5541 Stad en Omgeving Een nieuwe Lente, een nieuwe lijn Een eeuw geleden huwde „Truitje" Touissant Het w AGENDA s Marechaussee vocht om het bezit van „Rochdale" en Egmond a. d. Hoef Gerard Worm toonde Zwitserse en Engelse import-modellen Mode „Vrouwelijker" dan verleden jaar Auto-plaquette op de bevrijdingsdag Truitje kocht een lessenaar Wijziging (2 lijnen) Scheidsrechters hadden druk werk Interessai WONIN DINSDAG 3 AP.'&IL 1951 (Van onze redactrice). Onder een grote prunes, die met haar rijkbloeiende takken een prachtig décor vormde, traden gistermiddag en gisteravond in het Gulden Vlies gra- cieuse mannequins ten tonele. Beheerst en elegant toonden zij, onder de voor treffelijke leiding van mevrouw Hans Smit een grote collectie van ongeveer honderd modellen, die door de modemagazijnen van de fa. Gerard Worm werden gepresenteerd. Er heerste een prettige lentesfeer in de, met bloemen versierde zaal en genietend van haar thé-complets, bewonderden de bezoek sters van deze show de vele Zwitserse en Engelse import-modellen in hunt prachtige kwaliteiten. De show was werkelijk iets aparts, omdat zy zich zo bijzonder aanpaste bij de verlangens der Nederlandse vrouw. Deze gaan in de eerste plaats uit naar een degelijke kwaliteit, gepaard aan vlotte, slank- af kledende modellen. Vooral bij de Zwitserse import kan hieraan geheel vol daan worden en met vreugde hebben wjj de vele nieuwe Bleyle-japonnen be groet. Zij zijn zo'n heerlijke, prettige dracht, die soepel valt en niet aan kreuken onderhevig is. QE NIEUWE LIJN in de mode is veel „vrouwelijker" dan het vorig jaar en naar onze smaak ook mooier. De japonnetjes vertonen bijna alle de korte, aangeknipte mouw, die zeer ge liefd blijft en de ronde lijn van de schouder wordt in japonnen en man tels nog steeds gebracht. De rokken zijn voornamelijk zeer nauw, met een kleine plooi aan de achterzijde. Soms springen zij onder de knie klokkend uit, of vertonen op die hoogte een aangerimpelde ruime strook. Men ziet ook onder de knie enkele kleine plooien, die soms met plissé zijn ingelegd, zoals dit bij een aardige deux-pièces was toegepast. Bij het model „Film" valt een ruime, af neembare volant aan de voorzijde in een punt over de nauwre rok heen. Dit belooft de grote mode voor het seizoen te worden. Het doet vrouwe lijk aan en is daardoor altijd te ap preciëren. Nieuwe kleurencombinaties. J^ATUURLIJK ONTBREKEN in dB seizoen ook de nieuwe kleurencom binaties niet en deze zagen wij spe ciaal getoond bij de mantels. De Pa- rijse creatie geel met zwart, was zeer fraai uitgevoerd voor een ruime man tel, waarvan de wijde .lange mouwen, diepe splitten vertoonden, zodat deze omgeslagen konden worden en tevens als driekwartmouwen dienst konden doen. De combinatie rose met marine blauw, zagen wij bij een ruime man tel met raglanmouwen, die met een koord hooggesloten werd. Rose en zwart zijn eveneens tinten, die in mantels veel getoond worden. Een zachtbleu mantelpakje werd in har monische combinatie gebracht met een tabakskleur en de nieuwe Parijse creatie grijs en wit zagen wjj toege past bij een smaakvol mantelpakje. De mouwen in het manteltje liepen smal toe en vertoonden ook weer het reeds eerder genoemde split, waar door zij omgeslagen konden worden. Vooral nu in dit seizoen de lange handschoenen mode zullen zijn, is deze omges'".gen mouw waarschijnlijk pret tig te dragen. De lijn voor de mantels. [)EZE ZOMER zullen er ruime zowel als aangesloten mantels wor den gedragen, waarvan de lijn