Is Europa of Azié „slagveld" in de strijd tegen het communisme? f Pin. Pas. Pon pk dr Paashaas mr m ^iVi i k !«-»■« uimveehouderij voert een harde strijd om het bestaan (li SIJI'TEL. Ze hadden elkaar in jaren niet gezien.... Juistekeuslevensbelangvoor'iWesten r Streven naar evenwicht van krachten De tanden vragen: Het Radioprogramma te duur JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER ip—o Luchtmachtchf TOESTAND VAI r» DON DERDAG 19 APR IE 1951 Na het heengaan van MacArthur (Van onze correspondent te New York) ^fANNEER het grote debat, dat thans gevoerd wordt over de juistheid van president Trumans beslissing om generaal MacArthur te ontslaan, tot rust zal ïijn gekomen (een beslissende uitspraak kan slechts door de historie worden gegeven), breekt de tjjd aan voor een vervolg-debat van aanzienlijk grotere betekenis. Hier kan men de beslissing niet gemakshalve overlaten aan het oor deel der geschiedenis, want zij betreft de keuze van het „slagveld" waarop de strijd tussen vrijheid en communisme zal worden uitgestreden. Deze keuze is in feite het belangrijkste en allervoornaamste gevolg van het verwijderen van MacArthur van zijn post in Tokio. Met het terugroepen van de generaal is generlei beslissing over dit voor heel de aarde essentiële vraagstuk genomen: het is echter wel actueler geworden. LLE berichten uit West-Europa, door de Amerikaanse bladen afgedrukt, zijn vrijwel eensluidend, dat de Euro pese deelgenoten aan de NATO-orga- nisatie MacArthur met vreugde zien gaan; omdat vele Amerikanen deze vreugde niet delen, is daarmee niet ge zegd, dat de Europeanen ongelijk heb ben. Het Europese gevoelen is er im mers een van opluchting, omdat een onbesuisd man van een positie is ge stoten, waar hij kwaad kon verrich ten. Tot zover kunnen wij dit stand punt delen. Tegelijkertijd is er echter in de gehele Westerse politiek een va cuum geschapen ten aanzien van het te voeren Aziatische beleid. Het ver wijderen van MacArthur heeft der halve, behalve de reeds genoemde goede zijde, een heel kwalijke kant, die de grootst mogelijke objectiviteit van denken vereist. Het doel, waarnaar de Westelijke wereld sedert de oorlogsjaren heeft gestreefd, is een zodanig evenwicht van krachten tussen Oost en West tot ïtand te brengen, dat een vreedzaam naast elkaar leven van de gebieden der Westelijke en Oostelijke invloeds sferen mogelijk wordt. Er bestaan in het Westen geen Napoleons met een verlangen hun vlag op het Kremlin te hijsen. "Achter het IJzeren Gordijn zijn echter op expansie beluste krachten, die menen zich slechts dan te kunnen handhaven indien hun „stelsel" als een eenheidsworst de gehele wereld wordt opgedrongen. Qua numerieke militaire kracht ligt het Westen ten achter bij het Kremlin en deszelfs satellieten. Qua atoombom-voorraad, maar vooral qua morele steun van de in vrijheid geborenen is het Westen sterker. Het „slagveld" is de wereld. Het „slagveld", waarop het conflict tussen Oost en West beslecht wordt, is uiteraard de gehele wereld. Van daag is het Korea; het kan zich uit strekken tot Indo-China, Perzie en het Middellandse Zee-gebied. Dat het ac cent op dit ogenblik in eerste instan tie op het Verre Oosten ligt, is niet onze keuze, maar die van het Krem lin, dat besloot een eerste krachtme ting met het Westen in Korea te zoe ken. Dit wil uiteraard niet zeggen, dat een Westelijk slagveld is uitgesloten. Op dit ogenblik berust de keuze daar van nog geheel bij het Kremlin. Het is de taak van Eisenhower en de Europese regeringen, om door ge meenschappelijke inspanning de Rus sen deze keuze hartgrondig tegen te maken. De vraag of een NATO-leger alléén dit resultaat kan verzekeren wordt op verschillende wijzen beantwoord. De Europese landen menen hun eigen belang het best te dienen door het Westen alles op de Europese kaart te laten zetten. Europa is bevreesd. IERS PROTEST Onder de vele betogingen, die in Amerika ten gunste van Mac- Arthur's zienswijze gehouden zijn behoort ook een van de Ameri kaans-Ierse partij, die post vatte voor het Britse consulaat in New- York en met opschriften uiting gaf aan haar gebelgdheid over haar bewering, dat de Britse in vloed het ontslag van MacArthur bewerkstelligde. On$e> QamsiufalLefc PROBLEEM 103 Stand; Zw. 10 sch. op: 7 8 9 12 18 19 20 24 27 33. Wit 10 sch. op: 21 32 34 35 42 44 45 48 49 50. Wit speelt en wint door: 1. 