Toeslag op de pensioenen wordt nog bestudeerd Einde Tulpen Rallye thans in zicht Sport in 't kort Prof. Lieftinck bestrijdt de critiek op zijn beleid Plattelandsvrouwen hebben nog een appeltje voor de dorst" Geen voorschot in afwachting van een regeringsvoorstel Oppositie tegen indijking van de Biesbosch iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiii Gedistilleerdaccijns zal worden verhoogd Nog geen licht in drama te Boven-Leeuwen Bezoek radioreporters aan Noordoostpolder de„ »r Het rustfonds mag niet verwaarloosd worden BIJ de behandeling van de beschrij vingsbrief voor de te Utrecht te houden algemene vergadering ontstond een uitvoerige discussie over het voor stel tot tijdelijke verhoging van de af dracht der afdelingen met 25 cent. De ze verhoging is noodzakelijk geworden door de gestegen papierprijzen, die het blad „De Plattelandsvrouw" duurder hebben gemaakt. Verschillende afge vaardigden mengden zich in de bespre kingen over dit punt, totdat ten slotte werd geadviseerd deze verhoging te bestrijden uit de opbrengst van een oud-papieractie. Daarmede werd van dit onderwerp afgestapt. Twee vliegtuigen bij Key West in botsing Strafpuntenregen tijdens etappe der vijftien bergen Fout in organisatie te Chalon Ecf Koeman enthousiast over Ronde van N.W.-Nederland Verkeersperikelen bij Nederland-Noorwegen DONDERDAG 36 APRIL 1981 Minister Van Maarseveen in de Tweede Kamer'. (Van onze parlementaire redacteur) „Kan de minister mededelen tegen welke datum het reeds meer malen aan gekondigde wetsontwerp in zake toeslag op de pensioenen bij de Tweede Kamer zal worden ingediend en is de minister, in aanmerking nemende de grote nood, waarin de gezinnen van vele gepensionneerden verkeren, niet van oordeel, dat met spoed ingegrepen dient te worden en acht hij het daarom niet noodzakelijk, dat in afwachting van de totstandkoming van bovenbedoelde wet aan de ge pensionneerden een voorschot wordt uitgekeerd?" zo vroeg de heer Van Sleen van de P.v.d.A. Woensdagmiddag in de Tweede Kamer aan de minister van Binnenlandse Zaken, mr. Van Maarseveen. Tweede Kamer aanvaardt het desbetreffend voorstel (Van onze parlementaire redacteur) Het wetsontwerp tot goedkeuring en uitvoering van het op 18 Februari 1950 in Den Haag tussen Nederland, België en Luxemburg gesloten verdrag tot unificatie van accijnzen en van het waarborgrecht het ontwerp, dat zijn betekenis vooral ontleent aan de daar in vervatte verhoging van de accijns op gedistilleerd verwierf Woensdag middag met 64 tegen 9 stemmen de n- stemming van de afgevaardigden. Te gen stemden de V.D.D. en de C.P.N. Vooraf verwierp de Kamer met 38 tegen 34 stemmen (tegen K.V.P C.P.N., St. Ger. en enige leden van de C.H.U. en de A.R.P.) een amendement van de anti-revolutionnaire heer V. d Heuvel om wettelijk toe te staan de aanduiding goud en zilver te gebrui ken voor voorwerpen, die verguld of verzilverd zijn, mits de woorden goud of zilver worden gebezigd in verbin ding met een eigennaam, zoals bijvoor beeld Gero-zilver. Vruchteloos protest Om duidelijk te maken, dat hij het helemaal niet eens was met het voorstel der regering, om de accijns op gedistilleerd te verho gen, had een Rotterdamse distil lateur zich in een ouderwets oos- tuum gestoken. Een met vier paarden bespannen rode caleche voerde hem naar het Binnenhof Hier wenste hij een grote bulle, bevattende zijn grieven, aan mi nister Lieftinck te overhandigen. Hij is in deze opzet niet geslaagd. Wel mocht hij, zij het ook niet op de voorste rij van de tribune, de zitting van de Tweede Kamer bij wonen, maar zijn protest