Gebloktt Stad en Omgeving Geslaagde Ringers-feestavond Alkmaar Irmde-teami Succesvolle uitvoering van Cantecleer Autotocht Ouden van Dagen Lichtmast omver gereden AGENDA Stoffenhandel Fa. Spruijt werkt pasklaar Interieur Hof van Sonoy grondig opgeknapt Servicevan N.S. opeerste warme voorjaarzondag Oudleerlingen R.L.W.S. weer naar het buitenland De padvinders vieren St. Jorisdag Bergen De Oranje-Vereniging organiseert „feestweek" Waiergraa Randers stelde MAANDAG 23 APRIL 1951 HIJ, ZIJ EN HOTTENTOT De bekende vereniging „Cantecleer" gaf gisteravond voor een geheel gevul- de zaal van het Gulden Vlies haar laat ste uitvoering in dit seizoen. Zij haU ter opvoering gekozen het bekende bliispel van William Maples: „Hij, Zij en Hot tentot", een stuk dat reeds zo menig succes heeft geboekt ook bij het be roepstoneel. „Cantecleer" zal geen spijt hebben van haar keuze, want onder regie van Bep Speet heeft het stuk opnieuw een grote bijval gevonden. De aanwezigen hebben zich ten minste kostelijk ge amuseerd. Volgens de titel gaat het voorname lijk om Sem Harrington (Hij), Peggy Fairfax (Zij) en het beroemde renpaard voor de hindernissen Hottentot, het paard dat voor de beste rijder gevaren oplevert, maar dat tot enorme presta ties in staat is. Sem, uigenodigd door Mrs. Cladwick, maakt wel geen in drukwekkende entree, maar wordt toch aangezien voor de beroemde rijder van die naam. Bekoord door de charmante Peggy, waagt hij het ten slotte de ge vaarlijke Hottentot voor haar te rijden en natuurlijk wint het paard na een emotionele course, waarin de gehele fa milie meeleeft. Sem kan Peggy de be geerde Beker aanbieden en heeft met een zelf nog een hoofdprijs gewonnen, r.l. Peggy in eigen persoon. Het geheel heeft door de vlotte op voering de aanwezigen ten zeerste vol daan, getuige het applaus na elk der bedrijven. Verschillende medewerkenden heb ben veel tot het welslagen bijgedragen. En dan noemen wij in de eerste plaats Vok Keysper, die Sem op zeer vlotte en weloverdachte wijze heeft gespeeld. Hij wist de vele mogelijkheden, die de rol biedt, uitstekend te benutten, waar door bijzonder komische situaties ont- Het „Comité auto-tocht voor Ouden van Dagen te Alkmaar" is voornemens, bij voldoende medewerking, onze be jaarde ingezetenen ook deze zomer weer een prettige uitgaansdag te be zorgen. Voorheen kon hiertoe gebruik wor den gemaakt van een groot aantal be schikbaar gestelde personen-auto's, maar de steeds toenemende verkeers- ongemakken nopen het Comité voor taan gebruik te maken van autobussen. Deze moeten evenwel worden ge huurd endit kost geld! Het comité doet daarom een beroep op een ieder, die onze Alkmaarse oudjes een goed hart toedraagt om naar vermogen iets voor dit doel al te staan. Maandag 23 April e.k. vangt de lijst- inzameling langs de huizen aan. Bij dragen zullen ook gaarne worden ont vangen, liefst vóór 28 April a.s. op giro 6102 van de Twentse Bank of op giro 1495 van de Noorderbank, beide te Alkmaar, onder vermelding: Auto tocht „Ouden van Dagen". De oudjes dienen zich niet voor deze tocht aan te melden, voordat een oproep dienaangaande in de courant is verschenen. Men verzoekt ons nog een oproep te willen doen voor collectanten die iets van hun vrije tijd willen geven om de voor deze sympathieke tocht benodigde gelden (geen huiscollecte) bijeen te brengen. Zij gelieven zich te wenden tot de heer Figee in het gebouw van de So ciale Raad op de Oudegracht. Na vijftien glazen bier en drie borrels gedronken te hebben, ging de Alkmaarse vertegenwoordiger H. B. op drie Februari te Wormerveer toch nog achter het stuur zitten. Een bij een vluchtheuvel staande lichtmast moest het ontgelden! Met zijn vriend trachtte hg daarna de deerlijk geha vende auto van de vluchtheuvel