21—17 (27x47); 2. 48—42 (47x38 of 12x21); 3. 34—29 (12x21 of 47x38); 4. 35—30 (24x35); 5. 29—24 (19x30 of 20x29); 6. 4943 (38x40); 7 45x1 en wint. De lezer zal dit inzien, want als zwart schijf 18 naar 22 speelt, volgt dam 1 naar 40, zwart slaat 35x44 en wit slaat 50x26 en wint. De beste is nog 2126 maar dan slaat wit 1x42, zwart 3540 en 4237 wint. Men ga dit nog eens na. En nu nog even het volgende standje: Zw.' 8 sch. op: 8 9 16 17 20 24 26 40. Wit 9 sch. op: 29 32 34 37 38 41 42 43 45. Wit speelt: 37—31 (26x30), 45x21 (24x 42) 41—37 (16x38) en wint door 37x48! Ter oplosing voor ditmaal: PROBLEEM 103 van A Stuurman. s» m m m m m m w, m m Zw. 7 sch. op: 11 12 17 22 23 29 Wit 7 sch. op: 26 31 32 34 37 44 47. Wit speelt en wint. du- -- a in he- Oosten zijn Krach ten verspilt en op zodanige wijze ver wikkeld zal raken in een Oostelijk conflict, dat het voor het Westen slechts weinig reserves beschikbaar zal hebben. De Amerikaanse regering is keer op keer ook thans voor deze krachtige argumenten gezwicht. Het standpunt van MacArthur was in oppositie tegen deze gedachtengang. Het was zijn overtuiging, dat in wer kelijkheid Europa's oorlog thans in het Verre Oosten wordt gevoerd en dat een nederlaag van het Westen in Azie vrijwel automatisch een neder laag van het Westen in Europa zou betekenen. Juiste beslissing? Indien het Kremlin alleen door kracht beteugeld kan worden, dan moet echter het Westen die kracht zo snel mogelijk trachten te ontwikkelen. Zolang het niet mogelijk is, om op twee fronten paraat te zijn, moet het diplomatiek apparaat van het Westen gesteund door onze superioriteit op atomisch gebied, alles in het werk stellen om de status quo te handha ven. Of men dit heeft gedaan door MacArthur op te offeren is vooralsnog aan twijfel onderhevig. President Truman is oprecht de overtuiging toegedaan, dat de Weste lijke wereld thans de Russen en Chi nezen nog zolang tot rust zal kunnen aanmanen tot de algehele sterkte van het Westen voor de tegenpartij aan leiding zal zijn om wat minder met de sabel te rinkelen. voor het vallen van de nacht nog even aan IVOROL gedacht Vocht Generaal McArtiiur iu Korea inderdaad Europa's oorlog uit? Wis ten wij het slechts. Dat is de vraag, die dringend be antwoording vergt. De generaal zal er deze week in Washington het zijne van te zeggen hebben. Maar de po litici en diplomaten van het Westen, die zich klaarblijkelijk zo zeker voe len, dat generaal McArthur in Korea niet Europa's oorlog voerde, hebben thans de verantwoordelijkheid voor het liquideren van de affaire-Korea en het verhinderen van een uitbrei ding op hun schouders genomen. Men moet hopen, dat wat thans de over hand behaalde, de juiste zienswijze is. VRIJDAG 20 APRIL HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Ldem. 9.15 Voor de zieken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram.muziek. 11.30 Piano-recital. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelin- gen. 12.33 Kamerkoor. 13.00 Nieuws. 13.15 Zigeunerkwintet. 13.35 Gram.muziek. 14.00 Tuinbouwpraatje. 14.15 Gram.muziek. 15.00 Voordracht. 15.20 Strijkkwartet. 16.05 Suri naamse volksmuziek. 16.30 Gram.muziek. 16.40 Voordracht. 17.00 Verzoekprogramma. 17.30 Friese uitzending. 17.45 Koperkwartet. 18.00 „Mankracht voor de Luchtmacht", cau serie. 18.10 Orgelmuziek. 18.30 „Een verant woorde vacantie-besteding", causerie. 18.45 Geestelijke liederen. 19.00 Nieuws en weer berichten. 