Ell nU... OUTDOORGIRL Donateursconcert „Crescendo De toehoorders waren zeer erkentelijk N ieuwe vereniging voor contact jonge musici CNHV gaat vis uitzetten in polder Schermeer Openbare Leeszaal en Bibliotheek Kleurenfoto's met de box-camera Oxford, een eeuwenoude Universiteitsstad r Nieuws uit Heiloo DE KOMENDE FEESTDAGEN Stemmige en feestelijke bijeenkomsten staan op het programma Ursem Brandweer-commandant gehuldigd Weekoverzicht van de Langedijker veilingen Berg en DONDERDAG 12 APRIL 1951 De accordeon- en mondaccordeonvereni- ging „Crescendo" gaf in net „Wapen van Heemskerk" een donateurs-uitvoering. De zaal was wel niet uitverkocht, maar de belangstelling was toch zeer goed. Met een accordeon heeft men maar één kleur op zijn palet, daar het instrument uitsluitend uit tongenwerk bestaat. De tegenstellingen moeten dus worden gezocht in het juist uitvoeren van dynamische schakeringen. Dirigent Hartog legt hier soms wat te veel de nadruk op. In zijn enthousiasme komt hij wel eens tot te grote gevoelsexplosie. Óver het algemeen echter werd er door „Crescendo" met vitaliteit en toewijding muziek gemaakt. Het accordeonprogram ma werd, zoals gebruikelijk, door een mondorgel-praeludium ingeleid, bestaande uit twee marsen, o.m. enkele melodieën tilt „Die Lustige Witwe". De heer Burgert sloeg voor dit ensemble de maat. De bijval van de donateurs was zeer groot. Hierna volgden een zevental werken voor accor deon-orkest, waarvan we enkele willen memoreren. De „Lustspiel Ouverture" van Kela Bela werd zeer behoorlijk uitgevoerd. In de Offenbach-melodieën kwam het wel eens voor dat men op een zwak maatdeel een sterk accent gaf. Verdienstelijk werd £e „Meimorgen" van Bisselink uitgevoerd. Dat hier weinig spanning in zat, was de schuld van de componist, die een te lang uitgesponnen stuk schreef. Effectvol wer den uitgevoerd de „La Bruyère" ouverture van Kessels en de „Balalaika Souvenir" van Joh. Kok. De techniek had hier heel wat meer afgewerkt kunnen zijn. De twee Jeugd en muziek Door de welwillende medewerking van de directeur van de Kweekschool, de heer C. J. Knook, was het het voorlopig comité „Jeugd en Muziek" mogelijk ge maakt gisteravond een vergadering te beleggen. Nadat de voorlopige voorzitter, de heer A. Kaarsemaker, de bijeenkomst enige keren voor geopend had ver klaard wegens het onregelmatig bin nendruppelen van belangstellenden, kon hü nogmaals de aandacht vestigen op het doel en streven van de op te rich ten vereniging. Evenals in andere plaat sen ligt het in de bedoeling hier enige muziekgroepjes, een muziek-discussie- club en bij voldoende interesse zelfs een jeugdorkest te vormen. Besloten werd voorshands met een blokfluit- ploeg, een zangclubje en een discussie groep te beginnen. Mevrouw Freeken werd bereid gevonden de leiding over de blokfluitploeg op zich te nemen. Ook had de toonkunstenaar Corn. Jonker zijn medewerking toegezegd. Bij de daarop volgende bestuursverkiezing werden in het bestuur benoemd: L. E Tengbergen (voorz.), de dames M- Doorn en A. Kleymeer en de heren D. Smit en C. Korver. Behalve door propaganda-avonden hoopt de vereniging ook bij de diverse scholen en jeugdorganisaties waardering en steun te ondervinden, 't Gezamenlijk zingen van enige canons besloot de drukbezochte oprichtingsbijeenkomst van „Jeugd en Muziek". marsen van A. Ney en Blankenburg wer den goed gespeeld. De mars van Blanken burg werd na veel applaus gebisseerd. Over het muzikale gedeelte van deze uitvoering kan „Crescendo" in het alge meen wel tevreden zijn. Men blijve echter de aandacht richten op een regelmatige en beheerste melodie-uitvoering. Na de pauze het optreden van het ca baret-gezelschap „Crescendo" met een bont repertoire. De musicerende amateurs slaagden er in dit gedeelte In met vocale, instrumentale en conferencier-prestaties het gehoor bijzonder te amuseren. De toe hoorders waren