mp** imcümei NIEUWS Niedc rier kolvers zegevierden in zeer spannende vierkamp Zeevogels en Zouaven speelden een sensatievolle wedstrijd HSV in laatste kwartier door BKC verslagen Jong Voorlaatste ronde van damkampioenschap Egmondse handbalsters kampioen Holland defensie stelde teleur Bergen werd op laatste moment nog winnaar AMHC jeugd nam deel aan hockey tournooi Westzaan slachtoffer van Foresters' enthousiasme Nationale veldloop in Wieringermeer ft»; Argentinievestigt nieuwe LAATSTE basis in Zuidpoolgebied Britse oorlogsschepen naar Abadan Dulles onthult concept van pact met Japan Ook gas en electriciteit duurder Hoe de nieuwe recruten morgen moeten reizen MAANDAG 2 Al*ilL laol Ploeg uit Egmond verloor in laatste minuut De wedstrijd ZeevogelsZouaven, welke in een 23 overwinning voor de de gasten eindigde, was ryk aan sen satie. De Zouaven, die de storm in de rug hadden scoorden reeds in de eer ste minuut, doordat de rechtsbinnen juist een tel eerder hij een terugge speelde bal was dan keeper Mannes, die voor Twisk was ingevallen. Twee minuten later kreeg de links binnen van de gasten een zelfde kans. Zijn schot ging echter naast het verla ten doel. Pas tegen de rust kwamen Zee vogels los. Middenvoor Groot maakte gelijk, maar door het appelleren van de grensrechter der Zouaven kende de scheidsrechter het doelpunt niet toe wegens buitenspel. Direct daarna werd dezelfde speler in het strafschopgebied tegen de grond gelopen. Zouaven kreeg hiervoor een vrije schop. Een minuut voor de rust scoorden de gas- HSV heeft weinig plezier gehad van haar trip naar BKC. In de eerste helft speelden de bezoekers met de wind in de rug en ondanks vele gevaarlijke momenten voor het BKC-doel konden zij maar niet tot doelpunten komen. Het gemis bij HSV van een goede mid- voor deed zich sterk gevoelen. De cor ner-verhouding van 2 tegen 11 bewijst, dat HSV voor de rust een zware druk op het BKC-doel uitoefende, doch de keeper van de gastheren weerde zich in deze periode uitstekend. Na de rust dacht men, dat HSV de wedstrijd zou gaan winnen, doch het veld was intussen door een flinke re genbui spekglad geworden en de gasten bleken hier aanzienlijk meer last van te hebben dan de thuisclub. Toch wist HSV het eerste doelpunt te scoren, maar terecht werd dit wegens buiten spel afgekeurd. De thuisclub bleek hierdoor wakker geschud en wist in zeer korte tijd een 3O-voorsprong te behalen. Toen zakte het spel van HSV in elkaar en was de spanning gebro ken. BKC maakte hiervan een nuttig gebruik en wist nog tweemaal te sco ren, waardoor het einde van deze in de beste verstandhouding gespeelde wedstrijd met een 5O-overwinning voor de thuisclub kwam. ten opnieuw. De scheidsrechter wees naar het midden, doch herriep zijn be slissing. Nu op appèl van de grensrech ter van Zeevogels, die had geconsta teerd dat de bal uit was geweest. De ruststand was 01. Korte tijd gestaakt Al weer in de eerste minuut na de hervatting maakte rechtsbuiten De Waard voor Zeevogels gelijk, toen de keeper van Zouaven een ingeschoten bal niet klemvast ving. Wegens de he vige regen werd de wedstrijd tien mi nuten gestaakt. Opnieuw binnen' een minuut na de hervatting maakte de middenvoor van Zouaven er 12 van. Een kwartier voor het einde bracht dezelfde speler in buitenspelpositie de stand op 13. Toch herleefde de moed van Zeevo gels toen direct daarna linksbinnen Van Dam uit een corner met een kop bal de achterstand verkleinde tot 23. Zelfs wist Zeevogels enkele minuten voor het einde gelijk te maken. Uit een schitterend schot van rechtsbuiten De Waard in de