De laatste uren van Ernest Bevin Sport in 't kort Boete geëist tegen Elseviers hoofdredacteur Ridgway deelt Mac Arthurs visie Rijp Vesten Engeland rouwt om een grooi arbeider Stakingsplan van „zijn"havenarbeiders werd hem noodlottig Britse Koning eert ex-minister Wegens belediging van professor Schermerhorn De delegatie voor de Raad van Europa Weer drie gewonden uit Korea teruggekeerd Sara Cahier overleden Achtste leger in Yanggoe De „Willem Barendsz" is weer thuis Na een half jaar in de Zuidpool-wateren 4k fl Van Fleet wenst een noordelijk offensief Fraude bij Amsterdamse Bank te Asten Negen maanden eerder ten uitvoer gebracht Aanvulling van voetbal programma voor Zondag Werki mee aan vacantie-spreiding De prijs is nog steeds DINSDAG 17 APRIL 1951 ist van NKJB de voorzitter van de ige avond, zo deelde g van de dezer dagen omst mede. Het was te maal dat hij een le NKJB leidde, dit in a.s. huwelijk. Het oü- 1 plaats hebben op de et winterseizoen, wel- paald. Alle leden zul- morgens de mis bij- al gemeenschappelijk n de zaal van de heer de middag staat een ,H. kerk op de grote famma. 's Avonds zal •ogramma worden ge- ïdien zal Rector Drost Schoorl, de jongens e" Argentijnse [earresteerd van de Argentijnse \madeo Sabatini en illo, zijn gearresteerd m het aannemen van houding tegenover li wordt beschouwd olijke candidaat voor bij de verkiezingen buitengewoon uit Frankrijk sta modellen. ƒ11.90 leuren, 18.95 Is, zeer ƒ19.95 ƒ31.45 vƒ31.95 enorm ƒ34.95 SOOGSTRAAT EN I (Van onze correspondent te Londen). De plotselinge, tragische dood van Ernest Bevin, de arme weesjongen, die opklom tot Engeland's grootste vakbondlelder en ais minister van Buiten landse zaken zijn gezondheid opofferde teneinde voor een wereldvrede te wer ken. heeft heel Engeland diep geschokt. Tragisch, omdat zjjn dood veroor zaakt werd door het ontvangen van een telefonisch bericht, dat de Londense havenarbeiders weer een wilde staking zouden beginnen uit protest, dat thans gaande is tegen de zeven communistische opruiers van de vorige havensta king. Dit bericht bleek een te grote schok voor Bevin's vermoeide hart. Der tig jaar lang had hij met trots de eretitel gevoerd van „de advocaat der havenarbeiders". Het stakingsbericht, dat hij Zaterdagmiddag ontving, brak het hart van de oude strijder. Een onmiddellijke hartverlamming eindigde «8n leven. over zijn plan om volgende week met zijn vrouw een zeereisje te maken naar de Kanarische Eilanden. Het zou Be vin's eerste behoorlijke vaoantie van zijn leven geweest zijn Het kan rustig gezegd worden, dat Ernest Bevin zijn leven voor zijn land heeft gegeven. Geen groter tribuut is hem bewezen dan de woorden van Koning George: „Bevin gaf zijn leven om zijn medemensen to kunnen die nen". In 1945, toen hij minister van Buiten landse Zaken in de Labourregeing werd, was hij feitelijk reeds een over werkt man. Maar hij werkte door, minstens zestien, soms achttien uren per dag. Hij had slechts dat ene doel yERLEDEN week Dinsdag was Bevin nog in het Lagerhuis geweest. Ver legen glimlachend over het hartelijke welkomsthoeraatje, dat van beide zij den van het Huis opging, toen hij bin nenkwam. Het was de laatste keer dat wij Bevin zagen. Hij zag er bleek en vermoeid, maar opgewekt uit. Zaterdagmorgen ontving hij Arthur Deakin, de secretaris-generaal van de Transportarbeidersvakbond, die door Bevin werd opgebouwd tot de grootste vakbond ter wereld. Na Deakin's be zoek at Bevin een grote lunch in bed en tegen theetijd voelde hij zich uitste kend. Toen werd er even voor vijf uur een brief voor hem bezorgd. Bevin las de inhoud langzaam door en het papier gleed uit zijn handen. Enkele minuten later ging de telefoon, die naast zijn bed stond. De boodschap bevestigde de Inhoud van de brief, dat „zijn" haven arbeiders toch