te duwen. Toen de agent van politie A. D. er aan kwam, riep verdachte luid: „Zeg vriend, kom eens duwen? Ik wil naar huis". Drie weken gevangenisstraf, plus negen maanden ontzegging van het rijbewijs werd Donderdagmorgen in de zitting van de Haarlemse recht bank tegen de Alkmaarder geëist. De vriend verklaarde als getuige, dat ver dachte, die een café te Alkmaar heeft gehad, nooit eerder dronken is ge weest. Verdachte onthulde, dat zjjn auto niet meer te herstellen is en dat hij ruim zestig gulden schade voor de lichtmast heelt moeten betalen. De auto is niet verzekerd! Uitspraak twee Mei a.s. ABC-CABARET IN 'T GULDEN VLIES Naar wij vernemen zal op Donder dag 26 April het ABC-Cabaret o.l.v. Corry Vonk en Wint Kan een avond voorstelling geven in 't Gulden Vlies met Wim Kan's nieuwste program ma: A.B.C.-Expres. De medewerkenden zgn: Corry Vonk, Wim Kan, Joh. Elsensohn (a!s gast), Sophie Stein, Pam Henning, Piet v. d. Meulen, Joop Vischer Jr., Guus Hoek, Ber Engelen, Bill Blok, aan de vleugel Cor Lemaire stonden, die het publiek pakten. Hij kreeg alleraardigst tegenspel van mevr. Den Nijs- tl, die de rol van Peggy zeer ge vertolkte. De rol van Cweek, - ,e buttler, die ook van veel belang s, was bij Jac. Beentjes in goede handen en droeg veel tot het succes bij. Verder moge genoemd Jan Dogger als Gilford. Toon Buissink, die de moei lijke rol van Larry Giiford zeer goed speelde en Jan Fernee en Arie Roo- beek, die zich als Fairfax en Perkins goed bij het ensemble aansloten. Mevr. Kt oy-Stadegaard en mevr. Berkhout- Smit wisten zich op vlotte wijze aan te passen bij het geheel, terwijl de Franse kamenier Célise (Bep Speet) haar kleine rol juist typeerde. Aan 't slot mochten de uitvoerenden een langdurig applaus in ontvangst nemen. Cantecleer kan over he) succes van deze voorstelling tevreden zijn. G. MAANDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De vrouw mijner dromen (18 jaar). Harmonie Theater, 8 uur: De vader van de bruid (alle leeftijden). Cinema Americain, 8 uur: Haven-Marie (18 jaar). Vic toria Theater, 8 uur: Schaduw over Los Angeles (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: „Het mooiste van Zwitserland". Kleurenfilm voor de Ned. Reisvereni- ging. DINSDAG Bioscopen als Maandag. Gulden Vlies, 8 uur: ,,'t Voetlicht" voert op „Pension Zonneschijn". Gratis koopuur HILCKMANN dit was Zaterdag van 12.30—1.30 (adv.) Uitslagen schoolvoetbal RHBSLyceum 13, Kweekschool- Handelsschool 10, Gymnasium Ambachtsavondschool 10 ULO Hei- loo—ULO Alkmaar 0—1, RHBS II— ULO Bergen 53, Ambachtsavond school IIGymnasium II 21, Tech nische school-Lyceum II 0—1, Han delsschool IITechnische school II 14, ULO JulianaULO Alkmaar II 23 (na str. sch.) Lyceum IIIULO Heiloo II 05 (Lyceum n.o. ULO Ber gen II—RHBS IÏI 0—4, RHBS 4— Handelsschool III 20. Personeelsvereniging heelt veel goede krachten De personeelsvereniging van Rin gers' cacao en chocoladefabrieken N.V. gaf Zaterdagavond voor haar leden een luisterrijke feestavond, waaraan werd meegewerkt door de toneelgroep, het zangkoor en de band van dit be drijf. Het toneelstuk, dat zou worden opgevoerd, was „Welkom binnen", een gezellige klucht in drie bedrijven dooi Chr. Hogewerf. Na het openingswoord door de voor zitter van de personeelsvereniging, de heer Van Opstal, zong het zangkoor onder leiding van de heer Cas Him- melreich een drietal werken van Borl- nianski, Mozart en Strauss. Vooral hel „Du hirte Israel" van de eerste com ponist werd schitterend uitgevoerd. Dirigent Himmelrelch kan met zijn koor voor de dag komen. De twee an dere werken „Ave Verum" en „Rosen aus den Süden" werden minder feil loos uitgevoerd. Ongetwijfeld was dit mede te wijten aan het feit. dat dc zangers de dirigent niet goed konden volgen, daar