hiervoor zeer erkentelijk. Met een zeer geanimeerd bal werd deze uitvoering besloten. Ms. Een groot aantal leden van het C.N H.V. was gisteren in café Tom op het Waagplein verzameld voor een verga dering, waarop verschillende plannen voor de komende maanden werden be sproken. De hengelaars van het C N.H.V. zul len op 2 en 3 Juli hun snoeren uitgooien voor een hengelwedstrijd aan het West einde in De Kooy. Er zal alleen op baars gevist worden en de ongelukkige die een andere waterbewoner dan deze op haalt zal vijf centen moeten storten in de boetepot. De prijzen bestaan zoals gewoonlijk uit hengelsport- en huis houdelijke artikelen. Verder zullen af gevaardigden. op 29 April het henge laars-congres te Monnikendam bijwo nen. Medegedeeld werd, dat het C.N H.V. thans zeshonderd leden telt. Het is de wens, dat het ledental op 19 Sep tember, waneer de vereniging zijn tweede lustrum gaat vieren, 750 zal be dragen. Er is reeds een feestcommissie gevormd, die alle plannen evenwel om hulde met diepe stilte. Verder werd be sloten vis uit te zetten in de Scher meer. Dit zal in een kleinere mate ge schieden dan aanvankelijk de bedoeling was, aangezien van het polderbestuur nog geen definitief, bericht ontvangen is of de vereniging van het water in de polder gebruik mag blijven maken. ENGELS 820 K87e Kranendonk, van: Beknopte geschie denis der Engelse letterkunde, 2 dln. 823 A35.5b Anstey (ps. van Anstey Guthrie: The brass bottle. 823 B21f Barclay: The following of the star. 823 C21 Chandler: Farewell, my lovely. 283 C45 Croft—Cooke: Cosmo- polis. 823 F22g Ferber: Great son. 823 G38.5 Gilbreth Jr. and Gilbreth Carey: Chea per by the dozen. 823 P94 Punshon: Cross word mystery. 823 P94d Punshon: Death of a beauty queen. 82S W42p Wells: The passionate friends. DUITS 831 G52 Goldscheider: Die schönsten Gedichte der Weltliteratuur. 831 R50 Rilke: Das Buch der Bilder. 833 A44 Asch: Kinder in der Fremde. 833 N25g Neumann: Die Gold- quelle. 833 B97.7 Suttner, Von: Die Waffen nieder! 833 T40.3 Traven: Das Totenschiff. FRANS 843 B74 Bory: Chère Aglaë. - 843 P79.3 Pourrat: Le bosquet pastoral. OVERIGE TALEN 880 G87 Groningen, Van: De literatuur van het oude Hellas. 890 M55 Meulen, Van der: Kussisoh leesboek; met woordenlijst. 890 V92 Vriezen: Oud-Israëlietische geschriften. RKAFC besloot jeugd - actie met een gezellige feestavond Met een uiterst geslaagde opvoering van het blijspel „De universele erfge naam" heeft RKAFC zijn Jeugdactie besloten die enige tijd geleden was in gezet om de kasmiddelen voor het jeugdwerk te verruimen. In dit kader werden reeds een fancy-fair en een kiaverjasdrive georganiseerd. De to neeluitvoering in 't Wapen van Heems kerk met een stuk van Herman Burger, vormde met een verloting een waardige afsluiting van de gevoerde actie. „De universele erfgenaam", dat onder regie van de heer J. P. Doffer werd opgevoerd, brengt een luitenant ten tonele, die zijn tijd zoek brengt met allerlei fuifjes, daarbij krachtig ge steund door een student. Wanneer hij tot over zijn oren in de schulden zit, komt er uit Indie bericht, dat zijn rijke oom hem bij zijn overlijden alles heeft nagelaten. Hierdoor gaat hij op nog grotere schaal door met zich in le schulden te steken, die hij, naar hij meent, straks zal kunnen aflossen. Dan blijkt, dat zijn oom hem in het geheel niets nagelaten heeft, aange zien de man nog springlevend is en hem een lesje heeft willen geven. Maar aan het slot komt alles op zijn pootjes terecht. Naast de luitenant, die uitstekend vertolkt werd door de heer A. H. A van Rhoon, mogen zeker nog genoemd worden de oppasser en de geldschieter zeer verdienstelijk gespeeld door de heren J. Smit en F. Lansen. De avond werd besloten met een ge zellig bal waaraan de „De Dolonans" hun medewerking verleenden. Ouderdom komt met jubilea Op 16 April 1896 werden Gerrit Igesz uit Opmeer en Marijtje de Vries