Beste Kam Tandpasta Stad en Omgeving Mattheus Passion in de Grote Kerk AGENDA Nachtelijke vechtpartij met de politie Hartelijke toespraken bij afscheid secretaris Hoogheemraadschap Alkm. kegelaars sloegen goed figuur Prof. Gerritsen sprak op Zondagmorgen conferentie Toestand Westerweg is zeer gevaarlijk Een bruid kwam op bezoek bij Dindua <ïïoo8& Mimosa r~ Per „pokkenwagen" ier recepiie „Jeugd exposeert" werd een succes MAANDAG 2 APRIL 1951 Concert was een groot succes Ontroerend in schoonheid, overweldigend in grootheid De Mattheus Passion-uitvoeringen van 1951 hebben wat de artistieke zijde betreft ongetwijfeld alle vorige overtroffen. De Nederlandse Oratoriumvereni ging, onder directie van Corn. Jonker, is zo langzamerhand uitstekend met Bach's meesterwerken vertrouwd geraakt. Het koor slaagde er in ondanks het feit, dat dit de veertiende uitvoering was een bezielende en indrukwekkende weergave van de Mattheus Passion tot stand te brengen. Deze grote schepping van J. S. Bach is een werk, dat een zeer diepe religieuse. inslag heeft. Deze over heerst in het gehele werk en moet zich in de koren, de soli, ja zelfs in het orkest manifesteren. De luisteraar moet gevoerd worden tot een machtige totaal-indruk, geadeld door een devote sfeer. We menen, dat dit hoog peil van musiceren hier is bereikt. Door een zekere gereserveerdheid werden grote spanningen opgewekt. HE KOREN ZONGEN zuiver en met kleurrijke nuancering. Het jon genskoor zong de Cantus firmus in één woord schitterend. De koralen kregen de juiste sfeer, <jie door de tekst werd verlangd en klonken bovenal zeer be schaafd. Hetgeen de solisten lieten ho ren paste prachtig in het geheel. De aria's, die door Dora van Doorn-Linde man (sopraan) en Annie Hermes (alt) werden gezongen, kregen een ontroe rende schoonheid. Han le Fèvre toonde zich een uitstekend Evangelist. Wiebe Drayer gaf van zijn aria's een zeer mu zikale reproductie. De bas Piet Dalen- berg zong vooral in deel II uitstekend. Het was verheugend te horen, dat de ze zanger belangrijk is vooruitgegaan. Laurens Bogtman gaf een magistrale vertolking van de Christus-partij. Zijn zingen maakte diepe indruk. Goede vertolking £EN BIJZONDER WOORD van lof komt toe aan de organist Piet van Egmond. Verder aan de violist Jan Hosme'rg en aan Nico Akkerman, die de cembalo bespeelde. De Haarlemse Orkestvereniging begeleidde niet al leen zeer volgzaam, maar bracht ook kleur en sfeer aan het geheel. Dat dit het effect van de Passion zeer ten goe de kwam behoeft geen betoog. Conclu derend kunnen we zeggen, dat de Alk- maarse Passie-uitvoeringen zeker ge- De vraag „Welke zekerheid biedt het Christendom", was het onderwerp van de eerste Zondagmorgenconferentie, die door een comité, bestaande uit Ka tholieke stadgenoten in hotel Victory was georganiseerd. Spreker was prof dr. J. C. H. Gerretsen uit Groningen, die een tiental jaren geleden tot het BK geloof overging. Hij beantwoord de de vraag aldus: „Voor een gelovig Christen is de kerk, door God gewild tot heil van de mensheid, op werke lijkheid gebaseerd en geenszins een uitvloeisel van mythe". Hij stelde mythe en geloof tegenover elkaar. Met verschillende voorbeelden uit onze moderne tijd, als fascisme, nationaal- socialisme en Marxisme, toonde hij aan wat men onder mythe moet ver staan. De tegenstelling vormt de Chris telijke godsdienst. Lang stond spreker stil bij de stichter Jezus Christus, de Openbaring, om en slotte te verklaren wat „Geloof" is. Geloven is kenmer kend voor de godsdienst. Het is een vorm van menselijke activiteit, maar dan van buiten geieid door God „Vast staat in geloof, wie geraakt is door eeuwigheid". Was deze rede