werd door de bode op de tafel van de regering gedeponeerd en bleef daar ongelezen liggen. Ongetroost verliet de distillateur ten slotte de zaal. in het besef, dat zijn daad de aanvaarding van de verhoging niet had kunnen tegengaan. Het onderzoek, dat de politiedeskun dige, dr. Hulst uit Leiden, te Boven- Leeuwen heeft ingesteld, naar aanlei ding van het onverklaarbare overlijden van zes bewoners van het St. Josef- gesticht, nam geruime tijd in beslag. De positieve doodsoorzaak heeft deze politiedokter vooralsnog niet kunnen vaststellen. Verschillende verdere on derzoekingen worden verricht. Zes morphine-smokkelaars gearresteerd De Amsterdamse Centrale Recher- cheche heeft gistermiddag in samen- werking met de Douane-recherche een bende morphine-smokkelaars onscha- delijk gemaakt. Zes Nederlanders wer den gearresteerd, terwijl 600 ampullen morphine in beslag werd genomen. De smokkelwaar schijnt uit Duitsland af komstig te zijn. Op het goede moment men zou juist tot verkoop over gaan werden de smokkelaars ge grepen. In een café op het Damrak te Amsterdam en in diverse plaatsen in het midden van ons land werden ar restaties verricht. De zes verdachten zijn in Amsterdam opgesloten en zul len nader aan de tand worden gevoeld. De douane en de politie menen een belangrijke bende te hebben ingere kend. Het onderzoek ze' —«rden voort gezet. In Belgie gaaf men naar aardolie boren Na een mislukte poging in het plaats je Beverlo heeft de Belgische regering besloten en nieuwe aardolie-boring, 'n de gemeente Turnhout te subsidiëren In deze plaats zullen reeds boringen worden gedaan ten behoeve van een zwembad, want men vermoedt, dat zich op 800 meter diepte warm water bevindt. Men zal nu verder boren tot 2000 meter, teneinde na te gaan of daar aardolie aanwezig is. In Belgi sche industriële kringen wijdt men ook aandacht aan de oliehoudende leisteen lagen in de provincie Luxemburg Dank zij een in Zweden ontwikkelde methode moet men hier met succes aardolie naar boven kunnen brengen. Deze pogingen zijn niet de eerste in België Tn de eerc-fp doorlog ver richtten de Duitsers reeds n«t-*cieu'0 boringen in de Kempen en in de buurt van Maaseik. Resultaten boekte men hierbij echter niet. Deze antwoordde, dat reeds op 1 De cember een wetsontwerp gereed lag om aan de Kamer te worden aangeboden. Het is toen echter ach- erwege gelaten, omdat de regering in de veranderde omstandigheden aanlei ding vond tot een verdergaande te gemoetkoming aan de gepensionneerden dan in het wetsontwerp was vastge legd. Thans is een nieuw ontwerp ter be oordeling aan het bedrijfsleven toege stuurd. De bewindsman hoopte het zo spoedig mogelijk te kunnen indienen. Voor de uitkering van een voorschot voelde hij weinig, aangezien daarvoor voor de Pensioenraad, die toch reeds druk werk heeft, te veel en te tijdro vend voorbereidende arbeid verbon den is. De inpoldering van de Biesbosch. Het is met de aanvraag van f 2.500.000 voor het watervrij maken van het ge bied van de Donge en het Oude Maas je en de indijking van de Biesbosch niet zo glad gelopen als de nieuwe mi nister van Verkeer en Waterstaat de heer Wemmers, wellicht verwacht had. Er rees vee! oppositie tegen, vooral van de zijde van mr. Burger van de PvdA, die evenals enkele andere afgevaardig den het plan onvoldoende voorbereid vond en gevaren voor Dordrecht vrees de, als de waterwerken worden uitge voerd. Voor Dordrecht dreigen dan na melijk overstromingen, meende hij. Bovendien achtte hij de Marshall-gel den, die nu voor de indijking gevraagd worden, nuttiger besteed aan de verbe tering