Stad en Omgeving Westerman en Zoon" was 'n succes AGENDA Beduidende val in de kaasprijzen Nieuws uit De Langedijk Dilettantentoneel van zeer goed gehalte Uitstekende revue-avond van Emagosas Expertisebureau voor motorvoertuigen Too^dag in Alkmaar Buroerlüke Stand Dertig Engelse studenten gasten van onze stad Aanrijding met dodelijke afloop Vakopleiding in het Bouwbedrijf Als moeder van huis is Frankrijk-avond N.C.R..V. Gezangborden HEILOO Paard door trein gegrepen De boter prijshoudend Nieuwe uitzending van Langedijker Kleinkunst Op Donderdagmorgen a.s. St. Pancras Het Iga voor het grijpen Jongetje verdronken te Oudkarspel Zuid-Scharwoude Derde opvoering van kinder- operette groot succes De Rijp Inwoners moeten stemmen over kortere kermisduur Geslaagden aan de Land bouwschool Groot-Schermer Wat onze voorouders schreven MAANDAG 9 APRIL 1951 Er valt tegen dilettanten-toneelver enigingen heel wat aan te voeren. Dik wijls bestaan ze uit groepjes personen, die tot meerdere (overigens wrange) glorie van zichzelf het toneel betreden om in onderling twisten om de beste plaats, het geacht publiek een toneel stuk te presenteren. Dikwijls echter ook gaat het gordijn op voor dilettanten. die in begrip van de omstandigheid, dat het spel nummer één is, en dat slechts op de allerlaatste plaats de per soonlijke belangen van de medespelen den op het programma staan, een wer kelijk stukje kleinkunst brengen. Dit was naar onze mening het geval met de Bergerhof-spelers, die Zaterdagavond Voor een volle zaal in het Wapen van Heemskerk het toneelstuk Westerman en Zoon" opvoerden. De keuze van dit werk was uitstekend. De tragische en vooral psychlogische betekenis van het stuk kon door ieder aangevoeld wor den en alle medewerkenden bleken in staat die gevoelens ook weer te geven. „Westerman en zoon" behandelt de tragedie van een zakenvrouw, die om een belofte aan haar man op diens sterf bed ,ten koste van alles zelfs het le vensgeluk van haar zoon Jos, als dat nodig moest zijn de firma Wester man tot op de eerste plaats in de stad wel brengen. Ten slotte, na lange strijd, als het leven van haar kind verwoest dreigt te worden, de zaak zelf meer en meer bergafwaarts gaat legt ze de lei ding in de handen van haar zoon en brengt daarmee zelf het grootste offer aan de „Godheid Westerman-en-zoon" De figuur van Martha Westerman werd met buitengewoon veel gevoel, ja kunstenaarsschap, vertolkt door mevr. T. A. Kuindersma-Vis. De zoon. Jos werd gespeeld door G. Boon. Hoewel deze een enkele maal, vooral wanneer hij moest optreden als „de rijke echt genoot" van Aimee, zijn bekoorlijke vrouw (mevr. C. Dekker-Tiebie)wat links was, bleef zijn spel toch zeer te waarderen. Een andere mannelijke me dewerker, J. Hos, in de rol van Max Holdert, de vlotte rijkeluiszoon en jeugdvriend van Aimee gaf een goede representatie van die rol ofschoon net een enkele maal net iets tè vlot was. Levensecht en soms zelfs ontroerend Enkele honderden ULO-leerlIngen hebben Zaterdagavond volop genoten, toen door hun schoolvereniging „Ema gosas" in het Gulden Vlies de revue „Een beetje zon" werd opgevoerd. De feestavonden van deze schoolvereniging plegen altijd uitstekend verzorgd te sijn en ook ditmaal zorgden de jeugdi ge amateurs er door zeer verdienstelijk spel voor, dat op deze regel geen uit zondering werd gemaakt. Samenstelling en regie berustten bij Rudi Kesselar, die er voor zorgde, dat alle nummers vlot achter elkaar ten tonele werden gebracht, Hiermede werd bereikt, dat het tijdens het spel rustig bleef in de zaal, iets wat bij uit voeringen door schoolverenigingen vaak wat te wensen over laat. De tekst voor