vooral gericht tot hen, die in het geheel niet geloven, in vol gende conferenties zullen specifiek katholieke onderwerpen door bevoeg de sprekers behandeld worden. .Een „Katholiek" antwoord kwam naar vo ren, toen prof. Gerretsen enkele vra gen, die hem uit het publiek werden gesteld, behandelde. Hij deed dit op een rustige en voor de vragenstellers zeker bevredigende wijze. Terecht noemde de voorzitter van het comité, dr. J. J. Jungerhans, in zijn dank woord deze eerste Zondagmorgencon ferentie een waardige inleiding tot de drie volgende. Zeepkistenrace in Augustus In de laatste week van de zomer- vacantie zal in het Sportpark de eer ste zeepkistenrace van Alkmaar wor den gehouden. Alleen zelf-gemaakte „racewagens" mogen in de strijd wor den gebracht, maar dat zal geen -be zwaar zijn. De tijd van voorbereiding is nog lang genoeg. Iedere deelnemer zal zich dienen te verzekeren van een potige partner, want de wagens moe ten naar de finish worden geduwd. Er zal dus geen starthelling worden ge bouwd. EEN PAAR UUR IN DE WAR De politie werd Zondagnacht gealar meerd, omdat er uit een woning aan de Geest grote rookwolken trokken. Het perceel werd bewoond door een 91- jarige, alleenwonende man. De politie, binnenstormend, vond de bewoner van het huls, in zijn achterkamer, vreed zaam rokend aan een pijpje. Hij zeide gedacht te hebben, dat de ochtendstond al aangebroken was, en had derhalve zijn kachel maar aangestoken. Hij had echter vergeten de sleutel in de pijp open te zetten. PERSONALIA. De heer D. W. Molendijk, adjunct commies ter gemeente-secretarie van Beverwijk, is per 1 Mei benoemd tot commies ter secretarie van het Hoog heemraadschap Noordhollands Noor derkwartier. Mej. B. van Ammers, alhier, is te Amsterdam geslaagd voor het eerste gedeelte van het analisten-examen. rekend kunnen worden onder de meest geslaagde. De Nederlands Her vormde Gratoriumvereniging kan te rugzien op een uitstekende uitvoering en heeft aan hooggespannen verwach tingen voldaan. Met grote voldoening kon geconstateerd worden, dat de be langstelling voor de Mattheus-uitvoe- ringen ook hier ter stede gebleven is. De Mattheus Passion-1951 is voor diri gent en alle medewerkenden een gran dioos succes geworden. Ms. MAANDAG Victoria Thater, 8 uur: Gereserveerde kamers (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Piratenbloed (14 j.)Harmonie Theater, 8 uur: De grote inzet (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Bittere rijst. (18 jaar). Harmonie Theater, 11 uur: Buiten gewone nachtvoorstelling ::Voor Nazi beulen geen genade"; Gulden Vlies, 2.30 en 8 uur Modeshow „Voorjaar en zomer 1951". DINSDAG Victoria Theater, 8 uur: Gereserveerde kamers (14 jaar); Rex Theater, 2 30 er 8 uur: Piratenbloed (14 jaar). Harmo nie Theater, 8 uur: De grote inzet (18 jaar). Cinema Americain, 8 uur: Bit tere rijst (18 jaar); Gulden Vlies, 8 uur: V. P. R. O.-Bindingsavond. Wat onze voorouders schreven In de Alkmaarsche Courant van 31 Maart 1851 lezen wij het volgende: Met genoegen verneemt men, dat het Zijne Majesteit den Koning welwillend behaagd heeft, het Be schermheerschap over de Boog- schutterij van St. Sebastiaans Doe len te dezer Stede te aanvaarden. Wildemansstraat toneel van luidruchtig incident Op het middernachtelijke uur van Zaterdag werd de politie gealarmeerd door enkele bewoners van het Klein Nieuwland, die mededeelden, dat het in hun straat en ook in de Wildeman straat buitengewoon onrustig was voor dit late uur. In het Klein Nieuwland was zelfs een ruit ingeslagen en de stemmen van een aantal ruziemakende lieden verscheurden wreed de vreedza me avondstilte. De politie begaf zich naar de haard van herrie, die