19.15 Regeringsuitzending: ^Verkla ring en toelichting". 19.35 „Een goed woord voor een goede zaak". 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 „Zij sprongn in de nachl", hoor spel. 21.00 Philharmonisch Orkest en solist. 21.55 „De levende kerk", causerie. 22.10 Bijbel en muziek. 22.30 „Langs wegen van kunst en schoonheid". 22.45 Avondoverden- lring. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Grajm.- muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VRO, 23.00-24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7,30 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram. muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram. muziek. 10.00 „Kinderen en mensen", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Gram.muziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Viool en piano. 11.10 Radio-feuilleton. 11.30 Org"el en tenor. 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Sport. 13.00 Nieuws. 13.15 Avro-allerlei. 13.20 Promenade Orkest. 14.00 Voor de huisvrouw. 14.20 Kamerorkest. 15.00 Voordraoht. 15.20 Gram.muziek. 15.35 Hersen gymnastiek. 16.00 Gram.muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Filmprogramma. 17.20 Muzi kale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „Denk om de bocht". 19.00 Meisjes koor. 19.15 Prijzenpraatje. 19.30 „Breken en bouwen", causerie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.10 Repor tage. 20.35 „De groei naar wereldeenheid", causerie. 21.00 Lichte muziek. 21.30 Aether- ftirum. 22.00 Buitenlands weekoverzicht. 22.15 Lichte muziek. 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.15 „Huwelijk van A tot 2", oauserie. 28.30—24.00 Gram.muziek. VOELT U ZICH LOOM EN MA? doordat afvalstoffen in Uw dar men zijn achtergebleven die de werking van belangrijke organen vertragen of verlammen? Neem eens per week één of twee Laxeer- Akkertjes, die de darm-werking regelen, zonder pijnlijke krampen of ontsteking der darmslrjmvlie- zeo. Laxeer. Akkertjes werken vlug en veilig en veroorzaken geen gewenning. Zij zijn daardoor ook het aangewezen middel bij chro nische verstopping. 25. De taak van Pom is voor lopig ten einde. Hij heeft zijn rol van Markies van Pompelmoes schit terend gespeeld en iedereen in de her berg is ervan overtuigd, dat hij een echte markies is. En nu is de beurt aan Pim en Pam. Zij zullen nu moe ten bewijzen, dat zij hun naam van speurhonden eer aandoen en zij zullen er zorg voor moeten dragen, dat zij meneer Leepvos niet uit het oog ver liezen. Meneer Leepvos heeft intussen de herberg v. ate a i het ei /aor markies van Pompelmoes te gaan halen. Maar dat schijnt geen et-r,.jxe zaak te zijn! Omzichtig is meneer Leepvos naar buiten gestapt en terwijl hij een bospad inslaat, kijkt hij steeds achterom.... alsof hij bang is, dat hij gevolgd zal worden. Maar hij ziet nie- mand en gerustgesteld gaat hij verder. Hij kan ook niet weten, c'r-t P:m en Pam hem geruisloos van boom tot boom volgen. Alleen kapitaalkrachtigen zullen de crisis te boven kunnen komen Het vrije voer is veel De pluimveehouderij, die in de afge lopen jaren heel wat deviezen heeft opgeleverd, maakt een crisis door van zo ernstige aard, dat er sprake is van een noodtoestand in de pluimveehou derij. Deze crisis is het gevolg van de hoge prijzen, die moeten worden be taald voor het vrije voer. De pluimveehouder kan ongeveer 3/^ gedeelte van het voer, dat hij nodig heeft voor de kippen, die hem zijn toe gewezen, betrekken op bonnen. Het resterende moet hij kopen op de vrije markt en de prijzen zijn daar zo hoog, dat deze, vergeleken bij de opbrengst van de eieren, geen lonend bestaan meer toelaten. Het gevolg is, dat verf kippen wor den afgeslacht. Ten dele is dit een nor maal verschijnsel. Er wordt in het voorjaar altijd druk geselecteerd, waar bij de minder productieve éénjarige F 25 Jimmy Brown zwom tot vlak bij de vreemde