elijke kansen voor de deelnemers De roodbroeken ontvangen Blauw-Wit De monsterrit naar de fulpen O „Geef mij de Tulpen-Rallye maar" Vier bijzondere etappes DE meest bekende buitenlandse Rallye rijders hebben ook dit jaar weer in geschreven. Zo staan op de startlijst Ken Wharton, de winnaar van de bei de voorafgaande sterritten, de broeders Reece, de dames Cooke, Ainsworth, al len Engelse équipes, die in Den Haag vertrekken, de Noorse Greta Molander, een „oude" bekende in internationale sterritten, die te Kopenhagen start, mevr. Francois-Sigrand, de Franse auto mobiliste, die de Coupe des Dames van de laatste Monte Carlo-rit heeft ge wonnen en bij de Tulpen-raliye te Brus sel start, terwijl van de Nederlandse équipes oude rotten als Reichmann, DIT jaar zal vanuit acht Europese steden gestart worden: Bern, Brussel, DE eerste 115 km. na Clermont-Fer rand wordt in de nacht door een berg-étappe gereden. De deelnemers zullen geen gelegenheid krijgen om slaperig te worden, want daarvoor is dit gedeelte te lastig. Na dit eerste stuk komt men weer in Clermont-Ferrand terug, waarna via Chalón sur Saöne en Belfort koers wordt gezet naar de Vo gezen, waar de „route der vijftien ber gen" wacht. Het eindpunt van deze étappe, Gerardmèr, is tevens de start plaats van de derde bijzondere étappe, het parcours du Bonhomme, eveneens een bergentraject. Tussen dit parcours en de „route der 1000 bochten" krijgen de deelnemers even gelegenheid op adem te komen. In Luxemburg is een route uitgezet over 140 kilometer, waarin om en nabij duizend bochten zijn verwerkt. Na deze laatste kracht proef zijn er geen klippen meer te om zeilen .Via Eindhoven, Apeldoorn en Hilversum gaat 't regelrecht op Noord- wijk aan Zee aan, waar de deelnemers in no-time (hoogsten een half uur) door de controle worden geholpen en naar hun hotelkamers gebracht. In de loop van Donderdag, tussen 9 en 16.30 uur zal de organisatie in Noordwijk aan Zee op volle toeren moeten draaien om dit kunststukje van organisatorisch talent te volbrengen. De volgende dag. Vrij dag, worden op het circuit van Zand- voort de klassementsproeven gehouden om de laatste selectie toe te passen. De klassementsproeven en de routes van de bijzondere étappes zijn volkomen geheim gehouden. De deelnemers kun nen hiervan onmogelijk kennis nemen, zodat de kansen, ook wat dit betreft, voor een ieder gelijk zijn. De Ronde van West- Vlaanderen Beneluxlanden zenden nota aan Bonn Over medezeggenschap in de Duitse fabrieken Zeeland heeft veel last van de regen Drietal voor Hoge Raad Als Haarlem faali, hij si Blauw-Wii Zondag de kampioensvlag VSV naar Volewijckers Afscheidswoord van Von Falkenhausen „ONDANKBAAR BELGIE, MIJN GEBEENTE ZULT GE NIET BEZITTEN Tweede Kamer over Lieftincks beleid Mej. Tendeloo geweigerd op belasting-academie Critiek op de wet op de materiële oorlogsschade Ook de zorg voor volksgezondheid ontkomt niet aan versobering Steun voor het regeringsbeleid Vogelschade aan land en tuinbouwgewassen Eerste Thunderjet in ons land vloog proef VRIJDAG 80 MAART 1951 9 „QEEF MIJ DE TULPEN-RALLYE MAAR", zei een der (niet-Nederlandse) deelnemers aan de Sterrit naar Monte Carlo, nadat hy ruim vier uur by de eind-controle had moeien wachten, vóór dat de formaliteiten, welke na een dergelijke monsterrit nu eenmaal noodzakelijk zijn, waren vervuld. „Geef my de Tulpen-rallye maar", is een opmerking, die tydens de Rallye de Monte Carlo meer dan eens door verschillende deelnemers werd gebezigd. Dat is een compli ment voor de organisatoren van deze ongeveer 3500 kilometer lange rit door een groot deel van Europa, welke in April voor de derde maal zal worden georgani seerd. Dat betekent dat de „R.A.C.