Beslissingen kunnen niet uitblijven I Pioi. hm Pont en ilr Paashaas In het voorjaar wordt 't drukker voor bewakers van paleis Soestdijk De Franse Kamer accoord met wijziging kiesstelsel JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER M SIJITEL Zonder tegenslag zullen Blauw-Wit en P.S.V. de vlag in top hijsen Haarlem is „uitgeteld" Tuinbouw is ongerust over het prijsverloop IJmuider kotter op het Bloemendaalse strand Gaan de twaalf landen opnieuw bemiddelen? Dalende wolprijzen te Melbourne Sartono onderhandelt met de Masjumi Het Radioprogramma VRIJDAG G APRIL 1951 Eerste klasse competitie loopt ten einde J-JE VOETBALCOMPETITIE voor de eerste klassers loopt ten einde. De meeste clubs hebben nog slechts twee wedstrijden te spelen en in het ongunstigste geval zjjn er elftallen, die nog vier maal in het veld moeten komen. Het kan dus niet lang meer duren of de vjjf kampioenen en tien degradatieeandidaten zullen bekend worden. Op het ogenblik hebben wij slechts één kampioen en twee ploegen, die naar de tweede klasse verhuizen en het ziet er naar uit, dat aanstaande Zondag in deze getallen wel enige verande ring zal komen. zijn dat DWS achterstand zou oplopen daar de Amsterdammers de wedstrijd tegen AGOW nog niet hebben gewon nen. IN het Westen kan Blauw Wit zich tevreden stellen met een gelijkspel te gen RCH om zich verzekerd te weten van deelname aan de strijd om de titel van landskampioen. De mogelijk heid is natuurlijk aanwezig dat de Amsterdammers verliezen en Haarlem VSV verslaat, maar zelfs als wij deze meest ongunstige omstandigheden voor de Amsterdammers aannemen, zullen zij dan toch in ieder geval bij de eerst volgende wedstrijd beslag op de titel leggen. Slechts als DWV de wedstrijd tegen ADO verliest en VSV inderdaad geen kans ziet om Haarlem een punt af te snoepen is het nog niet zeker of de ploeg uit Nieuwendam KFC gezel schap gaat houden in de tweede klasse. OOK in het Noorden is het nog twijfelachtig of de degradatieeandidaten bekend zullen worden. Slechts als HSC niet opgewassen zal zijn tegen Achilles, Velocitas de thuiswedstrijd tegen Zwar- temeer* verliest en Zwolse Boys in Sneek een overwinning behaalt, zal de spanning ln district 1 A gebroken wor den. IN het Oosten is de situatie anders. Het is waarschijnlijk dat Heracles met minstens één punt uit Hengelo zal ko men en dat is reeds voldoende om de degradatie van laatsgenoemde ploeg rot een feit te maken. Voor Heracles be staat dan nog een redelijke kans om het eerste klasserschap te prolongeren. De mede-candidaat voor de tweede klasse, DOS, heeft namelijk een zware uitwed strijd voor de boeg tegen Wageningen, de ploeg die met DWS een wedloop voor de eerste plaats houdt. Van Wa geningen verwachten wij daarom een overwinning en dan kon het wel eens Buisje u 20 tobleltee - De afdeling Tuinbouw van het Kon. Ned. Landbouwcomité heeft in een te Amsterdam gehouden vergadering grote ongerustheid uitgesproken over de ge volgen, die zullen voortvloeien uit de stopzetting van de invoer van agrari sche producten voor West-Duitsland Verleden jaar is voor 20 tot 25 milli- oen gulden aan tuinbouwproducten naar Duitsland gezonden. Aangenomen moet worden, dat het overschot aan producten, dat zal ontstaan door het uitvallen van de Duitse markt, de prijs op de Nederlandse veilingen zodanig zal drukken, dat daardoor de tuinbouw een schade zal lijden die het dubbele van dit bedrag beloopt. Ter hoogte van Bloemendaal, bij de