rechter bovenhoek greep de keeper van Zouaven de bal. Hij zweefde er mee door het doel en bleef er op de doellijn pree liggen. Op ad vies van de grensrechter van Zouaven kende de scheidsrechter geen doelpunt toe. Dit was de laatste sensatie in deze wedstrijd. Spoedig brak het einde aan en had Zouaven dus met 23 gewon nen. Zaterdag werd in café Haring te Alk maar de voorlaatste ronde gespeeld van dit kampioenschap. In de hoofdklasse vielen drie overwinningen en één re mise te noteren. In de le klasse drie overwinningen. De vierde partij in deze afdeling werd niet in Alkmaar gespeeld. P. Beers behield de leiding door een goede overwinning op de Haas. F Slot won van Schuit na een felle aanval op Schuit's linkervleugel. H. de Jong won van M. Oud in een eindspel van 3 om 2. C. Dijler en Riebeek deelden de punten na een interessante strijd. De stand is nu: P. Beers 10 pt uit 6 part. F. Slot 8 pt uit 6 Riebeek 7 uit 6. Schuit 6 uit 6. Dyler 6 uit 6. De Jong 5 uit 6. M. Oud en Th. de Haas S uit 6 part. In de eindklasse won M. J. Langras van J. Jorna, waardoor Langras de leiding heeft genomen, L. Verver won van Stam na een spannende strijd. De partij van Leeuwen-Mekken werd door Mekken gewonnen, terwijl de partij Tesselaar-Schouten in Schagen werd gespeeld. Langras heeft nu de leiding met 8 pt. uit 6 partijen. Jorna en Vervei volgen met 7 uit 6. Mekken met 6 uit 6. v. Leeuwen met 5 uit 6 en Stam met 4 uit 6. De uitslag van de partij Tesselaar Schouten kon hierin nog niet verwerkt worden. De volgende week valt dus in beide klassen de beslissing. Uit elke klasse worden twee spelers geplaatst voor de finale. Ondei dreigende regen ving Zondagmiddag de handbalwedstrijd Zeevogels I—Wijk aan Zee I aan en nog steeds waren de wolken niet geweken toen het eindsignaal klonk en de Zee vogels als winnaressen en kampioenen uit het strijdperk tradetn. Maar het was zonneschijn toen de dappere elf met muziek in het Hoefje werden binnengehaald. Het was een waar achtig joyeuse entree voor de meisjes. Na een ere-ronde door het dorp, waar de muziekklanken vele belangstellenden naar bui ten lokten, ging het in groten getale naar de zaal van Jac. den Houdijker. Na een korte toespraak van de voorzitter zette de fanfare een lang zal zij leven in, dat door allen werd meegezongen. Daarna voerde burgemeester M. Niele het woord. Hij felici teerde de kranjge elf met het behaalde resul taat en sprak de wens uit, dat het elftal nu naar een hogere afdeling zal promoveren. Merkwaardig in de wedstrijd PVF— Jon? Holland wa? het fqit, dat zowel in de eerste als in de laatste minuut gescoord werd. PVF opende de score en Jong Holland besloot de doelpunten- regen. Dat onze plaatsgenoten in vijf weken niet gevoetbal hadden, was goed merkbaar. Het ploegverband was to taal zoek. Daarbij kwam nog, dat de Jong Holland-achterhoede zeer onbe trouwbaar was en alle vier doelpunten evenzovele fouten van de defensie wa ren. PVF speelde sneller en wist van de dekkingsfouten van Jong Holland goed te profiteren. Zij verdiende daarom de overwinning. PVF wist in de eerste mi nuut al te doelpunten, doordat invaller doelman Vos een hoge bal vlak langs de bovenlat verkeerd beoordeelde. Jong Holland trachtte deze achter stand in te lopen, maar men had alles tegen, de scheidsrechter incluis. Vreemde beslissingen, alle ten gunste van PVF waren schering en inslag <*e- lukkig leverde deze situatie slechts één doelpunt op. Dat was teveel voor onze plaatsgenoten en het was C. Goo- sens, die uit een keurig opgezette aan val met een formidabel schot de ach terstand verkleinde 