Kouopdei^rst ^Pim, Para, Pom en de Paashaas DE SLEUTEL,, Zwitsaletten* Economisch noodprogramma in West-Duitsland op komst? Amerika moet de vrede redden De nederlaag van Middlesbrough is een goede waarschuwing JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER Parijse stakers willen het werk hervatten Voorstellen tot beperking der bewapening Moeilijkheden dreigen in de varkensmesterij Besprekingen van regering met Stichting v. d. Landbouw ANWB vraagt: Herstel de plaatsnaamborden Eisenhower benoemt nog een plaatsvervanger Postduivenhouders afd. A bespraken hun belangen PUROL zuivert en geneest huidwondjes i0 Het Radioprogramma DINSDAG 3 APRIL 1951 Regering is de ioesiand niet meer meester Naar te Bonn wordt verwacht, zal de Westduitse regering een noodpro gramma afkondigen, teneinde het hoofd te bieden aan een crisis in het econo mische apparaat, die zich steeds duide lijker aftekent. Symptomen ervoor zijn de stagnaties in de productie en toene mende sociale onrust. De daling in le productie is een gevolg van gebrek aan kolen en staal; hier en daar moesten reeds bedrijven (tijdelijk) worden stil gelegd, omdat zij geen grondstoffen meer hadden. De Volkswagenfabriek te Wolfsburg en de Opelfabriek te Rüsselsheim had den verleden week al geen staal meer. Hoogovens moesten worden gedoofd bij gebrek aan kolen en zo zijn er meer feiten, die bewijzen, dat de toestand de regering over het hoofd begint te groeien. Voorts blijven de prijzen over de ge hele linie stijgen. De regering heeft de prijzen der levensmiddelen drastisch moeten verhogen, omdat de boeren in staking dreigden te gaan en een groot deel van hun tarweoogst aan hun vee hadden opgevoerd. De Marshallmissie heeft het tekort overbrugd. De vakbe weging eist aanzienlijke loonsverho gingen. Het ziet er naar uit, dat sta kingen niet zullen kunnen worden voorkomen. De onrust heeft zich ver der geuit in demonstraties in de grote steden, waarbij de verwijdering van Adenauer werd geëist. De moeilijkheden in de regering over de te volgen koers zijn nu m principe opgelost. Er zijn plannen om enkele milliarden bijeen te brengen voor investering in de basisindustrieën en om de afschrijvingen in de bedrij ven af te romen Een poging om door verlaging van het levenspeil een eind te maken aan de deviezennood stuit echter af op de onwil van de vakbe weging. Deze wil alleen een verlaging van het levenspeil voor de beter gesi tueerden aanvaarden. Voorts eist zij een grote mate van „planning" in de Duitse industrie, om een catastrofale ontwikkeling te voorkomen. Het personeel van de Parijse metro en de busdiensten, dat sinds bijna drie weken in staking is, heeft Maandag avond met grote meerderheid van stemmen besloten, het werk op een niet nader genoemde datum te hervatten Voorwaarde is echter, dat de bedrijfs leiding van de vervoersdiensten zich onthoudt van vergeldingsmaatregelen. Winston Churchill zal in Mei een bezoek aan de Universiteit in Philadel phia brengen. Het eerste lot van „Wie wint de pot" Het eerste lot van de loterij „Wie wint de pot" werd gisterenmorgen door de jonste bakkersleerling uit Nijmegen aangeboden en verkocht aan burgemeester Mr. Rustinx van Nijmegen. President Auriol in Washington „Neutraliteit" is geen bescherming De Franse president stelde o.m. voor; permanente internationale con trole op alle wapenen der V.N., ten einde alle klassieke of atoomwapenen op redelijke wijze in aantal te doen dalen en later te vernietigen, en een progressieve beperking van de om vang van alle legers en vervanging van deze door een strijdmacht van de V.N. De Franse president, Vincent Auriol. die Maandag de terugreis naar de Oude Wereld heeft aanvaard, heeft voor zijn vertrek een rede gehouden in een gemeenschappelijke zitting van de beide huizen van het Amerikaanse Congres. Hij heeft verklaard, dat