het toneel te weinig ruimte bood. De toneelgroep, die het leeuwen deel voor zijn rekening natn, bracht „Welkom binnen" vlot over het voet licht. Men kan zich terecht verbazen, dat in één bedrijf zoveel goede krach ten voor een toneelstuk als dit kunnen worden gevonden. Het stuk, dat hiel en daar moeilijk geschreven is en waar in de schrijver zijn hoofdpersoon wat té graag in het jargon van de Jordaan laat spreken (soms ten koste van de logica) eist van de medewerkenden veel élan. Hetgeen de heren C. Bek (als Charles) en P. Verné (Robert Deen) lieten zien, kunnen we verge lijken met beroepstoneelspel. Willem Terhove (W. A. Punt), een rijkgewor- den arbeider, was niet altijd levens echt, wat echter voor een groot deel ligt aan de schrijver van het stuk Zijn vrouw (mevr. E. AdlerOoyevaar) was aannemelijker. Dan was er Mia hun dochter (mej. I. Goos), die buiten enkele minder goede momenten ook uitstekend speelde. Nicht Leni, de hoofdfiguur, nichtje van de heer Ter- GESLAAGD Aan de Vrije Universiteit is ge slaagd voor het cand. examen theo logie mej. N. J. Schenkeveld te Alk maar. Vele naaiende huisvrouwen zullen zich vanaf heden geen zoigen meer be hoeven te maken over het vervaardigen van hun kleding. De fa. Spruyt heeft in samenwerking met de directie der bekende Herbillon knippatronen een nieuwe afdeling aan haar Stoffenhal verbonden. In deze afdeling, die zeer terecht de naam „Pasklaar" heeft ge kregen, zullen de koopsters op een aardige wijze met de door haar gekoch te stoffen worden geholpen. Angst voor verknippen of het in elkaar zetten van een japonnetje, man tel of tailleur behoeven de minder ge routineerde naaisters in het vervolg niet meer te hebben. Bij „Kofa" kan men vanaf heden de kleding in veertien dagen pasklaar laten maken zodat ieder risico is uitgeschakeld. De fa. Her billon leidde hiervoor zeventig naaisters op. De koopster ontvangt haar kleding stuk keurig geregen terug en wanneer bij het passen blijkt dat er nog iets aan veranderd moet worden, zijn hier voor bij de fa. Spruyt drie gediplo meerde coupeuses ter beschikking, die de klant ook bij eventuele moeilijk heden met raad en daad terzijde willen staan. Het afwerken der kleding is zelfs door de meest onervaren naaister op deze wijze spoedig gebeurd en in de tijd van veertien d? gen kan men er ver zekerd van zijn tegen g-ringe kosten de garderobe met een keurig kledingstuk te hebben verrijkt. Niet alleen op het gebied van dames kleding dochook voor heren- en kinde~- kleding is de afdeling „Pasklaar" pa raat. Wij hebben ons van de uitstekende coupe kunnen overtuigen en geloven dan ook dat deze primeur van de fa. Spruyt een grote besparing voor de naaiende huisvrouw zal betekenen. HET KERKUONCERT Mej. To Hiehie, die solistische me dewerking „al verlenen aar het Kerk- concert der Middelbare scholen ver zocht ons te melden, dat zij geen oud- leerlinge is der Bergermeisjesschool maar van de HBS en haar opleiding van de heer Simon C. Jansen heeft ontvangen. hove, een echt Jordaankind, deed de toeschouwers herhaaldelijk schateren om haar zotte gezegden en sappig Amsterdam dialect. Leni (mej. R. Duynmayer) speelde vooral vlot en wist zich werkelijk om te schakelen tot een meisje, dat opgegroeid is in de omgeving van Jodenbreestraat en Groenburgwal. Jozef de huisknecht (A. G. de Jong) en Marie, het kamer meisje (mej. H. Stoelinga), speelden ook buitengewoon vlot, evenals Frans Boogaard (P. Kingma). Mej. J. Blan- kendaal gaf een leuke interpretatie van de dame van gezelschap Claire Verhagen. De heer Van Opstal vertolkte na af loop het enthousiasme en de dank van het publiek. Een bal onder leiding van Ringers-band, die ook de muziek voor de aanvang en tijdens de pauze had verzorgd, vormde het sluitstuk van deze