be dankte voor Teraar en Lexmond. Aan genomen naar Tweede Exloërmond N. Korenhoff, cand. te Leiden, die be dankte voor Geesteren-Gelselaar, Grijps- kerke, Houwerzijl, Lewedorp, Nieuwer- kerk a. d. IJsel, Rilland Bath en voor Wolfaartsdijk. Bedankt voor Kampen M. Hamming te Den Helder. Evang .Luth. Kerk. Drietal te Deven ter. M. J. Heybroek te Heerlen, C. Pel te Amsterdam en W. L. Steynhart te Utrecht, waarvan eerstgenoemde beroe pen is. DR .K. H. E. GRAVEMEYER In verband met het feit, dat het 22 April a.s. 40 jaar geleden zal zijn, dat dr. K. H. E. Gravemeyer, algemeen ge delegeerde van de generale synode der Ned. Herv. Kerk, het predikambt aan vaardde, heeft zich onder presidium van dr. W. J. de Wilde te 's Gravenhage een comité gevormd, dat hem een geschenk zal aanbieden. In dit comité hebben onder meer ook zitting genomen de ministers prof. mr. P. Lieftinck en mr. H. Mulderije, De jubilaris is voornemens om Zondag avond 22 April in de Grote Kerk een gedachtenisrede te houden en Maandag 23 April d.a.v. in het gebouw van de generale synode aan de Carnegielaan te recipiëren. PREDIKANTENVERGADERING De jaarlijkse vergadering van Ned. Herv. predikanten zal dit jaar van 2 tot 4 April a.s. te Utrecht worden gehou den onder auspiciën der Generale Sy node der Ned. Herv. Kerk, de Ned. Herv. Predikantenvereniging en de Ver eniging van Vrijzinnig Hervormden. Op 2 April wordt in K. en W. een ontmoe tingssamenkomst gehouden, waarbij verschillende Duitse gasten aanwezig zullen zijn en waarin P. F. R. Waler Herrnbruek spreken zal over „Enige problemen van de Duitse Kerk in onze tijd'.' Dinsdagmorgen zal ds. J. L. Wol- fensberger van Amsterdam refereren over „De orde der Kerk en het leven der gemeente", 's Middags spreekt ds, C. B. Burger van Utrecht over „De functie van het dienstboek" en 's avonds dr. W. Aalders van 's Gravenhage over „Het belijden der gemeente en actuele prediking" Woensdagmorgen spreekt mr. A. W. Kist over „Nieuwe Evange lisatiemethoden in verschillende Euro pese kerken" en 's middags wordt een excursie naar Zonnegloren te Soest ge maakt. de slacht als voor de weiderij was de vraag goed. Voor de bokken en geiten was het weer een stugge beweging. De handel in vette var kens was heel goed; de inzet van de prijs bedroeg f 1,66, maar voor de beste dieren werd ten slotte ook nog f 1,68 besteed, zodat de markt goed prijshoudend sloot. Met de big gen was het in de vroegte heel kalm, maar nog wel prijshoudend, doch later op de dag werd de handel stugger, en zakten ook de prijzen iets. Op de paardemarkt was de gang ook stugger met lagere prijzen. De vraag naar konijnen was op de pluimvee- markt goed en de handel vlug. >•<>/-»* 6. „U hep gelijk meneer", antwoord de een gepensionneerde commies bij de belastingen, terwijl hij met z'n vinger naar de in doodsnood verkerende Jim my Brown stond te wijzen, ,,'t Is alle maal heel aardig om in het water te vallen, maar, zeg ik altoos, alléén voor mensen die zwèmmen kunnen. Laten die maar rustig in het water vallen. Ze worden in één tel van wandelaar zwemmer. Maar als je niet kan zwem men, dan wor-je drenkeling en dat is lelijker dan dief. Dat zie je nou maar weer aan die arme jongen, die daar om hulp leit te schreeuwen. Wat zal die een spijt hebben, meneer, dat die in z'n jeugd niet wat zwem- en duik- lessen heeft genomen. Dat zie je nou toch maar weer." De gepensionneerde commies (2e klasse) bij de belastingen trok een heel meewarig gezicht, toen hij nogmaals naar de in nood verkeren de Jimmy wees. Deze begon aanstalten te maken voor goed kopje onder te gaan Patricia Wenthworüi (62 „Och", merkte