de Verenigde Staten zich ten doei moe ten stellen, de vrede te redden door Europa tegen aggressie te beschermen Voorts formuleerde hjj een aantal voorstellen, die door Rusland aan vaard zouden kunnen bijdragen tot vermindering der internationale span ning. Frankrijks bijdrage tot de zaak van de vrede, zo zei Auriol, zijn zijn eigen economisch herstel, zijn herbewape ning tegen de „geest van aggressie" en zjjn pogingen, om Europa te vereni gen en te organiseren. Het streven van Frankrijk zou gericht blijven op de schepping van een federaal Europa. Het barbaarse begrip „neutraliteit" is de Fransen altijd vreemd geweest, aldus de president. Zij weten, dat neu traliteit België, Nederland, Noorwegen noch Denemarken heeft beschermd. Een aanvaller zou nooit aan een grens post halthouden, zelfs al stond er een vredesduif met een olijftak. Wan neer Frankrijk eenmaal gevallen zou zijn, zou geheel Europa met al zijn potentiele kracht in ketenen in dienst van de invaller staan en de gehele we reld in doodsgevaar verkeren. Vandaag zijn besprekingen gevoerd tussen gedelegeerden van de Stichting van de Landbouw en het ministerie van Landbouw over de prijs van de slachtvarkens. Er dreigen n.l. moeilijk heden na de afschaffing van het subsi die op geïmporteerd varkensvoer. Ne derland moet dit jaar een aanzienlijke hoeveelheid bacon aan Engeland leve ren. De prijs hiervoor ligt vast. Daar entegen is die voor zware varkens vrij en dientengevolge in de laatste tijd sterk gestegen. Het gevolg is, dat het voor de boeren zeer verleidelijk wordt, de varkens zwaar te mesten. Om ver schillende redenen, waarvan het bacon- tract met Engeland er één is, is toe geven aan deze verleiding minder wen selijk. Vandaar de besprekingen, die he den zijn gevoerd en waaromtrent mis schien in de komende dagen nog wel meer bekend zal worden gemaakt. Wrijf deze krachtige zalf op keel, borst CU rug. Ze werkt als een pappleister en door de geneeskrachtige dampen, die U inademt. Verwijdert congesue, verge makkelijkt de ademhaling en verhelpt verkoudheid meestal ia (f één nacht. In de oorlog zijn de plaatsnaambor den bij de grenzen der gemeenten, in een ver verleden door ANWB en KNAC geplaatst, vrijwel alle verdwenen. De nieuwe verkeerswetgeving belast de ge meenten met de plaatsing dezer aandui dingen. De ANWB heeft de Vereniging van Nederlandse Gemeenten verzocht, er bij de gemeentebesturen op aan te dringen, dat deze borden nog voor het a.s. toeristenseizoen worden aange bracht. Perzische politie arresteert twee communisten Maandag zijn twee personen, die er van worden verdacht te behoren tot de in Perzië verboden Toedehpartij, in Agha Jari, een plaats in het door stakingen getroffen oliegebied, gear resteerd. Zij waren door enige com munistische mantelorganisaties naar het betrokken gebied gezonden en hadden de, arbeiders aangespoord, cl staking voort te zetten en de arbeider, in Teheran opgeroepen, hen te steu nen. Het aantal stakers is groter gewer den. Het steeg van lO.Oflo op 11.000. Vele arbeiders zouden bereid zijn, het werk te hervatten. De vrees voor re presailles en de onzekerheid in het betrokken gebied vormen echter een belemmering. In Nijmegen is Maandag de verkoop van loten ten behoeve van de vereni ging Ereschuld en Dankbaarheid en de gezamenlijke militaire fondsen begon nen. De Nederlandse bakkers zullen deze loten aan dé man brengen. Van de 480.000 zijn er reeds 420.000 geplaatst bij bakkerijen en broodfabrieken. Het slot van de actie zal op 5 Mei a.s. de opvoering van het spel „Wie wint de pot?" in het Goffert Stadion zijn. Carel Briels heeft de regie. E. Werkman en H. A. A. R. Knap schrijven de tekst. Pakistan aanvaardt besluit van V-raad over Kasjmir Pakistan is bereid de resolutie van de Veiligheidsraad inzake de oplossing van het geschil met India over Kasjmir te