besloten hadden om Maandag een wilde staking te beginnen. „Dit is ontzettend", hijgde Bevin. Het waren zijn laatste woorden. Enkele se conden later kreeg hij een hevige hart aanval. Het was toen net vijf uur. Vijf •n twintig minuten later, nog voordat zijn ijlings gewaarschuwde dokter ge arriveerd was, had Labour's grootste voorvechter zijn laatste strijd gestre den.. Mevrouw Bevin in het stadion. MEVROUW Bevin was niet aanwezig toen het gebeurde. De laatste maan den was zij dag en nacht aan zijn zijde geweest, maar daar de dokter haar Za terdagmorgen verzekerd had, dat zijn toestand grote verbetering toonde, had zij er aarzelend toe besloten om met Hector McNeill, de staatssecretaris voor Schotland, en diens vrouw 's mid dags naar de grote voetbalwedstrijd EngelandSchotland te gaan in het Wembley-stadion. Bevin zelf had er op aangedrongen, dat zij er naar toe zou gaan, omdat de verandering haar goed zou doen. Kort na het verlaten van het stadion ontving mevrouw Bevin de boodschap van haar man's hartaanval. Ijlings werd zij naar huis gereden, maar zij kwam te laatBevin's dokter, Sir Alexander McCall en diens vrouw ble ven de gehele Zaterdagavond bij de itroosteloze mevrouw Bevin. Vrijdag, de dag voor zijn dood, had Bevin nog zijn vriend Attlee verteld Comité positieverbetering landverpachters gesticht Naar aanleiding van de lezing die de heer H. D. Louwes. lid van de Eerste Kamer van de Staten-Generaal, on langs in Alkmaar heeft gehouden over het onderwerp: „Is er wat voor de landpachters te doen?" is er thans een .definitief comité gevormd, dat de po sitieverbetering van de landverpach ters nastreeft. Het comité is er zich van bewust, dat de weg naar verhoging van de landpachten moeilijk is, zoals trouwens ook door de heer Louwes met nadruk betoogd is. Allereerst zal daarom het comité contact opnemen met de lande lijke verenigingen van grondeigenaren. Tot dusverre zijn de belangen van de verpachters benoorden het IJ in de algemene organisaties, naar de mening van het comité, onvoldoende behar tigd; hierin moet verbetering komen. Bovendien zal het een van de eerste Werkzaamheden zijn in verbinding te treden met de Grondkamer voor Noord- Holland Naar de president van de Kamer na de lezing van de heer Lou wes mededeelde, zullen binnenkort de algemene normen voor de pachten op nieuw onder ogen gezien worden. Het is echter van het grootste belang, al dus het comité van actie, dat ook van buitenaf de belangen van de verhuur ders recht gedaan wordt. Het secretariaat is te Alkmaar ge vestigd in Westerlicht 349. Blokoudste ter rechtzitting gevangen genomen L. L. Omlo, een 36-jarige arbeider uit Groningen, was tijdens de bezetting blokoudste in Neuengamme en enkele andere concentratiekampen. Hij week bij de bevrijding naar Zweden uit, maar kwam kortgeleden in ons land terug. Hij moest zich verantwoorden voor de bijzondere strafkamer van de Groningse rechtbank, die hem een jaar geleden bij verstek tot twintig jaar ge vangenisstraf veroordeelde, wegens het mishandelen van gevangenen. Hij sloeg en schopte zijn lotgenoten en maakte *elIs van een knuppel gebruik. Bij de' behandeling in verzet van deze zaak ontkende Omlo de feiten niet. maar zei, dat hij niet anders had gekimd. Thans werd twaalf jaar gevangenis straf geëist. Omlo werd ter zitting ge- vengen genomen. voor ogen, het verhinderen van een derde wereldoorlog. Hij werd ten slotte een ziek man. Zijn dokter moest hem geregeld gaan bageleüden op zijn vele buitenlandse reizen, maar hij bleef op zijn post. Eens zei hij tegen Evatt, destijds de Australische minister van Buitenland se Zaken: „Weken achtereen zit ik tot drie uur 's nachts te luisteren hoe Molotow maar steeds „nee, nee, nee" zegt. Hoe lang zal ik dit nog kunnen volhouden?" J7EN jaar geleden kon hg niet