in de Wildemanstraat lag en trof daar een achttal personen, waarvan er één op kennelijk indrukwekkende wijze aan Bacchus had geofferd. In luidruchtig heid deed hij echter niet veel voor zijn Kameraden onder. De niet-officiële steunpilaar van de Schiedamse drank leveranciers was een woonwagenbewo ner. De politie, die verantwoordelijk is voor de stedelijke rust zelfs in een straat, die 'n opwindende naam draagt was in dit geval genoodzaakt de drunken levenmaker in het bureau on der te brengen, totdat de jenevergees ten geweken zouden zijn. Maar dit ging niet zo eenvoudig. De man ver zette zich hevig, eerst alleen, maar la ter pleegden de anderen interventie in de uitoefening van de plicht tot orde Verbeteringen zijn op komst Nog altijd vertoont de Westerweg speciaal het gedeelte tussen Juliana- laan de Regulierslaan de littekens uit de tijd toen mannen van het PEN een diepe greppel groeven voor het leg gen van de electriciteitskabel van Vel- sen naar Alkmaar. Het wegdek is na. dien provisorisch hersteld, maar af doende is dit niet geweest. De kuilen in de weg sommige zijn wel tien centimeter diep hebben al menige autoveer op een zware proef gesteld en verschillende fietsers in onzachte aanraking met de straat doen komen. Het is zeker niet overdreven als we spreken van een toestand, die vooral 's avonds en 's nachts, voor het verkeer zeer gevaarlijk is. De val van een mo torrijder enkele weken geleden heeft dit afdoende bewezen. Het is alleen aan het gelukkige toeval te danken, dat er nog geen ernstiger ongelukken zijn ge beurd. De dienst van openbare werken is met deze situatie op de hoogte, maar wacht op het droge jaargetijde om dan op grote schaal te beginnen met het aanbrengen van verbeteringen. Het ligt in de bedoeling de bomen te snoeien en een trottoir met parkeerinhammen aan te leggen met op de uitspringende hoeken een enkele boom. Hiervoor is op de begroting een post uitgetrokken. Burgerlijke Stai Geboren: Fredrik, z. v. A. Groot en J. Bakker. Augustinus V. P., z. V. J. Th. A. Bruseker en P. M. J. Smout. George L. G.. z. v. G. H. J. Schweigmann en M. E. Vergnes. Wilhelmina A. M., d. v. P. Meijne en A. Bijwaard. Susette, d. v. J. G. Vrijhoef en W. Visser. Gehuwd: Cornelis S'roombergen en Elisabeth G. Honingh. Overleden: Margarietha M. Mulder, 56 jaar, gehuwd met J. J. M. Hogeling. Johannes G. Impink, oud 48 jaar, gehuwd met E. Korver. Cornelis J. Erkamp, oud 85 jaar, weduwnaar van C. de Goede. Marten Groen, oud 81 jaar, weduwnaar van D. Smit. PTT-AUTO RAMDE MELKWAGEN. Een auto van de PTT kwam Zater dagmiddag om ongeveer 1 uur op Lut- tik Oudorp in botsing met een melk wagen, die toebehoorde aan de melk- leverancier, de heer Klein. Het onge val geschiedde, doordat de PTT-auto de melkwagen passeerde, zonder dat daar ruimte genoeg voor aanwezig was Een wiel van het laatste voertuig werd gekraakt en het spatbord kwam op rusten. De PTT-auto kreeg lichte be- deerniswekkende wijze op straat te schadigingen aan een der spatborden. UITSPRAKEN IN HOGER BEROEP Het Amsterdams Gerechtshof heeft de volgende uitspraken gedaan: C. A. M. te Alkmaar (doden van een hond) een week voorwaardelijk, 1 jaar proef tijd en f150.schadevergoeding. P. B. te Bergen (N.H.) (belediging) f 25,boete of 6 dagen. en rust. Het „verzet" sloeg later om in daadwerkelijke actie tegen Hermandad. Totdat de politie uiteindelijk de ge vreesde vriend, de gummistok, trok en êen aantal juistgeplaatste en welgerich te slagen uitdeelde. Spoedig keerde de rust terug in de geschrokken Wilde manstraat. De wildeman himself werd in een auto naar het politiebureau ver voerd, waar hij gelegenheid kreeg on gestoord tot de werkelijkheid