Alciaria Victrix I fl.F.£.l(lis!erdam) VAKOPLEIDING BOUWBEDRIJF Zwitserland brengt Stad en Omgeving Er worden dit jaar weer 2 wedstrijden uitgeschreven Verkoop inventaris ,,'t Hondsbosch duurde de ganse dag LOCOMOTIEF RIJWIELEN Wisselbeker aan gemeente gevraagd >rijzen of medailles Geldpr Jong Holland voor een zware opgave Damclub V/DO AGENDA Goede opleiding vormt bekwame vaklieden 2.45 2.65 3.20 4.95 Bevredigende prijzen Gaat U naar Nieuwe drogisterij geopend Dames handbal voor bedrijfsverenigingen Gevonden voorwerpen Werkende Kunstschilders Hoe deFederatie er over denkt VLOURINE PULLOVERS met korte, aangeknipte en lange mouwen DEZE WEEK IN ONZE ETALAGE SmoAcL Ittotm, - ho-e-k üo-ullil Wind dree over riname rege VRIJDAG 6 APRIL 1051 Siichiing tot behoud van de kaasmarkt ie Alkmaar In bet Wapen van Haarlem is» onder voorzitterschap van de beer G. Gronds- ma, de algemene bestuursvergadering gehouden van de „Stichting tot be houd van de Kaasmarkt te Alkmaar". Het jaarverslag van de secretaris, de heer Tj. N. Adema, en de rekening en verantwoording van de penningmees ter, de heer C. W. Keysper, werden goedgekeurd. Besloten werd ook dit jaar ln Juli en September weer prijzen beschikbaar te •tellen voor hen, die de beste kaas ter markt brengen, waarbij met' verschil lende (actoren als kwaliteit en uiterlijk rekening zal worden gehouden. De wedstrijd zal weer worden uitge schreven voor aanvoerders van fa- briekskaas zowel als boerenkaas. In verband met gebleken voorkeur van diverse fabrikanten zal de mogelijkheid worden geopend desgewenst een gou den, zilveren ol bronzen medaille in plaats van geldprijzen te ontvangen. Verwacht wordt, dat dit jaar de deel name nog groter zal zijn dan verleden jaar. Aan de gemeente zal worden ver zocht voor deze exposities een wissel beker beschikbaar te stellen. Op de vergadering bleek, dat het be stuur het niet noodzakelijk achtte om „toehoorders" uit andere verenigingen voor zijn bijeenkomsten uit te nodigen, daar zowel de kaashandel, de Federatie der VW's, de VW „Alcmaria", de Bond van zuivelfabrieken op coöpera tieve grondslag, bet marktwezen, de contact-commissie en de middenstand reeds in het Stichtingsbestuur zijn ver tegenwoordigd. Het jaarverslag maakt met waarde ring melding van de acties van de fa. Vroom Dreesmann, die de baten van de Philips Wondertuin en de minia tuur-caroussel ter beschikking van de Stichting steldvan de bijdragen wel ke de contact-commissie van diverse middenstanders had ontvangen en van de uitkering van de „beschuitjes met kaas". De georganiseerde tentoonstellingen waren in 1950 in alle opzichten naar Ieders tevredenheid verlopen. Uit het jaarverslag memoreren wij nog, dat in 1950 werden aangevoerd 789 stapels fabriekskaas (in 1949 812 Stapels), wegende 1 012.550 kg (1.013.879) en 237 stapels kleine boerenkaas (217), wegende 105.718 kg (100.199 kg), totaal 1028 stapels, wegende 1.118.268 kg (1029 stapels wegende 1.118.268 kg (1029 ZONDAG a.s. 2.30 uur TERREIN SPORTLAAN Voorverkoop bij Waagplein. G DE GRAND, Het zal Jong Holland heel wat moei te kosten om morgenmiddag in de Overdie ook maar één puntje te be machtigen in de wedstrijd tegen AMVJ Gezien de resultaten van de laatste wedstrijden verwachten wij een neder laag voor de thuisclub, maar misschien denken onze plaatsgenoten er anders over. De stand in deze competitie luidt: SNL 9 7 2 0 42—14 16 AMVJ 11 7 2 2 30—18 16 WGA 11 6 3 2 28—16 15 KMVZ 9 6 1 2 32—18 13 PVF 11 4 3 4 22—28 11 HCSV 11 4 1 6 18—27 9 Jong Holland 11 4 0 7 27—29 0 Marken 9 1 0 8 12—41 2 ZCFC 10 1 0 9 13—33 2 Gisteravond werden op de clubavond van W. D. O. de onderlinge wedstrij den in de wintercompetitie voortgezet Er werd fel gestreden, remises kwamen niet voor. In de eerste afd. stegen de kansen van Piederiet, niet alleen door zijn overwinning op Heyes, maar ook door de nederlaag van Kruider tegen Zaad- noordijk. P. Veer won ook weer, nu van J. Kaal. In de tweede afdeling werden van de zes partijen er- vijf door zwart gewonnen. De uitslagen waren: le afd. J Kaal—P. Veer 0—2, D. J HeyesW. Piederiet 02, R. Zaad- noordijkH. Kruider 20. 