Alleen doeltreffende propaganda kan het toeristenverkeer bevorderen 3000 buitenlanders overnachtten in Alkmaar AGENDA Luchtvaartmiddag in „Victory" Donate De kraan was zeer geduldig.... Hoogtijdagen Activiteit van de V.V.V. wordt door geldgebrek belemmerd Voorjaarsvergadering in „Kinheim" Bridgewedstrijd ten bate van kankerbestrijding Allerlei over het leven van een vlieger Nieuwe telefoonaansluitingen Invaliden gaan eind Mei een boottocht maken Noordhollands voetbal Ni ieuwe vi contact DONDERDAG 12 APRIL 1951 ,.Wu Alkmaarders moeten niet in de waan verkeren, dat de toeristen vanzelf wei naar Holland en de Alkmaarse kaasmarkt zullen komen. Wanneer men ziet hoe elk land, dat toeristen wil aantrekken, enorme bedrageen aan adverten ties en kapitalen aan folders besteedt en men kennis draagt van de aantrekke lijkheden van die landen, dan zal men pas ten volle beseffen dat nooit genoeg aandacht op ons land gevestigd kan worden", aldus sprak de voorzitter van de VW A le mar ia, de heer D. J. Scheffel, gisteravond in zijn openingrede voor de slecht bezochte voorjaarsbijeenkomst in paviljoen „Kinheim". Hij zette zijn woor den kracht bij met de mededeling, dat Amerika per jaar alleen reeds voor ruim vijf milliard dollars tegen alle landen van Europa samen twee milliard dollars aan advertenties uitgeeft en dat een organisatie in Curacao een vertegenwoor diger in New York heeft benoemd, die uitsluitend belast i9 met de behartiging van het toeristenverkeer. „Men zegt wel eens: de vijand slaapt niet, maar weest u er van overtuigd, dat ook onze concurrerende rijken wakker zijn en zich dit vreemdelingenbezoek tot elke prijs trachten te verzekeren". van Bloembollencultuur, die juist de maand Augustus heeft voorgesteld. De heer W. Mooy deelde namens de commissie, welke de rekening 1950 heeft gecontroleerd, mede, dat alles in volmaakte orde was bevonden. De re kening sluit met een bedrag van 12574. Het nadelig saldo bedraagt f 2497,22, hetgeen geweten moet wor den aan de verregende motorraces. Aan contributies werd een bedrag van f 3600,79 ontvangen, aan gemeentelijke subsidie f 3000 en aan een subsidie van de Kamer van Koophandel f 500 Het torenbezoek bracht f 2151,25 op. FINANCIëLE ZORGEN JgIJ de discussie over de rekening werd nogmaals uitvoerig in het licht ge steld, dat het werk van de V.V.V. bij voortduring belemmerd wordt door 'pEVOREN had de heer Scheffel erop gewezen, dat een plaatselijk V.V.V.- kantoor heden ten dage een schakel dient te zijn in de keten, die zó sterk moet zijn dat Nederland ook .op de toeristische marki een belangrijke po sitie blijft vervullen. Dit vreemdelin genbezoek is bij de huidige uiterst pre caire toestand van 's lands financiën dringend noodzakelijk geworden. Al leen het bezoek van Amerikaanse toe risten heeft ons land vorig jaar 17 millioen gulden aan dollars opgeleverd. De voorzitter hoopte hiermede aange toond te hebben welk een belangrijke functie thans de A.N.V.V., de Federa tie en de plaatselijke afdeling te ver vullen hebben. Voor het feit, dat de V.V.V. Alcmaria ook in 1950 haar werkzaamheden kon voortzetten, bracht de heer Scheffel dank aan de gemeen te, de Kamer van Koophandel en de leden voor hun financiële steun en aan het grote leger van belangstellenden, dat de vereniging op andere wijze steunde. Woorden van erken elijkheid werden gesproken tot de directeur, de heer M. J. Spaanderman en de admi nistrateur, mej. Hillerstrom, alsmede tot de heer Van der Ploeg, die zovele jaren de leiding had van het gidsen- korps, doch thans hiervoor wegens drukke werkzaamheden 'moest bedan ken. Men zal zijn bezielend voorbeeld om zich geheel belangeloos in dienst te stellen van de bezoekende vreem delingen, node missen. Het aantal ama teur-gidsen neemt helaas af. Welis waar