Ook de Sowjet-Unie is niet veilig voor spionnage „GOLDY EN PETER" IN ALKMAAR „Ouwe taaie" herleeft Herziening reglement Alkmaarse brandweer De slachtveemarkt van Maandag Ambassadeur bezochi gewonden 'f Westen weet alles omtrent Russisch atoomgeheim Arsenaal van bommen in Midden-Siberie DINSDAG IT APRIL 1951 Hollanders, die in Duitsland populair werden nu naar Zuid-Frankrijk Het veroorzaakte Maandagmorgen nogal enige beroering in veekoperskringen, toen plotseling tegen het décor van Waagtoren, krijsende varkens, klagende koeien en schreeuwende veedrijvers een drietal cowboys verscheen op de voorplecht van een klein jacht, dat in het water van de Voordam gemeerd ligt. Drie bedriegelijk-echte cowboys, compleet met „beits", geweldige pistolen, flap hoeden en rinkelende sporen, poserend voor onze fotograaf. Het was niet, zoals een voorbijkomende slagersjongen opmerkte, een symptoom van Nederlandse veehandel op Texas. Och neen, de cowboys (we tellen de cow-girl Goldy er maar nonchalant bij) interesseerden zich hoegenaamd niet voor het in alle toonaarden klinkende concert op het Waagplein. „Goldy", de vrouwelijke cowboy was voor het moment meer getroffen door een gat in haar nylonkous, dat te wijten was aan een van „Peters" sporen, toen hij in het kajuitje een onberekenende pas maakte. Laat Goldy en Peter dan ook niet op uw vee los, Nederlandse ranchers. Dat kon zoiets weieens niet overleven. Geef Goldy en haar echtvriend Peter liever een gitaar in de handen, en accepteer die pistolen, de lasso en de schitterende laarzen dan maar als „overbodige decoratie". Want het tweetal, dat voor enkele dagen onze stad als verblijfplaats heeft gekozen, voelt zich op het toneel meer thuis dan op een farm en hanteert de gitaar heel wat beter dan de rotan van dei veedrijver. Maar het zijn dan ook „Goldy en Peter de Vries". Wat zegt u? Nooit van gehoord? Vraag in Duitsland eens aan de eerste de beste voorbijganger of hij „Goldy und Peter de Vries" kent en onmid dellijk zal de aangesprokenen u een liedje uit het uitgebreide repertoire van deze beiden kunnen voorzingen. Wel licht hoort u dan het in Duitsland zeer populaire „Haste Tone, jippie, jippie jeh-hee-hee", en ge zegt verbaasd: „Dat is onze goeie „Oude Taaie"! Inderdaad. Goldy en Peter zorgden ervoor, dat on ze „Ouwe Taaie", die hier inderdaad zeer oud en zeer taai geworden is, in Duitsland herleefde. De zon schijnt de beklagenswaardige cowboy niet meer in de nek. maar Goldy en Peter zingen in consequent: „Und er hing Sich am Sockenhalter auf". Verder speelt de radio in Duitsland dagelijks minstens eenmaal „Cowboy-Jimmy", een eigen liedje van dit muzikale echtpaar. Maar ook Sarina en Kronjo, die el kaar in de dessa zo teder beminden, (waarbij de interventie van een tijger wordt bezongen) werden in Duitsland tot nieuw leven gewekt, om op dezelfde droeve manier als „onze" Sarina en Kronjo aan hun einde te komen. Dan noemen we uit het grote programma nog „Hei hei, meisjelief', dat ook in Duitsland zeer populair geworden is, dank zij Goldy en haar Peter. Van „Cowboy-Jimmy" werden in negen maanden tijds 280.000 platen verkocht. En de zwarte poedels, die tot „de trots" van het muzikale echtpaar behoren, zijn naar Sarina en Kronjo vernoemd, hetgeen al genoeg zegt... Eerste rangs-artisten. Onze Nederlandse Peter de Vries en zijn echtgenote, die oorspronkelijk uit Denemarken afkomstig is, zijn merk waardigerwijs de eersten, die het „Cow boygenre" in Duitsland populair maak ten. Ze deden dat met een scherpe kijk op het karakter van de Duitser, die de „Amei-ikaanse cowboy" liever ziet gaan dan komen. „Wij brengen meer het „kalme" repertoire", zegt Peter, onder wijl schurend aan een latje, dat de „slaapkajuit" waterdicht moet