te Hoorn in de echt verenigd. Maandag zal het 55 jaar geleden zijn, dat de thans tachtigjarigen in het huwelijks bootje stapten en op hoop van zegen van wal staken. Van Hoorn werd koers gezet naar Opmeer en dan volgen in de loop der jaren Edam en Alkmaar. Het was al grutten, wat de klok sloeg, boekweit en mais, mais en boekweit. Toen de gezondheid niet meer toeliet, de grutterszaken voort te zetten, werd Bergen tot woonplaats gekozen, waar de krasse oudjes nu het wereldgebeu ren rustig bekijken. Hoe de lange reis geweest is? Voor- en tegenspoed, voor de-wind en teg/enwind wisselden el kaar af, als grutter heeft de jubilaris goede jaren gekend, heeft hij moeilijke jaren moeten doorworstelen. Maar toch, hij zou de reis graag, ondanks alles, nog eens overdoen. Met enige trots wijst de heer Igesz graag op het aan de wand prijkende familiewapen: de Duitse adelaar naast de Franse lelie. Eeuwen geleden wer den Igo en Galama in de echt verbon den, de stamouders van een familie van hotelhouders, officieren en paar denfokkers. De Igo's schijnen nog een rol te hebben gespeeld in de strijd tus sen de Schieringers en Vetkopers in Friesland. Het zal het jubilerende echtpaar Maandag niet aan belangstelling ont breken, velen zullen hen op hun 55- jarig huwelijksfeest de hand komen drukken en hen nog vele jaartjes van rust en gezondheid toewensen. Waar zijn de eigenaars? Hoe ongeloofelijk slordig vele mensen tegenwoordig nog met hun eigendom men omgaan, bewijst het feit, dat de politie op het ogenblik in het bezit is van enige tientallen autopeds, heren en damesrijwielen en kinderfietsjes, die over de periode 1949, 1950 en het eerste kwartaal van 1951, in onze ge meente werden gevonden. De eigenaars van deze rijwielen, zijn nimmer voor informatie, op het bureau geweest maar kunnen alsnog daar hun eigen dommen afhalen. De voorwerpen zijn momenteel, gedeeltelijk, in het politie bureau ondergebracht en door de vin ders behouden. Invaliden hielden contact avond Dezer dagen hield de afdeling Alk maar van de Alg. Ned. Invalidenborjd haar laatste contact-avond van dit sei zoen in het gebouw van de Vrijz. Her vormden aan de Heul. Deze avond droeg een ietwat feeste lijk karakter. En clubje, gevormd uit de- leden, verzorgde deze avond met een aardig repertoire van liedjes en rijmge dichten, die een vluchtige terugblik wierpen over de werkzaamheden van de afdeling, in de bijna 3 jaar van naar bestaan. Het behoeft geen betoog, dat dit door het bestuur zeer op prijs werd gesteld. Een buitengewone verrassing werd het bestuur bereid, toen een prachtig ontworpen afdelingsvlag werd binnengedragen tijdens het zingen van een vlaggenlied, speciaal voor deze ge legenheid gemaakt. Mevr. Den Ambt man, de sociale werkster van de afde ling, bood de vlag aan, die inmiddels een plaats had gekregen in de zaal en door bestuur en leden werd bewon derd. De voorzitter, de heer J. Z. Bier man, zeide zeer enthousiast te zijn over dit mooie cadeau en constateerde met dankbaarheid, dat met deze vlag een van z'n hartewensen in vervulling was gegaan. Tijdens de p^uze werd mevr. Den Ambtman een bloemstukje aange boden als blijk van waardering voor het vele werk dat zij voor de bond ver zet. Gezellig bleef men verder bijeer. onder de vrolijke tonen van de „Tok keiaars", afgewisseld met pianomuziek van mej. Van 't Hof. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie) Mijnheer de redacteur, Naar aanleiding' van uw artikel „Kleuren foto's met de box-camera", zou ondergete kende graag enige opmerkingen willen maken. Bij het lezen van uw artikel wordt dé in druk verkregen, alsof de amateur in het bezit zijnde van een gewone box-camera nu zq maar kleurenfoto's kan gaan maken, doch zo een voudig is het toch niet. De box-bezitter, die dit zou proberen, komt ongetwijfeld voor grote teleurstellingen te staan, daar het resultaat dan afhang't van het geluk dat hij heeft bij het maken van de op name, d.w.z. dat de omstandigheden juist zo zijn, dat hij met die box een juiste belichting kan toepassen. Een box is meestal zo ingericht, dat het slechts mogelijk is op een of twee verschil lende tijden in te stellen en op een of twee, soms drie verschillende diafragma's. Het belangrijkste bij de kleurenfotografie is juist de belichtingstijd, men kan wel iets over belichten, doch dit is ook maar zeer beperkt, wil men tenminste goede resultaten verkrijgen. Dus zal men- met box-camera's niet veel suc ces hebben, misschien zelfs helemaal niet. Wil men een redelijke kans van slagen heb ben, dan zal men in elk g'eval een camera nemen met een variabele tijd en diafragma in stelling, resp. van 1 sec. tot een 1/250 sec. en van f:4.5 tot f:18. Het is bovendien noodzakelijk, dat de lens voorzien is van een anti-reflex laag en zo goed mogelijk voor kleur gecorrigeerd is. Dan is het bezit van een goede belichtings meter onvermijdelijk, want zuiver belichten is een voorwaarde voor een goed succes. Zelfs bij zwart-wit fotografie, waar de belichtings speelruimte zo g'root is, zien helaas nog te veel amateurs kans om of zeer onder- of over te belichten, doch de foto-handelaren zijn dan altijd nog wel in staat een goede afdruk te leveren, bij de kleurenfoto's op papier is dit beslist uitgesloten. Ondergetekende heeft in 1950 een cursus van het Agfa-color procédé in Duitsland ge volgd, dus is vrij goed op de hoogte met de mogelijkheden ervan. Veler ideaal is nu ver wezenlijkt, men kan nu inderdaad klemenfoto's op papier gaan maken. De foto-handelaren zullen hun cliënten ongetwijfeld met hun ad vies van dienst willen zijn, doch laat men vooral serieus zijn bij het maken van de op namen, dan zal men inderdaad wel succes heb ben. Volg'ens ondergetekende krijgt men de beste kleurenfoto's indien men niet teveel kleu rige onderwerpen op een foto bijeen heeft, want vooral hier geldt het gezegde: „Een voud siert de mens". Nieuwesloot 133, Alkmaar. Hoogachtend, F. J. RIS. In Alkmaar vermist kind in Avenhorn terecht gekomen Gistermiddag om drie uur werd aan het politiebureau aangifte gedaan van de vermissing van het achtjarig zoon tje van een rijwielhersteller uit Hoorn. De man was met het kind op de mo torfiets, naar Alkmaar gekomen, en had de achtjarige onder de hoede van een vriendje, op de Mient achtergela ten. Teruggekomen, meldde een angstig speelkameraadje, dat het zoontje van de rijwielhersteller was zoekgeraakt. De radeloze vader begon onmiddellijk met dreggen, in het water van de Mient, hetgeen echter geen resultaat opleverde. Het duurde tot negen uur 's avonds, eer op het politiebureau het bericht binnenkwam, dat het vermiste kind terecht was. Een bekende van de vader, had de jongen huilend aange troffen, en had het kind meegenomen naar Avenhorn. Gemeentepersoneel haakt in Op initiatief van burgemeester Wy- tema, is ook hier ter stede een actie onder het gemeentepersoneel van hoog tot laag ingezet om, door het schen ken van vrijwillige bijdragen, een som geld ter beschikking te stellen van de „Haak-In"-actie. De leiding berust bij mr. J. A. Dries- sen, hoofd-commies ter gemeente secretarie. Een geste, die waardering en navolging verdient. OOK DE ALKMAARSE CAFé- HOUDERS HAKEN IN In Alkmaar heeft zich een comité gevormd voor de inzameling van gel den voor de Haak-in-Actie ten behoe ve van de kankerbestrijding. Het co mité zal bij alle caféhouders, bierbot- telaars, distillateurs en kellners een collecte houden. Men is er van overtuigd, dat men met milde hand zal geven voor de be strijding van de gevreesde volksziekte. Turnlust-kleuters hadden een feestmiddag Aan de festiviteiten, die Turnlust voor zijn leden ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan organiseert, komt schier geen einde. Zaterdagmiddag werd voor de oude adspiranten een filmmid dag in