van bouwland, o.a. in de Betuwe en in Zeeuws-Vlaanderen. Minister Wemmers verzekerde, dat de werken niets te maken hebben met het Moerdijkkanaal, zoals door de heer Burgers was verondersteld, en dat het niet de bedoeling is enig deel van de werkzaamheden aan te vatten, tenzij vaststaat, dat de bezwaren voor Dor drecht en omgeving volledig ondervan gen kunnen worden. Deze verklaring bevredigde de heer Burger echter niet. Bij de replieken kwam hij met een motie om het wets ontwerp niet goed te keuren alvorens de regering haar plannen ter volledige bescherming van Dordrecht bekend ge maakt heeft. Daarover valt Dinsdag 8 Mei' de beslissing. Rijksbegroting 1951 in Eerste Kamer Waardevermindering gulden niet onrustbarend Nadat ook de heer Van de Kieft (Arb.) Woensdagmorgen in de Eerste Kamer grote bezwaren tegen de Rijksbegroting voor 1951 had doen horen, heeft minister Lieftinck getracht alle critiek te weerleggen. Hij heeft zich daarbij scherp gekant tegen de wijze, waarop men van bepaalde zijde probeert, de waarde van de gulden voor te stellen, ten einde aldus onrust en defaitisme te wekken. Sinds 1945 daalde koopkracht van de Amerikaanse dollar met .28 procent, die van de gulden met 30 procent, aldus de minister. Voorts heeft de bewindsman ontkend, dat er sprake zou zijn geweest van potverteren. De Marshallhulp heeft onze Opbouw belangrijk versneld. Moeilijkheden in Indonesië kostten milliarden In aansluiting op hetgeen de heer Pollema (CH) dienaangaande had op gemerkt, zette de minister uiteen, dat inderdaad de invloed van de souverei- niteitsoverdracht in Indonesië te wei nig aandacht heeft in de financiële be- schouwngen. Zo heeft de opbouw van een expeditionnaire macht ettelijke mil liarden gekost. Voor repatriërenden, Ambonezen, andere leden van het KNIL en de KL, e.a. zijn grote sommen uitgegeven. Het grote tekort óp de betalingsba lans is in hoofdzaak een gevolg ge weest van de sterk gestegen vraag op de goederenmarkten na het begin van de oorlog in Korea. Was die er niet ge weest dan zou het tekort wel iets zijn gestegen, maar dit was gemakkelijk te overwinnen geweest. Prof. Lieftinck verklaarde zich een sterke voorstander van een scherpe controle op de investeringen. Hij wees* er voorts op, dat het herstel van het evenwicht tussen inkomsten en uitga ven van de staat van groot belang is voor de gezondmaking van de beta lingsbalans. Toch is het monetaire even wicht hiertoe belangrijker. De minister heeft zich in dti verband aangesloten bij het betoog van dr. Holtrop in het jongste jaarverslag van de Nederland se Bank. Overigens was het een ongelukkige samenloop van omstandigheden, dat de Nederlandse Bank het disconto ver hoogde op het moment, dat de nieuwe staatslening werd uitgeschreven. Spr. was toen van de noodzaak van discon toverhoging nog niet overtuigd. De le ning zou misschien meer succes heb ben gehad, wanneer zij een paar maan den eerder was uitgeschreven. De ka binetscrisis heeft ook hierin ongunstig gewerkt. Toch is er voor 56 millioen aan vrij geld bnnengekomen. Ten slotte heeft de minister nog me degedeeld, dat gewerkt wordt aan de voorbereiding van maatregelen, die noodzakelijk kunnen worden, wanneer de zo slechte Duitse positie in de Euro pese Betalingsunie blijft voortbestaan. Rondreis door Nederland is ten einde De veertien buitenlandse radiojour nalisten, die een bezoek brengen aan ons land, hebben hun rondreis door Nederland besloten met een tocht door de Noordoostpolder. Er werd een bezoek gebracht aan een van de serie in aanbouw zijnde pas klaar gemaakte boerderijen. Ook wer den