maken. „De Duitsers houden niet van het „Wheepie-gedoe". dat de Amerikanen een cowboy opdringen". Toch hebben Amerikanen onderling wel eens wed denschappen afgesloten op de echtheid van Peter, dus een geloofwaardige cow boy is hij weL Een zoon uit het land van Uncle Sam verloor zelfs vijf dollaromdat hij be weerde, dat Peter een gedroste Ame rikaanse soldaat uit Texas wasHet legde Peter en Goldy geen windeieren, dit optreden voor het Duitse publiek, en begrijpelijkerwijs profiteert ook de fiscus van een en ander mee. Vier en een half jaar doet Peter dit werk al. Eerst trad hij op voor de bezettings troepen in Duitsland, later voor de „special service", tot ten slotte ieder een van nabij met dit tweetal wilde kennismaken en het engagement op engagement regende- Nu is het dan zover, dat het tweetal in Duitse artis- tenkringen aan de top staat! Zwierven Peter en Goldy eerst per trein en auto door Duitsland, toen er gezinsuitbrei ding kwam moest er een compromis gevonden worden tussen twee idealen: een eigen huisje en toch trekken en twerven. Zakenmanmetcowboy-laarzen. Terwijl Peter de Vries dit alles ver telt, blikt zijn stamhouder (ook 'n Peter) verwaand wat dies meer zij. En het is geen al te slechte schipper geworden. Morgen zal de „Goldy" zijn ligplaats aan de Voor- dam verlaten voor een reis naar Zuid- Frankrijk, waar het duo een aantal nieuwe engagementen wacht. De derde volwassen opvarende is de heer J. Un tied uit Alkmaar, die de reis zal mee maken om in het buitenland handels relaties aan te knopen. Hoewel zijn voornaamste taak bestaat uit het ver dienen van deviezen zal hij af en toe ook in het gewaad van cowboy worden gestoken om de uitvoeringen luister bij te zetten. „Zoek het buitengaats". En nu werkt Peter de Vries hard aan zijn bootje, dat nog op verschillende plaatsen gebreken vertoont. De schilder heeft vanwege 't slechte weer verstek laten gaan, maar op de reis naar het zonnige Zuid-Frankrijk zal men wel een helling vinden, waar de „Goldy" in een nieuwe huid kan worden gestoken. Mevrouw de Vries krijgt dagelijks in structies van haar man omtrent het vastsjorren van de talloze voorwerpen in de kleine kajuit als er eens „zwaar weer" mocht komen". Het zal ons daar wel weer lukken", zegt Peter optimis tisch. „Het ging ten slotte overal goed Je doet dit werk meestal niet langer dan tot je vijf en dertigste jaar en dan is het aardig als je genoeg hebt ver diend om een sigarenwinkeltje te be ginnen. In ieder geval willen we de .Goldy" er aan overhouden." De kleine Peter laat op dit moment een genoeg lijk gesnor horen alsof hij het volkomen eens is met de plannen van zijn vader Peter (die een halve Alkmaarder is. hjj woonde hier geruime tijd) zal zijn drijvende domicilie wel in veilige ha ven weten te sturen, temeer daar hij wordt bijgestaan door de heer Untied, die reeds stuurmans-ervaring op de grote vaart heeft opgedaan. „Hier in Holland, waar men je met een grijp- stuiver afscheept kunnen we het niet vinden", zegt Peter", en daarom zoeken we het buitengaats (om in zeemans termen te blijven)". En het succes moet je nu eenmaal zoeken...!" Aangaan van geldleningen In het begin dezer maand zijn de rentenormen waaraan de geldleningen ten laste van lager publiekrechtelijke lichamen moeten voldoen op een eni germate hoger peil gebracht. Het ïs nu mogelijk geldleningen voor een loop tijd van 30 jaren of meer te sluiten te gen 3% procent. Door de schaarste aan kasgeld en de terugvordering van kasgeldleningen zijn liquilatiemoeilijkheden ontstaan, waarom B. en W. getracht hebben een zo groot mogelijk gedeelte van de vlottende schuld te vervangen door vaste leningen op lange termijn. Er is thans een aanbieding voor een lening van f 800.000 tegen 