terug te keren. Pijnlijke Zaterdagmiddag. sport Alkmaar herbergt vreemde mensen. Zaterdagmiddag trachtte een automobi list op het Verdronken Oord drie voet gangers te passeren, die gezellig kou tend de weg versperden. De chauffeur gaf krachtige signalen, waarvan het drietal zich niets aan trok. Toen de chauffeur tenslotte voorzichtig pas seerde werd door een van de drie voet gangers tegen de zijkant van zijn wa gen geschoptDe automobilist wil de een en ander weieens bepraten en verliet zijn voertuig. Toen werd hij zelf geschopt.... Hij moest zich later met een beschadigd been onder dok tersbehandeling stellen. Het drietal was echter nog niet uitgeschopt. Toen de wagen op de hoek van de Kapelsteeg en de Laat geparkeerd stond, werd deze weer met schoppen geattaqueerd. De schade aan de auto bepaalde zich tot krassen in het lakwerk. CONTRdLE IN DE BIOSCOPEN De politie heeft gedurende het week end de verschillende bioscoop-theaters bezocht en de bezoekers, die de ver eiste leeftijd nog niet hadden bereikt, met kloeke, doel zachte hand uit de zaal verwijderd. In totaal moesten ne gen kinderen hun bioscoop-bezoek on derbreken. CIRKELZAGEN GESTOLEN De Alkmaarder A. B. is te Amster dam aangehouden en in het politie bureau te Zaandam ingesloten, om dat hij wordt verdacht van diefstal van twaalf cirkelzagen bij de fa. B. te Zaandam. De zagen waren in de hoofdstad ver beneden de prijs van de hand gedaan. OPENING SOCIALE RAAD. Het nieuwe gebouw van de Sociale Raad (Oudegracht 196) zal op 4 April des middag om 3% uur door de burge meester officieel worden geopend. Na de opening is er voor belang stellenden gelegenheid het gebouw te bezichtigen. PLAATSVERVANGEND AGENT NED. BANK BENOEMD Met ingang van 1 April 1951 is tot plaatsvervangend agent van de Neder landse Bank te Alkmaar benoemd de heer J. C. Keyman. BOOT GEZONKEN. Als gevolg van de hevige regenval der laatste dagen is een met ijzeren buizen geladen schuit in de Linden- gracht gezonken. Het obstakel met in houd zal worden gelicht. Men mene nu niet, dat de R.K. to neelvereniging „Dindua" bezoek heeft gehad van een bruid. Neen, de zaak zit even anders. Voor een uitstekend be zette zaal heeft Dindua gisteravond een vlotte opvoering gegeven van het be kende toneelstuk van Terlingen en Bosch: „En bruid kwam op bezoek". De aanwezigen hebben zich uitstekend geamuseerd met dit stuk, waarin de twee verharde vrijgezellen, de gebroe ders Travers, verrast worden met het bezoek van een charmante jongedame, die de heren aardig weet te imponeren en om de tuin te leiden, want aan 't slot blijkt zij.... maar dat had u gis teravond bij Dindua kunnen zien, waar onder regie van de heer Schmed- des uitstekend is gespeeld. H. Dikkin- ga en A. Buissink Jr. waren twee zeer goed getypeerde vrijgezellen, die onge wild in een moeilijk parket kwamen. Mej. W. Blom, die als gast meespeelde, was een zeer goede Marie Dequesne en zij wist de moeilijke rol van de bruid tot een succes te maken. De tante der vrijgzellen, mej. A. v. Ettinger droeg, evenals de heren Jonker, Blom, Mosch en Kuyt bij tot een amusant geheel, waarbij zich nog de dames J. Ooteman en A. Bakker op aantrekkelijke wijze aansloten. Dindua kan over haar opvoering van het aardige stuk zeer tevreden zijn. Gevonden voorwerpen Gevonden over het tijdvak van 22 tot met 28 Maart: rode want, oorbel, rode want, kousen en sokken, padvindersriem, portemonnaie met inhoud, enveloppe met inhoud, r.k. mis boekje, sleutel, herenhoed, pak touw, porte monnaie met inhoud, idem; bril, kinderportemon- naie, kralen ketting, bruin-groene muts, alpino, parapluie, rode autoped, riem, zwarte kinder muts, want, ceintuur, herenhandschoen, hand