de werken van de Cultuurtechni sche Afdeling van de Directie Noord- Oostpolder bezichtigd. Verder waren de bezoekers de gasten van de Dienst Zuiderzee-werken, die het gezelschap per boot meevoerde naar de aanleg van de Noordelijke dijk van de Oosterpol- de Noordelijke dijk van de Oosterpol der. Ten besluite van de trip, die zeven dagen heeft geduurd, is gisteravond in Amsterdam aan onze buitenlandse be zoekers een afscheidsdiner aangebo den. De deelnemers bleken enthousi ast te zijn over wat zij in de afgelopen dagen hebben gezien. Zuidkoreaanse minister dient zijn ontslag in De Zuidkoreaanse minister van Bin nenlandse Zaken, dr. Tsjo Poeng Ok heeft gisteren zijn ontslag ingediend bij president Syngman Rhee. De mi nister van verantwoordelijk voor de massa-executies van communistisch gezinde burgers, die vorig jaar in de omgeving van Seoel plaats vonden. In verband hiermede is hij destijds voor een commissie van de V.N. verschenen. In badpak van Den Haag naar Rotterdam Aangelokt door het fraaie weer reden vier Roterdammers, twee dames en twee heren, van Rotterdam naar Scheveningen om in zee een verfris send bad te nemen. Zij parkeerden hun auto bij het zogenaamde „zwarte pad", trokken in de wagen hun bad- costuums aan en begaven zich naar het strand. Heerlijk verfrist keerden zij na enige tijd naar de auto terug. Tot hun ontsteltenis bemerkten zij, dat, tijdens hun afwezigheid, dieven zich toegang tot de wagen hadden verschaft en daaruit de onder- en bovenkleding der heren hadden megenomen. Er zat voor de heren niets anders op, dan in badcostuum de terugtocht naar de Maasstad te aanvaarden. Schoonmaak moest één dag wachten Maar het ledental verminderde enigszins Noordhollandse plattelandsvrouwen hebben gisteren voor één da? do schoonmaak laten rusten om op de provinciale vergadering te Alkmaar r eens van gedachten te wisselen over de verschillende problemen, die de i-^nd en dus de plattelandsvrouw raken. In de ochtendvergadering deelde de secreta resse, mej. Wit (Hauwert) mede, dat de provinciale bond een rustig jaar achter de rug heeft. Twee nieuwe afdelingen traden toe, maar toch bleek het ledental enigszins te zijn verminderd, wat zijn oorzaak vond in de gedaalde inkomsten in de tuindersgezinnen. De financiële positie is gezond, want er was een batig saldo over 1950 van ruim vijftienhonderd gulden. „Het is prettig zo'n appeltje voor de dorst te hebben", constateerde de voorzitster, mevrouw Vis-Leguit. „Het kan ons nog goed van pas komen". Zij bracht de penningmeesteresse, mevrouw Glijnis (Heiloo), die binnenkort als bestuurslid zal aftreden, dank voor haar accurate beheer. men. Het doel is de moeilijke stads jeugd van de straat te houden en te bevorderen, dat zij enkele weken in de gelegenheid is een gezonde vacantie op het land door te brengen. Na de rond vraag, waarvan slechts door enkele af gevaardigden gebruik werd gemaakt, hield het hoofdbestuurslid mevrouw M. Waiboer-Van Elteren een boeiend betoog over haar bezoek aan het Inter nationale congres van Plattelandsvrou wen te Kopenhagen. Zij vertelde vele interessante bijzonderheden van land en volk en haar genoeglijke causerie over haar belevenissen in Denemarken vond een aandachtig gehoor. De aan wezigen dankten tot slot met een spontaan applaus het provinciale be stuur voor het vele werk, dat het in het afgelopen jaar verrichtte. De ver gadering werd o.a. bijgewoond door twee afgevaardigden van de provincie Friesland. DOOR VALLENDE MAI-ST GEDOOD Een elfjarige jongen, die aan boo.d van een in de haven van Veghel ge meerd schip speelde werd getroffen