Abbott lachend op, .dorpsmensen lopen nu niet bepaald met inlichtingen naar de politie. Me vrouw Bush is van geboorte een Pin- cott of er met een getrouwd. Een heel vruchtbare familie! De politieman hier is een neef van haarhij heet Jim Pincott. Als men 't hem of iemand an ders gevraagd had, zouden ze 't denk ik wei gezegd hebben. Maar omdat niemand hun vroeg of Bush 's avonds een r-onde deed hielden ze allemaal hun mond, als goede Engelsen betaamt. Maudie opperde het denkbeeld, Bush op het matje te laten komen en hem te ondervragen". Opnieuw werd Lamb's gezicht, maar nu in langzamer tempo, purperrood, terwijl zijn ogen enigszins uitpuilde. Met de hand op tafel slaand, riep hij uit: „Kijk me nu toch eens aan! Ze is er nauwelijks vijf minuten en hoe weet ze dit al? Wanneer is ze gekomen. Frank bleef onbewogen. „Gisteravond met de trein van 6.58 aan Perry's halte, met Albany en Ja nice Meade. Ik geloof, dat ze mevrouw Bush vanmorgen al pratende over prentbriefkaarten en zo heeft uitge hoord. Ze is geknipt voor zoiets. „Hm. 't is maar goed, dat ze niet een paar honderd jaar vroeger is geboren", merkte Lamb op„want dan had den ze haar als heks verbrand geloof ik". „Ja, dat gevoel geeft ze je, niet waar?" zei Frank lachend Nu, hier is nog wat anders. Ze hebben in Bour ne een niet bepaald geacht ingeze- door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen, neemt dan Uw toe vlucht tot Togal. Het middel dat baat, waar andere falen. Laat U dus niet langer kwellen, maar ge bruik regelmatig TogaL Togal zui vert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.83, f 2.08 en f 7.94. tene, een oude kerel, zekere Ezra Pin- cott-haantje de voorste in stropers kringen steunpilaar van de plaatselij ke alcohol-verkoop. Maudie zegt, dat hij in de „Stier" aan Jan en alleman verteld heeft, iets te weten, dat hem geld zou opbrengen als hij sommige lui ervan op de hoogte bracht, Ze leidt eruit af, dat hij in verband met de Harch-zaak een gemene streek ach ter de mouw heeft en ze gelooft, dat we een oogje op Ezra moeten houden, want iemand kon wel eens eenvoudi ger met hem willen afrekenen, dan door chantage op zich te laten plegen". „Is dat alles, wat ze wil?" bromde Lamb. „Ze heeft het maar voor 't zeggen. Nu, mij best; je kunt morgen wei eens zien". HOOFDSTUK XXVH Juffrouw Silver had een drukke mid dag. De lunch was niet bepaald prettig geweest. Florence, de dienstbode, had zich veel moeite gegeven. De lande lijke groenten waren uitstekend, met het vleesrantsoen was gewoekerd en de pruimentaart smaakte best, maar zelfs voor een evenwichtig aangelegd mens is het moeilijk, om van een maal tijd te genieten, als er iemand tegen over je zit, die eruit ziet, alsof juist haar doodvonnis is uitgesproken en zich voorbereidt om de terechtstelling te ondergaan. Juffrouw Brown leek meer op Me dusa dan ooit te voren. Ze hield ue ogen op haar bord gevestigd, maar at niet, zat alleen machinaal met despu zen te knoeien. Toen bleek, dat de pruimentaart met de inderdaad lekkere custardvla hetzelfde lot zou ondergaan als het gekruide gehakt, de gebakken tomaten, de bonen en de aardappelen van het hoofdgerecht, kon juffrouw Sophy het niet langer aanzien. Op smekende toon zei ze: „Medora. Het gelaat van juffrouw Brown bleef onbewogen, de ogen waren neergesla gen, het zware zwarte haar van wenk brauwen en wimpers vormde een schril contrast met de marmerwitte wangen. Dit alles was voor anderen schier ondraaglijk en plotseling kon juffrouw Sophy zich niet meer inhoi- den. Haar stem, die nimmer luid klonk, trilde van ergernis. „Medora, je zult ziek worden en niets brengt