2e afd. C. Booy—J. Spijker 20, 3 SpijkerC. Booy 02, J. Bakker—P Noom 02, G Prins—J. Dik 02, J DeichmannJ. Spijker 02, D. Dave- laarD. Kiewitt 0—2. stapels, wegende 1.114.078 kg). De tus sen haakjes geplaatste cijfers zijn die van 1949. Het aantal bezoekers werd op 120.000 geschat. Herinnerd wordt aan de ten toonstelling „Van de Wadden tot het IJ" en aan de vele pogingen welke ook door het gemeentebestuur wer den ondernomen om een vaste kern van aanvoerders voor de markt te win nen en de jaarlijkse „exploitatiekosten" te verzekeren. Aan de kaaskeuringen op 30 Juni en 27 September van het vorig jaar werd door resp. 21 en 28 inzenders deelgeno men. Het ziet er naar uit, dat dit jaar d« belangstelling voor de markt zo wel van de zijde van de aanvoerders als van die der bezoekers zeker niet ge ringer zal zijn dan in het achter ons liggende jaar toen vele verregende Vrijdagen zo vele plannen in het water deden vallen. DE KAASMARKT Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd drie stapels boerenkaas, we gende 1305 kg. De prijs was 97,50 tot 95. De markt werd bezocht door enkele Zwit sers en Engelsen. Woensdag waren er op de markt te Woe- jen 37 partijen, le soort 2,15—2,23, 2e soort 2,082,15, zware tot 2,26. De handel was traag. Op de markt te Gouda waren er heden 80 partijen. De prijzen waren: le kwal. 2,08 —2,16, 2e kwal. 22,07 met een flauwe handel. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) VRIJDAG Cinema Americain, 8 uur: Bittere rijst (geprolongeerd, 18 j.); Victoria Theater, 8 uur: Vrouwengevangenis (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Zo jong, zo slecht! (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Omar de woestijnhavik (14 jaar» Gulden Vlies, 8 uur: De eerbiedige lichtekooi. ZATERDAG Cinema Americain, 2.30 uur: Jeugd voorstelling „Sabu, de olifantenjon gen"; 7 en 9.30 uur: Bittere rijst (18 jaar). Victoria Theater, 7 en 9.30 u.: Vrouwengevangenis (18 jaar). Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Zo jong, zo slecht (18 jaar); Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Omar, de woestijnhavik (14 jaar). Hoewel hier en daar in sommige be drijfstakken van een zekere werkloos heid gesproken kan Worden is de roep naar vakbekwame arbeiders, die sinds de bevrijding begonnen is, nog steeds niet afgenomen. Vooral in de bouwbe drijven was en is de behoefte aan ge schoolde krachten buitengewoon groot. De werkgevers- en werknemersorga nisaties in het bouwbedrijf, van me ning dat blijkbaar de tot nu toe ge volgde wegen om vaklieden te verkrij gen niet doeltreffende genoeg genoemd konden worden, hebben de handen in elkaar geslagen en een stichting in het leven geroepen die voor jongens met een diploma ambachtsschool timmeren, metselen, beton-timmeren en beton - DADER VAN ZEDENMISDRIJVEN AANGEHOUDEN. Bij de politie werd de laatste tijd herhaaldelijk aangifte gedaan van ge vallen van schending der openbare eer baarheid. Ook gistermiddag werd we derom een zedenmisdrijf gemeld, dat bij klaarlichte dag was gepleegd. De politie heeft onmiddellijk het onder zoek ter hand genomen, met het resul taat, dat de dader vrij spoedig kon worden aangehouden. Hij heeft reeds verschillende misdrijven van dezelfde aard bekend. GEBLOEMDE