door een neervallende mast. De ion gen had naar het strijken ervan staan kijken en werd vrijwel onmiddellijk gedood. JJIT de mededelingen over het rust- fonds kwam vast te staan, dat de kasgelden van dit instituut met ruim tweehonderd gulden waren teruggelo pen, wat weliswaar niet direct veront rustend was, maar de rapporteuse, mw Van Wijk toch aanleiding gaf de af delingen nog eens te wijzen op het nut van dit fonds. In het afgelopen jaar werden 12 patiënten te Bergen liefde rijk verzorgd. Mej. Van Vuren, die zo veel voor het rustfonds doet, ontving een waarderend applaus. Vervolgens deed de voorzit ster enige mededelingen over te orga niseren cursussen en gastendagen in de volkshogeschool te Bergen en zij bracht met voldoening ter kennis, dat het door de Bond genomen initiatief om op de Landbouwhuishoudscholen facul tatief onderwijs te geven in de Engel se taal, in Hoorn uitstekend was ge slaagd. Het Hoornse gemeentebestuur had bij wijze van proef hieraan medewerking verleend. Veelbesproken kwartje TN de ochtendvergadering deed de se cretaresse van Pro Juventute, jvr. H. van Kretschmar een oeroep op de plattelandsvrouwen om in de vaean- tiemaanden een kind uit de grote stad in huis te nemen. Verleden jaar is hiermede met succes een proef geno- 43 personen omgekomen Een viermotorig verkeersvliegtuig en een oefenvliegtuig van de Ameri kaanse Marine zijn gisteren na een botsing in de lucht naar beneden ge stort. en in de buurt van Key West in Florida in zee gestort. Volgens oog getuigen bleef het verkeersvliegtuig nog 50 seconden in de lucht. Het an dere toestel viel onmiddellijk in een vrille naar beneden. Zes marine-vaar tuigen en een bestuurbare ballon rs- sisteerden bij het reddingswerk. Het verkeerstoestel behoorde tot de „Com- pania Cubana Airation" en was met 34 passagiers en een bemanning vn vijf personen onderweg van Miami naar Havana. Het marinevliegtuig had vier personen aan boord. Er zijn geen over levenden aangetroffen. Joegoslavië heeft Engeland, Ame rika en Frankrijk verzocht, zich gedu rende vier jaar garant te stellen voor elk tekort op zijn betalingsbalans. Op deze wijze hoopt het belangrijke lenin gen van de Wereldbank te krijgen. Gisieren hebben de rallye-rijders de vuurproef moeten doormaken in de vorm van de speciale etappes der „Vijftien bergen" en het parcours van de Bonhomme. Beide trajecten moesten gewijzigd worden omdat op de hoogste toppen de sneeuw nog enige voeten dik lag. Het waren juist deze gedeelten waarvan de organisa toren verwacht hadden dat zij moeilijkheden voor de deelnemers zouden opleve ren. Doch niettegenstaande het feit dat deze parcoursen omgelegd en vereen voudigd moesten worden heeft slechts vijftig procent der deelnemers deze ge deelten zonder strafpunten afgelegd. Het bleek namelijk spoedig, dat de vastgestelde gemiddelden, vooral voor de zwaarste klasse en de sportwagens, aan de hoge kant waren. Een circuit van 140 km tussen Cernay en Gerard- mer levert geen moeilijkheden op. wanneer men het op zijn dooie gemak kan rijden. Maar het was een lastige opgave dit met een gemiddelde van 60 of 65 km te doen. Dan jaagt men de motor licht over zijn toerental als men slechts drie versnellingen heeft, en wordt van de remmen vaak te veel gevergd in de bochten. Verscheidene deelnemers stonden dan ook met ko- £EN van de meest serieuze kansheb- - ---- bers in de Ronde van Noord West- Nederland. die Hemelvaartsdag onder auspiciën van de N.V. Ver. Noordhol landse Dagbladen wordt verreden is de Krommenieër Ed Koeman. Voor de derde keer rijdt deze" Zaankantrr de Ronde, en