zo geslaagde feestavond. De grote herenzaal van het Hof van Sonoy bood Vrijdagavond een bijzon der feestelijk aanzien. Daar zaten aan lange, met bloemen gesierde tafels, tientallen genodigden, die bijeen geko men waren om getuige te zijn van de overdracht van het grotendeels geres taureerde gebouw aan de directie. Vooral deze mannenzaal heeft in de laatste weken een ware gedaantewis seling ondergaan. Van het eens zo ar melijke, bijna sjovele dagverblijf, is niets meer te bespeuren. Daarvoor in de plaats kwam een ruime, prettig aandoende kamer, waar de oudjes zich ongetwijfeld weldra geheel èn al thuis zullen voelen. Veel werd hier verbe terd en vernieuwd, doch ook weer niet zoveel dat het te modern zou worden voor de bejaarde bewoners. Namens het college van regentessen en regenten voerde gisteravond als eerste het woord de heer G. W. Kloos, die in grote trekken het verloop van de verbouwing uiteenzette. Na de oor log werd het duidelijk, aldus de heer Kloos, dat in de toestand zoals ze toen was, hoog nodig verandering moest komen. Successievelijk zijn toen de nodige verbeteringen aangebracht. Eerst werd het vrouwen-nachtverblijf grondig vernieuwd en kort daarna werd de zitzaal in een nieuw kleedje gestoken. Het zustersdagverblijf, dat maar een schamele indruk maakte, werd zodanig gemoderniseerd dat het jeugdige verplegend personeel zich hier thans volkomen thuis voelt. Het laatste kwam de mannenzitzaal aan de beurt. De eens zo armelijke zaal werd omgetoverd in een gezellig, hui selijk vertrek, waar het een genoegen is te toeven. De heer Kloos bracht dank aan allen die aan de verbouwing hadden medegewerkt en toonde zich in het bijzonder erkentelijk jegens de heer Bankert, die een groot schilderij van de Waagtoren voor de gerestau reerde zaal had aangeboden. Na de heer Kloos voerden nog ver scheidene sprekers het woord. Alkmaarse jeugd gemeenschap Men verzoekt ons de inschrijf- adressen voor de „Jeugdwandeltocht" op 5 Mei te willen opnemen, daar men voor de inschrijvingen na 23 April niet meer kan garanderen, dat de medailles op tijd klaar zullen zijn. De kaarten verkrijgbaar bi): L. v. Koolwijk, Corn. Evertsenplein 12; W. Veldkamp, K. v. 't Veerstraat 55; M Breed, Baansingel 16; Th. Grooff, Eikelenbergstraat 54; C. de Vet, Asterstraat 5; M. Feykes, Hofstraat 10; G. Dilling, Fnidsen 30 (a 25 cent). Ook kunnen kaarten besteld wor den, door storting van 25 cent op Gi ronummer 559164 ten name van de penningmeestear der Alkmaarse Jeugdgemeenschap. Zij die willen medewerken bij het bestrijden van de aan de feestviering verbonden onkosten, kunnen hun bij drage storten op dit Gironummer. IN 1952 ESPERANTISTENCONGRES De Nederlandse R.K. Esperantis- tenbond „Nederland Katoliko" zal in 1952 zijn jaarlijkse congres te Alk maar houden, zo is Zondag te Den Bosch besloten. HET LEEK GISTEREN of de men sen de schade van het lelijke weer in de afgelopen weken eens goed wilden inhalen. Wie gedacht had, dat nu iedereen wel „naar de bollen" was, vergiste zich. Zondagmiddag was het in en om Bergen zo druk als wij het van het jaar nog niet gezien hebben. Sommige terassen waren al aardig bezet. Deze eerste mooie Zondag in hel voorjaar heeft reeds het bewijs ge leverd, dat de zienswijze van het Tram-comité juist is gebleken en het vervoer per bus van Bergen naar Ber gen aan Zee op moeilijkheden Muiten zou en verkeersopstoppingen zou ver oorzaken. De plaatselijke spoorwegautoritei ten hadden dit ook voorzien en inder haast aan haar directie verzocht de tram te mogen inschakelen, hetgeen toegestaan werd. De tijdelijke hushalten werden keu rig van aanwijzingen voorzien en zo verliep alles op vlotte wijze. Natuur lijk was van te voren niet algemeen bekend, dat de tram zou rijden en daarom was op