der revers in de meeste gevallen korter is en de kragen iets langer doorlopen. De nieuwe lijn van de mantel is recht en glad en valt naar beneden iets in. De grote zakken zijn nog steeds mo dieus. De mantelmode biedt echter ook verrassingen, waaraan men even zal moeten wennen. Zo hebben de grote couturiers in Parijs de verlaag de taille weer eens naar voren ge bracht en bij een ruimvallend donker en lichtgroen gestreept model kreeg men de indruk, dat de brede ceintuur ln de rug tien centimeter was afge zakt. Bij de swagger ligt de nieuwe lijn in de voorpanden en ruggen, die lang en glad naar beneden vallen. Jacque' Fath en de Marker broek. r)E PEIGNOIRS die deze middag werden getoond, waren aardige En gelse import-modellen in kreukvrij ka toen, die een fleurig begin van de morgen waarborgen. Gezellig waren ook de strand- en zonnepakjes en bij één der modellen kon men wel zeer duidelijk constate ren hoe de grote mode-koning Jacques Fath werd geïnspireerd door zijn be zoek aan Marken. Dit betrof een vuurrood pakje, met een nauwslui tend, kort jasje, dat op een wijde vis- sersbroek werd gedragen. Een model, dat aan onze stranden zeker de aan dacht zal trekken. Zeer opvallend was een Zwitsers strapless zonne-ensemble in marine, met een rand van breed wit broderie langs schouders en schuine zakken en eveneens langs de driekwart mou wen van het losse jasje, dat hierover werd gedragen. Dit was wel één der fraaiste modellen der gehele collectie en ze bood vele mogelijkheden, omdat ze eveneens als geklede- en cocktail japon dienst kon doen. De tricot mantelpakjes en japonne tjes waren bijzonder mooi van kleur en lijn en de stoffen waren bij uitstek geschikt voo." ons Hollandse klimaat. Aardig waren hierbij de vlotte tas sen en bijouterieën van „Rivoli". „Chintz" een nieuw materiaal. yAN HET NIEUWE MATERIAAL dat voor japonnetjes wordt ge bruikt, vermelden wij de chintz, een glimmende stof, die aan plastic doet denken en in Zwitserland wordt ver vaardigd. Hoewel dit materiaal enigs zins kil aandoet, zijn de dessins waar in het gebracht wordt, daarentegen aantrekkelijk. Apart was ook de georgette in nuancerende kleuren, waarin een strapless cocktailjaponnetje werd ge bracht. Zeer vele avondtoiletten passeerden ten slotte de revue, waarbij fraaie mo dellen werden opgemerkt. Wij noemen hiervan een opvallend strapless toi let in zilverbrocaat, met een korte, losse overrok, die aan de achterzijde in een punt uitliep. De show werd ten slotte besloten met een zijden bruidstoilet, dat ons deed denken aan grootmoeders tijd, door de wijde ballonmouw, die onder de elle boog strak om de arm sloot en de draperieën op heupen en achterzijde. Vergezeld door twee in gele toiletten geklede bruidsmeisjes, vormde de in drukwekkende bruid een uitstekende afsluiting van deze bijzonder goed verzorgde show. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) DINSDAG Victoria Theater, 8 uur: Gereserveerde kamers (14 jaar); Rex Theater, 2.30 er 8 uur: Piratenbloed (14 jaar). Harmo nie Theater, 8 uur: De grote inzet (18 jaar). Cinema Amcricain, 8 uur: Bit tere rijst (18 jaar); Gulden Vlies, 8 uur: V. P. R. O.