-West" in de twee voorgaande Tulpen-rallye's het bewijs heeft geleverd dat zy volkomen capabel is om een dergeiyke groots opgezette rit te organiseren, zo zelfs, dat sommige leiders van mening zyn dat de Regionale Automobielsportclub een beter georganiseerde sterrit uit „de grond heeft gestampt" dan hun Franse collega's. Vooral in Engeland heeft men veel waardering voor de tocht naar de bollenvelden, hetgeen wel biykt uit het feit dat niet minder dan 78 van de 300 équipes het Kanaal moeten oversteken. Ver der nemen teams uit Frankryk, Denemarken, Zwitserland, Duitsland, Belgie, Zweden, Noorwegen, Finland, Italië, Spanje en zelfs uit de Verenigde Staten deel. CR is veel voor nodig om een derge lijke sportief-toeristische rit over 3500 kilometer te organiseren, vooral ook omdat de RAC-West de Tulpen rallye op een geheel andere leest heeft geschoeid dan gebruikelijk is. Men weet bij voorbaat dat een grote Franse sportwagen de Rallye naar Monte Car lo zal winnen. In de Tulpen-rallye ko men seriewagens en sportwagens met vrijwel gelijke kansen aan de start, hetgeen men heeft kunnen bereiken door het invoegen van bijzondere étap pes, waarin aan de sportwagens hogere eisen worden gesteld dan aan de nor male seriewagens. Vorig jaar waren dat de route der vijftien bergen en de rou te der duizend bochten. Dat is een groot succes gebleken en daarom heeft men gemeend dit jaar nog een tweetal bijzondere étappes aan de Tulpenrallye toe te voegen, zodat ndg hogere eisen aan de deelnemers worden gesteld. Hierdoor wordt bereikt, dat de klasse mentsproef aan het einde van de wed strijd niet uitsluitend bepalend is om de betere rijders te selecteren. Vele cracks aan de start. Karei Ton, Knegtcl, Lissauer, Kreisel, Blansjaar, Barendregt, Paulen, Van der Wansem en vele andere ervaren rijders in diverse steden van Europa op Maan dag 23 April zullen vertrekken. Acht startplaatsen. Den Haag, Harrogate (Engeland), Ko penhagen, Milaan, Monte-Carlo en Pa rijs. Alle routes komen na ongeveer 2000 kilometer in Clermont-Ferrand bijeen, vanwaar allen dezelfde wegen naar Noordwijk aan Zee zullen volgen. Op het tweede gedeelte van de tocht zullen de strafpunten vallen. Hierin liggen namelijk de vier bijzondere étappes. In de nacht door bergen en dalen. Eminente leiding. UET is te hopen, dat de derde inter nationale Tulpenrallye in eenzelfde mate zal slagen als de twee voorgaande. In de korte tijd dat de „RAC-West" on der de eminente leiding van Piet Nor- tier werkzaam is geweest, is gebleken dat deze organisatie niet voor een klein tje vervaard is, zodat wij reeds bij voor baat overtuigd kunnen zijn. dat de rallye ook ditmaal weer een succes zal worden. De vierde etappe van de ronde van West-Vlaanderen voor amateurs werd tegen het uurwerk gereden. De uitslag luidt: 1 Desmedt (B) 40 min. 17; 2 Taeldeman (B) 40 min. 20; 3 Hans Dek kers (N) 40 min. 50; 5 Salembier (B) 41 min; 6 Thys Roks (N) 41 min. 04. Dekkers brak een pedaal in het be gin van de course maar wist des on danks op de vierde plaats te eindigen. Een zeer fraaie prestatie. Algemeen klassement na de vierde etappe: 1 Desmedt (B) 9.32.17; 2 Tael deman (B) 9 32.17; 3 Dekkers (N) 9.33.55; 4 Salembier (B) 9.34.0; 5 Roks (N) 9.34.02. Suykerbuyk uit Breda staat 20e met een totaaltijd van 9.38.34. De Beneluxlanden hebben in 'n nota aan de Westduitse regering en in een memorandum aan de Hoge Commissa rissen htm bezwaren uiteengezet tegen de wijze, waarop de medezeggenschap van de arbeiders in de Westduitse basis industrie zal worden geregeld. De be zwaren hebben betrekking op die be drijven, welke met buitenlands kapitaal worden gedreven. De raden van com missarissen zullen bestaan uit elf leden zo bepaalt het wetsontwerp inzake de medezeggenschap. Vijf leden vertegen woordigen de aandeelhouders, vijf de arbeiders en samen kiezen zij een elf de lid. De Benelux-landen en trou wens ook Frankrijk vrezen, dat de belangen der buitenlandse aandeelhou ders in het gedrang komen, wanneer