deze revue was ver zorgd door André Carrell, wiens stijl wel zeer duidelijk naar voren kwam in het liedje „Weet je nog wel oudje" waarin verscheidene bekende Alk- maarse personen werden bezongen. Dit stukje werd gebracht door Truus en Rudi Kesselaar, die zich op het toneel hee' goed thuis voelen. Zij hebben daar ook alle reden voor. Veel succes hadden sketches de „Socrates en Hein de Bruin" „Bij de dokter" en de „feestrede". Zoals van tiuds had mej Cornelisse enkele dans jes en bijzonder aardige rhythmische oefeningen ingestudeerd. George Wag ner demonstreerde met veel flair enige Oosterse dansen Opvallend was hierbij het eenvoudige doch suggestieve décor. De begeleidende muziek echter deed weinig denken aan de sfeer in kraton en dessa, Deze bijzonder aardige Emagosas- avond werd besloten met een bal, dat werd verzorgd door de Moodmakers, die op hun gebied niet onder deden voor de prestaties van de toneelspelers. was Landschot, de kunstschilder, een der slachtoffers van Martha Wester mans zakentactiek. Deze rol werd ver tolkt door W. v. Wieringen. De heer H. Kuindersma als de trouwe procuratie houder Hansen speelde fijn genuan ceerd en met 'n voortreffelijke mimiek Ook de kleinere rollen, vertolkt door de dames Rita Besse, mevr. H. van Weert- Heilijgers en de heren Mulder en Laan kregen de nodige zorg. Het kwam het spel niet ten goede, dat er In de zaal nogal ramoer werd gemaakt, klaarblijkelijk door Heden, die om het bal, dat de avond zou besluiten, waren gekomen en het toneelstuk er maar voor Hef bij namen. Een gezellige verloting, waarvoor de prijzen belangeloos ter beschikking waren gesteld door Alkmaarse winke liers ging vooraf aan het bal met zijn gebruikelijke attracties. „Koop nooit een tweedehands auto, want je koopt het verdriet van een ander". Deze en soortgelijke opmer kingen worden veel gemaakt en niet ten onrechte. Op verschillende plaat sen in Nederland verschenen dan ook bureaux waar experts zich bezig hiel den met het taxeren van motorvoertui gen. Het heeft lang geduurd voordat Noord-Holland een dergelijk bureau rijk was, maar Zaterdagmiddag is voor onze provincie ook in deze behoefte voorzien. In het paviljoen Kinheim te Alkmaar werd Zaterdagmiddag een be spreking gehouden waaraan verschil lende automobielexperts deelnamen evenals enkele toonaangevende figuren op het gebied van het verzekeringsw- zen, waaronder de heer Kloosterboer uit Den Haag, directeur van de Natto nale Unie. Tijdens deze bespreking werd bekend gemaakt dat de heren R. Potman, beëdigd makelaar, automobiel en motorexpert te Amsterdam, teza men met de beer E. v. d. Ploeg, auto mobiel- en motorexpert te Heiloo in Alkmaar een Noordhollands Expertise bureau in het leven hadden geroepen. Het is een riskante onderneming, zon der voldoende kennis van zaken een tweeAihands motor of auto aan te schaffen. Men kan zich een dergelijke koop slechts permitteren bij een bona fide handelaar. De handel van de meeste tweedehands artikelen is lang niet altijd in handen van bonafide za kenlieden en zeker niet de handel in motorvoertuigen. Wij zeggen niets te veel als wij beweren dat het Noord- hollands expertise bureau in een be hoefte gaat voorzien. Op Tweede Pinksterdag zal in Alkmaar een Toogds" worden gehouden voor de jonge lidmaten van de Ned, Her vormde Kerk in Noord-Holland, 's Morgens leidt ds. H. A. Visser, voor zitter van de Jonge Kerk de keris- d;enst, waarna de deelnemers zullen aanzi^gn .aan een broodmaaltijd, die gevolgd wordt door een wandeling door de stad. In de middagbijeenkomst zal het woord gevoerd worden door prof. dr. W. Banning en wordt het grr+e lekenspel Des Heilands