derde bank voor het Noorderbad, is gistermorgen te tien uur de IJmuiden- se kotter IJm. 206 tengevolge van ma- chineschade aan de grond gelopen. La ter op de ochtend sloeg de kottel lek en liep vol water. De twee mannen, die zich aan boord bevonden, de 53- jarige J. E. en zijn 20-jarige zoon D. E. sprongen over boord. Zwemmende en geholpen door een Zandvoorter, die bun wadend tegemoet ging en hun een lijn toewierp, bereikten zij veilig het strand Zij zijn in goede welstand per auto naar hun woning te IJmuiden vervoerd. Hun bootje moet als verlo ren worden beschouwd. ZELFS als Willem II met de volle winst het Feijenoord Stadion verlaat en BW nul op het request krijgt in de uitwedstrijd tegen RBC, dan nog zal 1 D geen kampioen hebben. Overigens is de veronderstelling dat de Bossena- ren zullen falen te gewaagd, zodat mag worden aangenomen dat de beide fa- voriten na de wedstrijden van Zondag nog steeds een zelfde aantal verlies- punten zullen hebben. Voor Sparta wordt het langzamerhand tijd om zich veilig te stellen. Dat is mogelijk, als de wedstrijd tegen NO AD twee punten oplevert. Zelfs via een overwinning op NAC kan TSC dan niet meer het de gradatiespook ontlopen. HET is niet waarschijnlijk dat PSV Zondag weer zal falen. De Philipsmen sen weten dat Eindhoven aan het „vin- kentouwtje" zit en deze wetenschap zal voldoende zijn om MW in eigen huis klop te geven. In de lagere regionen van het Zuiden is de situatie ingewik keld. Vrij zeker is dat Helmondia min stens een punt aan Brabantia moet af staan. Hfelmondia zal dus over een paar maanden wel in de tweede klasse uit komen, maar ten aanzien van de twee de candidaat voor de lagere klasse zijn nog verscheidene mogelijkheden. Bra bantia kan Zondag namelijk tot een totaal van zeventien punten komen en Sittardia, Chevremont en Bleyerheide hebben op het ogenblik eenzelfde aan tal en voor Sportclub Emma hebben wij er slechts zestien genoteerd. Bo vendien komen Sportclub Emma en Brabantia Zondag tegen elkaar uit en zullen Chevremont en Sittardia alle zeilen moeten bijzetten om winst tt behalen in hun wedstrijden resp. tegen Limburgia en Maurits. met ongeëvenaarde geneeskracht (Van onze speciale verslaggever) JJE lente sebjjnt nog niet veel lust te hebben ons land binnen te komen, maar lang kan het toch niet meer duren of de lucht wordt weer mild en vol zoete geuren, die mens en natuur hernieuwde levenskracht schenken. Dan is de tijd aangebroken, dat de mannen van de Koninklijke Marechaussee, die de wacht bij het paleis van H. M. de Koningin in Soestdijk houden het wat drukker gaan krijgen. Duizenden van ons volk hebben hen gezien, zoals zij daar staan, stoer en stram in hun smetteloze uniformen met de blinkende helmen en hagelwitte koppels. Ontvluchte zwakzinnigen willen naar de Koningin JEMAND, die niet in het bezit is van een geldige pas of een ander be wijs van toegang behoeft niet te pro beren tot de woning van onze Ko ninklijke familie door te dringen. Beleefd maar onverbiddelijk wordt hij door de marechaussees tegenge houden. Bij bijzondere gebeurtenissen, als zich vele nieuwsgierigen voor he* hek van het paleis verzamelen, houdt ae wachtdoende marechaussee een oogje in het zeil. Hij grijpt slechts in. wanneer het verkeer op de grote Rijksstraatweg van Amersfoort naar Amsterdam, die langs het paleis loop*, er hinder van ondervindt. Vreemd verschijnsel ~JO op het oog biedt dus de taak van de Koninklijke Marechaussee bij het paleis