het Cinema Theater gehouden en gistermiddag was het een feestdag voor de kleuters van vier tot met zes jaar. De kleuters, en in niet mindere mate de ouderen, die leiding moesten geven, hebben zich uitstekend vermaakt met diverse spelletjes. Met zaklopen aardappelenrapen, koekhakken en ver schillende balspelen heeft men onge veer honderdvijftig van deze kleuters een onvergetelijke middag in het gym nastieklokaal aan de Nieuwesloot be zorgd. Dat de versnaperingen hiertoe veel hebben bijgedragen, behoeft na tuurlijk geen betoog. Bijeenkomst van Genootschap Nederland-Engeland In de kleine zaal van de Harmonie sprak gisteravond mej. Gladys Ainslie voor een aanzienlijk aantal leden van het Genootschap NederlandEngeland over de oude Engelse universiteitsstad Oxford. Mej. Ainslie, die zelf een in woonster van deze mooie door heuvels omgeven stad is, vertelde met veel lief de talrijke bijzonderheden over de historie en de tradities van Oxford, dar nog steeds een typisch middeleeuws aanzien heeft. Reeds in de eerste helft van de twaalfde eeuw werd hier les gegeven en samen met die van Cam bridge, de eeuwige rivaal, behoort de universiteit tot de oudste van Europa. In deze zelfde eeuw werden de buiten landse professoren en studenten, die aan de Parijse universiteit college ga ven resp. studeerden, uitgewezen. Ve len van hen zochten een toevlucht in Oxford, hetgeen de groei en bloei van de universiteitsstad zeer bevorder de. Er zijn nu eenentwintig colleges, alle gebouwd ln een eigenaardige vierhoeksvorm met een binnenplaatsen hiervan is waarschijnlijk het University College het oudste. Het voornaamste college is evenwel Christ Church, dat in 1532 door Kardinaal Wolsey werd gegrondvest. Al deze colleges zijn verantwoordelijk voor de discipline onder hun eigen studenten. De univer siteit is een volkomen zelfstandig en zelfbesturend lichaam over de werk wijze waarvan mej. Ainslie talrijke interessante en geestige bijzonderheden mededeelde. De spreekster, die zelf afn het St. Hilda's College heeft ge studeerd en onder meer meeroeide In de eerste dames-.,acht" van Oxford, toonde bovendien een mooie serie lichtbeelden, die haar lezing op aan trekkelijke wijze illustreerden. Zeer mooi waren de opnamen uit het inte rieur van de vele schitterende oude bouwwerken, kerken en bibliotheken, die deze middeleeuwse stad rijk is. Opvallend was hierbij de rijke variatie aan bouwstijlen, die herhaaldelijk eigenaardige effecten sorteerde. Zeer bekoorlijk waren vooral de smalle oude straatjes met hun voorovernei gende huizen. Mej. Ainslie is er gister avond ongetwijfeld in geslaagd een ruime interesse op te wekken voor deze middeleeuwse stad met haar gro te schoonheid, wijsheid en lust. l is het comité bijeen geweest tot Zevenhuizerlaan bij Jac Geslaagde jubileumavond van SOVA De personeelsvereniging van de Spoorwegen te Alkmaar, SOVA, her dacht gisteren in een geslasgde jubi leum-avond, haar vijfjarig bestaan. De voorzitter, de heer J. Hillenius, zeide in zijn openingswoord, dat het eigen toneelgezelschap door verschillende omstandigheden was verhinderd, deze avond voor het voetlicht te treden. Thans had de personeelsvereniging zich verzekerd van het optreden van het BSO-cabaret. Dit cabaret bracht in een non-stop uitvoering, tal van geslaagde nummers ten tonele. Het begon met twee Ita liaanse liederen, waarna sketches, dan sen en muziek elkaar in bonte afwisse ling, opvolgden. Het cabaret oogstte zeer veel succes met zijn sneltekenaar en ook het optreden van het „Rhythm Trio", van Henny Berkels, vond veel waardering. De meest geslaagde sket ches waren ongetwijfeld „De bokswed strijd" en „De zee". Het cabaret be sloot met enige typische boerendansen Het was een programa, waaraan de SOVA-leden met genoegen zullen terug-denken. Bezoek aan de „Oranje" Woensdag maakten de leerlingen van de zesde klasse van de Nic. Beetsschoo) een