-Bindingsavond. WOENSDAG Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Gere serveerde kamers (14 j.); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Piratenbloed (14 jaar); Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: De grote inze' (18 jaar); Cinema Ameri- cain, 2.30 en 8 uur: Bitte rijst (18 jaar). Café Tom, Waagplein, 7 uur: De heer H. D. Louwes spreekt over: Is er wat voor de landverpachters te doen?" Wembley versloeg Alkmaarse Handelsschool Bijna was de voetbalwedstrijd tussen leerlingen van de Handelschool te Alk maar en de in Enkhuizen logerende schooljongens uit Wembley, niet door gegaan. Dat zou jammer zijn geweest, doch niet omdat de Alkmaarders dan hun voetbalcapaciteiten niet hadden kunnen tonen. De leerlingen van de Handelschool hebben nu aan den lijve kunnen ondervinden, hoe het komt, dat Engeland een onuitputtelijke bron heeft waaruit steeds weer voetbal sterren voortkomen. De jongens uil Wembley zegevierden namelijk met maar liefst 120. Aanvankelijk zou de wedstrijd op het terrein van Alk maarse Boys worden gespeeld. Het terrein was zo doornat, dat besloten moest worden de jongens op het C- terrein van het Sportpark te laten aantreden. De Engelsen beschikten over een uitstekende techniek en tac tiek en daar kwam nog bij, dat het leeftijdsverschil een belangrijke rol speelde. Het was een spelletje van kat en muis, hetgeen duidelijk in de uitslag tot uitdrukking komt. Kaas tegen wijn De regering heeft de invoer van Spaanse wijnen en sherry weer toege staan tot een bedrag van f 365.800. In ruil daai'voor zal Nederland een hoe veelheid kaas van 250 ton naar Spanje exporteren. KAASMARKT IN DE AETHER. De K. R. O. zal op Zaterdag 2 Mei in het Wig Wam-programma, dat 's mid dags tussen vijf en zes uur wordt uit gezonden, een reportage wijden aan de Alkmaarse kaasmarkt. De omroepver eniging heeft zich voor bijzonderheden tot „Alcmaria V. V. V." gewend, die haar deze in ruime mate heeft ver strekt. „DE JEUGD EXPOSEERT". Naar wij vernemen is de tentoonstel ling „De Jeugd exposeert" door niet minder dan 3700 belangstellenden be zocht, dat is 200 meer dan in 1950. J 57' Uit het zakenleven In het handelsregister werden de vol gende nieuwe inschrijvingen opgeno men: S. Hink, Langedijk, Zuid-Scharwou- de, Dorpsstraat 264. Binnenlandse groothandel in groenten en aardappe len. Eigenaar: S. J. Hink Pz. Drogisterij Kesselaar, Alkmaar, Von delstraat 21. Drogisterijbedrijf. Eige naar: P. Kesselaar. A. B. Dekker (E.), Heiloo, Herenweg 135. Kleinhandel in aardappelen, gróen- ten en fruitgeen inrichting). J. Tuijn (E.), Bergen, Ruïnelaan 27 Pensionbedrijf. Corona Laboris, Bergen, Nassaulaan 9. Pensionbedrijf. Eigenaar: C. Honingb Johan Wolven (E.), Heiloo, Bergeoi- straat 10. Copieerbedrijf. J. Th. Revers (E.), Limmen, Burg. Nieuwenhuijsenstraat 30. Onder-aan nemersbedrijf voor tegelwerken. (Overname verboden). 2© WEGP FATty fAV£NÜE ■s- DE NIEUWE IN HET WIJDE. RECHTE OASJfc «CE PALETOT COURT* l/oPERA'' AVONDJAPON 1*1 2-iL.VEC. BR.O CMT In navolging van wat telkenjare in Denemarken op de Bevrijdingsdag ge schiedt zal de afdeling Alkmaar van de Stichting 1940—1945 op 5 Mei aan alle onze stad binnenkomende automobilis ten een in fraaie kleuren uitgevoerde voorruit-plaquétte aanbieden, welke herinneringen oproept aan de bevrij ding. Men verwacht, dat ieder automo bilist op zulk een auto-insigne prijs zal stellen. Op de vijf toegangswegen tot onze stad t.w. de Kennemerstraatweg, de Bergerweg, de Helderse weg, de Friese weg en de Nieuwe Schermerweg, zul len op die dag onafgebroken van 7 tot 21 uur „Stichting 19401945-posten" gevormd worden, elk bestaande uit drie dames en drie heren. Tevens zal aan elke post, door de welwillende mede werking van de commissaris van po litie, een politieman in uniform aanwe zig zijn, die elke passerende auto zal doen stoppen om