weinig schokkends. In wer kelijkheid doet zich in het voor- en najaar een merkwaardig verschijnsel voor, waarvan de buitenwereld zo goed als niets merkt. In de omgeving van Soestdijk liggen vele V.rich'ingen voor zwakzinnigen. Een daarvan is het grote krankzinnigengesticht in Den Dolder. In voor- en najaar, maar in het bijzonder in het voorjaar is het aantal ontvluchtingen uit de gestich'en steeds groter dan in de overige jaar getijden. De lente schijnt de ongeluk- kigen rusteloos te maken. Zij willen dan weer de wereld in. Wanneer een ontvluchting heeft plaatsgevonden dan behoeft men in vele gevallen niet ver te zoeken. Merkwaardig richten de meeste ontvluchte zwakzinnigen hun schreden naar het Paleis Soest dijk, waar zij H.M. de Koningin wil len spreken. Ze worden door de mare chaussees op zachtzinnige wijze en zonder veel moeite vastgehouden en verzorgd Vit de verplegers van de in richting hen komen halen. In de meeste gevallen proberen de ongeluk- Uien rotten in' Friesland In de Noordwesthoek van Friesland liggen duizenden kilo's uien in sloten en vaarten te rotten. De tuinders vul len de enorme hoeveelheden nog steeds aan. De opbrengst van de uien is te gering, ongeveer 3 54 cent per kilo. waardoor zelfs de sorteerkosten niet betaald kunnen worden. In het vorige seizoen zijn er voor uien prijzen ge maakt van omstreeks f 0.50 'per kg. Wet op economische delicten op 1 Mei in werking Naar het ANP verneemt, ligt het in de bedoeling, de wet op de economi sche delicten met ingang van 1 Mei in werking te doen treden Hiermede zul len de tuchtrechters voor de prijzen hun taak beë.ndigen. Het instituut van deze tuchtrechters is destijds nog door de Nederlandse regering in Londen in. gesteld bij het besluit berechting eco nomische delicten. De nieuwe wet kent alleen economi sche politierechters, leden van recht banken. die gespecialiseerd zijn op het gebied van economische delicten Deze rechters zullen dus de taak der tucht rechters voor de prijzen overnemen. kigen gewoon door de ingang «laar het paleis te lopen, waarbij zij zich dan doof en blind houden voor de op wacht staande marechaussee. Een en kele maal klimt er een over het hek, maar verder komt hij dan ook niet, want zij klimmen precies in de armen van de marechaussee, wier bewaking uiterst scherp is. Als dus s+aks het zachte voorjaarsweer zijn intrede doet, dan houden de marachaussees iedere schijnbaar doelloos om de tuin van het paleis zwervende figuur bijzonder scherp in het oog. De 'opdracht van de brigade Soest dijk van de Koninklijke Marechaus see luidt: Iedereen uit de tuinen van het paleis te weren die daar niet ge wenst wordt. En dat doen de mannen Beleefd en vriendelijk, als het enigs zins kan; hard en onverbiddelijk, wanneer het nodig is. Commissie van drie onmachtig De vertegenwoordigers van de twaalf Aziatische en Arabische landen, die enige maanden geleden voor een vreed zame oplossing van het conflict in Korea hebben geijverd, zijn Donderdag te New York in de woning van de In diase afgevaardigde bij de VN, Sir. Be- negal Rau, bijeengekomen om hun be sprekingen weer op te nemen. Einde Januari werden deze bespre kingen afgebroken, nadat het voorstel van de twaalf om een conferentie over de vraagstukken in het Verre Oosten bijeen te roepen, door de Assemblée van de VN was verworpen. De twaalf landen zijn het er over eens. dat de op 1 Februari j.l. gevormde commissie voor goede diensten onmachtig is haar taak