3'yt pet af te lossen in 30 jaartermijnen. De directe kapi taalsbehoefte der gemeente op langer termijn dan 15 jaren bedraagt in to taal f 4.320.00, waarvan f 2.700.000 reeds is uitgegeven. B. en W. stellen, in ver band met een en ander, voor een geld lening van f 8000.00 tegen een koers van 100 pet af te lossen in dertig ge lijke jaartermijnen. B. en W. stellen verder voor hen te machtigen met de regeringscommissa ris voor het radiowezen te Hilversum ter voorziening in de behoeften aan kasgeld een lening aan te gaan van f 300.000 door de tralies van zijn looprek en kijkt het kleine ka juitje rond. Inder daad, Goldy en Pe ter losten de moei lijkheid op door zich een jacht aan te schaffen, een ge makkelijk te ver plaatsen „huisje". De kleine Peter is 1 meest in de wol ken en repeteert (muzikaal als hij Is) reeds het be kende „Goodnight Ireen". Op het dek «chudt Kronjo, de poedel, die al hele maal aan het schip gewend is, de wa terdruppels uit zijn vacht. Toen Peter (nu zes weken geleden) het schip, dat na tuurlijk „Goldy" gaat heten, kocht, Veranderde zijn le ven op slag. Hij be gon zich te be moeien met het binnenaanvarings- ïeglement, met sig nalen, de motor en -rr B. en W. stellen de Raad een her ziening voor van het reglement voor de Alkmaarse brandweer, dat ver ouderd was. Thans zijn o.a. wegge laten de bepalingen op de sterkte der voormalige luchtbeschermingsbrand weer en op de benoeming en het ont slag van het personeel evenals op za ken welke door een ander gezag wor den geregeld. Verhoogd zijn de nog van 1941 da terende jaarlijkse vergoedingen aan het personeel en de beloning voor het nablussen. De verhoging voor de jaar lijkse vergoeding voor de staf achten B. en W. verantwoord, o.a. door het feit, dat de brandweer ook in omlig gende gemeenten zonodig de behulp zame hand moet bieden en haar taak dus verzwaard is. De voorgestelde vergoedingen be dragen voor de commandant f 800, voor de adjunct commandant f 250, voor de hoofdbrandmeester f 400. voor de chef van het materiaal f 400. voor de secretaris f 300 en voor de bode f70. De vrijwillige corpsen krij gen een toelage van f 2500 en vergoe ding voor het verrichten van diensten in andere gemeenten. Bij langdurige nablussingen kunnen vergoedingen worden uitgekeerd van f 1.25 per uur. Intrekking financiële mede werking voor bouwplannen De Raad besloot destijds financiële medewerking te verlenen aan de R.K. woningbouwvereniging „Goed Wo nen" voor de bouw van 75 woningen in de Anna Bijnstraat. De bouw is niet doorgegaan door het ontbreken van het nodige bouwvolume, waarom de vereniging haar verzoek intrekt. B. en W. stellen voor te voldoen aan het verzoek der vereniging om in trekking van haar verzoek om finan ciële steun, tot welke steun de Raad had besloten. Tevens wordt voorgesteld in te trek ken het verzoek om financiële steun van de bouwvereniging Rochdale (tot welke steun reeds werd besloten) voor de bouw van 63 woningen aan de Cor- nelis Evertsenstraat en de Marnix- straat. Het bouwvolume ontbreekt ook hiervoor. Het is de bedoeling dat plan te ver vangen door een ander van 74 wo ningen. Burgerlijke Stand Geboren Grietje, d. van J. Bek on T. Antonowa. Johanna M. E„ d. van L. J. Fiket en J. Seijts. Catharina A. A. d. van H. D. Limburg en A. Blokker. Catharina A. M„ d. van L. van der Spek en G. M. Boom. Cornelia C. M„ d. van W. F. Hoebe en G. E. Th, Fuhrmann. Getrouwd: Pieter Wagemaker en Anna Ilubregtsen. REGLEMENT VAN ORDE VOOR DE RAADSVERGADERINGEN Bij het overleg van B. en W. met het seniorenconvent is gebleken, dat de leden daarvan er weinig voor gevoe len om in de wijze van behandeling der ingekomen stukken verandering te brengen. Voorgesteld wordt vast te stellen, dat indien de voorzitter