uitstapje naar de Oranje, het trotse vlaggeschip van de Mij. Nederland. Reeds om 8 uur blies het hoofd van de school, de heer Lammers, op het Bergerhout verzamelen en het behoeft niemand te verwonderen, dat alle kin deren, ook de gebruikelijke langslapers prompt op tijd waren. Met een van de Naco-bussen werd in opgewekte stem ming naar Amsterdam gereden, waar het tochtje over het IJ naar de Mij. Ne derland, langs de zeekastelen menig jon genshart sneller deed kloppen. De „Oranje" was voor de leerlingen een openbaring. Zij hadden geen ogen genoeg om alles in zich op te nemen. Van onder tot boven werd het schip doorkruist, de hutten, cabines, biblio theek, zwembad, eetkamers, kinder speelplaats enz. Het „komboffie" was een enorme ruimte, waar tientallen koks aan het werk waren. Een goed idee van de afmetingen van het schip kreeg men, indien men in de laad schachten keek. Het hoogtepunt was natuurlijk de brug met zijn stuurinrich ting, kompassen, radarinstallaties en alle mogelijke andere instrumenten. Was het wonder, dat één van de jon gens de verleiding niet kon weerstaan om verschillende keren de sirene in werking te stéllen, daarmede het halve havengebied opschrikkend? TAAKWAARDERING WATERSTAAT Ten behoeve van het in te stellen onderzoek over de vraag, welke rang voor bepaalde functionarissen van de Rijkswaterstaat, met het oog op de waarde van de desbetreffende taken passend moet worden geacht, is een commissie Taakwaardering Rijkswater staat ingesteld. Tot lid van deze commissie is o.a. benoemd onze stadgenoot, de heer Th de Boer, Rijkshavenmeester, alhier. INTERNATIONALE TULPENRALLYE Onder de namen van de Nederlandse deelnemers aan de Derde Internationale Tulpen-Rallye April 1951 vinden wij die van onze stadgenoot de heer J. P. Kok kes te Alkmaar. PURMEREND, 11 April 1951. Bijen- markt: aanvoer 14 volken, prijs voor kor ven f 15—1 19! voor de enige kast 23,59. Handel «tug, ondanks geringe aanvoer. >1 'n Engelse serie Make Up in mooie moderne kleuren en populaire prijzen. Lipstick Rouge, Nagellak, Poeder, Creme, Maskara Het Engels-Amerikaans succes-artikel en toch maar 75 ct Gisteravond is het comité bijeen geweest om de laatste voorbereidingen te treffen tot het organiseren van de festiviteiten en herdenking voor de komende feestdagen. Het programma werd als volgt samenge steld: Maandag 30 April: 10—12 uar komen de kleuters (4—5 jaar) onder leiding van het onderwijzend personeel in de „Rustende Jager" bijeen voor het bijwonen van een goochel-voorstelling; 911 uur gaan de kinderen van 6—9 jaar gezamenlijk vanaf het schoolplein een filmvoorstelling bijwo nen in de St. Willibrodusstichting; van 14 -16 uur wordt deze film voor de kinderen van 10—15 jaar gedraaid. Kinderen van ULO-school e.d. tot 15 jaar kunnen zich aansluiten bij de andere schoolkinderen; 19—20 uur: muzikale rondgang door het dorp van de beide plaatselijke muziek korpsen. Vrijdag 4 Mei: 18 uur: De vlaggen half stok; 19,15 uur: opstellen stille tocht in de Bergeonstraat; 19,30 uur: erhrek naar het monument op 't Groentje; 19,3019,45 uur: klokgelui; 19,45 uur: koorzang bij het mo nument door het R.K. gemengde koor ..Nieuw Leven", Christ, gemengde zang vereniging „Zang en Vriendschap" en het Herv. Kerkkoor o.l.v. dirigent Koeman uit Limmen. De te zingen liederen zijn: Wilt heden nu treden, O Heer die daar des He mels tente spreidt. Vlaghijsen door twee padvinders. Twee minuten stilte. Krans- legging en gelegenheid tot kranslegging door de nabestaanden. Tot besluit worden twee coupletten van het Will elm1 is gezon gen, waarna het vertrek in alle stilte zal geschieden. Kerkdiensten Kerkdienst Nederl. Herv. Kerk c Vrij dag 4 Mei 's "'vonds 8,15 uur Wijdingsdienst door ds H. W. Bloemhoff. In 't Evangelisatiegebouw aan de Kerkr laan zal op 4 Mei 's avonds 8.30 uur een gecombineerde kerkdienst worden gehou den voor Hervormden en Gereformeerden. De sprekers worden nader aangekondigd. Waarschijnlijk zal een kerkkoortje mede werking verlenen. In de R.K. Parochiekerk van de H. Willi- brordus wor^t op Zaterdag 5 Mei des mor gens om acht uur een gezongen H. Mis op gedragen voor de gevallenen van ons va derland. Zaterdag 5 Mei. De burgery wordt verzocht te vlaggen. Om 14,30 uur Ruitersportdemonstratie in plan-West (achter de Westerweg en Zee weg). 