21, Met deze stand ging de rust in. In de tweede helft bleek de arbiter niet zo partijdig meer te zijn. Evenwel floot „hij veel te veel en maakte daardoor het spel dood. Toen de JH-achterhoede weer eens blunderde, profiteerde de PVF-midden voor daarvan 31. D vreugde was ech ter van korte duur, want Mienis zorg de met een achterwaartse kopbal er voor, dat de achterstand weer wat werd ingelopen 32. De gelijkmaker hing in de lucht; echter de JH-defensie voelde daar schijnbaar niets voor en gaf de PVF middenvoor nogmaals een goede kans om te scoren, die deze dan ook dankbaar aanvaardde, 42. Wat Jong Holland ook probeerde, de PVF doelman hield z'n doel schoon, tot in de laatste minuut, Jansen een voor zet van rechts ineens keihard en on houdbaar inschoot 43. Bergen ontving gisteren St. George. Het was een middag van regen en.... gemiste kansen. In het begin kreeg de thuisclub verschillende malen de gelegenheid om de leiding te nemen, maar zowel Bos als K. Beeldman hadden op de critieke momen ten het hoofd er niet bij om de opge legde kansen te benutten. Het spelpeil stond niet hoog; er werd slecht geplaatst en het schieten van beide voorhoeden was slecht. Twintig minuten vóór de rust kwam Bos bij een doorbraak over links alleen voor de keeper te staan. Op goede wijze wist hij de thuisclub de leiding te bezorgen. De gasten ondernamen daarna enige te genaanvallen en de niet sterk spelende BSV-achterhoede moest alle zeilen bijzet ten om onheil te voorkomen. De gelijkma ker bleef echter niet uit: de rechtsbuiten van St. George bracht de stand op 11. Enkele minuten vóór de rust voegden de gasten er nog een doelpunt aan toe, zodat met l-r-2 de rust inging. Het veld werd er door de regen niet beter op en na de thee was het af en toe voor de tribune 'n modderballet. De thuis club begon met enige snelle aanvallen en uit één daarvan wist K. Beeldman te sco ren (22). Nu ontwikkelde zich een felle strijd om de leiding. Herhaaldelijk werd de bal voor het doel van de Spierdijkers gebracht, doch het beslissende schot bleef uit, deels door onkunde, deels door pech. Dan bracht een snelle aanval over de rechtervleugel de bal bij K. Beeldman. die met een schitterend schot de stand op 3-2 bracht. Fel protesteerden de bezoekers, aanvoerende, dat één der gastheren zich in buitenspelpositie zou hbben bevonden. De scheidsrechter bleef bij zijn beslissing en kende het doelpunt toe. De nog resterende tijd bleef het spel op en neer golven, doch geen der partijen zag meer kans het net te vinden. In gelijke bewoordingen sprak ook de zeer- eerw heer pastoor Kooij. Spreker legde vooral nadruk op de sportieve verhouding onderling, die bij een basis voor een goede opbouw vau een club noemde. Daarna spraken nog de heren P. Simons, voorzitter van de elftal-com missie, en P. Ranzijn, voorzitter van de voetbal vereniging' Zeevogels. Dit alles geschiedde in muzikale omlijsting verzorgd door Lamoraal van van Egmond. De voorzitter van de handbal vereniging bracht dank aan alle belangstellen den. Hij hoopte allen nog eens te kunnen uit nodigen als het de meisjes zou mog'en geluk ken naar een hogere afdeling te promoveren. De wedstrijd. Over de wedstrijd in het kort het volgende. Het was een open strijd waarbij beide partijen met gelijke kansen vochten om de overwinning. Zeevogels nam het initiatief, doch de aanvallen liepen dood op de hechte verdediging van Wijk aan Zee. Een goed Wijk aan Zee-aanval werd bekroond met een prachtige woip, scherp in de hoek. De Egmondse keepsters dook en stopte de bal op magnifieke wijze. Wijk aan Zee wist met