van oordeel is, dat een op de agenda voorkomen de zaak of een in de vergadering in gediend voorstel, amendement of mo tie met de huishouding der gemeente niets te maken heeft, een en ander op voorstel van de voorzitter buiten be handeling wordt gelaten. VERKOOP VAN GROND B. en W. stellen voor te verkopen aan mej. M. C. Schaap te Bergen een perceel grond aan de Loudelsweg al daar ter groote van ong. 800 m2 tegen f 3.50 per m2 en aan de gemeente Ber gen een perceel grond tussen de Lou delsweg en de Dorpsstraat ter groot te van circa 2450 m2 tegen een prijs van in totaal f2.200. Ten behoeve van het gasstation met tuin te Bergen moet dan een erfdienstbaarheid van over weg en van de Dorpsstraat en de Lou delsweg worden gevestigd. BIJDRAGEN OMWONENDEN IN DE KOSTEN VAN SPEELTERREINEN B. en W. zegden de raad reeds over weging toe van de mogelijkheid tot verhaal van de kosten van aanleg van speelterreinen op de omwonenden. Zij zeggen thans te menen, dat bedoeld verhaal niet mogelijk is. De wensen en verlangens lopen te veel uiteen en de mogelijkheid bestaat, dat ook kinderen van elders van de speelterreinen ge bruik maken. B. en W. stellen daarom voor de kosten voor aan te leggen speelterreinen niet op de omwonenden te verhalen. FAILISSEMENTEN De Alkmaarse Arrondissementsrechtbank verklaarde failliet A. P. B. J. Duynstee. Kennemerstraatweg 464 te Heiloo. Rechter commissaris was mr R. W. J. C. van de Walt Bake. Curator mr A. Schenkeveld, Oudegracht 227 te Alkmaar. Door het verbindend worden der eniga uitdelingslijst is het faillissement van H. Kaal te Alkmaar geëindigd. Met ingang van 21 Maart is definitief surseance van betaling verleend aan D. W. Oppedijk, h.o. Reehmond Abrasives Company, zaak Kennemerstraatweg 347 te Heiloo, voor de tijd van anderhalf jaar, in gegaan op 18 Januari. Bewindvoerder is mr C. Smal, Kennemerpark 7, Alkmaar. WIJZIGING BOUWVERORDENING In de practijk is gebleken, dat de eisen in art. 55 van de bouwverorde ning onvoldoende waarborgen bieden ter voorkoming van vochtigheid. Het artikel moet daarom worden ge wijzigd. B. en W. stellen voor daartoe te besluiten. dierenbescherming In de buurt van de Emmastraat zwerft een cypers poesje (witte borst en witte pootjes)Eigenaar of liefheb* bers kunnen zich wenden tot de in specteur va:i Dierenbescherming, de hear Ver we*, Baanstraat, Alkmaar. Het aantal aangevoerde koeien was gister niet bepaald ruim te noemen. Als gevolg ech ter van de hoge noteringen enkele prima dieren gingen boven de hoogst gegeven prijs uit is de handel toch stug geweest. De nuchtere-kalveren waren bij een vrij vlotte handel, even goedkoper. De voor de worst be stemde dieren varieerden van f 1,90 tot 2,— pci kg; de overige kalveren van f 2,— tot .f 2,10 per kg uitgebeend. Op de varkensmarkt viel bij de aanvang een afwachtende houding bij de kopers waar te nemen. Later ontwikkelde de handel zich, bij eer lagere aanvoer dan verleden week, tot matig, met hog'ere prijzen. Opgemerkt wordt, dat de hoogst gegeven notering voor de vlees- en spekvarkens slechts voor een klein aantal dieren is besteed. De handel in de zeugen, waarvoor maar weinig animo bestond, was slecht te noemen. De verhandeling van var kens geschiedt met korting op het levende gewicht. Zaterdag schoolvoetbal De schoolvoetbalcommissie te Alk maar is niet van plan de moed op te geven. Zij heeft besloten de wedstrijden het kost wat het kost doorgang te doen vinden en thans de eerste ronde vastge steld op aanstaande Zaterdag. Het pro gramma wordt in zijn geheel dus op nieuw een week opgeschoven. Door het programma op de derde dag iets uit te breiden hoopt men de finale toch nog op Koninginnedag te kunnen hou den. Als het tenminste niet regent Aanrijding bij