zorgen de leerlingen van de Openbare Handelsschool vaak voor nuttige hulptroepen, doch vooral de ouderen ook zij die de vreemde talen niet machtig zijn kunnen hier #en prachtig werk verrichten. De heer Scheffel deed een beroep op allen, die des Vrijdagsochtends gelegenheid heb ben om toeristen rond te leiden, zich hiervoor op te geven. BLOEMENCORSO UITGESTELD Bij de mededelingen releveerde de heer Scheffel het uitstellen van het bloemencorso tot Augustus. De wens uit de vergadering om het corso eerdei te houden, teneinde in de stille tijd vreemdelingen te trekken, bleek niet te vervullen, daar men gebonden is aan de medewerking van de Alg. Ver. De .tie bri trijd. die Zater- dat a.s. in drie zalen te Alkmaar zal woraen gespeeld ten bate van de kan kerbestrijding, heeft een belangstelling getrokken, die de organiserende vereni gingen op bridge-gebied. n.l. A.B.C.— R.K.A.F.C. en Klaver Vier tenzeerste ht t ver. a t; het is .vel gebleken, dat men allerwege sympathiek staat tegen over het mooie doel. Niet minder dan 384 bridgers hebben zich opgegeven; velen zijn bovendien teleurgesteld moeten worden, omdat de beschikbare ruimte niet meer spelers toeliet. Verder bleek de grote sympathie meer dan duidelijk uit de grote en spontane medewerking van vele firma's en par ticulieren, die dadelijk bereid waren fraaie prijzen voor de wedstrijd af te staan. Het comité, bestaande uit vel schillende dames en heren uit Alkmaar heeft goede hoop, dat deze grote bridge drive een mooi succes zal worden en een fraai resultaat zal opleveren voor het mooie doel. Er zal Zaterdagavond gespeeld wor, den in de zalen van Victory, in twee zalen van Café Centraal en in één zaal van t Wapen van Heemskerk. De wed strijd begint om half acht: alle deelne mers moeten zich melden in de Marij- ke-zaal van Victory, daar zal elk paar vernemen, waar en in welke groep het die avond moet spelen. In elk lokaal zijn wedstrijdleiders aanwezig; het geheel staat onder leiding van de heer G. C. v. Gulik, die door velen, vooral bij de uitgebreide voorbe reidingen, krachtig is gesteund; de heei F Stadegaard is de volijverige secre taris, terwijl ook de heren A. Visser Buis en Brandon Bravo veel werk heb ben verzet. Na de wedstrijd verzamelen alle deel nemers zich weer in Victory: daar wor den de resultaten ingeleverd door de groepsleiders en gaan de rekenaars ge heel afgezonderd aan het werk; men hoopt daarna spoedig tot het bekendma ken van de uitslagen en het uitreiken van de prijzen te kunnen overgaan (in Victory) Dat men zich intussen in Victory niet behoeft te vervelen, daar zullen de dames en heren van het comité wel voor zorgen. geldgebrek. Men moet nu eenmaal vin gers hebben om een vuist te maken en het ziet er naar uit, dat deze vingers bij de toenemende werkzaamheden van de V.V.V. zullen ontbreken. De hoop is gewettigd, dat de gemeentelijke sub sidie gelijke tred zal houden met de stijging van de contributies. Des ondanks zal het echter nodig zijn, dat de afdelingen een bijdrage zullen ont vangen uit de f 300.000, welke als Marshall-hulp aan de A.N.V.V. is ver strekt. Het bestuursvoorstel om het bestuur uit te breiden van zeven tot tien door de benoeming van de heren mr. M. G. L. van Schouwenburg, P. J. Meurs en F. A. H. Otten werd aanvaard. Bij de rondvraag werd de wenselijk heid van een goede kleurenfilm over Alkmaar bepleit. De heer A. J. Elte bracht dank aan het bestuur voor zijn arbeid in 1950 en wekte de bestuurs leden op steeds actief te blijven ook op het terrein, dat buiten de kaasmarkt ligt. De heer Scheffel toonde zich er kentelijk voor de vriendelijke woorden en maakte tevens van de gelegenheid gebruik om de heer G. v. d. Post te danken voor zijn bemoeiingen in de commissie, die het advies verstrekt over de al of niet