deze elfde een arbeiderslid wordt. De gebieden, die met zout water overstroomd zijn geweest, ondervinden op het ogenblik veel hinder van de vele regens van de laatste tijd. Zo is b.v. op Schouwen-Duiveland de struc tuur van de grond tengevolge van de natte winter veel slechter dan dne jaar geleden, toen de grond pas een paar jaar droog was. Overal staat dan ook water op het land. De grond laat het eenvoudig niet door. (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer plaatste in haar Donderdagmiddag gehouden vergade ring op de voordracht ter vervulling van de vacature mr. A. Rombach in de Hoge Raad: 1. mr. F. M. Weste rouwen van Meeteren; 2. prof. mr. M. H. Bregstein; 3. prof. mr. Ph. A. N. Houwing. Dat talloos vele voetballiefhebbers Zondag met spanning de uitslag zullen verbeiden van de wedstrijd HaarlemBlauw Wit, is aan geen twijfel onderhevig. Als de roodbroeken kans zien om de Amsterdammers zonder een enkel punt naar de hoofdstad te laten vertrekken hebben zij namelijk nog een kans, als Blauw Wit zo vriendelijk wil zijn om in de resterende twee wedstrijden twee punten te verspelen, gelijk met de leiders te eindigen. Haarlem heeft een rede lijke kans op winst, maar dat Blauw Wit daarna nog twee verliespunten zal in casseren lijkt ons minder waarschijnlijk. Overigens dient men rekening te houden met de mogelijkheid dat Haarlem kan falen. Als dat Zondag "het geval is, kan Blauw-Wit de kampioensvlag in top hijsen. bezoek. Een geluk is het voor Achilles dat ook de hekkensluiters tegen sterke tegenstanders in het veld zullen ko men HSC heeft een uitwedstrijd tegen Leeuwarden voor de boeg en Velocitas ontvangt Go Ahead. Hoewel verrassin gen zeer goed mogelijk zijn, ligt het voor de hand, dat de drie laagst ge plaatsten een nederlaag gaan incasse ren. Geen voetbal in 't Oosten In het Oosten wordt Zondag geen competitiewedstrijd gespeeld. De „Oos- In het Westen zou de beslissing, ten aanzien van de ploeg die met KFC naar de tweede klasse zal verhuizen kunnen vallen. Daarvoor is nodig dat DWV van ADO verliest en VSV de ingelaste wedstrijd tegen Volenwijc- kers gaat winnen. De kans dat de be slissing inderdaad zal vallen lijkt ons echter niet zo heel groot. In de Zaan wordt de wedstrijd KFC-EDO gespeeld, een ontmoeting die vermoedelijk het karakter van een „friendly-game" zal dragen, daar geen van beide ploegen enig belang bij de punten heeft. Dat neemt niet weg dat het een aantrekke lijke wedstrijd kan worden. Spanning in 't Noorden De kans dat Achilles zich Zondag voor degradatie kan vrijwaren is zeer klein. Heerenveen komt namelijk op SOLDATEN VAREN THUIS CA STEL BIANCO, met bestemming Amsterdam, passeerde 28 Maart de Engano-eilanden. Van Afrikaners, Africans en Bantoe s wy lezen in „Die Burger" (Kaap stad): „Hoflikheid tussen die rasse in Suid- Afrika is 'n lofwaardige strewe. Maar veel meer as hoflikheid is op die spel in verband met die benaming „Afri can" vir die naturel. Dit het sir Her- bert Stanley uiteraard miskien nie so goed besef toen hy op 'n Kaapstadse hoflikheidsbyeenkoms gesë het dat as die Suid-Afrikaanse naturelle „Africans' genoem wil word, ons hulle so moet noem nie. Lank, gevestigde inwoners van ons land verset hulle nie teen hierdie liberalistiese mode-woord vanweè on- hoflikheid nie. As versamelnaam vir die swartmense behoort „Bantoe" vol kome aanneemlik te wees waar „kaf fer" en „naturel" aanstoot gee wat ook nog glad nie die algemene posisie is nie. Maar die gevestigde wit- er. bruinmense van Suid-Afrika, om van volke soos die Egiptenare nie eens te praat nie, kan sekerlik nie saamspeel om 'n naam te propageer wat die in- kuk moet wek dat hulle die natu relle erken as die enigste rassegroep wat van Afrika 'n permanente tuiste gemaak het en hier 'n bijwende rey het nie. Veel ouer as die kunstmatige „African" is trauens die