KATOENTJES. Zeer moderne dessins, 70 cm. breed per meter EFFEN LINNEN 90 cm. breed. Voor blouses of japon nen. In pasteltinten, per meter MOIRé ZIJDE 90 cm. breed. Zeer chique. In prach tige effen tinten, per meter CORDEROY 70 cm. breed. Voor diverse doelein den geschikt. In diverse kleuren, per meter De gehele dag heeft makelaar Meye- rink uit Amsterdam gisteren nodig gehad om de inventaris en machine rieën yan de scheepswerf 't Honds bosch te verkopen. Bijna zeshonderd nummers stonden in de catalogus ver meld en men was nog maar tot num mer vierhonderd gevorderd toen de klok reeds vijf uur aanwees. Toen hadden de grote stukken echter al een nieuwe eigenaar gevonden en zat de kassier al met een aardig kapitaaltje aan handgeld voor zich. Nadat 's morgens de magazijnvoor- raden waren geveild begon men 's mid dags na een korte pauze met de in ventaris van de machinehall. Dat was het ogenblik, waarop de grote opko pers en de vertegenwoordigers van de scheepswerven uit verschillende delen van het land hadden gewacht. Er was nu geen tijd meer om acht te slaan op de snedige opmerkingen van afslager Van Kessel, want iedere hoofdknik of opgestoken hand betekende weer hon derd gulden meer op de prijs. Een grote schaafbank van twee me ter lengte en met twee versnellingen leverde f 1725 op, een Amerikaanse sterke-armschaafmachine f 1170, een grote kolomboormachine f 545, en een 20 pk electromotor f 410. Voor een vijf meter lange draaibank met onderdelen was f 1700 het hoogste bod; een handponsmachine ging voor precies f 100 van de hand. Zeshonderd en een galden werd neergeteld voor een platenwals met drie rollen, voor een zware, gecombi neerde pons- en knipmachine, een electrische pons en een zware profiel- buigmachine bestond flinke belang stelling. Er werd vlot geboden en zelfs een paar keer op f 500 boven het hoog. ste bod gemijnd. De opbrengst van deze machines was resp. f 1950, f 2200 en f 750. Een grote electrische luchthamer met 12 pk motor werd geveild voor f 1340. Voor de vaste hefbok met een hef vermogen van 50 ton bleek niet die animo, die makelaar Meyerink had verondersteld, toen hij voorstelde het gevaarte op zesduizend gulden ln te ze ten. Hij begon daarom maar met f 3000 en mijnde tenslotte zelf op f 3500. Een knipschaar met aangebouwde electromotor bracht f 1150 op, een vlakplaat 650 en een flinke partij hoefijzer f 780. Een aantal ijzeren platen („Gruis" zeiden enkele opkopers „Nog geen vijf gulden waard") haalde als hoogste bod toch nog vijf en zeventig gulden. Twaalfhonderd en één en negentig nieuwste modellen grootste sortering 9 laagste prij'zen Alkmaars speciaalzaak in Dameshoeden - 23 Payg'op gulden werd geboden voor een zeven tal nieuwe scheepsplaten. Bij iedere hamerslag werd de scheepswerf weer een partij ijzer of een kostbaar stuk gereedschap armer. Totdat de koek was opgepeuzeld. Vóór Donderdag moeten de gekochte goede ren worden verwijderd. Over het al gemeen wasde N.V. t Hondsboscfe zeer tevreden over de gemaakte prijzen. dAZELLEHUiS - Ritsawinrt 41 ALK Aft Tel 781 De heer P. Kesseiaar heeft gister middag in de Vondelstraat zijn nieuwe drogisterij geopend; een niet te grote, maar intieme zaak, die het daar op het strategische punt, waar practisch elke bewoner van de nieuwe stadswijken een paar maal per dag langs komt, ze ker zal doen. De drogisterij van de heer Kesseiaar voorziet in dit gedeelte van de stad ongetwijfeld in een dringende behoefte, wat reeds deze eerste middag werd bewezen toen de deur vrijwel geen ogenblik stil stond. Hoofdpijnpoe ders, laurierblaadjes of een pakje wat ten waren zaken, waarvoor de bewo ners van Huygensstraat of Coornhert kade tot nu toe