station Gistermiddag omstreeks 3.50 uur reed een autobus van de Naco vanaf de Helderse weg bver de Stationsweg in de richting van het station. De bus reed met een snelheid van ongeveer 20 km. Ter hoogte van het inlichtin genbureau van de Naco kwam van achter dit gebouw onverwachts een 67-jarige man, die de rijweg overstak. De buschauffeur trachtte nog door snel te remmen een aanrijding te voorko men, wat hem echter niet gelukte. Met de rechter koplamp van de bus werd de man geraakt. De onfortuinlijke voetganger werd per ziekenauto naai' het Centraal ziekenhuis vervoerd, al waar men een hoofdwonde en een her senschudding constateerde. Na behan deling is de man naar zijn woning in Egmond aan Zee overgebracht. Hef 121/2-jarig bestaan van Cifa Mando Het Alkmaarse Mandoline-orkest Gita-Mando", dirigent de heer Roelof Wassenaar, hoopt 19 April zijn 12 jarig bestaan te vieren in het Wapen ven Heemskerk. Medewerking aan deze avond zullen verlenen het Accordeon orkest „Vita-Nova" en de Zingende Zwervers, terwijl het Gita-Mando en semble „Zoek de zon op!" vrolijke „Vrij en Blij"-wijsjes ten gehore zal brengen. Gita-Mando heeft in Alkmaar reeds grote bekendheid verworven door haar concerten en haar successen op con coursen (afd. uitmuntendheid). Alcmaria verloor profest Het protest dat Alcmaria na de wed strijd tegen Hercules indiende is afge wezen. De uitslag van deze ontmoeting blijft dus 11. Onze stadgenoten heb ben bij deze uitslag op het ogenblik gelukkig geen belang meer, daar Her cules en Watergraafsmeer gaan uitma ken wie gaat degraderen. Uit het zakenleven In het Handelsregister werden de vol gende nieuwe inschrijvingen opgenomen: R. v. d. Caateele en Cie, Alkmaar, Rit sevoort 33a. Export-agenturen. Vennnoten R. G. L. van den Casteele en J. Koster. G. J. Oosterbroek, Alkmaar, Zoeherstraat 44. Handelaar in schapen en nuchtere kal veren. Pension .Elzenhof", Bergen, Oude Ber- gerweg 14. Pensionbedrijf. Eigenaar: wed A. SchmidtHelder. (Overname verb.) VERHOGING BOUWVOORSCHOT Op 9 November 1950 werd besloten aan de bouwvereniging „Goed Wonen" een bouwvoorschot van f 341.135 te verlenen voor de bouw van 48 wonin gen aan de Spieghelstraat en de Coorn- hertkade. Dit is ontoereikend gebleken waarom een aanvullend voorschot wordt gevraagd van f 100.124,05. B. en W stellen voor het voorschot in ver band daarmede te verhogen tot in to taal f 441.259,05. WIJZIGING VERORDENINGEN SCHOOLGELDHEFFING Voorgesteld wo<dt wijziging te brengen in de verordeningen voor schoolgeldheffingen van het Gymna sium en de Handelsschool, zodat o.a. navorderingen kunnen plaats hebben over vijf en niet meer over drie jaren. Voor betaling der suppletoire aansla gen zou een regeling van 5 maande lijkse termijnen kunnen worden vast gesteld. NEDERLAND—BKLGIE OP DE FILM Reeds gisteravond brachten de vier Alkmaarse bioscopen een schitterend geslaagde filmreportage van de voor ons elftal zo succesvolle wedstrijd NederlandBelgië. Vooral het ma ken van de vijf doelpunten is prach tig te zien. De film is natuurlijk in het gc wone programma van deze week opgenomen. AANSCHAFFING SCHOOLBOEKEN, LEERMIDDELEN ENZ. Voorgesteld wordt de gevraagde gel den uit de gemeentekas toe te staan voor de aanschaffing van schoolboe ken. leer- en hulpmiddelen wegens uitbreiding van het aantal leerlingen aan de St. Annaschool aan de Laat. PERSONALIA Onze stadgenoot, de heer A. Jonker, onder wijzer aan de Katli. B.L.O.