een gemakkelijke worp de leiding te nemen, doch in de volgende minuut kon Zee vogels met een ferme worp de partijen weer op gelijke voet brengen. Na de rust hetzelfde spelbeeld: felle aan vallen over en weer. Toen gelukte het Zee vogels de leiding te nemen. Tegen het einde kreeg' Wijk aan Zee een 13 meter worp, die keurig in een doelpunt werd omgezet. Zee vogels liet zich niet ontmoedigen en in de laatste minuten zagen de Egmondse dames hun werken beloond met een 3—2 overwinning. Voor het eerst heeft het junioren- elftal van AMHC aan wedstrijden deelgenomen. In Amsterdam werd gisteren een tournooi om de Bosplan beker georganiseerd, waaraan voorna melijk werd deelgenomen door ploe gen die reeds minstens een jaar in competitieverband hadden gespeeld. Het was dan ook niet te verwonderen dat de Alkmaarders, die bovendien in leeftijd nog aanzienlijk jonger waren dan de andere deelnemers,, het niet tot een overwinning konden brengen. Niettemin waren de prestaties hoop gevend voor de toekomst. De eerste wedstrijd, welke tegen Hurley werd gespeeld, eindigde in een 00 gelijk spel. De ontmoeting tegen Aeolus werd onverdiend met 10 verloren en de Kieviten zegevierden, volkomen naar -v. met slecht 2—1 over de AMHC jeugd. e In Alkmaar speelden het eerste en tweede herenteam een aantrekkelijke oefenwedstrijd Geruime tijd konden de reserves stand houden, maar toen het 33 werd vonden de „eerstelin gen" het tijd geworden om eens te be wijzen dat zij sterker waren. Het werd ten slotte een 63 overwinning voor heren I. Op een zwaar veld en tijdens meer dan de halve wedstrijd een flinke regen heeft Foresters een verdiende 21- overwinning weten te behalen op West zaan, welke voorsprong zij met de rust reeds hadden en dank zij hun enthou siasme hebben weten te behouden. Direct na de aftrap startten beide ploegen in hoog tempa, maar de achter hoedes bleven de baas. totdat Foresters' voorhoede Westzaan dusdanig in het nauw bracht, dat een back de bal neer sloeg. Uit de toegekende penalty open de spil Kossen de score (10). De Westzaners waren allerminst ontmoe digd en trachtten gelijk te maken, doch de Foresters bleven goed op dreef en na ongeveer een half uur spelen kreeg M. v. Steeg een vrije schop aan de zij. lijn te nemen. Hij plaatste de bal hard en zuiver over de iets verkeerd opge stelde keeper (20). Westzaan gooide er nog een schepje op, totdat keeper Keuris van Foresters een hard schot in de maag kreeg, waardoor hij de bal liet vallen en de Westzaner midvoor in het verlaten doel kon schieten. In de tweede helft trachtte Westzaan nog met vereende krachten zijn achter stand in te lopen, maar hoewel ook Fo resters nog voor verschillende gevaar lijke aanvallen zorgde kwam het niet meer tot doelpunten. Wanneer Foresters volgende week ook Beemster slaat kunnen we zeggen, dat Foresters de „gevaarlijke zone" heeft verlaten. A. V.MFC "organiseert sportief festijn Ruime zege voor Hugo Boys. Op een practisch onbegaanbaar en onbe speelbaar veld heeft Rangers Zondag twee kost bare punten verloren zien gaan. Het was een emotie-volle wedstrijd, die van de spelers het uiterste uithoudingsvermogen vergde. Na het begin-signaal van scheidsrechter Hol •tartte Hugo-Boys met de wind in de rug. Slechts zeven minuten was de match oud, toen Rangers een goaltje in het eigen doel forceerde. Hierdoor nam Hugo-Boys zeer gemakkelijk de leiding. Hoewel Rangers aanvankelijk een veldoverwicht vertoonde, moest het binnen korte tijd hoe langer hoe meer veld ruimen voor de Oranjehemden, die duchtig kwamen op zetten. Wat snelheid en tacfek betrof bleven