helemaal naar het cen trum moesten wandelen. Dat leed is nu, dank zij de komst van de heer Kesse laar, geleden. Het aantal bewoners van dit gedeelte van de stad zal binnen af zienbare tijd nog belangrijk toenemen, aangezien er hard wordt gewerkt aan de hoogbouwwoningen van Rochdale en Goed Wonen. En de heer Kesseiaar ziet deze uitbreiding van zijn „achter land" met welwillende blikken tege moet. Verschillende kennissen en za kenvrienden kwamen hem Donderdag middag temidden van de vele bloem stukken gelukwensen met het door hem genomen initiatief. TUINBOUWTEXENCURSUS. Voor het diploma van de Tuinbouw tekencursus slaagden gisteren de hp- ren O. Aster. J. de Graaf, D. Molenaar J. Groot. W. Krab, Van der Sloot. A van Galen. A. de Jong, D. Buisman er P. Brouma. De cursus stond onder leiding van de heer N. J. Veeken. Het is nog maar kort geleden, dat leden en het bestuur van de Alkmaarse bedrijfsvoetbaiverenigingen het feit herdachten, dat vijf jaar geleden deze organisatie werd opgericht. Het is ge bleken dat het bedrijfsvoetbal in een behoefte voorzag. Niet minder dan 32 elftallen namen de laatste maal aan de competities deel. Voor het zwakke ge slacht van de diverse bedrijven kon tot nog toe, weinig worden gedaan. Slechts j_», u li u e r t r O li w d: vlechten een voortgezette opleiding be oogt. Niet alleen wil de Stichting Vak opleiding Bouwbedrijf bevorderen, dat bovengenoemde categorie jongens door hun patroons tot vakbekwame werkers worden opgeleid, maar daarnaast stelt de Stichting de gelegenheid open een avondpractijkcursus te volgen. Om het geen de Stichting zich voorstelt te doen in practijk op geen moeilijkheden te laten stuiten is een absolute samenwer king vereist tussen de Stichting, de patroons en de leerlingen. Ook in Alkmaar. Thans is het al weer twee jaar gele den, dat de stichting op bescheiden schaal en op diverse plaatsen in het land, o.a. in Alkmaar, met haar werk zaamheden kon beginnen. De eerste cursus nadert haar einde en zoals elke opleiding betaamt vindt deze haar af sluiting in een examen. Van Dinsdag tot en met Vrijdag zijn ook in Alkmaar een groep leerlingen doende een werk stuk te maken, dat beslissend zal zijn voor hun slagen. De heer G. M Jurg, controleur voor de Stichting, die zo welwillend was ons een en ander te vertellen, deelde verder mede, dat de toeloop van leerlingen thans overstel pend begint te worden. Hieraan ont brak het ln het begin nogal eens toen een groot wantrouwen in deze vak opleiding ruim verbreid was. Hedenavond zal Nederland weer een aantal mensen rijker zijn die in staat zijn hun vakbekwaamheid onze weder opbouw ten goede te laten komen. Als vervolg op deze cursus stelt de Stichting zich voor een gezellenoplei- ding te doen volgen. Besprekingen hierover zijn echter nog gaande. Strijd om jaarlijkse tafel- tennistitels bij DSS In het gymnastieklokaal van de Von delschool worden Zondag de elubkam- pioenschappen van de tafeltennisver eniging DSS gehouden. Mej. H. S. Krab en de heer A. Houtkoper zullen dan hun vorig jaar behaalde titels moeten verdedigen. Voor de winnaars van Zondag is een wisselbeker beschik baar gesteld. Deze wordt het eigen dom van de gelukkige, die 2lch twee maal achtereen of drie maal in totaal naar de hoogste plaats slaat. Gezien de goede resultaten, die de dames op het onlangs in Den Helder gehouden tafeltennis-tournooi boekten, moet vooral in deze afdeling een felle striid verwacht worden. De voorwedstrijden voor heren be ginnen 's morgens om elf uur, die voor de dames om 1 uur. De finales zullen des middags om drie uur een aanvang nemen. De toe gang is de gehele dag vrij. Burgerlijke Stand Geboren: Nicolaag M. G., z. van