schoen, boord (overhemd), nagel-garnituur, broche, parapluie, drie pakjes met inhoud, das- spel, portemonnaie, rozenkrans, grijze wanten, vulpen, parels, vulpen, autoped, alpino, post zegels, glacé handschoenen, polshorloge, dames handschoen, gebreide handschoen, handschoen, portemonnaie met inhoud, fluitje, handschoe nen, sjaal, vulpen, kogellager, wanten, vul pen, rol (papier), portemonnaie met inhoud, twee oorbellen en portemonnaie met inhoud. Inlichtingen Kamer 14, bureau van politie, iedere werkdag van 5—6 uur; behalve op Zaterdag. Het mooiste sluitstuk Met hartelijke welgemeende toespraken hebben vertegenwoordigers van pro vincie, gemeente-besturen, waterschappen en corporaties Zaterdagmiddag in het Gulden Vlies afscheid genomen van de heer J. W. Boersma, die op deze dag zün functie van secretaris van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorder kwartier moest neerleggen wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. rijke aanwezigen, waarna hij een ba. knopte beschouwing gaf van de activi teit, die de scheidende secretaris in dienst van het waterschap heeft ont plooid. Voor hetgeen de heer Boersma intern en als „reizend ambassadeur" tot stand heeft weten te brengen, be tuigde spreker hem zijn oprechte dank. Namens de afdeling IIB van de Pro vinciale Waterstaat drukte mej. Coops haar spijt uit over het vertrek van de heer Boersma. „Het is jammer, dat thans aan ons veel-jarig contact een einde moet komen", zo zeide zij, hier aan echter toevoegende, dat door het lidmaatschap van de heer Boersma van de Waterstaats- en Wegencom missie en zijn aanblijven als secretaris van de Vereniging van Noordhollandse Waterschappen de band tussen hem en de afdeling II.B toch niet geheel ver broken zal worden. Sympathieke figuur en gedegen werker Verschillende sprekers getuigden van de warme sympathie, die de heer Boersma in de twintig jaren van zijn secretariaat, in het ganse Noorderkwar tier en zelfs ver daarbuiten heeft ver worven. Hij was, zoals de heer A. W. Mul zei, de centrale figuur, om wie het gehele waterschapswezen in Noordhol land draaide. De dijkgraaf, mr. J. Kamp, sprak een kort welkomstwoord tot de tal- voor 'n Bordenwarmer veroorzaakte brand Zaterdagmiddag om ongeveer vijf uur ontstond er in de benedenzaal van hotel „Victory" een begin van brand, doordat de onderzijde van een gordijn in aanraking kwam met de „borden- warmer", die in de nabijheid was op gesteld. Het vuur greep snel om zich heen en tastte reeds tafelkleden, ser vetten e.d., die in de onmiddellijke na bijheid lagen, aan, toen de hotel-eige naar met een brandblusapparaat het vuur te lijf ging. Het behang en het schilderwerk zijn beschadigd. r\p originele wijze heejt het corps „Kracht en Vlugheid" van de Alkmaarse vrijwillige Brandweer gisteren blijk gegeven van zijn belangstelling voor de 40-jarige dienstjubilea van zijn brandmeester de heer T. H. de Visser en de adjunct-brandmeester, de heer J. v.d. Pol. Om de recepties van de beide jubilarissen te bezoeken, bedienden de geüniformeerde brandweerlieden zich n.l. van het zgn. „pokkenwagentjë", dat, zoals be kend, vroeger in dienst was van de Alkmaarse G.G.D. en gebruikt werd om patiënten met besmettelijke ziekten naar de barakken te vervoeren. Voor het doel, waarvoor het gisteren dienst deed, had de wagen, welke thans eigendom is van de heer T. Scharlewie, een goede beurt gekregen Het grauwe grijze kleed had plaats moeten maken voor een vuurrode verflaag, de wielen waren zilverkleurig gespoten en het met fraaie krul letters geschilderde opschrift „De erven Jan van der Heiden 1821" doelde op de nieuwe bestemming. Boven op het dak walmde een vuurpot, terwijl een groot bord „40 Jaar brandblussers en rookverdrijvers" een stille hulde aan de jubilarissen betekende. Omstreeks half twaalf verzamelden zich de leden van „K. en V." op het Waagplein, in afwachting van de komst van de in oprichting zijnde padvinders-drumband van de Alkmaarse N.P.V.