met goed gevolg uit te voeren, aangezien het haar niet gelukt is met de regering in Peking contact op te nemen. Op de markt te Melbourne zijn de prijzen voor ruwe wol door de herbe wapening en de voorraadvorming ge stegen tot meer dan 1 pond sterling per 450 gram (dus veel meer dan tien gulden). De laatste dagen valt echter, met name voor de middelmatige soor ten, een lichte daling in de prijs waar te nemen. Overigens zijn de prijzen nog altijd zeer lonend. Zelfs afval brengt een behoorlijke prijs op. Dientengevolge worden op het ogenblik op sommige schapenfarms de wegen opgebroken Het vrijkomende materiaal wordt naar Adelaide gezonden en'daar bewerkt en verkocht. Tot voor kort werd n.l. zeer vaak het opveegsel uit de wolpakhui zen gebruikt voor verharding van de landwegen. Thans loont het de kosten en de moeite, om het materiaal gereed te maken voor Industriële verwerking. Nederlandse tulpen naar de tropen Onlangs vertrok met een KLM- Constellation een zending tulpen en hyacinthen van Schiphol, die drie da gen later in uitstekende conditie in Djakarta arriveerde. Twee volle dagen hebben zij in een temperatuur van 80 graden F. op een bloemententoonstel ling gestaan. Binnenkort zal weer een grote zen ding Nederlandse tulpen naar Indo nesië worden gezonden. f"N 14. „Wat zal het wezen, heren?" vraagt de waard, terwijl hij Pim, Pam en Pom met een nieuwsgierige blik aankijkt. De waard van de herberg „De Groene Kool" ziet niet vaak vreemde gasten en zeker niet zulke deftige! Pim, Pam en Pom kijken de waard vriende lijk aan en dan zegt Pom met nadruk, terwijl hij zijn pijp uit de mond neemt: „Geef U mij maar een lekker eitje!" „Ja, een ei", roept Pam, alsof hij plot seling op een idee komt, „ja daar heb ik óók trek in. Geeft U mij ook maar een lekker spiegelei, niet te hard ge bakken." En ook Pim roept „Ja een eitje, dat zou me smaken!" De uitwer king van hun woorden is echter ver schrikkelijk! De herbergier hapt naar adem. maar kan geen woord uitbren gen. Het lijkt er zelfs een ogenblik op, of hij zal flauwvallen. En niet alleen de herbergier, maar de hele herberg it opgeschrikt! Strijd over voorstel nog niet ten einde De Franse Nationale Vergadering heeft de voorstellen der regering tot hervorming van het kiesstelsel aange nomen met 264 tegen 252 stemmen. De communisten, de Gaullisten en ver scheidene afgevaardigden van de mid den- en rechtse partijen stemden te gen de voorstellen. De MRP, en enige gematigden, radicalen en onafhanke- lijken stemden voor. De hervorming van het kiesstelsel is een belangrijk strijdpunt in de Franse politiek. Men verwacht, dat de rege- Twee doodvonnissen in zaak tegen atoomspionnen Een Amerikaans federaal gerechts hof heeft Julius Rosenberg en zijn vrouw Ethel wegens het uitleveren van atoomgeheimen aan de Sowjet- unie ter dood veroordeeld. Het vonnis zal in het laatst van Mei worden vol trokken. Tegen een derde verdachte, Morton Sobell, luidde de uitspraak der tig jaar gevangenisstraf. De Indonesische kabinetsformatie De Indonesische kabinetsformateur, mr. Sartono, heeft Woensdag langdurig met een delegatie van de Masjumi, de Mohammedaanse partij, geconfereerd over zijn voornemens aangaande de nieuwe regering en haar zijn concept program voorgelegd. Daarover heeft zich het dagelijkes bestuur dezer par tij met de partijraad langdurig bera den. De bezwaren van de Masjumi gaan trouwens niet zozeer tegen het program, dan wel tegen het feit. dat een figuur