toekenning van de subsidie van f 30.000 aan de kaasmarkt. De heer v. d. Post deelde mede, dat ook de Friezen en andere vertegen woordigers uit de kaascentra overtuigd zijn van de grote propagandistische waarde van de Alkmaarse markt voor de Nederlandse kaas. De heer W. Mooy vroeg naar de mo. gelijkheid om de Wilhelminalaan als parkeergelegenheid te gebruiken en de heer Oud naar een antwoord op zijn aanbod om een inlichtingenkantoor van de V.V.V. in zijn zaak te vestigen. Beide gevallen hebben de aandacht van het bestuur. Ledental van V.V.V. te gering Twaalfduizend mensen heklommen de foren In de gisteravond gehouden jaarver gadering van Alcmaria VW werd door de directeur, de heer M. J. Spaan derman het jaarverslag over het afge lopenjaar uitgebracht, waaraan wij het volgende ontlenen: Na gewezen te hebben op het culturele en stadsbe lang, dat de VW voor onze stad dient en de noodzakelijkheid, om door recla me de aandacht ook in het buitenland op Alkmaar als toeristenoord te ves tigen, constateert de directeur, dat dit belang nog niet voldoende wordt inge zien; het ledental van 490 voor een stad van 40.000 zielen kan slechts zeer matig genoemd worden. Na een overzicht van de werkzaam heden van het bureau, dat als infor matie-centrum voor bezoekers van Alk maar een onmisbare taak vervult, ver namen wij, dat de Waagtoren, die we gens herstellingen 'n gedeelte van het seizoen gesloten was, „slechts" door 12000 personen werd beklommen; (v j. 16.000.) Van de 11.500 overnachtingen in Alkmaar, staan er 3000 of 26 pet te boek op buitenlanders; het bureau ver strekte 1833 inlichtingen, waarvan 989 over Alkmaar. Er gingen ca. 1000 brie ven uit. De VW stelde medailles beschikbaar voor het kegelconcours, de motorwed strijden en de landbouwtentoonstelling. Het gidsencorps is wat het aantal gidsen betreft, nog steeds niet op peil Grote behoefte wordt gevoeld aan het vestigen van een informatiekiosk bij het station; een onderwerp, dat in de propagandacommissie uitvoerig werd besproken en thans in studie is. Men hoopt dit idee binnen afzienbare tijd te verwezenlijken. Door gebrek aan vrijwillige mede werking moest de Informatiestand in de Waag achterwege blijven, waar door ook de verkoop van brochures minder was. Met dankbaarheid wordt herinnerd aan de medewerking van de onder wijzers van alle scholen, hun leerlin gen en de ouders bij de opvoering van het kaasmarktspel tijdens de tentoon stelling „Van de Wadden tot het IJ", dat duizenden bezoekers trok en een groot succes kan genoemd worden. Het earillonspel, de ooncerten in de Grote Kerk en de rondvaarten werden door de vreemdelingen zeer gewaar deerd. Dankbaar wordt ook de goede verstandhouding en medewerking ge constateerd met de gemeentelijke over heid, de gemeentelijke instanties en de pers; een nauwere samenwerking met andere instanties, die zich de belangen van de kaasmarkt en het Vreemdelin genverkeer aantrekken, wordt echter wenselijk geacht. De verkoop van beschuitjes met kaas waarmee VW overigens geen oe- Burgerlijke Stand Geboren: Geertruida J., dv J. de Moei en J. Jong; Wilhelmus, zv J. Wou- tering en W. J. Hemels; Hendrikus G. J., zv E. W. J. Scheltinga en J. L. Poel geest. Gehuwd: P. Morsch en A. J. E. van der Putten; J. M. Caris en J. Muis; F. Isaksson en N. Nierop; H. Dekker en C J. van Beekum. Overleden: H. J. S. Verbeek, 1 jaar. GECOMITTEERDEN EIND-EXAMEN Door de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zijn tot ge- comitteerden bij het op 25, 26, 27, 28 en 2- Juni te houden eind examen van de middelbare meisjesschool, benoemd: Mej. dr. M. A. Thiel, Haarlem; mevr M. N. Peereboom VollerSedee, Aals meer en mej. J. W. Ledeboer, Haarlem. moeiingen had, alsmede de verkoop van kaasjes in de Kleine Waag en het wisselkantoor aldaar