H. J. Kuijmans en L. H. E. Burgering. Gerardus, z. van S. P. Botman en A. M. J. Godijk. Prederik J., z. van L. D. Appelman en H. J. Zwarts. Clemens M., z. van C. Melker en bij de zwemwedstrijden werden de dames actief. Deze zomer echter krij gen zij gelegenheid een mooie sport te beoefenen en evenals de voetballers, in competitie verband. Er bestaan name lijk plannen een handbalcompetitie in het leven te roepen. De bekende Alk maarse vereniging A.V.A. heeft volledi ge medewerking toegezegd. Het is na melijk noodzakelijk een spelregelavond te organiseren om de dames bekend te maken met de elementaire begrippen van het handbalspel. Bovendien zal np een nader te be; alen datum een de monstratiewedstrijd worden gespeeld. Een en ander zal spoedig moeten ge beuren daar het in de bedoeling ligt reeds op 1 Mei met de competitie te beginnen. Schoonmaaktijd Wanneer u nog bruikbare huishou delijke artikelen, onverschillig van welke aard, of kledingstukken wenst op te ruimen wilt u dan denken aan het „Alkmaars Kleding- en Dekking Co mité?" Dit comité kan daar een ander nog meer van dienst zijn, want in bepaalde kringen is aan allerlei dingen behoefte. Als u even een seintje geeft aan de onderstaande adressen dan .wordt het van huis gehaald en wij zijn u er zeer dankbaar voor. Mevrouw HalffDorrepaal, Tous- saintstraat 14; mevrouw van Rossum du Chatel, Nassauplein 29, tel. 3202: mej. Timmer, St. Annastraat 19, fel 3416; de heer Plas, Verdronkenoord 91; de heer Veenhuizen, Rozenstraat 10, tel. 5179; de heer Bergsma, Westerwg 55, telef 2019. Voor min. f 1 per jaar is men dona teur van het A. K. D. C. en steunt een goede zaak. Op het politie-bureau werden de volgende zaken als gevonden aangegeven: 2 zwarte wanten, houten autoped, geldsbedrag, want, paar glacé handschoenen, tribunekaart, paar wanten, pantoffel, parapluie hoes, loper, kinder wantje (bruin), portemonnaie met inhoud, glacé handschoen, collier, kinderwantje (blauw), kof fersleuteltje, padvin dersriem, wollen hand schoen, huissleutel, grijze handschoen, kerk boekje. R.K., handschoen, sjaal, sleutel, heren- want, paar kinderwanten, portemonnaie met inhoud, boord, motorwanten, manchet-knoop, horloge, rode kindermuts, ceintuur, vijf stalen van costuums, geldsbedrag, sjaal, regenmantel, schakelarmband, sjaal, geldsbedrag, paar wan ten, lint met wapentjes, camouflage-jas kruisje, schortje, ceintuur, portemonnaie met inhoud, enveloppe met inhoud, vulpen, gouden sieraad, schoudertasje, kinderwantje, porhsmonnaie, rin getje (rood steentje), toppertje, dameshand schoen kruisje, kinderhandschoen. portemonnaie met inhoud, nijptang, portemonnaie met inhoud, paar wantjes, kinderarmba->dje, schakelarmband, handschoen en gummi bal. Inlichtingen elke werkdag Zaterdag, kamer 14 bureau van 17—18 uur, van politie, behalve op Petrus J. van Alphen en Wilhelmina C. van der Meijden. Arie Kluft en Alida M. Vergaaij. Dirk ter Hof stede en Dina J. Nol. Johannes F. Hoffman en Hendrikje Wolf. Gerrit H. Lammers en Farber Bloem. Johannes Krom en Alida S. M. Peperkamp. Franciscus M. Smit en Maria M de Koning. Nicolaas S. Brink en Kaatje Pilkes. Overleden: Antonius van der Mee, 81 jaar, gehuwd met H. Beeks. Rinksje Bijlsma, 79 jaar, gehuwd met H. Romijn. Het Katholieke antwoord op actuele vragen Wat is de betekenis van de Pans voor de wereld? Over dit onderwerp houdt dr. A A. Olierook, directeur van de Ontwikke- lings-Centrale der K. A. B. te Doorn morgen als tweede in de serie Zon dagmorgen-conferenties, welke in Vic tory gehouden worden, zijn voordracht Deze begint wederom om 10.45; de os- zoekers wordt verzocht tijdig aanwe zig te zijn. Dierenbescherming Ter beschikking is een zwarte