de Rangers echter de meerdere. Hun berekend spel was de Heerhugowaarders veelal te mach tig. Ongeveer tien minuten vóór de rust was het de HB-midvoor, die op 25 meter afstand, een goed doelpunt scoorde. Hadden de toe schouwers gedurende de eerste helft lang moe ten wachten op en doelpunt, de laatste vijf minuten vóór de rust veranderde de stand van 2—0 op 4—1. Ook na halftime werd door de beide clubs het spel stevig aangepakt, doch de voor'durende regen maakte het terrein practisch onbespeel baar. De invaller-keeper Mooy heeft tijdens deze wedstrijd getoond zijn mannetje te staan. De ruime zege van de Noordeinders is hoofd zakelijk aan hem te danken. Tn de laatste drie kwartier bleef de stand ge lijk. De leiding was bij scheidsrechter Hol in <r goede handen. Onder auspiciën van de K.N.A.U. or ganiseert de athletiekvereniging MFC uit Medemblik Zaterdagmiddag 7 Apri! in de omgeving van Medemblik een nationale veldloop, waaraan zowel door KNAU-leden als door nieuwelingen (leden van voetbal-, handbal-, gym nastiekverenigingen, militairen enz.) kan worden deelgenomen. Leden van de KNAU kunnen uitko men in de A, B, C en D klasse en lopen een afstand van 3500 meter, de junioren A eh B een afstand van 2000 meter. De nieuwelingen komen uit in de E klasse en lopen eveneens 2000 meter. Er zal niet gelijk gestart worden, doch in elke klasse steeds met een verschil van tien minuten. Het parcours is geheel op spikes te lopen en gaat over wegbermen en weilanden met hier en daar een sloot als hindernis. Nieuwelingen kun- De jaarUjkse kolfcompetitie tussen de korpsen van Zuid-Scharwoude, Barsin gerhorn, Noord-Scharwoude en Nieuwe Niedorp werd Zaterdagavond in de „Prins Maurits te Nieuwe Niedorp besloten. Bij de start hadden de kolvers uit Zuid-Scharwoude nog een voorsprong van 28 punten op Nieuwe Niedorp, J,lL'Kfe"t"TK,Van sr00t belang is l,Ü dergelijke wedstrijden kwam wel overduidelijk tot uitdrukking. De thuisclub sloeg in totaal 894 punten bij een tegen Noord-Scharwoude 859, Barsingerhorn 823 en Zuid-Scharwoude 812. Door deze resultaten kwam Nieuwe Niedorp op de eerste plaats met 3432 punten, gevolgd door Zuid-Scharwoude met 3378, Noord-Scharwoude 3322 en Barsinger- horn m«t 3288 punten. N. Bakkum individueel de sterkste Was er dus grote spanning in de strijd tussen de korpsen: niet minder fel werd er geslagen voor de persoon lijke titel! Vóór de aanvang van de wedstrijd in Nieuwe Niedorp had D. Rijper Jr. een kleine voorsprong (zeven punten) op N. Bakkum, maar in de loop der wedstrijd kwam de goede vorm van Bakkum tot uiting, terwijl het met de jonge Rijper wat mis 'was. Hoewel de laatste slag van Bakkum een dikke poedel was, kwam hij tot 297 punten, terwijl zijn rivaal strandde op slechts 232 punten. Waar mee hij meteen zijn goede plaats ver speelde. De tweede plaats leverde een spannende race op tussen de heren Kistemaker en Mienis van Noord- Scharwoude. Jammer voor Kistema ker was het, dat een serie van 35 pun ten roet in het eten gooide. Mienis kwam tot 54 en bracht zijn totaal op 310 punten, waarmee hij het hoogste totaal van de dag sloeg. De heer K. Kistemaker uit Barsingerhorn werd tweede met 31, G. Keuken derde met 300 en C. Goet en N. Bakkum deelden met 297 punten de vierde en vijfde plaats. De uitslag van de personele wed strijd: 1. Nic. Bakkum, Nieuwe ifie- dorp 1175 punten; 2. F. Mienis, Noord- Scharwoude, 1161 punten; S. K. Kiste maker, B'horn, 1154 punten: 4. D. Rij per Sr., Zuid-Scharwoude, 1151 pun ten; 5. C. Goet, Nieuwe Niedorp, 1147 punten; 6. P. Jfat, Noord-Scharwoude, 1140 punten; 