Florence meer uit haar humeur dan dat we laten staan wat zij ge kookt heeft en je moet ook eens be denken wat voor moeite het is ge weest, om al dat kostelijke voedsel over zee hierheen te brengen, alg je de pruimen en groenten, die hier gegroeid zijn, niet meerekent. Bovendien, wat denk je ermee te bereiken als je je zelf ziek maakt? Ik weet het niet, maar mij maak je er erg ongelukkig mee, heel erg ongelukkig!" Twee tranen rol den langzaam omlaag. Juffrouw Brown lichtte even haar donkere wimpers op, zodat een paar sombere ogen zichtbaar werden. Toen zei ze fluisterend: ,,'t Spijt me; ik zal maar weggaan". Meteen schoof ze haar stoel achteruit en verliet met langza me tred als van een slaapwandelaarster de kamer. Nu barstte juffrouw Sophy in luid snikken uit. Toen ze wat getroost was en het maal afgelopen, begaf juffrouw Silver zich naar boven. Na even op de deur van juffrouw Brown te hebben ge klopt, trad ze zo vlug binnen, dat de bewoonster van het vertrek, ondanks haar koele zelfbeheersing er van op schrikte. „Ik kom hier, om eens met u te pra ten", zei juffrouw Silver op ietwat smekende toon. „Zullen we er niet bU gaan zitten?" (Wordt vervolgd) Wannen U zich onbehaaglijk voelt of hevige pijnen hebt, doet een enkel tabletje Cholerine „4" wonderen. Door de lemtnwer- king van 4 beroemde genees middelen, in één tablei ver enigd, voelt U zich een ander mens, weer in staat met plezier iiw werk te doen. LBBSH TeSENrUNEHSNGglSP.20taMaMwtl0.7l a Anonieme brieven zijn brie ven, die niet ondertekend zijn. Zij bevatten doorgaans verdachtmakingen jegens andere personen. Door zijn naam onder dergelijke brie-i ven niet te zetten, hoopt de schrijver onbekend te blij ven. 34 woordjes Pieters oom is een zee man, altijd opgewekt en vrolijk. Pieter houdt veel van zijn oom, want als hij een paar weken op de wal is weet hfl altijd van zulke leuke spelletjes. Toen Pieter vanmiddag uit school kwam had oom 34 woordjes uit de krant geknipt. „Pieter", sprak hij „bekijk deze woorden maar eens goed". „aan, appel, best, beste beter, boom, dan, de, de, de. de, de, een, goed, haastige, hand, in, in, is, lucht, niet, oost, spoed, staan, stuurlui, thuis, tien, valt, van, ver vogel, wal, west, zelden." Deze woorden vormen 5 bekende spreekwoorden, weet je welke het zijn? Met hulp van oom slaag de Pieter er in de oplos sing te vinden. Willen jullie het ook eens proberen? Jongens, jullie weten dat één April echt een dag is om iemand een poets te bak ken. Nu wil het toeval dat Ik ook op 1 April jarig ben en zodoende kan ik er ieder jaar wel van verzekerd zijn dat ik er op die dag extra tussen genomen word. Maar het vorig jaar wilde Ik mijn vrienden vóór zijn en broedde een leuk plan uit. „Nu is het mijn beurt" dacht ik. Toen 's avonds mijn gas ten gezellig in de kamer la ten, glipte ik de deur uit, deed een grijze pruik op, plakte een grote snor onder mijn neus en trok het poli- tie-uniform van mijn broer aan. Voorzichtig sloop ik de achterdeur uit, rende naai de voorkant van het huis en belde daar aan. Mijn zuster deed open en herkende me helemaal niet. „Er is hier zojuist iemand naar binnen gegaan die geen licht op zijn fiets had!" bromde ik nors. „Oh", sprak mijn zuster, „komt U binnen, agent. Éven later stond ik in de kamer waar het. feestgelach direct verstomde. Ik stapte op een van mijn vrienden af „Heerlijk, ik ben morgen Maar toen stak jarig!" Lachte om klein muisje blij. „Nu nog maar één nachtje slapen En dan is het feest voor mij!" kanariepietje Plots haar kopje om de hoek. En ze sprak: „Dag, juffrouw Miesje, lk kom even op bezoek.'" Van links naar rechts: 1. Water komt uit de 2, Door de neus haal je 9. Geen haar op zijn hoofd. 