deze eerste Zondag het aantal passagiers niet zo groot als anders. Maar degenen, die verwacht hadden in overvolle bussen vervoerd te zullen worden (en dat waren er in totaal bijna driehonderd) gaven door diverse uitroepen hun instemming te kennen met de onverwachte komst van de toch altijd nog meer ruimte en comfort biedende „Bello". Het is na tuurlijk niet zeker, dat de tram op één der eerstkomende Zondagen weer zal rijden, doch als dit het geval is, zal het waarschijnlijk evenals Zondag op de volgende wijze geschieden: Vertrek uit Alkmaar om 15.10. Vertrek uit Bergen aan Zee om 16.30. Deze tram rijdt niet verder dan tot Bergen: de passagiers, die verder moeten, stappen over in de Spoorbus. De tram rijdt vervolgens om pl.m. 16.50 weer naar zee. Vertrek uit Bergen aan Zee naar Alkmaar om 17.30. De vereniging van Oudleerlingen van de Rijkslandbouwwinterscholen te Schagen en Alkmaar organiseert ook deze zomer weer enkele excursies naar het buitenland. Op 17 Mei vertrekt een groep voor een week naar Engeland, waar men zal logeren in een centrum van de Methodistenkerk in Dorking, ongeveer dertig kilometer ten Zuiden van Londen in het graafschap Surrey. De Young Farmers Club in dit gebied zal zorgen voor een aantrekkelijk pro gramma. waarbij men zich uit de aard der zaak hoofdzakelijk zal bepalen tot het bezoeken van proefstations, land bouwtentoonstellingen en -bedrijven. Het bezoek aan Londen belooft echter één der hoogtepunten van deze trip te worden. Van 7 tot en met 15 September staat een excursie naar Denemarken op het programma. De ervaring van vorig jaar heeft wel geleerd, dat dit land vooral voor landbouwers veel in- teresants te bieden heeft. Het grootste deel van de beschikbare tijd zal op het eiland Seeland worden doorgebracht, maar ook aan Fünen en Jutland zal voldoende tijd worden besteed. Ook deze keer zal weer gelogeerd worden in de bekende Deense Volkshogescho len. Voor beide reizen zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Ook niet-leden van de vereniging kunnen zich voor deelname opgeven bij de secretaris, de heer C. J. Bruin, Marktstraat 8, Schagen. De kosten van beide excursies be dragen ongeveer f 150, afgezien van de persoonlijke uitgaven van de deelne mers. Burgerlijke Stand Geboren: Wilhelmina E. M. J„ d. v. C. Willemsen en L. Pauwels, Martha M., d. v. Th. Uitvlugt en E. T. van der Heyde, Tonny G., z. v. P. J. C. Schaap en V. C. Pijcke, Adria- nus, z. v. A. Hoeltmeijer en J. C. Se- gaar, Christina H„ d. v. D. de Vries en I. H. van der Geest, Peter A., z. v. P. de Buijzer en G. J. van Gaaien, Margaretha M.. d.v. B. J. Stadegaard en A. Stam. Gehuwd: Willem Bekker en Caro lina E. Boer; Jacob van der Molen en Dirkje Schrijver; Dirk ter Hofstede en Dina J. Nol. Wat onze voorouders schreven: In de Alkmaarsche Courant van 21 April 1851 lezen wij het vol gende: Op den avond van demfden April werd alhier eene serenftie gebragt aan de zoo zeer hooggeachten en om zijne goedheid en bekwaam heid algemeen beminden Majoor der dienstdoende Schutterij Jonhr. D. C. de Dieu Fontein Verschuir van Heiloo, ter gelegenheid van zijn Edls. echtvereniging. Het was eene schoone avond maar niet minder schoon waren de ge kozene muzijkstukken, uitgevoerd door H.H. Muzijkanten van dat zelfde corps onder directie van den bekwamen heer Kapelmeester A. Otto. De verschillende afwisselen de Solo's in de uitgevoerde Ou vertures die op zich zeiven reeds Obligaten uitmaakten waren door zijn Ed, met kennis en smaak ge- gearrangeerd en door de H.H. mu zijkanten fiks uitgevoerd. Aan wien konden zij ook beter voor uitgang en hulde toonen dan aan hunnen waardigen Majoor, die voor hun en voor de gehele Schut terij veel ten beste over heeft, zich toont als echt Militair en tevens