heer, die hem de banaan toewierp, glimlachte vriendelijk en riep: „Bedankt, het was een lekkere!" „Niets te danken hoor", antwoordde de vreemdeling, „en als je er nog een stuk of wat wilt hebben, kom dan maar uit het water. Ik heb er nog genoeg bij me". Dit was een uitnodiging, die Jimmy zich geen tweemaal liet zeggen. Niet alleen dat hij waarlijk rammelde van de honger, hij was bovendien ver zot op bananen. Met een paar forse slagen zwom hij naar de kant. klom uit het water en stelde zich aan de vreemde meneer voor. „Ik ben Jimmy Brown", zei hij. „Heel aangenaam" zei de ander. „Noem mij maar Don Blaf- fios. Ik heet eigenlijk wel Don Hondo- brodo Kawispelstaartos Di Blaffios. Maar dat is zo'n mond vol, en ik heb mijn vrienden toegestaan mij gewoon Don Blaffios te noemen. Don Blaffios is een beroemde Spaanse zwemcoach, Jimmy", zei Simon de badmeester, die ook naderbij was gekomen. Laten we samen wat praten, zei de Spanjaard. Patricia Wenthwc. (81 ,,'t Klinkt zonderling. Ik weet niet, waarom ik er juist nu aan dacht. Juf frouw Madoc vertelde mij en van daag sprak ze er weer over ze ver telde het aan haar vriendin. Ze dacht, dat het een waarschuwing was. Me neer Harsch kwam laat omdat hij de trein gemist had, waarop de bus aan sluiting geeft en hij dus van de halte af had moeten lopen. Juffrouw Madoc zei. dat hij er angstig uitzag en zei, dat hii een geest had gezien", „En zei hij niets tegen jou?" Janice schudde 't hoofd. „Ik werkte toen met meneer Madoc en zag meneer Harsch eigenlijk niet voor Dinsdagavond toen hij met je sprakzei hij toen ook niets?" Janice richtte zich op en dacht na. „Ik weet het nietik heb er niet over gedacht.. O ja...." „Herinner je je iets?" „Ik weet het niet. Hij zei iets over 't naar hier komen en een nieuw leven beginnen nadat het oude was ver woest. „Je denkt", ging hij voort, „dat zulke dingen dood en begraven zijn en de deur gesloten isdat ze nooit weer zal opengaan. En op zekere dag vindt je die deur toch open en staat er iemand met het verleden voor ie". Toen besloot hij: „Maar laat ons toch niet over zulke dingen spreken: dat is nergens goed voor. Je zou er toe ko men, je iets te verbeelden dat er niet is en spoken te zien in je eigen ge dachten. Dat dient tot niets". „Wat zou hij daarmee bedoeld heb ben, dacht je?" „Ik dacht, dat iets hem had herin nerd aan dingen, die hij zich niet wil de herinneren. Daarom zei ik: „U moet er niet meer aan denken" en hij ant woordde: „Neen, het is niet verstan digen bovendien weet ik het niet zeker". Janice drukte haar handen in een en vroeg, zich vooroverbuigend: „Gelooft u, dat er iets gebeurd is toen hij in Marbury was.iets dat hem aan het verleden herinnerde". „Jain Marbury", zei juffrouw Silver peinzend. „In Marbury", her haalde ze. Toen vroeg ze snel: „Zei hij nog meer?" ,Zei hij iets over Marbury zei hij daarover nog wat tegen je?" „Op dat ogenblik niet. Maar- tevoren ik geloof toen we thee dronken vröfeg ik hem, hoe 't hem gegaan was en hij antwoordde: „Ik heb mijn trein gemist en dus ook de bus". Ik vroeg verder: „Hoe kwam dat zo?" en hij zei: „Ik kon geen besluit nemen en dat is een lelijke fout. Ik wilde wat thee hebben, omdat ik moe en dors tig was. Dus ging ik een hotelletje „De Ram" genaamd binnen, maar ik stond dadelijk weer buiten, vergat totaal de thee en miste mijn trein". Nee, nu weet ik het weer: Hij vertelde 't niet toen we thee dronken, maar later, na dat hij met Sir George had getelefo neerd. En daarop begon hij over zijn vlucht uit Duitsland te praten. Hij zei, dat het was alsof je een deur sloot en dacht, dat ze nooit weer zou open gaan, maar je kon er niet zeker van zijn. Dat herhaalde hij op wat vreem de manierJe kunt het nooit zeker weten". Na een ogenblik te hebben gezwe gen, vroeg juffrouw Silver: „Heeft hii ook gezegd of niemand die hij kende in Marbury hem had gezien". „De vrouw van Bush heeft me ge zegd, dat