gelegenheid te geven de plaquette uit te reiken en daarna voor de Stichting te collecteren. Bromfiets-misère Gistermiddag om ongeveer vijf uur reed door de Langestraat een 24-jarige landbouwer op een bromfiets. Bij het Kerkplein aangekomen verleende Tiij geen voorrang aan een uit de St. Lau- rensstraat komende bestelauto, waar door een botsing onvermijdelijk was De bestuurder van het knetter-rijw'el kwam te vallen, waardoor hij een wond boven het linker oog opliep, die met een snelverband door de politie werd verbonden. Het rijwiel werd zwaar be schadigd, terwijl de auto lichte schade opliep. Voetballers komen en gaan In de Sportkroniek wordt vermeld dat de bekende WFC-speler Hillenius overschrijving naar Alcmaria Victrix heeft aangevraagd. Een belangrijke aanwinst voor de withemden. Alk maarse Boys daarentegen zal een veer moeten laten. Admiraal, die de laatste maanden uitstekend als linksback in het eerste elftal van de geblokten vol deed, heeft een werkkring gevonden in Utrecht waar hij in SEC gaat spe len. Plotseling onwel geworden Gistermiddag omstreeks 3.30 uur werd op de Kennemerstraatweg nabij de Bleekerstraat een man plotseling onwel. Hij bleef bewusteloos op het trottoir liggen. Op advies van de juist passerende dr. Degenaar werd hij door de G. G. D. naar het Centraal zieken huis overgebracht. VERLOTING R.K.A.F.C.-JEUGDACTIE Het afgelopen weekend werd er in het gymnastieklokaal van de de Adel- bertuschool aan de Blekerskade een Fancy Fair gehouden ten bate var. de jeugdbeweging van de R.K. Voetbal vereniging RKAFC. De Fancy Fair mocht zich in een overweldigende be langstelling verheugen en kan als ge slaagd beschouwd worden. Gisteravond had ten overstaan van het Fancy Fair- Comité de trekking plaats van de ver. loting, die voor hetzelfde doel was ge houden. Alle loten waren verkocht. De prijzen vielen, als volgt: le prijs, he renregenjas no. 3504; 2e prijs, een paar voetbalschoenen no. 2017; 3e prijs, een rijwiellantaarn no. 315; 4e prijs, avond tasje no. 220; 5e prijs, bridgebloc met kaarten no. 1791; 6de pr. haarborstel (gevallen in Haarlem) no. 1809; 7e prijs lederen etui, nr. 571; 8e prijs rou lettespel, nr. 1313; 9e prijs schelpen popje, nr. 1649; 10e prijs Dominospel, nr. 2446; lie prijs, 5 pakjes sigaretten, nr. 270; 12e t, e,m, 16e prijs de nrs. 2867, 2090, 1378, 1528 en 1630; 17e en 18e prijs portefeuille, de nrs. 2153 en 374. KLAVERJAS-DRIVE De driemaandelijkse klaverjasdrive van „De Laatste Troef" had de volgende resultaten: 1. Hartog 57672 punten; 2. Mors 57652 pnt.; 3. Poelman 57449 pnt.; 4. v. d. Berg 56157 pnt.; 5. Keijsper 55974 pnt.; 6. Admiraal 55769 pnt.; 7. Akkerman 55122 pnt.; 8. Ossenvoort 54465 pnt.; 9. Stam 53324 pnt.; 10. Zandvoort 53015. Plechtigheid in de Grote Kerk Haar naam op vefe manieren aan Alkmaar verbonden Op de hoek van de Keunemersingel en de Kennemerstraatweg ziet de beel tenis van een beminnelijk oud dametje toe op het drukke verkeer. „Truitje".., Wie kent haar, of beter Anna Louisa Geertruida Toussaint niet? De één keilt haar van het beeld, een ander uit haar boeken: „Het huis Lauernessc", dalt door de N.C.R.V. verleden jaar weer eens uit het stof werd opgediept, „Ma joor Frans"» of „De Delftsche wonderdokter", om maar drie van haar be kendst» werken te noemen. Vandaag is hét precies een eeuw geleden, dat deze gevierde Alkmaarse schrijfster in het huwelijk trad met de bekende schilder van kerkinterieurs Johannes Bosboom uit Den Haag. Voor het huwelijk, dat in de Grote Kerk