type jachthond pl.m. 1 jaar oud, reu, gecou peerde staart. In de Wilhelminalaan zwerft sinds weken een cypers poesje, in de Bruin visstraat een zw rt katertje pl.m. half jaar oud (witte borst en witte pootjes) en in de omgeving van Rochdale-West een cypers poesje. Adres inspecteur: G Verwer. Baan- straat 1. Alkmaar. D.A.W. IN ZWAKKE COMPETITIE Het zevental van de Alkmaarse Wa terratten heeft ook in de zomercompe titie een redelijke kans om kamnioen te worden. Onze stadgenoten ziin name liik in de zelfde 'zwakke) competitie als Bruinvissen. De Ham, Kroosduikers en Neptunus ingedeeld. Onder de titel „Enige ^rwarring" is in het juist verschenen Maart-nummer van „De Nederlandse federatie van beroeps verenigingen van kunstenaars" een artikel opgenomen dat geschreven is naar aanlei ding van een rede, welke gehouden werd bij de opening van een ln Alkmaar gehou- uen tentoonstelling van werken van een jubilerende kunstenaar. Wij laten het ar tikel hieronder volgen: „In Alkmaar jubileert een kunstschilder die een aanzienlijk oeuvre heeft tot stand gebracht zonder ooit kunstschilder van beroep te zijn geweest. Er wordt een ten toonstelling gehouden, waarbij volgens de „AJkmaarsche Courant" van 22 Januari de burgemeester van Alkmaar, tevens voorzit ter van het comité van aanbeveling, op merkte „dat er enige verwarring heerst over de kunstenaar in de samenleving". „Vele kunstenaars", aldus heeft volgens genoemd blad de burgemeester gezegd, „menen echter, dat zij de godin van de kunst slechts kunnen dienen door zich al leen met de kunst bezig te houden en aanspraak te maken op sociale bijstand van de gemeente of het Rijk. Dat dit niet noodzakelijk is, heeft bewezen". Wij menen, dat hier inderdaad enige verwarring heerst. Zelfs al nemen wij aan, dat de burgemeester het niet zó scherp ge steld heeft als uit. het persverslag zou blij ken, dan nog menen wij tegen de strek king van zijn betoog ernstig te moeten protesteren, vooral omdat men tegenwoor dig dezelfde klanken meer hoort. Er ligt hier een groot prooleem, dat zich niet leent voor een zeer korte beschou wing. Wij willen er alleen het volgende van zeggen. Ten eerste: de mening, als zou men evengoed kunstschilder kunnen zijn in zijn vrije tijd is onjuist. Het kunstenaarschap eist de gehele mens en alle tijd van dio gehele mens. Het dient te worden beoefend als beroep, wil het tot vone ontplooiing komen. Ten tweede: dat kunstschilders gedwon gen worden een ander hoofdberoep te kie zen, vindt zijn oorzaak primair in da omstandigheid, dat er geen band is tussen de beeldende kunst en de samenleving (en dus geen aandacht van de samenleving voor de beeldende kunst) en secun dair in de moeilijke economische situatie van het ogenblik en de verschuiving in de bezitsverhoudingen (verdwijning van het maecenaat e.d.). Ten derde: dat kunstenaars gedwongen worden een ander beroep te kiezen zal aan de Nederlandse beeldende kunst op den duur onherstelbare schade toebren gen. Immers: versmalling van ae basis, waar op in ons land de beeldende kunst beoe fend wordt, zal leiden tot steeds minder toppunten; alleen bij een brede vakbeoe fening zullen werken van zeer hoog ni veau tot stand komen. Daarom moet ieder bescheiden talent de gelegenheid krijgen zich ten volle te ontplooien. Ten vierde: dat kunstschilders „aan spraak" maken op sociale bijstand is bit tere noodzaak. Anders gezegd: men denkt toch niet, dat ze het voor hun plezier doen? Wij laten het hierbij en komen op de problematiek, die met deze stellingen ver band houdt, binnenkort in ons orgaan te rug. Het was ons nu alleen te doen om het signaleren van een ernstige misvatting en het aanvoeren van enkele argumenten