hij haar man had gezien, die zijn getrouwde zuster in Ramford Street was gaan bezoeken. Ten min ste, ze zegt, dat Bush meneer Harsch heeft gezien, dus ik denk, dat meneer Harsch hem ook wel heeft opgemerkt." „Lieve hemel!" riep juffrouw Silver uit. „En is „De Ram" in Ramford Street?" „Ja en schuin tegenover de ijzer winkel van Bush's zwager. Maar er waren die middag verscheidene men sen uit Bourne in Marbury. Juffrouw Doncaster was er heengegaan, omdat iemand haar verteld had, dat er nier vet te krijgen was. maar ze kon er niets bemachtigen en kwam heel nij dig terug. Ook meneer Everton was er. Trouwens, hij gaat er heel dikwijls heen. Ze vertonen daar alle goede films, moet u weten en hij is er een groot liefhebber van. Maar dat hij er Maandag was, weet ik van Ida Mott ram, die me vertelde, dat hij een nieu we lamp voor haar radio had gekocht". „Dat heeft ze mij ook verteld En was meneer Madoe er ook?" Vol schrik riep Janice: „Oik weet niet waar hij was!" „Je bedoelt, dat hij niet thuis was?" Janice bleef juffrouw Silver beangst aanstaren. „Neen, hij was niet thuis. Na het middageten was hij op zijn fiets uit gegaan en hij kwam pas na zevenen terug" ,En Marbury is, geloof ik, over de weg niet meer dan twintig mijl van hierkan hij dus daar geweest zijn?" „Ik geloof van wel. Maar. juffrouw Silver, niemand van de mensen hier heeft iets met het verleden van me neer Harsch uit te staan. Ik bedoel, dat hij niemand van hen een geest zou hebben genoemd nietwaar? Hij kan niet aan een hunner gedacht hebben toen hij sprak over 't openen van een deur." „Neen", zei juffrouw Silver ernstig „hii zou niet aan een van hen hebben gedacht. Maar ik vrees, dat de deur waarover hii sprak, openging in „De Ram" en het is mogelijk, dat iemand uit Bourne zich daar bevond". (Wordt vervolgd.) kippen worden opgeruimd. Ten dele spruit het bij sommigen voort uit de behoefte aan geld om de rekeningen van de voerleverancier te kunnen be talen. Dit systeem om slechts een gedeelte van het benodigde voer op bonnen ter beschikking te stellen, houdt verband met het feit, dat in het Oosten van het land de pluimveehouderij veelal wordt uitgeoefend op gemengde bedrijfjes, die zelf wat graan telen. Daarvan wordt aangenomen, dat ze het verschil zelf wel kunnen overbruggen, zij het ook, dat ze aan de markt voor dit vrije graan een betere opbrengst krijgen, dan wanneer ze het aan de eigen kip pen opvoeren. Op de bedrijven in het Westen, waar men zich uitsluitend toelegt op da pluimveehouderij, wordt het voerpro- I bleem het zwaarste gevoeld, zij het ook, dat overal wordt erkend, dat deze bedrijven over het algemeen produc tiever zijn dan die in het Oosten. Harde strijd om het bestaan. Op het ogenblik wordt door dt pluimveehouders een harde strijd om het bestaan gevoerd. Er is niet de min ste twijfel aan of de minst kapitaal krachtige bedrijven zullen verdwijnen. De doorsnee-kippenhouder verdient op het ogenblik niet zoveel, dat hij uit zijn winst zijn levensonderhoud kan be strijden. Hulp van overheidswege heeft hij niet te verwachten. Nu zijn de perspectieven voor de eierafzet niet slecht. Er wordt rekening gehouden met goede prijzen in de herfst, enerzijds omdat er niet aan wordt getwijfeld of het buitenland zal dan aanzienlijk meer willen betalen, anderzijds omdat er mee wordt gere kend, dat de eigen pluimveehouderij dan aanzienlijk zal zijn ingekro: yen, tengevolge van het afslachten op grote schaal en het uitvallen van een deel der pluimveehouders. Het resultaat laat zich denken. Ieder probeert het einde te halen en de sterksten zullen daarin slagen Echter wordt er op het ogenblik nergens iets verdiend. Er heerst in de pluimveehouderij een noodtoestand en de oplossing er van schijnt een ouderwets natuurlijke te zullen worden: de sterke blijft en de zwakke gaat onder. Wanneer er ge noeg zwakken zullen zijn verdwenen wordt de toestand voor de