hunne achting en dankbaarheid heeft verworven. Wij roepen dan ook met de groote menigte toe hoorders van dien avond uit: nog lang blijve hij en zijn geliefde gade in het leven gespaard om genot en vooruitgang van het corps te mogen zien. Vacantiebonnencontrole Zoals bekend hebben de georgani seerde arbeiders jarenlang gestreden voor het verstrekken van vacantie- bonnen door de werkgevers. Het is echter thans gebleken, dat verschil lende arbeiders hun belangen blijk baar niet meer voldoende zien en de bonnen voor andere doeleinden gaan gebruiken dan waarvoor deze bestemd zijn. Dit geldt in het bijzonder voor hen die in de bouwvakken werkzaam zijn. De plaatselijke Unie in het Bouwbedrijf heeft nu gemeend, dat hieraan een einde dient te worden ge maakt. De Unie zal dan ook een va- cantiebonnencontröle instellen. Zon der goedkeuringsstempel zal het niet meer Ihogelijk zijn de bonnen te ver zilveren. Bij de heer A. Haring aan de Oudegracht wordt Donderdag 26 April tussen 7.30—9 uur n.m. voor ge- organiseerden en Vrijdag 27 April tus sen 7.30—9 uur n.m. voor ongeorga niseerden de gelegenheid geboden de bonnen met het vereiste stempel te voorzien. Zware eis tegen dronken bestuurder Drie weken gevangenisstraf plus negen maanden intrekking van het rijbewijs werd op de zitting van de Haarlemse rechtbank geëist tegen de Alkmaarse vertegenwoordiger H. B., die op drie Februari te Wormerveer achter het stuur kroop, nadat hij vijf tien glazen bier en drie borrels had gedronken. Een bij een vluchtheuvel staande lichtmast werd door de dron ken bestuurder omvergereden. Toen een agent van politie op de plaats van het ongeval arriveerde, had verdachte luid geroepen: „Zeg vriend kom eens duwen. Ik wil naar huis". Op twee Mei volgt de uitspraak. ZWIJNTJESJAGER GEARRESTEERD De vorige week werd door twee rij wielverhuurders hier ter stede aangifte gedaan van verduistering van een solex en een damesrijwiel. Het bleek toen, dat de huurder zich had gelegi timeerd met valse papieren. Dit week end is het de hoofdstedelijke politie ge lukt de man te arresteren. Bij het on derzoek is komen vast te staan, dat de zwijntjesjager in practisch het gehele land heeft geopereerd. De solex en het damesrijwiel konden bij de kopers in Amsterdam en Santpoort worden ach terhaald. ITALIAAN AANGEHOUDEN Zaterdagavond is hier ter stede een vreemdeling van Italiaanse nationali teit aangehouden, die niet alleen geen paspoort had, doch die zich bovendien had schuldig gemaakt aan overtreding van het Deviezenbesluit. De man is ter beschikking gesteld van de hoofdcom missaris van politie te Amsterdam. Naar voorbeeld van de Oud-Italiaanse burleske staatssonetten. JK HOUD van jou, o stad der kleine dingen, je kaasmarkt en je fraaie gulden Waag, je Kerk in 't veilig nest van huizen, laag van dak, en grachtjes vol herinneringen. Langs gevelrijen aan de waterkant zie 'k in mijn geest de ranke gondels glijden. Ginds spreken wallen van vervlogen tijden, toen 't volk streed één van zin voor 't vaderland. Jij bent een tussenstaat: geen dorp, geen stad. Hier leeft de mens op hoogst gedegen wijze tevreden vöort op 't kalme levenspad. Ik denk hier dikwijls aan het buitenland... De toren zingt zijn vaderlandse wijzen als een vermaning: 't is hier Nederland! Jij bent charmant, mijn kleine stad, jij hebt mijn hart gewonnen Maarwat te zeggen van je vieze tonnen? REIN VALKHOFF. Vlaggenparade in Bergerhout „Er is nog nooit een groot werk on dernomen, dat in het begin niet on mogelijk leek", zei burgemeester mr dr H. J. Wytema vanmorgen In de Ber. gerhout tot de Alkmaarse padvinders, die daar bijeen waren gekomen om ter gelegenheid van de St. Jorisdag de vlaggen te hijsen. Sprekende over de legendarische figuur, die vandaag in padvinderskringen