7. D. Rijper Jr., Zuid- Scharwoude, 1117 punten; 8. G. Keu ken, Nieuwe Niedorp en 9. G. Jacet. Zuid-Scharwoude, 1110 punten; 10. J. Schenk, B'horn, 1091 punten en 11. G. Blaauboer, B'horn, 1043 punten. De rij werd merkwaardigerwijs gesloten door de kampioen van Nederland 1550. de heer H. Bekker, met 1023 punten. De voorzitter van de Nederlandse Kolfbond, de heer J. Schenk, reikte na afloop de prijzen uit. Hij wees op het spannende verloop van deze vier kamp en zei, dat weer eens duidelijk was gedemonstreerd, dat kolven een mooie, doch ook een zeer moeilijke sport is. r.en zich nog cpgeven bij de heer D. van der Giessen, Raadhuisstraat 22 te Wieringerwerr. Voor iedere klasse wordt een per soonlijke prijs beschikbaar gesteld, ter wijl er tevens een verenigingsprjjs is De Verenigde Noordhollandse Dagbla den hebben een fraaie wisselbeker aan geboden, te winnen door een deelne mer uit de A of B-klasse. Om deze beker definitief in bezit te krijgen moet de beker tweemaal achtereen of drie maal in het geheel, door dezelfde athleet worden gewonnen. Deze veldloop in de Wieringermeer is bovenal bedoeld als propaganda voor de athletiek. Deelnemers moeten 'rei zen met de volgende bussen: SB 19 vertrek Alkmaar 14.10; O 12 en SB 20. vertrek Den Helder 13.25; EA 19, ver trek Schagen 14.50; EA 14, vertrek Hoorn 12.45. Om ongeveer drie uur is er dan in Slootdorp een vervoersmid del aanwezig om de deelnemers naar Siootdorp te brengen. Zo mogelijk zal er vanuit Hoorn een extra bus via Me demblik naar Middenmeer rijden. Deze bus vertrekt om ongeveer twee uur uit Hoorn. De veldloop begint om vier uur Voor het naar bed gaan nog even een glas Chocome/:N\iuicia's heerlijke chocola dedrank. Verkwikkend en gezond. U kunt de dag niet beter be sluiten Die heerlijke maakt alléén Nutricia Engeland protesteert tegen inbreuk op oude rechten Argentinië heeft in een gebied nabij de Zuidpool, dat dit land en Engeland elkaar betwisten, een nieuwe basis ge vestigd. Deze daad, verricht door een groep geleerden die 12 Februari uit Buenos Aires vertrokken, wordt „een nieuwe beslissende bevestiging van de Argentijnse souvereiniteit over deze gebieden" genoemd. Het nieuwe steunpunt is San Martin genoemd en ligt in de Weddelzee, te midden van groepen eilanden, waarop Engeland sinds lang aanspraken doet gelden. Zijn waarde bestaat vooral hier in, dat het ligt in een gebied, waar veel walvisvaart wordt bedreven. Ook wor den er ertsen gevonden. Engeland zal waarschijnlijk protesteren tegen de ves tiging van deze basis de vierde in enkele jaren tijd. Ook wordt een pro test voorbereid tegen Chili, dat een derde basis heeft gevestigd op als En gels beschouwd Zuidpoolgebied. Troepen gaan naar Basra Volgens het Perzische blad „Dad" zouden Zaterdag drie Britse kruisers en vijf torpedobootjagers uit Bahrein en Aden naar Abadan vertrokken zijn. Voorts zou een divisie Schotse marine infanteristen naar Basra worden gezon den. De Perzische regering zal tegen deze maatregelen protesteren. De staking op de Perzische olievel den, duurt nog voort. De Anglo-Iraan- se oliemaatschappij heeft de tiendui zend stakers opgc-oepen, het werk te hervatten, opdat onderhandelingen over hun looneisen kunnen worden geopend. De Perzische premier heeft een com missie van drie aangewezen ter bestu dering van de toestanden in het olie- gebied. DTS kreeg stortbui als bondgenoot (3-2) Dat DTS kans zag een 32 zege op DEM te bevechten, danken de Lange- dijkers niet in de laatste plaats aan het slechte weer. Onder het „genot" van een stortbui van drie kwartier gingen zij de tweede helft