-school, is in ge lijke ('inetic benoemd aan de binnenkort te llmiddea-oOst te openen Kath. JJ,LX) -soLooi, t De nieuw benoemde ambassadeur in Japan, de heer P. K. Teppema en zijn echtgenote bezochten dezer dagen de gewonde militairen in de hospitalen in Tokio, in gezelschap van de liaison-officier van het Nederlandse batal jon, kapitein W. v. d. Veer. De heer en mevr. Teppema in gesprek met kor poraal M. J. Goossens uit 's-Hertogenbosch, die 13 dagen gewond en zonder voedsel in vijandelijk gebied heeft gelegen, alvorens men hem in veilig heid heeft kunnen brengen. (Van een correspondent te Stockholm) 0P HET GEBIED van de productie van atoomwapens hebben de Russen lange tijd het grote voordeel gehad van absolute geheimhouding van hun werk zaamheden tegenover de Westelijke geallieerden. De geweldige uitgestrektheid van de Sowjetunie maakte het mogelijk de centra van onderzoek en proef nemingen naar moeilijk toegankelijke of zelfs onbereikbare gebieden te ver plaatsen. Bovendien heeft de aan beide zijden zeer actieve spionnage voorlopig slechts eenzijdig ten gunste van de Russen gewerkt, daar een aantal mede werkers der geallieerden, zoals Fuchs en Pontecorvo, Rosenberg en Greenglass de Russen óf belangrijk wetenschappelijk materiaal in handen gespeeld hebben óf zelfs naar hen overgelopen zijn, om achter het IJzeren Gordijn verder te wer ken. paar hebben de Russen reeds een groot aantal Duitse onderzoekers heen gehaald, die vrijwillig of gedwongen, de Russische onderzoekingen op hun tegen woordig niveau hebben gebracht. JN DEZE situatie is in de laatste maanden in zoverre een grote ver andering gekomen, dat de Russen er niet meer op kunnen rekenen, dat ie Westelijke wereld niet ook op de hoogte is van de stand van hun wapentech niek. Hiertoe heeft vooral het feit bij gedragen, dat de Russen om hun reus achtige behoefte aan werkkrachten voor de Siberische oorlogsindustrie te dekken, 250.000 koelies uit Mantsjoe- rije moesten aanwerven, waartussen een groot aantal officieren en inge nieurs van Tsjang Kai Sjek binnenge smokkeld werd De Russen kwamen hier later achter en stuurden in De cember van het vorige jaar alle Chine zen naar huis. Ze werden vervangen door de gevangenen der Noordsiberi- sche concentratiekampen, die geen mo gelijkheid hebben om voor een Wes telijke informatiedienst te werken. Bo vendien schijnt de vlucht naar het Westen van de zoon van wijlen Maar schalk Saposjnilcow, Wassili Saposjm- kow, vergaande gevolgen gehad te hebben. Saposjnikow was een van de vijf directeuren van het Vijfjarenplan voor de bewapening en zal, toen hij de vrijheid verkoos, wel onschatbaar materiaal mee naar het Westen geno men hebben. Tenslotte hebben ook de UNO-troepen op het Koreaanse strijd toneel een aantal nieuwe wapens van de tegenstanders ontdekt, die natuur lijk uit Rusland afkomstig waren m een bevestiging geven van het door Saposjnikow geleverde materiaal. Bergplaats van atoombommen in Siberië. JJOOR DEZE bronnen is men thans ook tamelijk goed op de hoogte van de stand der Russische atoombom- productie. Slechts op één punt ont breekt volledige zekerheid: het aantal beschikbare bommen is onbekend. Ze worden echter waarschijnlijk alle op één enkele plaats bewaard, namelijk In een arsenaal 240 km ten Zuidoosten van Tomsk in Siberië, in hetKusnetz- bekken. Daar bevindt zich ook een van de vier fabrieken, die de bom vervaar digen. De ander drie, in de Kaukasus, in Turkestan en in Kasakstan, zullen binnenkort naar Siberië worden ver plaatst. De geographische ligging van het atoombommen-centrum in Midden- Siberie maakt het moeilijk bereikbaar voor de Amerikaanse vliegtuigen van het type B 36, de enige, die voor het LIDMAATSCHAP INTERNATIONALE VER. VAN GEMEENTEN B. en W. stellen de Raad voor lid te worden van de internationale ver eniging van gemeenten waartoe reeds diverse Nederlandse gemeenten zijn toegetreden. Het lidmaatschap kost f 43.50 per jaar. Het ligt in de bedoe ling om in voorkomende gevallen deel te nemen aan de door de vereniging georganiseerde