die ieder voor zich moge overwegen en aan vullen." Eindexamens aan het gymnasium De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft bepaald, dat de eindexamens aan het Murmellius- gymnasium hier ter stede zullen plaats hebben op 1, 2, 4, 5, 6 en 7 Juni en die aan het R.K. Lyceum op 8, 9, 11, 12, 13 en 14 Juni. Als gecommitteerden zijn aangewezen prof. dr. W. den Boer, Lei den, prof. dr. S. Dresden, Leiden, prof. dr. H. Freudenthal, Utrecht, prof. dr. J. A. Prins, Delft, voor het Murmel- liusgymnasium (alleen 2, 4 en 5 Juni) en prof. dr. A. A. Pulle, Utrecht, voor het R.K. Lyceum (alleen 11, 12, 13 en 14 Juni). VROLIJKE AUTOMOBILISTEN. Vannacht om drie uur trof de politie een auto aan, waarin drie mannen wa ren gezeten, die on doorzichtigee ma nier van een zekere alcoholische vreug de blijk gaven. Geen van het drietal scheen ln staat een auto te besturen, weshalve de politie het wegrijden van de wagen beletten en de vrolijke klan ten onderbracht in het politiebureau, waar ze weer wat op verhaal konden komen. DRIE VATEN ZUURKOOL GESTOLEN Door een expediteur werd bij de po litie aangifte gedaan van de diefstal van drie vaten zuurkool, elk inhou dende vijftig kilogram. Het misdrijf moet gepleegd zijn in de nacht van 2 op 3 April, toen de wagen op de Paar denmarkt geparkeerd stond. KANTONRECHTER VOORLOPIG NIET NAAR SCHAGEN. De kantonrechter uit Alkmaar, die de tweede Donderdag van elke maand in het raadhuis te Schagen zitting hield, zal daar voorlopig niet meer komen. Nabholzeen der grooisie op dii gebied, vertrouwde ons de verkoop van dit prachtige artikel toe l ,i «Hr FJE oud-Chef St van het Amcri komen op de hoe panners ln de ooi heel ver en vaaj die vanuit Japan heel wat schrikw was stellig geen het gevaar als m maar het feit blij waren ln de met slaagde men erin dezer projectiele! men het te dank den zijn uitgebro heeft in „Readers artikel ontlenen TOEN Generaal 1 April 1942 Tol hij Japan daarme de geest betreft zich in hun eer deze aantijging brengen van de Twee jaar duurd gereed was, maar beginnen op de lieten zij 9000 ing lonnen op met d« bevestigde lading scherfbommen te bossen, dorpen Deze ballonnen van ongeveer 10 Stille Oceaan in op een hoogte maakten das luchtstromingen een snelheid vat per uur in Oos' Ofschoon zij o; stuurd werden, anderszins, word dat zeker er kaanse vasteland Overal, van A tot Mexico in zij gesignaleerd: der volledige bal Oceaan gevonde Westelijk van Ca nog 75 anderen gevonden of lang gevist. Lichtflits® het de waarfteme ker een 100 in kwamen. Het is een gein plaatsvonden in als de ballonnen neergekomen, w wouden kurkd' schade zijn aangei andere mogelijk Als de Japanners de hoeveelheid 1945 en zij haddei van grotere hoevi bommen inplaats en.van bacteri ramp zijn geword De eerste aanv 1944; de Japanner Amerika zweven van aan. Pas jaar ontving men het betrof hier lste November. O patrouillevaartuig groot stuk stof dr troos probeerde trekken, maar zwaar gewicht Niet in staat sneed hij met hiermede liet de gevaarlijke er over bleef w: den Japanse let elkaar was het nieuw geheimzin logshandelingen Onmiddellijk seffend welk heden hier sc! riteiten te mobui extra opdracht diensten werde ken na die ee: weer op zee, Even daarna vernield en veri Tegen het midde ber hadden techi ledige blauwdru! van het wapen dat zij ten aanz onderdelen zeer neerd en gededu het omhulsel schillende lager aaneengelijmd aardige lijmsoo veel béter de vast te houden se met rubbers hulsels. Hoe grondig Su ifT De heren Smit, A. Al Juglall, die gedragen vo we regerinf gisteren beèa lege. De hee mend premier H. Bergan en ondervo Suriname. 1

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2