uit de PNI premier zou worden. Sartono zou gistermiddag op nieuw met de Masjumi confereren. Gistermorgen is hij door Sukarno ont vangen voor het uitbrengen van rap port. 14. Dirk de Duiker stond juist ip het punt Jimmy, die sprakeloos onder de waterspiegel verdwenen was, na te springen, toen deze naar boven kwam. Hoe, dat begreep hij zelf niet. En hij wilde juist wat lucht inzuigen, om n doordringend „hélp, ik verdrink!" uit te stoten, toen hij hoorde, dat Dirk -'e Duiker hem met zijn handen aan zijn mond stond toe te schreeuwen dat lij zwemmen moest. „Zwemmen met je handen en je benen. En als je het niet doet, moet je 't zelf maar weten. Ik haal je er niet uit" Jimmy begreep, dat er niets anders voor hem opzat dan te doen wat zijn vriend Dirk hem com mandeerde, zodat hij woest met zijn armen en benen begon te spartelen. hetgeen in elk geval tot gevolg had, dat hij niet opnieuw kopje-onder ging. „Een beetje rustiger", schreeuwde Dirk van de kant.' „Zo lijk je meer op een zeepklopper dan op een zwemmer" Jimmy hoorde amper, wat zijn zwem meester hem toeriep, maar hij besefte zelf wel, dat wat hij deed, nog niet veel op zwemmen leek. Patricia Wenthwortl' (70 Daarop is hij naar het water gebracht en daarin gegooid. Misschien hebben ze een handkar of een kruiwagen ge bruikt, maar jammer genoeg is er zo veel op de bewuste plaats gelopen, nat er weinig meer te zien valt. Ik geloof dat vrijwel iedereen uit het dorp een kijkje is gaan nemen. Bovendien gaat al het verkeer langs die weg, zodat 't moeilijk zal zijn, een bepaald spoor te vinden". „Het kerkhof".... sprak juffrouw Sil ver langzaam. „Dat is heel interessant. Ja, natuurlijk, er zijn grintpaden op het kerkhof. En dit herinnert mij er aan, dat ik u wat heb mee te delen Punt één verwijdert ons een beetje van het pas besproken onderwerp, maar is te belangrijk om het u niet dadelijk te vertellen. U zult, vrees ik, juffrouw Brown niet als getuige in een eventueel proces tegen meneer Madoc kunnen oproepen". Lamb staarde haar verbaasd aan. „Waarom niet?" „Wel, ik heb vanmiddag met haar gesproken", zei juffrouw Silver, al breiend aan de khaki-sok, „en ze ver telde, dat ze vijf jaar geleden, de 17e Juni, met meneer Madoc te Marylebone is getrouwd". „Dat is het toppunt!" riep Frank Abbott, terwijl de hoofdinspecteur een hoogrode kleur kreeg en een kreet van wanhoop slaakte. „Ja", hernam juffrouw Silver, na weer even te hebben gekucht. „Ik be greep, dat u onmiddellijk op de hoogte moest worden gebracht. Maar laat ons tot Ezra Pincott terugkeren. Al ga ik niet zo ver direct verband te leggen tussen zijn dood en punt twee van miin inlichtingen, toch gevoel ik, dat «r zo'n verband kan bestaan, gezien het feit, dat de paden op het kerkhof oe- giint zijn. Ik heb een getuige ontdekt een jong meisje, zekere Gladys Bre wer, die de avond van meneer Harsch' dood om ongeveer tien uur op het kerkhof was, vergezeld van zekere Sam Bowlby. Hem heb ik niet gespro ken, maar Gladys zegt, dat ze de kos ter, Bush genaamd even voor tienen uit de kerk heeft zien komen". Lamb's ogen puilden uit hun kassen. „Wét? Kwam hij uit de kerk?" Juffrouw Silver boog toestemmend het hoofd. „Gladys zegt, dat hij uit de kerk kwam. de deur achter zich sloot en haastig rondom het gebouw liep in de richting van het hek, dat toegang geeft tot de dorpss'raat". „Maar juffrouw Silver!" Opnieuw knikte ze: ,Js, ik weet het: dat maakt een be langrijk verschil, nietwaar?" „Dus Bush kwam