met stijgend succes. De eerste maal werd hij dertiende, vorig jaar zesde en nu is hij er op «ebrand de Ronde op zijn naam te brengen. Kilometers heeft hij genoeg n z'n benen, want reeds in het vroege voorjaar is hij met trainen begonnen ■angeafstandritten zijn de sterkste '.ijde van Koeman. Hij is het echtr vpe van een wegcoureur, ijzerster! -> voor geen Kleintje vervaard. Jam mer dat hij geen sprint heeft, hetgeen rem in Maart de zege .n de Ronde van Noord-Holland kostte, toen Hans BD KOEMAN Dekkers hem net even te vlug af kanshebber was. „Er is een prim: parcours uit-zet, leuk dat we dit jaar ook door d Zaanstreek gaan", zo besloot de Krommenieër. die op Hemelvaartsda- stellig van zich zal laten horen. kende motoren aan de kant van de weg, en de Britse ploeg van Walton en mrs. Walton met Bristol gaf te Ge- rardmer op, omdat de remmen on bruikbaar waren geworden Tot degenen die geen moeite hadden, behoorde de bekende mevr. Molander met Saab. die reed met een rallyebord van eigen fabrikaat. Ze was onderweg 's nachts het oorspronkelijke bord kwijt geraakt en had heel handig tij dens het oponthoud te Belfort met be hulp van bordpapier en oranje en witte verf een copie gemaakt, die niet van het origineel viel te onderschei den. Het parcours van de Bonhomme, van Gerardmer naar St. Marie Aux Mines was eveneens gewijzigd en daardoor korter geworden. Het telde nog een aantal respectabele cols, onder meer de Schlucht, waar de sneeuw eveneens nog in dikke lagen tegen de hellingen ligt, en uiteraard ook even steile af dalingen. Franse ontvangst Voordat de deelnemers van deze zware étappes begonnen, waren zij een vervelende ervaring rijker geworden. De ontvangst te Chalon, de eerste controle na Clermont Ferrand was „Frans" geweest, dat wil zeggen zeer hoffelijk en vol goede wil, maar ook gekenmerkt door een organisatie-fout die een hoop strubbelingen veroorzaak te .De heer La Haye, bestuurslid van de Automobile Club de Boulogne, die er de leiding had van de controle, is iemand voor wie auto's en rallyes geen geheimen meer hebben. Hij heeft ze ventien maal aan de rallye van Mon te Carlo deelgenomen en een keer die rit gewonnen. Verder won hij de Rallye van Senegal en driemaal de rit Luik- Rome-Luik. Hij weet dus wat er bij een rallye komt kijken en wat de deel nemers toekomt. Helaas verkeerde hij door een of ander misverstand in de mening, dat de eerste rijders pas om half vijf zouden aankomen, terwijl ze al voor vieren Chalon binnenreden. En zo was er in de tot een joyeuse feest zaal omgebouwde voormalige graan schuur, waar de oontrölo werd uitge oefend, eigenlijk niets klaar. De koffie was nog niet gezet, en de melk moest nog gehaald worden en de broodjes waren op komst, en de man die dat al les moest regelen had het zo druk, dat ieder dacht dat hij onder de last zou bezwijken. Tot overmaat van ramp had men vergeten dat rallye-rijders na een urenlange nachtelijke rit hun benzine reservoir graag willen bijvullen. Er waren althans geen maatregelen geno men om bijtanken mogelijk te maken, ook de pompen naast de feestzaal kwa men niet in actie omdat de garagehou der van een ongetwijfeld welverdiende nachtrust genoot. In ieder geval wilde de man zich door niemand laten sto ren, evenals al zijn collega's in de buurt. Enfin, ieder kreeg ten slotte zijn café au lait en zijn croissant en de tanks werden inderdaad gevuld met een handpomp in een zijstraatje waar queu gemaakt werd. Twee Nederlanders in ziekenhuis Uit Chalon sur Saöne werd gemeld, dat de in Kopenhagen gestarte Neder landse équipe A. Rossi-ds. W. G. Berg- hoff