diep pernor telde woord „Afrikaner". Die gevolg is dat „African" vandag onvertaalbaar is en eindelose verwarring afgee. Dit het nie in die inboorlingmond ontstaan nie, maar is ontwerp en word gepro oageer deur men se wat bewus of on betous aan die hele Afrika as swart mansland dink. Hierdie houding ver werp die gevestigde blanke Suid Afrikaner saam met die woord „Afri can", omdat hy homself nooit as 'n tydelïke besoeker in Afrika mag of sal beskau nie". terlingen" zijn met hun programma voor bij de andere districten en de wedstrijdleiding heeft blijkbaar beslo ten, dat de eerste klassers gelijktijdig de competitie zullen beeindigen. Wil lem II, dat met zijn kranige opmars vele harten zal hebben gestolen, speelt een uitwedstrijd tegen De Baronie, de ploeg die feitelijk al met twee benen in de tweede klasse staat. Het zou al zeer verwonderlijk zijn als Willem II niet met de volle winst thuis komt. BW zal het evenmin zwaar te verdu ren krijgen, hoewel een verrassing in de uitwedstrijd tegen Xerxes niet on mogelijk is. Xerxes heeft enkele be hoorlijke resultaten geboekt en nu de zenuwen bij de Rotterdammers geen rol meer spelen, dient BW toch ter dege op te passen. Winst voor Sportclub Emma In h^t Zuiden kan Sportclub Emma vrijwel in veiligheid komen als de wed strijd tegen Helmondia wordt gewon nen. Wij gev-n Emma een goede kans en dat zou tevens betekenen dat Hel mondia hoegenaamd geen kans meer heeft om het eersteklassersschap voor een jaar te prolongeren. \JOORDAT Von Falkenhausen over de Belgisch-Duitse grens geleid werd, schreef hij in het notitieboekje van een Belgisch verslaggever de woorden „Ingrata Belgia, non possidebis ossa mea" „Ondankbaar Belgie, mijn ge beente zult ge niet bezitten". Om zijn woorden kracht bij te zetten, schreef hij er zijn hand tekening onder. Dezelfde zin schreef hij in een boek bij de grenscontrole. Verscheidene Bel gische kranten tonen zich ten zeerste verontwaardigd over deze uitlating en velen stellen de vraag of Von Falkenhausen mis schien gewenst had, dat de Bel gen een standbeeld voor hem zouden oprichten. „Duizenden Belgen hebben de zelfde woorden nimmer kunnen uitspreken en hun gebeente is voor eeuwig vermengd met dt Duitse bodem, mede door de schuld van de Duitse generaals, waaronder ook gerekend die genen, die de Belgische justitie om politieke of andere redenen vóór hun tijd heeft vrijgelaten" aldus a Libre Belgique". Het „Laatste Nieuws" schrijft, dat „Belgie er geenszins op ge steld is het gebeente van Von Falkenhausen te bezitten. De generaal is schuldig bevonden aan overtredingen van het interna tionale recht", aldus het blad, „waardoor 240 gijzelaars werden terechtgesteld en talrijke gede porteerde Belgen in Duitsland omkwamen. Onder dergelijke om standigheden kan moeilijk ver wacht worden, dat de nabestaan den van deze slachtoffers Von Falkenhausen erg dankbaar zijn". IC/iuciuu y^yv Cïiy De Tweede Kamer heeft gisteravond een aanvang gemaakt met de behan deling van de begroting 1951 van het departement van financiën. Tot tien voor twaalf bleef de Kamer bijeen om te luisteren naar de wensen van mej. Tendeloo (P.v.d.A.) en de heren Ten Hagen (P.v.d.A.), Van den Heuvel A.R.), Hofstra (P.v.d.A.), Janssen (KVP). De Haas (KVP), Van de Wetering (C.H.U.) en Ritmeester (V.V.D.) De heer Ten Hagen (P.v.d.A.) open de de rij en gaf te kennen, dat de toe passing van de wet op de materiëie oorlogsschade de gedupeerden heeft teleurgesteld, vooral omdat het zo lang duurt voor zij geld in handen krij gen. Gewenst ware, een stelsel van afhandeling naar draagkracht. De heer Van den Heuvel (AR) zag gaarne een andere methode ter controle van de uitgaven der departementen, waardoor de eigen verantwoordelijkheid zou toe nemen. De vermogensaanwasbelasting besprekend, betoogde spr., dat deze aanleiding geeft tot onbillijkheid. De