13. Een kip die kuikens heeft. 17. Uitroep als je pijn hebt. 18, Een varken. 20. Een egel heeft 22. Hele grote vlooi. 23. Laatst leden (afk.). 25. Pud ding met bessen 27 en schotel. 29. Zwemt in de vijver. 32. Optelling. 34. Kun je mee luisteren. 36. Fout. 37. Meisjesnaam. 39. Zitten in ieder huis. 40. Lol. 41. Slag. 42. Hoofd van het ge zin. en sprak met zware stem: „U heeft zonder licht ge fietst!" „Ja... ja... me...me neer", hakkelde mijn vriend verlegen. „Juist", vervolgde ik en haalde een opschrijf boekje uit mijn zak. „Uw naam, adres en leeftijd, als jeblieft!" Stotterend en met een rood gezicht voldeed mijn vriend aan mijn ver zoek. Toen borg ik mijn boekje weer weg. „Dat kost U vijf gulden meneer!" knorde ik. Mijn vriend be gon zenuwachtig in al zijn zakken naar geld te zoeken. Hij voelde zich helemaal niet prettig. Maar zo was het met mij ook. Met alle geweld probeerde ik mijn lachen in te houden, maar toen mijn vriend vroeg: „ik heb maar 2.50 kan het daar niet voor?" schaterde ik het uit en trok de pruik en de snor van mijn gezicht. Jullie begrijpen dat de feestvreugde in eens weer was hersteld. „Een pracht April-mop!" riep mijn vriend. „Ontzettend, kereld, wat ben ik er in gevlogen. H« was goed hoor. Hier, steek een sigaret van me op!" „Nee", lachte ik „Ik ga me eerst weer verkleden." De rest van de avond was heel erg gezellig. Wat ik me nog goed herinner is, dat mijn vriend er maar niet in slaagde my een cigaret aan te bieden, „Ik ben jarig, ik tracteer", zei ik steeds. Toen echter iedereen vertrokken was, vond ik de sigaret op tafel. „Die goeie kerel toch!" dacht lk en stopte de sigaret in m}jn koker. De volgende morgen was het weer hard werken ge blazen. Ik ging vroeg van huis en nam de trein naar Amsterdam. De coupé was overvol en zodoende kon ik nog slechts een plaatsje krij gen op het puntje van een bank tussen twee zeer dikke mannen in. Zo goed en zo kwaad als het ging viste ik mijn sigaretten-koker uit mijn zak, pakte de sigaret "van mijn vriend en stak de vlam er in. Maar toen jongens, ik zal het nooit vergeten, toen klapte de si garet plotseling met een pats uit elkaar. De tabak stoof in het rond en mijn hele gezicht was zwart. De overvolle coupé schaterde 't uit van het lachen. En ik? Ik wist niet hoe ik moest kijken. „Want ik heb u wat t« vragen, Mag ik soms Uw jurk te leen?" „Goed", sprak Mies. „Wacht even Pietje, Dan pak ik haar maar meteen!" „Mag ifc ook Uw hoedje lenen?" Tjilpte de kanarie weer. „Goed", sprak Mies. „Ik zal hem halen, Hier is ie, wou U nog meer?" êi i 2 5 i S 29 io 49 T töT 14 /b 1b |i"> Van boven naar be neden: 1. Deel van 'n huis. 2. Af korting van Rudolf. 3. Eer ste letters van het alphabet. 1. Uitholling in de muur S. Dirk, Simon. 7. Een gra vure. 8. Pers. vrn. wrd. 9. '■Carel Eduard. 10. Zo rijk Rockefeller. 11. Ver binding tussen twee wielen. 13. Een monnik» 14. Af korting wmm Lom*. K «9 cm. 16. gereed. 19. Een fornuis. 21. Radio-omroep. 22. Veel bomen bij elkaar. 24. Kon. Ned. Marine 'afk.). 26. Meisjesspeelgoed. 27. Legt eieren. 28. Een met de tram. 30. En andere (afk.). 31. Lidwoord. 33. Meester (afk.). 34. Otto (afk.). 35. Rooms Katholiek. 36. Moeder. 37. Deel van een scheepsmast. 38. Je loopt »/j\ S i 1 Maar ten dag daarna dacht Miesje, „Waar is nu die stoute Piet? Want nu is het mijn verjaardag En Uk heb mijn jurkje atrtT' Plots kwam Pietje aangetrippeld. „Veel geluk, hoor Mies!", riep zi ,,'fc Vroeg Uw jurk voor dit bezoek:i' Waiït zij is mooier dan die van mij.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6