-groepen, die onmiddellijk na het eerste verzoek spontaan bereid was geweest om de stoet luister bij te zetten. Onder tromgeroffel en hoorn geschal trokken twee paarden de „pokkenwagen", welke kreunde onder de last van twaalf forse brandweerlieden, naar de Laat, waar adjunct brandmeester v.d. Pol zijn mannen een welkom bereidde. Nadat weder zijds hartelijke woorden waren gewisseld, werd de stoet opnieuw gefor meerd, thans voor de verre trip naar de Zeeweg in Heiloo, waar brand meester De Visser zich de ogen uitwreef toen hij tot de ontdekking kwam, dat de vreemdsoortige mailcoach zijn woning als reisdoel had. Ook in huize-De Visser is hartelijk gelachen om het ongewone bezoek, dat op hoge prijs werd gesteld. Fraai spel van Haarlem De Alkmaarse Kegelbond kan op een prettige wedstrijd terugzien. Niet om dat de resultaten van de Aikmaarders bijzonder goed waren, maar omdat de wedstrijden een zeer sportief karakter droegen. De dames en heren kegelaars hebben genoten van de prestaties van de Haarlemse Kegelbond. De heer Joh. Diepen, voorzitter van de Alkmaarse bond, sprak gistermorgen klokslag elf uur een hartelijk woord van welkom tot alle aanwezigen. Na loting bleek dat Alkmaar en Amsterdam de bondenwedstrijd zouden openen, res pectievelijk op baan één en twee. Het tiental van Alkmaar wierp vrij constant. Slechts twee spelers bleven beneden honderd hout. De heer M. de Haas stelde daar echter een serie van 124 hout tegenover. Alkmaar eindigde deze ronde met 1058 hout. De Amster dammers stelden teleur; zij brachten het niet verder dan 957 hout. In de tweede ronde wierp Haarlem op baan twee een uitnemende serie van 1072 hout Een groot aandeel hierin hadden Van de Ree, Smolenaars en Dost. Gooi en Eemland stelde hier op baan één 1027 hout tegenover. In de laatste ronde bleef Alkmaar op baan twee ver beneden haar kunnen. Zeven van de tien kege laars bleven beneden honderd hout en het gevolg was dat de Amsterdammers deze ontmoeting wonnen met 1026 te- gn 992 hout. Haarlem gaf in haar laat ste wedstrijd wederom fraai kegelen te zien. Er werden twee series van 128 hout gemaakt, terwijl De Ree wederom 124 wierp. Hij behaalde daarmee met 248 hout het hoogste gemiddelde. Gooi en Eemland verloor deze ontmoeting met 928 tegen 1143 hout. Het Clubkampioenschap Bij de strijd om het clubkampioen schap waren H.B.S. uit Haarlem en Koekoek uit Alkmaar de favorieten. Zij wierpen respectievelijk 522 en 511 hout Door fraaie series van Metselaar (116). J. de Bakker (115), Genefaas (116) en Köllmann (124) eindigde deze ronde met 559 hout in het voordeel van Koekoek. H.B.S. uit Haarlem wierp in de tweede ronde 498 hout. Hierdoor gaat Koekoek over veertien dagen met een voorsprong van 50 hout naar Bussum. Ook de dames vijftallen lieten zich bij de strijd om het districtskampioenschap niet onbetuigd. Haarlem, Amsterdam en Alkmaar wierpen vrij constant, doch Gooi en Eemland bleef ver achter. Am sterdam won ten slotte met 959 hout. Haarlem eindigde op de tweede plaats met 909 hout en Alkmaar werd derde met 897 hout. De volledige uitslagen zijn als volgt; Bondenwedstrijd Heren: 1. Haarlem 2216; 2. Alkmaar 2050; 3. Amsterdam 1983; 4. Gooi en Eemland 1955. Bondenwedstrijd Dames: 1. Amsterdam 959 2. Haalem 909 3. Alkmaar 897-, 4. Gooi en Eemland 763, Om het clubkampioenschap: 1. „Koe koek" Alkmaar 1070; 2. „H.B.S." Haar lem 1020: 