spaarraad moet naar sprekers oordeel verdwijnen. De kosten hiervan spot ten me alle begrippen van economie. Tenslotte bepleitte hij overleg met de Kamer over de vorm van uitgifte van ingepolderde IJsselmeergronden. De heer Hofstra (P.v.d.A.) vroeg 's mi nisters blijvende aandacht voor de ef fecten registratie en drong verder op grotere spoed aan bij de behandeling van belangrijke zaken. De heer Jans sen (K.V.P.) wilde het sparen aan trekkelijker gemaakt zien en betreurde het, dat de emissie van belastingcertifi caten haar aanknopingspunt vond in de achterstand in de belastinginning. Mej. Tendeloo (P.v.d.A.) deelde me de, dat zij zich aangemeld heeft om de colleges van de lijksfcel isting-aca- dmie te volgen, maar !s afgewezen. De reden is haar niet medegedeeld. Zij Minister Joekes kondigt nieuwe wetten aan (Van onze parlementaire redacteur) IEDER ,c, er nu wel van overtuigd, dat de toestand van 's lands financiën ingrij pende bezuinigingsmaatregelen eist. Maar ais het op de uitvoering daarvan aankomt, zeggen de onderwijsmensen, dat de opvoeding van de jeugd en alles wat daarmede samenhangt er niet door getroffen mogen worden, gezien het ge wichtige volksbelang, dat met het onderwijs gemoeid is. Eenzelfde redenering past men toe in agrarische kringen. Zij, die verantwoordelijk zijn voor allerlei sociale voorzieningen, menen eveneens, dat zij buiten schot moeten blijven. „En natuurlijk de volksgezondheid!" aldus betoogden verscheidene Tweede Kamer leden Donderdagmiddag in de openbare vergadering van dit hoge staatscollege. „Aan de diensten voor de volksgezondheid mag niet getornd worden". aan de winkel, zo deelde de minister mee Een ontwerp ziekenfondswet is ter advies aan de Ziekenfondsraad gestuurd. De ziekenfondsen zullen een grotere autonomie krijgen. Over een Gezondheidswet is interdepartemen - taal overleg gaande en een Geneesmid delenwet is voorbereid door de phar- maceutische hoofdinspecteur. Nog voor het einde van dit jaar hoopt de bewindsman haar in de Kamer -e brengen. j^INISTER Joekes, die het desbetref fende hoofdstuk van zijn begro ting moest verdedigen, had er werke lijk enige moeite mee, aan de dames en heren duidelijk te maken, dat waar over de gehele lijn tot versobering moet worden overgegaan de zorg voor de volksgezondheid daaraan niet ontkomen kan, al zal met overleg wor den te werk gegaan, zulks in samen werking met de particuliere organisa ties, die op hun gebied waardevol werk verrichten. Er is overigens nog genoeg werk Wat de drinkwatervoorziening be treft, deelde mr. Joekes mee, dat vlak na de oorlog 77% van de bevolking op de waterleiding was aangesloten en dat uitbreiding afstuitte op de hoge kosten. Wel is werk gemaakt van aan sluiting van de door de oorlog het ergst getroffen gebieden. QOK de Staatssecretaris van Socia le Zaken, dr. Muntendam, heeft een aantal vragen beantwoord. Hij zeide o.a., dat een in Limburg geno men proef met het brengen van het geneeskundig schooltoezicht in particu liere handen wellicht zal worden uit gebreid; dat het in de bedoeling lig' ook dit jaar asthmatische kinderen voor rekening van de overheid naar Zwitserland te sturen; dat in Leiden oorzien za! worden in een leerstoel verr sociale geneeskunde; dat tegen de kwakzalverij zo stevig mogelijk wordt opgetreden en dat van een tekort aan verpleegsters ternauwernood meer ge sproken kan worden. Bij de replieken hebben enkele Ka merleden hun wensen herhaald, maar tenslotte verenigde men zich toch met het beleid, dat de regering op het gebied van de volksgezondheid voert. Kalf met een snavel Met gemengde gevoelens moet de veehouder K. G. Stapel te Schellink hout het kalfje hebben aanschouwd, dat een van zijn koeien dezer dagen ter wereld bracht Ten eerste was het diertje dood en ten tweede was het met recht een „speling der natuur" Het kalfje had namelijk