gaven reden tot tevredenheid. Er werd in het wissel kantoor voor 'n kleine f 5000.aan vreemde valuta, hoofdzakelijk door wisseling van Engelse Ponden, omge zet. Een dertigtal buitenlandse gezel schappen werd in het vorig seizoen door de VVV ontvangen en rondgeleid, terwijl nog tal van particulieren even eens door de bemiddeling van de V.V.V. de kaasmarkt en de stad be zichtigden. Het verslag eindigt met de wens, dat door de toenemende belangstelling van onze stadgenoten de VW haar belangrijk werk ten dienste van stad en inwoners steeds intensiever zal mo gen voortzetten; een wens, waarbij wij ons gaarne aansluiten. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) DONDERDAG Cinema Americain, 8 uur: Bittere rijst (geprolongeerd, 18 j.); Victoria Theater, 8 uur: Vrouwengevangenis (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Zo jong, zo slecht! (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Omar de woestijnhavik (14 jaar1 Hotel Victory, 8 uur: Lezing voor „Oud-Alkmaar". Valk's Lunchroom, 8 uur: Lezing voor de vereniging „Bel lamy". Wapen van Heemskerk, 8 uur: Kleurenfilm „Van immen en im kers". VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: De For syte Sage (18 jr.). Cinema Ameri cain, 8 uur: Grote samenzwering (14 jr.). Victoria Theater, 8 uur: Een heer in 't verkeer (Alle leeft.). Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Orkaan der emoties (18 jr.). Wapen van Heemskerk, 8 uur: Cul turele film-propaganda-avond. Waakt en Bidt, 8 uur: Ned. Chr, Reisvereni- ging. Schooljeugd maakie kennis me'Convair en Tiger-Moih Uit hetgeen beide sprekers inge leid door de heer Ooms, eveneens een Een klein aantal leerlingen van mid delbare scholen was gistermiddag naar „Victory" gekomen, om in de Marijke- zaal kennis te maken met de Lucht vaart en in het bijzonder met de Rijks luchtvaartschool, waarvoor de KLM een propaganda- en voorlichtingsmid dag had georganiseerd. Het hoogtepunt van de middag vormde de vertoning van de film over de Rijksluchtvaart school: „De Vliegende Hollander", die op allerlei gebied de kennismaking van de jeugd met de luchtvaart verge makkelijkte. Verder werden er twee bijzonder belangwekkende causerieën gehouden door de heren J. Pley, hoofd van het bedrijfsbureau van het Vlieg bedrijf der KLM, en Th. Konijn, een Alkmaarse leerling van de Rijkslucht vaartschool. Vijfhonderd gulden voor caféhouder Geen wafer bij de wijn maar bij de jenevêr De Alkmaarse caféhouder Pieter N. tapte maar een waterig slokje en dat kwam hem gisteren voor de economi sche rechter, mr. J. Markus, duur te staan. Vijfhonderd gulden of twee mnd. hechtenis luidde de uitspraak, nadat de officier van Justitie, mr. dr. Vellinga, f 750 of 2 maanden had geëist. Ter terechtzitting bleek uit het ver hoor, dat de man bij elke 25 liter je never die hij ontving anderhalve liter water voegde, waardoor het percentage ethyl alcohol belangrijk lager kwam te liggen dan het wettelijk voorgeschre ven minimum van 35 procent. Aan de politie had N. verklaard, dat hij deze watertapperij al twee jaar ver richtte, wat hem naar mr. Vellinga snel uitrekende met een omzet van 60 liter per maand een behoorlijke ex tra-winst had opgeleverd. De officier trok in twijfel of het inderdaad bij an derhalve liter water op 25 liter jenever was gebleven, want de kraan is nu eenmaal zeer geduldig. In zijn eis wil de hij een gedeelte van de extra-in komsten calculeren, die verdachte had genoten. Driemaal scheepsrecht. Voor de 'derde maal stond de horlo- gier Hermanus N. terecht wegens het in voorraad hebben van gesmokkelde horloges. Hoewel verdachte met klem betoogde, dat hij nooit had kunnen we ten, dat het hier gesmokkelde horloges Bij het telefoonnet-Alkmaar werden aangesloten: 5918 Accufabriek Storage, Gr. Nieuw- land 45. Baars P. J., Hotel-Café, Ged. Nieuwesloot 55. Baltus P., schildersbedrijf, Wes terstraat A 81, Oudorp N.H. Beekum Leeuwerke, Fa. van, grooth. in ijzer, metalen en lom pen, Breelaan 16, Oudorp. BestVan Vuure W., Metius- gracht 12. Biënbar Chr. L., Analyse - Ex pert, hoofdinspecteur N.V. Le- vensverz. Mii „Arnhem", Nas- saulaan 10. Boelhouwers J. H., Oude Gracht 247. Bons L., dameskapper, Emma- straat 89. Booy A. N. (Fa. A. Booy, groot handel in vlees), v. d. Helststr. 