Tuin" on der regie van Ben Albach opgevoerd In de Grote Kerk. Deze Toogdag is bedoeld voor geheel Noord-Holland, mei inbegrip van Amsterdam en Haar lem. Westelijk Friesland en Noordelijk Zuid-Hol!ar.d. Geboren: Bernadette M., d. van P. W. van Hal en M. Leek. Geer- truida E. M„ d. van J. C. Kerssens en G E M. Roobeek. Petrus J, M.. z. van A. N. Smit en G. H Hoogvorst. Jacobus J., z. van J. J. Botman en M. Schaper. Anneke, d. van S, A. vin Doorn en E. A. W Ruig. Johanna C.. d. van P. Stam en M. Groothuizen Gehuwd: Petrus van Egmond en Cornelia S. C. Boermans. Herman J Flutsch en Tjeetske Uitvlugt. Overleden: Joanna M. G. E. Kre- kelberg, 72 jaar, wed van J. Bak. Aagje Miessen, 77 jaar, weduwe van Cornells Ploeger. Waar komt de bloemenklok? De bloemenklok aan de Stationsweg is verdwenen. Zij Is ten offer gevallen aan het steeds toenemende verkeer, dat dringende verbeteringen aan het sta tionsplein noodzakelijk maakte, en deze plaats opeiste voor een nuchter par keerterrein. Over de bestemming van de klok bestaat nog geen volledige ze kerheid. Aanvankelijk was voorgesteld haar een plaatsje te geven tegen de vestingwal bij de molen van Piet. maar de burgemeester van Alkmaar had hier tegen bezwaren, omdat hij vreesde, dat de weggebruikers op het drukke ver keerspunt door de klok zouden worden afgeleid en niet voldoende aandacht bij de weg zouden hebben. Er is voor dit bezwaar inderdaad veel te zeggen, al blijft het een uitgemaakte zaak, dat deze hoek recht tegenover Alkmaars voornaamste invalsweg uit aesthetisch oogpunt het meest te prefereren zou zijn. Een ander voorstel, namelijk om de klok te plaatsen aan het einde van de Harddraverslaan heeft juist tegen overgestelde bezwaren. Daar zal het verkeer niet afgeleid kunnen worden om de doodeenvoudige reden, dat het er niet ig. Voor ons rijst daarom de vraag of de bloemenklok, midden in De Hout, waar een enkele fietser of wandelaar passeert, wel voldoende tot haar recht zal komen, terwijl bovendien als tegenargument kan worden aange voerd, dat De Hout met zijn herten kamp en wandelpaden toch al voldoen de attractief is. Als begroting van de vreemdeling zal de klok op die plaats geen effect sorteren. Waarschijnlijk zal de raad deze maand reeds een beslis sing moeten nemen over de vraag, waar de bloemenklok moet komen, Een gezelschap studenten van de „London University by Institute of Education' bezocht gistermiddag onze stad in het kader van een studiereis door Nederland, tijdens welke het Ne derlandse onderwijs-sytseem wordt be studeerd. De groep verblijft in ons land onder auspiciën van het ministe< rie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen. De studenten waren Zondag de gast van de afdeling Alkmaar van de Ned. amateurgidsenbond, de B.B.T.B.B.A. Drie leden van de bond leidden het gezelschap door de oude veste, tijdens welke tocht zeer genoten werd van al les wat Alkmaar aan bezienswaardigs te bieden heeft. Bij het vertrek dank te de leider van de studentengroep, de heer v. Elliott de afdeUng voor de prettige ontvangst, de goede verzor ging en de geslaagde rondleiding. Om half zeven vertrok de bus nagewuifd door de amateurgidsen, die in hun zakboekjes de namen wisten van der tig denkbare buitenlandse gasten. UIT HET ZAKENLEVEN In het handelsregister werd de vol gende nieuwe inschrijving opgenomen: J. Kruyer (E.), (H.V.), Alkmaar, Tous- saintstraat 4. Groothandel in textiel. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) MAANDAG Cinema Americain, 8 uur: Bittere rijst (geprolongeerd, 18 j.); Victoria Theater, 8 uur: Vrouwengevangenis (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Zo jong, zo slecht! (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Omar de woestijnhavik (14 jaar* "t Gulden VUes, 8 uur: „Het Neder lands Cabaret" o.l.v. André Carrell treedt op voor de Bond voor Staats- pensionnering. DINSDAG Bioscopen als Maandag. Zaterdagmorgen om negen uur vond er in de Langestraat, ter hoogte van warenhuis Heuseveldt een ongeval plaats, dat een zeer tragische afloop had. Een acht en twintigjarige winkel bediende reed daar op zijn rijwiel, toen plotseling de 76-jarige heer K„ on verwachts de straat overstak. Ver moedelijk heeft de heer K. niet vol doende op het verkeer gelet, waardoor een aanrijding tussen fietser en voet ganger onvermijdelijk was. Beiden kwamen te vallen. De wielrijder bleek geen letsel te hebben bekomen, doch de heer K. bleef bewusteloos Hggen. Behulpzame omstanders droegen de oude man een woning binnen, waar bleek, dat de heer K. een kleine wond aan het achterhoofd had bekomen. Zijn linkeroog was ernstig gezwollen. Met eei. ziekenauto van de G.G.D. werd het slachtoffer naar het Centraal Zieken huis overgebracht, waar het werd on derzocht. Later vervoerde men de heer K. naar huize „Westeriicht", waar hij woonachtig was. De man werd onmiddellijk in de ziekenafde ling opgenomen, waar hij in de loop van de dag overleed. Een hersenschud ding en verschillende bloeduitstortin gen waren de >orzaak. De politie verzoekt degenen, die in verband met dit ongeval inlichtingen kunnen verstrekken zich op het poli tiebureau te vervoegen. Vrijdagavond vond in de Ambachts school de officiële uitreiking van de diploma's van de Stichting Vakoplei ding Bouwvakken plaats. Tot zijn vreugde kon de voorzitter van de exa mencommissie, de heer P. v. d. Waal, meedelen, dat alle vijftien candidaten geslaagd waren. De commissie, aldus spreker, had een goede indruk gekre gen van de prestaties waartoe de jon gens in staat zijn. Dit wil niet zeggen, dat er op bepaalde onderdelen nog niet het een en ander bijgeschaafd kan worden. Thans moet de theoretische kennis vermeerderd worden. Hij ried dan ook de geslaagden aan niet bij de pakken neer te blijven zitten maar verder te leren. De controleur, de heer G. M. Jurg, sprak ongeveer in dezelf de geest maar wees er daarnaast op. dat de jongens propagandisten voorde Vakopleiding Bouwbedrijf moeten zijn. Naast de morele genoegdoening hoop te hij dat binnen afzienbare tijd ook een financiële gesteld kon worden. De adjunct-directeur van de Ambachts school, de heer G. Walewijn, de gast heer van de Stichting in Alkmaar, voegde aan hetgeen reeds naar voren gebracht wag zijn beste wensen voor de jongens toe. Voor de beste puntenlijst van het practische werk was een sponning- schaaf beschikbaar gesteld door de stichting. Deze viel ten deel aan C. Kroon uit Heerhugowaard. Twee boe ken gingen naar C. M. Bossaert uit Hippolytushpef en J. A. N. de Graaf uit Anna Paulowna. Tot de geslaagden behoren verder: N, W. Barhorst, Alkmaar; J. N.Spaans; J. A. Delen, Bergen; J- Poxma, Ou- dorp; N. v. Langen; J. P, Kager Schoorl; H. J. Groen, Uitgeest. Van 27 t/m 30 Maart slaagden voor het exam: metalen; J, Kaandorp, Schoorl en J. Rol, Alkmaar. Het was Zaterdagavond een hele consternatie op onze zo pittoreske Oude gracht. Het geschiedde ongeveer bij het perceel nr.. 247-a. Immers in dit vreedzame grachtenhuis voltrok zich een ramp, sluipend, ongemerkt haast, maar onverbiddelijk De brand weer was het eerst op de hoogte. Daar kwam een zenuwachtige melding bin nen: Brand! Brand op de Oudegracht. Op hetzelfde moment was alles in actie. Verschillende brandweerlieden waanden zich reeds beroofd van en kele genoegelijke Zaterdagavond-uren, zoals