in het middelpunt der belangslellng staat, zeide de bur. gemeester, dat St. Joris nooit de strijd tegen de draak zou hebben opgenomen als h(j geen onwankelbaar geloof had gehad in de goede zaak en de zin van zijn opdracht. Dit stelde de burge meester dc padvinders ten voorbeeld. Om kwart voor acht vanmorgen de- go n de vlaggenparade, die o.a. werd bijgewoond door de burgemeester, dt commissaris van politie, de districts- aalmoezenier rector Van der Hoek en vele andere genodigden. Na het hijsen van de vlaggen lieten de welpen hun horde-roep horen en werd de padvin- derswet voorgelezen. Vervolgens in specteerde de burgemeester de in een grote cirkel opgestelde padvinders van de NPV en de Katholieke Verkennen waarna hij een korte toespraak hield. De districts-commissaris, hopman J, Nieuwenhuizen las daarop de St. Jo- risboodschap voor. De plechtigheid werd besloten met het zingen van het padvinderslied „Hoort zegt het voort'. Om half acht vanavond zullen de vlag gen worden gestreken en trekken de afdelingen naar hun kampvuren voor het vernieuwen van de belofte. Evenals morgen zal ook de NPV-bapd van de partij zijn, nu versterkt met de band van de Katholieke Verkenners. Kranige redding Zaterdagmorgen, omstreeks elf uur, geraakte een vierjarig jongetje in de voormalige tankval aan de Kortenaer- kade te water. Dooor het hulpgeschrei van een meisje gealarmeerd, rende de heer Chr. Kuijpers zijn huis uit en sprong gekleed te water. Het gelukte hem het knaapje, dat zich reeds in zinkende toestand bevond, op het droge te brengen. Ruzie in café Zondagmiddag kregen enkele bezoe kers van een café aan de Kooltuin zon diepgaand verschil van mening, dat het raadzaam werd geacht politiehulp in te roepen. De kastelein kon zo lang ech ter niet wachten en hij besloot zijn eigen boontjes te doppen. Hij werkte een van zijn gasten de deur uit, doch viel daarbij door een ruit en liep een diepe snijwond «aan de linker boven arm op. De man is per taxi naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht, waar hij werd verbonden. Twee rijwie len, die tijdens de schermutseling in het water van de Kooltuin terecht waren gekomen, konden later worden opge vist. TERUG IN HET VADERLAND Met het troepentransportschip „Dorsetshire" ,dat op 29 April in Rot terdam wordt verwacht repatrieert le luit G. N Kroon, Westerweg 300, Alk-' maar. De feestelijkheden ter gelegenheid van Koninginnedag (dit jaar op een Maandag) en ter herdenking van de Bevrijding worden evenals vorige jaren ingezet met een etalage-wedstrijd, welke aanvangt op Zatedrag 28 April en duurt to met Vrijdag 4 Mei. Bill jetten voor de publieksprijzen met het volledige programma voor de „feest week" zullen dit jaar niet meer gratis beschikbaar gesteld worden, doch a 10 cents verkrijgbaar zijn bij de deel nemende winkeliers. Op 30 April zal Bergens Harmonie des morgens een muzikale rondganj door het dorp maken. Hierna zullen in de Stationsstraat kinderspelen worden gehouden voor de laagste twee klassen van alle lagere scholen. De ouder» kinderen mogen hierbij zolang toekij ken, doch 's middags zullen zij, d.w.z. de overige leerlingen der lagere scho len, eikaars krachten kunnen meten in voet- handbalspel, een behendig heidswedstrijd, Pinksterrijden en vel» andere vermakelijkheden. 's Avonds vindt een concert in de openlucht plaats bij de Ruïnekerk, waarin beurtelings zullen optreden d» Koorvereniging „Bergen" en Bergen» Harmonie. Het twaalf leden tellende Tambourcorps zal hierbij zijn debuut maken. 