11 (b.g.g. tfnr. 3196). Brood- en Banketbakkerij „Kla ver", Oosterburgstraat 9. Brouwer J. P. J. de, Leraar, Nic. Beetskade 69. Burck J. I. Du, Leraar M.O., Wilhelminalaan 24. Butter C„ Lastechnicus, Willem Smit's Transformatorenfabriek, Koningsweg 58. Christophersen L„ Rembrandt- straat 33. Drunen S. H. J. v., Vamebr. 13. Eerland W„ Rembrandtstr. 54. Groenewoud S. A., Luxe Bak kerij, Scheteldoekshaven 8. Han Opdam, grossier in tabaks fabrikaten, Hofplein 43. Helleman N. C., Frans Hals straat 48. Hofstede B. H., enz., woonhuis Bergerweg 75. Hopman K., veeh., Zeglis 218. Jonkers C. J. J., Kennemer- straatweg 191. Jorna G., Ass. Accountant, Nic. Beetskade 74. Julianaschool voor Christelijke U.L.O., Burg. Palingstr. 6. Kledingmagazijn „Petro", kle ding naar maat, confectie, verh. kleding, Mient B 14. Kop Zn., Fa. S. v. d„ lompen en metaalh., beherend vennoot J. de Wilde, Westerweg 282. Kroon Q.. vertegenw. Gebr. Ja cobs, Amsterdam, Enfa Venlo, Scharloo 5a. Kroone J. M„ insp. N.V. Eerste Rotterdamsche Mij. van verz. tegen Ongevallen, Westerstraat 12, Oudorp. Kuiper J„ aannemer, Nieuw- poortslaan 84. Liefting J., caféhouder, Wog- numse Buurt 1. Ligthart W„ Musicus - sigaren winkelier, Snaarmanslaan 16. 5804 5623 5709 5617 2372 5607 5581 5803 5218 5817 5719 3155 2206 5727 5582 5801 5703 5715 4515 5616 5629 5609 5619 4690 5917 5702 2873 5588 5716 5584 5706 Lokkerbol J. c., Brood- en ban ketbakkerij, B. Bottemannestr. 2 Meulenhoff J. s., v. Vlade- rackenlaan 12. Niemeijer N.V. Th. enz., ver tegenw. H. de Jong, p.a. Rem- brandtstraat 26. Nordeman J. H. D„ agenturen textiel, Comansstraat 23. Oud N. J., kruidenier, Konings weg 69. Oudejans N. H., schildersbedrijf, Zeglis 44. Popma J., coupeur dames- en herenmaatkleding, Leeuwenbek straat 13. Post G., inspecteur N.V. De Centrale Arb. Verz.- en Dep. Bank, Blaeusstraat 41. Raven P., enz., woonhuis Hout manstraat 1. Ruitenbeek R., hotel-café-res taurant, Frieseweg 2. Sabelis Kerrebijn N.V. Glas- en Verfind., woonhuis P. Ultèe, vertegenw., Westtrweg 51. Salon Sareyko, dames- en he renkapper, Spoorstraat 36. Schoonhoven H. H„ Akeleistr. 15 Sloterdijck, mr. W. A. B. v., Metiusgracht 5. SmidtBrands E., Bergerw. 69. Soecker Aat, patisserie, choco laterie, Oude Gracht 174. Stam Stoomt, chem. wasserij, stoomververij, stoomwasserij, Laat 201. Tolenaars J. C., betonvlechter, Boezemsingel 21. Visser L., beurtbevrachting bin nen- en buitenlands vervoer, Wagenmakersstraat 3. Vlessing E., firmant Vlessing's touw- en garenhandel, Macl. Pontstraat 23. Wessels G., bloemenmagazijn, Hoogstraat 4. Nieuwe aansluitingen in Bergen. 2673 Brouwer P., beëdigd automo biel taxateur, Prinsesselaan 19. Honingh C„ Nassaulaan 9. Heemkerk L. M„ pensionhouder, Nassaulaan 11. Leering Zn., J. P., brood- en banketbakkerij, Leogestelweg 5. Lindenhovius H. J„ dir. N.V. Pluimveevoeder Mij. „Bergen", A. v. Scheltemaweg 3. 2010 Veer J., Berkenlaan 16. Nieuwe aansluitingen In Stom petoren. 252 Langedijk A„ vertegenw. Fer guson landbouwtraetoren en werktuigen, Oterlekerweg D 64. Nieuwe aansluitingen in Z.-Schermer. 219 Akkerman D., veehouder-vee fokker, Westdijk 10. 230 Baltus W., veehouder, Westdijk 9 248 Heijden J. J. v. d., landbouwer veehouder, Westdijk 13. 242 Hoogschagen Jan, Westdijk 14, Alkmaar. 