3. „Houdt Plank". Bussum 965 4 „Intiem", Amsterdam 956. Prestaties van de Alkmaarse gooiers: 1 A Köllmann 230 2. J. de Bakker 221: 3. M. de Haas (Schagen) 211; 4. Eick holt 209; 5. J. de Jong 204 6. C Klerk 203: 7. H. v. Galen 198; 8. M. Dogge- naar 196; 9. W. v. d. Bosch 191; 10. G Genefaas 187. Levenskunstenaar. De burgemeester van Alkmaar, mr. dr. H. J. Wytema, noemde de schei dende secretaris een levenskunstenaar, die hij niet zozeer door diens werk bij het Waterschap, maar meer als regent van het Centraal Ziekenhuis had leren kennen en waarderen. Uit naam van de Vereniging van Noordhollandse Water schappen bood de heer A. W. Mul de heer Boersma een actetas aan. „Met wat U voor het Waterschap heeft ge daan", aldus de heer Mul, die de secre taris beschreef als een centrale figuur in het waterschapswezen en een vraag baak op dit wel zeer uitgebreide en veel omvattende terrein. Vervolgens voerden nog het woord mr. dr. Dolk, namens de Unie van Wa terschapsbonden, de oud-voorzitter van de Vereniging van Noordhollandse Wa terschappen, de heer J. Commandeur, de heer P. de Geus, namens de banne Zuid-Scharwoude, de heer Posch, dijk graaf van de Uitwaterende Sluizen en de dijkgraaf van Drechterland, de heer J. Elders. Deze laatste merkte o.a. op, dat de na 1916 tussen Drechterland, de Vier Noorderkoggen en het „Noor derkwartier" ontstane animositeit, toen het Hoogheemraadschap het onderhoud van de dijken aan zich trok, door de beminnelijkheid van de heer Boersma was veranderd in een goede verstand houding. De heer Boersma dankte tot slot de sprekers voor hun vriendelijke woor den. Hij noemde de blijken van tevre denheid over zijn werk het mooiste sluitstuk van zijn ambtelijke loopbaan, dat hij zich had kunnen denken. Met de wens, dat het Noordhollands Noor derkwartier zou groeien en bloeien beëindigde hij zijn dankwoord. Vrijdagavond had de heer Boersma reeds in intieme kring afscheid geno men van dijkgraaf, bestuur en perso neel van het Hoogheemraadschap. Er moei nog veel gebeuren De tentoonsteling ,De Jeugd expo seert" heeft Zondagavond haar poorttpi weer gesloten, maar niet nadat de wet houder van onderwijs, de heer R. Bakker, zijn vreugde had uitgespro ken over het welslagen van deze ex positie, die de vorige nog in kwaliteit heeft overtroffen. De heer Bakker hoopte, dat de tentoonstelling van volgend jaar nog beter en nog groter zou zijn en verzocht de ouderen de jongeren met raad, doch niet met de daad, ter zijde te staan bij het maken van hun werkstukken. „Er moet in Alkmaar nog veel gedaan worden voor de ongeorganiseerde jeugd", al dus de wethouder. ,Op het ogenblik wordt alles in het werk gesteld om het reeds lang gekoesterde ideaal van een eigen clubhuis te verwezenlijken. De hoge kosten hieraan verbonden vormen echter nog steeds een belemmering, al zal eens het doel ongetwijfeld worden bereikt." Nadat de heer Rakker de vele mede werkers aan de tentoonstelling dank had gebracht in het bijzonder de heren Speur, Van Stralen, Sterk en Elzinga ging de heer Speur over tot het uitreiken van de prijzen, waarop de winnaars al met spanning hadden gewacht. RECEPTIE TUINBOUWVERENIGING - „DE WEST". Het bestuur van de TuinbouwVer- eniging De West herdenkt op 4 April het 40-jarig bestaan dezer vereniging met een receptie in het café van de heer D. Butter. De receptie duurt van 2.30 tot 4.30 u. GEK OP KAAS. De politie heeft een 27-jarige fa brieksarbeider gearresteerd, die ten nadele van het bedrijf waar hij werk zaam was, over een periode van een jaar kaasdiefstallen had gepleegd D« man is zolang in het bureau van poli tie ondergebracht. voor

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2