meer, maar na een operatie, waartegen hij zich voortdurend verzet had, slaafde hij, moe en verzwakt, weer voort. Hij was nu zó doorkneed In de in ternationale politiek, dat hij voelde, dat hij zijn werk niet kón overdragen. Vijf doktoren sleepten hem in Fe bruari door een longontsteking. Op zijn zeventigste verjaardag, op 9 Maart j.l„ besefte Bevin eindelijk, dat het raderwerk versleten was en hij vroeg zijn oude vriend Attlee zijn ont slag te aanvaarden. Door de lichte post van Lord Privy Seal te accepteren be hield hij zijn kabinetsrang, zodat de regering zich nog van zijn grote ken nis en ervaring verzekerd wist. En zo als men verwachten kon, heeft de gro te Arbeider Ernest Bevin tot aan het einde toe zijn krachten gegeven aan zijn land en aan de strijd voor de vre de. Zijn heengaan is een zware slag, voor Engeland en voor de gehele vrije wereld. De hoofdredacteur van het weekblad Elsevier", de 36-jarige mr. G. B. J. Hiltermann uit Amsterdam, stond gis termiddag terecht voor het gerechtshof te Amsterdam, na in eerste instantie in 1948 door de Amsterdamse poli tierechter veroordeeld te zijn tot een geldboete van honderd gulden, subs, tien dagen hechtenis. Mr. Hiltermann werd ervan beschuldigd in een artikel van zijn hand, dat op 30 Augustus 1947 in g&noemd blad verscheen, prof. Scher merhorn te hebben beledigd. De ge wraakte zinsnede luidde als volgt: „De heer Schermerhorn vertegenwoordigt in Nederland de vijfde colonne van het Javaanse extremisme en wendt bij voortduring al zijn invloed aan op zijn partijgenoten om af te wijken van de De voorzitters van de Eerste en de Tweede Kamer hebben aangewezen als vertegenwoordigers in de raadgevende vergadering van de Raad van Europa, voor de zitting 1951, welke 5 Mei a.s. te Straatsburg zal worden gehouden: de heren J. van de Kieft (PvdA), prof. dl'. L. J C. Beaufort (KVP), P. J. S Serrarens (KVP), jhr. mr. M. van der Goes van Naters (PvdA), mr. J. J. R Schmal (CHU) en dr. J. A. H. J. S Bruins Slot (AR), en als plaatsver vangende vertegenwoordigers de heren mr. D. Rip (AR), mr. J. W. A. Burger (PvdA), H. A. Korthals (VVD), G. J. N. M. Ruygers (PvdA), mej. dr. M A. M. Klompé (KVP) en de heer J J. Fens (KVP). Ex-krijgsgevangenen gaan naar kamp bij Amersfoort De Nederlanders, die uit Russische krijgsgevangenschap worden ontsla gen, zullen worden ondergebracht in een kamp bij Amersfoort, waar politie en justitie een nader onderzoek zullen instellen. Bij het vorige transport uit Rusland werden geen familie-leden toegelaten. Ditmaal zal van deze ge dragslijn worden afgeweken. Iedere ex- krijgsgevangene zal bezoek mogen ont vangen van een familie-lid. De Nederlandse regering heeft thans via de Russische ambassadeur in Den Haag, formeel bericht ontvangen van de vrijlating van de tweede groep krijgsgevangenen. Internationale visserij- conferentie te Scheveningen Van 24 tot 27 April zal te Scheve ningen een internationale visserijeon- ferentie worden gehouden, waaraan door vertegenwoordigers van de vis serij uit acht landen zal worden deel genomen. Verschillende actuele onder werpen staan op de agenda, zoals be scherming van visgronden in de Noord zee en de Atlantische Oceaan nabij de Franse en Portugese kust, aanvoer en afzet van gezouten kabeljauw. Op de laatste dag der conferentie zal een be zoek aan IJmuiden worden gebracht weg, die zij tot dusver met veel succes hebben afgelegd". De advocaat-generaal, mr. J. Fabius, vroeg bevestiging van het vonnis van de politierechter. Mr. Hiltermann ver dedigde zichzelf. Kort na het begin van zijn betoog werd hij onderbroken door de president, mr. F. L. Nepperus, die hem onder meer vroeg: „Wilt u betogen dat er in die tijd een vijfde colonne be stond en kunt u dat bewijzen?" De ver dachte antwoordde op deze vraag ont kennend. Het Hof