overblijven, den weer draaglijk. Gistermiddag kreeg Mevrouw T. Blad onverwachts bezoek van een oude schoolvriendin. Onder het genot van een kopje geurige thee werden natuur lijk eerst oude herinneringen opgehaald. - Naderhand kwam het gesprek ook op de vele beslommeringen van de huis vrouw. Mevrouw Blad vond het zo jammer, dat zij er maar niet toe kon komen, nieuw tafelbestek aan te schaffen. An dere dingen hadden steeds voorrang. Het klonk haar dus als muziek in ds oren toen haar vriendin vertelde, dat zij bezig was het kostbare ,.Safira"-tafel- bestek bij elkaar te sparen zonder hier voor een enkele uitgave te doen. Met Niemeijer's waardebonnen krijgt zij dit prachtige tafelbestek gratis in haar be zit. Mevrouw Blad nam zich natuurlijk direct voor, hier ook mee te beginnen. U kunt nu ook dubbel genieten van Niemeijer's pittige Paarsmerk-Koffie en geurige Gala-Thee of Princess-Thee. De heerlijke smaak is een apart genot en bovendien ontvangt men voor de waar debonnen (op elk pakje) het schitteren de „Safira"-tafelbestek door en door vlekvrij. Een bezit van blijvende waar de, dat U met veel plezier zult gebruiken. Als U even een briefkaart schrijft aan Theodorus Niemeijer N.V., te Groningen, ontvangt U direct de geïllustreerd» geschenkenlijst U kunt dan precies zien wat U kunt krijgen op Niemeijer'i waardebonnen. UET CORPS „gek vijf jaar. Practi: In die vijf jaar de wan voor een lekke boodschap doorgege materiaal, kennis ei hulpvaardigheid van gelukkig» huwelijkei £)EZE LAATSTE V overdreven. We zeggen, dat een bij' leverd tot één geluk zat zo. Ergens in •en poosje geleden e aangeklampt door 6 torrijder. Hij had o met zijn verloofde, meegereden. De om hoog gelopen, dat ell gegaan. Maar de zpijt gekregen, was den" teruggekeerd, meisje niet meer kui Laat de wegenwa kind nu een paar 1 aantreffen, terwijl z< keer stond te liften. De beschrijving kl hij haar aangeklamp teld dat haar verloc daan was over het Of ze hem weer wilde Het lieve kind heeft dezer dagen was c eregast op de bruilof Men begrijpe ons exceptionele wegenw er wordt toch wel c gedemonstreerd, dat strijders voor niets staan. Ware dat we] weest, och dan zou kleine corps 105 na een start met in die vijf jaar van ruim driehonderddu aan weggebruikers verlenen. Denk U een honderdduizend gemo vogels werd hulp vei duizend gevallen betr ®f minder ernstig on; hoofdkantoor van de Parkstraat te 's-Grf vele schriftelijke bewi verklaringen e.d. deze ongelukkigen hu Wegenwacht te dank. Wegenwachter is E.HB.O.-er. Er is zei! van een arts, die zelf zijn hele gezin aan ee dankt De dokter wa een kanaal in gerede: standigheid, dat de die langs vaarten en trouilleren, ook een hun koffer hebben, v hen, dat zo efficiënt worden. HET GELE Rijders-c in de korte tijd v een populariteit en worven, dat schier gr zjj voor de weggebru telefoon- en telegr; verzorgen, och ook di ruime kring bekend, zend van deze boodsc voor haastige zakenli den zij reeds. Daarni corps nog wat ander: vergeetachtigen op. 1 de A.N.W.B. een op: in het leven geroepen, had een zakenman die op weg was naar in Brussel, zijn papie liggen. Daai'bij waren documenten. Nauwelijl na zijn vertrek merk! noten het. Ze alarmei W.B. en deze gaf inde stuk of tien van zijn op de vermoedelijl) De stafchefs van de de V. S„ Engeland, Fi nada zullen in de 1 weken te Washington t conferentie zal „geleg om de vorderingen, die machten van de vier den worden gemaakt, zoek te onderwerpen". Aan de conferentie men generaal Hyt Van luchtmaarschalk Curt generaal Lechères (Fr; John Slessor, maarsc R.A.F. Nadat gistermiddag het eiland Yen was bei maarschalk Retain sterv de mevrouw Potaln gi; dat de toestand van hs aanzienlijk beter was. minderde yi de bloedd verbeterd, aldus mevroi De stiefzoon van d Pierre de Herain spral tegen, als zou een prie de laatste sacramenten diend.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6