16 uur: Bloemencorso. Ieder kan deel nemen. Alle soorten voertuigen, fietsen, autopeds, zowel voor reclame als individu eel. Opgave bij de heer H. Pel, Schuine Hondsbosselaan 72; de route, die gereden wordt is als volgt: Inrijden Stationsweg, opstellen Butterlaan, Heerenweg, richting Kerkelaan, Westerweg, Zevenhuizerlaan (overweg), Heerenweg, waarna, de optocht in de Butterlaan wordt ontbonden. Prijs uitreiking daarna in café Admiraal aan de Heerenweg. Ronde yan Heiloo 18 uur: Ronde van Heiloo envplan-West. Kleedgelegenheid en prijsuitreiking in het Gezellengebouw. Opgaven bij architect Aad Ham, Heerenweg. Zowel junioren als senioren kunnen deelnemen, 20 uur: Cabaretavond in de aula van de St. Willibrordusstichting. Medewerking wordt verleend door „De Drie Musketiers" goochelaar Nienhuis en Willy Doggenaar, accordeon-virtuoos. Voor beide avonden zijn gratis kaarten verkrijgbaar voor hen die op de lijst getekend hebben of alsnog iets willen afstaan voor de bestrijding van de onkosten. Kaarten afhalen: voor bewo ners ten Noorden van de Stationsweg- Zeeweg bij de heer K. Helder. Bergeon straat 21; ten Zuiden van de Stationsweg tot Zevenhuizerlaan bij Jac. Wassenaar, Zevenhuizerlaan 23 en ten Zuiden van Ze venhuizerlaanGroenelaan, Straatweg, by de heer J. van Riet, Straatweg 393. Zonder kaarten wordt geen toegang verleend Het comité deelt mede dat de collecte ten bate van deze festiviteiten het bedrag van het vorige jaar ruimschoots heeft <- verschreden. Voor de ouden van dagen Het duurt nog maai' enkele maan den en dan gaan de ouden van dagen weer een dagje uit. Naar deze dag wordt door de betrokkenen reeds lang uitgezien, maar zo'n uitgaansdag kost veel geld. Met veel succes is dit feest in de voorafgaande jaren georgani seerd. Dit was alleen mogelijk dank zij de steun van de gehele bevolking. Als het voor de oudjes was, taste men gaarne diep in de beurs. Men kan dit weer doen in de week van 16 tot en met 21 April Gedurende deze periode wordt er door een damescomité met intekenlijsten gemerkt. Het comité, be staande uit de dames Bammes,, Koo- men, v. Tricht, Bood, Affourtit, Nien huis, Verhoeven, Hoedjes, Avis en de Jager en de heren Groot en Majolee, zullen zich daarvoor inspannen. Men kan ook geld storten op het gironum mer van laatstgenoemde, n.l. 524034, on der vermelding „Autotocht ouden van dagen 1951". A.T.V. FALKLAND Wij verwijzen belangstellenden naar een aankondiging in dit nummer waar in opgave wordt gedaan van verander de data van opvoering. Het was Vrijdag 9 Maart voor onze Vrij willige Brandweer een bijzonder gedenkwaar dige dag. Toen werd haar immers de nieuw aangekochte autobrandspuit overgedragen, maar Zaterdag 7 April was eveneens een gedenk dag, omdat toen het tienjarig bestaan werd herdacht. Voor dit heugelijk gebeuren hadden de brand weermannen en hun vrouwen zich naar café De Graaf begeven, om aan dit feit enige luister bij te zetten. Tevens waren aanwezig het vol tallig college van B. en W. met zijn dames. Na de openingsrede door commandant Len- ting, kreeg burgemeester Nolet het woord. Deze schetst© in gevoelvolle woorden, de altijd goede verstandhouding tussen de commandant en het personeel. Commandant Lenting was reeds dertig jaar in dienst bij de verplichte brandweer en nu tien jaar bij de vrijwillige brandweer, zodat hij nu zijn veertigjarig jubileum vierde. Voor deze trouwe dienst als brandweerman, verleende burgemeester Nolet commandant Len ting