stedencongrssen. TOM POES EN BOMMEL IN HET GULDEN VLIES Woensdagmiddag geeft Chris Hof- lands kindertoneelgezelschap in 't Gul den Vlies een opvoering van Tom Poes en Bommel bij de Roverhoofdman. Tom Poes en Bommel zullen zorgen voor spanning en uitgelaten vrolijkheid. vervoer van atoomhommen in aanmer king komen. In het arsenaal zelf bevinden zich de bommen in voorraadkamers, die 45 meter onder de grond liggen. In de omgeving strekt zich een proefterrem uit van 6000 vierkante kilometer. Het hele gebied wordt door 2000 jagers be veiligd, die op 55 nieuwe vliegvelden gestationneerd zijn, In Oost-Siberie be vinden zich nog twee atoomproefsta tions, de eerste op 65 graden 30 mi nuten Noorderbreedte en 100 graden Oosterlengte, het tweede bij Makowo, aan de Anadyr-rivier. Uit het nieuwe materiaal, dat de Amerikaanse informatiedienst langs bo vengenoemde wegen heeft ontvangen, blijkt verder, dat de Russen op het gebied van raketten en op afstand be stuurbare projectielen op het ogenblik de Amerikanen vóór zijn, aangezien dezen zich nog in het stadium der proefnemingen bevinden. De Russen 'hebben hier gebruik kunnen maken van de Duitse V-wapens, waarbij de Duitse specialisten hun onschatbare diensten hebben bewezen. Op het ogenblik worden de laatste proeven ge nomen met de V 25, die een radius van 350 tot 400 km heeft. De stellages voor het afschieten bevinden zich hoofd zakelijk in Oost-Duitsiand en aan de Poolse kust, o.a. op Hiddensee, bij Swinemünde en bij Kolberg. KERKELIJK NIEUWS Ned. Herv. Kerk: Beroepen te Berk hout D. Bender te Marsum; te Nijkerk J. C. Stelwage te Wezep. Aangenomen naar Fijnaert P. de Bruyn te Workum. Bedankt voor Dokkum N. van der Wall te Hornhuizen. Ger. Kerken: Beroepen te Giesen Rijswijk W. M. de Bakker cand. te 's-Gravenhage; te Midwolda H. Moll cand, te Huizen N.-H.; te Scherpenzeel Y. J. Timersma te Baarland. Aangeno men naar Vroomshoop J. van der Staal te Leens, die bedankte voor Oudega, Smallingerland; naar Amersfoort (3e pred. plaats) H. W. Engelkens te Delft; Bedankt voor Barendrecht J. v. d. Berg ten Oost en West Souburg; voor Wet- zingescouwerd C. Kamper te Bleiswijk. Chr. Ger. Kerken: Beroepen te 's-Gravenzande J. G. van Minnen te Huizen N.-H. Ger. Gemeenten: Beroepen te Vlaar- dingen F. Mallan te Bruinisse, die be dankte Voor Katwijk aan Zee. Oud Ger. Gemeente: Beroepen te Utrecht (3e maal) W. van Wijk Ka- pelle aan de IJssel. Bapt. Gemeenten: Bedankt voor Pernis en voor Rotterdam-Z. S. J. Zijl stra te Eindhoven. AANKOOP VAN WEILAND B. en W. stellen de raad voor aan te kopen plus minus 8.49.90 ha. grond ten Noorden van de Heilooërdijk voor i 0,84 per m2, in totaal voor i 71.391,00. PURMERENDER MARKT PURMEREND, 17 April. Het aanbod van runderen was 750 stuks. Het aanbod van vette koeien was heel gfoot, waardoor de handel ten slotte wat stroever ging worden. De prijzen waren niet hoger. De handel in de gelde-koeien is nog tamelijk gedrukt. Hij wordt wel iets levendiger, maar verloopt nog niet vlot. In de verse melkkoeien gaat nog heel weinig om. De schapenmarkt gaf weer een dure tendenz te zien, maar de handel was kalm. De handel in nuchtere kalveren was weer heel goed. Ze werden vlug omgezet en ook naar fokdieren was veel vraag. Op de afdeling vette varkens was een zeer gering aanbod. De prijzen waren zeer goed. Ze liepen op tot f 1,90. De iets mindere soorten deden ongeveer f 1.80. De handel in biggen was zeer stug en doordat er weinig is, lijkt de afloop van de markt niet gunstig te zullen worden. De heer P. J. S. Serrarens, secreta* ris van het Internationaal Christelijk Vakverbond, is door de Franse rege ring benoemd tot officier in het Le gioen van Eer.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3