5072 5526 5326 5515 5513 5417 5704 5480 3523 5508 5502 5624 2040 5919 5708 6718 5506 5525 5504 5729 2733 2747 2261 betrof, sloot de politierechter thans het onderzoek. Aangezien S. geen factuur van de desbetreffende uurwerken kon overleg gen, achtte mr. Markus het tenlastege- legde wettig en overtuigend bewezen. Hij veroordeelde verdachte tot f 50 of 15 dagen met verbeurdverklaring van tien van de twaalf in beslaggenomen horloges. Eis bleef f 200. Peter H., die ook al enige keren heeft terecht gestaan hoorde gisteren, dat de officier van Justitie persisteerde bij zijn vorige eis van f 200 of 2 maanden. Verdachte had aan een gerepatrieerde militair een mantel van inferieure kwaliteit verkocht tegen normale prijs. De verdediger, mr. Sprenger meende, dat het niet de bedoeling van zijn cliënt was geweest de mensen te be nadelen. Over een week zal schriftelijk von nis worden gewezen. Geen uitkering. Nicolaas B. en Dirk de B. uit Heer- hugowaard werden veroordeeld tot f 25 of 10 dagen en een maand gevangenis straf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, omdat zij opzettelijk een valse opgave hadden gedaan teneinde in aanmerking te komen voor een uit kering in gevolge de kinderbijslagwet. Zoute en zure. De vishandelaar Theodorus B. uit Zuid-Scharwoude moest terechtstaan wegens het feit, dat zijn zoon met vis had gevent zonder in het bezit te zijn van een erkenning. Verdachte voerde aan, dat de knaap slechts bestellingen had rondgebracht, „Was de vis dan verpakt?" wilde mr. Markus weten. Verdachte: „Hoe kan dat nu! Je kunt toch geen zoute haring bij een zure haring in het papier doen? Hij had de vis gewoon op de kar." De zaak werd aangehouden om de verbalisant te horen. Te duur. Een tweetal Alkmaarse winkeliers werd veroordeeld wegens prijsopdrij ving. Zowel mevr. Johanna E. als Frans P. hadden te veel berekend voor verbandstoffen en een winstmarge ge nomen, die ver boven de toegelaten 35 procent lag. Het vonnis luidde in beide zaken f 60 of 20 dagen. Hef Rode Kruis was acfief Tijdens de gisteravond ten stadhuize gehouden algemene ledenvergadering van het Nederlandse Roode Kruis, werd mededeling gedaan van de plannen voor een boottocht voor invaliden. Men heeft de beschikking kunnen krijgen over dezelfde, goed geaccommodeerde boot van verleden jaar, die ook nu de steven zal wenden naar Zaandam. De tocht zal reeds worden gemaakt op Woensdag 30 Mei. De heren J. B. A. Koster en J. H. Nij huis werden beiden bij acclamatie in him bestuursfunctie herkozen. Het jaar verslag, dat werd uitgebracht door de heer Nijhuis, maakte melding van de uitreiking van énkele herinneringskrui zen. De boottocht, waaraan door twee maal zo veel invaliden als in het vooraf gaande jaar kon worden deelgenomen, werd een succes. Het korps van 33 da mes en 47 heren was ook in het afgelo pen jaar zeer actief. De Roode Kruis- taak werd vervuld met alle opofferings gezindheid die hiervoor nodig is. De penningmeester deelde mede dat men noodgedwongen de tering naar de ne ring heeft moeten zetten. Het ledental liep iets terug, doch er zullen pogingen in het werk worden gesteld, om de achterstand weer in te halen. Door be zuiniging kon de begroting sluitend worden gemaakt. Zij sluit met een be drag van circa f 9600.