collega's reeds beroofd waren van een kostelijke brandweerstaf. Maar plicht is plicht en brand is brand. En dat is ernstig! Toen de gehelmde brandweerlieden gereed waren om on der belgelui en sirenegeloei de avond lijke binnenstad in opschudding te brengen, kwam er een nieuwe mel ding: Niet uitrukken! Er volgde een verwarde uiteenzet ting, die de volgende feiten behelsde. De vrouw des huizes in perceel 247-a had enkele uren voor de ramp werd gemeld haar woning verlaten en had haar echtvriend opgedragen zich te ontfermen over het vlees, dat gemoe delijk sudderend in een pannetje vet op een petroleumstel stond. Hij moest af en toe maar eens het deksel op lichten om de voedzame substantie aan een onderzoek op de geur te on derwerpen. De fijne nuances in deze kwestie, in casu, of de echtgenoot zich wel voldoende van de gang van zaken in het sudder-proces heeft overtuigd, zullen wel eeuwig blijven rusten in de beschermende (nochtans benauwende) ruimte van de huiskamer. Een feit is evenwel, dat op een gegeven moment dikke en zeer onwelriekende rookwol ken de reinheid van de avondlijke atmosfeer begonnen te bederven. On middellijk werd gedacht aan een ern stige binnenbrand en zodoende ging er het bevel naar de brandweer. Toen het te laat was ontwaakte in de echtgenoot de voor wraak bevrees de mens en in uiterste doodsnood smeet hij pan en leerachtige inhoud in het water van de Oudegracht, dat zich kolkend en bruisend over het bedorven Zondagsmaaltje ontfermde. De brand was bezworen, maar hoe manlief er nadien afgekomen is....! In elk geval zag hij gisteren geen vlees op tafel. Naar wij vernemen, belegt de afdeling Propaganda der Nederlandse Christe lijke Reisvereniging op Vrijdag 13 April a s. een Frankrijk avond in het Gebouw voor Christelijke Belangen te Alkmaar. De heer C. H. Sonneveld van 's-Gravenhage, secretaris van het hoofd bestuur der NCRV hoopt «en inleidend woord te spreken over 't Reisprogram- maboek-1951 der NCRV „Elck wat Wils". Voorts zal ds. J, Hartkamp van Den Helder het woord voeren, terwijl prach tige films over land en volk van Frank rijk zullen worden vertoond. Onsetwi.i feld zullen velen deze gelegenheid aan grijpen om voor 't eerst of bij vernieu wing kennis te maken met het mooie werk, dat door de NCRV wordt verricht. In de Grote Kerk zo wordt ge meld is het nu met de gezangborden in orde. Er zijn nog een tweetal aan gebracht. zodat men nu van alle kan ten kan zien welke liederen gezongen moeten worden. De hoop wordt uitgesproken, dat dit goede voorbeeld in de Kapelkerk ge volgd zal worden. Een paard, behorend aan de firma W. te Alkmaar werd Zaterdagmiddag door de trein van 1.39 uur uit Alkmaar, gegrepen. Het dier had kans gezjejj de tuinderij van de heer B., waar het zich op daf moment bevond» te ver laten en was op de spoorlijn terecht gekomen. Het werd dodelijk aan de kop gewond. De eigenaar had het dier niet verzekerd. Het duurde lang voor Vrijdag op de kaasbeurs de eerste partij werd ver kocht. Dat was niet verwonderlijk, wanneer men bedenkt, dat de vorige week nog een prijs kon worden ge maakt van f 1.60, terwijl nu niert meer werd geboden dan f 1.75. De verkopers vertrouwden de zaak niet recht, te meer niet omdat aan de markt nog een stapel werd verkocht voor niet minder dan f 1.93. Later echter kwamen be richten, dat aan de voorbeurs te Leeu warden prijzen werden geboden van f 1.75—f 1.80. Ten slotte kwam toen aan de kaasbeurs de eerste transactie tot stand voor t 1.77. Hiermee kwam plotseling de prijs voor Noordhollandse kaas op het ni veau van de Friese, waar later als commissienotering voor Edammers een prijs werd afgegeven