aanvaarden. Deze resolutie gelast de benoeming van een vertegenwoordiger der VN, die de demilitarisatie van dit gebied moet bewerkstelligen. Vermoe delijk zal een Amerikaan met deze functie worden belast. Daarentegen heeft India de resolutie verworpen, hoewel het de gevolgen hiervan zal aanvaarden. Het wil in Kasjmir en Jammoe verkiezingen hou den voor een grondwetgevende verga dering. Vice-admiraal Lemonier zal vlootoperaties leiden Generaal Eisenhower heeft met goed keuring van de raad van het Noordat- lantisch pact vice-admiraal Lemonier tot zijn plaatsvervanger voor de vloot operaties benoemd. Het zal de voornaamste taak van Le monier zijn, Eisenhower advies te ge ven over de mogelijkheden van het ge bruik der zeestrijdkrachten voor de ver dediging van Europa en hem zowel bij de opperbevelhebbers van de vloot als bij de marine-autoriteiten van elk bij het Atlantisch pact aangesloten land te vertegenwoordigen. Lemonier zal te vens de opbouw van de gecombineerde strijdkrachten van land-, zee- en lucht macht tot taak hebben. De communistische autoriteiten te Sjanghai hebben tussen 19 en 26 Maart 91 „contra-revolutionnairen" te rechtgesteld. Zaterdagmiddag werd te Alkmaar de voorjaarsvergadering gehouden van afde ling A van de Ned. Algemene Bond van Posduivenhouders. Bij afdeling A zijn de postduivenhouders aangesloten van de Zaanstreek, Castricum en Heemskerk tot Den Helder toe. Na tal van ingekomen stukken te hebben behandeld, waarbij de z.g. fraude met STB-constateurs een lang durige bespreking uitlokte, werd de afde lingsverzending besproken. Daarover bleek grote verdeeldheid te heersen, zodat de verzending door de rayons Hoorn, de Zaan en AlkmaarDen Helder ieder afzonder lijk zal geschieden. Het bestuur betreurde dit, doch hoopte, dat t.z.t. ook op dit punt nog eens eendracht in afdeling A zal heer sen. Er werd verder een bondsbesluit ken baar gemaakt, dat alleen geregistreerde gummiringen tijdens het vllegseizoen mo gen worden gebruikt. Wat betreft het ophokplicht werd nader medegedeeld dat Woensdags, Zaterdags en Zondags de duiven tijdens het tijdvak 1 April15 Mei mogen vliegen. De andere dagen alleen na vier uur 's middags. De rekenaar, de heer M. W. de Graaf te 't Zand deelde mede, dat wanneer de vluchtbescheiden des Zaterdags niet tijdig per post kunnen worden afgestempeld, de ze bij een zustervereniging in bewaring mogen worden gegeven. De secretarissen werd medegedeeld, dat spoedige opgave gedaan moet worden van de aluminium- ringen, omdat deze gepubliceerd worden in het afdeling A-boekje. Een verder in grijpend besluit was, dat na de eerste con statering op de drukklokken een loze af slag gemaakt moet worden. Wanneer meerdere constateringen binnen de minuut plaats hebben, mag deze loze afslag even eens na de 2e of 3e constatering geschie den. De ACC nam op zich pogingen in het werk te stellen <ie afdeling A-tentoonstel ling in 1951 te organiseren. Pogingen zullen in he werk worden ge steld om de „Noordhollandse Postduif", 't voor de duivenhouders onmisbare blad in het leven te houden. De^ afgevaardigden werd medegedeeld, dat vóór Donderdag opgegeven moet worden hoeveel personen van iedere vereniging dit blad wensen te ontvangen. De werkgevers in het huurauto' en taxibedrijf, zomede de ambulante on dernemers, hebben gebruik gemaakt van de gelegenheid om dispensatie aan te vragen voor de bijslag van 5 11. Met de hulp van Moeder is het Pim, Pam en Pom gelukt om in de winkel van meneer Schertsbril een onopvallende vermomming uit te zoe ken. En daar gaan ze dan de volgende morgen! Op stap naar het land van de Paashaas! Ja zekerdit zijn Pim, Pam en Pom! Vermomd natuurlijk! En hoe! Ze hebben zich zelf ook nieuwe namen aangemeten. Het was Moeder die hen op dat idee heeft gebracht. En onder leiding van Moeder hebben ze hun rollen