—. Daar de rond vraag niets opleverde, kon de heer Jb. Maats reeds na zeer korte tijd deze slecht bezochte vergadering sluiten De tc GESLAAGD In onze courant van Maandag is ver meld, dat het diploma van de Rijks tuinbouwschool in Hoorn, behaaid werd door onze plaatsgenoot, de heer W. J. Buwalda. Dit moet zijn, de heer W. J. Brouwer, van de bekende plantenhan- del aan de Kraanbuurt. TEXTIEL-DIEFSTAL Gisteren is door een caféhouder, die tevens eigenaar van een bestelhuis is, bij de politie aangifte gedaan van ver missing van ->en pak met textielwaren De politie heeft de zaak in onderzoek. KLM-man vertelden, bleek wel, dat men de tijd van Olieslagers ruimschoot» voorbij is. Een vlieger is op de dag van vandaag een wetenschapsman en geen durfal. De moderne piloot moet een groot aantal wetenschappen tot zijn geestelijk eigendom maken, be- schikken over tal van bijzondere ka rakter-eigenschappen en last but not laestde lust in het vliegen in het bloed hebben zitten. De opleiding tot vlieger 4e klas (populair „éénban- der" genoemd) duurt twee-en-een-halt jaar. Als basis moet men het diploma HBS-b hebben en uiteraard over een uitstekende gezondheid beschikken. I» men ten slotte gerechtigd de eerst» band op de mouw te dragen, dan klimt men (steeds studerende) op naar hog». re regionen. De heer Pley gaf voor degenen, die het salaris het aantrek kelijkste bestanddeel van de luchtvaart vinden, een opgave daarvan. Als éép- bander verdient men een salaris van f 380,netto, terwijl een gezagvoerder een netto-salaris van f 1245,per maand kan bereiken. In de verschillen de tussenliggende rangen zijn de sala rissen naar normale begrippen, zeer hoog. Met de bepaling van deze bedra gen is er echter rekening mee gehou den, dat een vlieger ongeveer op zijn vijftigste jaar met pensioen gaat, dat f5000,per jaar bedraagt. Op deze leeftijd zijn de gezinskosten dikwijls het hoogst, doordat de kinderen in hun studieperiode zijn. Doordat de vlieger een hoog salaris verdient, is hij in staat voor die jaren geld over te sparen. Apen in een vliegtuig. Op geestige wijze wijdde de heer Pley uit, over hetgeen de vlieger in zijn interessant beroep ontmoet. Daar zijn natuurlijk eerst de attracties van het „verre reizen maken en veel kunnen verhalen". In een periode van enkel» dagen kan een vlieger Athene, Stock holm, Instanboel, Londen en Parijs be kijken. Hij kan een nachtje uitgaan in het Prater te Wenen en de volgende dag in Rome een bezoek brengen aan de Sixtijnse kapel. Maar ook in de lucht is zijn leven rijk aan afwisseling. Het zijn niet altijd gezapige zakenmensen, monarchen en filmsterren, die van vliegtuigen ge bruik maken. Men beleeft het. ook, dat een gedeelte van de levende have vat een oerwoud moet worden overgevlo gen. Daarvoor zijn zes Skymasters be schikbaar, die de vreemdste vrachtjes vervoeren. De ene keer vliegen ze een lading sla naar Londen, een volgende maal brengen ze een voorraad tijgers, neushoornvogels, apen en olifanten in hun toestel mee. Het is wel voorgeko men, dat deze angstwekkende „lading" losbrak en men met dekens moest pro beren de ontvluchte tijgers, apen ol wat dan ook weer te pakken te krij gen. Heel bijzonder zijn ook de vluch ten met „Hadji's", de Mohammedaans» bedevaartgangers, die een reis naar Mekka gaan ondernemen per KLM. De meeste van deze passagiers hebben van hu: leven nog geen vliegtuig gezien en voelen zich begrijpelijkerwijs minder op hun gemak in die moderne „Zwe vende tapijten". Ze bezorgen het perso neel aan boord van de vliegtuigan veel last, want ze zijn in staat een vuurtje in het toestel te stoken, teneinde daar op hun prakje rijst te koken. Zoals te begrijpen is, vervoert men apen en hadji's niet in de prachtige Constellations. Die blijven gereserveerd voor de goedbetalende passagiers. In een „Connie" he ft de luchtreiziger van nu een service, die doet denken aan het heerlijke land achtr de Rijstebrijberg. Men kan zich geen gerecht voorstellen of het kan bereid worden en men wordt overladen met de goede gaven, geser veerd door één der 180 stewardessen, die bij de K.L.M. in dienst zijn. Deze service noemde de heer Pley wel wat overdreven. Zij is bovendien vrij kost baar. Eén vlieguur van een Constella tion kost dan ook vijftienhonderd gul den. Hierna werd de film vertoond over de