achtte hierop ver dere toelichting van de zaak niet nood zakelijk. De uitspraak werd bepaald op 26 April. Gistermiddag zijn wederom enkele gewonde miltairen van het Ned. deta chement Ver. Naties in Nederland aan gekomen. Zij arriveerden per Brits mi litair vliegtuig op een vliegveld n Engeland en werden vandaar per vlieg tuig der Ned. luchtstrijdkrachten naar Nederland overgebracht. Het zijn de le luit. F. C. Govers uit De Bilt, de soldaat A. G. de Groot uit Amsterdam en de sergeant Fr. Verha gen uit Eindhoven. Terstand na aankomst zijn de patiën ten voor onderzoek naar hospitalen in 's-Gravenhage en Utrecht overgebracht. De eens beroemde operazangeres Sa ra Cahier is op 81-jarige leeftijd te Manhattan Beach (Californie) overle den. Na een carrière van 35 jaar als operzangeres, voornamelijk in Europa, gaf zij de laatste tien jaar zanglessen in Amerika. Zij was onder meer de lerares van Marian Anderson. Toen Oostenrijk door Hitier werd gean nexeerd, ging zij naar de V. S. Haar bezitingen in Oostenrijk werden ver beurd verklaard. De heer J. de Raadt, voorzitter van de Nederlandse vereniging te San tiago (Chili), is Donderdag benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nas- sau. De onderscheiding werd hem door Z.K.H. prins Bernhard persoonlijk uit gereikt. Onderdelen van het achste Ameri kaanse leger zijn Yanggoe, 29 km. ten Oosten van Hwatsjon binnengetrokken. Ten Oosten van Jongtsjon pogen de communisten zich los te maken van de verbondenen, doch aan het Westelijke front drongen zij tot diep in de linies der V.N.-troepen. Na gevechten van een uur werden zij teruggedreven. De democratische afgevaardigde Albert Gore heeft Truman voorgesteld een gordel, kwars over Korea, te ont ruimen en radiologisch te besmetten. Senator John Sparkam heeft medege deeld, dat over het gebruik van de troepen van Tsjiang Kai Sjek reeds is beslist. Alleen was de tijd daarvoor nog niet gekomen. Een Ethiopisch contingent van 1153 soldaten is uit Addis Abeba naar Ko rea vertrokken. FRANSE TEGENAANVAL IN INDO-CHINA Franse troepen hebben Oeongi, dat de watervoorziening van de Noord- Vietnamese kustsector beheerst, her overd. Oeongbi ligt ongeveer 30 km. ten Noordwesten van de voornaamste aanvoerhaven van Tonkin, Haiphong. Troepen van de Vietminh hadden zich twee weken geleden bij hun of fensief in het berggebied van Dong- trieu, 70 km. ten Oosten van Hanoi, van deze sleutelpositie meester ge maakt. Guerrillabenden van de Viet minh blijven zeer actief in de delta van Tonkin en vooral in het Westelijk deel ervan. Hei plan-Schuman Duitse vrees weggenomen Van Duitse zijde is gisteren te Parijs vernomen dat de ministers van buiten landse zaken der zes landen, die thans in de Franse hoofdstad onderhandelen over de laatste fase van het Plan- Schuman, een amendement hebben aanvaard dat bedoeld is om de vrees der Duitsers, dat hun mijnbedrijven in de verdrukking zouden komen, weg te nemen. Het amendement was door de Franse delegatie ingediend. Om half acht gisteravond voer Ne derlands drijvende traanfabriek, de „Willem Barendsz", teruggekeerd van de Zuidpoolwateren, na een kalme tocht van enkele uren door het Noord zeekanaal, het afgesloten IJ van Am sterdam binnen. Bij het vallen van de duisternis zag het hoofdstedelijke publiek op de ge meentelijke IJponten het schip, dat ons land ruim een half jaar geleden op 7 October 1950 had verlaten, achter het Centraal Station langs va ren naar Nieuwendam, waar het een Tweede plaats voor onze ruiters Botwinnik-Bronstein nu 7V«-6V« DE derde dag van het internationaal concours hippique te Nice was voor de Nederlandse équipe al even succes vol als de tweede dag. In de afvai- springcompetitie bezetten onze landge noten de tweede plaats achter de Spaanse équipe. Het zware springcon cours om de Prix de