voltrokken werd, bestond een enorme belangstelling, want de beide kunstenaars hadden een grote kring van vrienden. De voorganger, Ds. Van Oosterzee, hield een ontroerende rede, waarin hij er op wees, dat het Christelijk huwelijk een „kunst bij uitstek is" en dat het geheim van die kunst ligt „in dienende liefde". Na de plechtigheid vertrok het jonge paar naar Dm» Haag. Maar vele sterke banden bleven „Truitje" aan haar geboorteplaats bin den. Haar vroegste jeugd heeft ze in onze stad doorgebracht. Later ging ze vooral door de aanwezigheid van haar schandelijk verwende broertje, dat de verhouding tussen haar en haar moeder zeer onaangenaam maakte naar haar grootmoeder in Harlingen, waar ze van haar achtste tot haar acht tiende jaar bleef. In 1829 was ze weer in Alkmaar, om aangenomen te worden als lidmaat van de Nederlands Her vormde kerk en het volgende jaar kwam ze voorgoed thuis. De eerste schrede op het literaire pad zette ze op 25-jarige leeftijd met de novelle „Amagro". De uitgave stelde haar in staat een lessenaartje te kopen, dat later in het bezit van ons stedelijk museum is ge komen. Door haar succes kreeg ze toe gang tot „De Gids", het letterkundig blad. Ze kreeg contact met veel letter kundigen van naam, zoals „De Kenne- mer Minstreel", de Alkmaarder Hof dijk, Potgieter, maar vooral met Nico- laas Beets, wiens naam ook door heel bijzondere banden aan onze stad ver bonden zal blijven. De romance In 1841 verloofde „Truitje" zich met een der voormannen van „De Gids", Reinier Bakhuizen van den Brink. La ter werd deze verloving verbroken, want Reinier week wegens financiële moeilijkheden uit naar Belgie. Truitje zocht troost en afleiding in haar lite raire werk. Het duurde vijf jaar eer de teleurgestelde schrijfster het geluk weer vond. In Den Haag maakte ze kennis met Johannes Bosboom en daarna schonken de twee kunstenaars elkander een teke ning en novelle. Truitje schreef in eén brief aan de tekenaar Bosboom: „Deze novelle draag ik u op als souvenir van mijn bezoek op uw interessant atelier en als bewijs van hoogachting van de kunstenaar, wiens naam ik vroeger met belangstelling heb horen noemen, wiens werk ik nooit zonder genot heb aan schouwd en wiens persoonlijke kennis making mijn deelneming in beiden heeft verdubbeld". Maar toen er gefluisterd werd dat de twee vrienden zich zouden verloven, zei Truitje Bosboom: „Ik zal nooit meer een engagement hebbenMoet ik dan nog eenmaal trouwen, dan zal het zyn tout d'un coup, maar dan zult ge er ook van horen Herinneringen T elefoonnummers Met ingang van 1 April 1951 is het telefoonnummer van onze redactie Bij geen gehoor 2274 ten name van de heer W. Middelbeek. Het telefoonnummer van onze administratie (advertenties, abon nementen, enz.) blijft DE DIRECTIE. Alkmaar als oefenterrein Het anders zo rustige en onbewoonde kamp „Rochdale" aan het Dr. Schaep- manplein was dezer dagen het toneel van ernstige ongeregeldheden", waarbij zelfs enige doden en gewonden vielen. De toestand was zo dreigend, dat een volledig escadron zwaar gewapende manschappen van de 5e Divisie Ko ninklijke Marechaussee, voorzien van pantserwagens en ander rollend mate riaal uit Amsterdam moest worden ont boden, om met de onruststokers (man schappen van de 6e DivisBt Kon. Mare chaussee uit Den Haag) af te rekenen. De veronderstelling van deze oefe ning was, dat kwaadwilligen de denk beeldige fabrieken, gelegen binnen het kamp „Rochdale" hadden bezet en ge wapende weerstand boden tegen de mannen van de 