ingestudeerd: Pom is be vorderd tot Markies Pompelmoes en Pam is baron Pamstra geworden, ter wijl Pim zal optreden als makelaar in huizen, die voor de markies een huis ik bedoel een kasteel zal laten bou wen. Rustig en degelijk lopen de drie hondjes verder, zoals dat bij hun nieu we toestand past en al gauw naderen ze Hazenland, waar ze aan de gren* een grote haas op post zien staan. „Vooruit jongens", roept Pim, „Het spel gaat beginnen!" Sunderland onderschat Oranje niet Gistermiddag om zes uur is de voet balploeg van Sunderland, die op het ogenblik in de eerste divisie van de Engelse league de achtste plaats van onderen inneemt, per extra KLM-toe- stel uit Newcastle op Schiphol aange komen. Dit Engelse team zal morgen om half zes in het Feijenoord Stadion te Rotterdam als sparringpartner tegen het voorlopig Nederlands elftal spelen. Onder de spelers bevond zich de in Nederland welbekende linksbinnen Shackleton. Shackleton speelde even eens mede in een Engelse ploeg die op 22 Februari vaa het vorig jaar in New castle met grote moeite het Nederlands voetbalelftal een 10 nederlaag toe bracht. Sunderland, dat in dit seizoen zeer veel pech hoeft gehad in de diverse wedstrijden, waarin vele spelers dus danige verwondingen opliepen, dat zij voor geruime tijd moesten worden ver vangen, komt Woensdagmiddag met een bijzonder jeugdige rechtervleugel in het veld. i :ngham en Kirtley zijn beiden sl.ehts !0 jaar oud. Bingham, die Wrir t vervangt, heeft reeds eer der in het (Mvmpisch Stadion gespeeld toen hij ais midvoor was opgesteld in het Nationale jeugdteam van Noord- Ierland, dat twee jaar geleden in Am sterdam met 20 werd geslagen door het Nederlands jeugdelftal. Als rechtsbinnen is de jeugdige Kirt ley opgesteld in de plaats van Broadis, die ongeveer zes weken geleden ge wond raak'e in de wedstrijd tegen Wol- 11. Midden onder het gesprek met Dirk de Duiker zei Jimmy eensklaps, dat het hem eigenlijk heel erg speet, dat hij niet kon zwemmen. „Ik zou het nog wat graag willen leren én dat beet je watervrees, dat ik bezit zou ik mis schien best kunnen overwinnen". Dirk de Duiker was over deze verzuchting niet eens zo héél erg enthousiast. „Als je het met alle geweld wilt dan ben ik bereid jou zwemmen te leren", zei hij goedhartig, „maar over 't algemeen moedig ik dat soort zaken nooit aan. Ik redeneer namelijk zo, dat als alle men sen plotseling zouden gaan leren zwem men, er voor mij aan het leven geen aardigheid meer zou zijn. Ik zou dan niemand meer behoeven na te springen en een mens moet toch èrgens plezier in hebben. Maar dat neemt niet weg, dat ik jou met alle plezier zwemonder- richt zal geven. Kom morgenochtend Patricia Wenthworth (67 Gladys staarde nadenkend voor zich uit, maar juffrouw Silver ging rustig voort. „Je hebt zeker wel eens op de film gezien, hoe een onschuldige van mis daad verdacht werd. Wat zou je denken van een meisje, dat bleef zwijgen, ter wijl ze hem had kunnen redden?" Gladys verschoof zich van de ene voet op de andere. Tett slotte sprak ze: „Zoiets was het niet". „Dat kun je niet weten". „Nee, heus, het was niets. Maar moe der gaat zo te keer. Ze is zeker nooit met een jongen uit wandelen geweest!" „O, Glad!" protesteerde de aldus in haar eer getaste mama. Haar dochte»- liet de trapleuning los en ging op de derde tree van onderen af zitten. „Stil maar, stil maar, 't was niets om zo'n herrie over te maken", sprak ze. haar moeder boos aankijkend. „Ik heb u verteld, dat ik naar juffrouw Bowlbv ben gegaan en daar een tijdje naar de radio heb geluisterd. Daarna zijn Sam en ik wat gaan wandelen". „O, Glad!" ..Schei toch uit, moe! Een meisja en een jongen kunnen niet altijd thuis zit ten. Waarom roept u dan aldoor «O, Gladys!"? 