Rijksluchtvaartschool, die een dui delijk beeld gaf van wat een adspirant- vlieger meemaakt voor het moment, dat hem het brevet wordt uitgereikt. Ten slotte sprak de heer Th. Konijn, Alkmaarder en leerling van de R.L.S. over enkele factoren, die de mens tot vlieger maken: verantwoordelijkheids gevoel, deskundigheid en karakter. De he Ooms noemde in zijn slotwoord nog het belang van de gratis zweef- vliegcursussen, die in de grote vacantie worden gehouden en waar degenen, die voor de Luchtvaart voelen voor het eerst met het vliegen kunnen kennis maken. Hoewel het competitieschema van de Noordhollandse Voetbalbond ernstig in gevaar dreigt te komen, de laatste maanden worden slechts sporadisch wedstrijden gespeeld, staan nu reeds verschillende data vast van belang rijke tournooien. De grote dag voor de adspiranten wordt dit jaar op 10 Juni in Alkmaar georganiseerd. Op 27 Mei komen de junioren van de af deling Noord-Holland in Den Helder bijeen en Wormerveer geniet op 12 Augustus de eer de veteranen gastvrij heid te mogen verlenen. Terwijl de adspiranten op het Sportpark in Alk maar om de hoogste eer strijden, wordt in Haarlem het vierbondentournooi voor junioren georganiseerd. In de eer ste ronde kemt Haarlem tegen Noord- Holland uit. Voor de competitie om do Noordhollandse voetbalbeker hebben op het ogenblik 33 elftallen ingeschre ven. Wanneer de wedstrijden een aan vang zullen nemen is nog niet bekend. Wel staat vast dat de ploegen in poule» van vier worden ingedeeld. De accordeon- ging ..Crescendo" Heemskerk" een zaal was wel ni belangstelling wat accordeon heeft zijn palet, daar li uit tongenwerk b moeten dus word uitvoeren van d; Dirigent Hartog 1' dnadruk op. In bij wel eens tot Óver het algemee „Crescendo" met muziek gemaakt, ma werd, zoals mondorgel-praelu< uit twee marsen, „Die Lustige Wit sloeg voor dit ens van de donateurs volgden een zeve deon-orkest, waa memoreren. De Kela Bela werd z> In de Offenbach-: eens voor dat me «en sterk accent g« „Meimorgen" Dat hier weinig schuld van de cc uitgesponnen stul den uitgevoerd d« van Kessels en d van Joh. Kok. Di wat meer afgewei Jeugd Door de welwii de directeur va: heer C. J. Knool comité „Jeugd ei maakt gisteravo: beleggen. Nadat de voo: heer A. Kaarsei enige keren voc klaard wegens nendruppelen va hij nogmaals de het doel en stre ten vereniging. I sen ligt het in muziekgroep j es, club en bij vol een jeugdorkest werd voorshand! ploeg, een zangc groep te beginm werd bereid gei de blokfluitploeg had de toonkun zijn medewerkii daarop volgent werden in het l Tengbergen (vo Doorn en A. Kle Smit en C. Korr Behalve dooi hoopt de verenij scholen en jeugd en steun te onde zingen van enig drukbezochte van „Jeugd en 1 RKAFC bes mei een gei Met een uiter van het blijspel naam" heeft RK besloten die enij gezet om de 1 jeugdwerk te v< werden reeds ee klaverjasdrive g neeluitvoering In kerk met een sti vormde met een Afsluiting van de „De universele regie van de he opgevoerd, bren tonele, die zijn allerlei fuifjes, steund door eei tot over zijn 01 komt er uit In rijke oom hem heeft nagelaten, nog grotere schf schulden te stel meent, straks zs Dan blijkt, d: geheel niets na zien de man nc hem een lesje h aan het slot ko: terecht. Naast de luit vertolkt werd c van Rhoon, moi worden de oppa leer verdienstel heren J. Smit e De avond we: zellig bal waar hun medewerki Gemeentepi Op initiatief tema, is ook h onder het geme tot laag ingeze ken van vrijwil geld ter beschil „Haak-In"-actie. De leiding be sen, hoofd-coi secretarie. Een en navolging ve OOK DE A HOUDF In Alkmaar gevormd voor den voor de H: ve van de kan mité zal bij al! telaars, distillal collecte houder Men is er v met milde ham strijding van di

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2