voor tien uur uit de kerk?" „Enkele minuten voor de klok sloeg. We moeten hem wat tijd geven vooi het sluiten voor de deur, het lopen langs de kerk en 't uit het gezicht ra ken voor de klok begon. Gladys en haar vriendje zaten op een plaats vlak tegenover de muur van de oude pasto rie. Zij konden precies de zijdeur van de kerk zien en 't was heldere maan. Zelf waren ze vrijwel onzichtbaar door de takken van een bruine beuk, die op die plek over de muur hangt". Lamb leunde voorover, terwijl zijn ogen sterker uitpuilde dan ooit. „Gelooft u, dat we op dit meisje kunnen vertrouwen en dat ze ons niet voor de gek houdtof een oude wrok tegen Bush wil koelen? Als ze gewoon is, 's avonds met haar vriend jes op het kerkhof te komen, heeft ze misschien wel eens een standje van hem gehadnietwaar?" „Neen", zei juffrouw Silver met haar karakteristiek kuchje. „Ik geloof, dat ze de waarheid spreekt. Ik ben niet rechtstr?eks op mijn doel afgegaan en heb haar letterlijk de fei'en van die Dinsdagavond uit de mond moeten ha len. Ze stond op het punt met Sam Bowlby naar de biscoop te gaan en had er, daarvan' ben ik overtuigd, geen idee van, dat ze iets belangrijks ver telde. Ten slotte zei ze nog. dat het allemaal niet te betekenen had en toen ze wegging dacht ze alleen aan haar vriendje en aan de film, die ze zouden zien". Lamb haalde diep adem. „Nu, ik zal het op uw gezag aanne men. Maar wat een verwarring op die manier! Bush kwam vóór tienen uit de kerk en was daar dus niet heel lang nadat het schot was afgevuurd. Als hij voor de tussentijd geen alibi heeft, zou het mogelijk zijn, dat hij zelf ge schoten heeft. Ze hebben hem er uit zien komen, maar als niemand hem heeft zien binnengaan, danEn dan nog wati Als dat meisje de waarheid spreekt en hem de deur zag sluiten, heeft die hele geschiedenis met de sleutel weinig meer om 't lijfniets bewijst, dat de deur gesloten was voor Bush haar sloot Het feit, dat Madoc een sleutel bezat, zegt dan ook niet veel". „Juist", zei juffrouw Silver. „De theorie, dat meneer Harsch zelfmoord zou hebben gepleegd, was gegrond op de omstandigheid dat ze hem vonden achter gesloten deuren met zijn eigen sleutel ih de zak De klacht tegen me neer Madoc berustte op de ontdekking dat hij de sleutel had bemachtigd na een jaloezie-scène met juffrouw Brown, ongeveer een kwartier voor er ge schoten werd. Maar waar het nu schijnt, dat de deur, waarachter het lijk werd aangetroffen, noch met zijn eigen sleutel noch met die welke Ma doc bezat was gesloten, schijnt de ver denking te dien opzichte heel wat minder gegrond. Ook de aanwijzingen omtrent moord op Ezra Pincott, waar in Madoc onmogelijk de hand kon hebben, pleiten in zijn voordeel" (Wordt vervolgd.) ring er nog veel moeilijkheden mee zal krijgen. De Senaat zal er zich nog mee moeten bezighouden en daarna komt het in de Nationale Vergadering te rug, die er zich dan in tweede lezing over moet uitspreken. Het thans aan vaarde ontwerp is een compromis tussen de evenredige vertegenwoordi ging en het districtenstelsel. Het heeft de bedoeling, het aantal communisti sche afgevaardigden in de parlemen taire organen aanzienlijk te vermin deren. De Gaullisten hebben tegen gestemd, omdat zij het voorstel als evenzeer tegen henzelf gericht be schouwen. Het ontwerp bepaalt, dat een can- didatenlijst of een combinatie van lijs ten combinaties zijn n.l. mogelijk welke in een district vijftig of meer procent van de stemmen ver werft, alle