4 Mei is de dag waarop de ge vallenen herdacht worden. Deze her denking begint des avonds om zes uur met het halfstok hangen van de vlag gen aan alle openbare gebouwen. D» inwoners van Bergen wordt verzocht dit ook te doen. In de Ruïnekerk zullen herdenkingsdiensten plaats vinden, waarna de gebruikelijke „Stille Tocht" naar de begraafplaats aan de Kerke- dijk met bloemenhulde aldaar. Te I uur is dan weer het tijdstip van volko men stilte (twee minuten, ook langs d» weg!) Na de „Stille Tocht" zullen d» in het verzet gevallen Bergenaren her dacht worden bij de Bevrijdingsboont in het Van Reenenpark. Het Motet en Madrigaal Vrouwenkoor zal hierbij enige liederen ten gehore brengen. Zaterdag 5 Mei zal 's middags een vaardigheidsrit op rijwielen worden ge houden en 's avonds maakt de onver moeibare Harmonie een rondgang. Ook zullen die avond de publiekprijzen voor de etalagewedstrijd worden uitge reikt. Aan de ingezetenen wordt ver- tocht op 5 Mei de vlag uit te steken.' Alkmaarse Boys heeft G.V.O. behaald. De geblo haven. In de tweede klai aan alle illusies van Wate Domstad terug te keren. Helder is er één rijker loor daar met 52. Hel gezelschap gaan houden. Schoten heeft zijn laats wedstrijd van dit seizoen een overwinning op TOG straks in de derde klasse dit de enige wedst'- :d in derging de stand hocgena, andering. H.V.C. 18 12 Btormv. 18 9 Velox 17 Spartaan 18 V.V.A. 18 O.S.V. 16 U.V.V. 18 Schoten 18 Vriendensch. 17 T.O.G. 16 In 2 B moet nog slechts worden gespeeld, en wel langrijke. Deze wedstrijd ken of Volendam dan wel kampioensvlag in top me Utrechtenaren wonnen thuiswedstrijd tegen West 13 Volendam Elinkwijk Z.F.C. West-Frisia H.R.C. A.F.C. Hercules Zeeburgia Alcm. V. Watergr.m. 17 14 17 13 18 18 18 18 18 18 18 18 1 1 5 8 7 10 10 9 8 12 DTS heeft dankbaar gep: de overwinning welke Alk op GVO behaalde. De speelden zelf gelijk teger mochten dus eindelijk de r over doen. Dat QSC inderi vaarlijke concurrent voor 2 duidelijk in de wedstrijd Zaankanters. De punten u derlijk gedeeld. CSV zorg' verrassing door Holland! minder dan 51 klop te ge Z.V.V. 18 11 5 2 Alkm. Boys Kinheim Velsen Hollandia D.E.M.- Q.S.C. W. a. Zee I.V.V. C.S.V. D.T.S. G.V.O. Dat Helder te sterk voor wel uit de grote puntei Meer spanning bestaat in d in de lagere regionen. Met liikheid is te zeggen, welk( degradatie in aanmerking 1 Always Forward, enkele n leden nog kampioens-cant keert in gevaar. 19 9 3 7 17 8 3 6 18 7 5 6 16 7 4 5 18 7 4 7 13 6 4 3 17 6 4 7 15 6 3 6 18 4 6 8 17 4 1 12 14 4 0 10 Helder Zaandijk Terrasvogels R.K.V.V.A. Meteoor Beverwijk Vitesse Rivalen Alw. Forw. Z.S.G.O. D.E.C. De Meer 19 13 18 8 16 8 17 7 18 6 19 5 8 6 16 7 2 7 17 6 2 9 17 6 18 5 16 17 2 9 4 9 5 8 4 10 Langzamerhand wordt h( dat Kennemers zal slagen i gen het tweede-klasserscht heroveren. Gisteren wonnei wijkers de uHwedstrijd te meeuwen. Weliswaar maa ook geen fouten, maar het deze ploeg iedere week las achterstand in te lopen. Slechts het twet De Inside-teams hebben i tie gisteren hoopvol ingezet en vierde team behaalden overwinningen, het eerste onverwachte prestatie dooi sterke N.M.E. II gelijk te het tweede team ten slotte miniem verschil van VVGA Vooral de dames van team hebben uitstekende p leverd. Dg uitslagen zijn: Heren enkelspel: Van Me sloeg dr. Damste 60, 6 Drift versloeg Teitler 62 Dames enkelspel: mevr. van mej. Tasche 64, 16, Schuering verloor van me' man 57, 26. Gemengd dubbel: mevr. 1 Van Meegeren verloren van mevr. Schuurman 62, 5 vrouw Vos en Van der Dr: van mevr. Majoero en Te 3—6. Heren dubbel: Van der I Meegeren wonnen van mr. en dr. Damste 64, 810, 6 dubbel: dames Vos en Sch nen van de dames Majoero 6—2, 6—0. Inside II kreeg VVGA I oj verloor met 53. De uitsla; H E.: J. Martens—P. He 7—9; H. v. Gooi—A. A. Boe 36. D.E.: mej. R. Koppel Schokkenkamp 26, 16; r niusmevr. L. Bogaard 5—7 G.D.: mevr. Hillenius en H. gen mej. Schokkenkamp en 36. 97, 79; mevr. Met Verroen tegen mevr. Boog;

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2