5e Divisie, die de orde moesten herstellen. Er werd dan ook van beide zijden flink geschoten en met oefen-handgra naten gegooid, die met een knal ex plodeerden. De gevangenen werden model gefouilleerd. Geleidelijk aan gelukte het de orde herstellers de dikwijls gesloten barak ken binnen te dringen door het intrap pen van de deuren of het vernielen van de ruiten. Scheidsrechters hadden het druk met het aanwijzen van combattanten die dood of gewond werden geacht. De oefening werd bijgewoond door de commandant der Koninklijke Mare chaussee, generaal-majoor Ir. Tans en zijn adjudant, de commandant der de Divisie, luitenant-kolonel van Waning en een aantal officieren. 's Middags verplaatste het toneel van de strijd zich naar Egmond aan de Hoef, dat door de mannen van de 5e Divisie tegen dezelfde onruststokers van 's morgens herkenbaar aan blauwe overalls werd verdedigd Alle verkeer, zelfs autobussen, vracht en personenwagens werd aangehouden om op verstekelingen te worden onder zocht. Ook hier bleven de mannen van ie 5e Divisie in de meerderheid. Na afloop van de strijd trokken over winnaars en overwonnen in een colon ne van ongeveer 20 auto's en pantser wagens huiswaarts, waarna de rust m het uitgestorven kamp „Rochdale" en het vredig Egmond aan de Hoef weer keerde. Op 3 April werd dan toch het huwe lijk voltrokken en in Den Haag volg den vele gelukkige jaren. Het gemeen tebestuur liet in de gevel van het hui» waarin Truitje was geboren, dat van de apotheker Hendrik Toussaint aan da Mient, een steen metselen waarop te lt-en staat: „In dit huis is A. L. G. Bos boom Toussaint op 16 September 1812 geboren". Ook in haar boeken wordt de lezer ri-og dikwijls aan de geboortestad van de schrijfster herinnerd. Denken we slechts aan haar verhalen „Leycester in Alkmaar", „De Alkmaarse wees" en „Alkmaars beleg ten jare 1573". Als blijvende hulde aan „de wonder- docteresse van Alkmaar", zoals ds. Van Oosterzee haar bij haar zilveren bruiloft noemde, staat daar het borstbeeld op het kruispunt Kennemerstraatweg— Singel. Een vriendelijk oud dametje, zo zichtbaar uit-de-oude-doos, maar van wie de werken nu nog gerekend wor den tot de beste uit onze Nederlandse literatuur. Rochdale bouwt negen en vijftig woningen Het dezer dagen verschenen orgaan van de woningbouwvereniging „Roch dale" bevat diverse plattegronden van de 59 thans in aanbouw zijnde wonin gen. De afgedrukte tekeningen wijzen duidelijk aan, hoe de ééngezins-, de op de begane grond en op de verdieping gelegen duplex-, alsmede de. op de ove rige étages gelegen woningen zijn in gedeeld. Naar men weet betreft het hier de bouw van drie boven eikaar gelegen woonlagen. Na de woningen voor gedemobiliseerden aan de Willem de Zwijgerlaan zal dus ook hier met de hoogbouw worden voortgegaan. Wat de toewijzing van dit nieuwe complex betreft, deelde het bestuur mede, dat in afwijking van lopende ge ruchten nog niemand enige toezegging is gedaan. Het moeilijke probleem van de verdeling dezer nieuwe percelen, zal eerst omstreeks Juli/Augustus aan de orde komen Dringend verzocht wordt het aantal bezoeken bij de bestuursleden aan huis te beperken en uitsluitend gebruik te maken van het spreekuur in het kan toor Rochdalestraat, elke Maandag avond van 7.308.30 uur. Alkmaarse schaakclub VVV Voor de onderlinge wintercompetitie werden de volgende partijen gespeeld. Hoofdklasse: drs P. Vreekenir. G. P. Cool 10; A. VisP. Seewald 01; E. G. KayserP. Deugd afgebr.; D. Appel—W. Kwak 01. Eerste klasse: J. de