't Was zulk een mooie avond en dus gingen we samen wandelen. En toen we terugkwamen hebben we nog wat op het kerkhof gezeten, maar we zagen niemand anders dan meneer Bush; hij zag ons nietdeze keer niet, of schoon hij anders altijd in 't rond loert. Blijkbaar had hij haast en hij ver dween dan ook gauw. Waarom al dat gedoe erover?" Janice was stil blijven zitten, maar maakte nu een onwillekeurige bewe ging. Ja, natuurlijk Bush had die Dins dagavond zijn gebruikelijke ronde ge daan. Déaraan had ze nog niet gedacht en vermoedelijk niemand anders ook. En inderdaad was het feit van Bush's dagelijkse ronde om tien uur 's avonds iets zo gewoons, dat men er geen reke ning mee had gehouden. Inmiddels hoorde ze juffrouw Silver verder vra gen. „Dus je hebt meneer Bush gezien Wat deed hij dan?" Gladys keek haar verwonderd aan. „Hij deed zijn ronde".; Juffrouw Silver kuchte. „Jawel, maar wat deed hij precies, toen je hem in 't oog kreeg?" „Hij kwam uit de kerk". Janice schrok op en hield haar adem in, maar juffrouw Silver's kalme stem ging op dezelfde toon voort. „O, juist, 't Was heldere maan, niet waar?" „Ja, heel helder". „En waar zaten jelui?" Andermaal gichelde Gladys. „Recht tegenover de muur van de oude pastorie, in de schaduw van een overhangende boom". „Jelui konden dus de kerkdeur heel duidelijk zien, maar meneer Bush jullie niet?" „Ja, dat is zo." „En kwam meneer Bush uit de kerk?" „Ja. Hij kwam eruit, sloot de deur en ging vlug weg, zonder eerst als anders rond te loeren. „Hoe laat was dat?" vroeg juffrouw Silver met een licht kuchje. „Dat weet ik niet." „Maar de klok slaat toch, nietwaar? Hoorde je ze niet slaan, terwijl je op het kerkhof was?" Nu knikte Gladys. „O, ja, ze sloeg tien uur." „Voor meneer Bush uit de kerk kwam of daarna?" „O, daarna." „Hoe lang ongeveer?" „'t Zal niet meer dan een minuut of twee geweest zijn. Hij ging weg langs de kerk en toen sloeg de klok". „Als ik 't wel heb, zijn er drie uit gangen van het kerkhof: één, die leidt naar het dorpsplein, één naar 't kerk- pad en één naar de dorpsstraat. Welke kant ging meneer Bush uit?" „Recht naar de straat. Dat is zijn weg naar huis." Gladys stond op. Ik moet me gaan verkleden, want anders kom ik te laat voor d« bioscoop." maar om half tien in de zweminrich ting van meester Vliesteen. En nou moet je ophoepelen, want ik zie daar in de verte een oud mannetje langs de wallekant scharrelen en het zou me niets verwonderen als die.... Ja, ja, daar gaat-ie al.... Dirk de Duiker stormde hals over kop zijn huis uit. „Dat wordt m'n zevende vandaag", schreeuwde hij vrolijk, „en het is nog niet eens half elf." verhampton, een cupmatch van de zes de ronde, wa irin Sunderland uitge schakeld werd. De manager van het team, mr. Murray, legde er bij zijn aankomst op Schiphol de nadruk op, dat bestuur en spelers er op gebrand zijn revanche te nemen op het Neder lands elftal voor de vrij smadelijk» nederlaag die onze landgenoten in Fe bruari Middlesbrough toebracht. De Engelsen onderschatten de Nederlands® tegenstanders zeker niet. De nederlaag van Middlesbrough, zo zeide mr. Mur ray, is voor ons een goede waarschu wing. Sunderland is als volgt samengesteld: Doel, Mapson; achter, Hedley en Hud- gell; midden, Watson, Hall en Wright; voor, Bingham, Kirtley, Ford, Shackle ton en Reynolds. KERKELIJK NIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Woudenberg: H. G. Abma te Rotterdam-Delfshaven. A a n- genomen naar Driesum: W. Kranendonk le Hages'ein, die bedankte voor Loon op Zand, Melisand en voor Nieuwe Tonge. Bedankt voir Elburg: H. Goedhart te Middelharnis; voor Groot-Ammers - ei. voor Woudenberg: L. Vroegindewey te Pa- pendrecht; voor Rijssen: G. M. van Dieren te Ede; voor Varsseveld: dr A. van der Hoeven te Utrecht. Gereformeerde Kerken. Beroepen te Groningen: D. A. Zijl stra te Amersfoort; te Vroomshoop: J. v. d. Staal te Leens. Aangenomen naar Aalten: L. Blijdorp te Hillegersberg- Terbregge: naar Heerjansdam: A. Bouw meester, candidaat te Maassluis: naar Ou- demirdum: J. van Leeuwen, cand. te Am sterdam. die bedankte voor Grijpskerke, Oostkapelle en voor Vijfhulzen. Be dankt voor Ihrhoven (Oost-Friesland) J. Koster te Laar (Bentheim). Gereformeerde Gemeenten. Tweetal te Amsterdam-C.C. van Dam te Werkendam en Fr. Mallan te Bruinisse. Tweetal te TholenH. Ligtenberg te Rotterdam-W. en Fr. Mallan te Bruinisse. Bedankt voor Goes: J. Hagestein te IJsselmonde. Ook juffrouw Silver stond op. „Nog een ogenblik, Gladys? Waar heen ging je wandeling?" „O, even rondom het dorpsplein." „En hoe lang was je op het kerkhof geweest voor je meneer Bush zag?" „Dat weet ik nietzo ongeveer vijf minuten." „Hoorde je op je wandeling ook een schot?" ,,'k Weet niet. Meneer Gilles schiet op vossen., heel dikwijls., ik heb er helemaal niet op gelet." Ze ging een paar treden op en zei toen, zich nog even omdraaiend: „Ik heb u al gezegd, dat het niets was, helemaal niets. En ik zal te laat komen." Toen kwam haar goede humeur weer boven en besloot ze met de woorden; „Voor Sam kan het geen kwaad als hij eens moet wachten, maar ik wil de film niet missen." HOOFDSTUK XXIX De volgende morgen klopte Garth Albany aan de deur van juffrouw Sil ver vóór ze nog gekleed was. Ze deed open en stond voor hem in een warme roodflanellen ochtendjapon, afgezet met eigengemaakte kant, en een wat vlak, maar ondanks het ontbreken van een netje toch keurig kapsel. Hij trad bin nen, sloot de deur achter zich en zei toen: „Ezra Pincott is dood gevonden De melkjongen heeft het aan Mabel verteld. Ik dacht, dat u het dadelijk moest weten." (Wordt vervolgd.) WOENSDAG 4 APRIL HILVERSUM I, 402 m., 7.00-24.00 NCRV 7.00 Nieuws. 7.18 Gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor d« zieken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram.muziek. 11.05 „Faulus van Tharsis", hoorspel. 12.20 Gram. muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelin- gen. 12.33 Vocaal Dubbelkwartet. 13.00 Nieuws. 13.15 Banjo-orkest. 13.50 Gram.muziek 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Kamermuziek. 15.30 Marinierskapel. 16.00 Gram.muziek. 16.15 Voor de jeugd. 17.30 Viool en piano. 17.45 Regeringsuitzending: Drs. R. L. Mcl- lema: „De Wajang als karakterspel van de mens". 18.00 Gemengd koor. 18.30 R.V.U.: Dr G. van Beusekom: „Natuurbescherming als cultuurtaak, nationaal en internationaal". 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.15 Voor de jeugd. 19.30 Commentaar familie-competitie. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Paulus-ber- denking. 21.30 Fragm. „Paulus", oratorium, causerie. 22.35 Piano-duo. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00- 24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 8.00 Nie>«w« en weerberichten. 8.18 Onder ons gezegd. 8.23 Orgelspel. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek. 10.00 Schoolradio. 10.20 Kook- praatje. 10.35 Voor de vrouw. 11.00 R.V.U.: Dr G. van Dam: „Rheuma-bestrijding". 11.30 Gram.muziek. 12.00 Hawaiian-muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor bet platteland. 12.38 Piano-duo. 12.55 Kalen der. 13.00 Nieuws. 13.15 Omroep-orkest. 13.50 Gram.muziek. 14.00 Gesproken portret. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Voor de jeugd. 15.50 Piano-recital. 16.00 Voor de jeugd. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Accordeonmuziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-ypria. 18.20 Actualiteiten. 18.35 Lichte muziek. 19.00 „De strijd om het Na tionale Inkomen", causerie. 19.15 Sport. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Ged. „Aïda", opera. 21.20 „Ofaze oude Dundas", hoorspel. 22.10 Gram. muziek. 22.20 „Wetenschap en samenleving", 22.45 Avondoverdenking. «OOTDPUN?

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5