van f 1.78f 1.79, ongeveer 5 cent lager dan verleden week. De notering voor volvette Goud se werd f L94f 1.95 tegen f 2.02 f 2.03 op de vorige Vrijdag. Na de terughoudende stemming van de laatste weken, die voerde tot klei ne prijsverlagingen, kwam vrij plotse ling de eigenlijke terugslag en de vraag is nu, hoever die zal doorzetten. Exporteerbare kaas, d.w.z. kaas van 6 weken oud, is er nog altijd betrek kelijk weinig en de prijzen liggen som3 25 a 30 cent per kg boven de jonge, 2 a 3 weken oud, waarvoor bo venstaande noteringen gelden. Intus sen zal deze aanstonds wel wat ruimer worden, want op 15 April wordt de exportleeftijd verlaagd op 5 weken en er komt dus op die datum een kwan tum van twee weken voor uitvoer vrij, in plaats van de normale produc tie over een week. De prijzen, waartegen bij het I.V.Z. kan worden ingeleverd, bedragen voor Edammers f 1.58 en voor volvette f 1.80 per kg. We zijn daarvan dus nog een goed eind verwijderd, te meer. waar te verwachten is, dat deze prij zen aanstonds zullen worden verlaagd met 7 a 8 cent per kg. We hebben ove rigens de indruk, dat de handel door een genomen wel zou willen, dat de prijs maar op dit niveau daalde, Dit is begrijpelijk, want dan zitten er geen verlieskansen meer in en wel winst kansen. Hoe meer we echter de inle- veringsprijzen naderen, hoe groter daarom de lust wel eens zou kunnen worden om toqh weer een voorraad te vormen en dit is een van de redenen, waarom wellicht binnen afzienbare tijd toch weer een kentering kan op treden. Een andere is gelegen in het feit, dat kaas stellig niet is te reke nen tot de dure voedingsmiddelen, vergeleken bij verschillende andere. Wanneer het met de export aan stonds maar even meeloopt, dan is er geen aanleiding om de toekomst be zorgd tegemoet te zien. Evenwel de export laat op het ogenblik nog te wensen. En de melkproductie stijgt van dag tot dag. Bij de boter was weinig verande ring. De prijs ligt even boven de in- leveringsprijs en het schijnt, dat nog geen grote hoeveelheden m de pak huizen van het LV.Z. verdwijnen. Zondag 21 Januari werd door de AVRO het eerste streekprogramma uit gezonden onder de titel „Hoe de Lange dijk werkt en zingt", waaraan door verschillende verenigingen, uit de je- meënte Langedijk medewerking werd verleend. Het succes was zo groot, dat de AVRO-programmaleiding besloot nog maals de medewerkende gezelschappen t.w. leden van de operettevereniging „Caeeilia", het Langendijker kinder cabaret „D. V. O." en de Langendijker cabaretclub voor de microfoon te laten optreden. Voorts zal medewerking wor den verleend door het Graftdljker Ac cordeongezelschap. De teksten werden nog geschreven door de onlangs overleden Jan van Alfen. De uitzending vindt Donderdag om elf uur v.m. plaats. BURGERLIJKE STAND Geboren: Tineke M., d. van T. Kos telijk en T, Bakker. Elisabeth L. M„ d. van C N. Henselmans en C. Grootjes. Joannes R M., z. van J. R. Huitema en A. M. Rijper. Ondertrouwd: Nicolaas Molenaar (wo nende te Den Helder) en Divera Kos. - Klaas Keizer (won. te St. Pancras en Maartje Gut ter. Johannes Put en Alida E. M. Huisman. G e t ro u w d Nicolaas van Kleef en Cla- sina E. van der Vliet. De postcommandant der Rijkspolitiete St. Pancras meldt, dat over het tijdvsk van 24 Februari t.m. 31 Maart 1951 de navolgende voorwerpen als gevonden en verloren zijn aangegeven. Inlichting hieromtrent zijn bij hem verkrijgbaar. Tel. 521, Broek op Lagendijk. Gevonden: een rol behangselpapier; paar bruine kinderwantjes; speelgoed hondje en ringetje; blauw kinderwantje; paar grijze kinderwantjes, rood bewerkt; 1 kwartje; 1 zilverbon van f 1.00; paar kinderwantjes