in met een 01 achterstand, een doelpunt van DEM's midvoor De Boer, die een dek- kingsfout resoluut had afgestraft. In de tweede helft kreeg DTS echter wind en regen als bondgenoot, waar door de technische minderheid vrijwel genivelleerd werd. Het was Tromp, die reeds spoedig de stand op 11 bracht. DTS pakte in deze periode stevig aan en Plas en Neumeyer kre gen kansen, doch vonden doelman Groenland steeds op de juiste plaats. Na een kwartier ontstond er voor het DEM-doel een scrimmage. De Waard kreeg de bal vrij en promoveerde de kans tot een doelpunt 21. De Bever- wiiker probeerden de bakens de ver zetten en voor hands van Bobeldijk kregen zij een penalty. Wel stopte Van der Hoven de bal, maar de t.oelonen- de De Boer knalde de terugspringende bal onverbiddelijk in (22). Zo was alles weer mogelijk. DTS hield hardnekking vol en vooral de halflinie met K. Tromp en Kniffen aan het hoofd verzette bergen werk Onder grote spanning en veel water verstreken de laatste minuten, doch pas de allerlaatste aanval leverde DTS twee punten op. Goed doorlopen van P Tromp was de oorzaak, dat Groen land voor de derde maal gepasseerd werd John Foster Dulles, de bijzondere gezant van president Truman, heeft in een rede te Los Angeles een overzicht gegeven van het ontwerp- vredes-ver- drag voor Japan, dat dezer dagen aan de geallieerde regeringen is verzonden. Het concept is nog zeer voorlopig. De inleiding zou het Japanse volk de ge legenheid geven, om in algemene ter men zijn toekomstige bedoelingen uit te spreken. De souvereiniteit van Japan zou overeenkomstig de capitulatievoor waarden worden beperkt tot de vier grote Japanse en enkele kleinere aan grenzende eilanden. Alle rechten op Korea, Formosa, de Pescadores en het Zuidpoolgebied zouden moeten worden opgegeven. Daarentegen zou Japans recht, om deel te nemen aan individuele en collectieve zelfverdedigingsafspraken worden bevestigd. De geallieerden zou den het recht krijgen, om Japans eigen dom op hun gebied te vervreemden Japan zou geallieerd eigendom moeten teruggeven en vooroorlogse aanspraken van deze mogendheden of hun onder danen' moeten bekrachtigen. SPEL MET DE DOOD Een bejaarde inwoner van Nieuw Helvoet vond Zaterdag in de duinen een projectiel. Hij nam het mee naar huis, waar hij het samen met een ze ventienjarige jongen zou demonteren. Plotseling vloog 't gevaarlijke speeltuig uit elkaar. Omwonenden vonden kort daarop de jongen dood op de grond lig gen. De oude man had beide benen verloren en is in levensgevaarlijke toe stand naar een Rotterdams ziekenhuis overgebracht. SLIJKHUIS WON TE GOUDA Van de zeventiende provinciale Parkwegwedstrijd, welke te Gouda werd gehouden, luidt de uitslag in de A-klasse: 1. Slijkhuis (Trekvogels) 8 min. 4.3 sec.; 2. Van der Munnik (Par thenon (Dordrecht) 8.53.2; 3. De Louw (OSS 1920) 8.54.7. TWEE COUREURS VERONGELUKT. De twee bekende Italiaanse auto-cou reur Stefano la Motta en Franseco Ba- raeco, hebben het leven verloren tijdens een 1000 km. autorace langs de kust lijn van Sicilië, De 31-jarige La Motta zat aan het stuur, toen de wagen in het dorp Priolo tegen een huis opbotste. Het Argentijnse dagblad La Voz del Interior zal niet meer verschijnen. De directie vreest moeilijkheden tussen de lezers en de Bond van Krantenver kopers, die tot boycot van de krant heeft besloten. (Ongecorrigeerd) De verhoging van de kolenprijzen, waarover wij Zaterdag reeds berichten, heeft ook een verhoging van de gas- en electriciteitstarieven tengevolge. De toegestane verhoging van de gastarie- ven bedraagt 1 ct. per M3, die van do