gistermorgen met Volkswagen te gen een boom is gereden op het traject Clermont Ferand-Chalon sur Saöne. De wagen had plotseling een slingering gemaak, reed in een greppel en kwam tegen een boom terecht. De beide in zittenden, uit Enschede afkomstig, wer den gewond in het ziekenhuis te Cha lon opgenomen. Ds. Berghoff bekwam een zware hoofdwonde en zijn mede passagier Rossi een beenfractuur. Er bestaat geen levensgevaar. Politie verzoekt andere datum De Rotterdamse politie-autoriteiten hebben een bespreking gehad met de KNVB, waarbij verzocht werd in ver band met de te vrezen verkeersmoei lijkheden op Woensdagavond 6 Juni als ln het Feijenoordstadion de ontmoeting tussen Nederland en Noorwegen wordt gespeeld, deze wedstrijd te willen ver schuiven naar een andere datum, b.v. Zaterdag 9 Juni of Zondag 10 Juni. Van de zijde der Rotterdamse verkeerspo litie werd met cijfers aangetoond men verwacht ongeveer 10.000 auto's dat de toegangswegen naar het Feijen oordstadion de extra toevloed van het verkeer, ook al begint de wedstrijd om 8 uur, niet zou kunnen verwerken, omdat ook het normale personen- en vrachtverkeer op de uren, voorafgaan de aan de wedstrijd, buitengewoon in tensief is. De secretaris van de Noorse Voet balbond, Esbjörn Halvorsen, verklaar de, dat het onmogelijk zou zijn om de datum van de wedstrijd Nederland Noorwegen te wijzigen. Als secretaris van de bond achtte hij het onmogelijk om de ontmoeting tot 9 of 10 Juni uit te stellen, aangezien op die dagen reeds andere wedstrijden worden gespeeld. Het spreekt vanzelf, aldus de heer Hal- vorsen, dat de gehele materie in het bestuur van de Noorse bond zal wor den besproken en dat wij gaarne wil len luisteren naar de motieven, welke door de heer Lotsy namens de politie autoriteiten van Rotterdam naar voren worden gebracht. Luc van Dam naar Zuid-Frankrijk De Spurs komen niet naar ons land Met de bedoeling in een speciaal trainingskamp niet aleen zijn physieke maar ook zijn morele conditie op ho ger peil te brengen, is Luc van Dam gistermorgen naar het Zuiden van Frankrijk vertrokken. Hij zal daar waarschijnlijk ruim twee weken in een trainingskamp te Cap d'Antibes doorbrengen, waar hij hoopt alle da gen in de buitenlucht te kunnen oefe nen. Pas vlak voor Pinksteren zal Van Dam naar Nederland terugkeren, om daags na de feestdagen, 15 Mei, in de grote hal van het Ahoycomplex een wedstrijd te boksen. Naar wij vernemen zijn de onder handelingen tussen de K.N.V.B. en Hottenham Hotspur voor het spelen van drie wedstrijden in Nederland, .re gen het einde van Mei, afgesprongen omdat de bekende Engelse eerste di- visieelub reeds andere afspraken heeft lopen. De K.N.V.B. tracht thans een ande- <W tegenstander te vinden als trai ningspartner voor het Nederlands elf tal met het oog op de wedstrijd Ne derlandNoorwegen. De landenwedstrijd Nederland- Noorwegen zal worden geleid door de Italiaanse scheidsrechter Galeatti. De beide Nederlandse grensrechters zul len later worden aangewezen. De achttiende partij van de twee kamp Botwinnik-Bronstein, is in re mise geëindigd. De partij was afgebro ken in een voor Bronstein gunstige stelling, maar door zeer sterk spel van Botwinnik na de voortzetting werd Bronsteins aanval teruggedrongen en ten slotte werd tot remise besloten. Na 18 partijen luidt de stand in de tweekamp 99. In het Oosterpark te Groningen werd een lichtwedstrijd gespeeld tus sen het Noordelijk en het Utrechts elftal. Het noordelijk elftal won met 4—0, na bij de rust reeds met 10 te hebben voorgestaan.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5