Waal—J. Maats 1—Oj A. Tegel—A. Kirkenier y21/2; j, Schuur man—P. Groenenberg 0—1. Tweede klasse: N. de Jong—C. Meyer Jr. 01; F. v. d. VlietF. Hol 01; C. van Oorschot—J. Meiboom 0—1; F. Hol—J. Meiboom 10; F. BoschH. Dagelet afg. Derde klasse: N. Wolters—J. Bakker 1— 0; mevr. De Jong—C. de Jong 1—0; F. Fa- ber—mevr. Dagelet Vs; J. Bastiaanse— H. Arndts 10; J. van Ekerenmevr. Veis 0—1. Woensdag speelt VVV II de eerste pro motiewedstrijd tegen VAS III te Amster dam. De slachtveemarkt De aanvoer van koeien was gister goed te noemen. De hoge prijzen zijn echter oorzaak geweest, dat de handel matig was. Ook de nuchtere-kalveren waren duur, n.l. f 2 per kg uitgebeend, voor dieren, die bestemd zijn voor de worstfabricage, zware kalveren: f 2.10 f 2.20 per kg uitgebeend. De handel was stug. De gisteren aangevoerde varkens be stonden overwegend uit lichte dieren. Door de hoge vleesprijzen echter, is de vraag naar varkens de laatste tijd rets afgenomen. Daardoor kon het totale kwantum wel voldoende genoemd wor den. De handel is vlug geweest. BURGERLIJKE STAND Geboren: Geertruida A., d v. M. Manshanden en M. Duin; Cornelia M. C., d. v. C. J. Lakeman en M. Bakker; Derk J., z. v. D. J. Woldendorp en P. E. H. van Gijsen; Johannes F.. D. z. v. G. A.J. Vader en J. J. Nelissen. Overleden: Dina de Greef, oud 56 jaar, gehuwd met H. J. van Tol. DISTRICTSVERGADERING VARA Negen en zestig afdelingen met 139 afgevaardigden hebben Zondag de dis tricts jaarvergadering van de VARA bijgewoond, welke onder leiding van de heer Swierstra uit Hoorn te Alkmaar is gehouden. GESLAAGD Te Amsterdam slaagde de heer J. Vas- binder voor het eerste gedeelte van het analysten-examen. Is er ter we stelling staat U.N.O. zo over orgaan der Ve gelukkig idee piattelandsvrou richting en we: A. OJlvier uit ander te vertel Na haar we voorzitster van mevr. Glijnis nen van de afde maanden uiteet excursie naar di worden georgan zal de Prov. ve pen van Heems] den gehouden e zoek aan de programma. Ver dat het zangclut dagmiddags op teren. Nadat zij aanwezigen had den van de J Mij. van Landbo tje op verdienstf liederen. Daarna schets vlotte wijze het Hij wees erop h tijdperken was g ternationale or; ving van de 1 frappant dat doe ondanks de haas sies) het vredes bestaan. De UNO h< kenbond, gebore ellende in de we leest geschoeid, een eventuele a; de UNO wil agg vendien zijn nt U.S.A. toegetred landen bij de UI Hierna wijdde samenstelling vat derdelen van de deze reeds zeei hebben verricht, hij op de F.A.O voedselvoorzienin regelt. Ook vosti; de wel uiterst Veiligheidsraad, i afdeling vormt de Economische ke laatste b.v. v BELO Wie helpt ons hing of een van voor jon; Vergunning a Br. onder, r van dit blad. Ten kantors ringsdienst va Alkmaar kan plaatst een MACHINES! Salaris volgen: Aanstelling oj tract. Soil, bir te richten aan Paternosterstr maar. Marine-offic zonder kinderi 1 Mei a.s. 2 GEMEU1 KAM] met keuken keuken) in omg. Br. onde Algem. Adv. EKERING N.' 200, Den Haaf ENGELS VOOR aangepast aan de legatie. Cc delinge cursu voegde leerkra cond. Inl. ondi bureau van di WONINC Nette wonii stand te Enki voor nette wo maar. Adres: VOG 17, ALKMAAï HoornA Aangeb. mooi k.) te Hoorn; en station, vo ning te Alkma Brieven ondi bureau van dil Moderne KIN te koop gevra: Brieven ond bureau van dil 1500.- 2de gevraagd, hog Brieven ondi bureau van di LAND AA? voor gladiolen gescheurd woi Te koop: 1 1 Jachtwagen. Jb. GOVERi petoren C 16.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2