aan koord; gebloemde shawl; padvindersriem; bruine kinder- want; huissleutel; er Is aankomen lopen een bruin-grijs gestipte rashond, teef. Verloren: grijs-groene vulpenhouder (met metalen pen)bruin lederen porte- monnale inh. f 0.05; bril met doublémon- tv.ur (in donkerblauw étui); 2 bussen Unox vleeswaren; ronde zilveren broche, voorstellende Z-Amerikaans schaap; paar'dubbele bruine rijwieltassen bruin geel «geblokte kinderwant; groen-geel gebjokje kinderwant; wit zijden haar- strik;_ti'ood lederen handschoen; rood zwart", gevlamde vulpenhouder (merk Waterman); licht blauwe want; bruin lederen herenhandschoen. LAAT DUIVEN NIET LOS VLIEGEN Hoewel diverse tuinbouwers de dui- venhouders hebben gewaarschuwd hun duiven vast te houden, vliegen nog di verse duiven in onze gemeente los. Deze waarschuwing is echter geheel in het belang van de houders zelf. Op de erw- tenbanen is vergif gestrooid voor kool- duiven. Dit is ook dodelijk voor post- en sierduiven. Opgepast dus. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer W. J. Bu- walda behaalde dezer dagen het diplo ma van de Rijkstuinbouwschool in Hoorn. Toen de vijfjarige Rudolf Kuiper uit Noord-Scharwoude niet op tijd uit de kleuterschool te Oudkarspel in de ouderlijke woning terugkeerde, werden de ouders ongerust. Bij informatie bleek hun dat het jongetje niet in de school was geweest. Hun ergste vrees werd bewaarheid, toen het knaapje 's avonds ter hoogte van de brug bij het voetbalveld in de sloot werd ge vonden. De levensgeesten waren toen reeds geweken. BEROEP AANGENOMEN Ds. M. R. Pliester uit Vries (Dr) heeft het op hem uitgebraohte beroep naar Oudkarepel— Noordscharwoude aangenomen. De derde opvoering' van de kinderoperette „De tovermuts van Sneeuwbaard", welke Zater dagavond in de zaal van de heer P. Kramer plaats vond is opnieuw een groot succes gewor den. Niet alleen waren alle plaatsen bezet, maar velen moesten zelfs met een staanplaats genoegen nemen. Evenals de vorige avonden werd ook deze keer door de kinderen vlot gespeeld. Zoals bekend was de opbrengst van deze avond be stemd voor mevr, de wed. Menkveld, echt genote van de schrijver der operette, Jan van Alphen. Aan het slot werd door de heer K. Bierman dank gebracht aan allen, die aan deze laatste avond geheel belangeloos hun medewerking hebben verleend, o.a. de heer P. Kramer, de heer W. Kuiper en de heer W. Kuijt, alsmede voor de prijzen, welke voor de verloting be schikbaar waren gesteld. Zaterdag hielden de jongeren van de K.V.P., afdeling De Rijp-Graft hun maandelijkse vergadering in café Grasboer. Naast een belangrijk punt op de agenda, n.l. uitwerking van plannen voor een actie voor verkorting van de duur der Rijper-kermis, werd een rede van de oud-voorzitter tevens voorzit ter van de Jongering Kring Den Hel der, de heer C. Luijckx. aangekon digd. Mej, Ria Luijckx bracht verslag uit van de in Alkmaar gehouden Kring vergadering en van een vergadering te Beemster welke door een 7-tal leden was bezocht Door het bestuur was een ontwerp regeling uitgewerkt in verband met de actie voor kortere kermisduur. Con tact was gezocht met de jongeren van de P. v. d. A„ de Nieuwe Koers, met welke groep de actie samen zal wor den gevoerd. Na een gedaehtenwisse- iing werd besloten de actie zo spoedig mogelijk te beginnen. Alle stemge rechtigden in De Rijk zullen vier vra gen te beantwoorden krijgen, waaruit zal moeten blijken of men voor ver korting van de duur der kermis is en op welke manier een en ander zal moeten worden opgelost. De heer Luijckx sprak vervolgens over het onderwerp „vijf jaren K.V.P Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd ruimschoots gebruik gemaakt. Na. een hartelijk dankwoord tot 4e spreker sloot voorzitter Jae Noë de leerzame en interessante bijeen komst op de gebruikelijke wijze. Ahn de lagere landbouwschool te Furmerend zij i o.a. geslaagd de candi daten P. Blankendaal, J. Muntjewerff R. de Lange, P. Koning. PP. Groot, C Ossebaar, N. Pronk, P. Stroet, allen te Beemster; C. de Geus en P. de Jongh te Schermer; K. Kant te Schermerhorn: J. Mute en J. Zwaan te Heiloo; L Schelling, A. Stekelbos en Jb. Kalver boer te Oterleek en J. Gerritsen, G. Tij deraan en P. Konijn te Stompe toren. PLATTELANDSVROUWEN BIJEEN De Bond van plattelandsvrouwen afd Sehermeer hield een bijeenkomst te Stompetoren, waarop werd gesproken door mej. A. Bos uit Alkmaar over „Het gezin in deze tijd". De belang stelling voor deze lezing was zeer groot. In de vergadering werd besloten op 17 Mei een excursie te houden naar het vogelpark „Avi Fauna" en de ten toonstellingen „Scheppende Ambacht" en „Fleur en Interieur" te Delft. Voor de matrassen-cursus door mej. Otsen van de huishoudelijke voorlich ting ten plattenlande gaven zich tot nu toe 4 leden op. Deze cursus is ook voor niet-leden toegankelijk. Met een woord van dank aan de spreekster, sloot de presidente, mevr. Van Dok—Schreuder, de bijeenkomst. De Alkmaarsche Courant van 7 April 1851 wijdt aandacht aan het op 3 April voltrokken huwe lijk van de schilder Bosboom en mejuffrouw Truitje Toussaint. In onze stad, zo lezen wij, werd het huwelijk voltrokken tusschen de Heer J. Bosboom van 's-Gra venhage en Mejuffrouw A. L. G. Toussaint. Talrijk en ondubbel zinnig waren de blijken van be langstelling en liefde, die nog in de laatste dagen van vele zijden aan onze geëerde stadgenoote wer den gebragt. Had de Stedelijke Raad getoond hare verdiensten te willen huldigen door het aanbie- den van een kostbaar geschenk, ook het muziekgezelschap Harmo nie, onder directie van den Heer W, Coster, had door een serenade een openbaar blijk van achting aan de rijkbegaafde Schrijfster gege ven, terwijl ook onderscheidene commissiën van de Rederijkers kamer, de Teekenschool en de Lie dertafel de verloofde plechtig kwamen begroeten. Op den avond vóór de huwelijksdag werd door de muziek der Schutterij een aan tal muziekstukken uitgevoerd op de Stoomboot de Zaanstroom daartoe door de ondernemers wel willend afgestaan en luisterrijk geïllumineerd, terwijl door die zelfde eigenaren, de Heeren Avis van Westzaan een prachtig vuur werk ter eere van de verloofde werd gegeven. Ondanks het min gunstige weder was een talrijke menigte aan de Bierkade voor het huis der bruid verenigd om ge tuige van het schouwspel te zijn. Maar nog groter was de schare den volgenden morgen in het Be dehuis zamengekomen, toen onze gewezen leeraar Dr. van Ooster zee optrad om dei. voltrokken echt kerkelijk te wijden en met de hem eigen wolsprekendheid het Chris telijk huwelijksleven voorstelde als de hoogste kunst, door geloof geleerd, door liefde verligt en door hope gekroond. Menig stil gebed ging in die ure tot de Vader der lichten, van Wien alie goede ga ven zijn, om zegen af te smeeken over de jongehuwden. Door velen werd met innig leedwezen ge dacht aan het vertrek van haar, die door hare uitstekende talen ten onze Stad tot roem, door haar rijke gaven van geest en hart ha ren vrienden en betrekkingen tot zegen was. Veler gedachten en wensen volgen haar ook nu naar hare nieuwe woonplaats, waér zij mogen ontvangen worden met welverdiende eer en zal zij voort durend in het aandenken van onze Stadgenooten leven, haar hart vergete ook Alkmaar niet.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2