zetels voor dat district krijgt. Haalt geen enkele lijst de vijf tig procent, dan worden de zetels naar evenredigheid van het stemmental verdeeld. Hetzelfde geschiedt tussen de lflsten van een combinatie, die alle zetels verovert. Als een afgevaardigde overlijdt of zich terugtrekt, worden plaatselijke verkiezingen gehouden. Margarine-kaas op de markt Naar de Kruidenier verneemt zal bin nenkort een nieuw artikel op de markt komen, namelijk de margarine-kaas. Dit is een melange van verpoederde 40+ kaas met margarine in zodanige verhou ding dat de smeerbaarheid van de margarine behouden is gebleven en toch de kaassmaak ten volle tot zijn recht komt. Het artikel zal in pakjes van 250 gram in de handel komen. De aardappelmeelfabriek Westerwol- de te Veelerveen (Dr.) is er in geslaagd aardappelmeeltabletten te fabriceren. Deze tabletten betekenen een besparing in de transportkosten. Stuiven bij trans port en in de huishouding is uitgesloten. ZATERDAG APRIL HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 KRO. -7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleuters, 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken, 11.45 Gram.muziek. 11.50 „Als de ziele luis tert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelin» gen. 12.33 Pianospel. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Amusements muziek. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Engelse les. 14.40 Amateuruitzending. 15.15 Kroniek, van Letteren en Kunsten. 15.50 Zang en orgel, iC.10 Koperkwartet, 16.30 Meerstemmige Li turgische muziek. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Filmmuziek. 18.15 Binnenlands overzicht. 18.25 Oi gelconcert. 18.40 Regeringsuitzending: „Zoeklicht* op de Westerse defensie". 19.00 Nieuws. 19.15 „Dit is leven", causerie. 19.21 „De sociale Encyclieken en de K.A.B.", vraag gesprek. 19.33 Gram.muziek. 19.52 Journalistiek weekoverzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van' 20.12 Gram.muziek. 20.15 „Lichtbaken". 20.40 „Steek eens op, heren". 21.00 Gevarieerd programma. 21.53 „Wat zou U doen". 22.00 Amusementsmuziek, 22.30 „Wij luiden de Zondag in!". 32.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22— 24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00- 24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 8.00 Nieuws. 8.18 Onder ons gezegd. 8.23 Orgelspel. 8.50 Klassieke muziek. 10.00 „Tijdelijk uitgescha keld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continu-bedrijven, 11.40 Piano-recital. 12.00 Graui.muziek. (12.30 —12.33 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 13.00 Nieuws. 13.15 Metropole-orkest en solist 13.50 Gram.muziek. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Lichte muziek. 15.00 Boekbespreking, 15.15 Dansorkest. 15.45 „Van de wieg tot het graf", causerie. 16.00 Gram.muziek. 16.30 Sport. 16.45 Kamerorkest. 17.30 „Zo werkt Nederland", programma over industrialisatie. 17.40 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Gram.muziek. 18.30 Volks muziek. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actuali- eiten. 20.15 „De Zwerver", muzikale come- die. 21.15 Tirolermuziek. 21.45 Socialistisoh commentaar. 22.00 Instrumentaal Sextet. 22.25 „Onder de pannen", hoorspel. 22.45 Accordoen- muziek. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. muziek. Beproefde hulp bij verkoudheid voor Va der, Moederenkind^

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 7