een kop die veel gelijkenis vertoonde met die van oen vogel. De kop liep uit in een soort snavel. vroeg waarom de academie alleen voor mannelijke Nederlanders openstaat en wenste hierin verandering. Nadat de heer De Haas (K.V.P.) eveneens critiek had uitgeoefend op de wet materiële oorlogsschade, vroeg de heer Van de Wetering (C.H.U.) da minister om een duidelijk en zoveel mogelijk rechtlijnig beleid voor de ko mende periode van anderhalf jaar. Da heer Ritmeester (V.V.D.) was de laatste spreker. Hij constateerde een verslechtering van de liquiditeitspo sitie van de middenstand. De ontwik keling gaat in de richting van beper king van het particulier crediet, wat aanleiding tot moeilijkheden kan ge ven. Hoeveel millioen de achterstand in de belastingdienst het rijk kost, kan volgens spreker niertiand zeggen. De heer Ritmeester besloot zijn betoog met de mededeling, dat de technische dienst topzwaar is en het geld voor de spaarraad beter besteed kan wor den. Ophokplicht voor postduiven De Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst deelt mede: In verband met de grote scha de aan land- en tuinbouwgewassen door gevogelte, waaronder ook postduiven, heeft er overleg plaats gehad tussen de Stichting voor de Landbouw in Noord-Holland, de Rijkslandbouwconsulenten enerzijds en de afdelingen in Noord-Holland van de Ne derlandse Algemene Bond van Postdui- venhouders (inclusief 't Gooi en Eem- land) anderzijds. Het overleg heeft er toe geleid, dat er een afspraak is gemaakt inzake een op- hokplicht voor postduiven. Deze afspraak houdt in dat de postdui- venhouders iedere werkdag hnn vogels zullen ophokken tot des nam. te vier uur, zulks gedurende de periode van 1 April tol 15 Mei. In dit verband wordt er op gewezen, dal door de daartoe bevoegde personen op duiven wordt gejaagd, terwijl bovendien het uitleggen van vergift wordt toegepast. Uiteraard worden deze acties ondernomen tot vier uur nam. Voor de Woensdagen en Zaterdagen in bovengenoemde periode is overeen gekomen, dat in verband me* africhtoefeningen niet gejaagd zal worden. Voor het verkrijgen van vergift wend* men zich tot de ambtenaren van de Plan- tenziektenkundige Dienst of de assisten ten van de Rijkslandbouwvoorlichtings- dienst. Eigenmachtig vergiftigen is strafbaar! Amerika heeft ongeveer honderd Thunderjet-straaljagers ter beschik king van Nederland gesteld. Het eerste toestel van dit type is onlangs in Ne derland aangekomen. Het is gemon teerd en heeft Woensdag zijn eerste tocht boven het Westen van ons land gemaakt. Deze machine is vooruitge stuurd, om het technische personeel van de Luchtmacht Nederland met het type vertrouwd te maken. Vijf Amsterdamse „zware' jongens in arrest Te Amsterdam zijn vijf „zware jon gens" gearresteerd, twee inbrekers en drie helers. De inbrekers, die pas in Januari na een langdurige gevangenis straf te hebben uitgezeten, waren vrij gekomen, hebben in enkele weken tijds vijf grote inbraken gepleegd waarbij zij voor f 10.000 aan geld, stoffen, zil verwerk en fototoestellen buitmaakten. Een huiszoeking bij een der heren le verde niets op, waarop beiden op het politiebureau „verhaal" kwamen ha len. De recherche achterhaalde echter de buit in Rotterdam en thans zitten dieven en helers in de cel. De lichting I95I-P komt volgende week op Op 3, 4 en 5 April zullen ruim 12000 dienstplichtigen van de Koninklijke landmacht, die zijn ingedeeld bij de voorjaarsploeg van de lichting 1951. in verschillende garnizoenen voor eerste oefening onder de wapenen komen. De werk'ootheid in Februari In de maand Februari stonden bij de arbeidsbureaux in totaal 98182 manne lijke werklozen en DUW-arbeiders in geschreven, waarvan plaatsoaar 75r22. Het aantal ingeschreven vrouwelijke werklozen bedroeg 5121 waarvtn plaatsbaar 3889.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 9