het zilveren kruis met gesp van de ver eniging van brandweercommandanten. Hij sprak de wens uit, dat deze nog jaren zijn diensten aan de brandweer mag geven. Wethouder Duin memoreerde de aandrang die de commandant ook op hem had uit gevoerd, voor het verkrijgen van goed mate riaal. Spreker geloofde dat de commandant nu tevreden kan zijn. Onder-commandant Hille overhandigde de heer Lenting een oorkonde namens het coips. Wethouder Lang'ereis haalde enkele jeugd herinneringen op en memoreerde vroegere branden. De commandant van de Alkmaarse vrijwillige brandweer, de heer Van Maarleveld, felici teerde het corps met zo'n commandant en sprak een woord tot de vrouwen, die bij voor komende branden dan hun mannen zien gaan om him plicht te doen. Zij moeten deze daarbij zoveel mogelijk ter wHle zijn, opdat ze vlug op hun post kunnen zijn. Het officiële gedeelte was hiermede ten einde, waarna men tot diep in de naoht gezel lig bijeen bleef. Door het buitengewone natte en kou de voorjaar heeft de bewaargroente nog weinig! last van de nieuwe groente. Dit is de voornaamste reden dat de krachtige vraag uit het binnenland, vooral voor rode kool, blijft bestaan. Daar ook Belgie en Zwitserland nog wat rode kool vroegen en de aanvoe ren niet bijzonder groot waren, kon de prijs vooral in de grote sorteringen belangrijk aantrekken. Vooral de grote kool van 3 kg. en zwaarder hebben de afgelopen week hun bewaarloon wel verdiend. Ook de gele kool steeg wat in prijs, doch deze verhoging had nog niet veel te bete kenen. De hoogste markt was 11.20. Er ,was wat minder doordraai, doch de 'markt kon de aanvoeren, die nog niet overstelpend waren, onvoldoende ver werken. De Deense witte kon ook beter afgezet worden, al bleef er dagelijks nog een klein overschot. Oostenrijk en Zwitserland houden nog vol en ook maakten enkele zuurkoolfabrieken nog een bak zuurkool. De hoogste prijs voor kleine Deense witte liep boven 9 cent. Uien waren af en toe vrij aardig ge vraagd. 10 April liepen ze te Broek op Langendijk tot bij de tien cent per kg. 11 April was de prijs weer terug gezakt tot 67 cent. Af en toe wordt een wagon verladen voor Hongarije, welk land vroeger altijd als een grote uienproducent bekend stond. Bieten bleven op hetzelfde niveau: bieten A 6.50 tot 7.50, bieten B niet ge noteerd. Lof I ging van de hand voor 35 tot 38 en lof H van 28 tot 30 cent per kg. Door de aanhoudende regenval, die op de zwaardere gronden elke land arbeid onmogelijk maakt, beginnen telers van vroege aardappelen zich ernstig ongerust te maken over hun oogst .Zowel in de Streek als in Broek op Langendijk, waar in de regel de eerste aardappelen worden gerooid is men er half Maart in geslaagd om en kele percelen te beplanten. Bij onder zoek is gebleken, dat het uitgeplante pootgoed het niet gemakkelijk heeft gehad. Het is tendele tot „onderzeeër vorming" overgegaan, waarbij de sten gel naar beneden groeit in plaats van naar boven, anderdeels zijn de poot- aardappelen gaan rotten. Telers, die hun pootgoed nog in de schuur hebben, zijn er dus waarschijnlijk niet het slechtst aan toe. Toch wordt algemeen verwacht, dat de nieuwe oogst, onder voorwaarde dat van nu af beter weer zal optreden, toch zeker drie weken later geacht kan worden dan wij ge wend zijn. Gelukkig schijnt er nog een voldoende reserve van oude aard appelen aanwezig te zijn, waarbij intus sen de goede kleiaardappelen wel tot de zeldzaamheden zal gaan behoren. Beslag wegens belasting schuld Ambtenaren van de belasting heb ben beslag gelegd, op huis en inboedel van de familie S., die spoorloos uit het dorp is verdwenen, zonder haar belas tingschuld te betalen. Volgende week zal er een openbare verkoping van het in. beslag genomene worden gehouden. Op de gemeente-secretarie is men on bekend met de huidige verblijfplaats van de familie S.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3