Monaco leverde de heer Janssens, met Brown Jack, een vijfde plaats op. Onze landgenoten Rijks en ritmeester Gruppelaar bezet ten resp. met Romanichel en Random Harvest de negende en tiende plaats. De veertiende partij van de twee kamp om het wereldkampioenschap tussen Botwinnik en Bronstein eindig de na 66 zetten in remise. Na de her vatting van de partij, welke Zondag avond in ingewikkelde stelling werd afgebroken, slaagde Botwinnik erin weldra een pion te winnen. Bronstein Voorstander van bombardementen op Mandsjoerije De republikein Armstrong en de de mocraat Dorn, leden van het Ameri kaanse Huis van Afgevaardigden, heb ben na hun terugkeer uit Korea mede gedeeld, dat luitenant-generaal Ridg way de visie van generaal MacArthur op de tot nu in Korea gevolgde strate- Ongeregeldheden te La Pax Op het vliegveld van La Paz. ie hoofdstad van Bolivia, zijn bij een bot sing tussen de politie en aanhangers van de nationalistische revolutionnaire beweging een persoon gedood en elf gewond. De ongeregeldheden ontston den, toen bekend werd dat het vlieg tuig, waarmee dr. Victor Paz Estoro, de leider der genoemde beweging, naar Bolivia wilde terugkeren, geen toe stemming kreeg om te landen. Door de politie werden 64 mensen gearresteerd. GEN.-MAJOOR VAN FLEET -...tote® se moor karnen.... gie in hoofdzaak deelt. De nieuwe op perbevelhebber had op vragen, of het mogelijk was de Koreaanse oorlog te winnen, indien de bases der communis ten in Mandsjoerije niet werden ge bombardeerd, ontkennend geantwoord. Armstrong wilde verder de volgende militaire gedragslijn voor de Ver. Sta ten met betrekking tot de Koreaanse oorlog aanbevelen: het zenden van een sterke Amerikaanse militaire missie naar Formosa om de Chinese nationa listische militairen aldaar op te leiden; het uitwerken van plannen voor de her overing van het eiland Hainan; het blokkeren van de gehele Chinese kust; het inzetten van de Amerikaanse lucht macht voor het vernietigen van de ba ses der communisten in lyiandsjoerije en het bombarderen van de wegen en spoorwegen rond om de hoofdstad Moekden; het verlenen van hulp aan de guerrillatroepen der Chinese natio nalisten en ten slotte het zenden van een symbolische strijdmacht der natio nalisten naar Korea. Generaal-majoor James van Fleet, de nieuwe bevelhebber van het achtste Amerikaanse leger, heeft verklaard, dat hij persoonlijk graag een nieuw com munistisch offensief zou zien, daar dat de verbondenen in de gelegenheid zou stellen meer van hen te doden. De ge neraal zou echter geen offensief toe staan, dat een ernstige bedreiging zou vormen voor de legers van de Ver. Natie* In Koraa. In de grote motorenrace, die on langs in Goodwood gehouden werd-. reed Olga Kavelog als enige f vrouw tussen de 250 renners- verdedigde zich echter met veel talent en bij de 66e zet werd tot remise beslo ten. De stand luidt thans: TVs6 Vt in het voordeel van Botwinnik. Het Australische tennisteam, dat volgende maand een tour door Europa zal maken en daarbij vermoedelijk ook een wedstrijd zal spelen tegen een Ne derlands team, zal bestaan uit de spe lers Frank Sedgman, Ken McGregor en Mervyn Rose. De Britse en Europese middenge- wichtkamploen Randolph Turpin be haalde te Birmingham een knock out zege in de tweede ronde op de Ameri kaan Billy Brown. Tijdens de kampioenschappen van Nederland gewichtheffen eerste klasse heeft Smeekens van B.G.V. (Breda) het Nederlands record tweehandig sto ten middengewicht verbeterd en ge bracht op 140 kg. Het oude record stond op zijn naam met 136.9 kg sedert 2 Mei 1948. Voor een uitverkochte zaal wer den gisteravond in Bellevue te Am sterdam de finales van de Nederlandse amateurkampioenschappen van de NBB verwerkt. De uitslagen luiden; Vedergewicht: Heinkens (Groningen) wint op punten van Hesling (Gron.) Lichtgewicht: Cor- man (Gron.) w.o.p. van Door (R'dam); Zwaarwelter"ewicht: Bouwhuizen (Den Haag) w.o.p. van Slaap (A'dam)Wel- tergewicht: Schuurmans (R'dam) w.o.p van Dreessens (Maastricht); Lichtwel- tergewicht; Piet van Klaveren (R'dam) w.o.p. Van Ruyter (Amsterdam); Mid dengewicht: Hagenaar (Amst.) wint door diskwalificatie in tweede ronde van Jansen (Rotterdam). Met een echt Hollands regenbuit)e keerde de walvisvaarder de Willem Barendsz weer in het vaderland terug. half uur later de trossen uitsmeet om te meren aan de kade van het Am sterdamse tankopslagbedrijf Amataa. Hier zal de traan gelost en voorlopig opgeslagen worden. Procuratiehouder in arrest Op aanwijzing van een ambtenaar van de Algemene Rekenkamer werd wegens het vermoeden van fraude op het bijkantoor der Amsterdamse Bank N.V. te Asten gearresteerd de 57-jarige procuratiehouder H. van O. te Hel mond. Van O., die reeds meer dan veertig jaren bij genoemde bankinstelling werkzaam is, hield gedurende drie da gen per week zitting te Asten. Bij een onverwacht controlebezoek van een ambtenaar van de algemene rekenka mer te Asten werden onregelmatighe den ontdekt, welke zich over jaren uit strekken. Van O. is ingesloten In het Huis van Bewaring te 's-Hertogenbosch. Om trent de omvang der fraud,e konden nog geen mededelingen worden ge daan. Russisch vijfjarenplan Radio-Moskou heeft bekendgemaakt, dat het vijfjarenplan voor de periode 1946/50 in vier jaar en drie maanden ten uitvoer is gebracht. Het doel was in 1950 een productie te bereiken, die 48 procent hoger zou zijn dan in 1940, de Russische industrie is er echter in geslaagd de productie met 75 procent op te voeren. Hoewel de staalindustrie haar pro- ductiedoel ruimschoots heeft bereikt, bestaat er nog steeds een tekort aan ferrometalen en bepaalde soorten ge walst metaal in de Sowjet-Unie, zo werd voorts medegedeeld. De olie industrie, die in de oorlog schade heeft geleden, is thans weer gfeheel hersteld. Er zijn nieuwe olieve7^»» ontdekt. PETAIN IS HERSTELD Ex-maarschalk Philippe Petain is volledig hersteld van de longaandoe ning waaraan hij de vorige week leed, zo heeft zijn arts vandaag verklaard. ,Voor de eerste klassers is er een be langrijke aanvulling van het voetbal programma gekomen. De navolgende wedstrijden werden alsnog ingelast: IA. SneekZwolse Boys, Achilles— HSC, Be QuickHeerenveen. IB. NEC—AGOVV, Vitesse—En- sch. Boys, Heracles't Gooi, DOS Hengelo, EnschedeWageningen, DWS—Ajax. IC. Blauw WitVolewflckers, KFC EDO, DWVHermes DVS, Haarlem —ADO. ID. XerxesRBC. EmmaLong*, Willem IIBaronie, NACFeijenoord, Sparta—TSC, BW-NOAD. IE. VWSittardia, Bleijerheide Eindhoven, PSVSportcl. Emma, Ltm- burgiaMVV, HelmondiaChevre- mont, MauritsBrabantia. De ontmoeting ElinkwijkVolendam in 2B werd uitgesteld. (Van onze Haagse redac'eur) de zomer in het verschiet ligt en plannen voor de vacantie gemaakt wor den, is van veel belang gedurende welke periode men van een jaar lang hard werken wil uitrusten. Ouders met schoolgaande kinderen zullen hun vaeantie zoveel mogelijk gelijktijdig met die van him spruiten nemen. Ande ren hebben wat meer ruimte bij het kiezen van de juiste weken. Onder deze laatste categorie maakt het Bureau Vacantiespreiding op het ogenblik een intensieve propaganda. Aangezien èn het land èn de vacantiegangers zelf zeer gediend zijn met een juiste bepaling van de tijd, waarin men volledig van zijn vrijheid kan genieten, brengen wij de drie punten onder de aandacht, die het bureau als richtsnoer heeft opgesteld: 1. Laat de drukke weken aan hen, die door school of bedrijf gebonden zijn; 2. neem uw vacantie vóór half Juli of na Augustus; 8. dan hebt u meer rust, meer ruimte, meer reisgelegenheid cm werkt mee aan vocaotteepreidtog.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5