electriciteitstarieven 1 ct. per kwh. Op de kolenprijzen welke per 1 April zijn ingegaan, zal bij aankoop in de maanden Mc-i en Juni een reductie worden verleend van 0.50 per een eenheid (1 hl.) voor esskolen en 3/4 vetkolen o.m. nootjes 2 en 3 en voor eierbriketten. Voor cokes geldt gedu rende deze maanden een reductie van 0.35 per eenheid (2 hl.) Voor de mrunden Juli en Augustus bedragen de reducties voor alle hier genoemde kolensoorten met inbegrip van cokes 0.15 per eenheid. De winterprjji.cn welke op 1 Sep tember van kracht worden zulen daar entegen voor esskolen, 3/4 vetkolen en eierbriketten per eenheid f 0.20 ho ger worden dan de prijzen ingaande op 1 April terwijl de prijzen voor cokes 0.15 per eenheid hoger zullen worden. Voor antbr-.'.ciet zullen gen seizoen reducties worden verleend, doch even min hogere winterprijzen worden be rekend. De honderdduizend gevallen Op nummer 1078 van de 512e staats loterij 18e klasse, 5e lijst, is de prijs van honderdduizend gulden gevallen. De legervoorlichtingsdienst verzoekt ons het volgende mede te delen: Dienstplichtigen woonachtig te Am sterdam, Haarlem, Alkmaar of in de omgeving van deze plaatsen, die morgen voor eerste oefening onder de wapenen komen en die bestemd zijn voor de gar nizoenen Assen en Zuidlaren, moeten van Amsterdam af reizen met een ex tra trein, lopende in de volgende dienst regeling: Amsterdam C.S. v. 8.25, Am sterdam M.P v. 8.32. Assen a. 11.46, Vries-Zuidlaren a. 12.00. De dienstplichtigen, woonachtig te Amsterdam, Haarlem, Alkmaar of in de omgeving van deze plaatsen en be stemd voor de garnizoenen Harderwijk, Amersfoort, Apeldoorn, Eefde en Schalk haar, moeten vari Amsterdam af reizen met een extra trein, lopende in de vol gende dienstregeling: Amsterdam C.S. v .7.56 .Amsterdam M.P. v. 8.03. Amers foort a. 8.38, waar dienstplichtigen voor Harderwijk overstappen in een extra ■trein Amersfoort v. 9.23—Harderwijk a. 9.54. De dienstplichtigen bestemd voor Apeldoorn, Eefde en Schalkhaar moeten overstappen op aansluitende treinen van de normale dienstregeling. Engels vliegtuig vermist De havendienst van Cherbourg heeft vanmorgen bekend gemaakt, dat een Engels proctor-vliegtuig met vier per sonen aan boord wordt vermist in de Straat van Dover. DAKOTA MAAKTE NOODLANDING Zondagavond is een Dakota van de Scandinavische luchtvaartmaatschappij neergekomen in een straat, grenzende aan het vliegveld van Stockholm. Een motor vatte vlam, maar de brand kon spoedig worden geblust. Het toestel werd niet zwaar beschadigd. De achttien pas sagiers bestaande uit Zweden, Finnei>. Noren en Denen en de vierkoppige be manning bleven ongedeerd. Het Belgische Vakverbond heeft een verhoging van de minimumlonen met tien procent gevraagd wegens de stijging van het prijspeil. MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 2 April. Veemarkt. 95 zette koeien 500—1100; 400 nuchtere kalve ren (slacht) 30—70; 290 varkens 1,86—1,92 per kg. NOORDER MARKTBOND, 2 April: 1500 kg peen B f 5.30, C f 5J0; 2200 kg uien f 5—f 5.60, 35.000 kg rode kool f 8.4Öf 22; 29.000 kg gele kool f 6 f 9.50, 79.000 kg Deense witte kool f 5.50—f 6.20 WARMENHUIZEN, 2 April 1951. 51.100 kg rode kool 8,90—23,10; 34.600 kg gele kool 68.60; 9100 kg Deense witte kool 5,506,30; 7100 kg uien 3,005,80. HEM, 31 Maart 1951. Aardappelen 11,30 —11,50; uien, middel 4,90—5,80, grof 5—5 50) prei 17—18; witlof 24—25; rode kool 7— 15,60; gele kool 6—8; kroten 4—6; Winter» jan 4549; Bramley Seedling 15—22; 8«. Remy 44; Jonathan 44—47; Goudreinet 23

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 7